User Kozorozka's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Cesta pokojného bojovníka review

05.04.2021 Verified purchase

Můžete číst stále dokola

Tato kniha se mi dostala "do uší" až potom, co jsem viděla film. Je pravidlem (alespoň u mne), že kniha je vždy kvalitnější a autentičtější než film. V tomto případě to platí minimálně dvojnásob. Poslouchala jsem ji již několikrát a vždy postřehnu něco dalšího, co člověka donutí se zamyslet. Nehledě na to, že s jedná o příběh pravdiví. Pokud chcete skončit se sebelitováním, chvástáním a kdo ví čím ještě, berte knihu jako vaši novou Bibli a průvodce. Věřte, že vám nepostačí poslouchat ji jen jednou!

Nestárnoucí mozek Rating

05.04.2021 Verified purchase

12 pravidel pro život Rating

05.04.2021 Verified purchase

Navždy plynule Rating

25.08.2020 Verified purchase

Atomové návyky review

16.07.2020 Verified purchase

Doporučuji

Kniha je pro mne příjemným doplněním knih Rychleji, snadněji, lépe a Síly zvyku (autor i sám zmiňuje některé věci z nich). Nesoustředění se na cíle, ale na postupné budování návyků, které nakonec k cíli dovedou. Sice nesouhlasím úplně se vším, ale rozhodně se z knihy čerpat dá.

Relaxace & meditace pro každý den review

16.07.2020 Verified purchase

Příjemné uvolnění

Tato kniha mne překvapila, a to velmi mile. Nejsou to klasické relaxace, kdy vám někdo říká, co máte dělat, co si představovat apod. Jen jste příjemně vtaženi do uvolnění, fantazie. Vše podbarveno příjemnou hudbou a medovým hlasem.

Italština pro samouky review

01.05.2020 Verified purchase

Doporučuji!

Jsem moc ráda za tuto audioknihu, neboť se sama učím italsky, ale bohužel k učebnici nemám mp3 nahrávky - bez ní bch se tedy nemohla učit efektivně. Rozhodně si knihu kupte, italština bez ní není italštinou...

Farma zvířat review

28.04.2020 Verified purchase

Rozhodně čtěte!

Tato kniha patří mezi klasická díla a kdysi byla zahrnuta i v tzv povinné četbě. Rozhodně bych ji jako povinnou četbu znovu zavedla! Příběh nádherně vykresluje jak se krásná společná myšlenka může postupně díky vychytralosti a lstivosti změnit v teror, z něhož je velmi těžké se osvobodit.... Je to ukázka reality, která se stala mnohým národům, kde se za hezkými slovy ukrývala jen touha po moci

Úspěch, to jsou cíle, zbytek jsou jen komentáře review

05.04.2020 Verified purchase

Dokonalé

Nejprve jsem si - díky fakt zbytečně nastaveným prvním kapitolám- myslela, že se jedná o alterňáckou vymejvárnu. Pak ale přišly konkrétní otázky - "Co", "jak", atd a konečně to začalo mýt smysl. A konečně jsem se přestala nudit a konečně to začalo být konstruktivní! Dík za tohle veledílo!

Neobvyklá pohádka o Šídlovi a Teplomilovi - šaty pro princeznu review

03.04.2020 Verified purchase

Doporučuji!

Tato pohádka je neobvyklá, ale zároveň originální a vtipná. Velmi pěkně namluvená. Rozhodně se u ní pobaví a zabaví jak děti, tak i dospělí. Oceňuji zejména vtipné slovní hříčky.

Very Short Introductions – Freud (EN) Rating

31.03.2020 Verified purchase

Stručná historie času Rating

31.03.2020 Verified purchase

Little Red Riding Hood and Other Famous Fairy Tales (EN) review

30.03.2020 Verified purchase

Skvělé!

Pohádky jsou velice příjemně namluveny. Rozumět je každému z interpretů a člověk se u nich i pobaví. Myslím, že zvládne i začátečník. Chcete-li procvičovat poslech, určitě si tento soubor klasických pohádek kupte.

Maria Chapdelainová review

27.03.2020 Verified purchase

Nádherný příběh

Je to něžný, místy až křehký, dojemný příběh neuvěřitelně silných lidí. Drsná příroda je vykreslena s poezií a tak, že si ji okamžitě i přes její nekompromisnost zamilujete. Dlouho jsem nečetla něco tak krásného! rozhodně tuto knihu doporučuji!!!

Zrcadlení review

27.03.2020 Verified purchase

Jedním slovem nádhera!

Patříte mezi milovníky poesie? Pak toto audio musíte mít! Nejen, že je plné překrásných veršů, ale i interpretace je nádherná! Navíc je skvělé, že svoji oblíbenou báseň si můžete jednoduše vždy vybrat dle kapitoly. Jedná se o skutečně zdařilou sbírku.

Léčení čaker review

19.03.2020 Verified purchase

Zklamání

Znám díla této autorky a dalších jiných. Musím přiznat, že jsem čekala něco mnohem více, zdá se mi dost povrchní a tak nějak o ničem. Navíc mi nesedí hlas interpreta k meditacím.

GUMP - pes, který naučil lidi žít review

16.03.2020 Verified purchase

Povinná četba

Tuhle knihu by měl každý mít jako povinnou četbu! Psí láska, oddanost jsou opravdu nekonečné jako nebe. Příběh je psán s nadhledem, a přitom neuvěřitelně něžně. Na několika místech se mi svíralo srdce. Kniha je pravdivá - kdo má pejska a umí se mu dívat do očí, pochopí...

Konec prokrastinace review

14.03.2020 Verified purchase

Shrnutí na jednom místě

Abych řekla pravdu, s recenzí na tuto knihu jsem dost váhala. Vzhledem k tomu, že mám knih z této kategorie načtených hodně, často se mi stávalo, že jsem informaci podanou v této knize okamžitě zařadila do knihy jiné a hlavně jiného autora. Takže pro mne je tento konkrétní titul spíše krátké shrnutím toho, co jsem už četla z jiných zdrojů. Takže si odnáším alespoň 20%, která pro mne nová jsou. Rozhodně bych nedoporučila tuto knihu poslouchat, pokud nemáte zmáknuty jiné tituly, které jdou do hloubky.

Kačenka jde do školky 1 review

10.03.2020 Verified purchase

Nejen pro děti :-)

Příběhy o Kačence jsou něžné, ale i nápadité a obsahují sice jednoduché, ale velice líbivé verše. Dítě se v nich nemá čeho vyděsit, což považuji za obrovské plus. Co víc si přát? :-). Pokud hledáte kratší příběhy, Kačenku doporučuji.

Muž, který měl dost času review

10.03.2020 Verified purchase

Zajímavé

Příběh bych neoznačila za úplně originální, ale rozhodně byl zajímavý a docela mne překvapil koncem. Respektive, že příběh skončí jsem čekala úplně jiném okamžiku.Pak došlo k tomu, čemu říkám "nastavení". Někdy to celou knihu ( klidně o 5OO stranách) totálně zabije. V tomto případě se tak nestalo a řekla bych že právě konec udělal celý příběh krásným a lidským.

Velká pohádka doktorská (1977) review

10.03.2020 Verified purchase

Nádhera!

Karel Čapek - František Filipovský...co chcete víc?! Tohle je moje mládí - bylo :-). Klasické pohádky, něžné a laskavé, přitom tak nějak "rozumné". Pokud patříte mezi ty, kteří věří na víly, vodníky, hejkaly a jinou pohádkovou "havěť", neváhejte. Pohladí vám to Duši!

Jak si správně přát review

27.02.2020 Verified purchase

Doporučuji!

Na toto téma jsem přečetla spousty knih a všude je spousta opakující se "omáčky", čímž autor docílí pěti set stran textu místo dostačujících sto. Něco málo přes tři hodinky mluveného slova a vše jasné, stručné výstižné, žádné kecy navíc. Neváhejte a kupujte. Navíc vše, co autor říká, je logické. Obohacující kniha.

Jak získávat přátele a působit na lidi 2019 review

27.02.2020 Verified purchase

Skvělé!

Kromě toho, že je kniha skvěle namluvena, přináší velmi jednoduché, leč neskutečně pravdivé informace o způsobu jednání mezi námi a jak jen nepatrná změna v přístupu či komunikaci, dokáže "okamžitě" změnu obrovskou. Platí to v rodině, mezi přáteli, v business komunikaci...vše je ukázáno na příkladech. Určitě doporučuji.

Alice in Wonderland (EN) review

27.02.2020 Verified purchase

Doporučuji!

Kniha je velice pěkně namluvena, příjemně se poslouchá a myslím, že ji zvládnou i méně než mírně pokročilí. Jediné, co bych vytkla je to, že obsah je namluven česky. Podle mne to chce angličtinu komplet. ale jinak doporučuji.

Snad ti nedělají starosti cizí názory review

15.02.2020 Verified purchase

Laskavost, humor, inteligence

Laskavost, humor, inteligence, přímost a smysl pro spravedlnost. To vše jsem našla v této knize o geniálním vědci. Neskutečné je i jeho pojednání o zodpovědnosti vědců a jeho vyjádření se k otázce dopadu vědy na sociální problémy. Skláním se.

Válka spermií Rating

16.01.2020 Verified purchase

Židovka z Toleda - Mistři slova review

16.01.2020 Verified purchase

Neváhejte!

Židovku z Toleda jsem kdysi četla a už tenkrát mi naprosto brala dech! Sice jsem váhala, zda si ji mám koupit jako audio, ale rozhodně nelituji. Interpretace je nádherná a jen podtrhuje celý příběh. Feuchtwanger a jeho Židovka jsou zkrátka klenotem mezi klenoty!

Kniha mlčení. Básnické a filosofické texty staré Číny Rating

13.12.2019 Verified purchase

Ocelové město review

13.12.2019 Verified purchase

Doporučuji!

Skvělá interpretace. Přiznám se, že jsem byla naprosto okamžitě vtáhnuta do děje, hudba ještě podtrhovala dramatické okamžiky. Od této audioknihy se nelze odtrhnout. Jak začnete, musíte ji doposlechnout až do konce.

Světlem oděná Rating

13.12.2019 Verified purchase

Začněte s proč Rating

13.12.2019 Verified purchase

Síla zvyku review

13.12.2019 Verified purchase

DOPORUČUJI!!

Od Duhigga už jsem četla jeho snadněji, rychleji, lépe. Obě knihy jsou naprosto srozumitelné a zároveň přináší geniální, zároveň jednoduché a logické "návody", jak posunout nejen sami sebe, ale i společnost či celou firmu. Navíc to není žádná pseudo "fantasmagorie", ale jedná se o věděcky doložené "věci". O to je to nejen zajímavější. S poslechem knihy zároveň přijímáte výzvu udělat spoustu změn v životě a posunout se. Když to dokázali jiní, tak proč ne já, Ty nebo my...? Koupí jeho knih nikdy neprohloupíte, ale vždy získáte!

Jane Eyre (EN) review

12.12.2019 Verified purchase

Doporučuji!

Velmi krásně a příjemně namluvená kniha. Celou dobu je krásně rozumět, a to jsem ji poslouchala v rychlejším tempu - 1,5 a bez problémů. Myslím, že by ji mohli poslouchat i začátečníci. Navíc jde o klasický, notoricky známý příběh, takže kdo by nerozuměl každému slovíčku, určitě si ostatní domyslí z kontextu.

Myšlení, rychlé a pomalé Rating

12.12.2019 Verified purchase

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Rating

12.12.2019 Verified purchase

Nikdy nedělej kompromis Rating

12.12.2019 Verified purchase

Pride and Prejudice (EN) review

12.12.2019 Verified purchase

Skvělé pro začátečníky

Tuto audioknihu mohou bez obav poslouchat i začátečníci. Interpretům je skvěle rozumět, krásně vyslovují a nemluví nijak rychle. Jako doplnění ke studiu a poslechu jako takovému určitě doporučuji.

Webcopywriting pro samouky review

12.12.2019 Verified purchase

Průměr

Z knihy se pár zajímavostí čerpat dá, ale některé věci jsou tam dle mého názoru vysvětleny nepřehledně, zmateně. Spíše bych ji doporučila nikoliv začátečníkům, ale těm, kteří už o tomto informace mají a ideálně už mají i první praktické zkušenosti. Interpretace je ale velmi příjemná, hezky se poslouchá.

Povídky Šimka a Grossmanna 4 review

12.12.2019 Verified purchase

Dvojka, která nezklame

Šimek, Grossmann - dvojka, která vás nikdy nezklame a vždy rozesměje. Jejich povídky jsem už několikrát četla, pustit si je jen tak do ucha taky není od věci. Příjemně vám s nimi uteče čas a ty "nej" hlášky ve vás zůstanou ještě dlouho poté, co knihu doposloucháte. Neváhejte a jděte do toho!

Lean podnikání review

11.12.2019 Verified purchase

Celkem zajímavé

Kniha mne určitě oslovila, dokonce jsem v ní našla obrovskou spoustu věcí, kterými jsem v rámci startupu prošla. Vědět dříve...na stranu druhou je pravda, že alespoň podle mého názoru - ne vše se dá použít v našich evropských, zejména pak českých podmínkách. Nejde jen o jinou mentalitu lidí, ale třeba i o jiné podnikatelské prostředí, zákony atd. Rozhodně však nelituji poslechu, dalo mi to hodně.

Návrat ze zvonkové země review

10.12.2019 Verified purchase

Doporučuji!

Je to nádherná pohádka, kterou si vychutnají jak děti, tak dospělí. Poetická, originální. Zdařilá interpretace. Poslechla jsem si ji hned 2x po sobě. Určitě doporučuji!

Tanečník review

09.12.2019 Verified purchase

Nezklame!

Jeffery Deaver je mistr! Četla jsem většinu jeho knih včetně Tanečníka. Byla jsem tedy zvědavá na audio verzi. Kniha Vás rozhodně nezklame. Je perfektní a nebudete se od ní moci odtrhnout.

Zákazníci - jak je získat a neztratit review

09.12.2019 Verified purchase

Těžko říct

Na jednu stranu super kniha, na stranu druhou fakt ne....ono totiž záleží, v jakém oboru podnikáte...obecně jsou tam dány skvělé zkušenosti, ale ne pro každý obor a každou etapu... je třeba to brát s rezervou, zohledňovat prostředí, zemi, v níž žijete..vzato obecně - doporučuji

Sherlock Holmes - A Scandal in Bohemia (EN) review

09.12.2019 Verified purchase

Doporučuji!

Další ze zjednodušené "četby", tedy poslechu. Ze začátku mi dělalo problém rozumět, ale pak jsem si zvykla a mohu doporučit. Na druhou stranu. pro začátečníka jsou tu lepší tituly, které neodradí od dalšího poslechu.

Jak dostat firmu z krize review

06.12.2019 Verified purchase

Shrnutí na jednom místě

Pokud se jen trochu orientujete v oblasti podnikání a máte obecný přehled, pak pro vás bude kniha v podstatě takovým příjemným shrnutím základních informací. Ale budete je mít na jednom místě a v pár minutách :-). Nic nového však nečekejte.

Malý princ review

05.12.2019 Verified purchase

Klasika, která vás pohladí po duši

Malý princ patří mezi klasiku. V této audio knize občas přeskočí zvuk (není to úplně 100% kvalita), ale díky skvělému hlasu pana Cupáka, vás i tak skutečně příběh malého prince pohladí po duši. A stejně jako knihu jsem už přečetla několikrát, tak si ji i znovu moc ráda poslechnu...

Pieseň lásky Rating

08.11.2019 Verified purchase

Zlá krev review

08.11.2019 Verified purchase

Jedním dechem!

Tuhle knihu dáte na jeden zátah. Je to naprosto neuvěřitelný příběh, navíc perfektně zpracovaný. Rozum Vám párkrát zůstane stát nad tím, co lze "dokázat". K dispozici je spousta autobiografií lidí, kteří vybudovali hotová impéria, ale tato žena je svým způsobem takříkajíc "strčila do kapsy".

Petr a Lucie review

07.06.2019 Verified purchase

Doporučuji!

Tuto knihu jsem již několikrát četla. Patří k perlám literatury a jsem ráda, že ani jako audio kniha neztrácí nic na svém půvabu a hodnotě. Poslechla jsem si ji hned 2x za sebou! Neváhejte.

Abeceda fondů EU review

30.05.2019 Verified purchase

Užitečné

Některé informace nejsou dle mého úplně aktuální, ale na druhou stranu takové být nemohou, neboť se tyto věci v průběhu času mění. co ovšem rozhodně oceníte je to, že Vás provedou krok po kroku žádostí atd. Sehnat informace, výzvy, dokumenty není problém, ale zvládnout jednotlivé fáze projektu je horší. Takže pokud potřebujete praktický návod, doporučuji. Ale jak říkám - je nutné sledovat jednotlivé programy a jejich obměny.

Frankenstein (EN) review

16.05.2019 Verified purchase

Doporučuji!

Tato nahrávka je srozumitelná i pro někoho, kdo dlouho nepřišel s angličtinou do kontaktu. Pěkná výslovnost, nemluví se tam příliš rychle, takže obsahu není problém porozumět. Navíc příběh sám o sobě je poutavý.

Léčivé relaxace review

07.05.2019 Verified purchase

Chytřeji, rychleji, lépe review

06.04.2019 Verified purchase

Jsem nadšena

Hledala jsem něco pro osobní, ale i firemní rozvoj. Něco, co mi napoví, proč, co a jak a musím říct, že jsem nadšena. Kniha je velmi srozumitelná, poutavá a dává dle mého názoru i velký prostor pro promítnutí si věcí do Vaší vlastní reality. Už po vyslechnutí si prvních šesti kapitol jsem měla napsánu spoustu poznámek a nápadů, takže se dá označit i za inspirující. Určitě doporučuji.