User Blanka's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Mlýn Rating

25.10.2020

Jídlo na prvním místě Rating

21.10.2020 Verified purchase

Úzkosti a jejich lidé Rating

21.10.2020 Verified purchase

Vzpomínky Františka Kováříka review

10.10.2020 Verified purchase

Milé vyprávění

Milé příjemné vzpomínání známého českého herce pana Františka Kováříka na mládí, na pobyt v Americe, na začátky u divadla...

Je to kraťoučké, taková pohodová nostalgická oddychovka na volné odpoledne s čajem, v pohodlném křesle a třeba za takového podzimního deštivého dne jako je dnes :-)

Chirurg review

28.09.2020 Verified purchase

Není to příjemné čtení, ale je to sakra dobré čtení

Musím hned na začátku přiznat, že hlavní hrdina mě většinu času šíleně štval. Ale na druhou stranu je to parádní čtení, postavy i prostředí jsou vystavěné naprosto přesně a uvěřitelně, jsou to lidé s mnoha chybami, ale právě proto jsou to postavy absolutně lidské. Nemusíme s nimi souhlasit, ale můžeme je na nějaké úrovni chápat a přijímat. V podstatě to je příběh muže procházejícího vleklou krizí, kterému (snad) propad na dno pomůže najít alespoň na nějakou dobu pevný bod - kde jinde, než sám v sobě... Protože "v životě není žádná správná cesta"... a "protože udržet se v životě nad hladinou trvale je pro člověka nemožný"...

Interpretace je dokonalá, je to pověstná třešnička, která korunuje dílo.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Obrazy v čase review

24.09.2020 Verified purchase

Laskavé, hřejivé

Milé lidské vyprávění pana Jiřího Anderleho. Je to soubor nahrávek z původně rozhlasového pořadu. Vzpomíná na leccos, vždy velmi zajímavě a lidsky. Roztomile mu sekunduje papoušek Žanda. Ráda si to pouštím před spaním... hladivý konejšivý hlas pana Anderleho je právě večer nebo v těžkých chvílích úplný balzám.

Dva proti Říši Rating

24.09.2020 Verified purchase

Babička review

24.09.2020 Verified purchase

Známá kniha v úžasné interpretaci

V létě jsem slyšela rozhlasový pořad, kde o Boženě Němcové hovořila paní Hana Kofránková a vyprávění mě zaujalo natolik, že jsem zatoužila poslechnout si Babičku právě v interpretaci paní Kofránkové. Byla jsem nadšená, když jsem ji na Audiolibrixu objevila... a ještě nadšenější jsem nyní, po poslechu. Je to skvost, nádhera, slova mi nestačí. Příběh samozřejmě asi všichni známe ze školní četby a miluji i některé filmové a televizní adaptace, ale poslech má úplně jiné kvality a jiný prožitek. Traduje se, že autorka knihu psala, když jí bylo nejhůř po smrti syna, že jí psaní pomáhalo dostat se ze smutku - a připadá mi, jako by to v knize stále bylo a jako by tuto moc stále měla. Pohladí po duší... I ten pláč na konci k tomu patří :-)

V podání paní Kofránkové to je skutečná delikatesa, kterou vřele doporučuji.

Rytíř Perceval a svatý grál review

10.09.2020 Verified purchase

Klasický příběh v nádherném podání

Klasický mysterijní příběh v úžasném podání předních českých herců. Kniha především o dospívání a hledání svého místa ve světě a svého jedinečného poslání. Přála bych ji všem v tomto věku, ale určitě pohladí i duši nás už dávno dospělých.

Deset malých černoušků review

10.09.2020 Verified purchase

Čirá nádhera

Lety prověřené parádní dílo královny detektivek, ke knize samé tedy není moc co dodávat. Snad jen, že jí z lesku a dokonalosti ani v dnešní konkurenci neubylo vůbec nic. A že by se nepochybně prosadila i v naší době.

Zvonivou dokonalost (nenápadný odkaz ke znělkám a mezihrám) ale knize přidal interpret. Podání pana Vladimíra Čecha je skutečnou třešničkou na dortu, neumím si představit lepší. Za mě 200%, 10 bodů z 5.

Díky za úžasný zážitek :-)

Ve službách zla review

09.09.2020 Verified purchase

Nejlepší Cormoran Strike

Recenzi píšu v době, kdy jsem už slyšela všechny 4 díly a mohu tedy srovnávat i s následujícím pokračováním. Ve službách zla považuji jednoznačně za nejzdařilejší díl. Na druhou stranu - tady už se o poklidném tempu ve stylu Agathy Christie nedá hovořit... napětí je dost a místy to je i hodně nechutné a děsivé. Těžko se od poslechu odchází...

Příběh je jako vždy skvělý, dobře vypointovaný, až do konce jsem byla napjatá a nebyla si jistá pachatelem, i když byly indicie, které ukazovaly, že někteří to být nemohou. Robert Galbraith neboli Joanne Rowlingová prostě tohle opravdu umí. Umí vystavět příběh, postupně sdělovat a dávkovat fakta a nechat si dost překvapení na konec. Umí vytvořit životaschopné postavy, s pozitivy i slabostmi a temnotami, prostě lidi z masa a kostí, které můžeme mít rádi.

Slabinou je zde bohužel interpret. Nechápu, proč je tato složka série tak slabá, přece máme mnohem lépe fundované herce. Proč audioknihu s tak důležitými a nemalými částmi v angličtině čte někdo, kdo to vůbec nezvládá? Kdo zřejmě ani anglicky neumí? Překoktané části písňových textů bych ale nakonec asi dokázala přežít, ale výslovnost vlastních jmen a názvů v textu už se zvládá mnohem hůř, protože na to posluchač naráží neustále. A smutným vrcholem je Strááááájk, to je už místy k nepřežití.

Celkově určitě doporučuji, kniha jednoznačně stojí za poslech, ale připravte se, že interpretace dost vázne.

Smrtící bílá review

09.09.2020 Verified purchase

Cormoran Strike počtvrté

Bohužel 4. pokračování série je slabší než předchozí díly. Trochu mi připadá, že se autorka tentokrát blíží víc k sérii o Harry Potterovi, tj. k dětské literatuře. Je to už přece jen trochu rozvleklé a ukecané (i když třeba toto mně zrovna nevadí a docela mě to baví, ráda vnímám širší kontexty a nebavilo by mě sledovat jen hlavní dějovou linku). Dojemný konec ve Scotland Yardu působí až naivně, jako z červené knihovny... Zápletka je nicméně rozhodně jako vždy dokonale promyšlená a vypointovaná, rozuzlení překvapivé. Celkově to za poslech určitě stojí a nelituji, že jsem do toho šla.

Myslím, že velká část mých rozporuplných pocitů jde na vrub interpreta, který podle mě knize jednoznačně škodí. Pan Rímský má příjemný hlas, ale to je asi tak vše, co lze o něm v této knize říct pozitivního. Malinko méně mě taky iritovala výslovnost angličtiny, asi proto, že už tolik neprotahuje Stráááájk... Ale jinak to byla bída. Čte opravdu hodně pomalu, až tak, že to už místy bylo i na mě příliš (a to fakt nemám ráda rychlé "kulometné" čtení, kde se interpret snad ani nenadechuje). Nejvíc mi ale vadil místy přehnaně procítěný, až afektovaný přednes, který knihu shazuje až do parodie a podle mě jí tím výrazně uškodil.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Hedvábník review

01.09.2020 Verified purchase

Lepší než Volání kukačky

Druhý příběh ze série o Cormoranu Strikeovi - a za mě lepší než první. Také je o něco delší. I tentokrát děj hezky plyne, je napínavý a rozuzlení překvapivé.

Trochu mě zpočátku rušil zmatek v postavách, takže jsem nakonec nakoukla i do e-booku a udělala si výpisky jmen a kdo je kdo.

Oproti Volání kukačky se přednes Petra Olivy zhoršil, místy jsou kladeny nesmyslně důrazy a také výslovnost byla slabší, takže jsem s úlevou zjistila, že příští pokračování čte p. Rímský. Petr Oliva má krásný hlas a mívala jsem ho jako herce ráda, ale asi už nebyl v kondici, působí tu dost unaveně. I zde jsou dost dlouhé pomlky mezi předěly, ale na to jsem si už u této série zvykla...

S elegancí ježka review

28.08.2020 Verified purchase

Nádhera

Velmi jsem váhala, jestli si knihu pořídit, recenze nebyly povzbudivé, ale nakonec jsem do toho šla a určitě nelituji. Kniha mě nadchla. Je to tak moc o životě, jak jej žít a prožít naplno, o opravdovosti, o poctivosti, o tom, to má skutečnou hodnotu, co je pravé a co pomíjivé... Jeden poslech nestačí, je to kniha, kterou chci slyšet víckrát a kterou si i přečtu.

Korunou je báječná interpretace Taťjany Medvecké, jedna z nejlepších, jaké jsem slyšela. Díky!

Tichý zabiják review

28.08.2020 Verified purchase

Další báječný Gereon Rath

Miluju tuto sérii, a tak jsem si nemohla příběh nechat ujít. Dokonalý poslech, povedené hudební mezihry, hladivě sametový hlas Jana Teplého. Prostě poslech pro příjemné chvilky...

Příběh z doby začátků mluveného filmu, Berlín 1930.

Osm review

28.08.2020 Verified purchase

Na první pohled detektivka

Na pozadí detektivního příběhu s překvapivým rozuzlením se odehrává složitý psychologický příběh o nezralosti a nedospělosti dospělých a o zneužívání, jak ho každodenně zažíváme. Spoustu věcí jsem si na něm uvědomila. Nečekala jsem, že bude kniha tak dobrá... takže jsem spokojená a doporučuji.

Nelíbila se mi bohužel interpretace, ten rádoby ironický tón, ale dalo se přes to přenést.

Volání Kukačky review

28.08.2020 Verified purchase

Příjemná detektivka

Taková "poklidná" starosvětská detektivka, kde nenajdete nervy drásající krvavé scény. Pro někoho možná až moc "ukecaná", ale mně se to naopak líbí, to klidné laskavé tempo, jakým příběh plyne, a popisy prostředí a osob. Hned pokračuji Hedvábníkem...

Interpretace se mi líbila, ale místy jsou mezi kapitolami o trochu delší mezery, takže jsem už kontrolovala, jestli se přehrávání nevypnulo.

Kavárna U Anděla 1: Nová doba review

16.07.2020 Verified purchase

Zajímavý pohled "z druhé strany"

Jsme zvyklí vnímat a posuzovat skutečné události jen ze svého pohledu. V této knize vidíme pohled na konec 2. sv. války z pohledu obyčejných Němců, Francouze a trošku i Američanů. A myslím, že to je velmi užitečný pohled... A doufám, že se dočkám i pokračování v audioverzi... ostatní romány autorky už jako knihy vyšly, ale audio stále nikde...

Jinak je to takové "ženské čtení", trochu červená knihovna, ale nic slabomyslného. Spíš taková příjemná oddechovka. Poslouchá se to moc hezky, je to napínavé, nenudila jsem se, naopak. Ráda si koupím i pokračování.

Interpretace Zuzany Slavíkové se mi moc nelíbila, některé dikce jsou takové zvláštní... k textu mi neseděly. Ale ani to neuráží, dá se to slyšet. Takový slabší průměr.

Když zpívají cvrčci review

10.07.2020 Verified purchase

Nádherná knížka

O této knize jsem velmi váhala, jestli ji koupit, ale nelituji. Nakonec pro mě byla obrovským objevem a velmi mě oslovila.

Nemalá část příběhu je věnována lékařské problematice, především dárcovství orgánů. Není to ale to hlavní, hlavní je příběh o naději, o překonávání sebe a svých myšlenkových schemat, která nám brání žít svůj život. O pastech, které si sami budujeme a o tom, že se vyplácí překonat strach.

Šikmý kostel review

10.07.2020 Verified purchase

Skvělá kniha

Pro mě obrovské překvapení, úžasná kniha.

Prostředí pro mě naprosto neznámé, takže o to zajímavější. Myslím, že jsem leccos pochopila z mentality kraje a jeho obyvatel. A bylo to pro mě velmi objevné.

Detailně propracovaný příběh, velmi napínavý, těžko jsem se s ním loučila. Parádní podání Vilmy Cibulkové. Velice doporučuji!

Jsou světla, která nevidíme review

10.07.2020 Verified purchase

Úchvatný lidský příběh

Příběh lidskosti, která překonává i tragédii a válku. Příběh mě hluboce zasáhl.

Tak úžasná kniha, až se mi o ní těžko píše.

Příběh má více vrstev a dějových linek, které se osudově protnou.

Vynikající interpretace.

Hoši od Bobří řeky review

10.07.2020 Verified purchase

Hoši od Bobří řeky

Stará dobrá foglarovka, co neomrzí. A těší mě, že baví i mé děti.

Příběh psaný původně jako chlapecký, ale myslím, že to je pro všechny děti bez ohledu na pohlaví.

Interpretace dobrá, neruší, odpovídá příběhu.

Dívka, která upíjela měsíc review

10.07.2020 Verified purchase

"Rodinný" příběh

Knížka je sice pro děti, ale osloví i jejich rodiče. Nebo by rozhodně měla...

Je to o manipulaci, ovládání druhých, o "páchání" dobra, o tom, že často příliš věříme lidem, kteří si to nezaslouží. O tom, jak nás ovládá strach a brání nám skutečně žít. O síle skutečné pravé nepodmíněné lásky. O léčivé moci odpuštění. O tom, že naše srdce nemá hranice a pojme nekonečné množství lásky. Ale také o konečnosti života a o odcházení. O doprovázení... O životě, jaký je...

Ideální kniha na čtení s dětmi, věk cca 10+, pro malé to není.

Společné čtení dává skvělou možnost popovídat si.

Moc doporučuji.

Fenomén KK review

10.07.2020 Verified purchase

Pro milovníky Karla Kryla

Není to klasická audiokniha, ale rozhlasové pořady.

Karel Kryl je můj oblíbený autor i interpret, zajímám se o jeho život, proto mě zákonitě oslovil i tento titul. A nelituji, poslech splnil mé očekávání. Tvorba KK je rozebrána v souvislosti s tím, co se dělo v ČR a ve světě, takže člověk si uvědomí další konsekvence. Dozvíme se i leccos z osobního života.

KK mi velmi chybí, zemřel moc brzy. Jeho břitké úvahy bychom moc potřebovali. Na druhou stranu, asi by dnešní doba nebyla nic pro něj... to, co se poslední dobou děje, by jeho citlivé srdce těžko zvládlo.

Olga review

10.07.2020 Verified purchase

Příjemné překvapení

Knihu jsem neznala a netušila, do čeho jdu, ale velmi mě oslovila.

Velmi silný, fascinující, lidský příběh na pozadí německé historie 20. století. Příběh o síle lásky a odpuštění. O tom, jak málo často známe své blízké.

Audiokniha se skvělou interpretací. Velmi doporučuji!

Černý led review

10.07.2020 Verified purchase

Další Harry Bosch

Příjemná oddechovka.

Harry tentokrát pátrá na vlastní pěst. A vyústění překvapí. Věci nemusí být takovými, jakými se zdají...

Jinak to je prostě Harry Bosch...

Interpretaci Martina Preisse jsem jako vždy velmi užila.

Deset let s Václavem Havlem review

10.07.2020 Verified purchase

Osobní vzpomínky mluvčího prezidenta Havla

Bylo příjemné připomenout si znovu nedávnou historii. Zajímavý byl pohled do zákulisí novodobých dějin. Václav Havel nám moc chybí... Líbila se mi interpretace autora knihy. Ocenila bych, kdyby kniha byla delší :-)

Podbrdské ženy review

10.07.2020 Verified purchase

Moc dobrá prvotina české autorky

Příběh tří generací žen, které vstupovaly do života se spoustou nadějí a chuti do života, které ale život, dřina nebo nedostatek projevené mateřské lásky poznamenaly natolik, že si život nechaly protéct mezi prsty. Obětovaly se pro druhé, dřely a žily pro své děti, ale pod vlivem všech povinností a nedostatku lásky k sobě samé nedokázaly ani dětem projevit lásku, kterou potřebovaly. Příběh poslední Johanky by si určitě zasloužil větší prostor, většinu knihy zabírá hlavně první generace.

Rozhodně knihu doporučuji, velice mě oslovila a chystám se poslechnout si ji znovu.

Pražské jaro review

10.07.2020 Verified purchase

Rok 1968 pohledem cizinců

Velmi čtivé (poslouchatelné) a napínavé. Osudy britského diplomata se v létě 1968 protnou s osudy dvou britských studentů, kteří vyrazí na výlet do Evropy a souhrou okolností zatouží poznat, co se to vlastně děje v tom Československu. Hranice překročí pár dnů před osudným 21. srpnem 1968 a prožívají vše velmi dramaticky na vlastní kůži.

Na pozadí dramatu celonárodního se odehrávají dramata "malá", soukromá, která se i vlivem okolností stávají osudovými.

Skvělá kniha osvědčeného autora. Dlouho jsem po ní toužila a chystala se na ni. Poslech mě nezklamal, naopak. Doporučuji pro každého, koho zajímá i moderní dějiny.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Babička pozdravuje a omlouvá se review

10.07.2020 Verified purchase

Skvělá kniha

Přiznávám bez mučení, Fredrik Backman je můj oblíbený autor a četla (nebo poslouchala) jsem od něj už hodně věcí... no vlastně většinu. Knihu jsem původně měla jako e-book, ale nezvládala jsem ji dočíst, pořád nebyl čas. Takže jsem se s chutí pustila do poslechu a velmi jsem si to užila.

Příběh obyvatel jednoho domu z pohledu malé (možná trochu autistické?) dívenky, která dospělým připadá povětšinou dost otravná. Postupně se odkrývají osudy a souvislosti, některé tragické, které ovšem z pohledu dítěte vyznějí jinak, než kdyby je vyprávěl dospělý. Na druhou stranu děj nepostrádá situační komiku. Vzhledem k věku vypravěčky se místy mísí do reality pohádkové příběhy.

Interpretace Valérie Zawadské vynikající, což není překvapení.

Mokrá ryba review

10.07.2020 Verified purchase

Skvělé

Moje první setkání s autorem. A velmi milé setkání.

Nejde jen o příběh a detektivní zápletku, vedlejší linka je dokonalý živý obraz kulis - popis Berlína v meziválečném období, v období hospodářské krize, vzestupu nacionalismu i komunismu, čas lehkosti drog, ale taky kriminality s nimi spojené. Hodně souvislostí, i historických jsem si ujasnila a pochopila. Máme ve zvyku vidět dějiny z našeho českého pohledu, ale z pohledu Němce najednou všechno dostane úplně jiné souvislosti a konotace.

Samotný příběh skvělý, napínavý, zpočátku se pomaleji rozjíždí a až časem Vám dochází souvislosti. Postupně se rozjede do slušného tempa a už vás nepustí. A nakonec to až moc rychle skončí...

Interpretace Jana Teplého se k postavě a ději hodí.

Těším se na další pokračování.

Maminka review

10.07.2020 Verified purchase

Pohladí po duši

Něžná milá poezie geniálního Jaroslava Seiferta v podání skvělých českých herců. Zvlášť Dana Medřická mě uchvátila, její dokonalá a v něčem specifická výslovnost... nádhera.

Verše, které asi většina z nás zná, ale přesto si je rád znovu a znovu přečte nebo poslechne. Tohle je knížka, kterou si po vyposlechnutí z appky nemažu. Potřebuji ji tam mít pro případ potřeby :-)

Tady byla Britt-Marie review

10.07.2020 Verified purchase

Další skvělý Fredrik Backman

Knihy Fredrika Backmana mám ráda a tento názor jsem si opět potvrdila další knížkou. V podstatě to je volné pokračování Babičky, ale dá se určitě číst i samostatně, byť se tím člověk připraví o část efektu. Kniha je totiž hodně o předsudcích a po přečtení Babičky budete mít vůči Britt-Marie předsudků hromadu... Což je dobrý startovací bod pro tuto knihu.

Plno emocí, spousta legrace, jak jsme u Fredrika Backmana zvyklí.

V něčem možná připomíná Oveho, v tom umění hledat lidskost u lidí, kteří nám třeba jsou na první dojem nepříjemní a setkáním s nimi bychom možná raději vyhnuli. Přitom to často je jen problém našeho pohledu, toho, že vidíme jen část pravdy a děláme plno falešných závěrů a předsudků. Je to kniha, která může změnit Váš život.

Interpretace Valérie Zawadské úchvatná, i když místy na mě až moc rychlá, jakoby chybí pomlky, takže jsem se cítila až zahlcená.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 2 review

10.07.2020 Verified purchase

Pro zájemce o zdravý životní styl

Problematika mě zajímá, takže jsem si poslech velice užila. Kdo zná práci Margit Slimákové, nebude překvapen. Upřesnění a doplnění její knihy a článků. Dozvíte se o tom, zda počítat kalorie, jestli omezovat sacharidy a kdo by tam měl činit, i o tom, kolik nepravdivých mýtů a proč nás tolik ovlivnilo. Rozhodně doporučuji.

Ochráním tě review

10.07.2020 Verified purchase

příjemný poslech

Peter May je můj oblíbený autor, jeho ostatní knihy mě úplně uchvátily. V porovnání s ostatními příběhy z ostrova Lewis to je slabší, ale je třeba si uvědomit, že pořád to je velmi dobré nelituji nákup ani poslech.

Happy-end jsem ale očekávala, což se někomu líbit nemusí. Možná to je víc příběh jednoho vztahu než detektivka. Možná se tedy bude víc líbit ženám než mužům...

Interpretace úžasná, jako obvykle Jiří Dvořák. Ženský hlas bez připomínek.

Pro mě celkově dobré, poslech jsem si užila.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Bolest s veselostí Bedřich Bridel Co Bůh? Člověk? Adam Michna z Otradovic Loutna česká Rating

25.03.2020 Verified purchase

Zdravá střeva Rating

25.03.2020 Verified purchase

Metoda Bullet Journal Rating

25.03.2020 Verified purchase

Emil Běžec review

24.02.2020 Verified purchase

Parádní poslech

Nejsem žádný fanatický sportovní fanda, ale kniha mě naprosto uchvátila. Úžasný lidský příběh neskutečné odhodlanosti, vůle, poctivosti i lidskosti, vykreslený s pravdivostí a upřímností. Na nic si nehraje, žádné stavění pomníků, Emil Zátopek je vykreslen jako člověk z masa a kostí, i s omyly a chybami. Proloženo dobovými záznamy a nahrávkami samotného pana Zátopka.

Přednes Ivana Trojana ani nemohu komentovat, to je prostě dokonalost sama.

Úchvatné, určitě doporučuji úplně každému.

Venkovské sídlo 1: Zlaté časy review

24.02.2020 Verified purchase

Krásný příběh

Je to sice tak trochu "červená knihovna", ale není to hloupé ani naivní. Naopak velmi zajímavý příběh s dějovou linií 90. let a na druhé straně se vzpomínkami z doby válečné. Zajímavý hlavně díky tomu, že dává jiný pohled na minulost než nám tendenční propaganda vsugerovala. Věci jsou někdy jiné, než se zdají na první pohled. Rozhodně zajímavý román, velice ráda si poslechnu pokračování.

Jan Werich (ne)známý Rating

07.02.2020 Verified purchase

Národní umělec Ladislav Pešek vzpomíná review

07.02.2020 Verified purchase

Nádhera

Úžasné poutavé vyprávění slavného českého herce. Je z něj cítit člověčenství, nesmírná poctivost a pracovitost. Absolutní odevzdání své profesi, které obětoval mnoho. Poslech mi zpříjemnil a prozářil den. Jen škoda, že je tak krátký...

Poklady z archivu Rating

07.02.2020 Verified purchase

Delikatesy. Humorné úvahy z let šedesátých Rating

07.02.2020 Verified purchase

Jan Masaryk - Pravdivý příběh review

31.01.2020 Verified purchase

Velmi zajímavá kniha

Postava Jana Masaryka mě zajímá již delší dobu, dost jsem toho o něm přečetla. Ale tady jsem poprvé asi skutečně pochopila, jaký byl člověk, jak se choval a jak pravděpodobně přemýšlel. Poprvé tady byl vylíčen Jan Masaryk jako člověk, bez glorifikace, s jeho klady i zápory, s celou tragikou jeho osudu. V řadě věcí jsem si poopravila názor. V knize jsou rozebrány i hypotézy jeho úmrtí.

Interpretace příjemná.

Kroky vraha review

15.01.2020 Verified purchase

dobrá detektivka

Detektivku jsem si ráda poslechla. je napínavá, má inteligentní zápletku, napětí vydrží do konce. Ocenila jsem detailní psychologické vylíčení postav, zvláště popis stejné situace různými aktéry. To nám o účastnících řekne mnohem víc než suchý popis. Užila jsem si poslech a dost mě bavil. Interpretace příjemná; občas přeřeky, ale moc to nerušilo. Těším se na další audio-knihy od autorky. Napsala toho dost, ale není to zatím namluvené...

Ani mráčku na obláčku review

09.01.2020 Verified purchase

Příjemný poslech

Rozhlasová vyprávění pana Jiřího Anderleho mě vždycky potěšila, proto jsem si koupila tuto audioknihu a nebyla jsem zklamána. Malíř vypráví svým nezaměnitelným klidným hlasem o svém životě, o setkáních (nebo spíše setkáváních) se spoustou lidí známých i méně známých. Poetické poslouchání, které pohladí na duši. Krásné.... Děkuji za krásné chvíle, pane Anderle :-)

Jiný T.G.M. review

07.01.2020 Verified purchase

Vynikající!

Nádherná kniha, velice mě zaujala. Obdivuhodně propojeny souvislosti, popsána společenská a politická situace, ve které se TGM v jednotlivých obdobích nacházel. Pomohla mi spoustu věci pochopit. TGM je vykreslen jako člověk s masa a kostí, se svými trápeními i poklesky. Užila jsem si i interpretaci. Vřele doporučuji!

Velmi osobní kniha o zdraví review

07.01.2020 Verified purchase

Rozporuplné pocity

Dobrá a užitečná kniha, určitě nelituji nákupu.

Ale interpretace se mi nelíbila. Ženský hlas dobrý, nerušil, ale mužský hlas mě chvílemi až rozčiloval. Měl vypíchnout důležitá fakta, ale někdy to znamenalo, že jen zopakoval, co bylo zrovna řečeno, to vše s naprosto šílenou dikcí a úplně nevhodně. Měla jsem co dělat, abych to doposlouchala.

Přitom kniha jinak dobrá, byť se nemohu ztotožnit se vším. Kapitola o "překyselení" bohužel je slabší, klasickou ukázkou demagogie a dokládá, že o této konkrétní problematice autorka zjevně není dostatečně informována. Nicméně ostatní údaje kvalitní a pokud se jimi člověk bude řídit, nebude muset překyselení řešit, takže za mě určitě přínosná kniha. Doporučuji všem zájemcům o zdravý životní styl.

Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 1 review

07.01.2020 Verified purchase

Překvapivě dobré

Tato kniha mě zaujala dokonce víc než Velmi osobní kniha o zdraví. Bez zbytečné omáčky jde k jádru věci, jasně, stručně. Plno praktických rad. Poslech příjemný. Pro mě rozhodně veliký a příjemný objev. Díky!

Slepá mapa review

03.01.2020 Verified purchase

Skvělá autorka, má oblíbená

Konečně jsem se dočkala audioverze i této v knižní podobě debutové knihy. Je to moje oblíbená autorka. Její postavy nejsou černobílé, mají mnoho vrstev, jsou to lidé z masa a kostí. Dokážete je chápat, a to i tehdy, když s jejich jednáním nemůžete souhlasit a nelíbí se vám. To je asi pro mě velký důvod, proč mě baví je číst - člověk si příjemným způsobem zvyšuje emoční a sociální vnímání. Krom toho jsou příběhy nesmírně čtivé, napínavé, nelze se od nich odtrhnout. To vše platí i pro Slepou mapu, její děj pokrývá celé 20. století.

Interpretka mi nejdřív moc neseděla, ale rychle jsem si zvykla a nakonec se mi líbila.

Určitě doporučuji a určitě to není kniha "pro ženy" - je to skutečně pro každého.

Panský dům review

03.01.2020 Verified purchase

Příjemný poslech

Ke knize jsem nepřistupovala s velkým očekáváním, prostě jsem si chtěla přes vánoce užít klidný romantický příběh - a to se povedlo dokonale. Nejraději bych bývala hned pokračovala dalším dílem, ale zatím v audioverzi bohužel není. Je to klasický romantický příběh, začátek větší ságy, v podstatě červená knihovna, ale v tomto žánru rozhodně na úrovni.

Přednes Pavla Soukupa je dokonalý, úžasný, bezkonkurenční.

Přimlouvám se za pokračování.

Alchymista Rating

20.12.2019 Verified purchase

Kameny chrámu Rating

20.12.2019 Verified purchase

Ostrov šedých mnichů review

20.12.2019 Verified purchase

Moc dobré

Moje první kniha od autorky Michaely Klevisové a hned příjemné překvapení. Zajímavá zápletka, dobře vypointovaná, do posledního okamžiku netušíte, jak vše skončí. Zaujala mě i krajina, podobně jako u Petera Maye a jeho "ostrovních" knih bych se tam nejraději hned rozjela. Těším se na další knihy od autorky a doporučuji milovníkům chytrých detektivek a sympatických detektivů.

Interpetace slabší, vlastně jsme si na mi tak úplně nezvykla. Ale poslech mi to nerušilo.

Určitě mohu doporučit.

Krása nesmírná Rating

18.12.2019 Verified purchase

Černá ozvěna review

18.12.2019 Verified purchase

Vydařená americká detektivka

Charismatický Harry Bosch v napínavém příběhu z LA a Hollywoodu. Chytrý příběh, který chytne a už nepustí.

Skvěle vypointované vyprávění s nečekaným rozuzlením.

Mile mě překvapil Martin Preiss jako interpret.

Ostrov Entry review

18.12.2019 Verified purchase

Další skvělý příběh z Pera Petera Maye

Jak je pro autora typické, nelze očekávat "jen" detektivku.

Velmi zajímavá je dějová linka z minulosti, která se odehrává na Hebridách v 19. století a která odkazuje k prapředkovi hlavního hrdiny. Vykresluje skutečné dějiny této části Skotska a drsné životní osudy včetně nuceného vystěhování při hladomoru. A dál život v nové vlasti v Kanadě. Nesmírně zajímavé.

Dobré vykreslení postav, které nejsou černobílé, jsou to lidé z masa a kostí.

Muž z ostrova Lewis review

18.12.2019 Verified purchase

Kdo byl tajemný neznámý muž, jehož tělo bylo nalezeno v rašeliništi?

Další typický detektivní příběh podle Petera Maye. Jak moc neznáme minulost svých blízkých? Je možné, že bychom se v nich zmýlili? Že skrývají něco temného? Ale nejde jen o detektivní pátrání, je to i o temnotě v nás a o tom, kam až může sahat pomsta.

Dokonalé podání Jiřího Dvořáka i nádherné hudební mezihry. Skvělý zážitek, který určitě stojí za to.

Šachové figurky review

18.12.2019 Verified purchase

Bohužel už poslední díl trilogie z ostrova Lewis

Skvělý napínavý děj a luxusní podání Jiřího Dvořáka.... co víc si přát.

Opět typický styl Petera Maye - víc než jen detektivka.

Je to o životě, jaký je.

Škoda, že není pokračování...

Umrlčí cesta review

02.12.2019 Verified purchase

Moje první kniha s Jiřím Dvořákem

... a parádní zážitek. Nemohu dát jiné hodnocení než 5/5.

Úžasná kniha ve skvělém podání.

Záhada muže, který zapomněl svou minulost a neví, kým je...

Skála review

01.12.2019 Verified purchase

Skvělá detektivka, ale nejen to

Kniha má víc rovin - je to nejen detektivka, ale i poutavé vyprávění o krásné, ale i drsné a divoké krajině a o lidech, kteří tam žijí. Člověk by se tam nejraději hned rozjel. Zároveň se detektiv vrací na místo, kde vyrostl a potkává své bývalé přátele i lásky. K odhalení pachatele musí odhalit i tajemství svého dětství.

Kouzelný kalendář review

07.11.2019

Nádherná kniha pro období adventu

Opravdu skvělá kniha pro větší děti. Mám ji už dlouho jako knihu, pak jsem koupila i CD, dlouho před tím, než jsem objevila Audiolibrix. Skvělá byla už kniha, kterou jsme dětem četli denně během adventu před spaním, ale tato poslechová verze je prostě famózní. Úžasná sestava nejlepších českých herců. Jen bych ji doporučila spíš větším dětem - kdysi jsme začali číst, když byly malé a nechali jsme toho, nepřišlo nám to ideální. Tenkrát bych tuto informaci ocenila. Pokud si nejste jisti, poslechněte si nejdřív sami a uvidíte, konec konců každé dítě je trochu jiné.

Určitě doporučuji - nejen větším dětem, ale i dospělým (hlavně těm s poetickou duší).

Na vlně 57 metrů review

31.10.2019 Verified purchase

Ideální pro kluky na prázdniny

Krátké dobrodružné příběhy podle vlastních zážitků autora, případně podle vyprávění, která na svých cestách vyslechl. Chlapský svět první poloviny 20. století. Příběhy o odvaze, mužnosti, vytrvalosti, spravedlnosti. Vtipné i smutné, dobrodružné i poetické. Vynikající volba pro kluky jakéhokoli věku, ale s chutí jsem si je vyposlechla i já jako žena.

Modrá růže (vzpomínky Marie de Saint-Exupéryové a dopisy syna) review

31.10.2019 Verified purchase

"MUST HAVE" pro milovníky Antoina de Saint-Exupéryho

Nádherná poetická kniha, která vezme za srdce. Nelituji nákupu, už jsem ji poslouchala několikrát. Sestaveno ze vzpomínek maminky slavného spisovatele a z jeho dopisů, doplněno faktografickými vstupy a úryvky z knih Antoina de Saint-Exupéryho. Vše ve skvělém podání paní Vlasty Fabiánové.

„Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“

„…Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži…“

Muž jménem Ove review

31.10.2019 Verified purchase

Krásný příběh

Příběh o tom, jak si lze zamilovat protivného vzteklého dědka a tím zachránit jeho i sebe. O tom, že s trochou velkorysosti dokážeme zázraky. Že stojí za to lidi nesoudit na první dobrou. Že věci často nejsou takovými, jakými se zdají být...

Z knihy čiší hluboká lidskost, která ale není prvoplánová. Zároveň je to vtipné i napínavé. V podtextu je smutek i smíření. Prostě o životě, jaký je.

Interpretace výborná, sedí ke knize.

Rozhodně doporučuji.

My proti vám review

17.10.2019 Verified purchase

Výborná kniha

Pokračování Medvědína. Kromě roviny osobní se tentokrát víc rozvinula otázka společenská - o tom, jak je snadné lidmi manipulovat. Je úlevné i děsivé uvědomit si, jak všudy přítomný tento fenomén je. Faustovské téma. Čím jsme ochotni platit? Co obětujeme? Pro koho to děláme? Mluví z nás soucit? A s kým? S druhými? Nebo spíš jde o vlastní prospěch a pohodlí? Asi to je u každého jinak a v jiné míře. Prostě další skvělá kniha o životě, jak je - někdy krutý a někdy krásný. Jiná než ta první, ale za mě je to tak dobře.

DOPORUČUJI

Medvědín review

17.10.2019 Verified purchase

Jedna z nejlepších knih

Skvělá kniha. Nejdřív jsem se trochu ztrácela v postavách a prostředí hokeje mi nebylo moc příjemné a nezajímalo mě, ale pak se to rozjelo, kniha mě chytla a už nepustila. Nakonec to není jen o hokeji, ale o životě tak, jak ho všichni žijeme a známe. Před časem jsem měla možnost sledovat, co s lidmi dělá vypjatá situace, ale až teď jsem pochopila, proč se lidé chovají, jak se chovají. Taky je to o tom, jak se náš život může změnit v jediném okamžiku a nic už není a nikdy nebude jako dřív. Taky to je o dospívání, ale i o manželství a rodičovství, o přátelství, o lásce a o mnohém dalším... prostě o životě. Určitě tam není všechno, ale je tam toho hodně.

Interpretace je dokonalá, běhá mi mráz po zádech, co všechno Pavel Soukup hlasem vyjádří.

VELMI DOPORUČUJI.

Eleanor se má vážně skvěle review

08.10.2019 Verified purchase

Hluboce lidský příběh

Knihu jsem právě doposlouchala, ještě ve mně rezonuje. Poutavý příběh o tom, jak co s člověkem udělá prožitá tragédie. Jak něco takového zpracovat a jít dál. Přestože je v pozadí tak tragický příběh, není kniha vůbec depresivní, neždíme zbytečně emoce, naopak je velmi optimistická, místy až humorná. Eleanor působí jako autistka, ale nikde není žádná diagnóza řečená. Těžko říct, jestli její zvláštní chování je i důsledkem nějaké takové vrozené poruchy nebo jen následkem těžkého traumatu, dlouhodobě v dětství neřešeného. A vlastně to ani není důležité. Celá kniha je totiž o tom, co je skutečné člověčenství, vzájemnost, podpora a bezvýhradná láska a jak mocnou sílu má. Každý jsme nějaký, ale s trochou tolerance nám spolu může být dobře.

Interpretace skvělá, Petra Špalková působí naprosto autenticky. Kniha se dobře poslouchá, je napínavá. Klidně bych poslouchala dál....

Doporučuji :-)

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Než jsem tě poznala review

04.10.2019 Verified purchase

Audioverze knihy, podle které byl natočen i výborný film

Film jsem znala, ale kniha mě uchvátila, je mnohem lepší než film - a to film je moc dobrý. Nechci prozrazovat děj, byť je asi dost známý. Je to o tom, že můžeme milovat a respektovat člověka, přestože nesouhlasíme s jeho názory a volbami. Přestože jsme totálně odlišní. Je tam toho ale mnohem víc, je to o "vystoupení ze své komfortní zóny", o lásce, úctě, o rodině, o hloubce citu, který překoná vše. Na jednu stranu připomíná pohádku, ale na druhou stranu stejně jako pohádka je opravdovým a hlubokým obrazem života. Navýsost lidský příběh o tom, co je být člověkem. Proto si tam každý najde to své. Doporučuji.

Život v rytmu swingu review

04.10.2019 Verified purchase

Moc dobrá kniha

Vzpomínky Jiřího Traxlera na dětství, dospívání a mládí do odchodu z ČR po únoru 1948. Zažil celou 1. republiku, zpočátku jako dítě, ale ve 30. letech už naplno. Zažil zlatá léta Osvobozeného divadla, byl současníkem a spolupracovníkem legend tohoto období včetně Jaroslava Ježka. Miluji tuto dobu, takže jsem si poslech užila na nejvyšší míru. Interpretace se mi líbila, hlas Igora Orozoviče je příjemný a ladí s obsahem. I hudební předěly jsou zdařilé a dokreslují atmosféru. Oceňuji i bonus v podobě nahrávek písní Jiřího Traxlera.

Kafe a cigárko review

04.10.2019 Verified purchase

Lepší než čtení

Audioverze se mi líbila víc než číst knihu. Výborná na vyplnění kratších chvilek, kdy se nechceme zabrat do něčeho, co potřebuje víc času a prostoru. Vtipné a někdy objevné postřehy ve skvělém podání autorky. Dobrá koupě, k poslechu se budu vracet.

Malé ženy review

25.09.2019 Verified purchase

Malé ženy

Milý starosvětský příběh. Příběhy jsou sice prvoplánově mravokárné, ale hluboce pravdivé a jejich poučení platí i dnes, byť se dnes vyjadřujeme jinak. Ale to, co lidé cítí, jak budují své vztahy, je stejné jako před 150 lety. Jednotlivé postavy jsou barvité, poznáváme jejich silné i slabé stránky. Základní dějová linka se týká osudů 4 sester, jejich dospívání a osudů celé rodiny a jejich blízkých v průběhu mnoha let.

Knihu ocení zvláště milovnice a milovníky Jane Austenové a romantických příběhů.

Meditace dalajlamovy kočky Rating

24.09.2019 Verified purchase

Hana review

24.09.2019 Verified purchase

Skvělá Mornštajnová

Pro mě již 3. kniha od Aleny Mornštajnové (poslouchala jsem nejdřív Tiché roky, pak Hotýlek a nyní Hanu) a těším se, že snad brzy bude i Slepá mapa. Všechny knihy se mi hodně líbily. U Hany jde navíc o téma, které mě dlouhodobě zajímá, o osudy Židů a o dějiny našeho národa v posledních 100 letech. Na osudech jednotlivce a rodiny dokážeme nejlépe procítit, jak naši předkové žili a čím si museli projít. Zpočátku jsem se knih paní Mornštajnové bála - obávala jsem se, že budu tragickými osudy příliš zasažena, ale obavy se ukázaly jako liché. Navzdory vší tragice není kniha depresivní. Právě naopak, je plná víry v člověka, v sílu lidské sounáležitosti, lásky, blízkosti, která pomůže překonat i to, co bychom mohli vidět jako nepřekonatelné. Líbí se mi, jak autorka pracuje s různými časovými rovinami, které pomáhají děj vypointovat. Líbí se mi, že postavy nejsou černobílé, jsou to lidé z masa a kostí, jako kdokoli z nás - mají své silné i slabé stránky, dělají chyby, někdy osudové, ale přesto jdou dál. Co tě nezabije, to tě posílí.

Dobře udělaná audioverze, interpretace podtrhuje příběh a je velmi uvěřitelná.

Netroufám si říct, která z knih paní Mornštajnové se mi líbila víc, každá je jiná a všechny jsou výborné. Směle mohu konstatovat, že jsem objevila jednu z mých nejmilejších autorek a budu napínavě čekat na další knihy.

A taky - Audiolibrixi, poslouchej! - na audioverzi Slepé mapy :-)

Moudrost lesa review

24.09.2019 Verified purchase

ROZHODNĚ DOPORUČUJI

Nejdřív jsem byla zaskočená.... vlastně jsem se spletla, chtěla jsem Tajný život stromů, ale omylem koupila tuto knihu. Ukázalo se, že to byl ten nejlepší omyl, který se mohl stát. Tajný život stromů si koupím a poslechnu také a ještě víc se na něj těším, ale teď jsem se dozvěděla víc o ekologických souvislostech a o lese jako celku. O tom, co vše na citlivý ekosystém působí - a jsou to i skutečnosti, které by mě nikdy nenapadly. Povinná četba (nebo poslech) pro každého, kdo se o přírodu a les zajímá. A to by měl být každý, bez přírody lidstvo nepřežije. Dozvíte se tolik nového, že budete překvapeni. A přitom do sebe souvislosti zapadají jako dokonalá skládanka. Zvlášť v dnešní době boje s kůrovcem to je moc důležitá kniha. Nezměnila můj názor, jen ho prohloubila a pomohla mi najít argumenty proč. Těším se, že si ji poslechnu ještě jednou, nejspíš v autě s dětmi a rodinou. Takže doporučuji, je to výborná kniha se skvělou interpretací.

Židovská Praha - Praha v pověstech, mýtech a legendách review

24.09.2019 Verified purchase

Mýty a pověsti o židovské Praze

Příjemný poslech pro milovníky pověstí. Rádi posloucháme třeba v autě. Některé příběhy jsou alespoň zčásti známé, jiné ne. Vynikající interpretace skvělých českých herců. Mrzí mě jen, že audiokniha není delší.

Doporučuji

O rackovi a kočce, která ho naučila létat review

15.09.2019 Verified purchase

O rackovi a kočce, která ho naučila létat

Napínavý příběh kocoura Zorbase o síle slibu a nezištné pomoci, která nesvazuje, ale pomáhá být sám sebou. Zároveň se příběh dotkne i ekologie. Výborná dramatizace, moc jsem si užila Ivana Trojana nebo Václava Koptu. Určitě doporučuji, zaujme děti i jejich rodiče.

Urfaust review

15.09.2019 Verified purchase

Goethe - Urfaust

Urfaust je nejstarší dochovaná verze Goethova Fausta, kterou skládal jako mladý muž v letech 1772-5, tj. ve 23-26 letech. Postava Fausta zjevně fascinovala Goetha už v mládí, v období, kdy byl romantikem.

Tato nahrávka z roku 1979 se skvělými českými herci je vynikající, neumím si představit, že by to šlo udělat lépe. Těžko vyzdvihnout některého interpreta, všichni jsou skvělí. Z ďábelskosti pana Hrušínského má člověk husí kůži. Markétka Kláry Jernekové je dokonale nevinná, pan Cupák v roli Fausta brilantní.

Táto, povídej review

14.09.2019 Verified purchase

Táto, povídej

Známá nahrávka rozhovorů Jana Wericha s dcerou Janou o Osvobozeném divadle, životě v Americe a o Jaroslavu Ježkovi. Jan Werich vzpomíná, přitom "trousí moudro" a je při tom i dost legrace. Ačkoli je to známá nahrávka, je skvělá a ráda si ji občas poslechnu.

Hotýlek review

14.09.2019 Verified purchase

ROZHODNĚ DOPORUČUJI

Doposlouchala jsem před chvílí a jsem nadšená. Je to má druhá kniha od autorky a její umění vystihnout lidské ctnosti i slabiny mě uchvacuje. Perfektně odhaluje, jak svá slabošská rozhodnutí často omlouváme "ohledy" na ostatní, abychom si nemuseli přiznat, že se nám do jiné varianty, která by byla morálnější a čestnější, vlastně nechce, protože by to bylo namáhavé nebo bolestné. Ale vždy jsou lidské osudy vylíčeny s láskou, bez odsuzování, hodnocení a kárání. Každé bytosti si autorka váží a vidí v ní čistou lidskou duši, byť by její konání bylo někdy odsouzeníhodné. Nikde žádné moralizování, názor si může udělat jedině každý sám.

Příběh je opět "po Mornštajnovsku" zacyklený, což mě u autorky taky baví. Tentokrát jsem si musela znovu pustit začátek, protože až pak začne mít skutečně plný smysl. Děj je napínavý a bavil mě; těžko jsem sluchátka odkládala.

K interpretovi jsem přistupovala původně s lehkou nedůvěrou, ale nakonec se mi hodně líbil.

Oceňuji i hudební "vložky", pomůže mi to nechat v sobě doznít předchozí kapitolu. Asi bych je ráda měla i v jiných audioknihách.

Celkově výborný dojem a rozhodně doporučuji.

Tiché roky review

11.09.2019 Verified purchase

ROZHODNĚ DOPORUČUJI

Kniha mě hluboce oslovila. Vlastně takový "obyčejný" a uvěřitelný příběh české rodiny...

Popisuje pohnutou rodinnou historii z pohledů různých aktérů. Díky tomu jsem se dokázala vcítit i do postav, které by mi jinak byly nepříjemné a nesympatické. Jejich myšlení a chování jsem tak dokázala pochopit, i když se mi ani teď nelíbí a neztotožňuji se s ním. Příběh ukazuje, jak si navzájem ubližujeme a jak by spousta věcí byla jednodušší, kdybychom lépe komunikovali, dokázali své blízké skutečně chápat a odpouštět.

Zajímavé je i členění příběhu do dvou časových rovin, které se nakonec protnou v přítomnosti.

Krásná interpretace, která vystihuje charakteristiku postav a skvělou knihu citlivě dotváří.

Má první kniha od paní Mornštajnové, ale určitě ne poslední.

Kvantový doktor review

29.08.2019 Verified purchase

Velmi zajímavá kniha

Kniha není snadná na poslouchání, žádná oddechovka k vyslechnutí na jeden zátah, je nutné se soustředit. A také o věci přemýšlet. Také to asi není pro každého, ortodoxního materialistu asi nepotěší. Mně se kniha moc líbila, téma mě zajímá. Velmi inspirující. Interpretace by asi mohla být místy pomalejší.

Visionaries - Men Who Changed the World B1/B2 review

29.08.2019 Verified purchase

Příjemné procvičení angličtiny

Krátké příběhy, ve kterých se dozvíte něco málo o známých i méně známých osobnostech a přitom si nenásilně a hravě procvičíte angličtinu. Jednoduchá angličtina, nic složitého.

Žena pro třetího krále review

29.08.2019 Verified purchase

Krásný příběh

Krásný poutavý příběh od mé oblíbené autorky. Dramatické životní osudy královny Richenzy - Elišky Rejčky - ženy vášnivé a svobodomyslné, která se nenechala spoutat středověkými konvencemi a vždy šla za hlasem svého srdce. Zůstala věrná sama sobě, ačkoli její život nebyla žádná selanka.

Příjemný hlas interpretky, velmi dobře se poslouchá. Určitě doporučuji, kniha mě vtáhla, přitom životní příběh Richenzy znám a leccos jsem o ní už četla.

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka review

16.08.2019 Verified purchase

Čtvrté pokračování Poslední aristokratky

Vtipná oddechovka. Osudy hlavní hrdinky a její rodiny neposouvá nijak dramaticky dopředu, v podstatě popisuje jen pár dnů a hlavně jednu událost z pohledu jednotlivých aktérů.

Jak chutná Mozart review

24.06.2019 Verified purchase

Milé překvapení

Kniha zamyšlení o všem možném, o životě v jeho různých polohách, o chvílích náročných i milých. Jemně nás směruje k zamyšlení i nad vlastním životem. Velice mě oslovila. Rozhodně ji budu poslouchat pravidelně.

Kristýnčina pavučina review

26.11.2018 Verified purchase

Náš oblíbený příběh

Krásný, hluboce lidský a dojemný příběh o životě i smrti, o síle oddaného přátelství a nesobecké bezpodmínečné lásky. O tom, že i ten, kdo má nějaké handicapy, je platným a plnoprávným členem společenství. A dokonce může ty ostatní "dokonalé" i zachránit. Famózní podání paní Maciuchové. Máme příběh opravdu moc rádi a často si ho s dětmi pouštíme v autě.