User MiKli's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Aristokratka u královského dvora review

02.11.2020 Verified purchase

Aristokratka ve velkém světě

Po poslední Aristokratce, která dle mého názoru nebyla nic moc, jsem se trochu obávala. Musím přiznat, že tentokrát jsem se většinou docela bavila. Bylo to trochu jiné, většina známých postav nedostala takový prostor, ale nebylo to na škodu. Co mě nenadchlo je poslední cca čtvrtina knihy. To je jako dívčí románek pro náctileté.

Teorie podivnosti Rating

22.10.2020 Verified purchase

Deník kastelána review

24.09.2020 Verified purchase

Skvělý příběh, ale krátký

Autor i název knihy mohou svádět k očekávání něčeho podobného jako je Aristokratka. Děj se sice odehrává na zámku a zvláštních postav je zde hned několik, tím podobnost ovšem končí. Příběh Vika,který odchází z Prahy dělat kastelána někam na Moravu a doufá, že najde sám sebe. Kniha je úsměvná, vážná, smutná, trochu strašidelná, místy malinko přitažená za vlasy, ale hlavně krátká. Klidně mohla ještě pokračovat.

Projekt manželka review

14.09.2020 Verified purchase

Zajímavý nápad

Téma knihy je opravdu zajímavé, originální a interpretace skvělá, zcela odpovídající hlavnímu hrdinovi. Asi se dá říct, že příběh je zábavný, i když mě osobně sociální tápání hlavního hrdiny a situace do kterých se díky své odlišnosti dostával, vtipné nepřišly. Zápletka je velmi jednoduchá a brzy je zřejmé jak příběh dopadne. Celkově knihu hodnotím jako příjemný, velmi oddechový poslech.

Nejlepší pro všechny review

14.08.2020 Verified purchase

Tři hlasy, tři pohledy

Příběh jedné rodiny vyprávěný třemi generacemi. Každý má svůj pohled, svůj názor a svůj pocit, že to co dělá je nejlepší, nejlepší pro všechny. Příjemný poslech, vhodně zvolení interpreti.

Úzkosti a jejich lidé review

14.08.2020 Verified purchase

O jedné nepovedené loupeži

Z počátku knihy se mi zdálo, že Backman moc tlačí na pilu a snaží se být hodně vtipný. Postupně se začaly rozplétat osudy jednotlivých postav, jejich vzájemné propletenec, úzkosti, strachy, naděje..... Ale tak nějak to nebylo ono. Backman má rozhodně lepší knihy.

S elegancí ježka review

23.07.2020 Verified purchase

Hodně přemýšlení, méně děje

Tato kniha mě hodně překvapila. Nejdříve mě zaskočilo, že je to úplně něco jiného, než jsem čekala a trochu jsem se bála, že tohle nebude to pravé. Opak byl pravdou, kniha mě nadchla, byla chytrá, nutila vás se zamyslet, soustředit se a současně byla chytrá, ironická. Asi nebude pro všechny, ale mě se líbila.

Kříďák review

30.05.2020 Verified purchase

Napínavý poslech

Mysteriózní thriller, uznávám, že na můj vkus možná až příliš mysteriózní. Ale napínavé do posledního slova. Prolínání minulosti a současnosti, překvapivá odhalení a rozhodně excelentní přednes pana Fridricha.

Zázrak svaté Winifredy review

21.05.2020 Verified purchase

Středověká detektivka

Příjemný, klidný poslech. Nic strhujícího, nic extra napínaveho. Začátek se hodně táhne a mě chvíli trvalo, než jsem si zvykla na jména postav. Ze začátku se mi hodně pletly. Z větší části mi příběh připadal spíš jako trochu naivní červená knihovna s detektivní zápletkou. Ale jako odpočinkový poslech super. I interpretace skvělá.

Chirurg review

10.03.2020 Verified purchase

Skvělý poslech

Kniha se poslouchala dobře, P. Batěk se hlasově k hlavní postavě skvěle hodí. Hlavní hrdina je trochu rozporuplná postava. Se spoustou jeho činů nelze souhlasit, ale jiné jsou zase sympatické. Jak sám píše, není ani rovnej, ani křivej. Navíc zajímavý vhled do zákulisí fungování nemocnice.

Vrány review

26.02.2020 Verified purchase

Zneklidňující

Kniha svým rozsahem možná krátká, ale hodně hutná. Nutí vás poslouchat stále dál, protože doufáte, že teď už se to konečně musí vyřešit. Melou se ve vás emoce - lítost, vztek, beznaděj. Obě protagonisty své role zvládly na jedničku a věříte jim každé slovo.

Tiché roky review

26.02.2020 Verified purchase

Příjemný poslech

Mám ráda knihy od A. Mornštajnové a ani tato nezklamala. Příběh otce a dcery. Tak rozdílní a tak těžko k sobě hledající cestu. A snaží se jí vůbec najít, nebo se již nadobro uzavřeli do svého mlčení? Rodinná sága ve které nám hlasy obou protagonistů postupně odkrývají události, které formovaly hlavní hrdiny. Kniha, která vás chytí a nepustí.

Proč máma nadává review

03.12.2019 Verified purchase

Skvělé pokračování

Proč máma nadává je velice zdařilé pokračování neméně skvělého prvního dílu Proč máma pije. Zuzana Slavíková si čtení užívá naplno. Vtipný výhled do téměř běžné, středostavovské, anglické rodiny z pohledu ženy. Věčný kolotoč- ignorantský manžel, nezvedené děti, otravní příbuzní, domácnost, práce, SRPŠ a k tomu si ještě přidejme fakt, že Elen má tak trochu talent mnoho situací řádně zamotat a máme tu skvělý humoristický román.

Paní Hemingwayová review

14.11.2019 Verified purchase

Ze života slavného spisovatele

Čtyři ženy, čtyři hlasy. Pohled manželek E. Hemingwaye na soužití se slavným spisovatelem ať již v době, kdy byl mladý, začínající autor, slavný, aktivní spisovatel nebo stárnoucí muž, kterého pronásledují deprese a pocit zmaru. Zajimave i kdyz celek vyznívá poněkud pateticky. Asi bych knihu označila jako "ženskou". Nedovedu si predstavit, že by příběh, takto podaný, mohl bavit muže. Moc se mi líbil hudební doprovod.

Apage Satanas review

05.11.2019 Verified purchase

Středověká detektivka

Středověká detektivka, která i přes množství mrtvol plyne celkem v poklidu a bez většího napětí. Příjemné je oddělení "mužské " a " ženské " časti hlasy V. Zawadské a V. Beneše. Celkový příběh jednoduchý.

Divoké labutě review

23.10.2019 Verified purchase

Zajímavý příběh

Zajímavý příběh tři generací žen v Maově Číně. Přednes paní Maciuchově je velice příjemný a sofistikovaný. Je radost jí naslouchat. Jediné co poslech trochu rušilo, byly občas velmi hlasité a protivné hudební předěly.

Zahradnictví review

28.07.2019 Verified purchase

Víc scénář než kniha

Ani jeden z dílů trilogie jsem neviděla, takže nemohu srovnávat film s knihou. Ovšem z knihy takové mám dost smíšený pocit. Obsahově zajímavé, interpretace pěkná a přesto to nějak nefunguje. Popis postav je plochý, emoce jako by se odehrávaly za sklem a čtenáře se nedotýkaly. To co ve filmu asi vypadá zajímavě a efektně v audioknize tak nevyzní. Ale jako odpočinkový poslech dobrý.

Eleanor se má vážně skvěle review

03.06.2019 Verified purchase

Skvělý poslech

Povedená kniha, napínavá, místy dojemná. Eleanor vám přiroste k srdci, držíte jí palce a chcete pro ní to nejlepší. Nemalou zásluhu na tom má i sympatický přednes Petry Špalkové. Co se týká zápletky, tak nějak celou dobu tušíte, ale i přesto vás závěr překvapí. Rozhodně kniha, která vás nutí poslouchat dál a dál.

Proč máma pije review

29.05.2019 Verified purchase

Příjemná záležitost

Příjemný poslech, perfektní interpretace. Příběh zajímavý, vtipný a svižný. Občas jsem se zamyslela, občas vyprskla smíchy. Z počátku se zdá, že jde pouze o pohled na běžnou středostavovskou anglickou rodinku, ale postupně to nabírá obrátky.

Stará dáma vaří jed review

03.05.2019 Verified purchase

Trochu rozpačitý dojem

Námět knihy je bezpochyby zajímavý a sám o sobě vlastně smutný, je vtipný takovým nenápadným způsobem, žádná třeskutá legrace, občas se pousmějete, občas zachmuříte. Ovšem jemný a klidný přednes M. Steinmasslové k hlavní postavě zcela sedí. (z projevu J. Zadražila jsem tak nadšená nebyla)

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel review

23.04.2019 Verified purchase

Klasika

Tato kniha už se stala klasikou. Co je na knihách autora zábavné je ta spirála nesmyslných a bláznivých událostí, souher a náhod, které se neustále roztáčí a v okamžiku, kdy si říkáte, že už se nic šílenějšího stát nemůže, tak se to stane. Hlas M. Stránského se k ději skvěle hodí.