User mido's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Holandština - cestovní konverzace review

12.01.2021 Verified purchase

Pro zábavu

Nestane se z vás rodilý mluvčí, ale pokud vás prostě zajímá, jak se s touto řečí pracuje, funguje a jaká úskalí to s sebou přináší, pak rozhodně poslouchejte. A nebojte se, něco ve vás určitě zůstane.

Až mi zítra budeš chybět review

12.01.2021 Verified purchase

Severské, temné, dobré

Máte-li rádi severské krimi, rozhodně si tuto knihu poslechněte. Dobře napsaný příběh, seversky tajemný, s tušeným, ale nejasným vyústěním. Interpret a příběh se skvěle doplňují. Místy mi však unikly souvislosti, propojení, které vedly k odtajnění všech skutků. To ale neznamená, že bych si knihu neužila.

Šikmý kostel review

12.01.2021 Verified purchase

Životní příběh

Příběh, který vás pohltí. Nemůžete přestat poslouchat. Jako by se kniha stala pro posluchače realitou v tomto okamžiku - provází vás hlas plný emocí, smutku, zklamání, lidské podstaty. Jsou okamžiky, kdy byste chtěli, aby postavy měly jiný osud a zároveň víte, že je to přesně tak, jak to má být. Příběh, který možná nesrší humorem, úsměvy a velkými gesty, ale tím je opravdovější.

Vyhnání Gerty Schnirch Rating

30.10.2020 Verified purchase

Vídeňské bratrstvo review

07.10.2020 Verified purchase

Dobrý severský příběh

Přiznám se, že mám ráda severské autory s jejich syrovostí, někdy až chladnokrevností. Nikdy si nemůžete být jisti koncem .. a rozhodně nemůžete věřit v dobrý konec. A tato kniha je dalším zástupcem velmi dobře napsaných napínavých příběhů. Pro mě je v ní však příliš mnoho postav na jednom místě, pro nás neobvyklá jména někdy splývají a přijde mi, že některé z postav ani nepostřehnete. Záměr?! Myslím, že ne....Mile mě překvapil Petr Stach svým kultivovaným, čistým přednesem.

Pokud máte rádi severské krimi, rozhodně byste si měli knihu poslechnout.

Postřižiny review

06.10.2020 Verified purchase

Známé, přesto jiné

Moje srdcovka...film, a teď i kniha. Autor, příběh i interpretka dohromady vytváří fungující celek. Kniha je namluvena s velmi citlivým přístupem, ale nebojí se projevit svoji individualitu. Z projevu je cítit radost...a ta se přenese i na vás jako posluchače. A k příběhu?! Ten je myslím obecně znám, to ale nebrání, aby jste si ho užili...pořád dokola.

Aristokratka na koni review

06.10.2020 Verified purchase

Letní čtení

Chcete-li se zasmát, odpočinout a nic neřešit, je tato kniha právě pro Vás. Žádné komplikované zápletky, složité formulace, ani nepředvídatelné konce. Prostě vtipné... a to je mnohdy všechno, co potřebujete!

Karanténa review

06.10.2020 Verified purchase

Realita nebo fikce?!

Peter May patří mé favority, a tak jsem byla velmi zvědavá na knihu, která sepsaná již pár let zpátky, má velmi aktuální téma. A musím říct, že kombinace okolo nás (COVID) a poslech této knihy nahání husí kůži. Je možné něco takového předvídat, napsat a pak i prožít?! Nicméně nesmím zapomenout na zápletku, která, ač na pozadí něčeho tak blízkého, není opomenuta a je velmi dobře postavena. Karanténa sice nepatří asi k tomu nejlepšímu, co autor napsal, ale myslím, že v současném kontextu nabývá na intenzitě . A musím napsat, že i interpret Daniel Bambas byl pro mne velkým překvapením.

Summer review

06.10.2020 Verified purchase

Tak trochu jiná detektivka

Bylo to jiné...to je asi nejpřesnější jednoduché hodnocení. Příběh je místy moc složitý, propletený, s tušeným pozadím, které děj ovlivňuje tak, že jsem se při poslouchání někdy trochu ztrácela. Měla jsem pocit, že jsme musela část knihy přeslechnout a někdy jsem se tak vracela zpátky...ale ne. Celkový dojem mi i trochu kazily hudební mezihry. Celkový dojem z knihy je tak, i přes skvělý výkon Filipa Švarce, trochu rozpačitý. Ale určitě si najde své posluchače.

Povídky malostranské review

05.10.2020 Verified purchase

Návrat do dětství

Ten hlas...pamatuji se, jak moje babička poslouchala radiové hry, a z nich promlouvaly hlasy herců, kteří už bohužel nejsou mezi námi. Při poslouchání Povídek jsem se vrátila zpátky do dětství, a byl to velmi příjemný návrat. Sentimentální, staromilský, úsměvný. A proč se jednou za čas nevrátit. Takže děkuju.

Žítkovské bohyně review

05.10.2020 Verified purchase

Emoce, duše, prožitek

Miluju tuhle knihu - od začátku do konce jsem ji hltala a nedokázala přestat. Fascinuje mě propracovanost, detailnost, hloubka příběhu. Pořád jsem si musela klást otázku, zda je to fikce nebo realita? Ale nakonec to není vůbec důležité. Jakmile se zaposloucháte do hlasu, který Vás vede příběhem, ponoříte do krajiny, která před vámi vyvstává, nemůžete vypnout. Jakoby člověk byl přímo ve středu toho všeho, procházel se po kopaninách, pil bylinkové čaje z hrnku v chalupě, a seděl v archivech mezi všemi dokumenty. Myslím, že vtah autorky k pečlivosti, k touze napsat opravdu poctivý a plnohodnotný příběh, je znát v každé řádce.

Nemůžu jinak .... tohle je za poslední roky nejlepší kniha, jakou jsem slyšela! A to i díky interpretce, která svým hlasem i prožitkem, dokáže každé chvíli vdechnout duši.

Entomologův odkaz Rating

22.01.2020 Verified purchase

Hadohlavec review

10.12.2019 Verified purchase

Mohla by to být pravda?!

Děsivé kolik na tom všem může být pravdy... někdy mě napadá, zda autor opravdu píše fikci a nebo jen literárně zpracovává pravdu, nalezenou v zakázaných spisech či vyslechnutou na tajné schůzce. Každopádně výsledek je pro mě jako posluchače velmi poutavý - ráda se nechávám manipulovat, postrkovat a lákat do zápletek a napínavých momentů. A v duchu si říkám, ještě že to je jen kniha.

Spojení interpretů a příběhu je opět velmi podařené - žádná překvapení ani zklamání.

Pane Bůh, tady Anna Rating

10.12.2019 Verified purchase

Playground review

10.12.2019 Verified purchase

Poprvé nedoposloucháno

To se mi ještě nestalo - tuhle knihu jsem prostě nemohla doposlouchat. A při tom je kniha velmi dobře namluvená, má velmi emoční příběh, ale přesto mi nesedla. Nedokázala jsem se prostě ztotožnit s příběhem - pro mě je to velké abstraktum, spojení sil, lidí, emocí, smrti a posmrtného života, který mi je v tuto chvíli naprosto vzdálen. Možná, že kdybych se přesvědčila a knihu zvládla až do konce, čekalo by mě rozuzlení, které by vše vysvětlilo....možná někdy!

Firewall review

10.12.2019 Verified purchase

Splněná očekávání

Firewall - spojení Mankell a Vyorálek - je prostě zase dobrý! Za mě je to klasika detektivního žánru. Všechno jak má být - trpělivě vystavěný příběh, citlivé vedení čtenáře až do konce a hlas, který Vás vtáhne do děje. Prostě nechcete přestat. Žádná kotrmelcová překvapení, ale ani nepromyšlené momenty, které by Vás nudili.

Za mě je to jednoduše osvědčená klasika. A já ji mile ráda podléhám!

Vzkaz v láhvi review

10.12.2019 Verified purchase

Silný příběh

Vážně je někdo něčeho takového schopen - vlastně jsem o tom přemýšlela celou dobu, co jsem tuto knihu poslouchala. Nevím, jestli jsem ovlivněna nějakými ženskými emocemi, a jako muž bych celý příběh vnímala jinak, ale pouhá myšlenka na něco takového je děsivá. Tento příběh mě opravdu hluboce zasáhl a nemohla jsem přestat poslouchat. V naději, že přeci jen přijde ten správný konec. A ptáte-li se, jestli přišel, pak mám pro vás jen jednu odpověď. Poslouchejte! Rozhodně to stojí za to - spojení silného příběhu s výrazným hlasem vždy zaručuje příjemně prožitý čas.

Ochráním tě review

10.12.2019 Verified purchase

Naprosté pohlcení

Chvíli jsem si musela zvykat na, pro mě nový, hlas Lenky Zbrankové. A musím říct, že v první chvíli jsem možná byla i trochu zklamaná tím, že celou knihu nečte Jiří Dvořák. S čistým svědomím však musím napsat, že výsledek rozhodně stojí za to. Působí promyšleným a celistvým dojmem.

A příběh - bože! Miluju to temno...duše, krajiny, počasí. Propadám se v představivosti někam do krajiny, která byla pro mne nedávno zcela neznámou. A jsem zaplavena pocity, že tam musím jet - hned teď - aniž bych přestala poslouchat.

Nejsem objektivní a vím to. Určitě se najde pár detailů, které jsou možná přehnané, příliš literární, někdy na hranici čtenářova vnímání, ale já všechno odpustím. Protože jako celek je tato kniha asi to nejlepší, co jsem od Petra Maye slyšela.

Povídání o pejskovi a kočičce review

28.11.2018 Verified purchase

Návrat do dětství

K poslechu mě zlákalo obsazeni a rozhodně jsem nebyla zklamanà. Řekla bych, ze si to protagonisté užívali a na celkovém projevu je to poznat. Pro mě to byly to příjemné chvíle, kdy jsem se vrátila do dětství. Děkuji.

Poslední Aristokratka review

05.11.2016 Verified purchase

Radost z poslechu

Jestli se chcete zasmát a nehledáte složitou zápletku, pak rozhodně zvolte tuto knihu. Je výborná. Humor je jemný, inteligentní, jednoduchý v dobrém slova smyslu. Je to prostě oddechové poslouchání bez složitostí. Příběh je jednoduchý, ale rozhodně ne nezáživný.

Překvapila mě interpretka, a rozhodně to bylo překvapení milé. Bylo slyšet, že knihu čte s chutí a radosti.

Aristokratka ve varu review

05.11.2016 Verified purchase

Letní poslouchání

Je dobrá! Ale bohužel trpí syndromem pokračování. To co bylo v první knize překvapivé, je v tomto dílu očekávané. A ačkoli nemám ráda srovnávání, při poslechu této knihy jsem se tomu neubránila. Přesto jsem si ji poslechla ráda, do konce a rozhodně mě nenudila.

Bohužel jsem v některých momentech měla pocit, že byla ušita horkou jehlou. Některé momenty mi přišly uspěchané, nahrane v rychlosti, jen už aby byly. Interpretace byla dobrá, ale v prvním díle byla slyšet větší radost a chuť.

Nicméně jako celek je kniha rozhodně příjemným nenáročným poslechem.

Psi z Rigy review

25.03.2015 Verified purchase

Dobrá volba

Na knihu jsem těšila - spojení Vyorálek a Mankell je pro mě záruka skvělé interpretace a zajímavého příběhu. A nebyla jsem zklamaná. Nicméně ani překvapená. Příběh byl dobrý, ale v určitých momentech se mi zdál přitažený a překombinovaný. Jakoby se autor příliš snažil vyvodit některé záměry postav a vytvořit zápletku s požadovaným koncem.

I přes tyto výhrady je však kniha dobrou volbou pro milovníky severské detektivky.

Žena v kleci review

25.03.2015 Verified purchase

Severská jistota

Pokud máte rádi severské detektivky a thrillery, pak byste tuhle knihu neměli minout. Je jen dalším důkazem, že na severu se píší opravdu dobré knihy.

Motiv příběhu je velmi prostý a přesto, zůstává dlouho otázkou, kdo za tím vším vlastně stojí. A bude mít takhle kniha šťastný konec?! To není tak důležité jako cesta, kterou se k němu má dojít.

A to i díky interpretaci Igora Bareše - jeho interpretace je velmi poutavá, čistá a profesionální.

Díky za další krásný poslech.

Netopýr Rating

20.03.2015 Verified purchase

Už je tady zas Rating

20.03.2015 Verified purchase

Analfabetka, která uměla počítat review

19.03.2015 Verified purchase

Prostě hra

Utopie, realita, fantazie - tenhle příběh je prostě mezi. A je to fajn. Chcete-li věřit,pak se tento příběh mohl stát. Chcete-li si užít skvělé interpretační schopnosti Martina Stránského, pak oceníte barvitost a rozmanitost. A nejlépe je vnímat knihu jako takovou. Je to hra se slovy, lidmi, příběhy i historií. A proč ne?! Vždyť život dokáže být prostě bláznivý:-)

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel review

21.01.2015 Verified purchase

Prostě jízda

Potřebujete jiný pohled na život? Chybí Vám nadhled? Nebo se jen prostě chcete bavit? Pak je tato kniha to co hledáte. I když to nevíte...

Já sama jsem knihu koupila spíše ze zvědavosti - nic jsem o ní nevěděla. A možná proto jsem byla zaskočena, překvapena a nakonec nadšena, jak mě dokázala kniha vtáhnout. Je to neuvěřitelný příběh plný absurdních, nečekanýc a vtipných situací, které však nutí přemýšlet nad tím, jestli by na nich nemohlo být něco pravdy. Když už máte pocit, že se nedá vymyslet nic šílenějšího, překvapí vás autor dalším neuvěřitelným nápadem. A proč vlastně ne?! Proč by to tak nemohlo být?! Proč by život nemohla být jedna velká jízda?! Proč by prsotě stařík nemohl vylézt z okna...

Jsem ráda, že jsem vylezla spolu s ním!

I díky Martinu Stránskému je tato kniha nazapomenutelným zážitkem. Jeho hlas, způsob, jakým oživuje jednotlivé postavy, dodává tomuto příběhu na reálnosti. Nenudí, jen láká a provází.

Dva roky prázdnin review

28.11.2014

Překvapivé dobrodružství

Jules Verne byl pro mne neznámou. Nikdy jsem jeho knihy nečetla, ani jsem neviděla žádné filmové zpracování. Až přemlouvání mého muže mě přimělo si některou z knih poslechnout spolu s ním. A byla jsem mile překvapena. Nejen, že se mi u této knihy skvěle relaxovalo,ale říběh mě zaujal natolik, že jsem opravdu chtěla vědět, jak to celé dopadne.

Pro mne byla tato audiokniha milé překvapení - jak po stránce příběhu, tak po interpretační stránce.

Pes baskervillský review

28.11.2014

Klasika nezklame

Příběh zná téměř každý, a tak je těžké být překvapený výsledkem pátrání Sherlocka Holmese. Nicméně ani znalost příběhu nezmenšuje poslechový zážitek z této knihy. Je to prostě klasika, která rozhodně nezklame.

Příjemné hlasy vás táhnou do děje a až do konce s napětím posloucháte, jakoby jste o psu baskervillském slyšeli poprvé v životě.

Andělé & Démoni review

28.11.2014

Brown opět nezklamal

Táborský - Brown je podle mého jedna z nejlepších kombinací v oblasti mluveného slova. Proto jsem měla na tuto audioknihu vysoké nároky - rozhodně jsem nebyla zklamána. I když přiznávám, že konec příběhu byl pro mne trochu těžkopádný a vysvětlení některých vztahů až příliš románové. Ale i tento fakt jsem ochotna odpustit, protože jako celek - tedy příběh a interpretace - je tato audiokniha opět zážitkem.

Po zhlédnutí filmu musím říct, že v tomto případě platí, že kniha je lepší než filmové zpracování. Alespoň polde mého názoru kniha působí celistvějším dojmem.

Hercule Poirot - Vražda v postranní ulici review

24.11.2014

Zklamání z interpretace

Poprvé jsem nedoposlouchala audioknihu.

Příběh je zajímavý - ostatně na to jsem u Agathy Christie zvyklá - ale interpretace je naprosto nezajímavá. Skoro bych řekla, až nudná. Vadila mi jednotvárnost a nezaujatost hlasu. Bohužel tento fakt zkazil celý dojem z knihy.

Saturnin review

24.11.2014 Verified purchase

Láska na první poslech

Znám knihu, seriál i film. A nedokážu si představit Saturnina jinak než ve ztvárnění Oldřicha Víznera.

Podle mého je tato audiokniha jednou z nejlepších - a je to dáno nejen skvělým příběhem, ale právě i interpretací.

Pro mě je to prostě láska na první poslech.

Krátké pohádky pro unavené rodiče review

24.11.2014

Pohoda pro každého

Myslím, že tahla nahrávka splňuje vše, co by měla audiokniha mít. Příjemný hlas, vtip, nadsázku, trochu vážnosti.

Pro mě to byla vítaná chvilka odpočinku.

Deset malých černoušků review

24.11.2014

Výborná kombinace

Pro milovníky detektivních příběhů by tahla kniha měla být jasnou volbou. Je to prostě klasika. A pokud nesjte zrovna nadšenci do detektivního žánru, pak se nechte unášet hladivým hlasem Vladimíra Čecha. Příběh vás bude napínat, provokovat a pokoušet. Hlas vás vtáhne do příběhu a budete litovat chvíle, kdy přestane promlouvat.

Hrdý Budžes review

24.11.2014

kniha pro dobrou náladu

Potřebujete se zasmát, zahnat černé myšlenky?! Pak je tato kniha to pravé. Znám ji téměř nazpaměť , a přesto mě vždycky překvapí. Nedokážu říct, jesli je lepší příběh nebo interpretace. Pro mě tvoří obojí naprosto dokonalou dvojici - neumím si představit, že by Douskovou měl číst ěnkdo jiný.

Oněgin byl Rusák review

24.11.2014

A zase ta Hrzánová

Oněgin byl Rusák ... knihu jsem četla před několika lety a už tehdy se mi líbila. Líbil se mi smyls pro humor, nadsázka, realistický pohled na svět, prada, která není vždy snadná.

Ale při poslechu jsem měla pocit, že tu knihu slyším poprvé. Líbí se mi hry s hlasovým rozsahem, náladami, které ihned poznáte, skrytými pocity, smíchem i pláčem. Barbora Hrzánová je prostě skvělá.

A i díky ní je pro ě tahle kniha jednou z nejlepších, jakou jsem slyšela.

Darda review

24.11.2014

Sázka na jistotu

Spojení Dousková - Hrzánová je pokaždé sázkou na jistotu. I když tentokrát má příběh svá tmavá místa, která ho zavedou na dno své duše i života. Ale je to vlastně dobře, přemýšlet...

A barbora Hrzánová?! Prostě skvělá. od prvního momnetu vás vtáhne do děje a pustím vás až s posledním slovem.

Vrazi bez tváře review

20.11.2014 Verified purchase

... zážitek

Tahle kniha pro mě byla jedno velké překvapení. Příběh mě vtáhl a nemohla jsem přestat poslouchat. Litovala jsem každé chvíle, kdy jsem musela knihu vypnout. Je to napínávý, vyzrálý a do detailu dotažený příběh. S překvapujícími mommenty...

Nicméně musím říct, že nemalou měrou se na mém zaujetí touto knihou podepsal i Jiří Vyorálek. Je prostě skvělý. Každá postava má díky němu osobnost, zažíváte s ním všechny pocity i nálady, poznáte změnu v chování. Neumím si představit, že by někdo mohl tuto knihu ztvárnit lépe.