User iva's Reviews

Dědina review

26.05.2020

Skvělé

Moc se mi líbí, jak tato audiokniha budí rozpaky. Mnoho lidí o ní tvrdí, že taková vesnice není, mnoha lidí se dotýká a to je přesně to. Ano, dotýká, protože přesně taková vesnice je a kdo to nevníma, jen přehlíží skutečnost. Krásná sociální satira, na kterou v ČR nejsme moc zvyklý. Já říkám bravo!

Dokonalá smrt Rating

14.05.2020 Verified purchase

Motiv X Rating

14.05.2020 Verified purchase

Šikmý kostel review

05.04.2020 Verified purchase

Výborná sonda do života předválečného a meziválečného uhelné vesničky

Knihou jsem nadšená. Je to úžasný vhled do života hornických rodin, náhled na jejich styl života té doby, na jejich emoce. Měla jsem pocit, že tři generace žen se mnou sdílí své příbehy. Ty emoce z prožitků byly mnohdy silné, sem tam jsem uronila slzu, dojala se. Autorka dokázala vměstnat do románu tak živý obraz doby, která byla pro mě už tak moc těžká, že bych v ní nechtěla strávit ani rok života. Člověk si tak uvědomí, jak má v dneším světě všeho přehršel a že musí být vděčný za to, jak je mu nyní skvěle. Fanscinoval mě i pohled na ženy, jejich tvrdá práce, obrovské sebezapírání, pramenící i z bezmezné víry v Boha, pohled na život jako na ten předurčený, naopak také první náznaky emancipace (tehdy víc než zdravé). Zkrátka strhující. Vilma Cibulková dala příběhu ještě o level víc svým procítěným přednesem. Těším se na další díly!

František Nepil: Dětem review

03.03.2020 Verified purchase

Krásné příběhy a pohádky nejen pro děti

Tento komplet mě velmi potěšil. Zahrnuje krásné příběhy a pohádky od F.Nepila, milé a jemné a mnohdy nadčasové. Zamiluje si je jak 4 leté dítě, tak jeho starší sourozenec a bezpochyby i jeho rodiče. Speciálně příběh Pět báječných strýčků nenechá bez úsměvu leckteré dospělé lyžaře 😊 Co do interpretace, komplet zahrnuje skvělou dramatizaci i četbu, záleží na konkrétním titulu. Radost poslouchat!

Noc review

06.08.2018 Verified purchase

Skvělé

Opět výborný Minier! Opět skvělý Žák! Já tuto sérii zbožňuju. Moc se mi líbí pokračování napínavého a temného příběhu jak Martina, tak jeho protivníka Juliana. Velmi dobrá zápletka s Gustavem. Interpretace mi velmi sedí, zvykala jsem si pouze první díl, nyní už mi k této temné Francii skvěle ladí jeho ponurý hlas. Za mě top mezi detektivkami.

List zo záhrobia Rating

31.07.2018 Verified purchase

Pan Mercedes review

31.07.2018 Verified purchase

Kingova detektivka

Říká se, že Kinga buď člověk miluje, nebo nenávidí. A já jsem výjimka. Nesnáším jeho nadpřirozeno a sci-fi ale zbožňuju jeho logičnost, když se od toho sci-fi oprostí. Pan Mercedes je pouze detektivka, nic víc. A to je super! Kniha je na jedné straně trochu zdlouhavá, jakoby podřízena důchodovém věku detektiva, na straně druhé dosti úchylná a roztěkaná z pohledu psychopata. Krásný kontrast. V tomto směru jsou rozdílní i interpreti a zcela správně. Moc jsem si knihu užila.

Sára Rating

02.07.2018 Verified purchase

Paní z šedivého domu Rating

11.06.2018 Verified purchase

Zmizela v mlze review

30.05.2018 Verified purchase

Není to nervák ale slušná detektivka

Od Klevisové jsem četla zatím vše a ani tato kniha není špatná. Narozdíl od recenzi mi kniha přišla uveřitelná. Dovedu si celkem živě představit, jak člověk, který někde vypne (na dovolené) a sžije se s obyvateli severské vesnice, může proniknout do psychologie postav a muže ho ledacos relevantního k probíhajícími vyšetřování napadnout, zvlášť pokud je to kriminalista. Michaela Klevisová umí psát knihy s přesahem přes hranice. Je to vždy dobře promyšlená detektivka a ani zde tomu není jinak. Hlas mi přišel úměrný i když barevnější mužský interpret by mi přišel vhodnější.

Jedlová samota review

26.05.2018 Verified purchase

Koncert hlasů a děsivá atmosféra

Tuto knihu jsem poslouchala naráz při cestování a nemohla jsem od ni uši odtrhnout. Bylo to napínavé, byly tam skvělé zvraty a moc se mi líbil zvolený mix hlasů a dramatizace. Bylo to místy hodně kruté, čili nic pro slabé povahy. Atmosféra celého počinu je skvělá, děsivá, občas se dá krájet vzduch, jak je to napnuté. Vřele doporučuji.

Provazochodkyně Rating

24.05.2018 Verified purchase

Macbeth Rating

16.05.2018 Verified purchase

Dívka, která spadla z nebe Rating

16.05.2018 Verified purchase

Umrlčí cesta Rating

08.05.2018

Mucha Rating

08.05.2018

Sherlock Holmes ve státních službách Rating

11.04.2018

Otčina Rating

11.04.2018

Hrdý Budžes & Oněgin byl Rusák (komplet) Rating

11.04.2018

O krok pozadu review

11.04.2018 Verified purchase

Perfektní detektivka

Toto je detektivka, jak by měla být. Napínavá, logická, s lidským a sympatickým hlavním hrdinou se všemi jeho neduhy, se zvratem v ději, s psychologicky propracovaným motivem vraha, s dojemnou zápletkou. Není to přespříliš brutální, přesto je to nervy drásající a musíte to poslouchat, nejlépe v kuse. Za to může i Jiří Vyorálek, který nejen Walandera pozvedá do světa reality. Prostě perfektní!

Italština do ucha Rating

04.04.2018 Verified purchase

Co by můj syn měl vědět o světě Rating

04.04.2018

My z ostrova Saltkrakan Rating

04.04.2018

Případů se ujímá Jeeves Rating

04.04.2018

Černé světlo Rating

04.04.2018 Verified purchase

Svitky z londýnského mostu Rating

28.03.2018 Verified purchase

Svatební cesta do Jiljí Rating

28.03.2018

Po strništi bos Rating

28.03.2018

Dalajlamova kočka a síla meditace Rating

28.03.2018

...k české národní povaze Rating

28.03.2018

Miroslav Horníček v Šemanovicích Rating

28.03.2018

Jáchymov Rating

27.03.2018

Žena v okně review

25.03.2018 Verified purchase

Americká detektivka-thriller

Tato detektivka nebo spíše thriller je americký a je to na něm znát. Musí to šokovat, hlavní hrdinkou je žena s nevyřešenou minulostí a psychickými problémy a v pozadí je zločin. Thriller se pak týká úhlu pohledu na situaci zločinu, který se dostává do popředí. Komplet to není špatné, jen je škoda té rozvleklé až opakující se linky, kdy hlavní hrdinka bojuje se svými démony doma. Závěr má spád. Celkově je to takové odlehčení od severských detektivek. Interpretace dobrá.

Sběratel motýlů Rating

21.03.2018

AHA! Rodičovství review

21.03.2018 Verified purchase

Skvělá respektující kniha o výchově

Moc mě nadchlo, že se jako audioknihy vydávají i seberozvojové knihy o výchově. Která máma má čas číst papírovou knihu?! Žádná! A která si chce přečíst něco, co jí pomůže vyjít doma po dobrém s potomkem?! Každá! Takže za mě palec nahoru a doufám ve vícero takových audioknih. Tato je plná AHA momentů v oblasti výchovy. Navrací rodiče k sobě, aby na sobě víc pracovali a mohly tak snáze naslouchat svým dětem. Je to čtivé, dobře se to poslouchá, plné příkladů a díky interpretaci Terezou Bebarovou je zde vždy vypíchnuto jádro problému. Doporučuji, ráda se k ní vracím.

Soumrak dne review

21.03.2018 Verified purchase

Výborné a britské

Tato kniha je tak zvláštní, jako její hlavní hrdina.. Nejprve jsem viděla film s A.Hopkinsem, který se mi moc líbil a tak jsem byla po čase ráda i za audioknihu. Kniha je, jak už to tak bývá, lepší než film a to znamená že je skutečně výborná. Dovedu si ale představit, že se nebude líbit každému. Hlavní hrdina, který knihu vypráví, je totiž nejen britský "suchar", ale dokonce ho podezírám i z lehčí formy autismu. V určitých směrech perfekcionalisticky přesný, popisný a dokonalý a v určitých směrech úplně mimo :) Bylo to roztomilé. Co se děje týká, není to příběh nikterak barvitý a plný zvratů, naopak, dalo by se říci, že obyčejný. Ale ta forma, kterou je podaný, úhlem pohledu hlavního hrdiny, je dokonalá. Jan Vlasák postavu skvěle pochopil, tudíž i skvěle načetl. Díky

Medvědín Rating

19.02.2018 Verified purchase

Cigaretka na dva ťahy Rating

22.12.2017 Verified purchase

Sál smrti review

14.12.2017 Verified purchase

Jiný Peter May

Mám moc ráda serii z ostrova Lewis od Petera Maye. Čínská serie začala sice slibně, ale bohužel si neudržela mou plnou pozornost. Thrillery nejsou špatné, ale čínské prostředí je pro mě tak neuchopitelné a zvláští. Kdo hledá Maye ze Skotka, bude touto serii asi zklamán, jako já. Přesto dávám thrilleru plný počet hvězdiček, neboť po obsahové stránce a interpretaci jí nemám co vytknout. Jen to není můj šálek čaje. Možná si ji ale v budoucnu poslechnu znovu, třeba ji v jinou dobu přijdu na chuť.

Žiješ iba dvakrát Rating

04.12.2017

Půlnoční slunce: Krev na sněhu II. Rating

23.11.2017

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V Rating

13.09.2017 Verified purchase

Opona. Poslední případ Hercula Poirota Rating

13.09.2017 Verified purchase

Korene zla Rating

22.07.2017 Verified purchase

Do vody review

04.07.2017 Verified purchase

Mě se líbilo!

Nemám z audioknihy pocit přehršle neukočírovaných postav, jak je jí vytýkáno. Neměla jsem nejmenší problém se v postavách orientovat. Možná je to i tím, že se na audioknihy plně soustředím a dělám u nich pouze manuální práci, také nepreferuji rychloposlech. U této knih by to asi bylo i na škodu. Příběhově mě více bavila předešlá autorčina kniha Dívka ve vlaku, nicméně, tuto knihu hodnotím také skvěle. Postupem děje se mění psychologie postav, člověku z prvu některá lezla na nervy a postupem času si ho získala. Líbila se mi přímočarost vyprávění, žádné zbytečné kudrdlinky ale i sprosté slovo tam, kde je potřeba. Jsem velkou fanynkou Miniera, Olsena, Maye, proto tuto detektivku považuji za lehčí žánr mezi detektivkami, nicméně na oddech od krutého severu je to super.

Krev na sněhu Rating

28.06.2017 Verified purchase

Prolitá krev review

26.05.2017 Verified purchase

Severská detektivka se všim všudy

Zajímavá detektivka z prostředí těžařské oblasti Kiruna ve Švédsku. Líbilo se mi ženské pojetí příběhu, kritika místní společnosti, prostředí církve a na to, že jde o severskou detektivku, nebudila ve mě tak ponuré a temné pocity, jako tomu u podobných je. Na Janu Strykovou jsem si musela nejdříve zvykat, má výrazný hlas a občas tóny jejího hlasu kloužou do zvláštní hloubky, až mě zabolí krk :) Nicméně, je to dobrá volba k tomuto příběhu. Ráda bych si od Asy poslechla i další knihy.

Lovec králíků review

19.04.2017 Verified purchase

Nejlepší Kepler

Tato kniha se mi od dvojce Lars Kepler líbila nejvíc. Bylo velmi napínavá,mrazivá, nepustila mě, musela jsem ji poslouchat dokud to neskončilo. I s odstupem si vybavuji ten surový a napínavý děj. Bylo to úžasné. Pavel Rímský byl opět skvělý, jeho hlas už budu mít asi navždy spojený se severským tajemnem :)

Pátá žena review

23.03.2017 Verified purchase

Opět skvělý Wallander, opět skvělý Vyorálek

Tato kniha je pro mě jednou z nejlepších ze serie, ale já je mám ráda stejně všechny :) U Mankella si cením civilnosti příběhů, jeho lidsky podaného detektiva a uvěřitelných, psychologicky doložitelných případů. Ani tento není výjimkou. Jiří Vyorálek je pro mě již spjatý s hlavní postavou a jeho hlas doplňuje charakter Wallandera bravůrně. Doporučuji

Tanečník Rating

21.01.2017 Verified purchase

Kritik Rating

31.12.2016 Verified purchase

Noční pád review

19.12.2016 Verified purchase

Napínavá konspiračka

Tato audiokniha patří k těm, po které si začnete hledat další informace o případu, budete o tom chtít shlédnout i nějaký dokument a možná ve Vás vzbudí lehkou posedlost příběhem. Je to tak skvěle napsané - a načtené, že i když se jedná o román inspirovaný skutečnou událostí, uvěříte autorovi vše. Na druhou stranu, třeba je to fakt pravda, že? Kniha super, načteno super a fakt doporučuji shlédnout i nějaký ten dokument o této katastrofě, skvěle Vám to vše dokreslí. (PS.: Vůbec nejsem fanynkou podobných špionážek, radší mám detektivky, ale jsem moc ráda, že mě tato audiokniha neminula.)

Už zase skáču přes Merde! Rating

02.11.2016 Verified purchase

Merde! Rok v Paříži Rating

02.11.2016 Verified purchase

Brouk Rating

18.09.2016 Verified purchase

Čtvrtá oběť Rating

26.08.2016 Verified purchase

Kruh Rating

24.08.2016 Verified purchase

Hunger Games (komplet) Rating

19.08.2016 Verified purchase

Jednou nohou v hrobe Rating

04.07.2016 Verified purchase

Usměvavý muž Rating

05.04.2016 Verified purchase

Ostrov šedých mnichů Rating

05.04.2016 Verified purchase

Syn Rating

05.11.2015 Verified purchase

Věže, příběh 11.září Rating

13.10.2015 Verified purchase

Rychlopalba Rating

13.10.2015 Verified purchase

Mrtvá šelma Rating

30.09.2015 Verified purchase

Lovci záhad - Tajemství hradů a zřícenin Rating

13.09.2015 Verified purchase

Život na nitích Rating

13.09.2015 Verified purchase

Babička pozdravuje a omlouvá se Rating

10.09.2015 Verified purchase

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV Rating

04.09.2015 Verified purchase

Zatím dobrý - Mašínovi Rating

04.09.2015 Verified purchase

Popol všetkých zarovná Rating

26.08.2015 Verified purchase

Básnik Rating

26.08.2015 Verified purchase

Sběratel kostí Rating

02.08.2015 Verified purchase

Pán ohně Rating

31.07.2015 Verified purchase

Šachové figurky Rating

29.07.2015 Verified purchase

Bílá lvice Rating

07.07.2015 Verified purchase

Policie Rating

07.07.2015 Verified purchase