User Tomáš's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Hriech náš každodenný Rating

23.01.2021 Verified purchase

Zlo pod sluncem Rating

16.07.2020 Verified purchase

Dívka, která musí zemřít Rating

16.07.2020 Verified purchase

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V Rating

16.07.2020 Verified purchase

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV Rating

16.07.2020 Verified purchase

Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III Rating

16.07.2020 Verified purchase

Dívka ve vlaku Rating

16.07.2020 Verified purchase

Do vody Rating

16.07.2020 Verified purchase

Nevieš dňa, nevieš hodiny Rating

16.07.2020 Verified purchase

Venuša zo zátoky Rating

16.07.2020 Verified purchase

Pochovaní zaživa Rating

16.07.2020 Verified purchase

Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II review

30.05.2019 Verified purchase

Nedalo sa odtrhnúť...

Autora som objavil v podstate len nedávno, no musím sa priznať, že ma spôsob jeho písania absolútne pohltil. Prvé kapitoly jeho kníh sú síce z môjho pohľadu trochu zdĺhavejšie a chvíľu mi trvá, kým sa dokonale ponorím do deja. Následne však nastáva u mňa pocit absolútnej závislosti a najradšej by som sa od knihy neodtrhol až do konca. Interpretácia Martina Stránskeho tomu vo veľkej miere napomáha. Pre mňa dokonalý predstaviteľ pre tento žáner. Odporúčam určite všetkými desiatimi.

Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I review

15.05.2019 Verified purchase

Moja Larssonova prvotina

Autora som doteraz poznal len z rozprávania a priznám sa, že som v minulosti jeho knihy trocha prehliadal. Po vypočutí tejto však musím uznať, že to bola veľká chyba. Autor píše presne spôsobom, aký pri tomto žánre vyhľadávam. Taktiež veľmi oceňujem interpretáciu Martina Stránskeho. Prvýkrát som s ním prišiel do kontaktu pri počúvaní "Rudý kapitán" a na prvé počutie som si jeho hlas obľúbil. Pre mňa dokonale pasuje do prostredia detektívnych príbehov. Osobne sa už teším na ďalšie audioknihy z tejto série, takže vrelo odporúčam.

Inferno - peklo review

10.05.2019 Verified purchase

Dan Brown má svoje čaro

Napriek tomu, že som už pred počúvaním túto knihu prečítal v klasickej paper podobe, ma dej úplne pohltil. Veľkú zásluhu má na tom zásluhu aj interpretácia pána Jamricha, ktorá mi do samotného deja priam ideálne zapadla. Čo sa autora týka, jeho spôsob písania ma vždy dokáže prekvapiť a vo všetkých jeho dielach nachádzam skrytý odkaz resp. prepojenie na reálne udalosti. Čo sa tohto diela týka, hlavná idea je žiaľ až kruto pravdivá.

Opona. Poslední případ Hercula Poirota review

10.05.2019 Verified purchase

Pre mňa jedna z najlepších

Samotným dejom, zápletkou či svojím rozuzlením pre mňa jedna z najlepších. Rovnako tak interpretácia v podaní pána Medunu skutočne jedinečná a nenapodobniteľná. Jeho hlas jednoducho k Poirotovi patrí a to tvrdím aj napriek faktu, že uprednostňujem skôr audioknihy v slovenskom jazyku. Jediné, čo ma dopočúvaní mrzelo, bol fakt, že bola audiokniha poslednou zo série audiokníh o HP v podaní práve pána Medunu. Pre všetkých fanúšikov Agathy Christie musím len odporúčať.

Vražda v Orient expresu Rating

19.03.2019 Verified purchase

Listopad 1989 review

19.03.2019 Verified purchase

Povinné počúvanie pre mladšie generácie

Zo začiatku som si nebol istý či ma tento žáner resp. spracovanie chytí, no po pár minútach som bol vyvedený z omylu. Výborné spracovanie a ako som už písal v názve, odporúčal by som všetkým, ktorí toto obdobie nezažili na vlastnej koži. Mnohé udalosti tých dní si totiž najmä dnešná mladá generácia ani nevie predstaviť. Ja sám som sa mnohokrát prichytil pri tom, že krútim hlavou nad tým, čoho všetkého bola schopná jedna strana, aby dosiahla svoje ciele.

Záhada na zámku Styles review

19.03.2019 Verified purchase

Typická Agatha Christie

Výborný príbeh s typickými znakmi pre túto autorku. Pre mňa osobne jedna z najlepších, čo sa detektívok týka. Človek je až do samotného rozuzlenia v očakávaní a výsledok je vždy prekvapením. Prevedenie pána Medunu samozrejme výborné, keďže jeho hlas tak neodmysliteľne patrí k postave Hercula Poirota. Na začiatku počúvania som si musel chvíľu zvykať na fakt, že príbeh je rozprávaný inou postavou, ale trvalo to iba chvíľu a bol som naplno vtiahnutý do deja. Pre milovníkov Agathy Christie určite odporúčam.

Hunger Games (komplet) review

19.03.2019 Verified purchase

Žáner + intrepretácia = záruka kvalitného zážitku

Napriek tomu, že som pred samotným posluchom tejto audioknihy videl celú sériu na dvd, bol som pri počúvaní v nepretržitom napätí. Veľkou mierou k tomu prispela najmä interpretka, ktorej patrí určite veľká pochvala. Určite túto audioknihu vrelo odporúčam všetkým s nadšením pre tento žáner. Ideálne najmä do auta na dlhé hodiny za volantom.

Vánoce Hercula Poirota review

19.03.2019 Verified purchase

Jedinečná Agatha Christie a jej Hercule Poirot

Pre tých, čo obľubujú ACH, vrelo odporúčam. Ja osobne som počas počúvania vinil zo spáchania zločinu asi každú jednu postavu a rozuzlenie bolo pre mňa veľkým prekvapením. Samozrejme tak jedinečne sa k výsledku môže dopracovať iba hlavná postava autorkiných diel. Interpretáciu Lukášu Hlavicu taktiež chválim. Jeho hlas mi do príbehu perfektne zapadol.

Rudý kapitán review

18.10.2018 Verified purchase

Pre mňa netradičné, no opäť nadchlo

Dlho som túto audioknihu odkladal bokom, no teraz viem, že to bola chyba. Obával som sa totiž, že sa mi interpretácia pána Stránskeho nebude páčiť, no opak bol pravdou. Bravúrne zvládnuté! Pre mňa osobne navyše jeden z najlepších príbehov, ktorý ma počas celej doby držal v napätí, kam sa až podarí Krauzovi vo svojom pátraní dostať. Obrovskou pridanou hodnotou bolo pre mňa templárske pozadie celého príbehu. Táto problematika má totiž vždy fascinovala. Vrelo odporúčam minimálne každému fanúšikovi Dánoviek.

List zo záhrobia review

24.09.2018 Verified purchase

Ja ho proste...

Dá sa vôbec napísať na Dána nejaká kritika? Možno áno, ale ja ani zďaleka nie som kritik. Mňa osobne bavila každá jedna Dánovka a táto nebola výnimkou. Keď sa k tomu pridá hlasové prevedenie pána Geišberga, hraničí to skoro s dokonalosťou. A nebol by to Dán, keby aj v tomto svojom príbehu nepoukázal na nejaký spoločenský problém. Nápravnovýchovný ústav??? Veril tomuto vôbec niekedy niekto? Vždy to bolo, je a bude iba VÄZENIE! Obávam sa, že kompetentným je úplne jedno, čo sa reálne stane z ľudí, ktorí sa podobnou životnou etapou prejdú. Možno raz... keď sa bude už lietať na Mars ako dnes cez oceán.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Krv nie je voda review

24.09.2018 Verified purchase

Dán nikdy nesklame

Ďalšia z podarených Dánoviek v nenapodobniteľnom prevedení pána Geišberga. Aj keď sa to dalo vopred trochu očakávať, v skutku ma veľmi bavilo, ako sa autorovi podarilo prepojiť 2 zjavne nezlučiteľné dejové línie do jednej. Začínam však pociťovať jeden zásadný problém. Audioknihy od DD, v podaní MG sa míňajú. Budem musieť pravdepodobne podstúpiť liečenie na túto závislosť.

Mucha review

11.09.2018 Verified purchase

Dán by mal byť povinné čítanie...

Tento príbeh som si síce vypočul až po vypočutí jeho voľného pokračovania "Mucholapka" a tým pádom som tak trochu vopred poznal záver, no napriek tomu som počas počúvania skoro nedýchal. V niektorých pasážach som mal dokonca pocit, že sa spolu s hlavnými hrdinami nachádzam na mieste, v ktorom sa dej odohrával (ako napr. les). Dominik D. to samozrejme napísal výborne, no Marián G. to, ako sa už stalo zvykom, posunul do vyššieho levelu. Ja osobne som pri počúvaní doslova mimo realitu.

Na záver nemôžem opomenúť resp. kvitovať poznámku autora. Fakt som sa pobavil (je to však skôr smiech cez slzy) na tom, ako urputne sa bráni naša krajina tomu, aby sme pri vyšetrovaní takých závažných činov používali exaktné vedecké metódy. Radšej ani nechcem vedieť, koľko prípadov "vďaka" tejto skostnatenosti ostalo nevyriešených. Ešteže nežijeme v Mexiku...

Žiješ iba dvakrát review

15.08.2018

Dán trochu inak

Musím sa priznať, že ma v prípade tejto knihy autor fakt prekvapil spracovaním samotného príbehu a to určite v pozitívnom zmysle slova. Bolo nesmierne chytľavé sledovať, aké rôzne praktiky použijú hlavní hrdinovia, aby sme dopracovali k vopred známému cieľu. V porovnaní s predošlými knihami to bola skutočne zaujímavá zmena, ktorá ma však na moju prvotnú skepsu dokázala držať min v rovnakom napätí. K pánovi Geišbergovi a jeho, nebojím sa povedať, famóznej interpretácii azda v skratke len toľko, aj keď neviem či to nie je aj trochu na škodu. Ja už viac Dána nechcem čítať, ja ho chcem iba počúvať avšak práve výhradne v spojení s Mariánom.

Básnik review

15.08.2018 Verified purchase

Pre mňa jedna z najlepších

Pre mňa zatiaľ jedna z najlepších Dánoviek, čo sa dejovej línie týka. Aj napriek faktu, že som predtým čítal či počul Dánovky, kde je hlavná postava už ostrieľaným detektívom, autor ma držal v neustálom napätí, ako to nakoniec s ním dopadne. Nemohol som sa od nej počúvania odtrhnúť a pri samotnom počúvaní úplne strácal pojem o časopriestore. Interpretácia pána Geišberga opäť nenapodobniteľná. Pre mňa osobne je spojenie Dána z Geišbergom jedným z najdokonalejších spojení vôbec. Jediné, čo ľutujem po dopočúvaní tejto audioknihy, je fakt, že som ju nepočúval medzi prvými a teda v chronológii s ostatnými.

Uzol review

25.07.2018 Verified purchase

Zas a znova klobúk dole

Priznám sa, že na začiatku počúvania som mal trochu obavu, ako sa dokážem ponoriť do deja, keďže pred touto knihou som počul celý rad iných Dánoviek, kde najmä Richard Krauz je už skúseným vraždárom. Moje obavy však boli absolútne neopodstatnené a príbeh ma úplne pohltil. Autorove opisy vtedajšieho fungovania polície a niektorých jej praktík vo mne doslova a do písmena vyvolávali zlosť. Uvedomil som si, aké som mal šťastie, že som v období pred rokom 1989 žil iba pár rokov a ešte vtedy plne nevnímal, čo sa deje okolo nás. O to viac obdivujem ľudí, ktorí sa vtedajšiemu režimu dokázali vzoprieť resp. tých, ktorí dokázali o nich písať v podobnom duchu, ako píše práve Dominik Dán.

Na záver ešte jedno malé priznanie. Bez počúvania Dána v podaní Mariána Geišberga si už svoj deň neviem predstaviť a teda som sa, ale to už vlastne dávno, zaradil medzi "Dán závislých".

Popol všetkých zarovná review

12.07.2018

Až mrazivo presvedčivé

Výborne vystavaný príbeh + nenapodobniteľná interpretácia = dokonalý zážitok pri počúvaní. Musím sa priznať, že pri opise niektorých praktík podsvetia a jeho napojenia na štátne inštitúcie, mi chvíľami behal až mráz po chrbte. Osobne sa pri počúvaní každej Dánovky resp. krátko po jej dopočúvaní zamýšľam či to všetko môže byť realita a potom si uvedomím, že je to asi lepšie nevedieť. Tak či onak každá jedna Dánovka navyše v spojení s Geišbergom vo mne zanecháva chtiac či nechtiac výraznú stopu. A nielen preto má Dominik Dán môj obdiv.

Sára review

10.07.2018 Verified purchase

Dán + Geišberg = dokonalý zážitok

Ďalšia veľmi podarená Dánovka s výborným príbehom. Jej počúvanie ma, ako sa už pri spojení Pána spisovateľa Dána s Pánom interpretom Geišbergom stalo zvykom, úplne pohltilo. Aj keď som podobný záver trocha očakával, nemohol som sa dočkať posledných kapitol a vyvrcholenia celého príbehu. Okrem samotného príbehu ma fakt baví vývoj hlavnej postavy Richarda Krauza. Zo zelenáča, ktorý za každú cenu bojoval za spravodlivosť, sa stáva zrelý vraždár, ktorý chápe, že "boj s veternými mlynmi" nemá zmysel. Jeho uštipačné a trefné poznámky na celé fungovanie polície resp. štátu rozhodne musia pobaviť, aj keď je to chvíľami smiech cez slzy. Takže si trochu poplačme, trochu sa zasmejme a šup do reálneho života, kde to predsa funguje úplne inak. Alebo nie? :)

Smrť na druhom brehu review

25.06.2018

Dán je jednoducho nenapodobiteľný

Pravdepodobne sa budem opakovať, no "opakovanie je predsa matka múdrosti" a pre mňa osobne je spojenie Dána s Geišbergom priam dokonalé. Túto Dánovku som pred pár rokmi sám čítal, no aj napriek tomu som príbeh v interpretácii Mariána doslova hltal ušami. Dominikov zmysel pre humor, ktorý je sám o sebe výborný, Marián dostal ešte do vyššieho levelu. Klobúk dole pred samotným autorom, ako dokáže vyvolať v čitatelovi napätie a v tom istom momente vystreliť hlášku, ktorej výsledkom je viac ako len úsmev na tvári. Po každej jednej Dánovke sa zamýšľam nad tým či autor skutočne tak dobre poznal niektoré skutočnosti alebo si ich len svojsky vykonštruoval. A potom si uvedomím, že väčšina bežných ľudí žije vlastne v nevedomosti a tým "hore" to len vyhovuje.

Jednou nohou v hrobe review

21.06.2018 Verified purchase

To by nebol Dán...

Dominik sa opäť nedal zahanbiť a z jeho pera vzišiel ďalší pútavý príbeh. Dalo sa síce očakávať, ako to celé dopadne, no aj tak autor držal čitateľa v napätí a to jemu typickým spôsobom. To by nebol Dán, aby na záver nepridal ďalšiu jemu vlastnú črtu a síce medzi nami budú vždy žiť ľudia, na ktorých sa zákony nevzťahujú. Žiaľ, platilo v minulosti, platí dnes a bude platiť aj v budúcnosti. Interpretácia Geišberga opäť na 1*. Ja osobne si už Dánovku bez jeho nenapodobniteľného prejavu ani neviem predstaviť.

Mucholapka review

11.06.2018 Verified purchase

Dán by mal byť povinným čítaním

Ďalšie zaujímavé spracovanie príbehu v podaní Dominika Dána. Opäť svojsky poukázal na to, aký obrovský podiel má spoločnosť na tvorbu ľudskej osobnosti. A zároveň dokonale vystihol, že tým "hore", ktorých si mimochodom sami volíme, sme úplne ukradnutí. Všetky Dánovky vrátane tejto považujem za nadčasové a zistenie, že sa toho zas tak veľa nezmenilo je minimálne zarážajúce.

Cigaretka na dva ťahy review

29.05.2018 Verified purchase

Dánovka na dva hlty...

Názov knihy skoro presne vystihuje spôsob, akým som túto knihu zhltol. Aj keď sa od začiatku dal vcelku presne odhadovať výsledok, súvis medzi jednotlivými príbehmi ma neustále držal v napätí. Na moje prekvapenie dal autor tentokrát šancu aj "obyčajným" vraždárom ovplyvniť niečo aj na vyšších miestach, aspoň s čiastočným úspechom.

Fakt dobre som sa pobavil na problematike mobilov v roku 1995. Dnes si už ani nevieme predstaviť, ako sme vtedy bez nich fungovali.

Korene zla review

21.05.2018

Až neskutočne pravdivé...

Pri čítaní každej jeden Dánovky rozmýšľam, čo všetko musel autor prežiť, keď dokáže tak detailný opis. V tomto príbehu napr. praktiky a fungovanie podsvetia. Mne osobne to občas príde ako "boj s veternými mlynmi" a dokážem sa natoľko vžiť do hlavnej postavy, že sám pociťujem pocit bezmocnosti zmeniť to. Neostáva nič iné len sa prispôsobiť a vyťažiť z minima maximum. Možno už po stýkrát, ale nedá mi to. Dominik Dán je výborný spisovateľ, no interpretácia jeho kníh Mariánom Geišbergom ho robí ešte o niečo lepším.

Cela číslo 17 review

18.05.2018 Verified purchase

Dánovka ako má byť

Fakt zaujímavé spracovanie. Audioknihy síce väčšinou počúvam v aute, ale túto som si hlavne vďaka veľmi pútavému príbehu vzal na dopočúvanie aj domov. Zistenie, že spravodlivosť nie je až taká slepá, ma síce pri tomto autorovi trocha prekvapila, ale o to viac potešila. Interpretácia Mariána Geišberga nemá chybu. Neskutočným spôsobom ma dokáže vtiahnuť do deja.

Nehanebné neviniatko review

26.04.2018 Verified purchase

Spojenia Dána a Geišberga sa nikdy nenabažím

Opäť jedna vynikajúca Dánovka umocnená interpretáciou Mariána Geišberga. Oplatí sa vypočuť aj tým, ktorí príbeh sami čítali. Príbeh je plný zvratov, autor opäť raz nesklamal. Navyše ja osobne mám hrozne rád humor, ktorý autor používa napr. pri vzájomné doberanie sa kolegov na odd. vrážd a ktorým odľahčuje mnohokrát vážnu problematiku. Nemôžem nič iné len odporučiť.