User Dasa63's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Emoční inteligence review

31.05.2018 Verified purchase

očekávala jsem něco jiného

Tady jsem se trošku přecenila. Očekávala jsem populárnější výklad, kniha je značně odborná, plná lékařských výrazů, kterým sice rozumím co do smyslu slov, ale nebyla jsem schopná pochopit souvislosti a kniha mi nedala to, co jsem si od ní slibovala. Nemám ale pocit, že je to vina té knihy :-) Interpretace je dobrá a nahrávka také.

Alles Gute - veselé lekce z německého jazyka review

31.05.2018 Verified purchase

pro pamětníky

Klasika humoru pro pamětníky, která nezklame. I když hlášky znám zpaměti, ráda jsem si poslechla originální interpretaci, tak jak jí znám z televize. Zopakovala jsem si německá slovíčka, to je ale jen bonus. Hlavně je to skvělá zábava. Některé díly mi připadají dost na hraně vkusu, z čeho je ještě dobré si dělat legraci a z čeho ne, nicméně se i u nich dobře bavím, protože Karl a Egon jsou prostě skvělí :-) K interpretům není co dodat, je to originální a stoprocentní výkon. Nahrávka kvalitní.

Dalajlamova kočka a síla meditace review

31.05.2018 Verified purchase

výborná kniha

Skvěle napsaná knížka. Nevím, proč jsem začala třetím dílem, ale rozhodně si poslechnu i ostatní. Nenásilnou formou, nikomu nic nevnucujícím způsobem, kniha popisuje příběhy ze života z pohledu kočky a posluchač/čtenář si sám nachází souvislosti s uměním meditace a jeho účinky na osobní rozvoj. Pro mě vynikající záležitost. Příjemná interpretace, dobrá kvalita nahrávky.

Slovácko sa nesúdí review

31.05.2018 Verified purchase

klasika, která nezklame

Knížku mám ráda a četla jsem jí mockrát, přesto jsem si jí koupila v audiopodobě. Když hlídám vnuka, poslouchám a bavím se. Humor Zdeňka Galušky, který miluju - jemný a inteligentní a přitom ze života - je prostě i po x-té stejně zábavný. Interpretace obou pánů je skvělá, nahrávka kvalitní.

A každé ráno je cesta domů delší a delší review

13.05.2018 Verified purchase

chvilka k zamyšlení

Krátké ale hezké. Knížka nutí k zamyšlení, jakými cestičkami "to myslí" mým rodičům (80 a 84 let), i já jsem už ve věku, kdy také zapomínám a občas pobavím rodinu nějakou pitomostí. Za chvíli bude i můj vnuk mít nohy až na zem a budu se bát, že zapomenu nejen klíče, ale i lidi. Pro mě moc hezké čtení. Interpretace skvělá, zejména Pavel Nový je super. Nahrávka kvalitní s příjemnou hudbou mezi kapitolami. Spokojenost, pohodový poslech.

Dobře utajené housle review

13.05.2018 Verified purchase

klasika

Pan Horníček je skvělý vypravěč, jeho smysl pro jemný a inteligentní humor miluju a tahle kniha, kterou mám i v papírové podobě je prostě super. Nahrávka fajn, těší mě, že je to navyprávěné samotným autorem. Je to klenot, který si určitě poslechnu víckrát.

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše review

12.05.2018 Verified purchase

povinná četba

Podle očekávání skvělá kniha, která by měla být povinnou četbou pro všechny, kdo chtějí žít s opačným pohlavím a všemu, co kniha popisuje, budou zajisté vystaveni :-) Kdybych si to přečetla před 35 lety, tak jsem si mohla ušetřit plno problémů. Trochu mi vadila rozvláčnost některých pasáží a opakování frází, které mi vadí u audioknih vždy. Komu se kniha líbila, zajděte si ještě na Cavemana do divadla a přečtěte si Základy mužského šovinismu od Hausmanna a jste na manželství dokonale připraveni. Nahrávka výborná, interpretace příjemná.

Dveře do léta review

12.05.2018 Verified purchase

hezká pohádka :-)

Věřím, že pro milovníky tohoto žánru to není zrovna dokonalé dílo, ale pro mě, která sci-fi téměř nečte, je to opravdu zdařilé relaxační dílko, navíc skvěle namluvené panem Brouskem. \technické záležitosti nezkoumám a příběh se mi moc líbil. Nahrávka super.

Zbraně vlivu review

12.05.2018 Verified purchase

dobrá volba pro každého, kdo jedná s lidmi

Mnoho užitečných informací pro každého, kdo potřebuje při jednání s lidmi "přečíst" myšlenky ostatních a zároveň neodhalovat předčasně vlastní postoje a plány v komunikaci mluvené i psané. Dobrá kvalita nahrávky, dobrá interpretace, občas bych snesla rychlejší "čtení", ale jinak kniha splnila moje očekávání a jsem spokojená.

Pište jako copywriter review

29.04.2018 Verified purchase

Poučné i pro ne-copywritera

Pro mě až příliš odborná knížka, nejsem copywriter :-) Nicméně informace zajímavé a určitě užitečné i v jiných oblastech obchodování s informacemi a třeba i komunikace a korespondence se zákazníky. U mě dobrý. Interpretace výborná, kvalita nahrávky perfektní.

Restart review

29.04.2018 Verified purchase

kniha nabitá informacemi

Objevila jsem skutečně velké množství informací, které jsem v podstatě měla ověřené reálným životem, jen jsem si je neuvědomovala a tudíž je vědomě nepoužívala. Jsem ráda, že teď vím, proč věci fungují tak, jak skutečně fungují. Kniha je bezvadným návodem jak do začátku podnikání, tak pro pokročilejší podnikání. Dozvěděla jsem se, co je skutečný rozvoj firmy, neměřený pouze nic neříkajícími čísly. Pomohla mi oddělit podstatné od nepodstatného. Interpretace super. Nahrávka čistá, kvalitní.

Nikdy nedělej kompromis review

09.02.2018 Verified purchase

já jsem agent FBI, jsem geniální vyjednavač

Až na permanentní infantilní vychloubání se vlastními úspěchy se mi kniha líbila :-) Rozhodně stojí za poslechnutí, obsahuje mnoho užitečných informací, které pro mě byly nové a také plno praxí ověřených pravd, které jsem si ani neuvědomovala. Nahrávka velmi kvalitní, interpretace poněkud "suchá", ale konec konců, není to román.

Humorná kuchařka review

08.02.2018 Verified purchase

recepty a humor (?)

Recepty jsou super až na jednu výjimku, kdy se dělá těsto na kobližky a chybí info o množství surovin. To, že se neuvádí u přípravy mas mi celkem nevadí (i když pro začátečníky je to asi dost nepoužitelné), tam si to po 40 letech vaření dovedu odhadnout, ale u těsta je to dost zásadní :-) Co se týče vtipů o blondýnkách - vtipy pana Faltuse jsou méně chytré, než blondýnky samy (jsem bruneta). Například strávit 6 let v 7 třídě není možné a pokud pan Faltus není blonďák, tak snadno přijde na to proč (6 let v jedné třídě lze strávit jen od 1. do 4. třídy). Jako knihu receptů, z nichž jsem většinu znala jen z filmů a knížek, dílo hodnotím kladně. Jako humor moc ne. Snad jen ty hlasy herců, které mám ráda... Nahrávka je kvalitní.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Každý průšvih nemusí být krize review

08.02.2018 Verified purchase

není co vytknout

Povídky zábavné, humorné, děj má spád. Příběhy jsou uvěřitelné, jako z mého života :-) Interpretace klasicky výborná, pan Krampol je výborný vypravěč. Bavila jsem se. Doporučuji jako relaxační nebo "usínací" čtení.

Hluboká práce review

08.02.2018 Verified purchase

smíšené pocity

Dobře zpracované téma, autor jde k jádru věci. Občas mi některé pasáže připadaly až moc zdlouhavé. Co mě vadilo je interpretace. Pan Pidrman by se lépe uplatnil jako uspávač hadů :-) a u tohoto druhu literatury je to fakt problém udržet pozornost. Celkový dojem dobrý, tedy za 3.

Psychologie ovlivňování review

07.02.2018 Verified purchase

dobrá a poučná kniha

Kniha obsahuje užitečné informace pro pracovní i soukromá jednání. Co bych vytkla, je velké množství reklamních sdělení (odkazy na knihy a služby autora a některých kolegů) a neustálé opakování jména autora v textu. Když čtu jeho knihu, nepotřebuji za každou pátou větou zdůrazňovat, že jí řekl on. Nahrávka kvalitní, interpret bez chyby. Celkově jsem spokojená a dostala jsem to, co jsem očekávala.

Jak se zbavit starostí a začít žít review

07.02.2018 Verified purchase

zatím nejlepší kniha na toto téma

Kniha je skvělá. Obsahuje spoustu informací, některé věci mi přišly hrozně jednoduché a divila jsem se, že mě samotnou nikdy nenapadly. Jiné mi připadaly neuvěřitelné. Ačkoliv je kniha docela obsáhlá, poslouchala jsem jí s pozorností a napětím. Skvělé jsou shrnutí na konci každé části knihy. Interpretace příjemná, nahrávka kvalitní. Tahle kniha má u mě určitě jedničku.

Génius v nás review

04.02.2018 Verified purchase

výborná kniha o kreativitě

Kniha o rozvoji kreativního myšlení, o překvapivých řešeních zdánlivě neřešitelných problémů nebo o překvapivém množství řešení zdánlivě jednoduchých problémů. Kromě poučení jsem se i dobře bavila. Zajímavé odkazy z oblasti psychologie, kultury i vědy. Výborná nahrávka, příjemný přednes Terezy Richtrové potěšil.

Techniky rychlého učení review

03.02.2018 Verified purchase

nejen efektivní učení, ale i čtení, psaní, komunikace

Kniha je skvělá pro toho, kdo jí umí číst (bez urážky). Objevila jsem v ní jeden z největších "aha momentů" za posledních několik měsíců. Týkal se sedmi druhů inteligence, i když tato moje myšlenka se odklonila od tématu učení. Mírně mě iritovalo časté opakování, protože mám vždy pocit, že autor plýtvá mým časem. Pokud si ovšem někdo nedělá poznámky a myslí u toho na kdoví co, je to asi potřeba při obsažnosti publikace :-) Kdyby bylo možné obsah knihy vysvětlit puberťákům, usnadnilo by jim to hodně život, ale bavit se navážno s potomkem "na střední" o učení - to je asi pro většinu rodičů sci-fi :-D Kvalita nahrávky není úplně špičková, ale neurážela mě, protože interpret to vynahrazoval tím, že četl rychlostí přiměřenou délce textu - i těch 6,5 hodiny je docela na hraně, když člověk chce efektivně číst/poslouchat jednu knihu denně a kdyby to četl nějaký "uspávač hadů", asi bych to nedala :-) Cena je dost děsivá, ale pořídila jsem za kredit a opravdu nelituji toho času (ani kreditu).

To na tobě doschne review

23.01.2018 Verified purchase

skvělá oddychovka

Ne jen klasickou literaturou živ je člověk. Tato nahrávka je výborný relax, vtipné příběhy, v kterých většina z nás pozná podobné příhody z vlastní rodiny. Interpretace obou pánů Krausů je super, oba jsou skvělí vypravěči. Bavilo mě to.

Riadi nás systém, alebo náhoda? review

09.01.2018 Verified purchase

jak si plnit své sny

Srozumitelné a stručné povídání na téma jak si realizovat své sny. Zajímavé informace o tom, jaký má například vzdělávací systém a další vliv na schopnost člověka realizovat své sny. Návod, jak se v několika krocích vyhnout tomu, abychom celý život pracovali na realizaci cizích cílů. Poučná publikace, jako všechny z této řady. Příjemný poslech. Rozhodně efektivně vynaložená investice a účelně strávený čas.

To neřeš! review

09.01.2018 Verified purchase

relax, zábava

Skvělá rozprava mých oblíbenců na téma rodina. Poutavé a zábavné vyprávění, příjemné hlasy Evy Holubové a Jaroslava Duška jsou uklidňujícím a relaxačním zážitkem. Bezchybná nahrávka. Spokojenost. (Mohlo to být klidně i delší :-D)

Finanční alchymisti - ako vyrobiť peniaze z ničoho review

09.01.2018 Verified purchase

série knih o finanční gramotnosti

Super série audio knih, zatím mě ani jedna nezklamala. Příjemná interpretace, zhuštěné informace, odkazy na zdroje. I pro finančně gramotné se najdou nové informace, postřehy, nápady, citace světových finančníků. Na příkladech vysvětlené principy, které jsem z dálky znala, jsou mi nyní jasnější. Za málo peněz hodně muziky.

Zen a hotovo review

08.01.2018 Verified purchase

ZTD for ever!

Technika ZTD je pro mě to nejdůležitější, co jsem se v životě naučila. Komu se zdá GTD příliš složité a má pocit, že jeho time management se skládá z 10 hodin organizování poznámek a todo listu a 8 hodin práce denně, tak směle do ZTD. Kniha je shrnutím nejdůležitějších návyků pro efektivní využití času. Ačkoliv jsem jí četla již před 5ti lety v angličtině, jsem ráda, že jsem koupila audio a že jsem si ho poslechla. Nahrávka super. Příjemný hlas, rychlost na hranici zapamatovatelnosti, ale pro někoho, kdo není v ZTD nováčkem šetří čas. Začátečníkům doporučuji poslech lehce zpomalit.

To nejdůležitější z osobního rozvoje review

08.01.2018 Verified purchase

opakování matka moudrosti?

Myslím, že autor psal knihu oblíbenou metodou publikujících profesorů VŠ: nůžky a lepidlo nebo copy - paste. Kniha je souhrnem jeho předchozích publikací. Pro někoho, kdo je nečetl ok, ušetří čas. Pro mě bohužel žádná nová přidaná hodnota. I tak bylo užitečné si obsah zopakovat, vždy člověk najde něco, co už zapomněl. Nahrávka fajn, příjemný hlas.

Tři muži ve člunu review

04.01.2018 Verified purchase

naprostý relax a dobrá nálada, kdykoliv to poslouchám

tahle kniha je moje kultovní a jedna z nejmilejších. četla jsem jí zprostředkovaně ještě když jsem neuměla číst, protože můj otec mi četl knihy, které bavily jeho. jsem moc ráda, že výběr toho nejlepšího z knihy namluvil pan Horníček, protože on tu knihu měl rád a rozumí jejím hrdinům, což se projevuje na kvalitě audionahrávky. jediné co mě mrzí je, že jí nenamluvil celou. :-) knížka oplývá vlídným humorem, šíří klid, pohodu a dobrou náladu.

Největší zdroje a zloději vaší energie review

03.01.2018 Verified purchase

zbytečně dlouhé

Kniha je pěkně namluvená, nahrávka kvalitní. Bohužel je kniha zbytečně dlouhá, její informační obsah neodpovídá délce - autor se rád poslouchá :-) Tím nechci říct, že by obsah nebyl zajímavý, ale je to takové uspávací, hodně obecné, rozvláčné. Nové informace jsem tam musela s usilovným soustředěním hledat, i když tam jsou, protože se ztrácejí v záplavě 100x omletých frází.

Rychločtení v kostce review

03.01.2018 Verified purchase

bez nadšení

kniha mě spíše zklamala, protože jsem od ní čekala více. v podstatě se dá říct, že kdybych si přečetla jen kapitolu 11, kde je shrnutí, zbytek knihy by mi nechyběl a ušetřila bych 80 minut. zajímavá pro mě byla jen počáteční pasáž o způsobu testování a metriky rychločtení.

Mít vše hotovo review

02.01.2018 Verified purchase

klasika o GTD

Kniha, kterou znám dlouho, ale chtěla jsem jí mít doma. Klasika o osobním růstu, boji s prokrastinací a zlozvyky, kterou se vyplatí přečíst/poslechnout i víckrát. Jsem ráda, že jí konečně mám ve své "knihovničce".

Time management Rating

02.01.2018 Verified purchase

Dlh náš každodenný - Ako sa zbaviť dlhov? review

02.01.2018 Verified purchase

praktická příručka

Žádné velké objevy neznámého, ale jasně a dobře členěná příručka se základy finanční gramotnosti v oblasti efektivních a neefektivních půjček. Kvalitní nahrávka, solidní přednes. Užitečný odkaz na další vzdělávací literaturu o finanční gramotnosti