User Lucie Zemková's Reviews

Lordi review

04.02.2021 Verified purchase

olalááá "slovenčina" v té nejvtipnější formě

Velmi zábavný příběh ještě zábavněji prezentován. Sluha Artur je excelentní a pan Hofmann dokonalý. Vřele doporučuji na odreagování a pobavení se. Je až s podivem jak český herec dokáže hbitě čarovat slovenštinou. Celý příběh je prošpikovaný vtipnými obraty, slovy a zvrat je více než překvapující. Nejsem si jista, zda se mladší publikum nebude muset vracet k některým částem, aby jim porozumělo ačkoli výslovnost všech herců je naprosto skvělá a všemu je rozumět, jen některá slovenská slova asi mladší posluchači nebudou znát.

Myšlenky za volantem review

18.01.2021 Verified purchase

velmi zábavné historky mnohdy s překvapivým ponaučením na konci

Tato kniha je odrazem citlivého a kultivovaného humoru, jakým pan Eben bravurně vládne. Standardní životní situace dokáže vyprávět s vtipem a mnohdy se v nich člověk sám najde. Co má ale přidanou hodnotu, že nejsou pouhým vyprávěním příběhu, ale mají vždy nějaký závěr, který buď překvapí, ponaučí, nebo donutí se zamyslet. Kniha je to prostě skvělá.

Poslední Aristokratka review

20.01.2020 Verified purchase

Jsem ráda za tenhle typ knih

Velice libý a příjemný hlas Veroniky Kubařové, spojený s velmi zábavným obsahem knihy, je skvělá kombinace na odpočinkový poslech. Knihy jsem doposud vždy jen četla a "Poslední aristokratka", byla tedy má první vyslechnutá kniha, přičemž musím zhodnotit, že volbu jsem učinila více než dobrou.

V knize jsou velmi vtipně popisovány příhody aristokratické rodiny, která se přestěhovala z Ameriky a jejíž členově jsou více či méně zvláštní, jedineční a excentričtí. Líbil se mi i občasný únik k vulgárnějším výrazům ze strany jinak spisovně mluvícího hraběte, angličtino-čeština ze strany matky a celkově mi kniha odlehčila na duši. Nebylo neobvyklé, že se mi při poslechu vyloudil úsměv na tváři, při představě popisované historky. Knihu vřele doporučuji.