User Lubošovo's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Tak pravil Zarathustra review

05.03.2021 Verified purchase

Tohle fakt nedáte

Tahle audiokniha je výzva. Koupil jsem si ji kvůli tomu, že ji načetl Jaromír Meduna. Ale bohužel, hlas Hercula Poirota byla jediný příjemný aspekt tohoto titulu. Absolutně netuším, co tímhle souborem krátkých úvah chtěl Friedrich Nietzsche světu sdělit. Příběhy jsou psané kostrbatým jazykem, poučení si má čtenář domyslet, ačkoliv vůbec nevyznívají jednoznačně. Tohle je titul určený výhradně a pouze pro hloubavé čtenáře / posluchače, kteří budou rádi dumat nad významem každého slovíčka. Vy ostatní raději ušetřete čas i peníze.

Mitfordské vraždy review

28.02.2021 Verified purchase

Pomalé, velmi pomalé

Tenhle titul jsem si koupil kvůli tomu, že ho načetl Jaromír Meduna. Když vám detektivku inspirovanou dílem Agathy Christie načte hlas Hercula Poirota, měla by to být záruka úspěchu. Bohužel to tak slavné nebylo. Děj ubíhá až příliš pomalu. Akce je v podstatě trochu na začátku, a pak zase na konci. Prostřední část připomíná spíš dívčí románek, velmi pomalý dívčí románek o chudé dívce na začátku 19. století, která se dostane do vyšší společnosti. Knihu bych doporučil pouze romantickým povahám.

Historical Female detective Male detective Contains romance

Lídři jedí poslední review

28.02.2021 Verified purchase

Brožura natažená na 270 stránek

Tohle je druhá kniha od pana Sinka, kterou jsem poslouchal. Simon Sinek píše podle následující šablony: Stanovit si závěr (poeticky specifikovaný v názvu), a pak ho ilustrovat na desítkách a desítkách příkladů. V téhle publikace je jako bonus přidáno vysvětlení, jak naše chování ovlivňují hormony. Neříkám, že tenhle styl naučných publikací je špatně, ale mně by v tomhle případě asi opravdu stačila 10stránková brožurka se stručným shrnutím. Monotonní načtení pana Bubníka knize bohužel taky moc nepomohlo.

Theoretical

Vraždy podle abecedy review

20.02.2021 Verified purchase

Klasická Agatha

Tahle kniha je příkladem klasické detektivky od Agathy Christie. Více vražd, pomalu se zužující počet podezřelých a geniální Hercule Poirot. Tentokrát je detektiv přítomen téměř nepřetržitě, takže si užijete i jeho vtipného dobírání si pomocníka Hastingse, a závěrečné odhalení je opět promyšlené do posledního detailu. Vraždy podle abecedy nepatří mezi to nejlepší, co Agatha napsala, ale určitě Vás nezklamou. V podání pana Procházky velmi povedená záležitost.

Classic

Kapitoly tvůrčího psaní review

17.02.2021 Verified purchase

Motivující a skvěle načtené

Tahle nahrávka je ukázkou toho, jak může skvělá interpretace udělat z "naučného" textu příjemnou poslechovou záležitost. Autor sepsal své doporučení pro psavce, která obsahují spoustu užitečných postřehů a hlavně velkou dávku motivace. I když za vás tahle příručka váš blog ani knihu nenapíše, rozhodně vás naplní dojmem, že vy to zvládnete. V téhle skvělé audioverzi rozhodně doporučuji poslechnout.

Practical Creativity

Jak na virtuální školení review

17.02.2021 Verified purchase

Dobrá myšlenka, špatná interpretace

Velmi oceňuji, že autor dal dohromady tuhle příručku v době, kdy byla opravdu potřeba. Provede vás všemi zákoutími online schůzek, přednášek a školení. V druhé části už je to skoro až dost odborné, ale pro lidi, kteří se o problematiku zajímají rozhodně přínosné. Bohužel je kniha načtená nezkušeným interpretem (možná je to dokonce autor), jehož nezkušený přednes audioverzi dost ubírá na hodnotě. Chválím, že interpret na rozdíl od většiny ostatních umí správně přečíst anglické výrazy, ale na práci s hlasem by to chtělo ještě zapracovat.

For startups Achieving goals Practical

Začni vydělávat na tom, co tě baví review

09.02.2021 Verified purchase

Pár dobrých tipů v nastavované kaši

Tenhle titul v sobě má několik velmi dobrých tipů, které vám můžou pomoct, když se chcete věnovat jednomu projektu a potřebujete návod, jak no to. V takovém případě je tahle knížka přesně pro Vás a vřele ji doporučuju. Pokud žádný konkrétní projekt v hlavě nemáte, bude to pro Vás jen spousta rad, které v běžném životě moc neužijete. Publikace je především zaměřená na online projekty, aplikaci na jiné věci si neumím moc představit. Špatné to ale není. Vyzkoušejte sami.

Interpretace pana Bubníka jako vždy průměrná. Nenadchne, neurazí. Někde za půlkou poslechu je roztomilá chyba, kdy pan Bubník neuměl přečíst anglický výraz a zasekl se. Protože je jeho přednes děsně monotónní, nikdo si toho při kontrole nevšiml a chyba tam zůstala. ;)))

Productivity Creativity For freelancers Achieving goals

Smysluplná vražda review

03.02.2021 Verified purchase

Slečna Marplová to zachránila

Mezi všemi detektivkami od Agathy Christie bych tuhle zařadil mezi ty slabší, přesto doporučuji poslechnout. Pan Brousek odvedl s pomocí paní Merunkové skvělou práci. Na knize se mi líbí rozuzlení, kdy slečna Marplová všechno vysvětlí, ale během vyšetřování jsem se trochu nudil. Přeci jen zde chybí charismatický vyšetřovatel, který by posluchače více vtáhnul do děje. Slečna Marplová zůstává v pozadí a projeví se pořádně až na konci.

Mistr a Markétka review

03.02.2021 Verified purchase

Hvězdně obsazené a dokonale matoucí

Vlastně úplně nedokážu říct, o čem tahle kniha je. O lásce? O věčném boji dobra nad zlem? V každém případě to je hodně zamotané a kdyby to nebylo hvězdně obsazené, asi bych to nedoposlouchal. Audiokniha stojí za poslech hlavně kvůli výkonům skvělých herců. Zkuste sami.

Parfém - příběh vraha review

09.01.2021 Verified purchase

Neměcký Umberto Eco

Před lety jsem viděl filmovou verzi téhle knihy a byl jsem nadšený. Myslel jsem, že už si z příběhu nebudu nic pamatovat, ale filmaři asi odvedli dobrou práci, protože při poslechu audioverze se mi scény z filmu zase vybavily. Ve filmu není skoro nic vynecháno, takže audiokniha byla příjemná připomínka bravurního popisu života Jeana-Baptista. Styl Particka Süskinda mi hodně připomíná rukopis Umberta Eca. Bohatá slovní zásoba, historická detailnost a důkladně promyšlený příběh. Nemůžu knize vytknout nic, kromě pomalejšího rozjezdu. Jakmile pochopíte souvislosti, budete lapeni a nebudete moct přestat poslouchat. Interpretace Jaromíra Meduny se k vyprávění dokonale hodí. Skvělá volba.

Postel, hospoda, kostel review

03.01.2021 Verified purchase

Takové milé povídání

Tuhle knížku si pusťte, až budete potřebovat pohladit po duši. Rozhovor zní skoro jako povídání dvou blízkých přátel, při kterém se pozvolna dozvíte informace ze života pana Czendlika a jeho názory na Čechy i církev. Ač dojde i na intimní témata, dialog nesklouzne k bulváru. Potěšila mě knězova otevřenost a ochota vyjadřovat se i k citlivým oblastem života.

Nultá hodina review

31.12.2020 Verified purchase

Jako by to ani nepsala Agatha

Bohužel, tohle se moc nepovedlo. Skoro jako by to ani nepsala Agatha Christie. První polovina je vyloženě dívčí román plný přehnaných emocí. Dokonalý detektiv je klaďas po všech stránkách, což je dost nuda. Odhalení viníka je založeno na náhodě a vysvětlení je dost přitažené za vlasy. Celkově vzato se mi tedy líbil pouze závěr, kdy jsou vysvětleny všechny souvislosti, ale přesto mi to přišlo jako velmi slabý odvar v porovnání s kvalitou, kterou Agatha Christie obvykle psala.

Interpretace velmi dobrá. Zdeněk Kupka se velmi snažil, ale knihu před průměrností nezachránil.

Male detective

Záhada tří čtvrtin review

29.12.2020 Verified purchase

Úplně jako by to psala Agatha

Čtenář by vůbec nepoznal, že tuhle knížku nepsala Agatha Christie. Sophie Hannah její styl umí dokonale napodobit a její zápletky jsou stejně chytře promyšlené a do posledního detailu vysvětlené. Veliká spokojenost. Jediný rozdíl vidím v tom, že Sophie Hannah dělá Hercule Poirota víc lidského. Agatha se s tím tolik nepárala. ;)

Zápletka v této knize je originální a skvěle zpracovaná. Vraha určitě neodhalíte, snad ani na druhý poslech.

Interpretace vynikající. Vasil Fridrich příjemně překvapil.

Unexpected twist

Němý svědek review

27.12.2020 Verified purchase

Omezený počet podezřelých a geniální Hercule Poirot

Kdo zabil bohatou starou dámu? Byl to někdo z jejich příbuzných? Nebo služebnictvo? Nebo to byla jen nešťastná náhoda? Tak zní základní otázka detektivky Němý svědek, ve které Agatha Christie předvádí situaci, která je pro ni nejvíc typická. Omezený počet podezřelých, spousta falešných stop a závěrečné naprosto nečekané odhalení Herculem Poirotem. Skvělá záležitost!

Interpretace Lukáše Hlavici je opět úžasná. Ten člověk má snad nekonečnou zásobu hlasových poloh a intonací. Bravo!

Viděla jsem vraždu review

16.12.2020 Verified purchase

Tajemné a napínavé

Tenhle případ Hercula Poirota je někdy zařazován za jeden z těch slabších. Mně se ale líbil moc. Nádech tajemna, ponurá atmosféra anglického venkova a napojení na antiku jsou skvělá kombinace. Až do konce jsem neměl sebemenší tušení, kdo by mohl být vrah. Nejvíc mě zaskočila vrahova motivace v závěrečném vysvětlení. Ale když to tak Agatha chtěla, tak proč ne. ;)

Lukáš Hlavica opět dokonalý. Nejvíc mě baví jeho přídechy a další zvuky, kterými dodává textu živost a barvitost.

Unexpected twist

Muži ve zbrani review

15.12.2020 Verified purchase

Lepší než Stráže! Stráže!

Knížka Stráže! Stráže! mě moc nebavila, ale Muži ve zbrani už lepší. Protože poslouchám napřeskáčku, tak můžu potvrdit, že třetí díl Nohy z jílu už jsou pak velmi povedená záležitost. Série o Městské hlídce má tedy stoupavou tendenci a je jen na Vás, jestli začnete prvním dílem. Každopádně se nenechte odradit pomalejším rozjezdem. Tahle série určitě stojí za to. Muži ve zbrani odhalují kousek soukromí hlavních postav a dávají posluchači nahlédnout do zákulisí dalšího vyšetřování. Je to vlastně taková Policejní akademie ozvláštněná světem Zeměplochy. V podání pana Zadražila je to fakt vychytaná taškařice. :)

Urban Parody Paralel reality Humor

Schůzka se smrtí review

15.12.2020 Verified purchase

Vraha fakt neuhodnete :)

Knížka má pomalejší rozjezd, ale jakmile dojde na vyšetřování, Hercule Poirot opět ukáže svoje nevšední schopnosti. Skvěle promyšlené, autorka drží čtenáře ve střehu a rozuzlení je skutečně nečekané. Nejvíc se mi ale líbila interpretace. Růžena Merunková patří sice spíše k slečně Marplové, ale ani tady nezklamala. Zahrála to skvěle. Jen bych doporučil příště nechat mužské role na panu Brouskovi, Medunovi nebo Hlavicovi. ;)

Classic

Rok na vsi review

09.12.2020 Verified purchase

700 stran ve dvou hodinách audia

Po doposlouchání tohohle titulu jsem byl dost zmatený a dlouho jsem se domníval, že chybí konec. Pak jsem vypátral, že předloha měla něco kolem 700 stran. Do dvouhodinové rozhlasové hry se tak dostaly opravdu jen zásadní momenty a mezery si musí posluchač doplnit sám. Upřímně řečeno, myslím, že četbu bych vzdal po prvních stránkách. Takhle mám aspoň tušení o čem rozsáhlé dílo pojednává. Dává nám nahlédnout do povahy vesnického člověka na začátku 20. století. Jako ochutnávka dobré, ale číst bych to nechtěl. Na audioverzi se mi nejvíc líbil jazyk plný nářečí a výkony známých herců, kteří odvedli skvělou práci.

Člověk má dělat to, nač má sílu / Život Olgy Havlové review

09.12.2020 Verified purchase

Stručné, velmi stručné

Tak nějak jsem čekal víc. Autor vybral opravdu je střípky ze života Olgy Havlové a nesnažil se je moc rozepisovat. Myslím, že by si paní Olga zasloužila mnohem víc prostoru. Velká část téhle kratičké publikace se věnuje spíše Havlovi a Olgu nechává tak jako jakousi osobu v pozadí, o které se toho zase tolik nedozvíme. Škoda.

Jiří Ornest to načetl s citem a respektem, ale jeho hlas se k textu příliš nehodil.

H2O a tajná vodní mise review

09.12.2020 Verified purchase

Pro děcka ideální

Myslím, že pan Stančík touhle knížkou dokazuje, že umí skvěle psát i pro děti. Hádám, že hlavně kluci ocení tohle první dobrodrůžo tajného spolku H2O prošpikované záhadami, vynálezy a Stančíkovým originálním humorem. Pokud potřebujete děcka na hodinku zabavit, vřele doporučuju. Pan Lábus příběhu opravdu prospěl. Jeho hlasový fond dodává vyprávění nebývalé kouzlo. Skvělá práce.

Ages 6 - 8 Ages 9 - 11

Tartuffe review

09.12.2020 Verified purchase

Skvěle obsazená jednoaktovka

Kratičké dílko je obtížné hodnotit. Než se posluchač stihne zaposlouchat, už je skoro konec. Příběh je prostinký, ale bavilo mě to. Především se mi líbily herecké výkony známých jmen. Hvězdné obsazení se u téhle knihy opravdu vyplatilo. Skutečně koncert pro uši. Na příběhu se mi nelíbil konec. Z anotace se dá tušit, proč Moliere zvolil takové rozuzlení, ale dal bych přednost reálnější verzi. Celkově vzato, za poslechnutí tahle "audiokniha" určitě stojí.

Stráže! Stráže! review

09.12.2020 Verified purchase

Terry si asi teprve rozepisoval

Terryho Pratchetta mám moc rád, ale naštěstí jsem jeho knihy nečetl v pořadí, jak byly napsány. Asi bych byl trochu zklamán. U Pratchettových knih jsem zvyklý, že jsou od začátku do konce narvány humorem, Stráže! Stráže! jsou ale spíš slabší odvar. Zhodnotil bych to tak, že jsem se občas ušklíbnul. Není to špatné, ale pozdější Terryho knížky jsou mnohem mnohem lepší. Nenechte se odradit, pokud jste z téhle knížky rozpačití. Terry je skvělý!!!

Jan Zadražil načetl knihu skvěle, ale v dalších dílech bude ještě lepší. Máte se na co těšit, pokud posloucháte Městskou hlídku v chronologickém pořadí. :)

Urban Epic Parody Alternate History Paralel reality Humor

Vražda v Orient expresu review

02.12.2020 Verified purchase

Geniální zápletka ve spojení s dokonalou interpretací

Lukáš Hlavice prostě umí. Příběhy Hercula Poirota načítá naprosto bravurně. Nedá se tomu vytknout jediná chybička. Ve Vraždě v Orient expresu se zhostil hned 14 postav a pro každou našel svébytnou polohu nebo barvu hlasu. Veliká pochvala.

Vražda v Orient expresu podle mě patří k těm nejlepším detektivkám z pera Agathy Christie. Přesně vystihuje zápletku, ve které je Agatha nejlepší. Omezený počet podezřelých, uzavřený prostor a naprosto nečekané rozuzlení. Jednoznačně plný počet bodů.

Classic Unexpected twist

Dobrá znamení review

28.11.2020 Verified purchase

Hróóózně zmatený

Nejsem si úplně jistý, jestli spolupráce Pratchett a Gaiman funguje. Oba autory mám rád, ale na obou mi trochu něco vadí. V téhle knížce se hodně promítly právě ty aspekty, které u autorů nemám moc rád. U Pratchetta je to obrovský počet postav, u Gaimana je to rozvláčnost. Tím pádem mi z Dobrých znamení vychází dlouhatánký zmatek. K doposlouchání jsem se musel dost přemlouvat a stejně nemám pocit, že bych pochopil, co byla hlavní myšlenka. Oceňuju, že to bylo chvílema vtipný, ale jinak jsem byl zklamaný. Posluchač by si musel dělat poznámky a hodně googlovat anglické/americké reálie, aby pochopil všechny detaily.

Interpretace dobrá, ale Jan Zadražil umí i mnohem lepší.

Humor

Šikmý kostel review

23.11.2020 Verified purchase

Skvěle vylíčený těžký život žen

Karin Ledecká dokázala výborně vylíčit dobu, ale největší pochvalu si podle mě zaslouží za nastínění psychiky postav, které to v životě vůbec neměly lehké. Příběh ve vás určitě vyvolá spoustu emocí. Napsané to je skvěle. Klobouk dolu. Styl vyprávění mi hrozně připomínal Vyhnání Gerty Schnirch od Kateřiny Tučkové.

Hlas Vilmy Cibulkové se k příběhu skvěle hodil a její herecké umění atmosféru vhodně doplňovalo. Výborná volba!

Spalovač mrtvol review

23.11.2020 Verified purchase

Skvělá interpretace, strašidelný příběh

Tohle už je asi třetí verze Spalovače, kterou jsem slyšel. Pan Hlavica je skvělý a výborně se popasoval i s příběhem pana Kopfrkingla. Veliká pochvala.

Příběh Spalovače není potřeba představovat. Zaměstnanec pohřebního ústavu "reaguje" na atmosféru doby a názory svého okolí. I po 50 letech z něho běhá mráz po zádech. Určitě vyzkoušejte v jakékoliv podobě.

Aristokratka u královského dvora review

23.11.2020 Verified purchase

Kaše nastavovaná trapností

Tak tohle se bohužel nepovedlo! Poslední aristokratka měla skončit třetím dílem. Od čtvrtého už je to sešup po šikmé ploše. V případě Královského dvora je celá první polovina rekapitulací informací předchozích dílů, druhá polovina je nuda opepřená pokusy o nejapné vtípky. Nerozumím tomu, proč autor ze dříve sympatické hlavní hrdinky udělal blbku, která myslí jen na šperky a zkrášlování. Otevřený závěr je jako facka čtenáři. Když se konečně začne odvíjet nějak nový děj, Boček knížku utne. "...kupte si další díl mé rozverné taškařice!" Velký špatný!!!

Interpretace je průměrná. Hlas Kubařové se k postavě povrchní postavy konečně hodí. Její zpodobnění ráčkování pana Schwarzenberga je na druhou stranu příšerné a mělo by se zakázat. Bída!

Alenka v kraji divů review

20.11.2020 Verified purchase

Skvěle obsazené

Slyšet Alenku v říši divů v podání staré gardy hereckých mistrů je koncert pro uši. Tím, že z příběhu zbyly jen dialogy, se nám vyprávění o dost zkrátilo, ale přesto jsem si tu hodinku poslechu velmi užil. Doporučuji spíše pro menší posluchače, anebo pro starší pamětníky, kteří by chtěli zavzpomínat na svoje oblíbené tváře stříbrného plátna.

Ages 4 - 6 Ages 6 - 8 Ages 9 - 11 Girl main character Contains songs Supernatural

Nohy z jílu review

20.11.2020 Verified purchase

Dokonalá interpretace

Tohle bylo moje první setkání se strážníky z Prachettovy hlídky a obávám se, že postavy si mě nezískaly tak moc jako třeba čarodějky a Smrť, ale opravdu mě nadchly herecké schopnosti Jana Zadražila. Terry Prachett obsazuje svoje knihy desítkami postav a Jan Zadražil dokázal pro každou z nich vymyslet vlastní jedinečný hlas, přízvuk nebo dialekt. Jak mi příběh přišel trochu zdlouhavý, tak jsem si užil každou minutu Zadražilovy interpretace. Opravdu dokonalé!

Alternate History Paralel reality Humor

Katarze review

14.11.2020 Verified purchase

Mrazivý a promyšlený thriller z Islandu

Tohle už je třetí díl ze série a autorka stále dokáže udržet stejné napětí. Líbí se mi, že čtenář může nahlídnout i do soukromého života hlavních postav, ale není toho zbytečně moc jako u spousty jiných autorů. Většina textu je věnována samotnému vyšetřování, jak by to podle mého názoru u thrilleru mělo být. Líbí se mi, že autorka ve svých knížkách řeší aktuální témata. Tady to byly sociální média a (kyber)šikana. Bylo to tak reálně vykreslené, až člověku běhá mráz po zádech.

Interpretace skvělá. Klára Cibulková umí!!!

Northern Crime Female detective Male detective Unexpected twist

Hovno hoří review

14.11.2020 Verified purchase

Skvělá vzpomínka na Pelíšky a Pupendo

Tak útlá knížečka a dala vzniknout hned dvěma úžasným filmům. Humor pana Šabacha mi dokonale sedí a pěvně věřím, že se čase dočkají audioverze všechny jeho knihy. Kdyby Hovno hoří nebyly soubor krátkých povídek, ale jednolitý celek, zasloužil by si titul určitě plné hodnocení. Takhle je to jen na 4 hvězdičky z 5.

Intepretaci by si tahle knížka určitě zasloužila lepší. Hlas interpreta se k příběhům většinou hodil, ale jen je dobře načetl, nesnažil se hrát. Škoda.

Andělí vejce review

14.11.2020 Verified purchase

Dokonalá libozvučnost

Vlastně skoro nejsem schopen říct, o čem tahle knížka je, ale přesto má ode mě pět hvězdiček. Text je sestaven z tak libozvučných slov, že vlastně ani nezáleží na tom, o čem se v něm píše. Čtení Stančíkových knih "hladí" oči, poslech Stančíkových audioknih blaží uši. Skutečně nechápu, jak to ten člověk dokáže, ale prostě to funguje a je to naprosto skvělé.

Interpretace pana Hlavici opět bez jediné chybičky.

Spolčení hlupců Rating

29.10.2020 Verified purchase

Petrolejové lampy review

21.10.2020 Verified purchase

Temné, ale dobré. Moc dobré

Pokud vás láká nahlédnutí do života a duše nešťastných lidí, tak Jaroslav Havlíček je autor přesně pro vás. V Petrolejových lampách je hlavní zřetel brán na baculatou Štěpku, která zůstala na ocet a tak moc touží po lásce, že nakonec souhlasí s tím, že si vezme i svého podivínského bratrance. Pak teprve začíná skutečné trápení. Kniha je opravdu temná a Václav Knop ji načetl skvěle. Jeho hlas i dikce se výborně hodí k tempu příběhu i k trochu archaickému textu.

Fimfárum review

21.10.2020 Verified purchase

100 % po všech směrech

Dokonalá interpretace, inteligentní humor, bezkonkurenční vypravěč, nepřekonatelná originalita... Zkrátka 100 % po všech směrech. Pan Werich si uměl hrát s češtinou a poskládal ji do tak bezchybných pohádek, že lepší původně české opravdu neznám. Doporučuju všem a opakovaně. Každá generace si v textu najde to svoje.

Ages 4 - 6 Ages 6 - 8 Ages 9 - 11 Ages 12+ Short fairy tales

Kytice review

21.10.2020 Verified purchase

Geniální ve všech ohledech

Erbenova Kytice je úžasná ve všech ohledech. Ať už v podobně knihy, audioknihy, divadelní hry, filmu nebo komiksu, nikdy jsem nebyl zklamán. Tahle audioverze je třetí interpretace, kterou jsem slyšel, a byla zatím asi nelepší. Vřele doporučuji. V podání herců "staré gardy" se verše úžasně nesou a posluchači často naskakuje husí kůže z toho, jak moc je to dobré.

Sekáč review

21.10.2020 Verified purchase

Smrť je mega vtipný

Příběhy se Smrtěm jsou (hned po Čarodějkách) moje nejoblíbenější Pratchettovky. Terry v tomhle díle Zeměplochy rozjel mnoho vtipných dějových linií. Budete se bavit na každé stránce a smát nahlas i v přeplněném autobusu. Vřele doporučuju. Podobnost s Dařbujánem a Pandrholou je určitě ryze náhodná. ;)

Humor

Saturnin review

21.10.2020 Verified purchase

Saturnin nikdy nezklame, ale určitě najdete lepší načtení

Saturnin je jedna z mým nejoblíbenějších knížek. Četl jsem ho minimálně desetkrát a ve formátu audioknihy slyšel v podání nejméně pěti různých interpretů. Tohle konkrétní načtení bohužel patří k těm méně povedeným. Pro srovnání dobré, ale jinak raději zvolte Jana Hartla nebo Oldřicha Víznera.

Maryša review

21.10.2020 Verified purchase

Hvězdné obsazení

Nikdy jsem netušil, že Maryša je ve skutečnosti takhle krátká hra, nicméně výkony herců byly skutečně vynikající. Nejvíc mě dostala Vilma Cibulková. Bavilo mě i nářečí, které dialogům dodává kouzlo. Děj sám o sobě je natolik krátký, že je těžké ho hodnotit. Doporučuji jako ochutnávku kvalitního rozhlasového herectví.

Dámy a pánové review

08.10.2020 Verified purchase

Pratchett byl geniální!

Příběhy ze Zeměplochy jsou s každou knihou lepší a lepší. Příhody čarodějek mám nejradši a Zuzana Slavíková je načetla naprosto dokonale. Její interpretace je lepší, než když si text knihu čte sám. Fakt úžasné spojení. Tohle dobrodružství čarodějek je možná nejlepší ze všech, ale určitě poslouchejte popořadě, ať chápete všechny souvislosti. Moc doporučuju! Palec hore!

Paralel reality Humor

Na volné noze - Speciál 2 review

23.09.2020 Verified purchase

Trocha optimismu v těžké době

Moc se mi líbí nápad dát dohromady aktuální pocity/názory lidí, kteří ve svém oboru něco dokázali, a teď se vyjadřují k tomu, jak je ovlivňuje současná krize vyvolaná strachem z koronaviru. Tenhle titul hrozně rychle zastará, ale v téhle konkrétní chvíli může velmi pomoct lidem, kteří pomalu začínají ztrácet víru. Zejména si vážím optimismu, který je z většiny článků cítit. Názory a doporučení se často opakují, ale snaha se cení. Doporučuju!

For freelancers Management Advertising & marketing For startups Achieving goals Practical

Smrt na Nilu review

23.09.2020 Verified purchase

Krapet překombinované, ale stále skvělé

Agatha tentokrát zvolila pomalejší rozjezd a děj začne plynout až do chvíle, kdy dojde k první vraždě. Pak už je to jízda jako vždycky. Hercule Poirot sympaticky vystrkuje růžky a ukazuje všechny své kvality. Překvapilo mě, že ho Agatha tentokrát nechala přímo obvinit spoustu "nevinných" osob před tím, než odhalila skutečného pachatele. V každém případě, druhá půlka byla opravdu skvělá.

Classic Male detective

Myšlení, rychlé a pomalé review

22.09.2020 Verified purchase

Pro pokročilé a přemýšlivé

Audioknihy mám rád, protože při jejich poslechu můžu dělat ještě něco jiného. U tohohle titulu to bohužel nejde. Autor Vás zahltí spoustou odborných pojmů, statistik, zdrojů a čísel. Pokud poslechu nebude věnovat celou svojí pozornost, budete se v textu ztrácet a přínos bude minimálně. Obsahově je kniha velmi zajímavá, autor přináší překvapivé poznatky, které jsou vždy podložené výzkumem. Vřele doporučuji specialistům na reklamu, podnikavcům a psychologům. Lépe možná v tištěné podobě.

Thinking

Vlak z Paddingtonu review

22.09.2020 Verified purchase

Skvěle vyladěná kombinace

Slečna Marplová, Růžena Merunková, Agatha Christie a Jitka Ježková tvoří kombinaci, která jednoduše nemůže nikoho zklamat. Tahle detektivka jede ve svižném tempu od samého začátku a pozornost si dokáže udržet celou dobu. Jako tradičně se rozuzlení dočkáme až na úplném konci a všechno do sebe dokonale zapadne. Jedinou mojí výtkou je to, že vyšetřování neprovádí sama Jane Marplová, ale jedná prostřednictvím své mladé pomocnice. V knize je důvod vysvětlen, ale nemůžu se zbavit dojmu, že by to bez ní bylo o trochu staropanensky vtipnější.

Classic Female detective Unexpected twist

Začněte s proč review

07.09.2020 Verified purchase

Zajímavé, ale hodně proamerické

Tahle knížka Vám pořád dokola vysvětluje, že vedle toho, co chcete dělat, je hrozně důležité vědět, proč to chcete dělat. Musím uznat, že všechny argumenty a příklady uvedené v textu jsou pravdivé a validní. Myslím, že na konci jsem pochopil, co se autor snaží říct, a souhlasím s ním. Na druhou stranu je kniha postavená ryze na americké společnosti a reáliích. Nejsem si jistý, jestli v konzervativní Evropě lze všechno aplikovat. Autor očividně obdivuje Apple, Microsoft, Americké aerolinie a další úspěšné značky. Pokud vzhlížíte ke všemu, co je americké, takhle knížka se Vám bude moc líbit.

Thinking

Abeceda fondů EU Rating

06.09.2020 Verified purchase

Hadí doupě review

10.08.2020 Verified purchase

Vraha jen tak neodhadnete :)

Po pomalejším rozjezdu Vás Agatha zavede na místo, kde zemřel velmi bohatý stařík a vrahem mohl být kdokoliv z jeho příbuzných. Dnes už jde vlastně skoro o klasickou detektivní zápletku, ale Agatha ji vymyslela naprosto skvěle a konec je téměř šokující. Veliká spokojenost, veliká pochvala.

Interpret měl také pomalejší rozjezd, ale pak už začal víc "hrát" a ve finále šlo o velmi zdařilý umělecký výkon.

Classic Male detective

Časodějové 1 - Klíč k času review

07.08.2020 Verified purchase

Ruská obdoba Harryho Pottera se povedla

Čtenář je hozen do světa kouzel a manipulace s časem. Jakmile pochopíte všechny pojmy, jste lapeni a nemůžete přestat číst (poslouchat). Autorka se nezdržuje dlouhými popisy, akce střídá akci. Velmi povedené. Jako stvořené pro děti ve věku 12+.

Škoda, že ještě nejsou načteny další díly ze série. Moc bych se ale přimlouval za změnu interpreta. Martin Sláma svojí mizernou interpretací knížce spíš uškodil. Kdyby to načetl nějaký dobrý herec, určitě by titul přitáhl mnohem víc posluchačů.

Ages 12+ Girl main character Paralel reality Single POV

Labyrint pohybu review

07.08.2020 Verified purchase

Zajímavé, ale víc o panu Kolářovi než přímo o pohybu

Titul mě velmi mile překvapil. Rozhovor je veden lidsky a srozumitelně. Odbornější termíny jsou dovysvětleny. Je to taková velmi otevřená zpověď Pavla Koláře o životě a jeho názorech na fyzioterapii a medicínu. Čekal jsem trochu víc informací přímo o fyzioterapii a pohybu, ale jinak veliká spokojenost.

Interpretace nebyla špatná. Klidně by snesla trochu víc emocí, ale u rozhovoru novinářky a odborníka to jde i bez emocí.

Svědkyně obžaloby a další povídky review

05.08.2020 Verified purchase

Nutnost pro všechny fanoušky Agathy

Tahle sbírka povídek je dárkem pro všechny, kdo mají rádi dabéry a interprety Hercula Poirota a slečny Marplové. Tím, že texty načetly hlasy, které máme s Agathou Christie, se titul stává sázkou na jistotu a opravdu se povedl. Jelikož (zatím) nemám Agathu přečtenou celou, dost mě překvapilo, že není jen přebornicí v detektivkách, ale umí být i pořádně temná a strašidelná. Podle mě se nejvíc povedly povídky Ten čtvrtý a Slavičí hnízdo, ale za poslech stojí úplně všechny.

Příběh kriminálního rady review

20.07.2020 Verified purchase

"Severská krimi" z českého prostředí

Pokud by tahle knihy vyšla v současnosti a byla psaná moderním jazykem, určitě by bodovala na žebříčku thrillerů a "severských krimi". Ladislav Fuks byl mistr temné atmosféry. Z textu sálá nevlídná atmosféra. Detektivní příběh se pozvolna proplétá každodenním životem hlavních postav a nakonec přijde nečekané rozuzlení.

Bohužel už trochu drhne jazyk knihy. Dnešní čtenář má thrillery/detektivky spojené se svižným tempem a jednodušším stylem tak, aby veškerá pozornost byla na vyšetřování případu. Fuksův vybroušený styl a zvláštní obraty jako by k žánru neseděly. Skoro mě to až mrzí.

Interpretace pana Hartla byla skvělé. Dokonale podtrhovala nevlídné prostředí a dojem z příběhu. Opravdu povedené.

Single POV

Smrtka review

20.07.2020 Verified purchase

Promyšlený nový svět

Na téhle knížce nejvíc oceňuji, že autor vymyslel zbrusu novou, neotřelou vizi budoucnosti a dokázal ji do detailu popsat. Je to srozumitelné, je to promyšlené, je to poutavé. Chvílemi mi to připomínalo Hunger Games. Smrtka vypráví příběh dvou mladých hrdinů, kteří soupeří o významný post smrťáka. Bavilo mě to moc do chvíle, kdy se do děje začalo promítat politikaření. Uznávám, že pro příběh to bylo důležité, takže i tak veliká pochvala pro Neala Shustermana.

Vasil Fridrich načetl knihu bravurně. Měnil hlasy, střídal tempo. Skvělé! Jana Stryková dostala prostoru méně, ale taky prima.

Dystopian / Post-apocalyptic

Myši Natálie Mooshabrové review

15.07.2020 Verified purchase

Tísnivá atmosféra a barvitý jazyk

Ladislav Fuks umí ve čtenáři mistrně vyvolat tísnivou atmosféru. Na čtenáře padne pocit, že svět končí a není žádná naděje na záchranu. Velkou roli v tom hraje i slovní zásoba, kterou Fuks volil. Málokdo se mu z tohoto hlediska může rovnat. Na druhou stranu si nejsem zcela jistý, co prostřednictví Myší Natálie Mooshabrové chtěl autor světu sdělit. Možná jsem neposlouchal dostatečně pečlivě, a nebo je hlavní "poslání" tak dobře skryto mezi řádky, že ho posluchač objeví až na druhý, třetí poslech.

Interpretace velmi dobrá. Hlas pana Ornestal se k textu dokonale hodí.

Nikdykde review

14.07.2020 Verified purchase

Neuchopitelná autorova fantazie

Gaimanovi skalní fanoušci prominou, ale pro mě je autorova tvorba v kategorii, kterou znávám, ale raději se na ni podívám v podobě filmové či komiksové. Stejně to cítím i u knihy Nikdykde. Bavilo mě to, ale občas jsem se v příběhu ztrácel. Gaimanova fantazie asi přesahuje moje možnosti představivosti. Velikou pochvalu si zaslouží barvitost jazyka (překladu) a svižnost příběhu. Hlas Matouše Rumla se k příběhu skvěle hodil a jeho interpretace si zaslouží plný počet bodů.

Urban Paralel reality

Pětadvacet tisíc dnů vzpomínek review

14.07.2020 Verified purchase

Upřímně, vtipné, poutavé

Audioknihu jsem koupil kvůli Jiřímu Lábusovi, který je sázkou na jistotu z hlediska interpretace. Opravdu se povedla. Pan Lábus posunul text o úroveň výš. Jaromír Meduna dobře doplnil krátké úseky představující hlas přísného otce. Celkově vzato interpretace se povedla na jedničku.

Přiznám se, že o panu Rajnišovi jsem nikdy dříve neslyšel, takže jsem vůbec netušil, do čeho jdu. Po počátečních rozpacích se povídání mile rozjelo a první půlka (povídání o dětství, rodině a studiu) mě opravdu bavila. Druhá polovina už byla vážnější a jako neznalec Rajnišových prací jsem trochu tápal. Přesto mě text velmi, velmi pobavil a mohu ho vřele doporučit.

Dědina review

03.07.2020 Verified purchase

Úžasná interpretace

Tahle audiokniha je skvělý příklad toho, jak profesionální interpretace může textu pomoct. Herci nejen knihu dobře načetli, ale dodali jí i emoční rozměr. Navíc usnadnili porozumění, protože na psané verzi by mě často zaráželo nářečí. Každá postava měla navíc dobře zvolený tón hlasu, takže opravdu veliká pochvala za interpretaci.

Text sám o sobě je skvělý po jazykové stránce a moc se mi líbilo, jak autorka dokázala vykreslit psychickou stránku postav. Bohužel se v knize skoro vůbec nic neděje. Prostě takové nahlédnutí do každodenního života lidí na vesnici. Dobré, ale jednou stačilo.

Vražda na faře review

30.06.2020 Verified purchase

Nejlepší slečna Marplová

Na slečnu Marplovou nedám dopustit, i když někdy děj trochu vázne a občas je vysvětlení trochu překombinované. Ve Vraždě na faře se však Agatha dokázala všem zaškobrtnutím vyhnout. Příběh má spád, napětí je okořeněno laskavým humorem a na závěr je všechno vysvětleno do posledního detailu. Dle mého skromného mínění je Vražda na faře nejlepší knížka se slečnou Marplovou. Interpretace pana Brouska ozvláštněná Růženou Merunkovou se náramně vydařila. Vřele doporučuji.

Úzkosti a jejich lidé review

25.06.2020 Verified purchase

Backman to zase dokázal!

Fredrik Backman vidí do lidí. Jinak si nedokážu vysvětlil, že tak skvěle popisuje pocity a situace, ve kterých každý pozná sebe nebo někoho ve svém okolí. V této knize je autor o trochu vtipnější než v těch předchozích, ale je to laskavý humor, který dokonale doplňuje vážná témata propletená dějem. Celkový výsledek je vyladěný na jedničku! Interpretace pana Brouska je taky velmi zdařilá.

Raději zešílet v divočině review

19.06.2020 Verified purchase

Jiné než čekáte

Tahle kniha mě dost překvapila. Podle názvu i anotace jsem čekal, že se text bude věnovat životu na samotě. Bohužel převážná část rozhovorů je zaměřená na čas, kdy zpovídaní žili ještě v civilizaci. Všichni vypravěči svým způsobem vybočují z řady, ale nejsem si jistý, jestli nějak zvlášť zajímavě. Čekal jsem trochu víc než pouhé "filosofování nad pivem". Tak nevím...

Ačkoliv je text načten předními herci, tentokrát to výsledku neprospělo. Záznam rozhovoru se skutečnými samotáři by byl určitě mnohem autentičtější.

Zapomenutá vražda review

17.06.2020 Verified purchase

Strhující zakončení

Agatha Christie je královna detektivek a slečna Marplová je nejlepší vyšetřovatelka. V první půlce knihy jsem si říkal, že tentokrát se Agatha nějak zapomněla. Přišlo mi to trochu pomalejší. Ale pak se to rozjede a na závěr je akce i nečekané vysvětlení. Tak veliká pochvala.

Hlas Jitky Ježkové se báječně hodil k postavě mladičké manželky, ale u mužských postav to působilo trochu komicky. Růžena Medunková opět báječná.

Fenomén KK review

15.06.2020 Verified purchase

Rozhlasová kvalita

Tohle není audiokniha, ale několik rozhlasových pořadů. Moderátorka a dva hosté přibližují posluchači život a dílo Karla Kryla. Informace zajímavé a poutavé, bohužel kvalita zvuku není úplně dobrá.

Mrtvá v knihovně review

13.06.2020 Verified purchase

Slečna Marplová je nejlepší! Brousek je machr!

Slečnu Marplovou mám radši než Hercula Poirota a její ztvárnění Růženou Merunkovou je opravdu skvělé. Nejvíc mě ale překvapil Otakar Brousek. Musím říct, že jsem ho opravdu podcenil. Pan Brousek mluví za desítky postav a pro každou si připravil zvláštní hlas a intonaci. Opravdu vydařená interpretace!

Příběh zasazený do hotelového prostředí mě bavil od první minuty a Agatha Christie opět dokázala, že je královnou detektivek. Kam se hrabou dnešní thrillery. Vřele doporučuji.

Jeden z nás review

12.06.2020 Verified purchase

Na úrovni seriálu na všední dopoledne

Shari Lapena je v poslední době hodně vychvalovaná, tak jsem ji chtěl dát šanci. Bohužel jsem asi nezvolil tu správnou knížku. Děj mě skoro nezajímal, všechny postavy byly nesympatické, bylo mi úplně jedno, kdo koho zabil a proč. Upřímně doufám, že tohle není nejlepší autorčina kniha. Úrovní bych knihu přirovnal k laciným policejním seriálům, které vysílají komerční televize v době, kdy je většina lidí v práci nebo ve škole. Fakt nic moc.

Interpretace nebyla špatná. Paní Hudečkovou mám rád. Bohužel jí někdo špatně napsal, jak se vyslovuje jméno jedné z hlavních postavy a ona to v celé knize špatně skloňuje. Hrozně to tahá za uši. Chápu, že každý nemusí umět anglicky, ale alespoň u jmen postav by výslovnost mohla být správná. Hrůza!

Jak je důležité míti Filipa review

06.06.2020 Verified purchase

Komedie nekomedie

Popisek slibuje "Co replika, to vtip nebo bonmot." Bohužel se v audioknize nic takového nevyskytuje. Pro dnešního posluchače už titul nic poutavého nenabízí. Celý děj je založený na velmi jednoduché zápletce, kterou odhadnete během prvních 10 minut. Obávám se, že veškerá humornost vyprchala s časem. Jedinou pochvalu si zaslouží jazyk, resp. překlad.

Na volné noze - Speciál review

05.06.2020 Verified purchase

Ryze pro fanoušky Volné nohy

Je zvláštní, jak nové články rychle zastarávají. Ve chvíli, kdy jednotliví autoři texty psali, byly určitě aktuální a přínosné. O pár týdnů později, kdy vyšly v audioverzi, jejich hodnota znatelně poklesla. Oceňuji, že se většina přispěvatelů snaží čtenáře přimět k optimismu, ale jinak už text moc zajímavý není. Suma sumárum úspěšní radí, že štěstí přeje připraveným a že na všem špatném je něco dobrého. Pokud ale někoho z autorů velmi obdivujete, určitě si kratičký audioblog pusťte.

Saturnin a jeho pán review

05.06.2020 Verified purchase

Milé zavzpomínání pro fanoušky Saturnina

Saturnin patří k mým nejoblíbenějším knihám a jeho seriálové zpracování je skvělé. Pokud taky patříte k fanouškům Zdeňka Jirotky, vřele doporučuji, abyste si poslechli tenhle kratičký sestřih rozhovorů. Dozvíte se několik informací ze zákulisí a zjistíte, jak dobře to panu spisovateli v 90 letech myslelo.

Petr a Lucie review

04.06.2020 Verified purchase

Klasika pro romantické duše

Krásný jazyk a zamilovaná dvojice ve složité době... Pokud vás tato kombinace láká, vzhůru do toho. Jan Hartl a Marta Vančurová předvedli skvělé výkony. Jazykově se jedná o skutečný skvost a pro školou povinné je dobrá zpráva to, že to trvá jen pár desítek minut. ;)

On-line ZOO review

04.06.2020 Verified purchase

Překvapivě důmyslné

Od této kratičké audioknihy jsem neměl valná očekávání, ale velmi mile mě překvapila. Příběhy zvířátek v ZOO učí děti nenásilným způsobem, jaké nástrahy na ně číhají na internetu. Je to zpracované opravdu jemně, takže to děti nevyděsí. Pokud si rodiče najdou čas, aby si jednotlivé příběhy s dětmi rozebrali, určitě budou obě strany spokojeny.

Zaklínač: Bouřková sezóna review

30.04.2020 Verified purchase

Geralt je super!!!

K poslechu audioknihy mě nalákal seriál a jsem opravdu nadšený. Skvěle napsano, výborně přeloženo. Pobavil jsem se a pochopil zase o kousek víc se souvislostí světa, který Sapkowski vytvořil. Určitě se brzy pustím do dalšího dílu. :)

Vyhnání Gerty Schnirch review

20.04.2020 Verified purchase

Skvělé po všech stránkách

Tučková právem patří mezi nejlepší české spisovatelky současnosti. Dokáže ohromit příběhem a nadchnout jazykem. Vyhnání Gerty Schnirch se nedá nic vytknout. Skvělé, dojemné i poučné. Hlas Vilmy Cibulkové se ke knize dokonale hodil. Vynikající!

Goldstein píše dceři Rating

03.04.2020 Verified purchase

Síla zvyku review

01.04.2020 Verified purchase

Dobré, ale úplně jiné, než jsem čekal

Kniha je dobře napsaná a čtenář/posluchač se z ní dozví spousty zajímavých informací, jak se vytváří zvyk (návyk), a jak se dá využít k tomu dobrému a zneužít k tomu špatnému. Podle podtitulu jsem ale očekával i návod, jak zvyky změnit a odnaučit se zlozvykům, a tomu je v celém textu věnováno jen pár kratičkých odstavců.

Interpretace velmi dobrá. Pan Schwarz se poslouchá dobře a k tomuhle textu se hodil i jeho hlas.

Čaroděj Zeměmoří review

18.03.2020 Verified purchase

Něco jako Tolkien, ale bez napětí

Kniha mě bohužel nezaujala. Přišlo mi to, jako kdyby autorka chtěla napodobit Pána prstenů, ale vyšla jí z toho Foglarovka. Nudil jsem se, děj se vlekl a osudy hlavního hrdiny mě nezajímaly. Obávám se, že kniha psaná starým jazykem a styl odpovídajícím hrdinským eposům už dnešnímu čtenáři nemá co nabídnout. Možná zarytým nerdům, jinak ne.

Interpretace bylo dobrá, ale nudný text nezachránila.

Soudné sestry review

08.03.2020 Verified purchase

Audio ještě lepší než samotná kniha

Soudné sestry už je kdysi dávno četl, ale Terry Pratchett se dá číst pořád do kola. Vyřiďte prosím paní Slavíkové, že je jedna z nejlepších interpretek. Čarodějky i ostatní postavy rozpovídala tak skvěle, že jsem byl opět vtažen do děje a náramně jsem si to užil. Kéž by takhle skvěle byly načteny všechny knihy. Těším se na další díl o Bábi, Stařence a Magrátě v podání Zuzany Slavíkové.

Osudy dobrého vojáka Švejka review

29.02.2020 Verified purchase

Filmy stačí

Mám moc rád filmy o Švejkovi s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli, a tak jsem chtěl zjistit, co všechno filmaři vynechali. Ač filmy trvají necelé 4 hodiny a audiokniha čtyřnásobek, divák téměř o nic ochuzen není. Scénáristi skutečně vybrali to nejlepší a nejvtipnější. V podání pana Wericha to vůbec není špatné, ale s tváří Rudolfa Hrušínského to bylo prostře lepší.

Zázrak svaté Winifredy review

24.02.2020 Verified purchase

Pomalejší, ale dobré

Moje první setkání s historickou detektivkou a nebylo to špatné. Nejvíc se mi tedy líbil uklidňující hlas Pavla Soukupa, ale ani detektivní zápletka nebyla špatná. Do zákulisí církve se člověk podívá málokdy. Bohužel děj ubíhal trochu méně svižně, než bych očekával, a bratr Cadfael vraha vypátral v podstatě náhodou, což mi u detektivek trochu vadí. Celkově vzato, příběh průměrný, interpretace skvělá.

Černá díra review

19.02.2020 Verified purchase

Skvělé rozuzlení

Přiznám se, že velkou část knihy jsem byl dost zmaten. Postav je zde celkem dost a islandská jména se mi nedařilo zapamatovat. Na rozdíl od předchozího dílu mi zde chybělo něco neobvyklého, co už se neobjevilo v jiném thrilleru, ale když to na závěr všechno zapadlo do sebe jako skládačka, byl jsem spokojený a těším se na další pokračování.

Klára Cibulková to opět načetla velmi povedeně. Chválím.

Marie a Magdalény review

13.02.2020 Verified purchase

Smutná, drsná, skvělá

Tahle knížka je skvělá. Je smutná a drsná, ale literárně je opravdu úžasná. Autorka psát umí. Slohově i jazykově se jedná o povedené dílo. Ukazuje život takový, jaký je. Doporučuji hlavně čtenářkám a posluchačkám.

Interpretace je výborná. Všechny tři interpretky svoje části "zahrály" na jedničku.

Spalovač mrtvol - Mistři slova review

12.02.2020 Verified purchase

Jiné, ale taky skvělé

Představit si jako spalovače mrtvol někoho jiného než Rudolfa Hrušínského je velmi obtížné. Miroslav Táborský se interpretace této kultovní knihy ujal po svém, trochu jinak, ale výsledek je stále skvělý. Jeho hlas nepůsobí jako přímá řeč pana Kopfrkingla, ale spíše jako vypravěč událostí v rodině hlavního hrdiny. Je to jiné, ale proč ne. Líbilo se mi to. Vřele doporučuji.

Než natáhnu brka review

11.02.2020 Verified purchase

Nenadchne, neurazí

V zahraničí je tento titul uváděn jako thriller, u nás v kategorii humor. Pravda je, že nepatří ani do jedné z těchto oblastí. Je to celkem rychle ubíhající příběh muže, kterému se ze dne na den začne sypat život po všech stránkách. Hodně mi to připomínalo knihu Stará dáma vaří jed. Nenadchne, neurazí.

Interpretace nebyla špatná, ale nelíbily se mi "zvukové efekty" použité ve chvílích, kdy v knize mluvilo víc postav najednou. Jako by jedna postava vždy mluvila z dálky nebo ze sudu. Hudební přechody připomínají znělku Banánových rybiček.

Nulorožec review

08.02.2020 Verified purchase

Mlýn na mumie II

Nulorožec je v podstatě Mlýn na mumie posunutý do 21. století. Detektiv je trochu víc ukáznění, ale stále se oddává veškerým rozkoším života. Je tu trochu méně mrtvol, ale jsou neméně podivné. Rozuzlení je nečekané a překvapivé. Ač souhlasím, že Mlýn na mumie byl lepší, ani Nulorožec mě nezklamal a vřele ho doporučuji.

Dle mého skromného názoru nebylo dobrou volbou vybrat pro interpretaci Pavla Rímského. Jeho hřmotný hlas se k postavě čerstvě vystudovaného policisty jednoduše nehodí. Velká škoda. Mladší hlas by z této audioknihy udělal koncert pro uši.

Webcopywriting pro samouky review

07.02.2020 Verified purchase

Spousta zajímavých postřehů

Pan Šenkapoun vzal téma copywritingu opravdu zevrubně a vysvětlí Vám ho od základních pojmů až po konkrétní typy. Pouze nečekejte, že z Vás po doposlouchání bude hotový copywriter. ;)

Hlas Gustava Bubníka bohužel nemám rád, takže jeho interpretaci nemůžu objektivně hodnotit.

Pište jako copywriter review

24.01.2020 Verified purchase

Smíšené pocity

Na jednu stranu se mi hodně líbilo, že Otto Bohuš dává konkrétní rady a nezdržuje čtenáře/posluchače zbytečnou omáčkou. Na druhou stranu mě rozčilovat autorův přístup "já vím všechno nejlíp" a "kdo se mnou nesouhlasí, je blbec". Pokud se nad to člověk dokáže povznést, určitě dostane spoustu užitečných tipů.

Interpret Bubník mi nesedí od té doby, co se jeho žena "předvedla" ve Výměně manželek, ale za to tahle knížka nemůže.

Jídlo na prvním místě review

13.01.2020 Verified purchase

Pěkný úvod, ale kde je samotný program???

Všechno, co je v knize napsáno, se mi líbilo a pěkně mě připravilo, abych vyzkoušel program Whole30. Bohužel samotný program tato kniha neobsahuje. Tím pádem ji beru jen jako užitečný úvod a jsem trochu zklamaný. Každopádně oceňuji srozumitelnost vysvětlení a podložení zásad odkazem na věděcké studie. Interpretace byla velmi povedená.

Proč máma nadává review

05.01.2020 Verified purchase

Vdaná "Bridget Jones" se dvěma dětmi znovu nastupuje

Britský humor, odpočinkové čtení, nahlédnutí do života současných matek... To všechno nabízí pokračování knihy Proč máma pije. Druhé pokračování navazuje přesně tam, kde první díl skončil, a dle mého názoru je o fous lepší. Tím, že se máma víc dostává mezi lidi, narážíme na víc reálných situací, ve kterých se většin ze současných třicátníků (skoro čtyřicátníků) pozná. Zahřeje na duši, pobaví, neurazí. Vřele doporučuji, pokud se potřebujete na pár hodin odreagovat.

Prašina review

27.12.2019 Verified purchase

Pro děti skvělé

Prašina je skvělá knížka pro děti. Matocha píše poutavě, děj ubíhá a vy chcete vědět, co bude dál. Příběh umístěný do kulis současné Prahy dodává knize na reálnosti. Výborný nápad s tajemným vynálezem a báječné zpracování. Mladším čtenářům vřele doporučuji. Interpretace Matouše Rumla příběh skvěle doplnila. Dobrá volba.

Sestry review

22.12.2019 Verified purchase

Minier to znovu dokázal

Trochu mě zarazil pomalejší rozjezd, ale pak už Minier naskočil na svoji osvědčenou vlnu a provedl čtenáře / posluchače skvěle promyšleným thrillerem plným nečekaných zvratů. Skvělé. Autor to opět zvládl na jedničku. Vřele doporučuji. Interpretaci pana Schwarze se nedá nic vytknout, pouze mi lezly na nervy hudební předěly, které se k textu vůbec nehodily.

Hráči review

19.12.2019 Verified purchase

Jazykově skvělé, jinak nuda

Neočekávejte pokračování knihy Bylo nás pět. Tenhle titul se skutečně věnuje tématu, které napovídá název. Celá kniha je protkaná hráčskými, zejména karetními historkami, které spojuje životní příběh synka z chudé rodiny karbaníků. Jazykové, resp. z pohledu slovní zásoby je tohle dílko skutečně "vymazlené". Opravdového příběhu se čtenář bohužel nedočká. Václav Knop knihu načetl velmi zdařile.

Soustředění review

16.12.2019 Verified purchase

Stručně a přímo k věci

U Leo Babauty oceňuji hlavně to, že si nepotrpí na dlouhé úvody a jde přímo k věci. Osvětlí problém, a pak dává konkrétní doporučení, které u něho samotného fungovaly. Navíc se čtenáře nesnaží ohromit množstvím argumentů. V této knize nabízí spoustu tipů, jak se zbavit rušivých elementů při práci. Užitečné, ale čekal jsem trochu něco víc zásadního. Babauta v podstatě jen shrnul to, co všichni víme a nechce se nám to realizovat (např. vypnout mobil a odpojit se od internetu). Interpretace velmi dobrá.

Bordeří povídačky 2 review

16.12.2019 Verified purchase

Opravdu jen pro děti

Je mi hrozně líto, že dávám špatné hodnocení dětské knížce, ale tohle mě opravdu nebavilo. Uznávám, že nejsem cílová skupina, ale autorova snaha ukázat pejsky v co možná nejroztomilejším světle mi přišla až moc ukňouraná. Romantické příměry o přírodě tomu taky moc nepřidaly. Interpretka se opravdu snažila, ale na pohádky nemá vhodnou polohu hlasu. Tuhle (audio)knihu bych doporučil pouze nadšeným pejskařkám a opravdu malým dětem jako pohádku na dobrou noc.

Václav Havel review

15.12.2019 Verified purchase

Upřímné a vyčerpávající

Kniha dává nahlédnout do života Václava Havla v jednotlivých dekádách a dělá to velmi povedeně. Autorka jde do hloubky a vysvětluje i řadu souvislostí. Otevřeně přiznává, že chtěla Havla vylíčit jako kladného hrdinu, což jí nelze mít za zlé. Překvapivě se mi hodně líbilo, že fakta nakombinovala s osobními zážitky a pocity. Vytknout se dá pouze pomalejší rozjezd, který měl ukázat, že Havel byl hodný a chytrý chlapec už od raného dětství, a pak občasné odkazy na filozofické myšlenky, ve kterých jsem se bohužel ztrácel. Celkově vzato se jedná o skvělo knihu a vřele ji doporučuji. Kolářová a Kačer byli pro interpretaci skvělou volbou.

Aristokratka na koni review

11.12.2019 Verified purchase

Třetí a stále dobré

Příběh navazuje tam, kde skončil druhý díl. Poslouchá se to pořád dobře a nově příchozí postava tetičky Nory do děje dobře zapadla. Občasné opakování vtipů z prvních dvou dílů odpustíme. Vdaná Veronika Khek už není tak rozesmátá jako byla svobodná Veronika Kubařová, což její interpretaci prospělo, jelikož se to víc hodí k postavě Marie. Dobrá práce.

Aristokratka ve varu review

09.12.2019 Verified purchase

Příjemná jednohubka

Pořád jsem přesvědčen, že tahle (audio)kniha je "ukousnutá" část, která původně měla být součástí první knihy, ale je to příjemné "pokračování". V tomhle díle mě nejvíc baví postava Denisky a zážitky spojené se zájezdem do Karlových Varů. To, že se sem tam opakují vtípky z prvního dílu, odpustíme. Příjemné, odpočinkové, české ;) Interpretace o fous lepší než u první knihy.

Poslední Aristokratka review

05.12.2019 Verified purchase

Něco jako Slunce, seno

Když jsem Poslední aristokratku četl poprvé, smál jsem se na celé kolo. Při (druhém) poslechu už mi to přišlo jako veselé povídání s košilatým stylem humoru. Pořád dobré, ale už chápu, proč někteří lidé nad touhle sérií nechápavě vrtí hlavou. Myslím, že časem se z Poslední aristokratky stane taková knižní obdoba trilogie Slunce, seno. Je to v podstatě blbina, ale my to máme rádi, jelikož to dobře vystihuje typickou českou povahu. Interpretace dobrá, jen mě zarazilo, že Veronika Kubařová četla veselým tónem i pasáže, které měly vyznít zaskočeně nebo naštvaně.

Vánoční koleda review

03.12.2019 Verified purchase

Klasika, která neomrzí

Už jsem viděl Vánoční koledu v několika filmových verzích, ale knižní předloha se ke mně dostala až letos v podobě audioknihy načtené panem Somrem. Je výborná. Text starý skoro dvě stě let pořád vyvolává emoce a předává vánoční poselství. Zvukové efekty vyprávění skvěle doplňují a intepretace pana Somra je jednoduše dokonalá. Skutečně pětihvězdičková audiokniha!!!

Hoši od Bobří řeky review

01.12.2019 Verified purchase

Skautská nostalgie pro dříve narozené

Jako dítě jsem chodil do skautu, a tak mi kniha připomněla letní tábory. Nicméně se obávám, že dnešním dětem už příběhy a hlavně zásady hochů od Bobří řeky budou připadat jenom k smíchu. Doba pokročila.

Interpretace bylo velmi dobrá a mile mě překvapily i hudební/zvukové předěly.

Mary Poppinsová review

24.11.2019 Verified purchase

Plné fantazie

Původně jsem myslel, že kniha je určena pro ty nejmenší děti, a proto mě velmi překvapila její bohatá slovní zásoba. Rodiče, kteří tuhle audioknihu pustí dětem na dobrou noc, asi budou muset spoustu slov vysvětlovat. V každém případě moc oceňuji fantastická místa, která se autorka rozhodla prostřednictví Mary Poppins představit. Myslím, že jako dítě, bych byl z knihy opravdu nadšený. Dana Morávková také příjemně překvapila. Nečekal jsem, že bude umět měnit hlasy a chvílemi i trochu hrát. Pěkné.

Dívka, která musí zemřít review

23.11.2019 Verified purchase

Slabý odvar

První tři díly trilogie byly promyšlené, plné napětí a čtenář je hltal od začátku až do konce. Stieg Larsson prostě věděl, co chce napsat. David Lagercrantz se snaží, ale moc mu to nejde. Původní trilogie své vyprávění uzavřela a Lagercrantz už jen sbírá střípky a snaží se dovysvětlit všechny detaily a dotáhnout příběhy postav. Ve čtvrtém dílu se mu ještě celkem dařilo, pátý stál za pendrek a v tomto, tedy šestém už opravdu nebylo na čem stavět. Nebylo to špatně napsané, ale byla to jednoduše nuda. Žádný spád, žádná zajímavá odhalení. Prostě nastavovaná kaše.

Načtené to bylo dobře, i když Martin Stránský umí předvést mnohem lepší výkon. Asi se při čtení taky nudil.

Moc přítomného okamžiku review

26.10.2019 Verified purchase

Skvělá myšlenka, chybí návod

Moje první setkání s Eckhartem Tollem. Myšlenka je skvělá. Minulost nezměníme, budoucnost možná nenastane. Soustřeďme se tedy proto na přítomný okamžik. Je to báječná nápad a autor nám na mnoha případech ilustruje, proč to musí fungovat. Bohužel ani po dočtení (doposlouchání) nedostanete instrukce, jaké konkrétní kroky podniknout, abyste sílu přítomného okamžiku dokázali sami v sobě probudit. Navíc mi docela dost vadily odkazy na různá náboženství.

Načteno je to průměrně. Přednes nenadchne, ani neurazí.

Kraď jako umělec review

13.10.2019 Verified purchase

Dobrý nápad, ale nedotažený

Pokud se nemýlím, tak knižní předloha je bohatě ilustrovaná. V audio verzi tedy zákonitě něco musí chybět a to dost. Autor nabízí spoustu podnětných myšlenek, ale bez příběhu či ilustrací vyznívají jako výkřiky do tmy. Oceňuji optimistickou myšlenku, ale jinak se nápad na načtení tohoto typu publikací moc nepovedl. Interpretace obstojná, ale nijak výjimečná.

Moudrost lesa review

09.10.2019 Verified purchase

Zajímavé, ale smutné

Tajný život stromů mě nadchnul, a tak jsme hned koupil další knihu od pana Wohllebena. Pořád jsem nadšený interpretací pana Procházky, ale text už mě tolik neoslovil. Člověk se dozví zajímavé věci, ale téměř všechny jsou negativní. Pokud se chcete dozvědět, co všechno je špatně se současnou přírodou v německých lesích, pak vzhůru do toho. Jinak raději sáhněte po Tajném životě stromů. Ten byl skutečně úžasný.

Národní třída review

04.10.2019 Verified purchase

Překvapivý antihrdina

Jaroslav Rudiš si zvolil zajímavé téma a především nevšedního "hrdinu". Vybrat jako hlavní postavu polovičního nácka, který poučuje syna o životě, je skutečně netradiční a vlastně se mi to líbilo, ačkoliv mi ten plešatý buran byl děsně nesympatický. Autor napsal text skutečně přesvědčivě. Klobouk dolů. Bohužel zážitek hodně zkazilo podivné zakončení. Škoda.

Hlas Hynka Čermáka se k audioknize skvěle hodí. Kristýna Frejová mi v roli neseděla, nehodila se.

Tajný život stromů review

04.10.2019 Verified purchase

Skvělé, objevné, kouzelné

Peter Wohlleben nám dává nahlédnout do těch zákoutí lesa, která by běžný člověk snadno přehlédl. Autor srozumitelně vysvětluje fungování a zákonitosti přírody. Až tuhle knihu doposloucháte, už nikdy nebudete koukat na stromy jako na věci. Skvělá kniha.

Aleši Procházkovi se podařilo pozvednout knihu ještě o úroveň výš. Báječná interpretace.

Záhada na zámku Styles review

30.09.2019 Verified purchase

Skvělé, i když trochu překombinované

Záhada na zámku Styles byla Agathinou prvotinou, takže jsem byl zvědavý, jestli bude stejně dobrá jako pozdější knihy. S čistým svědomím můžu prohlásit, že i první titul, kde se objevuje Poirat, je skvělý. Tak jako vždy je na konci všechno vysvětlené do posledního detailu a všechno do sebe skvěle zapadne. Zde mi přišlo, že to Agatha trochu přepískla. Ačkoliv objasnila vše, rozuzlení je natolik přitažené za vlasy, že mu nejde uvěřit ani u detektivky. Přesto mě to hrozně bavilo a chválím.

Zvolit herce, který Poirota daboval v seriálech, byl taky báječný nápad. Palec nahoru.

Volání netvora review

14.09.2019 Verified purchase

Opravdu silný zážitek

Ještě se mi nestalo, abych u audioknihy brečel, ale při poslechu Volání netvora jsem měl skoro na krajíčku. Ačkoliv je kniha prezentovaná jako young adult, je napsaná naprosto skvěle. Patrick Ness se tématu smiřování se smrtí chopil opravdu citlivě a výsledek je vynikající. Skvělé, skvělé. Vřele doporučuji. Vynikající intepretace Jana Vondráčka už je jen třešničkou na dortu.

Hunger Games (komplet) review

03.09.2019 Verified purchase

Zkrácení těšení na prequel

Audiokniha bylo milé připomenutí trilogie, které před 7 lety hltal snad úplně každý. První díl měl pomalejší rozjezd, ale skvělý konec. Druhý díl byl napěchovaný akcí. Třetí díl byl trochu moc ufňukaný, ale zase všechno pěkně dovysvětlil. Když jsem se dozvěděl, že příští rok vyjde prequel, musel jsem si oživit všechny detaily. Audiokniha byla ideální volba. Bebarová tentokrát neukázala všechny své herecké schopnosti, ale načtené to je velmi povedeně.

Moje matka Marlene Dietrichová review

18.08.2019 Verified purchase

Bravurně načtená kniha pro skalní fanoušky Marlene

Jana Stryková a Vilma Cibulová odvedly prvotřídní interpretaci a jednoznačně knize dodávají emoce a charizma. Především Cibulkové ztvárnění Marlene Dietrich dokonale odpovídalo své předloze. V případě tohoto titulu načtení dalece předčilo samotnou knihu.

Text díla je psán bohatým jazykem a literární úroveň rozhodně není špatná. Bohužel pro současnou generaci už Dietrichová není dostatečně známa na to, aby dychtila po detailech z jejího soukromí. Když posloucháte příběh "neznámé" celebrity, která všechno obětovala pro slávu, už to ve Vás nevyvolá tak silné emoce, jak bylo pravděpodobně zamýšleno. Doporučuji hlavně pamětníkům a obdivovatelům Marlene La Grande.

Vánoce Hercula Poirota review

11.08.2019 Verified purchase

Hlavica je skvělý Poirot

Příběh je tentokrát trochu víc ponurý. Po pomalejším rozjezdu, ve kterém se seznámíme se všemi postavami, nás Agatha začne směrovat od jednoho podezřelého ke druhému a jako tradičně se nakonec ukáže, že jsme byli vedle jak ta jedle a vrahem je ten, kdo celou dobu prochází příběhem, ale nás ani nenapadlo ho vzít do úvahy. Skvělé, opravdu skvělé.

Lukáš Hlavica načítá knihy výborně a na roli Poirota se hodí jak polohou hlasu, tak i skvělou intonací. Bravo.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Zdravá střeva review

05.08.2019 Verified purchase

Velmi dobře stravitelné

Zdravá střeva mě velmi mile překvapila. Audiokniha Vám srozumitelně vysvětlí, jak funguje Váš trávící trakt, uvede spoustu příkladů z laboratoří i u praxe a na závěr doporučí, co změnit, aby Vám bylo lépe. Jediná chyba je v tom, že mi autoři nepřijdou každý den uvařit, jelikož sám si kváskový chléb, zeleninové polévky a humus neupatlám.

Interpretace slušná. Slečna má příjemný hlas, který se k naučné knize hodí. Klidně bych ji poslouchal i delší dobu.

Faktomluva review

02.08.2019 Verified purchase

Optimistický pohled na svět

Velmi oceňuji, že se autor snažil čtenářům dokázat, že na tom současný svět není tak špatně, jak se nám občas může zdát. Dává nám spoustu doporučení, která by nám měla pomoct vyznat se v informačních chaosu dnešní doby. Nápad a záměr jsou skvělé, nicméně jsem nepřišel na to, jak je použít v praxi. Možná to zjistím na druhý poslech.

Interpretace byla profesionální. Projev se u naučné knihy těžko hodnotí.

Zlo pod sluncem review

30.07.2019 Verified purchase

Agatha byla genialní

Budu se opakovat, ale takhle skvělé detektivky už se dnes nepíší. Agatha uměla propracovat příběh tak, že si čtenář stihne na jednotlivé postavy vytvořit názor, který se pak desetkrát změní, než Vám autorka prozradí, že jste byli úplně vedle. Zlo pod sluncem je další, do nejmenšího detailu promyšlené mistrovské dílo geniální Agathy Christie. Vřele doporučuji.

Hlas Lukáše Hlavicy se k detektivce skvěle hodí. Jeho interpretace je výborná. Pracuje s tónem, polohou hlasu i tempem. Skvělé.

Lolita review

06.07.2019 Verified purchase

Dokonale zahraný zvrhlík

Hlas a hlavně interpretace Miloslava Mejzlíka je zde opravdu dokonalá. Nejen že se jeho hlas k hlavní postavě hodí, ale dokázal zvrhlého "badatele" ztvárnit naprosto přesvědčivě. Posluchač mu věří každé slovo.

Příběh samotný mě hodně překvapil. Čekal jsem přisprostlou slátaninu, ale tohle mělo vývoj i děj. Bylo to promyšlené a nemravnosti zůstaly pouze v představách hlavního hrdiny. Klaním se před slovní vybroušeností autorova díla i umem překladatele.

Sluneční bouře review

02.07.2019 Verified purchase

Jako by to psala Yrsa

Thrillery patří mezi nejpopulárnější žánry, ale málokterý je dobrý. Thriller Sluneční bouře je skvělý a rozhodně byste ho neměli přehlédnout. Z knihy úplně dýchá temná atmosféra severu. Kriminální zápletka je obstojná, ale mnohem víc mě zaujala propracovaná psychologie postav, kterou autorka postupně rozkrývá. Nejvíc mě dostala dokonale vyladěná skladba slov. Asa Larsson opravdu umí psát.

Jana Stryková byla opět úžasná. Knihu nenačetla, ale celou ji "zahrála" svým hlasem. Nedokážu si představit, že by to někdo zvládl lépe.

Praha NOIR review

22.06.2019 Verified purchase

6 skvělých a 8 dobrých povídek

Tuhle (audio)knihu beru jako skvělý rozcestník ve světě současné české literatury. Ochutnáte styl psaní 14 žijících autorů a vybere si ty, kterým si chcete načíst celé. Skvělý nápad. Mně osobně se nejvíc líbili Petr Stančík a Kateřina Tučkové. Jejich romány mám načtené a nezklamali ani v povídkovém rozsahu. Příjemně překvapili Urban, Neff, Pilátová a Hejdová. Ostatní nebyly můj šálek kávy, ale rozhodně nebyli špatní. Včele doporučuji.

Interpretaci musím vychválit do nebe. Maciuchová, Hlavica, Vlasák, Hudečková a Vondráček úžasní jako vždy. Ostatní odvedli slušnou práci.

Proč spíme review

15.06.2019 Verified purchase

Zajímavé poznatky, bez kterých se asi obejdete

Kniha je velmi zajímavá. Dozvíte se autorovy poznatky a názory na snad úplně všechno související se spánkem, ale nic převratného nečekejte. Autor Vám v průběhu knihy mnohokrát zopakuje, že ideální je spát sedm až devět hodin denně. Pokud se Vám daří se v tomto rozmezí pohybovat, spánek Vám poskytuje všechno blahodárné, co od něho potřebujete. Většina z nás nevyžaduje vědecky zdůvodnit, proč je dobré spát. Pokud máte se spánkem problémy, autor Vás trochu nasměruje, ale stejně si radši zajděte do spánkové laboratoře.

Interpretace je skvělá. Borek Kapitančik dokazuje, že i naučné knize prospěje, když bude načtena člověkem, který umí pracovat s hlasem i intonací. Veliká pochvala. Krásný příklad toho, jak může interpret pozvednout knihu o úroveň výš.

Opona. Poslední případ Hercula Poirota review

09.06.2019 Verified purchase

Pachatele nikdy neuhodnete!

Agathu Christie miluju. Některé její knížky jsou slabší, některé úžasné. Opona patří právě k těm úžasným. Autorka to opět dokázala. Celou knihu mě vodila za nos, ukazovala prstem snad na všechny vystupující postavy a nakonec jsem byl stejně úplně vedle. Můžu Vám slíbit, že u téhle detektivky vraha určitě neuhodnete. Opona se povedla po stránce stylu i obsahu. Skutečně dokonalé!

Jaromír Meduna je dabér seriálového Hercula Poirota. Tím pádem byl skvělou volbou pro načtení této knihy. Svojí interpretací dokázal, že není jen dobrý dabér, ale i skvělým hercem. Dostal zde více prostoru a do četby umě vložil emoce a předvedl vynikající práci s polohou hlasu. Skvělé!

Na volné noze review

04.06.2019 Verified purchase

Výborná kniha pro začátečníky

Jsem velmi příjemně překvapen. Robert Vlach se zhostil nelehkého úkolu vysvětlit základy podnikání pro začátečníky a povedlo se mu to na výbornou. Oceňuji, že ke každé kapitole uvádí mnoho příkladů z české praxe. Pochvalu si zaslouží i to, že ačkoliv toho Robert Vlach už dokázal celkem dost, kniha vyznívá skromně, resp. nikterak samolibě. Nepatrným zklamáním pro mě bylo zjištění, že ačkoliv kniha na první pohled vypadá jako vhodná pro všechny "volnonožce", převážná většina doporučení je mířena na "podnikatele s počítačem" (grafici, IT, markeťáci). Řemeslníci jsou trochu upozaděni. Nicméně chápu, že nebylo možné napsat jednu knihu pro úplně všechny "nezaměstnance". Pokud zvažujete, že byste zkusili podnikat, tuhle knihu včele doporučuju.

Je těžké hodnotit načtení naučné knihy, ale troufám si tvrdit, že to mohlo být provedeno mnohem lépe. I odborné publikace si zaslouží interpretaci s výrazem a náznakem emocí. Podání Petra Hanáka působí bohužel dost monotónně a roboticky.

Krvavé jahody review

12.05.2019 Verified purchase

Stejně dobré jako Tučková

Pokud se Vám líbilo Vyhnání Gerty Schnirch od Kateřiny Tučkové, rozhodně byste měli zkusit Krvavé jahodo. Nabízejí stejně silný příběh a ukazují, že v sovětských gulazích se odehrávala téměř stejná zvěrstva jako v německých koncentračních táborech. Kniha je na napsaná surově a velmi přesvědčivě. Čtenář/posluchač téměř cítí zimu, strach a bídu hlavních postav. Vřele doporučuji. A pokud by Vás nepřesvědčil příběh, nechte se nalákat na hlas a hlavně přednes Haničky Maciuchové. Ta byla jako vždycky úžasná.

Povídky podivných review

02.05.2019 Verified purchase

Poutavé pro podivné i pro normální

Kéž by takhle skvěle byly načteny všechny audioknihy. Vlasák a Stryková byli úžasní vždy, Dvořák byl velmi dobrý, Merunková báječná a Bambas velmi příjemně překvapil. Díky těmhle pěti hlasům povídky doslova ožívají ve Vašich uších.

Co se týče samotných povídek, poslouchaly se velmi dobře. Některé byly opravdu promyšlené a zábavné, některé trochu slabší. Občas mi chybělo jednoznačné "poučení", které se u povídek tohoto typu dá očekávat. Celkově vzato se mi audiokniha líbila hodně moc, i když nejsem velkým fanouškem Sirotčince. Doporučuji velkým i malým posluchačům.

Marťan review

01.05.2019 Verified purchase

Film ukázal to nejlepší

Sluší se přiznat, že film jsem viděl jako první. Člověk si říká, jestli knižní předloha nebyla lepší, nebo jestli filmaři něco podstatného nevynechali. V tomto případě by mi byl film úplně stačil. Tvůrci firmu ponechali celou dějovou kostru a diváky ušetřili spousty vědeckého vysvětlování. Je sice obdivuhodné, že většina informací je podložena fyzikálními zákony, ale postupně Vás tak nějak omrzí. I když klobouk dolů před tím, kolik ten odborný základ musel dát autorovi práce.

Trochu mě mrzí, že pan Zadražil "pohřbil" spoustu sarkastických vtipů svojí "chlapáckou" interpretací. Vondráček byl velmi dobrý. Ten, kdo vymýšlel předěly mezi kapitolami, by si zasloužil nařezat. Oddělit části vyprávění "zapípáním", které je dvakrát hlasitější než interpreti, není nejlepší nápad.

Řbitov zviřátek review

26.04.2019 Verified purchase

Námět na povídku roztažený na 16 hodin

King má zvrácenou mysl a zvrácené nápady. Nebyla by to špatná kombinace, pokud by si současně neliboval v popisování sebemenších detailů, který pro samotný děj nemají jakýkoliv význam. Prvních 8 hodin byla strašná nuda, která měla pravděpodobně navodit atmosféru, nicméně pro hlavní "zápletku" byly úplně zbytečné. V druhé polovině už se konečně začalo něco dít, ale bohužel žádný zázrak. Konec nekonec už byla jen rána z milosti. King je označován za krále hororů, v Řbitovu zviřátek ale snad nebyla ani jedna strašidelná scéna. Bylo tam pár nechutných okamžiků, ale děsivého nic. Na to, že je tahle kniha považovaná za jednu z Kingových nejlepších jsem dost zklamaný.

Načtení všech tří interpretů bylo skvělé, ale podprůměrnou knihu nezachrání ani skvělý přednes.

Má vzpomínka je bugatti review

11.04.2019 Verified purchase

Pouze pro fanoušky veteránů

Tohle bylo fakt utrpení. Paní Junková byla očividně populární úspěšná žena, ale bohužel se pohybovala v oblastech, které jdou absolutně mimo můj okruh zájmů. Navíc je to psáno takovým nějakým "archaicko-poetickým" jazykem. Pokud nejste žena fanynka veteránů, tak doporučuji tuhle knihu vynechat. Knihu jsem si pořídil kvůli hlasu Haničky Maciuchové, ale bohužel ani ta to nezachránila. Pan Dulava opět průměrný.

DNA review

28.03.2019 Verified purchase

Lepší než Nesbø

Yrsa je geniální. Tenhle thriller je tak dokonale vyladěný, že mu opravdu nedokážu nic vytknout. Autorka mě půl knihy vodila za nos, ale nakonec nastal nečekaný zvrat a všechny detaily do sebe zapadly. Má to příběh, má to postavy s charakterem, má to napětí. Je to prostě skvělý.

Pochválit musím i Kláru Cibulkovou. Ačkoliv se mi úplně nelíbí její odstín hlasu, načetla to výborně a dokázala, že umí pouhým hlasem zahrát spoustu emocí a dramat. Nevšední předěly mezi kapitolami příjemně překvapily.

Hotýlek review

21.03.2019 Verified purchase

Skvěle napsaná kniha o smutku

Paní Mornštajnová je skvělá vypravěčka. Umí zaujmout a vtáhnout čtenáře do děje. Trochu mě mátlo skákání v čase, ale uznávám, že to mělo svůj význam. Knize se v podstatě nedá nic vytknout, jen se čtenář musí smířit s tím, že autorka si vybírá pouze smutné příběhy.

Pan Dulava svojí interpretací příběhu ani neuškodil, ani nepomohl. Načetl to dobře, ale od profesionálního herce bych čekal trochu větší přínos. Osobně se domnívám, že by Hotýlku víc "slušela" ženská interpretka.

Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 1 review

18.03.2019 Verified purchase

Srozumitelně o zdravé výživě

UPDATE: Všechny články mají novou interpretku. Tato recenze hodnotí předešlou verzi.

První část byla strašná. Přišlo mi to jako náhodné všeobecné rady o ničem a k ničemu. Ale pak přišly další "články" a ty byly poutavé, užitečné a skutečně motivační. Některé části mě zaujaly natolik, že jsem je poslouchal opakovaně. Opravdu mě to přimělo zamyslet se nad svými stravovacími návyky a začít zvažovat změnu. Veliká pochvala pro autorku.

Chválit bohužel nelze interpretku, která čte monotonně jako robot a očividně vůbec neumí anglicky. Strojové způsob čtení titulu dost škodí a foneticky vyslovené anglické výrazy (např. junk food) vyloženě tahá za uši. Škoda.

Život na volné noze 1 review

18.03.2019 Verified purchase

Kniha pro cílevědomé milleniály

Z ukázky je celkem jasné, že kniha Na volné noze byla napsaná pro podnikavé mladé lidi. Pokud se chcete stát "vlkem z Wall Street", vzhůru do ni. Zdá se, že kniha je psaná polopaticky a srozumitelně. Já bohužel milleniál nejsem a představa rychlého zbohatnutí při práci z domova mě zase tolik nemotivuje. Pokud je Vaším snem pracovat v teplákách odkudkoliv na světě, určitě si pořiďte plnou verzi knihy.

Visionaries - Men Who Changed the World B1/B2 review

02.03.2019 Verified purchase

2v1 (Inspirace + Angličtina)

Tenhle titul mě mile překvapil. V kratičkých kapitolách se dozvíte něco málo u mužích, kteří v životě něco dokázali. Většina z nich začínala od nuly, což člověku dodá naději a odvahu. Opravdu stojí za poslechnutí. Pokud Vás úspěšní byznysmeni a objevitelé nezajímají, alespoň si procvičíte angličtinu. Úroveň jazyka je odhadem pro středně pokročilé.

Interpretace se v cizích jazyku těžko hodnotí. Paní to načetla příjemně, bez velkých emocí. Ale k tomuhle typu knihy se to pravděpodobně hodí.

Kytice II review

28.02.2019 Verified purchase

Slabší polovina

Druhou polovinu tvoří 2 známé a 4 méně známé básně z Kytice. Vodník a Dceřina kletba jsou skvělé. U těch méně známých si člověk není úplně jistý, co si z nich má vzít. V každém případě je to stále libozvučné poslouchání a určitě stojí alespoň za jeden poslech. Bohužel mě trochu zklamal, nebo spíše překvapil způsob přednesu. Ačkoliv básně interpretují slavní umělci, leckdy se interpretace hodně odchylovala od té, kterou bych pro tu kterou báseň představoval. Určitě by se našli lepší recitátoři.

Kytice I review

27.02.2019 Verified purchase

Mistři interpretují geniální dílo

Mistři slova načetli první polovinu Kytice, kterou považuji za nejlepší českou básnickou sbírku všech dob. Výsledkem je opravdový poslechový zážitek, který nelze než doporučit všem. Sluší se upozornit na skutečnost, že záznamy byly pořízeny už před delší dobou, tudíž kvalita zvuku není tak čistá, na jakou jsme zvyklí v současnosti. Poslech to ovšem nijak významně neruší.

Mumínci a čarodějův klobouk review

26.02.2019 Verified purchase

Sladkobolné pohádky

Mumínky jsem dosud znal spíš jako roztomilé kreslené postavičky. S jejich příhodami se setkávám poprvé. Těžko říct, pro jak staré děti je vyprávění určeno, ale hodně mě překvapila slovní zásoba, která se zde objevuje. Příběh je na jednu stranu prostinký, na druhou stranu děti musí pochopit, co je vlastnictví, jak probíhá soudní spor, úvahy o samotě a smrti. Hodně se mi líbily vymyšlené názvy, které překladatel vymyslel pro neznámé předměty a postavičky. Nedokážu se ani rozhodnout, jestli je příběh depresivní, nebo ho zachraňují šťastné konce. Opravdu hodně rozporuplné.

Pan Javorský načetl knihu naprosto skvěle. Jeho interpretaci se nedá naprosto nic vytknout.

Tvář vody review

24.02.2019 Verified purchase

Pohádka pro dámy

Milé dámy, pokud máte chuť na romantiku s trochou tajemna, tak je tahle knížka pro Vás jako dělaná. Mě bohužel moc neoslovila. Příběh mi přišel velmi předvídatelný, postavy jednoduché, množství zobrazených menšin zbytečné a nejednoznačný konec tomu taky moc nepomohl. Audioknihu hodně zachránilo umění interpretů, kteří texty načetli tak skvěle, že mě to přimělo poslouchat až do konce.

Paní Hemingwayová review

21.02.2019 Verified purchase

Ryze ženské poslouchání

Převyprávět život muže z pohledu jeho čtyř manželek je skvělý nápad. Velmi by mě zajímalo, jak moc se autorka držela reálií. Bohužel Hemingway nepatří mezi moje oblíbené spisovatele a sympatie k jednotlivým manželkám taky značně kolísala. Celkový dojem je tedy velmi rozpačitý. Jediné, čím jsem si jistý, je to, že tahle kniha je určena ženskému publiku.

Velmi oceňuji nápad nechat text načíst čtyřmi různými interpretkami. Velmi to knize prospělo. Dvě byly naprosto úžasné, dvě odvedly slušný výkon. Tři hlasy se ke svým postavám dokonale hodily, třetí manželce jsem její projev nevěřil.

Gulliverovy cesty review

18.02.2019 Verified purchase

Gulliver zklamal

Čekal jsem napětí a dobrodružství, ale tohle byla spíš strohá nuda. Děti by podle mě nebavily náznaky mocenských bojů, dospělému bude chybět poučení a možná i unikat smysl. Gulliver zklamal. Před dvěma sty lety to možná bylo objevné, ale dnešního čtenáře už to neoslní. Bohužel se mi nelíbila ani interpretace. Pan Brabec působí při projevu velmi unaveně a ani zvuk není příliš kvalitní. Doprovodné zvukové efekty působí rušivě a nahrávce spíš škodí.

Žítkovské bohyně review

17.02.2019 Verified purchase

Nejlepší kniha od současných českých autorů

Tohle je podle mě asi nejlepší kniha od současných českých autorů. Je to promyšlené, je to napínavé, je to strhující. Jednoduše dokonalé! Sama Tučková by si zasloužila pět hvězdiček, a když se k tomu přidá ještě nepřekonatelná interpretace Bebarové a Táborského, vzniká skvost, který by si neměl nechat ujít nikdo. Tohle si prostě musíte poslechnout!

Čarodějky na cestách review

15.02.2019 Verified purchase

Nejlepší kniha od Pratchetta

Už jsem od Terryho Pratchetta přečetl minimálně 10 knížek a tahle je pro mě (aspoň prozatím) nejlepší. Líbí se mi příběh, atmosféra, humor i spád vyprávění. Interpretace Zuzany Slavíkové to všechno dovedla k dokonalosti. Nikdy by mě nenapadlo, že Slavíková v sobě ukrývá hlasovou škálu pro načtení / ztělesnění tolika postav. Opravdu klobouk dolů a přimlouvám se za nominaci na nejlepší interpretku audioknih za rok 2018.

Stará dáma vaří jed review

03.02.2019 Verified purchase

Stoletý stařík v sukních

Tahle knížka je ideální pro fanoušky knihy Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Má úplně stejné tempo, podobné postavy a téměř totožný druh humoru. Několikrát jsem kontroloval, jestli Arto Paasilinna není náhodou pseudonym Jonase Jonassona. Mně bohužel tenhle druh humoru příliš nesedí, resp. mi nepřijde moc vtipný. Knížka mi přišla spíš odpočinková. Dobro zvítězilo nad zlem, čtenář si vyčistí hlavu a jede se dál. Není to špatné, ale jednou stačilo. Oba interpreti byli báječní a hodně knížce pomohli. Hlas paní Steinmasslové se k hlavní postavě velmi hodil a pan Zadražil se postaral o akčnost. Velmi dobrá volba.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Poslední Laponec review

22.01.2019 Verified purchase

Francouzi mají asi jinej vkus

Opravdu nechápu, jak se tohle mohlo stát ve Francii bestsellerem. Námět byl tuctový, příběh se vlekl, postavy nezaujaly a konec byl nekonec. Tohle se bohužel nepovedlo. Nezachránily to ani hlasy skvělých herců, jakými Stryková, Bareš a Rímský určitě jsou. Tím, že každý z herců četl více postav, bylo to dost matoucí a příběhu to nikterak neprospělo. S velkým přemáháním jsem to doposlouchal do konce, ale určitě nehodlám zkoušet další díly ze série. Au revoir!

Playground review

20.01.2019 Verified purchase

Nápad zajímavý, výsledek nic moc

Tohle je krásná ukázka toho, že skvělá interpretka může pozvednout i špatnou knihu. Příběh knihy byl celkově vzato o ničem, ale Tereza Bebarová to načetla tak výborně, že jsem se audioknihu donutil doposlouchat až do konce. Přijde mi, že autorská dvojice Lars Kepler si vybrala zajímavé téma (podsvětí), ale většinu knihy tvoří podprůměrně sesmolený útěk před smrtí. Konec se dal celkem snadno předpokládat a překvapivé zvraty se v celé knížce našly asi 2. Pokud Vás baví detailní popisy násilí, tak tomu šanci dejte. V opačném případě je to dost nuda.

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

22.12.2018 Verified purchase

Stieg Larsson by radost neměl

Tohle se moc nepovedlo. Stieg Larsson přišel s promyšlenou trilogií, ale jeho pokračovatel na něho navázat neumí. David Lagercratz nepíše úplně špatně, ale je to dost průměrné a šablonovité. Vygůglíme nějakou nevšední vlastnost (absolutní sluch nebo obouručnost), přidáme aktuální problémy (ekonomická krize a rasové rozdíly) a uměle do toho narveme Lisbeth a Mikaela... To prostě nefunguje. Chvílemi jsem se nudil, v příběhu zůstala spousta nevysvětlených míst a celkově to bylo dost přitažené za vlasy. Překvapivě mě nenadchla ani interpretace. Hlas Martina Stránského mám rád, ale když se snažil mluvit za hlavní postavy, vyznělo to spíš jako parodie. Nic moc.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Kytice review

02.12.2018 Verified purchase

100 %

Jaroslava Adamová přednesla Kytici přesně tak, jak by přednášet být měla. Nedokážu si představit, že by to někdo zvládl lépe. Škoda, že titul neobsahuje všechny balady. Je to opravdu dokonalé spojení díla a interpreta.

Promlčení review

29.08.2018 Verified purchase

Umí Češi napsat dobrou detektivku?

Konec byl super, ale než jsem se k němu dostal, měl jsem mnohokrát chuť s poslechem přestat. Spisovatel umí pracovat s jazykem, ale příběh sám o sobě byl zmatený. V ději se objevuje mnoho postav, které posluchače zbytečně pletou. Srozumitelnosti nepřispívá ani vkládání dílčích příběhů do hlavního děje, ani přeskakování v času. Za mě spíš zklamání.

Interpret má sice příjemně položený hlas a perfektní dikci, ale vůbec se mu nepodařilo knihu nikam posunout. Prostě se posadil k textu a bez emocí ho přečetl. Žádná snaha o herectví se nekonala. Upřímně řečeno mi hlas pana Saice k příběhu neseděl, ale to už je opravdu ryze subjektivní věc.

Jedlová samota review

25.08.2018 Verified purchase

Herecký koncert pro uši

Takhle hvězdné herecké obsazení by muselo pozvednout jakoukoliv knihu. Jedlová samota je tak dobře napsaná, že žádné "pozvedávání" nepotřebuje. I tak se skláním před výkonem pánů herců a paní hereček. Je to skutečný umělecký počin. Výkonu interpretů nelze vytknout ani to nejmenší. Dokonalost!

Jediné, co mi trochu lezlo na nervy, byl hudební podkres, ale nedokážu vlastně ani přesně říct proč. Takže to neberte v potaz. ;)

Artemis review

24.08.2018 Verified purchase

Humor a věda z měsíce

Asi mám výhodu v tom, že jsem ještě nečetl/neslyšel Marťana, protože všichni tvrdí, že ten je lepší než tahle kniha. Pokud ano, tak se tedy mám na co těšit, protože Artemis byla naprosto dokonalá. Příběh míchá sarkastický humor s napětím a ještě to opepří srozumitelně vysvětlenými technickými reáliemi. Podle mě je tohle geniálně vybroušená kombinace. Vřele doporučuju.

Interpretka audioknihy si taky zaslouží velikou pochvalu. Krom toho, že má skvělý projev, její hlas přesně seděl k obrazu, který jsem si vytvořil o hlavní hrdince. Výtečná volba!

Noc review

21.08.2018 Verified purchase

Napínavé, mrazivé, Servazovské

Čtvrtý díl série o skromném detektivovi a ďábelském padouchovi se povedl. Mrzí mě, že Minier se neubránil tomu, aby ze Servaze udělal superhrdinu, který přežije i kulku do srdce. Jinak je ale kniha opět napsaná naprosto brilantně. Spisovatel dokáže čtenáře / posluchače vtáhnout do děje. Nešetří překvapivými okamžiky a rozuzlení nakonec mě jako vždy dostalo.

Pan Žák text interpretuje naprosto skvěle. Jediná chybička je, že neumí anglicky a očividně mu nikdo cizí jazyky nepřepisuje foneticky. Na jeho obranu nutno dodat, že v knize se objevují výrazy hned ve 4 jazycích a zbývající 3 pan Žák umí přečíst přečíst bez problému.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.