User TMTS's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

LEGIE: Operace Thümmel Rating

12.04.2021 Verified purchase

Šedí bastardi review

15.03.2021 Verified purchase

Osvěžujcí....

Klasické fantazy, bylo to tak osvěžující a nečekané, po všech těch utrapenych hrdinech, kteří jsou vyvolení a jen oni dokážou zachránit svět. Příběh je rafinovaný, chytrý a sprostý. Ale vůbec mi ten jazyk nevadil, jen dokresloval celý děj.

Hodně se mi líbí, že tušíte zápletku a kam příběh povede a najednou bum a vše je jinak a až pak vám dojde, že se tam celou dobu odehrává ještě něco dalšího co je hybatelem děje. Hodně akční, živočišné a divoké. Byla to skvělá jízda na mazlovi.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Lovci hlav review

14.03.2021 Verified purchase

Nesbo jinak.

Naprosto výborná kniha, dokonalý černý humor, vybroušený diamant. Kdo viděl první film, nechť lituje, protože kniha je stokrát vtipnější a donutí vás se na celé kolo smát v tramvaji plné lidí.

Hvězdná pěchota review

14.03.2021 Verified purchase

Klasika

Klasika, která mi dala mnohem víc, než současné bestsellery.Výborně se poslouchá, má spád a obsahuje tuny zajímavých myšlenek, které neztrácejí na aktuálnosti ani po padesáti šesti letech.Viděl jsem i film a s knihou nemá mnoho společného a je to spíše slabý odvar.

Ludvík Král je mistr na svém místě.

Mariňáci 2 review

14.03.2021 Verified purchase

Wow!

Wow, musím říci, že military sci-fi jsem nikdy předtím příliš neholdoval, ale tohle dílo mě dostalo... doporučuji všem, kteří mají rádi nepříliš náročné knihy, kde to prostě jede od začátku až do konce. Fabian je borec...

Mariňáci 1 review

14.03.2021 Verified purchase

Kvalitní práce

Pro mě dokonalost sama, kterou překonalo snad jen Carpe Diem. Fabián rozhodně ví, o čem píše (hlavně co se týče vojenské techniky - jak taky jinak, když je bývalý voják), jeho postavy jsou každá snadno rozeznatelná a zapamatovatelná. Akce strhující, napětí nervydrásající. Dokonalá military sci-fi a perfektní pocta Cameronovým Vetřelcům. Smekám, mistře.

Nikdykde review

14.03.2021 Verified purchase

Nikdykde

Klasický boj dobra se zlem, ale Gaiman tomu dodal tak neskutečnou atmosféru, že to vyšvihlo román daleko nad průměrné fantasy. Svět pod Londýnem vás naprosto učaruje a když k tomu přičtu, že autor má skvělý vypravěčský talent a krásně si umí hrát s jazykem, tak je jasné, že půjde o dobrou zábavu.

Je tam všechno, co každá správná fantasy potřebuje, má to švih, napětí, zajímavý svět a i slušný počet celkem vtipných hlášek. Ano, mohlo to být drsnější, záporáci více zkažení a Richard by mohl být o něco charismatičtější, ale přes to všechno je to skvělá porce čtení. A myslím, že každý si pak při návštěvě britského metra vzpomene na Neverwhere.

Stalker review

08.12.2020 Verified purchase

Klasika

Skvělá práce bratří Strugackých. Opět typické vynikající pojetí kombinace "ich" a "er" formy. V podstatě základní kámen pro hru Stalker a tím i nové odvětví literárního "post apo" žánru. Rozhodně mohu doporučit všem milovníkům sci-fi/fantasy, ale i Stalkera jako takového.

Mínus je ovšem kvalita zvuku která není vůbec nic moc, kniha by si zasloužila nove načtení.

Půl krále review

08.12.2020 Verified purchase

Čekal jsem víc

Není to tak drsné,ironické a cynické jako knihy prvního zákona,děj je přímější bez zbytečných odboček,postav je méně ale akční scény jsou stejně krvavé.Za sebe jsem spokojen a těším se na další díly.

Spasitel review

08.12.2020 Verified purchase

Harry Hole #6

Zajímavé díky nahlédnutí do zákulisí Armády spásy. Jinak Harry je tu ještě docela normální vyšetřovatel, žádný superman - spíš naopak: neuhlídá ani sebe, ani své kolegy... Čtivé, trochu moc mrtvol kvůli přílišným náhodám (záměny lidí apod.).

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Pentagram review

08.12.2020 Verified purchase

Harry Hole #5

Pentagram se mi líbil víc než Nemesis, zvláště pak proto, že nebyl tak překomplikovaný, děj byl přímočařejsí. Hlavní hrdina může někomu nesedět, ale mně právě proto, že není stoprocentní klaďas, hodně sedí. Navíc ve dvojici s protivníkem Tomem Waalerem to perfektně klapalo.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Volání vlka review

08.12.2020 Verified purchase

Velin po čtvrté

Tuto knihu jsem již četl v angličtině, jelikož jsem se nemohl dočkat. To nemění nic na faktu, že to stojí za to. Příběh je opět zaměřený na Velina Al Sornu což je aspoň za mě BOMBA! Jelikož považuji Píseň krve za nejlepší díl ze série Stín krkavce. Tuto knihu určitě doporučuji.

Na ostřích čepelí I. review

08.12.2020 Verified purchase

Masakr všeho a všude!

Klasická kniha o Koniášovi, kdy skoro nezničitelný hrdina (ten musí mít jizev a boulí, že se podle mě nepozná v zrcadle), víte, že by tohle prostě nikdo nezvládnul, ale je vám to jedno, protože je to čtivé a hrdinovi držíte palce...

Na ostřích čepelí II. review

08.12.2020 Verified purchase

Masakr

Masakr. Nic se nedaří, nic nefunguje a ony pověstné klacky pod nohama jsou velikosti vzrostlých sekvojí. Čtete z pohledu Koniáše i jiných postav a v duchu se modlíte: "Ne, toho ne!" "Ať už se to konečně podaří!" "Zabij ho, hajzla..."

Drsný spasitel 2 (dokončení) review

08.12.2020 Verified purchase

Super

Paráda. Pan Žamboch umí. Navíc jsem zjistil, že se podle této knihy natáčí amatérský film. Už se těším. Drsný spasitel je povedený, čtivý, zaláskovaný a dobrodružný. Žádná pohádka, ale skutečný příběh. :-)

Drsný spasitel 1 review

07.12.2020 Verified purchase

České post-apo!

......je to drsné! drsný příběh, drsný hrdina,drsný sex, drsné násilí...... jinak po Líhni nic nového, rozsekatelný /přeživší/ tradiční hrdina, akorát ten biobot Micuma, ten je skvělej.

Lovci review

07.12.2020 Verified purchase

Kotleta na plný koule!

Zpočátku to na mě bylo takové pomalejší a jakoby suchopárnější ale pak, pak se to rozjelo a byla to pořádná jízda vážení! Tak a teď chci pokračování!!! XD

Hodnocení: 9/10

Mycelium V: Hlasy a hvězdy review

07.12.2020 Verified purchase

Mycelium V.

Celá série je skutečně skvělá a srovnání s Dunou nebo Nadací je zcela na místě, avšak zrovna Hlasy a hvězdy mně přišly ve srovnání s předchozími díly maličko slabší, ale jinak pořád výborné.

Mycelium IV: Vidění review

07.12.2020 Verified purchase

Mycelium IV.

V celé intrice se objevují noví hráči a vyprávění se tak stává trochu roztříštěnější a pozvolnější než v předchozích částech. A také na hranici toho, co jsem schopen ještě simultánně sledovat. Proto trochu slabší hodnocení, ale zdá se, že závěr to všechno trochu pročistil, takže už se těším na pokračování.

Mycelium III: Pád do temnot review

27.08.2020 Verified purchase

Lepší a lepší

Za mě spokojenost. Autorka si drží vysokou úroveň. Příběh pěkně plyne se správným dávkováním napětí, zvratů i "odpočinkových částí". Dějová linka se krásně rozplétá a znovu zaplétá. Perfektní čtení.

Marťanská kronika review

27.08.2020 Verified purchase

Klasika

Osídlování Marsu podle Raye Bradburyho je docela drsné, vážné i vtipné, rozhodně dobře napsané, i když jsem měl chvílemi pocit, že to nemá hlavu ani patu, ale nakonec jsem zjistil, že jsem byl jen méně pozorný. V dnešní době už je kniha poněkud zastaralá, ale to nic nemění na její kvalitě a jistém kouzlu.

Perunova krev II review

27.08.2020 Verified purchase

Zábava§

Pobaveníčko....člověk si nemůže neoblíbit všechny hrdiny...já se bavil a těším se na nějaké další setkání. Teď si zase budu chvíli hrát na intelektuála a číst tlusté knížky v pevné vazbě :-)

Perunova krev I review

27.08.2020 Verified purchase

Čistá zábava

Bavil jsem se.... Když šáhnu po Kotletovi, tak nečekám duchaplné dialogy a nekonečně dlouhá a chytrá slovní spojení...ale vím, že se budu bavit, akce bude střídat akci a prostě to pofrčí a tak to také je....

Smrtka review

25.08.2020 Verified purchase

Nečekáně super!

Tak tohle byla PECKA!!! Naprosto originální nápad. Vykreslení utopistického Světa, a hlavně tedy Smrtek, to bylo něco suprovýho. Z některých postav čišel respekt jenom to člověk četl. Krásně promyšlený příběh plný zvratů, překvapení a moudrosti. Jednoznačně má letošní nejoblíbenější kniha - smekám před autorem!

Poutník z Mohameda - Alláhův hněv review

25.08.2020 Verified purchase

KotletoSpace

Zajímavá vize Kotletovy budoucnosti. Dokonce je to i dost realisticky představitelný. Daniel Kalandra je klasickým představitelem autorovo hridnů. Konec knihy byl takový hodně urychlený.

Underground review

25.08.2020 Verified purchase

Kotletopunk

plus Praha se pro mě rovná jasná volba. Když to ještě napíše Kotleta, tak je to povinná četba a dopadlo to ještě lépe než jsem čekal, takže doufejme že z tohodle bude slušná série.

Oheň a krev I review

25.08.2020 Verified purchase

Dračí rod

Výborné kronikářské dílo. Jednolitý příběh v tom nehledat. Ocenil jsem početný výčet rodů, jejich sídel, pikantnosti z historie různých rodů.

Mínusem jsou pro mě některé překlady osobních a místních jmen, které jsou odlišné od překladů v sérii Píseň ohně a ledu.

Bratrstvo neohrožených review

25.08.2020 Verified purchase

Bojoval jsem v rotě plné hrdinů.....

Kniha poskytne výrazně více informací a osobních zkušeností vojáků z války než seriál, který je samozřejmě také kvalitní. Prožité zkušenosti vojáků skvěle vystihuje jediná věta z této knihy: za vítězství ve válce musely zaplatit zástupy vojáků strachem, krveprolitím a ohavnou, bolestivou smrtí.

Mapa z kostí review

25.08.2020 Verified purchase

Sigma II.

Další příběh ála Indiana Jones. Tak jako ostatní autorovi knížky se příbeh hezky četl, ale nic novátorského nečekejte. Je to skvělá knížka na vydechnutí a k odpočinku od náročnější četby.

Písečná bouře review

25.08.2020 Verified purchase

Sigma Poprvé

Darpa, a její elitní jednotka Sigma poprvé v akci. Kniha má neskutečné tempo a nenechá vás oddechnout. Možná trochu uškodí přílíš překombinavaná řešení některých věcí. A místy romance která byla hodně na sílu. Ale celkově pro fandy TechnoRománů povinnost!

Velké problémy v malém Vietnamu review

25.08.2020 Verified purchase

Oddechovka!

Jedná se o druhý díl a ty obecně bývají slabší než díly první, ale taky super. Hlavně od toho nečekejte nic šíleně "intelektuálního". Je to oddechovka. Extrémně brutální a erotická, ale pořád oddechovka :D

Příliš dlouhá swingers party review

20.04.2020 Verified purchase

Kotleta mě baví!

Tak tohle se mi moc líbilo. Žádný zombie, upíři a další nemrtvá havěť, ale magie, sex, humor a akce. To vše v parádních příbězích se sympatickým Tomášem Koskem a dvojicí pistolníků Gibsonem a Horstem. Hned jak jsem doposlechl dávám se do druhého dílu.

Nůž review

01.04.2020 Verified purchase

Nesbo nemá hranice

Uff, tak to bylo úžasné!! Myslím si, že Nůž je v mnoha ohledech naprosto srovnatelný se Sněhulákem a v závěru rozuzlení jej možná i předčil. Pro mě naprosto nečekaný závěr. Nenudil jsem se ani minutu, ale to asi ani u jedné knihy od Nesba. Tentokrát značný ústup od důmyslných vražedných nástrojů a precizně promyšlených naaranžovaných vražd, ale "prostá" pomsta.

Touha review

01.04.2020 Verified purchase

Zajímavé seznámení s H.P.L.

Mystické putování skrz bizarní kosmos, opojení bezednou depresí, kořeněno okultismem. Co více dodat? Takovou atmosféru, jakou nám Lovecraft zprostředkovává skrz svůj vytříbený jazyk, jednoduše nenalezneme nikde jinde.

Měsíc je drsná milenka review

29.03.2020 Verified purchase

Měsíc a Heinlein

Zajímavá kniha. Heinlein ji napsal tři roky před prvním přistáním člověka na Měsíci, přičemž si velmi věrohodně dokázal představit, jak se tam bude o sto let později žít.

Průběh meziplanetárního konfliktu mezi Zemí a Měsícem je hodně realistický. Oživlý počítač Mike působí sympaticky a dokáže být velmi zábavný.

Tahle kniha ale není jenom vědeckofantastický příběh. Skoro působí jako návod na lunární revoluci.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Spad review

29.03.2020 Verified purchase

Spad v podání B. Kapitámčíka

Výkon Borka Kapitančika, který to načetl, posunul celý příběh na trochu vyšší level.

Totiž předčitatel se neskutečně odvázal a kolikrát mě potěšil a rozesmál dovedností, s jakou uměl napodobit třeba hysterickou Alici, naštvanou Hanu, hrdiny rozličných národnosí, různé zvuky doprovázející střelbu a dokonce i zaržání umírajícího koně. A také zpíval :). No, pán je fakt profík :).

Mega hustej nářez review

23.03.2020 Verified purchase

Finále

Poslední díl trochu slabší než předchozí dva, což je trochu škoda, když to má být velké finále. Akce je tu spousta, ale přijde mi taková nijaká. Žádné spektakulární odpalování jaderných bomb uprostřed vojenských základen ani hledání prastarých hrobek, jen prosté střílení a střílení a střílení. Trochu škoda, že tento díl nepřišel s ničím novým. Snad jen ti noví mimozemšťané, ale ti tam byli jen zatraceně krátkou dobu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Dobrá znamení review

23.03.2020 Verified purchase

Armagedon

Skvělá a úžasné vtipná knížečka. Už dlouho jsem se tak nepobavil. Oba pány spisovatele mám rád, tak byl úspěch skoro jistý, ale i tak mě překvapilo, jak jim to spolu celkem svědčilo. Rozhodně doporučuji. Nikde jinde neuvidíte tak sympatického démona jako je Crowley.

Fakt hustej nářez review

10.03.2020 Verified purchase

Fakt Hustej Nářez

Mnohem lepší než první díl. Víc hlášek, víc akce, víc upírů, víc transvestitů, a hlavně - víc Gerharda. Tento Germán je jednoznačně mou oblíbenou postavou a jeho hlášky typu "Vojákům krysy bez kečupu nedávejte" jsou legendární.

Velké plus je taky Richard Fiala kterej je naprosto dokonalej.

Hustej nářez review

04.03.2020 Verified purchase

Smrt a sex

Je to jízda. Akce střídá akci. Člověk se opravdu nenudí, ale kdyby měla být tahle knížka delší, asi by mi trochu vadilo, že se autor trochu víc nezaměřil na jednotlivé postavy, ale v tomto rozsahu to bylo jedno. Prostě parádní oddechovka.

Řetězová reakce review

04.03.2020 Verified purchase

Kapitán alice

Přes má nízká očekávání Alice důstojně přebrala otěže po plukovníku Michálkovi a pěkně to odsýpá. Jen tedy ty sexuální scény na mě místy už byly trochu moc. Ale tak to je čistě můj osobní problém. Jinak super!

Dveře do léta review

25.02.2020 Verified purchase

Best of SciFI

Heinlein je nejen velmistr SF žánru, ale i velmistr vypravěč. Pamatuji, když jsem tuto knihu četl poprvé, nemohl jsem se absolutně odtrhnout. Navzdory anachronismům strhující, magický příběh a Petronia, toho šibalského kocoura, si nejde nezamilovat.

Heinlein zde navíc ukazuje, že oplývá nápady pro žánr poněkud atypickými - praktickými, civilně praktickými; vtipný nástin komplikací s automatizovanou sekretářkou, s nímž se setkáme zde, nebo čtyřrozměrný dům a holisticko-apokalyptická teorie statistik z jeho povídek (takhle to moc civilně nezní, ale věru je) změkčují celou tu "hard SF" skořápku.

Dveře do léta - nádherná metafora, nádherná pohádka, kouzelný příběh. Rozhodně bych tuhle knihu doporučil všem, kdo si chtějí přečíst pohádku, ale připadají si moc staří na Popelku. Zmar sněhu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Zlatý kompas review

17.02.2020 Verified purchase

Paradní překvápko

Celkem chybně jsem se domníval, že je to kniha pro děti. Překvapil mě ovšem mnohovrstevnatý příběh, ve kterém vše souvisí se vším. Po přečtení se mé myšlenky často ubírají k víře, to se mi moc často nestává. Těším se na další dva díly.

Oběť 2117 review

30.01.2020 Verified purchase

Asad a Carl na cestách

Tentokrat nejde o pripad z minulosti, na ktery by oddeleni Q nejak narazilo. Odkryva se zde Asaduv zivot a potize jeho rodiny. Celou knihou se tahnou aktualni tema radikalizace a terorismu. Autor to zpracoval velmi realisticky, ale bez zbytecne hysterie. Asaduv pribeh byl velmi dojemny, citlive napsany. Carl v teto knize nebyl az takovy morous, to byla zvlastni a prijemna zmena.

Bratrstvo Kniha třetí - Lovci review

30.01.2020 Verified purchase

Pořád to samé

Nepřekvapivé dokončení příběhu o ukradeném Andomalu. Hrdinové Volavky (hlavně Hal) se nepřekavapivě dostanou ze všech potíží, nepřekvapivě se nikomu nic nestane a nepřekvapivě je hlavní padouch (který se mimochodem chová vždy jak největší hajzl a špatňák, aby bylo jasné i nenarozenému dítěti, že on si to prostě zaslouží) dopaden a džentlmensky eliminován při džentlmenském souboji. Nevím nevím ale tohle musí začít nudit i ty děti....A taky mě malinko štve že, pokaždé když bude v ději zvrat, tak se o něm autor okatě zmíní a každému je jasné o co jde.

Královna ohně review

10.12.2019 Verified purchase

Konec Stínu Krkavce

Tak a Stín krkavce je završen.

Královna ohně bohužel navazuje na stejnou tradici jako Pán věže, vyprávění z více úhlů pohledu, nedostatečný prostor pro Vélina a vyskytuje se víc míst, které jsou jen prázdná vata nebo které jsou tak táhle až nudí.

Nevadí mi knihy, v kterých je popis dluhého putování, třeba takový Pán prstenů je jednička, ale tohle bylo jen putování anebo boj. Obojí dost natahované. Pro mě to bylo tak natahované, že mě i přestalo nějak víc zajímat.

Jako celek se jedná rozhodně o zajímavou sérii, bohužel je znát díl od dílu propad směrem dolů.

První díl, který byl postaven jen na jednom hlavním představiteli, byl pecka. Autor měl zůstat u stejného modelu

Terror review

03.12.2019 Verified purchase

V obklíčení ledu

Kniha vypráví krutý a nelítostný příběh. Na mnoha místech jsem byl s těmi odvážnými muži, cítil jsem ledový vítr i sníh,jejich strach a slyšel všechny ty strašidelné zvuky, jako bych tam byl s nimi..S nimi jsem stránku po stránce sdílel jejich utrpení, hlad i ten kousek naděje, který možná měli.

Ale naděje umírá až poslední...možná dokonce nikdy...

Bratrstvo Kniha druhá - Nájezdníci review

26.11.2019 Verified purchase

Něco tomu chybí...

Chlapci Bratrstva Volavek a jejich bezpečná cesta za pomstou. Nemůžu si pomoc ale něco tady chybí. Napětí nefunguje jak by mělo to co se povedlo v Hraničáři, kde jsem celkem často se bál o hlavní postavy a napětí fungovalo. Tady něco chybí příběch je předvídatelný a záporak je šablona která nemá jak překvapit. Závěrem bych řekl že pro děti to bude super zábava i s morálnim přesahem.

Bratrstvo Kniha první - Vyděděnci review

26.08.2019 Verified purchase

Bezpečné nebezpečí!

Pěkná dobrodružná kniha, cílená spíše na mladší čtenáře. Doporučil bych ji tak 12letým klukům. Trochu trpí stereotypy (na první pohled outsideři jsou největšími hrdiny), ale je to sympatičtější, než bezchybní superhrdinové.

Mycelium II: Led pod kůží review

14.08.2019 Verified purchase

Mycelium II

Led pod kůží úzce navazuje na Jantarové oči. Děj je o poznání více akční, na scénu vstupují další strany o jejichž úmyslech lze úspěšně pochybovat a vše je opět okořeněné flashbacky do minulosti hlavních postav. Zkrátka všechno to dohromady pěkne klape.

Entopolagurace review

14.08.2019 Verified purchase

Entopolagurace

Pěkné svižné místy vtipné scifi, se kterým bez zbytečných cavyků dokráčíte z intergalaktického baru až k samotnému bohu. Knihu mohu doporučit a těším se na další dílo autora, se kterým se určitě posune zase o kousek vpřed.

Vím, že máš duši review

11.07.2019 Verified purchase

Jeremy tak jak ho miluj

Vtipny, sarkasticky prostě Jeremy Clarkson tak jak ho všichni milujeme a chceme. Kniha se čte/poslouchá uplně sama a uteče jako nic. Povinost pro každého fanda původního TG nebo Jeremy Clarkson. Velké plus je že knihu načetl Zbyšek Horák, český hlas Jeremyho jak ho zná český divák s TV.

Mycelium I: Jantarové oči review

07.07.2019 Verified purchase

Klub náročného čtenáře

Jedná se o velmi komplexní sci-fi svět. Pokud jste zvyklí že první díl vás vždy zavede pomaloučku krůček po krůčku do světa, vysvětlí jeho komplexnost a postupně odhaluje složitosti jak světa tak i postav, tak zde na to koukejte hodně rychle zapomenout. Mycelium vás doslova hodí do vody a musíte si se vším poradit sami. Asi to není uplně pro každého, ale dejte jí šanci a budete odměněni parádním příběhem který za to stojí.

Metro 2035 review

04.07.2019 Verified purchase

Po trětí do metra

Metro je jediné místo kde lidé přežily. Je to jediná pravda kterou potřebuješ znát. Tak nedělej problemy.

Jediný muž proti všem a všude. Skvělý závěr Metra, závěr který děsí a varuje. Vždy je potřeba proti někomu bojovat a když nikdo není musíme si někoho vytvořit. Svoboda je iluze lidé chtějí být ovládání chtějí aby za ně myslel někdo jiný. Člověk potřebuje málo vlastně jenom dvě věci Nepřítele a houby. Hlavně nemyslet a nerozhodovat za sebe.

Na závěr jeden citát: Platon - Jen mrtví viděli konec války; jen mrtví vědí co to znamená žít.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Syn Rating

04.06.2019

Žízeň review

03.06.2019 Verified purchase

Žízeň

Jo Nesbo posouvá laťku zase o něco dále. Nic není tabu a stále mě i po jedenácté dokázal překvapit. Harry Hole se snaží utéct démonům minulosti, svojí staré práci ,ale klid nepřichází. V Kodani narůstá strach. A žízeň je stále větší.

David Matásek předvedl skvělou práci i když pro mě je stále Hynek Čermám praví a jediný hlas HH.

Rychlopalba Rating

30.05.2019

Složka 64 review

27.05.2019 Verified purchase

Q4

Velmi slušné pokračování série. Stále stejný sarkasmus a vtipné hlášky. Příběh je dobře vymyšlený, složitý. Tempo stále nabírá na otáčkách a skvěle graduje. Trio Carl, Asad a Rose se skvěle doplnujou a chemie funguje.

Igor Bareš je stále perfektní!

Zabijáci review

19.05.2019 Verified purchase

Zabijáci

Případ zabijáci, mě vyrazil dech pro mě se jedná o nejlepsí připad Oddělení Q. Strhujcí příběch který odsýpá a nutí vás poslouchat dál a dál. Severské krimi je jednoznačně nejlepší na světě. A bude te chtít víc. Igor Bareš exceluje není potřeba to dál rozvádět.

Žena v kleci review

11.05.2019 Verified purchase

Oddělení Q začíná

Severské krimi je světová špička. Carl Mørck vám okamžitě přiroste k srdíčku jeho pohled na svět a nedělat nic víc než se musí, ale je to policista na 120% který se zakousne a nepustí. Igor Bareš je profesionál výborný přednest doslova radost poslouchat.

Enderova hra review

14.04.2019 Verified purchase

Byla to jen hra.!?

Přednes je parádní doslova radost poslouchat. A co se týče knihy samotné podle mě by to měla být poviná četba k maturitam. Enderova hra je děsivá a stále aktuální a proto je děsivá více než většina hororů. Po konci se musíte zastavit a přemýšlet... Doporučuji všem.

Snehuliak review

31.03.2019 Verified purchase

Norská zima

Jo Nesbo, Harry Hole, je potřeba říkat více? Sněhulák je prostě to co chce od HH. Zima, smrt, deprese, sněhuláci a kapka alkoholu. Jo Nesbo nám dává dávku toho v čem je nejlepší na světě!

Artemis review

27.03.2019 Verified purchase

Není to Marťan

Do artemis jsem vsupoval s očekáváním že to bude něco na styl Marťana. Bohužel není. Artemis si jde vlastní cestou a my dostáváme vesmírnou kriminálku která je no... neurazí ale znovu to poslouchat nebudu ale jako jednorázovka do práce, autobusu nebo na běhání proč ne. A znovu už asi nikdy to si raději znovu a znvu přehraji Marťana.

Pán věže review

27.03.2019 Verified purchase

Pán Věže

Velin al Sorna by chtěl jenom klid, ale klid nepřichází a my jako čtenáři jsme za to rádi. Ačkoliv Píseň krve se mi líbila více stále se jedná o zábavnou knihu která nás připravuje na velké finále.

DUNA Rating

19.02.2019

Macbeth Rating

19.02.2019

Metro 2034 review

12.02.2019 Verified purchase

Hunter

Metro 2034 nebo také Hunterova odyssea která nás provedu ostrovy v Moskevsém metru. Je přesně to co chcete od Metra tma, strach, mutanti a trochu navíc. A to vše v podaní Alexeje Pyško který je jednoduše fenomenální. Jenom Eva Josefíková nestíha kvalotu přednesu. A rozdíly mezi interprety je znatelný co se kvality týče.