User Slade's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Dívka, která musí zemřít review

15.03.2021 Verified purchase

konec ?

Tak jak jsme psal v předchozích hodnoceních o pokračování série Milénium , změna autora měla vliv na texty i příběhy , přesto všechno "poslední" díl možná nejlepší z předchozích dvou pokračování série IV a V ,napínavé a poutavé , i když je to možná i tím , že Ti z knih kterým jsem dával své sympatie a stále hltal jejich příběhy opravdu končí a budou mi chybět ….

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

09.03.2021 Verified purchase

cesta níž a níž

tak jak již psali i jiní ,volné pokračování série s jiným autorem již ztrácí své , chybí větší zaujetí příběhem , který je vytvářen někdy jakoby moc "na sílu" již to není prostě to co předtím a tak trochu po prvních 3 dílech zklamalo, přesto zakoupím a vyslechnu i volná pokračování , vzhledem k mé zvědavosti

Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III review

02.03.2021 Verified purchase

za mne super

možná pocitem spravedlnosti , možná tím že se člověk staví na stranu toho "lepšího" ,prostě velká radost z dalšího příběhu hlavních postav a jejich konání , poslechnuto skoro na "pár zátahů" , ve dne v noci při jízdě autem ,velmi potěšilo :)

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV review

02.03.2021 Verified purchase

ale asi ano

Lákavé přečíst si další "pokračování" ,ale ta ojedinělost již trochu vymizela , zmizelo i to příjemné propojení světa internetu a světa "normálního" , možná jen dojem ale prostě moc toho technického a i když opět zaujalo není to už co dříve. A ty konce bez konce ...mi prostě vadí

Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II review

22.02.2021 Verified purchase

jedním dechem , nebo spíše na jeden poslech

velká spokojenost s pokračováním série , velice poutavý příběh , který nedovolí mnoho přestávek v poslechu ,překvapil jen neuzavřený a otevřený konec - který mne ihned donutil zakoupit další pokračování série ,abych se dozvěděl vše co nebylo ve druhém díle. Jinak jen opravdu nadšení

Kritik review

22.02.2021 Verified purchase

ale ano

Trochu zdlouhavé a "vláčné" ale jinak celkem dobrý příběh zasazený do představitelného prostředí. Nevím , tak nějak kniha nezanechala příliš velký dojem , nebo spíše nijak nevybočuje pro zapamatování a ojedinělost . Dobrý příběh , poslouchatelné, ale nějak tomu dle mého chyběl "drive"

Nechtění review

12.02.2021 Verified purchase

trochu rozpaky

Možná i pro celý příběh týkající se dětí kniha tak nějak na mne působila smutně a strnule. Také mne nezaujal a ztrácel jsem se v popisu a dějích některých postav , možná by byla pro mne kniha lepší v tištěné podobě. Někdy trochu překombinované a méně uvěřitelné .

Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I review

12.02.2021 Verified purchase

poutavé , příjemné

Moje první kniha od autora mne velmi potěšila . Jazyk vyprávění příjemný , příběh se mi moc líbil výborný , zajímavé a přehledné propojení postav a hlavně nenásilné "přechody" jednotlivými skutečnostmi. Již se těším na zakoupení další knihy od autora .

Drak spí review

08.02.2021 Verified purchase

konečně další kniha od autorky

Velká spokojenost , po severských detektivkách se zase objevila M. Klevisová, v souvislosti s vyprávěním K. Kociánové opět detektivka se "známým" prostředím naší země, dobře zasazený děj na jih země do pohraničí a hlavně poutavý a napínavý příběh. Jsem moc rád za další audioknihu autorky a každopádně se budu těšit na další, zatím mne ani jednou nezklamala.

Devátý hrob review

01.02.2021 Verified purchase

málo

Z 5 mnou zde stažených knih autora jsem tuto četl jako poslední a byl jsem tentokráte zklamán, jak příběhem který byl pro mne dost nepřehledný, nebo spíš "prapodivně" podaný se vsuvkami vzpomínek a také i můj celkový dojem z knihy nebyl zážitkem. Štěstí, že jsem knihy autora vzal tak nějak odzadu , pokud bych poslouchal tuto knihu jako první, asi bych se nedočkal zážitků a spokojenosti kterou jsem nabyl při dalších knihách, stále bych byl rád za pokračování příběhů Fabiana a dokončení osudů některých postav z knih i když tato tak trochu zklamala.

A group of detectives

X způsobů smrti review

27.01.2021 Verified purchase

nedokončené

První dojem po doposlouchání knihy je zklamání z nedokončených příběhů jednotlivých osob, pokud by byla v dosahu hned další audiokniha která naváže a dokončí bylo by dobré, jenže není …. Jinak kniha samotná splnila má očekávání, za necelý týden jsem měl poslechnuto, napínavé, plné známých tváří a osob což se mi po předchozí knize hodilo v návaznosti na dřívější knihu, příběh byl prostě super jen mne mrzí co jsem psal na začátku, nedokončené příběhy osob. Celkově F. Risk jako hlavní postava i interpret P. Soukup samozřejmě velmi potěšili.

A group of detectives

Kroky vraha review

19.01.2021 Verified purchase

příjemné

Pokud odmyslíme některé / pro protřelé čtenáře chyby v postupech atd. /,byla pro mne kniha velmi příjemným a lehkým zážitkem a splnil mé očekávání české detektivky s českými jmény i vlastnostmi :) Ani jemný hlas K. Kociánové jako přednesu nevadil a byl také příjemný. Příběh dobrý a zajímavý.

Oběť bez tváře review

19.01.2021 Verified purchase

za mne dobré

Nejdříve v dojmech tak trochu zmatku z přemíry postav, ale dobrý příběh i když občas moc komplikované situace v ději. Celkově však napětí, zaujetí a výsledný dojem dobrý. Jen mne tak trochu vadí nedokončené příběhy některých postav, které se sice prolínají do dalších knih, ale celkově bych je rád viděl dokončené v jednom celku. Přednes P. Soukupa bezvadný jako vždy.

Stalker review

19.01.2021 Verified purchase

klasika - Kepler

Díky přednesu P. Rimského mají knihy L. Keplera vždy svůj a osobitý zážitek, přesto tak trochu zase přehnané popisy jednotlivých detailů děje i věcí, občas zase zbytečně moc drastické, ale plné zvratů i někdy nelogicky nepochopitelných vysvětlení. Přesto bez zklamání a očekávání bylo naplněno.

Male detective

Noční lov review

19.01.2021 Verified purchase

dobré ano

Další příběh Eriky mne opět nezklamal, dobrá detektivka, příjemná na poslech a hlavně celý příběh je přehledný a poutavý. Opět jsem se rád setkal se známými postavami. Jako detektivka prostě super a pohodový poslech plný napětí.

Female detective

Paganiniho smlouva review

19.01.2021 Verified purchase

jako vždy

Spokojenost s příběhem a prostě splnilo očekávání , jen hudební přechody mezi jednotlivými částmi, nebo kapitolami jsou příliš výrazné a občas i dlouhé . Jinak mne kniha zaujala jako jedna z těch výraznějších od autora . Potěšily i trochu "klidnější" popisy jednotlivých vražd , méně někdy až přehnaného popisování detailů. Ale nakonec jako vždy spokojenost s autorem i vypravěčem .

Motiv X review

18.01.2021 Verified purchase

proč ?

Jako příběh dobré, jen mne naštvalo ukončení knihy prakticky bez závěru, kdy zůstaly jak nevyřešené případy, tak také nedokončené příběhy postav. Nikde jsem nepostřehl, možná moje chyba, že se jedná o vlastně první část a další kniha bude pokračováním. To mne nejvíce zklamalo, i když jsem vyřešil ihned objednáním pokračování, tedy to je druhá věc, že se občas nedá vysledovat sled, nebo spíše číslování jednotlivých knih autorů, nejen tohoto. Jinak jsem byl spokojený s obsahem a samozřejmě i s Pavlem Soukupem .

A group of detectives

Osmnáct pod nulou review

14.01.2021 Verified purchase

dobré

Jako má druhá audiokniha od autora mne pobavilo, uspokojilo a splnilo má očekávání. Jen mi občas vadí hudební vsuvky, jejich délka i zvýšená hlučnost. Jinak, již mám zakoupenu další audioknihu autora a tak jsem zvědavý. Někdy mi osobně vadí popis i těch nejmenších detailů jak vražd tak třeba sexuálních scén, ale asi už jsem moc starej :) Vyprávění je samozřejmě skvělé, neboť Pavel Soukup prostě umí..

Písečný muž review

28.12.2020 Verified purchase

spokojenost

I když poslouchám knihy autora na "přeskáčku" byl jsem spokojen. Velmi poutavé , nepřehnaný příběh a také tak trochu zmizela ta spousta mrtvých jako v některých jiných knihách , tedy zmizelo to pečlivé vylíčení zabíjení a množství . Spolu s příběhem mne vždy nadchne projev P. Rímského , který dodá tu správnou atmosféru k příběhu . Prostě dvojice Kepler a Rímský mne zase zaujala a pobavila .

Lovec králíků review

16.12.2020 Verified purchase

výborný poslech

Kniha autora nezklamala , celkový příběh se moc dobře poslouchá , určitě zásluhou P. Rímského . Není tam tolik "přehnaných" scén , nebo situací což přispělo k mému příjemnému vnímání . Opět i tím, že se posluchač potkává se známými postavami z předešlých knih autora, byl pro mne kniha velice příjemným zážitkem i odpočinkem.

Northern Crime

Svědkyně ohně review

11.12.2020 Verified purchase

příjemné

Oproti některým jiným knihám autora, je tato tak trochu poklidnější a není plná všemožných vražd vylíčených do úplných detailů. Příjemný poslech, dobrý příběh se známým kriminalistou, takže opět spokojenost. Jen ta hudba by pro mne nemusela mezi kapitolami být taková...

Northern Crime

Entomologův odkaz review

07.12.2020 Verified purchase

dobré

Dobrý příběh , na začátku je potřeba věnovat pozornost časovým úsekům a jménům , kdy se děj přesouvá v čase ,ale následně opravdu pro mne velice příjemné k poslechu a k odpočinutí si i relaxaci . Bez přehnaných scén ,naprosto uvěřitelné . Prostě si autora rád poslechnu opět s jiným dílem.

Male detective

Lazar review

04.12.2020 Verified purchase

krásně dlouhé

"Lazar" byl pro mne tak krásně dlouhý na poslech, setkání se "známými" postavami, občas tak trochu překombinované a až málo uvěřitelné zvraty s překvapivým, ale nevítaným závěrem knihy. Přesto si rád zase poslechnu další díla autora.

A group of detectives

Případy Kim Stoneové 1: Němý křik review

04.12.2020 Verified purchase

celkem ano

Kniha mne tentokráte úplně nepohltila, občas trochu zbytečně zdlouhavé, ale s dobrým a překvapivým závěrem. Na poslech výborné a splnilo mé očekávání i s ohledem a zkušeností s jinými díly autorky, samozřejmě celkově nezklamalo.

Dokonalé ticho review

23.11.2020 Verified purchase

skvělé

Už jsem si zvykl na postavy v této řadě detektivních příběhů H. Fieldsové , proto je každá další kniha přijata s očekáváním "setkání" se známými postavami . Příběh je opět velmi poutavý , pro mne jako stvořený pro poslech audioknihy . Prostě nemůže zklamat. Popis jednotlivých událostí společně s příběhy jednotlivých postav je dobře spjaté do celku. Těším se na další .

A group of detectives

Dokonalá smrt review

19.11.2020 Verified purchase

opět velmi dobré

I má třetí audiokniha autorky přinesla skvělý zážitek, napětí v celém ději i závěru. Díky již dříve poznaným osobám party detektivů byl celý příběh zážitkem s očekáváním chování hlavních postav, jejich vývoj, vše přehledné, navazující a hlavně opět velmi poutavé na poslech, včetně hlasu J. Šťastného. Prostě nadchlo a "honem" na další audioknihu autorky .

A group of detectives

Dokonalé stopy  review

16.11.2020 Verified purchase

yes

Vzhledem k mému poznání hlavních osob z druhého příběhu který jsem vyslechl dříve, byl poslech větším prožitkem, mysl se nemusela soustředit na popis osob a lépe byly vnímány i jejich vložené příběhy, které s celkovým dějem knihy byly nenásilně propojené a tvořily dokreslení celé knihy. Příběh napínavý a na poslech příjemný a poutavý.

Zrcadlový muž review

13.11.2020 Verified purchase

Dlouhé

Celý dej knihy je skoro do poloviny značně nepřehledný , "vznik" nových a novych osob a příběhů , jejích začlenění do děje , přeskakovani mezi jednotlivými příběhy a zdlouhavost poznávání , např.podrobný popisy soulože mi přijde úplně zbytečné.Některým částem by bylo lepe v žanru hororu nez detektivky. Teprve po polovině knihy se začínají jednotlivosti slučovat a mezi sebou "identifikovat ", což následně přináší konečně zážitek z poslechu a úplné zataženi do děje. Napínavý a skvělý závěr vše vylepšil.

Male detective Explicit scenes

Dokonalá kořist review

09.11.2020 Verified purchase

ano

Velice poutavý příběh, prolínání děje a osob, včetně jejich příběhů je přehledný a zapamatovatelný, velice napínavé a představitelné, nejlepší a ohromující konec a vyvrcholení knihy.

Clona review

03.11.2020 Verified purchase

málo

Celý příběh je dle mého značně nepřehledný, příliš mnoho prolínání osob a příběhů v kontextu se severskými jmény se nedá vše vnímat. Možná vhodné pro filmové zpracování, kde je celý příběh sledován vcelku, pro poslech kdy, byť i na pár hodin přerušíte poslech audioknihy se nezdá vhodné, ztrácel jsme se v navázání příběhu. Některé kapitoly jakoby "odskočily" od hlavních postav, ale zbytečně rychle a pro poslech "agresivně".

Northern Crime Female detective

Ostrov šedých mnichů review

29.10.2020 Verified purchase

opět děkuji

Autorka opět nezklamala, velice poutavé, přesto, že se odehrává mimo Českou republiku je přitažlivě přiblíženo prostředí i osoby. Poslouchám prakticky na jeden zátah krom spánku. Lituji jen, že už nejsou ve vaší nabídce další audio knihy autorky.

Sněžný měsíc review

27.10.2020 Verified purchase

beskydy

Moc zajímavé, i vzhledem k prostředí, představám a také díky zápletkám jednotlivých osob příběhu, poutavý poslech a "nemožnost" přerušit poslech, tak aby nic neuniklo, moc pěkné i díky hlasu vypravěčky, děkuji.

Zmizela v mlze review

27.10.2020 Verified purchase

zážitek

Pro mne absolutně super na poslech a relax, chtěl bych více audio knih od autorky, kompletní, včetně prolínání různých osob a jejich popisu, moc poutavé - včetně autorky četby. Děkuji.