User Lucie's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Básnik review

08.02.2019

Báseň smrti

Další Danovka která nás vrací v ději na úplný začátek Richarda Krauze.To jak se postava s každým dílem vyviji je příjemné sledovat.Tento díl jsem vyslechla snad na jeden zátah nedalo se odejít.Marian Geisberg má neskutečně podmanivy hlas a že je to ve slovenštině mi vůbec nevadí přímo naopak.To jak se člověk v tomhle případě policista může rázem ocitnout na druhé straně a jak lehce se může dostat do velkých problémů je přímo šokující.Detektiva Krauze si však musí oblíbit kdekdo a jeho svérázné metody vyšetřování jsou inspirující.I to jak se v tomto díle ocitl téměř tváří tvář smrti...úžasná detektivka

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Rudý kapitán Rating

15.01.2019

Netopýr review

02.11.2018

První Nesbovka

Pomalejší rozjezd vynahrazuje zajímavá zápletka, napětí a charismatický hrdina, kterého pronásledují jeho vnitřní démoni. Poněkud v ústraní je však samotný motiv vyšetřování, který se s hlavní dějovou linkou jakoby míjí, jde svou vlastní cestou i tempem až k nečekanému odhalení vrahovi totožnosti, a to bez postupně odkrývajících se indícií, které by k němu směřovaly a dávaly čtenáři možnost hádat.

Lovci hlav review

02.11.2018

Napětí i bez Harryho

Neřekla bych, že tema Headhunterů může být tak zajímavé a napínavé, ale to Nesbø prostě umí s koncem, který čeká málokdo. Také jsem ráda, že jsem se zase něco dozvěděla: o manipulaci v komunikaci a vystupování všeobecně. Lovci hlav mají psychologii zmáknutou dobře, ale sympaťák to teda fakt neni:)

Deníček moderního páru aneb ženy jsou z Venuše a muži jsou debil review

02.11.2018

Jak to všechno zacalo

Po obou deniccich kde hlavní roli zabral Cenek mě děsně zajímalo jak se vlastně rodiče dali dohromady.vyprávění nezklamalo..i prozatím bez Čenka jedna velká sranda.Do auta na dobře cesty jasna volba.Nikdy se to neomrzi.Dlouho jsem se u poslechu tak nezasmala a po deniccich i Tamara získala mě sympatie 😁

Deníček moderního fotra review

02.11.2018

Zábava zarucena

Skvělé povídky napsané "tatkou v akci" Bacha na okolí jestli poslouchate v praci tak jako já.Hykala jsem smíchy.Poslech vykouzlí úsměv na tvari...úžasná oddechovka nad kterou nemusí slovem přemýšlet.Staci se jen bavit

Deníček moderního fotra 2 review

02.11.2018

Skvělá na cesty

Po deníčku číslo jedna bylo tohle jasna volba. Idealni na odlehčení po všech těch detektivkach které tak miluju.Zaroven ideální pro všechny rodiče protoze tady se prostě najde každý. Je to vtipné a skvěle napsané.Kdykoli jedeme s autem na dovolenou je to jedna z věcí které s chutí poslouchám oba dospěli ale dokonce i naše tři děti. Zabava zaručená

Cela číslo 17 review

25.10.2018

Trochu Shawshank po Slovensku

Tak to se mi dlouho nestalo... Poslech dlouho do noci, brzké vstávání ráno, abych zhltla dalších pár stránek. Tři časové roviny - každá z jiného prostředí, perfektně vykreslená psychologie postav a napínavá detektivní linka.

Autora si řadím k oblíbeným a už teď se těším na další knihu.Trochu mi to připomnělo Věznici Shawshank a neuveritelnost pripadu. naprosto me dostala parádní zápletka.Dejove linie se příjemně překonaly.Zajimave bylo opakování poslední a následně první věty navazujiciho děje.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Porodní bába review

25.10.2018

Drsne syrové presto zajimave

Této knize jsem se dlouho vyhýbala po přečtení recenzí...přesto zvědavost nakonec zvítězila a jsem za to ráda. Kniha ač plná drsneho jazyka mě naprosto pohltila. Obcas plná znechucení a sprostých slov ale to k té době a těm prostým lidem prostě patřilo. Libi se mi, že nic neprikrasluje. Zajimave popsaná beznaděj života v táboře. Stejne jako slepota lásky, kdy se dva lidé potkají v naprosto nevhodnou dobu a prostě jim není přáno. Konec knihy byl naprosto brilantní. Zadny happyend který logicky ani neměl přijít. Dlouho zůstane v hlavě.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Složka 64 review

24.09.2018

Extremismus

První pětina nic moc pak už se příběh krásně rozjel a mohla jsem sledovat se zatajeným dechem, jak to vlastně všechno dopadne. Ani se mi nechce věřit, že v minulosti docházelo k takovému ohavnému jednání se ženami, jejichž život a potenciální potomci byli v rukou bandy despotů a extremistů.

Pátá žena review

22.09.2018

Wallander je pan...

Ani po šesté rozhodně nebudete zklamaní z četby od Mankella. V knize najdete vše, na co už jste od tohoto autora zvyklí. Nechybí napínavý děj, zajímavá zápletka, skvěle vykreslené postavy, zakončený děj a i téma ciziny se zde nakousne. Tentokrát nutno říct, že mě velice zaujal způsob smrti daných postav. Celé mně to přišlo, takové originální (ano možná je to trošku morbidní). Ostatně vcelku originální je vlastně víceméně nalezení každé mrtvoly a způsob jakým zemřela. Samotný příběh pak příjemně plyne a nemá hluchá místa ani zbytečné odbočky. Je vidět, že Mankell se řadí mezi mistry svého řemesla, jelikož sepsat kriminální sérii, která již nyní čítá 11 knih a z toho si troufám tvrdit, že všechny jsou velice kvalitní a u čtenářů velice oblíbené, tak to rozhodně není jen tak. K rozsahu samotného díla mohu opět jen říct, že se jedná o klasiku. Co napsat na závěr? Snad jen doporučení, že čtenáři Mankellovi série mně jistě dají za pravdu, že i Pátá žena je skvělá a já ji mohu vřele doporučit. Rozhodně to je zážitek.

Lovec králíků review

21.09.2018

Lars Kepler ani tentokrát nezklamal

Další skvělý poslech za mnou, bohužel prozatím poslední ze série. Snad se brzy dočkáme dalšího dílu, epilog k tomu přímo vyzývá.

Lovec králíků je drsný, trochu těžko uvěřitelný příběh, ale posloucha se výborně a udrží čtenáře v napětí od začátku do konce. Přesto pár věcí zůstává nevysvětleno, což je škoda.

Čtvrtá oběť review

21.09.2018

Úžasná Čína

Tato série mě baví čím dál tím více. Sice jsem ze začátku postrádala více děje o samotných vraždách, dokonale mi to vrátil konec příběhu, kdy si se mnou autor pohrál do poslední chvíle a připravil mi opět krásný zážitek. Navíc se nám dostávají informace o historii Číny, takže kniha opravdu stojí za poslech.

Sběratel review

20.09.2018

Depresivni pribeh

Mrazivý příběh o psychopatickém Cleggovi s touhou vlastnit objekt své touhy.

Je vyprávěn nejprve z pohledu věznitele, pozastaven vyprávěním téhož, avšak z pohledu vězněné, a následně dokončen výpovědí věznitele.

Mirandina část (psána deníkovou formou) mi přišla zdlouhavá.

Závěr mě rozsekal a jistě na knihu nezapomenu, avšak v knihovně něco tak temného a bezvýchodného mít nechci. Hudba, byt celkem zajímavá, mi navodila celkem depresivní stav.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Konec vosí sezóny review

05.09.2018

Jde to

Docela zajímavá knížka.Sice hned od začátku vime kdo je vrah ale nic to neubírá na zajímavosti příběhu jako takového.Thomas jako postava mě neuvěřitelně dostal...ta kompliovanost v jeho rodině ve mě vyvolala trochu depresi....stejně jako jeho sestra.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Stalker review

04.09.2018

Už nikdy nebudu potme

Úžasná kniha ostatně jako všechny Keplerovky...tahle je výjimečná už jen pro to že okamžitě dostane čtenáře do příběhu plného napětí a nepustí až do konce.Libi se mi vývoj komisaře Joony to je prostě týpek :-) Co mi vadí jako jediné je neustále připomínají že Joona ma vždycky pravdu nevím proč mi tahle hláška v jakékoli knize o něm děsně vadí.Pavel Římský jako interpret naprosto brilantní....neznám nikoho lepšího.Jak jsem již zmínila kniha mě tak chytla že i po delší době od poslechu už nikdy nenechám odtahle žaluzie.Co kdyby....rozhodně doporucuji

Mrtvá šelma review

02.09.2018

Tábor město hříchu

Moc se mi líbila hlasová interpretace knížky...To jediné mě asi držel celou dobu ve střehu.Kniha nebyla úplně špatná...mockrát tam byly zajímavé chvilky jen škoda že to nebylo malinko zajímavější.Zaujal mě však nevtiravy historicky popis města...dozvěděla jsem je něco zajímavého z historie Tábora. Roberta i Bereniku jsem si moc oblibila.Vraha jsem odhalila asi v půlce knihy...ale jinak celkem fajn poslech.

Umrlčí cesta Rating

11.08.2018

Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I Rating

23.06.2018

Skála review

21.06.2018

Vstupní brána do díla Petera Maye

Moc jsem od knihy nečekala a asi proto mě příběh tak uchvátil. Geniální popis místa mě donutil najít si všechna popsána místa na mapách a YouTube. Při poslechu jsem měla pocit jako bych tam byla přímo s nimi a Hebridy mě přímo uchvátily.Jednoducha dějová linie ale tak zajímavé povypravene že tato kniha mi zůstane dlouho v srdci....

Marco review

21.06.2018

Průměrná detektivka

Celkem zajímavý příběh....Marca jsem si hodně oblíbila už jen pro to jaký byl - pro mě zajímavá tématika "cikánské" rodiny.Jen škoda že některé dějové linie autor více ne rozvinul...bylo to takové nijake...žádné zvláštní napětí...jako pohodové poslouchání fajn....závěr se mi líbil víc to už trochu odsypalo...i když konec pro mě nedotazeny.

Kruh review

10.06.2018

Lepší než Mraz

Paradoxně toto byla moje první kniha od Miniera a dostala mě natolik že se stále radi mezi TOPy všeho co jsem četla.Martina Servaze jsem si moc oblíbila chvílemi takový James Bond ale nevadí....Kniha je napínavá od začátku do konce...hudba mě tam vůbec netušila naopak dodávala na dramaticnosti...Za mě hodně povedene

Pán ohně review

09.06.2018

Překvapivá Čína

Já si teda nemůžu pomoci, ale mně zrovna Plodkova k Margret sedí. Ale to je můj pocit. Peter May mě absolutně dostal Čínskými detektivkami.Miluju jeho popis prostředí a v tomto případě i lovestory dvou tak odlišných kultur.Prijde mi naprosto úžasné spojit vyšetřování vraždy..lovestory.. a takový popis pro nás odlišné kultury. Pro mě to bylo prostě neskutečně zajímavé...jen konec mi přišel zbytečně zkrácený a tak náhlý...čekala jsem víc napětí...ale celkově pro ně patří mezi jeho topovky.

Zmizela v mlze review

09.06.2018

Čím dál lepsi

Klevisova je knihu od knihy lepší a lepší. Touto poslední knihou mě hodně potěšila prostředím kde se dej odehrává. Miluji severske detektivky. A Klevisova má velký dar vtáhnout ctenare/ posluchače přímo do děje. Jako bych tam s nimi byla. Primo jsem si vychutnávala krásu odlehlého místa.Kniha se dobře poslouchá.. dej není zbytečně zpomalovan..hodně jsem si ten poslech užívala. Celou partičku že Školy jsem si moc oblíbila. Klevisova je pro mě jedna z nejlepších českých autorek..