User Fionor's Reviews

Dobrá znamení Rating

22.03.2020 Verified purchase

Nohy z jílu Rating

11.02.2020 Verified purchase

Pistolník Rating

01.02.2020 Verified purchase

Měsíc nad Soho review

29.01.2020 Verified purchase

Velice dobré pokračování s průměrným zpracováním

Druhý díl série Řeky Londýna těsně navazuje na první knihu a je příjemné sledovat, že události, které se odehrály, mají svůj další dopad. Jazzové ladění a prostředí Soho navíc příběhu víc než sluší.

Co se ale už tolik nepovedlo je zpracování audioknihy. Příběh je spletitý, emotivní a postav je hodně... a Tomáš Kobr nepůsobí příliš přesvědčivě v jejich podání (což je zvláštní, protože v prvním díle si mě dokázal získat). Celkově jde o průměrný výkon, který neurazil, ale ani nepotěšil.

Osvícení review

25.01.2020 Verified purchase

Hororová klasika

Roky miluji Kubrickův film, takže jsem knihu nepovažoval za až tak podstatnou... Teď už vím, že jsem se mýlil a knižní Osvícení nabízí mnohem bohatší a mrazivější příběh, který rozhodně stojí za čas, který s ním člověk stráví.

V podobě audioknihy jde o solidní práci, a i když mi úplně nesedl způsob jakým Petr Jeništa hlasově interpretuje Wendy a jiné ženské postavy, stále šlo o vysoce nadprůměrný zážitek. Nenarazil jsem na žádný moment, který by mě vytrhl z děje a z Jackova hlasu mi chvílemi šel mráz po zádech.

Muži ve zbrani review

16.11.2019 Verified purchase

Nadprůměrná práce s geniálním materiálem

Podobně jakou Stráže! Stráže!, i tady mám drobné výhrady k interpretaci některých postav (zejména Vetinariho), ale celková kvalita je vysoce nad průměrem. Zejména svobodníci Potroublo s Navážkou tvoří více než ikonické hlasové duo, na které se člověk nemůže netěšit.

Veskrze jde o kvalitní zpracování, které posluchače neošidí o nic, co obsahuje tištěná kniha. Včetně poznámek pod čarou, které jsou organicky vetknuté do textu.

Stráže! Stráže! review

09.11.2019 Verified purchase

Solidní práce s drobnými (ale pochopitelnými) kazy

Kvalitní adaptace, která rozhodně neurazí žádného fanouška knihy. Většinu času jsem byl nadšený z hlasového projevu Jana Zadražila, který bravurně zvládl (takřka) celý pantheon ankh-morporských postaviček způsobem, který jsem nečekal. Jeho desátník Noblhóch a seržant Tračník jsou skutečně excelentní. Méně nadšený jsem byl z lorda Vetinariho a lady Berankinové. Je pochopitelné, že tyto dvě postavy jsou pro interpretaci náročné, ale místy pro mě bylo jejich podání nevěrohodné a rušivé. Celkově ale převažují pozitivní dojmy.

Kvalitní je i zvuková režie, která hudbou i několika drobnými efekty podbarvuje celkovou náladu knihy.

Celkově nelze než tuto audioknihu doporučit.

Řeky Londýna Rating

27.10.2019 Verified purchase

Řbitov zviřátek Rating

05.08.2019 Verified purchase