User Štěpánka's Reviews

Myšlenky za volantem review

24.01.2021 Verified purchase

Skvělý humor, výborná interpretace

Audioknihu sem poslouchala při procházkách. Pokud nechcete být za blázna, doporučuji pouze na procházky osamělými místy, neb se budete věčně culit, gebit, ba řehtat nahlas. Nádherný humor Marka Ebena, úžasná hra s češtinou a samozřejmě věrná interpretace samotného autora jako perlička na dortu. Moc díky za takovou audio vzpruhu.

Muž jménem Ove review

27.09.2020 Verified purchase

Krásný příběh, výborná interpretace

Nádherně napsaný příběh, chvílemi se člověk směje nahlas, chvílemi má slzy v očích. Interpretace Jana Vlasáka je excelentní. Téhle audioknize nelze nic vytknout.

Všichni žijem v blázinci review

01.09.2020 Verified purchase

Výborné myšlenky, skvěle sepsané.

Jako vždy u pana Honzáka vtipně, srozumitelně a s nadhledem podané informace mapující nejen vývoj a současný stav společnosti, lidské psychiky a jejího porozumění.

Je mi jasné, že je těžké namlouvat knihu někoho, jehož hlas a specifická intonace jsou všeobecně známé. Jakkoli si však vážím paní Steinmasslové i pana Prágera, knihu podle mě načetli zbytečně "infantilně". Pokud bych si odmyslela text, připadala jsem si občas, že poslouchám knihu pohádek pro nejmenší :-/

Radkin Honzák Osudy Rating

03.03.2020 Verified purchase

Mikulášovy patálie review

30.10.2018 Verified purchase

Úžasně načtená oddychovka

Pan Filipovský opět nezklamal. Nádherně načtené příběhy, u kterých se pobaví děti i dospělí. Díky této audioknize utekla čtyřhodinová cesta s dětmi jako voda. Možná jen hudební linka mezi kapitolami časem může lézt na nervy, ale to je vždy subjektivní.

Havel review

29.10.2018 Verified purchase

Občas zdlouhavé, ale jako celek výborné. Záživná četba Jana Vondráčka, kritický pohled Michaela Žantovského na osobnost Václava Havla.

Obdivuji nadhled a občas až černý humor, se kterým autor popisuje některé kritické situace v životě Václava Havla.

Především pasáže popisující události spojené s politikou byly popsány tak podrobně, že jsem se v nich občas ztrácela a musela si jednotlivé pasáže pouštět postupně dokola. Občas jsou některé kapitoly zbytečně zdlouhavé, ale jak vysvětluje sám autor v předmluvě, očekává čtenářskou základnu nejen v Čechách. Některé události tedy musí vysvětlit víc do detailu, aby měl čtenář celý kontext.

Celkově je to však výborný životopis, ve kterém se autor nebojí ani konstruktivní kritiky osobnosti Václava Havla.