User Vlaštovka's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Žena mého života review

07.02.2021 Verified purchase

nebyla špatná, ale podruhé určitě ne

Jako vždy výtečná interpretace Igora Bareše mne u knihy udržela. Začátek byl docela slibný, jenže asi 20 kapitol zhruba ve třetině knihy dojem značně kazí. Autor potřeboval nějak rozjet zápletku, ale proč staví hlavního hrdinu do role tupce bez mozku? Pastičky, do kterých dobrovolně vleze by prohlédl i podprůměrný divák televizních krimi seriálů.

Po přetrpění první poloviny knihy se děj konečně rozběhl a konec knihy byl opravdu zajímavý, včetně konečného šokového odhalení.

Konrád z konzervy review

06.02.2021 Verified purchase

milá, oddechová sci-fi pohádka pro větší děti

Od knihy jsem nečekala žádný zázrak a snad proto mne mile překvapila. Neskrývá děj plný hlubokých myšlenek, není potřeba nad ním vůbec přemýšlet. Klidně bych ji pustila větším dětem. Já si ji poslechla jako pohádku při domácí práci a docela jsem se bavila.

Místy je vtipná, místy až dojemná, skrývá i miniaturní detektivní pátrání, které děti ocení (no, možná)

Pokud nehledáte veledílo plné hlubokých myšlenek a psychologických sond, ale jen lehkou sci-fi pohádku pro pobavení, není to špatná volba.

Když jsi odešel review

06.02.2021 Verified purchase

ani thriller, ani krimi, ani oddychová beletrie ... škoda času

Kniha snad měla ambice být mnohovrstvým, košatým příběhem. Výsledek je víc než rozporuplný.

Naznačování jedné z dějových zápletek slovy "když se TO stalo" se opakuje v začátku knihy tolikrát, že vlastně na TO přijdete sami. Sice neznáte přesný průběh TOHO, ale co se stalo je vám zcela jasné.

Skoky mezi minulostí a současností jsou kostrbaté, ději nijak nepomáhají. Působí na mne tak, jako by autor rozsypal jednotlivé kapitoly ještě nesvázané knihy a ty potom ve spěchu tak nějak poskládal k sobě.

Všechny výše uvedené zápory však jsou drobné skvrnky na kráse proti dojmu z celkového příběhu. Hlavní postava proplouvá náhodnými situacemi, kterých je až příliš mnoho a naprosto neuvěřitelně je vždy nějakým vyšším zásahem využije ku svému prospěchu. Policie je pravděpodobně slepá a zcela bez mozku, protože si nevšimne ani stop, které by dokázalo sledovat i dítě.

Jestli měla být kniha psychologickou sondou do duší hlavních postav, za mne se to nepovedlo. Vše klouže po povrchu a pozornost posluchače má být upoutána alespoň laciným popisem odporných scén.

Konec knihy je už jen úpornou snahou dokončit rozepsaný text a konečně se ho zbavit.

Načtení knihy mne nerušilo, hudební předěly, které nemají žádnou společnou linku, byly občas rušivé, jindy přehlédnutelné.

Za mne velké zklamání.

Poslední paní Parrishová review

06.01.2021 Verified purchase

Těžko přerušit poslech

Kniha je výborně načtená, zvukové předěly poslech neruší. Děj se rozvíjí přiměřeným tempem a od půlky knihy už pro mne bylo téměř nemožné přerušit poslech, jak jsem se těšila na další a další kapitolu. Jak moc lidem ješitnost dokáže zatemnit mozek? Kolik sil v sobě najde každý tvor, kterému jde o život? Celou knihu hodnotím velmi pozitivně, kromě závěru, kdy si hlavní hrdinka neodpustí závěrečné divadlo. Je velmi chytrá a pro svou výhru se musela tolikrát zapřít. Proč by měla riskovat obrovské následky jen pro jediný okamžik zadostiučinění? Pro ten konec dávám o hvězdu méně.

Všechno nejlepší, Anno review

24.12.2020 Verified purchase

Pro teenagery hledající svou cestu i pro jejich rodiče

Příjemný poslech, krásně načteno.

Ze začátku je to příběh skoro až Instagramového dítěte, což mne málem odradilo. V průběhu děje se vše začne vyvíjet v zajímavý příběh, který může být nenásilně poučný stejně jako zcela oddychový bez nároku na hluboké myšlenky. Záleží na každém, co si z něj odnese.

Za mne jedna z top knih za poslední dobu.

Losos v kaluži review

20.12.2020 Verified purchase

K zamyšlení nad tím, jak nás ovlivní zkušenost a výchova

Hlas hlavní interpretky mně zpočátku neskutečně rušil. Mdlý, uťápnutý... Ano! Naprosto dokonale padnoucí hlavní postavě.

Děj se rozvíjí pomalu, ale po prvních dvou kapitolách dostane příjemný rytmus, tak akorát na oddechový poslech.

Trocha naivní duchařiny neuškodí.

Doporučuji jako klidnou změnu v moři detektivek.

Žít jako single review

03.12.2020 Verified purchase

Soukupová úplně jinak

Petru Soukupovou řadím ke svým oblíbeným autorům, ale tato sbírka povídek mne velmi zklamala. Bez šťávy, bez zajímavé zápletky, vyposlechnout všechny povídky až do konce bylo pro mne ztrátou času.

Sedm let v Africe review

18.10.2020 Verified purchase

Těžko se od ní odtrhnout

Strhující nahlédnutí do zcela odlišné kultury. Popisy neuvěřitelných praktik, které jsou v jiné části světa nejen akceptovány, ale dokonce považovány za běžné. Pokud vás zajímá psychologie, přijdete si na své v zamyšlení nad tím, jak člověka ovlivní jeho kořeny a prostředí,kde žije. Vše příjemně podtrženo charismatickým hlasem interpreta.

O úspěchu review

06.10.2020 Verified purchase

k zamyšlení i k zasmání sám nad sebou

Na interpreta, kterým je sám autor, jsem si musela chvilku zvykat. Jeho "kratky ostravsky zobak" mě zpočátku neskutečně rozčiloval, ale po naposlouchání více knih mne začal naopak bavit. Baví mne i autorův sarkasmus a schopnost a odvaha pojmenovat vše skutečným jménem a pořád na sobě pracovat.

Podle mne by jeho knihy měly být doporučovány a náležitě vyloženy už na středních školách.

Závist si musíš zasloužit review

06.10.2020 Verified purchase

vtipné i poučné

Na interpreta, kterým je sám autor, jsem si musela chvilku zvykat. Jeho "kratky ostravsky zobak" mě zpočátku neskutečně rozčiloval, ale po naposlouchání více knih mne začal naopak bavit. Baví mne i autorův sarkasmus a schopnost a odvaha pojmenovat vše skutečným jménem a pořád na sobě pracovat.

Podle mne by jeho knihy měly být doporučovány a náležitě vyloženy už na středních školách.

Bez naděje review

06.10.2020 Verified purchase

strhující

Veronika Khek Kubařová je mojí oblíbenou interpretkou a i tentokrát byl její výkon excelentní.

Děj knihy plyne příjemně, dostatečně pomalu, abychom si ho mohli užít a místy je to až "o nervy", když se nemůžeme dočkat dalšího vývoje příběhu. Ne, rozhodně není roztahaný nebo plný omáčky. Všeho je tak akorát, abychom maličko zvolnili a přitom byli napjatí od začátku až do konce.

Jě to něco mezi milostnou romancí a detektivkou, kdy už už je jasné, o co vlastně jde a proč se TO stalo a najednou se vše přetočí a z jiného úhlu pohledu naše předchozí jistota bere za své.

Doporučuji jako pohodový poslech pro chvíle klidu a odpočinku.

Proč spíme review

17.08.2019 Verified purchase

To by měla být povinná četba

Kniha je srozumitelně načtená, ale obsah je velmi vydatný. Abych všechno pochopila, vracela jsem se v jednotlivých pasážích. Příroda nás obdařila účinným prostředkem sebeléčby a je na nás, jestli tento dar zahodíme a necháme na sobě dál dělat doktorské pokusy tam, kde si můžeme pomoci sami. Knihu by měli povinně nastudovat všichni rodiče, kterým záleží na budoucnosti jejich dětí.

Bohumil Klepl v Divadle Kalich review

21.02.2019 Verified purchase

lepší než S vorvaněm do Bulharska

Nahrávka se mi líbila víc, než audiokniha S vorvaněm do Bulharska. Další špalíček krátkých historek a u některých se opravdu zasmějete. Nenáročný poslech tam, kde se nemůžete nebo nechcete soustředit na nic hlubšího.

S vorvaněm do Bulharska review

21.02.2019 Verified purchase

neurazí

Klasické "příběhy z natáčení" - krátký poslech vhodný na cestu do autobusu. Za břicho se smíchy popadat nebudete (nebude z vás tedy blázen v MHD), ale úsměvná nahrávka to je. Pohodová oddychovka i k domácí práci.

690 otázek v angličtině - od začátečníků po středně pokročilé review

19.02.2019 Verified purchase

zklamání

Kniha je načtena celá jen anglicky, zřetelně, s jasnou výslovností pro začátečníka. Nečekejte přednes rodilého mluvčího. Tady ovšem hodnota nahrávky končí. Pro pokročilého studenta je obsahově nezajímavá a pro začátečníka k ničemu, protože k ní chybí překlad do češtiny. Pokud by ke knize byl nějaký PDF soubor se slovíčky, dalo by se s nahrávkou pracovat. Takhle buď nahrávce rozumíte = nepotřebujete ji poslouchat, nebo nerozumíte = není jak si slovíčko dohledat. Když ho neznám, logicky nevím ani to, jak se správně píše. Pokud budu chtít poslouchat pouze zvuk angličtiny, pustím si jakýkoli film a dá mi to víc.

Někdo blízký review

18.02.2019 Verified purchase

skvělá kniha

Místo kbelíků na tryskající krev si připravte mozkové buňky.

Po většinu knihy se střelka kriminalistického kompasu točí jako šílená a ukazuje hned na toho, hned na tamtoho… Pachatelem může být téměř kdokoli. Příběh se postupně rozlévá do šířky, aniž by se ztrácela totožnost jednotlivých postav. Občas probleskne nějaká retrospektiva, která mne kupodivu nerušila, ač skoky v čase tam a zpět nemám v oblibě.

Velmi příjemně načteno, zvukově vyladěná nahrávka až na začátek knihy, který mne málem od poslechu odradil příliš četnými, zvukově velmi ostrými, časovými údaji popisujícími, co se děje na sociálních sítích po zveřejnění případu. Je šílené, jak moc komentáře na síti mohou ovlivnit i práci zákonodárců.

Nejpozději v poslední třetině příběhu si jistě uděláte názor na to, kdo je čím vinen. A závěr je šokující. Můžete začít přemýšlet znovu. O vině, trestu, nevině, náhodách, chybách…

Skvělá kniha, která pro dosažení napětí nepotřebuje krvavé, brutální scény. A přece z ní mrazí.

Chlapec, který viděl pravdu review

18.02.2019 Verified purchase

obsah k zamyšlení, hudba rušivá

Poslech nás nechává sdílet myšlenky a zážitky člověka, který vidí auru a je médiem pro kontakt s dušemi mrtvých. Je zajímavé, jak se mění barva aury v závislosti na povaze člověka. Také rozhovory s duchovními průvodci dávají prostor k zamyšlení.

Obsah je velmi zajímavý pro toho, kdo věří na existenci něčeho vyššího, dalších životů, prostě na esoteriku.

Zvukově se mi kniha příliš nelíbila. Je velmi hezky, citlivě namluvená – uklidňující hlas krásně provází k meditaci a zamyšlení … a to vše bortí hudební doprovod, který je obzvláště v druhé části knihy velmi razantní a hlasitý. Hodil by se spíš k vojenskému pochodu, než k uklidnění duše a přemýšlení.

Poslední Laponec review

15.02.2019 Verified purchase

víc hvězdiček nemáte?

Příběh pro stoupence starých tradic a návratů ke kořenům. Příběh o rasové intoleranci, která rozbíjí vztahy mezi lidmi a připravuje tak půdu pro lidské hyeny, které dokáží využít situace, podněcovat nesnášenlivost a zatímco se všichni zbytečně handrkují, hyena se nažere na jejich účet.

V příběhu je sice kriminální zápletka, ale mnohem důležitější je celková myšlenka. Příběh se rozvíjí pomalu, nepotřebuje krvavé sadistické scény, a přesto se od něj nelze odtrhnout. Dlouho je těžko byť jen uvažovat, kdo za co může. Čím čestnější člověk je, tím víc je vyčleněný ze společnosti. K jakému postoji ke světu jej to zavede?

Příběh má jasné rozuzlení a přesto nelze jednoznačně říct, zda skončil dobře nebo špatně. Rozhodně stojí za poslech a hluboké zamyšlení.

Nahrávka je skvěle namluvená, výkon všech tří interpretů je excelentní, zvuk čistý a vyrovnaný.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město review

27.01.2019 Verified purchase

slabší než první díl

První díl se nám moc líbil, ten druhý je o hodně slabší. Taková slátanina pohádek a neuvěřitelné fantasy, jako by autor "musel" něco napsat, ale vlastně nevěděl co a kam to chce směřovat. Začátek byl dobrý, ale konec knihy mne vyloženě nebavil. Načtení i zvuk v pohodě, chyba byla opravdu jen ve slátaném ději.

Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší review

27.01.2019 Verified purchase

záživný poslech pro -náctileté duše

Třetí díl "Sirotčince" se částečně přesunul do současnosti. Zajímavé je pokračování vztahu Jakea a Emmy, jen ten hlavní děj je ještě chaotičtější než předchozí a místy sklouzává do běžné pohádky "Jak Honza zabil draka". Přesto hezký poslech pro starší děti.

Robin review

27.01.2019 Verified purchase

zábavná bez ohledu na dobu vzniku

Tato kniha patří k české klasice humorných knih. Asi nejvíc se nad ní nasmějí lidé, kteří prostě "mají" psa, ten nedělá žádné potíže a majitelé to berou jako normální stav. Pokud snad patříte ke cvičitelům, kteří "napravují" psy (ne)výchovou zkažené, bude každá kapitola potvrzením toho, co denně řešíte a už tak vtipné vám to nepřijde.

V každém případě je to poslech nenáročný, vhodný do auta i na pohodové odpoledne.

Marketing menších a středních firem review

27.01.2019 Verified purchase

kvalitní informace

Nenapadlo by mne, že i malý podnikatel, dokonce i živnostník, si může výrazně polepšit, když začne používat rady zde uvedené. Velké korporace mají na marketing specialisty, malý podnikatel má hlavu a Vladimíra Johna:-)

Desatero dobrého podnikatele review

27.01.2019 Verified purchase

koncentrát informací

výborně zhuštěné informace do krátkého času. Žádná zbytečná omáčka, ale pro každého, kdo byť jen na chvíli uvažuje o zahájení podnikání, by to měla být povinná četba. Děkuji.

Hana review

04.09.2018 Verified purchase

strhující, mrazivý příběh

Výborně načteno, od příběhu se takřka nelze odtrhnout. Každého člověka někdy napadlo, co by bylo jinak, kdyby tenkrát udělal jiné rozhodnutí. Je vůbec možné, aby jedno rozhodnutí ovlivnilo tolik budoucích událostí? Poslouchejte a humoristický román rozhodně nečekejte. Další z příběhů k zamyšlení.

A každé ráno je cesta domů delší a delší review

26.08.2018 Verified purchase

dojemný příběh s hloubkou - Backman nezklame

Příběh je krásně zpracovaným popisem běžných denních událostí tak, jak bychom si je přáli prožít snad všichni. Když už nemůže být dobře, nechť máme kolem sebe milující blízké, kteří nás neopustí.

Volba interpreta byla skvělá. Klidný, vlídný projev Pavla Nového k tématu padne jako ulitý.

Pokud máte sklon plakat u dojemných příběhů, připravte si nůši kapesníčků a nesedejte za volant.

Jako všechny Backmanovy knihy, i tato je ukázkou lidskosti a hlubokého pochopení duše. Nečekejte sarkasmus, ani akční scény. Sedněte si někde v klidu s hrnkem dobrého pití, zavřete oči a poslouchejte. Příběh je trochu zmatený, ale cíleně. Vždyť popisuje zmatek na duši. Velmi doporučuji všem, kteří se rádi zamyslí nad lidskou duší.

Dobrý proti severáku review

18.12.2016 Verified purchase

strhující, hluboké, skvělé

Dialog, který vedou Emmi a Leo postupně graduje. Možná v první třetině knihy je ještě možné poslouchat „na půl ucha“. To ještě nahrávku můžeme vnímat jako oddechovku k žehlení nebo vaření. Jenže děj velmi zajímavě graduje. Navíc fantastický přednes Jany Štvrtecké postavě skutečně vdechl duši, na kterou si uděláte názor - prostě nejde jen tak nezúčastněně poslouchat. Autorsky brilantní konec je opravdovou odměnou. Psychologická linie příběhu stojí za zamyšlení. Kolik lidí si stále myslí, že vztahy po e-mailu jsou naprosto bezpečné ?

Také zvukově je nahrávka velice příjemná. Žádné násilné předěly ani křiklavá místa.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

S elegancí ježka review

28.08.2016 Verified purchase

vyplatí se poslouchat až do konce

Správcová, paní Renée, se snaží prožít nenápadný život, ve kterém ji nikdo nebude vytrhovat z jejího světa. Je chytrá, kulturně vzdělaná, ale schovává se za svůj domovnický status, aby nebudila pozornost.

V domě, kde Renée správcuje, bydlí řada snobů, kteří měří kvalitu života podle vnějších znaků – vzhledu, množství peněz, postavení… a mezi nimi vyrůstá Paloma, pubertální děvčátko, které je až protivné svým věčným filozofováním.

Až se jednou cesty těch dvou potkají a vzájemně si pomohou nasměrovat své myšlení jiným směrem. Zjištujeme, že Paloma kolem sebe nemá dospělé, kteří by jí byli skutečnými rádci a učiteli, proto se ve svém hledání životního smyslu ztrácí a plánuje sebevraždu, aby na sebe alespoň jednou opravdu upoutala pozornost.

Zpočátku je trochu složité zorientovat se mezi množstvím postav, jejich povahami a postoji, ale děj se postupně rozbíhá, aby posluchače v samém závěru vynesl do euforických výšin a vzápětí jej nechal sletět dolů a rozbít si nos o neúprosný osud. Zde se mi vybavuje film Srdcová sedma – vřele doporučuji.

Perfektní výkon Taťjany Medvecké, ostatně jako vždy, dojem z knihy jen umocňuje. V provní třetině knihy, než se děj dal trochu do pohybu, byla právě paní Medvecká tím důvodem, proč se mi podařilo nahrávku neodložit jako dílko pro rádoby náročného posluchače. Opravdu stojí za to, poslechnout si nahrávku od začátku až do konce.

Hudební předěly nejsou vtíravé, místy si je ani neuvědomíte. Zvukově je nahrávka dobře vyvážená.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Znamení vlka review

28.08.2016 Verified purchase

zabitý čas

Kniha je pěkně načtená, nejsou v ní žádné technicky rušivé momenty.

Na ději mne od počátku rozčilovala prvoplánová hloupost Tori, která ji – a bohužel i její přátele - vždycky musí přivést do potíží. Jako by si autorka nechtěla přidělávat práci s vymýšlením zápletky. Tori je zrzka, ale chová se jako prototyp blondýny užívaný ve vtipech. Přestože jí někdo říká „nedělej to!“, ona si vede svou a pak se hrozně diví, že je v průšvihu a spoléhá na to, že ji z něj někdo vytáhne.

Druhá věc, která mi vadila, byly příliš časté a místy až nechutné popisy sexuálních scén. V některých pasážích patřily do děje, byly spouštěčem dalších událostí, ale v polovině případů mi vyzněly jen jako laciná výplň. To, že Tori přemýšlí o sexu s každým druhým chlapem, kterého vidí poprvé v životě, nijak přitažlivé není. Nezbývá, než fandit všem kolem ní, aby její blízkost přežili ve zdraví.

Je to celkem poslouchatelná vlkodlačí pohádka, pokud očekáváte pouze zabití času a nemáte jinou možnost, jak ho vyplnit. Ideální na dobu, kdy ležíte nemocní v posteli a nemůžete z ní vylézt.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Systém šesti nádob review

28.08.2016 Verified purchase

obsah dobrý ale předražený

Kniha popisuje jeden ze způsobů, jak hospodařit s penězi. Pod nádobami si můžete představit většině lidí dobře známé obálky. Dozvíte se zde, proč má smysl váš příjem rozdělit na více hromádek a jak s nimi zacházet správně. Nestačí jen peníze do obálek uložit do doby, než jich tam bude dost na zaplacení vašeho přání nebo potřeby. Kdo pravidelně rozbíjí prasátko, kdykoli trochu ztěžkne, ten se k finanční nezávislosti nedopracuje.

Podobné rady načerpáte i z knihy Nejbohatší muž v Babyloně nebo Bohatý táta, chudý táta.

Myslím si, že objem informací v této knize je malý vzhledem k ceně nahrávky. Za čtyři stovky by si téma zasloužilo více pozornosti a pečlivější rozbor souvislostí. Přesto doporučuji všem, kteří se opakovaně snaží na něco ušetřit, zaplatit dluh nebo se zajistit pro budoucnost a opakovaně se jim to nedaří.

Himmlerova kuchařka review

28.08.2016 Verified purchase

pro každého něco

Taťjana Medvecká nezapře svou hereckou průpravu. Ač čte celou nahrávku sama, vtáhne vás mezi rej všech postav a nedovolí vám se mezi nimi ztratit. Do historického kontextu velmi dobře zasazeno, datování jednotlivých událostí si neodporuje, ani neruší sledování děje. Pokud bychom zážitky stařeny Rózy zasadili do jiné historické doby a situace, byla by jen opovrženíhodnou pomstychtivou bestií, které nejde o nikoho jiného, než o ni samotnou. Ale situace, ve které se nacházela, její činy staví do zcela jiného světla. Tedy v očích těch, kteří jsou schopni empatie. Trochu se zdráhám uvěřit, co všechno Róze mohlo projít, i v kontextu doby. Místy jsou v knize zbytečně detailně popisovány sexuální scény, ale v porovnání s Padesáti odstíny šedi je to vlastně puritánská kniha.

Nejde právě o humoristickou knihu, i když některé výroky a scény mne rozesmály. Celkově z knihy spíš mrazí. Z toho, čeho jsou lidé schopni pro… Proč vlastně?

Poslech rozhodně doporučuji. I kdyby vás nezaujal děj, výkon Taťjany Medvecké je fantastický zážitek. Skoro každý si z knihy vybere tu „svou“ rovinu, která mu poskytne pěkný posluchačský zážitek.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Dlh náš každodenný - Ako sa zbaviť dlhov? review

28.08.2016 Verified purchase

pro začátečníky

Kniha v jednoduchých bodech shrnuje rady pro úplné finanční laiky. Důležité je, že pojmenovává situace a děje, o kterých všichni víme, ale ne všichni si je včas uvědomí.

Rady k tomu, jak postupovat při zadlužení, považuji za jednu z cest. Autor zdaleka nevyjmenovává všechny postupy a především klady a zápory jednotlivých řešení. Škoda, že autor nevěnoval této problematice více prostoru. Je to spíš naťuknutí možné cesty, které předpokládá další pátrání zvídavého posluchače. K této knize doporučuji naposlouchat taky knihu Andreje Prešovského „Jak rychle zbohatnout“. Nenechte se zmást názvem, je v ní mnoho cenných rad jak nezchudnout a nespadnout do dluhové pasti.

Kniha je načtena slovensky, což někomu může vadit, ale není to na úkor porozumění.

Knihu doporučuji těm, kteří se dosud studiu finanční gramotnosti nevěnovali vůbec. Pokud už máte nějaký funkční finanční plán, tato kniha vás asi nijak neuchvátí ani nepřekvapí.

Vím, že máš duši review

28.08.2016 Verified purchase

milé překvapení

Skvělý poslech i pro naprostého technického laika. Některé pasáže u mne vyvolaly až dojetí, jako by šlo o živého tvora a ne o věci. Autor ukazuje i politicko-hospodářské nebo historické souvislosti, bez kterých by se osud popisovaných věcí vyvíjel jinak.

Skvělý přednes interpreta dojem z knihy umocňuje na n-tou spolu s lehkými, příjemnými hudebními předěly. Žádná část nahrávky nebyla rušivá, odbytá nebo rozvleklá. Tempo tak akorát, aby si posluchač mohl plně vychutnat vtipnost a lehkost obsahu.

Doporučuji jako skvělý odpočinkový poslech. Přitom nejde o žádnou slaďárnu a konečně zase jeden autor, který se obešel bez erotiky a dalších laciných rádoby lákadel. Za tuto knihu opravdu děkuji.

Jak rychle zbohatnout review

12.08.2016 Verified purchase

velmi pozitivní překvapení

Tato kniha byla pro mne obrovským překvapením. To, co slibuje název, je jen jedna strana mince. Nečekejte další kopii chytrých „podnikatelských“ knih více či méně zkompilovaných z amerických originálů. Autor zde velmi syrově a bez obalu popisuje nutné postupy a postoje, bez kterých v české a slovenské společnosti a mezi místními zákony slušně se chovající člověk prostě podnikat nemůže. Tedy ne dlouhodobě úspěšně.

Pro mne je nejcennější ta druhá strana mince – psychologie podnikatelů a jejich protějšků, vysvětlení proč dělají to a ne tamto. Nemá smysl zde rozebírat konkrétní témata. Doporučuji na poslech všem, které trochu zajímá psychologie a zamýšlí se nad tím, proč ten člověk udělal právě tohle…

V knize je směstnán takový objem informací, které budete z počeštělých amerických bestsellerů vybírat hodně dlouho, přečtete tak deset, dvacet knih a stejně vám bude chybět jejich aplikace do našeho prostředí.

Zvukově příjemná nahrávka, hudební předěly nenásilné a krátké. K poslechu se určitě ještě několikrát vrátím.

Marťan review

21.07.2016 Verified purchase

skvělá sci-fi

Mark, který uvízl na Marsu, dělá vše možné a hlavně nemožné pro to, aby přežil tak dlouho, dokud se na Mars nedostane další skupina astronautů, kteří by jej mohli zachránit. Ví, že se tak stane, další vesmírný let byl naplánovaný dříve, než tento začal. Dokonce zná i datum jeho uskutečnění. Hurá, stačí tedy chvíli počkat. Má to však háček. Ta chvíle bude delší než týden, delší než měsíc, delší než rok … a on má potraviny jen na pár měsíců. Když je tedy jasné, že na Marsu umře hlady, využije ten zbývající čas, než mu potraviny opravdu dojdou, k mnoha pokusům s elektronikou, chemií, biologií… Konec konců, NASA mu na Marsu nechala úžasné vybavení a kdo by ho mohl kárat za snahu dostat z něj maximum a najít alternativní využití. Věděli jste kupříkladu, že jaderný reaktor vám může sloužit jako radiátor?

Na začátku vás možná zarazí obrovské množství technických informací, ale Mark nám vše hned polopaticky vysvětlí, aby i pozemšťan pochopil, …… to už si poslechněte sami. Je to opravdu pěkný poslech, chvílemi zapomenete dýchat a chvílemi vám dech dojde smíchem.

Co mě naučil tučňák review

21.07.2016 Verified purchase

okouzlující

Kryštof Hádek opět výtečně zúročil hereckou průpravu. Jeho hlasové modulace nikoho nenechají na pochybách, kde se právě v příběhu nachází a jaká je celková atmosféra.

Celkově jde o milý, skoro až romantický příběh. Místy připomíná román „Goro, bílý pes“ (příběh velké lásky a oddanosti zvířete k majiteli). Postřehy z chování tučňáka svědčí nejen o autorově vnímavosti a všímavosti, ale především o hlubokém vztahu, jaký si jen dokážeme mezi člověkem a zvířetem představit.

Příběh pohladí po duši. V dnešním uspěchaném a nervozním světě nelze než doporučit.

Zahalte jí tvář review

31.12.2015 Verified purchase

příjemný nekrvavý příběh

Zdařilá dramatizace jednoduchého detektivního příběhu. Příběh se odehrává v 50. letech 20.století, kdy byl také napsán. Tomu odpovídá nijak složitá zápletka a tím pádem malý prostor pro vlastní dedukce a pátrání. V dnešní době, kdy jsme zvyklí na složité dějové konstrukce a nejmodernější techniku, kterou obvykle používají detektivové i pachatel, jde o nenáročný oddechový poslech, jehož kouzlo vidím právě ve zmíněné dramatizaci a také v přiblížení tehdejších poměrů mezi vyšší třídou žijící na poválečném venkově blízko Londýna.

Autorka snad ani neměla ambice rozehrát spletitý detektivní příběh. Víc se zaměřuje na psychologii jednotlivých postav a vykreslení jejich pohnutek ke konkrétnímu chování a také na drobné detaily v příběhu, vedoucí k odhalení vraha.

Pro mne velmi příjemný poslech, prostý krvavých scén a naturalistických výjevů. Oddechovka jako protipól dnešních krváků, kdy se někteří autoři vyžívají v naturalistických popisech vražedných scén, protože „obyčejný“ příběh dostatečně nevábí.

Pan Kaplan má stále třídu rád review

31.12.2015 Verified purchase

M.Donutil to zachránil

Neočekávejte žádný děj nebo dokonce rozvitý příběh. Kniha těží ze situačního humoru a zábavného komolení jazyka. Podle mne se dá označit za knižní (audio) verzi vtipných videonahrávek tapu „Neváhej a toč“. Děj se odehrává ve třídě jazykové školy, ale v podstatě jediným žákem, který je posluchači představen, je pan Kaplan. Ostatní spolužáci dostávají jen velmi okrajový prostor, nebo jsou zmiňováni asi jako „paní Colombová“.

Celkově byla pro mne nahrávka spíš zklamáním, než audio zážitkem. Poslechnout si ji celou mne přesvědčil jen Miroslav Donutil, který dokáže vykřesat jiskřičku i z mokré slámy. Nedokážu si představit, že by se mi podařilo přečíst byť jen polovinu tištěné knihy.

Poslech můžu doporučit snad jen jako kulisu k nějaké hodně nezábavné činnosti, kdy nemáme chuť nad ničím přemýšlet.

Muž z ostrova Lewis review

31.12.2015 Verified purchase

napínavý příběh

Kniha je volným pokračováním románu SKÁLA. Na začátku poslechu mne rušilo přeskakování mezi jednotlivými dějovými liniemi, místy a časy, které by bylo ještě nepřehlednější, neslyšet před tímto poslechem Skálu. Skoro mne to od poslechu odradilo, ale po překonání toho nepřehledného začátku se děj rozběhl svižně kupředu a příběh začal dostávat smysl.

Jde o poutavou detektivku, na jejímž pozadí se odehrává hluboce lidský příběh. Snad jen poučování typu „nikdy nevíme, čím si ostatní lidé museli projít“ a mnoho dalších takových replik, bylo trochu otravné tím, že předpokládá neschopnost čtenáře (posluchače), prožít vlastní emoci a vcítit se do myšlení postav.

Děj začíná nabírat na zajímavosti zhruba od čtvrtiny knihy a až do konce stále graduje tak, že je těžké se od poslechu odtrhnout. Ještě 5 minut před koncem nevíte, jak vše skončí.

Trochu mne zklamalo vyvrcholení příběhu, kdy se náhle objeví důležitá postava, ale není vysvětleno, jak se na místě objevila. Třeba se k tomu autor vrátí ve třetím díle – románu Šachové figurky.

Celkově mne příběh bavil, zvukové předěly nahrávku neruší, profesionální výkon Jiřího Dvořáka dává prostor si poslech opravdu užít.

Jak bezpečně investovat do nemovitostí review

27.12.2015 Verified purchase

perfektní příručka

Kniha obsahuje stručné, ale velmi přehledné shrnutí základních pravidel, která je potřeba dodržet při plánované investici. U některých si říkám „jo, to je přece jasný“ a u dalších „ufff, to mě vůbec nenapadlo a je to tak jednoduché“.

Tuto knihu by měl dostat do ruky každý povinně od realitního makléře v okamžiku, kdy chce koupit nemovitost. Zisky realitek by na čas poklesly, ale ubylo by zoufalců prodávajících svou před krátkým časem nabytou nemovitost ve snaze uniknout exekuci.

Poslech doporučuji a to nejlépe opakovaně s tužkou a papírem při ruce.

Interpretace Jana Čenského a Marie Tomsové je milým oživením jinak docela strohého textu.

Strohost textu v tomto případě hodnotím kladně, text je přehledný a snadno pochopitelný.

Roden24 review

27.12.2015 Verified purchase

nenáročný poslech

Roden24

Novela je příjemné sci-fi, dost realistické na to, aby nás po zamyšlení nad obsahem lehce mrazilo v zádech. Preparát, který byl uveden na trh splnil všechny zákonné normy, ale nikdo se nezabýval vedlejšími účinky, které se nebudou týkat tělesných potíží způsobených přímo užíváním. Když lidé začali používat žárovky, také je nenapadlo, jak velký vliv to bude mít na životní styl i zdraví následujících generací. V době loučí by nikoho nenapadlo pracovat na tři směny a nutit tělo, aby fungovalo za tmy, kdy je naprogramováno ke spánku. Po užití preparátu Roden24 už není spánek potřebný, ne takový, jaký známe. Ale byla to opravdu dobrá volba?

Pod povrchem příběhu plného fantazií se autorka zamýšlí nad základními principy lidské existence a toho, co je člověk ochoten obětovat pro momentální prospěch bez ohledu (nebo bez přemýšlení), jaké mohou být následky.

Hudební předěly i místy použitá dramatizace textu děj oživují, nečekejte nijak překvapivý závěr. Myšlenka, kterou novela rozebírá, se táhne celým textem.

Pro mne příjemné oddechové poslouchání, i když k nahrávce se asi podruhé nevrátím.

Skála review

25.12.2015 Verified purchase

Severský román

Děj knihy nás zavede na chladný, větrný skotský ostrov, jehož odříznutí od pevniny ještě více prohlubuje rozdíl mezi novodobým světem na pevnině a starými zvyky obyvatel ostrova Lewis. Příjemná tak trochu jinak „severská“ detektivka, než jsme zvyklí například od autora Jo Nesbo.

Hlavní postava – Fin Macleod – nás provází vzpomínkami na jeho dětství, které se střídají s vypravěčem, který popisuje situaci současnou. Jednotlivé dějové linie jsounejprve sotva propojitelné a nutí nás do usilovného hledání spojitosti obou příběhů – současného a minulého. V půli knihy se náhle vše začne skládat jako puzzle a posluchač může mít pocit, že je na správné cestě k rozuzlení příběhu a na stopě skutečnému vrahovi. Až ke konci knihy děj nabírá zcela jiný směr a nechává nás v úžasu nad konečným rozuzlením.

Audiokniha je nejen skvělým posluchačským zážitkem, ale i zdrojem mnoha zamyšlení nad spletitostí lidských duší a pohnutek, které ovlivňuje víc podvědomí než naše vůle.

Výtečný přednes Jiřího Dvořáka posouvá děj svižně kupředu, aby jej vzápětí dramaticky pozastavil a stupňoval tak nedočkavost posluchače, který nemůže přeskakovat stránky.

Výtečná režie nakladatelství OneHotBook opět nezklamala, hudební předěly neruší, vhodně doplňují a stupňují napětí.

Poslech mne nadchl a určitě se ke knize ještě jednou vrátím.

Hvězdy nám nepřály review

03.10.2015 Verified purchase

hluběí než příběh Romea a Julie

Kniha mne mile překvapila tím, že nemoc hlavní hrdinky není ústředním tématem příběhu, slouží pouze k jeho dokreslení a nutí nás k zamyšlení, co je a co není důležité, jak málo záleží na materiálním světě, kterým se obklopujeme. Je to příběh lásky a osobní odvahy poprat se s nepřízní osudu. Při seznamování s jednotlivými postavami vidíme jednu jejich tvář, uděláme si na ně nějaký názor a po několika kapitolách, když se dozvídáme další informace, zjišťujeme, jak snadno jsme podlehli prvnímu dojmu. Postavy jsou celkem pěkně psychologicky propracované a je dost příležitostí zamyslet se nad tím, co ovlivňuje jejich konání a zda by se tak chovali i v případě, že by kolem nebyla stále přítomná hrozba smrti. Nad závěrem knihy možná zůstaneme jen v úžasu tiše sedět, možná neudržíme proud slz.

Dojemná, citlivá a moudrá kniha, kterou by měl dostat do ruky každý teenager i jeho rodiče.

Zvukově příjemné zpracování, hudební předěly neruší, přednes a hlasová modulace obou interpretů jsou přesvědčivé a vtahují do děje. Opět výborná práce tohoto nakladatelství.

Zážitek z knihy byl mnohem větší, než jsem očekávala.

GAME review

02.10.2015 Verified purchase

Ještě lepší, než jsem čekala

Příběh je poutavý a člověk začne i uvažovat o tom, že by mohlo jít o docela reálný příběh v této době, nebo ne? Kde je hranice mezi schizofrenií, paranoiou a realitou? Jak moc nás ovlivňuje virtuální svět, který je všude kolem nás? A kolik z nás zůstalo i v dospělosti nedospělými puberťáky, které možná probudí nějaký životní šok?

Nahrávka má spád, děj je napínavý od začátku až do konce. Občas příběhem probleskne kousek retrospektivy a čím víc těchto kousků poskládáte, tím víc budete uvažovat o tom, co všechno v hloubi mozku ovlivní a třeba i zcela změní náš původně hezky nastartovaný život. Ve chvíli, kdy máte pocit, že už je vám to všechno jasné (kdo s kým a proč), otevře se malá skulinka a než se stihnete zamyslet, co to má znamenat, děj se řítí úplně jiným směrem, než jste předpokládali, aby vás na konci jedním mžikem obrátil o 180 stupňů a nechal vás stát zírající na závěrečnou scénu. Opravdu v životě vždycky víme, kdo je kdo?

Velmi dobré zvukové zpracování knihy neruší hudební předěly, všechno navazuje tak plynule, že těžko hledáte skulinu na pauzu.

Výborně zvolení interpreti. Jemný projev Petry Špalkové stojící na té správné straně a Jana Zadražila na straně opačné.

Jan Zadražil - podobně jako v knize Zmizelá - hlasovou modulací ztvárňuje hlavního hrdinu tak věrohodně, že vás vtahuje přímo do středu scény jeho příběhu. Máte chuť mu vrazit facku, když se chová jako nezodpovědné pako a zachraňovat ho, když...

Mimochodem, výběr knihy byl hodně ovlivněn interpretem a vyplatilo se. Určitě stojí za to si tuhle audioknihu poslechnout.

Poslední Aristokratka Rating

28.08.2015 Verified purchase

Dům v Bretani Rating

28.08.2015 Verified purchase

Máslem dolů Rating

28.08.2015 Verified purchase

Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III Rating

28.08.2015 Verified purchase

Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II Rating

28.08.2015 Verified purchase

E-mail management Rating

28.08.2015 Verified purchase

Žítkovské bohyně Rating

28.08.2015 Verified purchase

Tajemství rychlého učení Rating

28.08.2015 Verified purchase

Netopýr Rating

28.08.2015 Verified purchase

Nemesis Rating

28.08.2015 Verified purchase

Prokrastinace - odklad, který mrzí… Rating

28.08.2015 Verified purchase

Muž jménem Ove review

28.08.2015 Verified purchase

lidský, dojemný příběh

Ove zná své místo v životě a je s ním spokojený. Nežehrá na osud, nehledá viníky nešťastných náhod a přesto, nebo právě proto, žije spokojený, klidný život. Ten mu bohužel stále ukazuje, že vlastně není pánem svého osudu. Může jej jen přijímat. I přijetí situace však může probíhat různými způsoby. Jedno nečekané setkání a řada následných událostí možná z uzavřeného chlapíka, kterého všichni mají za mrzouta, udělá oblíbeného souseda a mnoha lidem ukáže dobré jádro schované v tvrdé slupce, která je tu jen proto, aby svého majitele chránila od bolesti.

Příběh je dojemný a lidský. Doporučuji všem, kteří nemyslí jen na sebe a snaží se ostatní pochopit, i když odsouzení by bylo rychlejší a snazší.

Interpretace je skvělá, melodický přednes se k příběhu velmi hodí a hudební předěly četbu neruší.

Červenka Rating

28.08.2015 Verified purchase