User Helena's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Ostrov zasvěcení review

18.02.2021 Verified purchase

Krásná pohádka

Krásná pohádka a už se těším na další pokračování. Takové knihy obvykle nekupuji, už jsem jim poněkud odrostla, ale byla jsem zvědavá na českou Rowlinsovou. Ilka Pacovská předvedla své nadání vytvořit krásný, fantastický příběh pro děti i pro dospělé.

Někde jsem četla, že nedostatky vlastního života nahrazujeme cizími příběhy. Snad to tak je, protože tato kniha mě přenesla do krásného světa fantazie a přátelství.

Margit Vinklárková krásně přečetla a jemná hudba příběh krásně podmalovala.

Poslední stop: Afrika review

15.02.2021 Verified purchase

Urputný blázen

Cestopisy jsou fajn. Posluchač se dozví spoustu věcí velmi nenásilným způsobem. Můj nadpis hodnocení odpovídá mému celkovému dojmu především ze samotného cestovatele: blázen z mého pohledu, která bych se nikdy nevydala na takovou cestu a urputnost - bez tohoto povahového rysu by to nikdy nemohl zvládnout. Přesto autora obdivuji. Zpočátku mi vadil jazyk, ale pak jsem si zvykla a připustila, že spíše odpovídá povaze a elánu autora. Interpretace byla svěřena Radku Hope, který knihu přečetl tak, jako kdyby cestu podnikl sám (skvěle).

Ukradené dětství review

13.02.2021 Verified purchase

Velmi emotivní

Stokrát, tisíckrát použité téma a stále velmi emotivní. Baráky ve Svatobořicích stále stojí a když tudy jedu, mrazí mě v zádech. Tyto děti měly, při pohledu zpětně, štěstí v neštěstí, zažily mnoho útrap duchovních i tělesných, ale neztratily, na rozdíl od jiných odvlečených, život. Ale je to pohled člověka, kterého se nic takového nedotklo a rozhodně bych to nechtěla zažít na vlastní kůži, ani jako rodič, kterému odebral někdo dítě, ani jako to dítě samotné. Musí to být velmi traumatické.

V tieni review

12.02.2021 Verified purchase

Dominik Dán pořád vede

Dominik Dán snad ještě nikdy nezklamal. Jeho příběhy jsou vždy akční, napínavé a brutalitu vyšetřovaných vražd změkčuje kamarádský a soudržný duch party kriminalistů. Dánovy knihy mám ráda, ráda jsem je poslouchala v podání Mariána Geišberga a ráda je poslouchám i v podání Martina Mňahončáka. Změna interpreta jako kdyby se neudála, oba jsou vynikající. Už se těším na další "dánovku".

Pomsta je sladká, a. s. review

09.02.2021 Verified purchase

Zklamání

Poprvé jsem se s Jonas Jonassonem setkala u knihy Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel s perlivým humorem a ráda se k ní vracím. Ani Zabiják Anders a Analfabetka, která uměla počítat mě nezklamaly, i když zdaleka nedosahovaly úrovně humoru jako stoletý stařík. Kvalita příběhů jde pomalu dolů (Stojednaletý stařík) až tento, Pomsta je sladká, je pro mě úplným zklamáním. Jako kdyby se autor za každou cenu snažil "vypotit" co nejvíce humorných situací, proto působí spíše násilně a nudně. Škoda, budu muset zvažovat další setkávání s tímto autorem.

Pentagram review

04.02.2021 Verified purchase

V nejlepším se má přestat

Většinou kupuji knihy podle autora, u těch, kteří mě v několika případech zaujali, už na první pokus. Dojem z Pentagramu zachránily až závěrečné kapitoly, které obsahovaly akčnost i napětí, jinak se kniha neslaně - nemastně propracovávala k jakémusi ději, který by se dal vyjádřit několika větami. V tomto mě Jo Nesbo zklamal. O interpretaci se obecně ví, že skvělý interpret dokáže pozvednout šunt na vynikající knihu a naopak skvělou knihu dokáže zabít. Vrahem je v tomto případě David Matásek, s jeho interpretací se v poslední době nějak nemohu srovnat. Takže Jo Nesbo a David Matásek se na mém ne zrovna příznivém dojmu z knihy podepsali společně a nerozdílně. Škoda, po knihách tohoto autora už se přestanu pídit a budu poctivě čekat na recenze.

Poslední Lucemburk review

30.01.2021 Verified purchase

Krásné, svěží

Toto "rozpracování" části českých dějin se autorce opravdu povedlo a já Haně Whitton moc fandím. Na příjemném pocitu z poslechu se příznivě podepsal projev Jakuba Saice - patří k interpretům, kteří i krvavý nebo ponurý a strašidelný příběh přednesou tak, že se posluchač přes něj lehce přenese, aniž by příběh ztratil svůj původní záměr.

S knihou jsem opravdu spokojená a ráda bych ji doporučila pozornosti ostatních posluchačů.

Případy Kim Stoneové 1: Němý křik review

28.01.2021 Verified purchase

HU!!!

Drsný příběh! Vynikající, napínavá kriminálka postavená na příběhu pomsty a zneužívání těch nejslabších, dětí. Všimla jsem si jak pravdivé je dnešní poznání, že dokážeme více litovat utrpení zvířat, než dětí. Je více než pravděpodobné, že se k příběhu brzy vrátím, už ne kvůli napínavému příběhu ale kvůli jeho pozadí, opravdovému problému.

Výborně a s citem přečteno.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Nultá hodina review

26.01.2021 Verified purchase

Vynikající

Nikdy mě nepřestane udivovat umění a fantazie Agathy Christie, jak vymyslet spletitý příběh plný postav a prolínajících se osudů a jak jej dovézt k nečekanému dramatickému ukončení. I knihu Nultá hodina jsem kdysi se zájmem přečetla a teď se stejným zájmem poslechla. Je to vynikající klasická detektivka, ke které se vždy ráda uchýlím.

Interpretace vynikající.

Vlak z Paddingtonu review

24.01.2021 Verified purchase

Milé poslouchání

Knihy Agathy Christie - to je, přes všechny vraždy, moc milé poslouchání. Už jen výběr interpreta způsobuje, že nezní násilnicky, že je to jako poslouchat vyprávění u draní peří, pro mě návrat do dětství. Poslech jsem si tedy krásně užila a jdu hledat, kterou další knihu této slovutné autorky mám, ještě nedotčenou, v knihovně.

Obě interpretky , Jitka Ježková i Růžena Merunková, svými milými hlasy přispěly k pohodovému poslechu.

Viděla jsem vraždu review

23.01.2021 Verified purchase

Znovu královna detektivek

Ne nadarmo se paní Christie říká královna detektivek. Touto knihou znovu potvrzuje, že jí označení skutečně patří. Detektivka mistrně spletená a spojená osudy lidí, jejich přáními a tužbami, které vedou až k vraždě. Čtenář či posluchač, ač hádá, kdo je viníkem, do samotného konce netuší, jak bude příběh rozpleten.

Poslouchání s Lukášem Hlavicou je kouzelné, knihu lze poslouchat v žáru léta, i u krbu v zimě, vždycky jedním dechem.

Noční lov review

21.01.2021 Verified purchase

Robert Bryndza nezklamal

Další z Bryndzových kriminálek rozhodně nezklamala. Poslech mě přinutil zapátrat v mé audioknihovně po již zakoupených knihách tohoto autora a osvěžit si jejich obsah a v nabídce po těch, které ještě nemám. Je to další z autorů, jejichž tvorba mě zaujala, píše srozumitelně, jeho vyprávění není chaotické. K příjemnému poslechu samozřejmě nemalou měrou přispívá způsob interpretace Martina Stránského.

Mlha nad Shadow Sands review

19.01.2021 Verified purchase

Výborná série

Robert Bryndza předložil druhý příběh ze série detektivních případů a je neméně tak dobrý, jako příběh první. Příběh má spád, je plný záhad a překvapivých odhalení. Podle mého názoru knize velmi prospívá zvolený interpret: Martin Stránský už se mnohokrát osvědčil a v jeho podání kniha přímo ožívá, fantazie naplno pracuje.

Výborná kniha, která určitě potěší mnoho milovníků kriminálních případů a já už se těším na další knihu, snad nezklame.

Křišťálový klíč III. review

18.01.2021 Verified purchase

Vondruška - skvělý vypravěč

Vondruškovy knihy miluju, jeho detektivky zasazené do historických kulis, ale zvlášť jeho ságy. Tato se poslouchá jako dávná kronika nejen rodu, ale i řemesel, života chudých lidí, jejich lásek i strastí. Přiznávám, že s poslechem dílu vždy čekám, že se snad už objeví další a já navážu, kde jsem skončila s předchozím dílem.

Režie knihy je velmi zdařilá, jednotlivé díly odděluje jakési shrnutí čtené Evou Josefíkovou a Miroslav Táborský nás provádí hlavním textem.

Velmi zdařilé, o knize hovořím jen v superlativech, Těším se na pokračování, snad se ho brzy dočkám.

Nezvratné alibi review

15.01.2021 Verified purchase

Dobře napsaný román

Hlavního hrdinu série Akta Enzo Enza MacLeoda nemám od počátku ráda, kdysi jsem jej nazvala Honzou Nebojsou nebo Supermanem a za tímto názorem si stojím stále. Navíc - postavu jsem si spojila s hlasem Davida Matáska a ačkoliv je všemi recenzenty hodnocen jako vynikající, mám k jeho přednesu taky své výhrady (sypu si popel na hlavu, ale nemůžu za to). Nicméně, knihu hodnotím jako román s detektivní zápletkou, a jako takový se Peteru May povedl, není třeba ho zatracovat. Doprovodná hudba je příjemná a s románem "ladí".

Maigretův první případ review

12.01.2021 Verified purchase

Výborná klasika

S touto Simenonovou knihou jsem se setkala poprvé, a to jich v knihovně mám celou řadu. Je výborná,ostatně jako celé jeho dílo. Jan Vlasák čte "plasticky", svým přednesem dokáže vtáhnout posluchače do děje natolik, že se sám stává jedním z herců příběhu. Dobrá kniha, četba je doprovázena příjemnou, charakteristickou hudbou.

Mafiánska poprava? review

11.01.2021 Verified purchase

Vynikající kniha - další Dán?

Kniha výborně napsaná i výborně přečtená. Michal Ďuriš zpočátku četl lehce ironickým tónem, čímž dával zřetelně najevo, co si o "hrdinech" knihy myslí. Celkově přečetl knihu velmi dobře a řadím ho na přední místo, pokud jde o interpretaci. Peter Šloser popsal ve své knize velmi působivě hlavní problém současné společnosti - úplatnost, podražáctví, kmotrovství, o to hůř, když se týká lidí, kteří by naopak měli být čestní a elitou národa. Dělalo se mi špatně nad pomyšlením, že je to pravdivý příběh. Rozhodně stojí za poslech.

Kráľovstvo review

09.01.2021 Verified purchase

Mimořádná

Poslech této kriminálky jsem si užila, téměř jsem od ní neodcházela, jak mě "chytila". Jo Nesbo je mistr kriminálky, tato se mu tedy zvlášť povedla a v podání Přemysla Boublíka byl zážitek opravdu mimořádný. Několik překvapivých obratů v ději, přitom ale nevznikal chaos, aby posluchač musel pátrat, zda mu něco neuteklo a proč má najednou pocit, že kniha je o něčem jiném, to tady skutečně nehrozí. Této knize bych s radostí dala i větší počet hvězdiček.

Karel IV. - Jménem koruny, jménem lásky review

06.01.2021 Verified purchase

Whitton - ta se nezdá!

Krásně a romanticky sepsaný příběh Karla IV. , kéž by život opravdu takový byl. Ale Karel IV. byl skutečně velký státník, který bez válčení, pouze dohodami dokázal rozšiřovat svá území. Bohužel k tomu potřeboval obětovat své sestry a své dcery. Ženy byly jen zbožím, musely se bez vlastní vůle obětovat mocenským záměrům svých otců a bratrů. Tolik k romantice. Kniha je to krásná, pohádková, kniha pro romantické duše. Pozorný posluchač se ale v ní setká se spoustou známých, či méně známých jmen a je pak na něm, aby si dohledal, co o nich říkají encyklopedie nebo kroniky.

Pěkná kniha, pěkně přečtená, doplněná mírnou melodií.

Běžkyně review

05.01.2021 Verified purchase

Peter May výborný

Další z děl Petera Maye se dobře poslouchá, je to taková trochu kovbojka.Nejvíc z jeho děl mě zaujaly příběhy z ostrova Lewis, k těm se ráda vracím. Čínské thrillery, kam patří i tato kniha, řadím na druhé místo. Jsou zvláštní zejména zahrnutím čínských zvyklostí, popisem odlišností našich kultur, jsou napínavé, protože jde o kriminálky a pohádkové, protože dobro téměř vždy zvítězí nad zlem. Ostatně - asi bych autorovi neodpustila, kdyby to v tomto případě bylo jinak. Martin Myšička a Jana Plodková už se stali hlasy hlavních postav celé série a jiné obsazení si neumím představit.

Hudební předěly? Uvědomuji si pouze závěrečnou hudbu, příjemnou, která hezky završuje příběh.

Soukromá tajemství review

02.01.2021 Verified purchase

Příběhy sice ne vánoční, ale k vánočnímu zamyšlení

Kniha obsahuje výběr krásných povídek, jsou krásně a citlivě přečtené. K jejímu zakoupení mě zlákala zejména povídka Aleny Mornštajnové, ale všechny jsou k věci, každá velmi nenásilně upozorní, co se děje kolem nás i v nás.

Knížka je kratičká, ale stojí za to.

Smrt nosí rudé škorně review

01.01.2021 Verified purchase

Skvělá, bezvadná

Jenom v superlativech hodnotím tuto knihu, pokud jde o příběh i pokud jde o interpretaci. Příběh mě skvěle pobavil, velmi dobře se mi hodil k večernímu posezení u kamen, cítila jsem se jako u stařenky v kuchyni, kdy mi vyprávěla příběh z dávných dob.

Hudba je příjemná, odpovídá době i charakteru příběhu.

Jsem spokojená a ráda knihu doporučím i ostatním posluchačům.

Kdo s ohněm zachází review

30.12.2020 Verified purchase

Nový Vondruška?

Velmi svěží dílko Pavla Hrdličky představil interpret Vasil Fridrich. Jeho přednes odpovídá stylu knihy a určitě pozvedl její přednosti. Příběh má napětí i vtip a moc dobře se poslouchá. Hned jdu na další knihu Pavla Hrdličky, i když, jak zjišťuju, jsem obrátila pořadí. Ale nevadí.

Anna Česká review

27.12.2020 Verified purchase

Krásný příběh

Krásný, romantický příběh, přestože plný intrik. Bohužel, věkem jsem obroušená a taková přemíra sladkosti mi připomíná spíše červenou knihovnu. Kniha tedy bude nejspíš určena milovníkům romantických příběhů. Ale i přesto jsem ráda, že jsem ji koupila, Hana Whitton je dobrá autorka. Příběh je moc dobře přečten, členění příběhu je tak rozdělen vypravěči do srozumitelných celků. Příběh doprovází jemná hudba.

Spasitel review

25.12.2020 Verified purchase

Jo Nesbo jako vždy

Jo Nesbo jako vždy boduje, jeho kriminálky jsou spletité, s mnoha ději a zápletkami a vychází z toho zajímavý příběh. Harry Hole neustále bojuje se svými chimérami, ale nic nedokáže otupit jeho instinkt, kriminalistický čich. V poslední době ale přicházím na to, že mi vadí přednes Davida Matáska, přímo mě dráždí. Vyslovuje srozumitelně, což o to, ale je takový plochý, příběhu moc na atraktivitě nepřidává.

Styl hudby odpovídá příběhu.

Svědectví review

20.12.2020 Verified purchase

Zajímavé

Kniha Svědectví je velmi zajímavé volné pokračování knihy Příběh služebnice. Je tak dobře napsaný, že jen těžko se lze od poslechu odtrhnout. Interpretace je vynikající, zvlášť Tatiana Medvecká se svým hlasem umí dělat kouzla. Jestli byla v knize i hudba, nevím, jak jsem se soustředila jen a jen na poslech.

Tři kamarádi review

17.12.2020 Verified purchase

Návrat

Pro mě je poslech Remarqueovy knihy Tři kamarádi návratem do mládí, kdy jsem hltala všechny knihy, které mi přišly pod ruku. Rrmarqueovy knihy jsem měla zvlášť ráda. Kamarádství, vyplývající ze společných válečných prožitků, obětavost, všudypřítomná tuberkulóza, lehkomyslnost, s níž se mladí nemocní vrhali do života s touhou urvat z něj co se dá kvůli tušení, že bude krátký, láska. Teď tam slyším i o těžkostech meziválečného života, o obrovské inflaci a o nástupu nacismu. A vzhledem k dalšímu povědomí o tomto období slyším Hitlera, jak zvyšuje zaměstnanost výrobou zbraní, jak vnucuje lidem nadřazenost své rasy svým řečnickým uměním. Velmi zjednodušeně řečeno.

Je to krásná kniha, velmi si vážím autora a jeho umění. Hynek Čermák je pro tuto knihu tím pravým interpretem, přečetl ji s citem, ne pateticky, načetl ji krásně srozumitelně, jako kdyby vyprávěl svůj vlastní příběh.

Hudba je včleněna s citem, jen mi není jasné proč anglické písně, když jsme v meziválečném Německu. Závěrečná Fuga je úžasná.

Byla bych moc ráda "vnutila" tyto knihy svým vnukům, ale nemám úspěch. Když už čtou, takové knihy k jejich oblíbeným nepatří a je to škoda. Možná se to změní?

V přímém ohrožení review

14.12.2020 Verified purchase

Výborná, skvělá

Výborná kniha, akce skvěle napsaná, skvěle přečtená. Trochu jinak pojatá kriminálka, kde není spousta krve, ale boj o hodně životů, je třeba si ji poslechnout. Za interpretaci dávám Zbyškovi Horákovi jedničku.

V tieni mafie review

13.12.2020 Verified purchase

Velice zajímavá kniha

Tak jako mě nezaujaly Karikovy horory, naopak knihy o mafii mě zaujaly maximálně. I když Karika říká, že podobnost je čistě náhodná, že tito lidé, o nichž píše, skutečně neexistují, určitě existují jim podobní, se kterými se denně setkáváme, aniž tušíme, čeho jsou schopní. Až mě přecházel mráz po zádech, jak je příběh (vlastně všechny Karikovy knihy o mafii - Čierny kruh, Čierna hra, V tieni mafie a Koniec mafie) skutečný a snadno uvěřitelný. Rozhodně autor za tyto knihy zasluhuje nejvyšší ocenění, stejně tak interpret. Peter Sklár čte srozumitelně, jasně, pouze mi vadilo, že nedělal ani nejmenší pomlku mezi odstavci - musela jsem rychle-rychle odhadovat, že už je řeč o jiné postavě. Ale i tak - celkový dojem z poslechu je na jedničku.

Vražda v ambitu review

09.12.2020 Verified purchase

Vondruškovy knihy jako vždy skvělé

Vondruškovy historické detektivky jsou vynikající. Mordů je tam plno, nikdy nechybí zápletka s překvapivým rozuzlením. A poučení z příběhu: lidé, ať jsou prostí, knížata světská nebo církevní, jsou vždy zlí nebo dobří. Bohužel, zdá se, že ti zlí mají všechny výhody světa, a v tom jsou Vondruškovy knihy podobné pohádkám: zlo je vždycky potrestáno.

Aleš Procházka je výborný předčitatel, přestože jsem si zvykla na spojení Vondruška - autor, Hyhlík - interpret, vůbec změna nevadí.

Vondruškových knih mám ve své audio - knihovničce ještě několik k poslechu, ale těším se na vánoce, kdy na jejich poslech bude více klidu. Těším se na ně (tedy na obojí, i na vánoce, i na poslech).

Tajný deník ruského legionáře review

08.12.2020 Verified purchase

Čekala jsem víc

Zajímá mě doba, které se tajný deník věnuje, moc jsem se o ní zatím nedozvěděla. Ale tento tajný deník je opravdu deníkem a hodně se věnuje především milostným záležitostem, nakolik to bylo opravdu rozpisováno v deníku a kolik k tomu přidal sám autor, je otázka. Absolutně mi nevyhovoval patetický přednes interpreta. Bohužel - druhý díl pořizovat nebudu.

Zrcadlový muž review

07.12.2020 Verified purchase

Kepler jako vždy výborný

Knihy Keplerových se poslouchají samy, od prvopočátku jsou plné napětí (bohužel i krve a utrpení). Vždycky ale odkryjí téma, nad kterými společnost minimálně přivírá oči. Tipovala jsem, tipovala, ale netrefila jsem se, závěr je tradičně překvapivý. Při nákupu knih z této spisovatelské dílny už ani nečtu recenze, ještě nikdy mě nezklamaly a už se těším na další. Mimo bezvadně zpracovaný hlavní příběh i pro další osudy Joony Linny a jeho přátel.

Zpupnost review

02.12.2020 Verified purchase

Jinde se tomu říká mafie

Knihu jsem poctivě poslechla a konstatuji, že mě nijak zvlášť neoslovila. Snad to způsobila interpretace, která mi moc nevyhovovala (překotné, rychlé čtení). Ale přesto: co všechno se musí stát, abychom se postavili proti mafiánským praktikám kolem nás, nebo už jsme tak lhostejní?

Imaginární přítel review

29.11.2020 Verified purchase

Horor jako vyšitý

Poslouchala jsem s napětím, Igor Bareš četl horor výborně a horor v jeho podání byl ještě napínavější. Zhruba v třetině už mě to ale přestávalo bavit a dokonce jsem několik kapitol přeskočila - děj jakoby byl uměle protahován a v podstatě nepřinášel nic nového. Pak jsem se ale musela pokorně vrátit, přece jen jsem trošku ztratila nit. Nakonec jsem se těšila na konec.

Co k tomu dodat: boj ohně a vody, dobra a zla, lásky a nenávisti, nebe a pekla - to vše je obsahem této knihy.

Pokud jde o překlad je škoda, že si překladatel nedal víc práce s hledáním synonyma ke slovu křičet, ječet, řvát - všichni jen vřískali, až v závěru knihy vyjadřovali svůj nesouhlas jinak. Čeština je krásná a libozvučná řeč a vřískání už mám na konci knihy plné zuby.

Hriech náš každodenný review

25.11.2020 Verified purchase

Dán zase nezklamal

Dominik Dán umí pro své knihy vybrat vždy téma, nad kterým je třeba se vždy zamyslet, probrat ze všech stran. Aby je odlehčil, řeší je skupina kriminalistů, dobrých kamarádů. Martin Mňahončák už tradičně knihu přečte a i já mu musím přiznat, že je více než důstojným nástupcem Mariána Geišberka.

Pokud jde o téma: nemyslím si, že uvolnění celibátu je u kněží hlavním problémem. Problém je v lidech, kteří trpí sexuální úchylkou, ať už mají povolání jakékoliv a neochotou společnosti, nebo její části tento problém řešit.

A pokud jde o děti samotné, učíme je od malička důvěřovat lidem, vždyť co by z nich vyrostlo, kdybychom odmalička do jejich srdíčka infikovali nedůvěru a zlobu? Tím více je musíme hlídat a pomalu jim přiznávat, co lidé opravdu dokážou.

Nemám patřičné vzdělání k tomu, abych to dokázala rozklíčovat, k tomuto závěru mě nutí jen a jen cit.

Kniha rozhodně stojí za to ji poslechnout.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Eliška Přemyslovna review

22.11.2020 Verified purchase

Krásná kniha

Krásně zpracovaný příběh poslední Přemyslovny. "Pokaženi" pohádkami máme za to, jak úžasný život žili králové a jeho potomci. Skutečnost je jiná: pokud šlo o odpovědné panovníky, starali se o svou zemi a o rozšiřování ovládaného území. Válkami, nucenými sňatky synů, i dcery sloužily jako zboží, předávané do rodin na dvory jiných panovníků a jejich matky to musely trpět bez námitek. Jejich hlavním úkolem bylo rodit děti, co nejvíc. Z tohoto pohledu: o co lépe se žije nám, dnešním ženám, které sice mají svou vlastní odpovědnost, ale i hodně samostatnosti. Nicméně - jde o krásný příběh, který zaslouží naší pozornosti.

Kniha je přečtena něžným, milým hlasem Jitky Ježkové. Hudbu jsem nevnímala, pokud byla, určitě nerušila.

Aristokratka u královského dvora review

21.11.2020 Verified purchase

Návrat aristokratky

Na rozdíl od předcházející knihy o aristokratce ze zámku Kostka, kde mi humor připadal mírně řečeno násilný a za každou cenu, se tato kniha mimořádně povedla, je vtipná. Veronika Kubařová ji vypráví s lehkostí a dodává autentičnosti.

Nelituji, že jsem knihu koupila, pobavila mě.

Hudbaje hravá a odpovídá čtenému textu.

Doktor na moři review

20.11.2020 Verified purchase

Návrat doktora

Skvěle a s humorem přečtená kniha. Způsob četby může knihu pozvednout nebo "zabít", tady se podařilo to první - Martin Písařík se ztotožnil s humorem autora a vznikl ZÁŽITEK. Hudba kapitoly výborně odlehčuje, zvlášť mě dostaly úryvky písně Náš kapitán už je zas jak kára, kterou jsem si vždycky zanotovala spolu. Bezvadná, odpočinková kniha, nezatíží mozek, neurazí, ale pobaví.

Doktor v domě review

18.11.2020 Verified purchase

Kde jsi, mládí?

Knížka mi živě připomněla časy studia VŠ, časy mládí. Alotria, která se promíjí jen studentům, čas, kdy si myslíme, že svět je náš, že nikdy nezestárneme.

Knihu jsem kdysi četla, teď mi připadne i mírně cyničtější, ale vrátila mě zpět. Dobře načtená, hlas Aleše Procházky krásně zapadá do postavy, kterou čte.

Hudba je příjemná.

Zvěrolékař a kočičí historky review

17.11.2020 Verified purchase

Ještě víc Herriota by to chtělo

Život se zvířetem je krásný, ale může být i bolestný, protože zvířecí miláček se ani zdaleka nedožívá stejného věku jako jeho páníček. Ale i tak, každé zvíře je jedinečné a přináší mnoho radosti. Tato kniha není tak radostná jako "život se psem", přesto díky za ni. I interpretace je jiná, Jiří Lábus v životě se psem dodává způsobem četby optimismus a veselou náladu sám o sobě. Michal Pavlata knize dodal spíše zádumčivý ráz. Ale obě knihy jsou fajn, škoda, že není vydaná celá kniha v audiopodobě. Pokud se dobře pamatuji, i psích, i kočičích historek jsem přečetla určitě víc. Příběhy o zvířátkách z veterinární praxe - to je vítaná změna.

Zvěrolékař a psí historky review

17.11.2020 Verified purchase

Taková kniha potěší

Zvěrolékařovy historky Jamese Herriota jsem měla vždycky ráda. Četly jsme je s dcerami, řehtaly jsme se povedeným kouskům zvířátek i lidí a představovaly si "romantiku" zvěrolékařových cest. Kouzelné časy s kouzelnou knihou. Také tento výběr mě potěšil, ale je příliš krátký, bohužel. Jiří Lábus krásně přispěl k pohodě nad psími historkami.

Zelená míle review

16.11.2020 Verified purchase

Krásný příběh

I přes celkem ponurý začátek jde o poutavý poetický příběh. Velkou zásluhu na tom má určitě i Vladislav Beneš a jeho způsob četby. Dokázala bych si představit, aby byl zařazen mezi velké hlasy - mistry slova. K příběhu se zcela jistě budu vracet, hledat v něm klid a mnohdy útěchu. Skutečně na mě udělal velký dojem.

Život v utajení review

12.11.2020 Verified purchase

Chtěla (mohla) bych takto žít?

Kniha více než zajímavá. Příběh si musím nechat projít hlavou, zamyslet se nad ním. Je o životě, jaký bych nechtěla, ani nemohla žít. Jsem povahou optimista, věřím lidem a osoby tohoto příběhu musí žít v neustálé nedůvěře a očekávání zla. Stojí za to jej vyslechnout. Zuzana Slavíková je zde výbornou interpretkou.

V první linii: Armádní generál Petr Pavel‎ review

09.11.2020 Verified purchase

Překvapivá, výborná kniha

Hluboce si vážím lidí, kteří mají všeobecný přehled, vlastní názor, o kterém dokážou mluvit a prosadit jej. Tatov kniha zasluhuje pozornosti široké veřejnosti.

Martin Stránský je jako vždy v roli interpreta výborný, konkrétně tuto knihu přečetl tak, jako kdyby přednášel vlastní myšlenky, ne zprostředkovával myšlenky cizí.

Víc takových knih!

Ti druzí review

07.11.2020 Verified purchase

Mrazivé

Zajímavě stylizovaná kniha, která nás spletitým příběhem provádí touhou oplácet stejné stejným - oko za oko, zub za zub. Místy je příběh až strašidelný. Poslouchala jsem zaujatě, protože až téměř v závěru došlo k odhalení, rozuzlení příběhu.

Vasil Fridrich se svého úkolu zhostil excelentně, jeho přednes čtené slovo výborně podpořil. Hudební předěly jsou příjemné.

Knihu mohu bez výčitek doporučit.

Saturnin zasahuje review

06.11.2020 Verified purchase

Nesmrtelný Saturnin

Nevědět, že pokračování Saturnina napsal jiný autor, nepoznala bych to. Příběhy z pera Miroslava Macka mají stejný humorný spád jako dílo pana Jirotky i interpretace působí stejně svěže. Poslouchat Saturnina je osvěžující.

Šarlatán review

05.11.2020 Verified purchase

Zajímavá kniha

Knihu Šarlatán jsem koupila ne proto, že byl popularizován film, ale proto, že jsem o zázračném léčiteli slyšela už jako velmi malé dítě - asi při draní peří, kdy dračky povídaly a nehleděly tolik na to, kdo je poslouchá. Vzpomínám si, že tenkrát mluvily o nějaké ženě, která byla odsouzena k neplodnosti, až do návštěvy u p. Mikoláška, který jí pomocí bylin pomohl. Příběh zapustil v mé mladé mysli hluboké kořeny a teď jsem se chtěla seznámit s pravdou o něm. Jsem ráda, že p. Klíma napsal doslov, kde jsou ověřenější a pravdivější údaje. Věřím tomu, že bylinky mají léčivou schopnost, s určitou rezervou bych brala způsob zjišťování choroby - ale nejsem odborník. Kniha je rozhodně zajímavá a ráda bych se skutečným příběhem zabývala víc do hloubky.

Pomsta bílého jednorožce review

03.11.2020 Verified purchase

Rozhodně nezklamala

Vondruškovy knihy mám moc ráda, ukazují lidskou povahu, jaká opravdu je. Mírnou, laskavou, obětavou, ale i zlostnou, zlou, zákeřnou... Jde o kriminálky, ale v jeho podání, snad proto, že jsou časově umístěny do dávných dob, mi nepřipadají tak krvavé, jako ty současné. Příběh má vtip, přiměřenou dávku napětí a rozuzlení na konci. Správná kriminálka! Aleš Procházka, který v této knize nahradil obvyklého interpreta Jana Hyhlíka, je také vynikající a změnu si člověk uvědomí snad až po vyslechnutí několika kapitol. Hudba přiměřená období, které příběh vykresluje. Je příjemná.

Pátá oběť review

01.11.2020 Verified purchase

Velmi dobrá

Kriminálka jak má být, od počátku drží posluchače v napětí. Samozřejmě je třeba nepolevovat v pozornosti, aby se v podrobnostech děje neztratil (posluchač) a dočká se překvapivého závěru. Je ku prospěchu příběhu, že se střídají dva interpreti, ale pro mé ucho téměř nerozpoznatelnými. Hudba charakterem doplňuje čtené slovo.

Na dně review

29.10.2020 Verified purchase

No, poslechla jsem si ji

Audioknihu jsem zakoupila víceméně pro doplnění knihovničky - už mám nějaké knihy téhož autora. Něčím mě dráždí, zatím nemám docela ujasněno čím: interpret? obsah? Pokud jde o příběh samotný, mohla by to být docela zajímavá kriminálka, ale co mi v předcházejících připadalo milé, tj. že se autor nezabývá jen samotným vyšetřováním zločinu, ale i osobním životem hlavních hrdinů, mi teď naopak přišlo jako zbytečné protahování příběhu a až přílišný popis (doslova) soukromí.

Interpret se samozřejmě může činit sebevíc, ale ani tím nejlepším přednesem všechno zachránit nemůže.

Takže jsem trochu zklamaná a myslím, že už o tohoto autora knihovnu doplňovat nebudu.

Mizející dívky review

27.10.2020 Verified purchase

Zase jedna dobrá detektivka

Detektivní příběh opravdu dobrý, ani se mi nechtělo od něj odcházet. Trochu jsem si zpočátku zvykala na způsob četby Zuzany Slavíkové, ale opravdu jen zpočátku, pak už jsem jen vnímala samotný příběh. Lisa Reganová se stane mou vyhledávanou autorkou.

Moje anglická babička review

23.10.2020 Verified purchase

Pohlazení po duši

Po této knize jsem sáhla po poslechu jistého dramatického příběhu z celkem nedávné historie české republiky, protože jsem potřebovala pohladit po duši a neutralizovat ten předcházející dojem. Kniha mě nezklamala, je neuvěřitelně milá, škoda, že tak krátká. Příjemný hlas a přednes Taťjany Medvecké příznivý dojem ještě znásobil. Doplněno příjemnou, jemnou hudbou. Toto je skutečně kniha, která nezarmoutí, naopak, pohladí, když je člověku těžko.

Lustr pro papeže review

23.10.2020 Verified purchase

Úžasná kniha (otřesný příběh)

K názvu úžasná kniha jsem musela doplnit i doušku otřesný příběh, aby se má charakteristika nedala vysvětlit jinak. Pohled do zákulisí socialistických převýchovných táborů - opravdu otřesné. Nesvoboda, ztráta člověčenství, ztráta důstojnosti... Příběh bezvadně napsaný i přečtený, poslouchala jsem na jeden zátah. A to jsem přesvědčená, že skutečnost v negativním smyslu daleko předčila napsané. Knihu nelze než doporučit, i už jsem aspoň trochu pochopila Havlovo volání po humanitě. Bezpochyby měl na mysli i tuto stránku "převýchovy".

Hlas pro vraha review

22.10.2020 Verified purchase

Dobré

Příběh byl zajímavý, zejména zpočátku, kdy se mluvilo otevřeně o skutečnostech, které nám byly utajované a malované na růžovo. Při vykreslování životů chudých lidí jsem si znovu uvědomila, jak těžké to měli moji předkové a že si moje maminka tím, co dopřávala mně, plnila vlastní sny. S čím jsem se ale nikdy nesetkala, a tady se mi to příčí - popis, jak hlavní hrdinka pohrdá některými pracemi a zdají se jí podřadné - na venkově nám naopak vždycky vtloukali do hlavy, že si máme vážit každé práce a pochybuju, že by na Valašsku to bylo jiné. Přednes - je trochu zvláštní, takový bych asi snesla u literatury faktu, tady je přehnaný a tady bych pravděpodobně knihu zavřela bez doposlouchání, kdyby mě nezajímal závěr. Toto je asi první kniha, kde bych v papírové podobě přeskočila celkem jalový střed a vyhledala konec.

Já, Poutník review

21.10.2020 Verified purchase

Výborná, skvělá

Velmi dobře zpracovaný příběh, přečtený charismatickým hlasem Marka Stránského, který jej způsobem přednesu pozvedl na vyšší příčku. Poslouchala jsem téměř bez přestávky velmi zaujatě, příběh si mě od počátku podmanil.

Hudba byla nenásilná, dobře čtené slovo podkreslila.

Izolovaní review

15.10.2020 Verified purchase

Tolik násilí!

Tato kniha nebude mou oblíbenou. Vyslechla jsem ji, je skvěle přečtena, ale možná jen pro mou momentální náladu mi nesedí pro ohromné množství násilí, někde popisované až moc podrobně. Řekla bych, že ale příběh tady napsaný nemusí být až tak daleko od pravdy, že takové a podobné věci se dějí. Kdo má rád akční příběhy, thrillery až psycho, je to kniha pro něj.

Mlýn review

12.10.2020 Verified purchase

Krásný, silný příběh

Kniha Mlýn je další knihou, kterou umístím na čestné místo v mé knihovně.

Je to krátká exkurze minulým stoletím očima jedné rodiny. Musím obdivovat obrovskou oddanost prokazovanou odkazu otců, odsuzovat obrovskou zvůli a bestialitu lidí bez svědomí. Spolu s hrdiny této knihy jsem pociťovala bezmocnost ponižovaných. Také jsem žila svůj život v tomto období a spolu s autorem se zamýšlím, jestli mé děti a vnuci jsou schopni si vzít poučení, vyvarovat se chyb a vyhnout se návratu takové obtížné doby. Nejsou. Stejně jako já jsem musela jít vlastní cestou a opakovat stejné chyby, i oni musí jít metodou pokus-omyl. Zvláštní mi připadá, jak jsme všechna ta prohlášení, proklamace denně poslouchali a jak šly mimo nás. Ke knize se budu určitě vracet a doporučuji ji vřele všem posluchačům. Pavel Soukup tu byl vynikajícím vypravěčem a hudba připomínala popisovanou dobu zvlášť výrazně.

Mengeleho děvče review

10.10.2020 Verified purchase

Nádherná kniha, silný příběh

Už jsem přečetla mnoho knih s válečnou tématikou, mnoho knih o hrůzách koncentračních táborů. Tento příběh je silný už tím, že nás se svým osudem seznamuje autorka - sama oběť. Z popisu svých prožitků jako malého děvčátka, přes dospívání, až vržena do kruté reality. Neméně hrozné je to, co člověk umí v zájmu přežití udělat stejně postiženým lidem a zvlášť hrozné, co už v knize nezaznívá, ale o čem víme, že se stalo skutečností po válce, kdy stejná zvěrstva jako nacisté dokázali vlastním lidem dělat jejich komunističtí následovníci.

Toto je kniha, která bude mít určitě čestné místo v mé knihovně a s radostí ji budu doporučovat k přečtení (poslechu).

Krev na kapradí review

07.10.2020 Verified purchase

Milé poslouchání

Po Vondruškových knihách ráda sáhnu vždy, když potřebuji oddechnout od starostí běžného dne. Zde jde o soubor krátkých detektivních povídek, tradičně v podání Jana Hyhlíka. Jako kdyby nás autor prováděl krajinou našich předků, s jejich starostmi i radostmi, jako kdyby mě svým povídáním přiváděl domů, tak je to poslouchání milé a příjemné.

Katarze review

05.10.2020 Verified purchase

Yrsa opět boduje

Další příběh v řadě severských detektivek se dotýká závažného tématu. Ať si lámu hlavu jak chci, nejsem si vědoma, že by se něco podobného stávalo za mých školních let, buď to neprobíhalo v tak ohromném rozsahu nebo se šikana rozvinula mezi dětmi až později a možná jinde, ne na venkově. Yrsa Sigurdardótir umí seskládat své příběhy výborně, není tam jediné hluché místečko, posluchač se plně soustředí na poslech. I knihy této autorky už kupuji jen podle jejího jména, bez ohledu na recenze a dosud mě žádná nezklamala. Klára Cibulková je výbornou interpretkou.

Eugenie review

03.10.2020 Verified purchase

Hezký příběh

Hezký příběh plný prvorepublikové elegance a cílevědomosti, touhy zachovat rodinné tradice a majetek. Kniha není přeromantizovaná, což mi vyhovuje, je krásně napsaná a ještě lépe přečtená. Neobsahuje žádné dějové zvraty, plyne jako život sám. Krásně jsem si při jejím poslechu odpočinula a stane se mou favoritkou. Určitě její poslech všem doporučím.

Elizino tajemství review

01.10.2020 Verified purchase

Román

Dobře románově zpracovaný příběh z kruté válečné doby. I když se příběh dobře poslouchá a je mimořádně zajímavě přečten, už bych znovu po něm nesáhla, na to mi připadá až příliš nepravděpodobně do sladka přikreslený.

Černobyl review

29.09.2020 Verified purchase

Stojí za poslech

Výborně zpracovaná i přečtená kniha. Příběh, jehož svědky jsme (naštěstí zpovzdálí) byli, dodatečně děkujeme osudu, že tenkrát nevály větry přímo k západu, ale k severozápadu, že nás důsledky katastrofy nezasáhly plnou silou. Poučení? Autor v závěru knihy nějaká vyslovil a já dodávám svoje - jak je nebezpečné nad výsledky vědy klást politická rozhodnutí. Jsem otřesená, jak dokázali představitelé moci hazardovat lidskými životy. Kniha opravdu stojí za poslech, budu ji doporučovat.

Nezvestná review

26.09.2020 Verified purchase

Napínavý příběh

Musím přiznat, že příběh byl natolik napínavý, že jsem v závěru maloulinko přeskočila, jak jsem se bála.

Při poslechu je třeba dobře poslouchat, aby posluchač neztratil souvislosti, střídá se totiž v povídání "minulost" a "přítomnost". Ale není to, vzhledem k poutavosti, nic složitého. Gabriela Dzurdíková příběh výborně přečetla.

Smysluplná vražda review

25.09.2020 Verified purchase

Jako vždy skvělá

Agatha Christie - k tomu není co dodat. Její knihy vždy s dokonalou zápletkou a překvapivým odhalením. Jen jsem asi poslouchala nepříliš pozorně a poslech budu opakovat - zmátlo mě množství postav a splývala mi jména. Pro tento případ si asi načrtnu na papír postavy a jejich vazby na ostatní osoby. Zcela mě zaujal přednes Otakara Brouska a Růženy Merunkové. Otakar Brousek ml. mistrně ztvárňuje mužské i ženské postavy (možná jsem se příliš poddala požitku ze samotného poslechu nad pečlivým vnímáním obsahu). Tuto knihu jsem dosud neznala a ráda se k ní vrátím.

Trvalý záznam review

22.09.2020 Verified purchase

Zajímavé

Velmi zajímavé poslouchání, dokonce i pro naprostého počítačového laika, jako jsem já. Rozhodně daleko víc sdělí odborníkovi, samozřejmě, pokud bude chtít poslouchat. Jak se říká - odborník žasne, laik se diví! Ale myslím, že je docela důležité si toto čtení poslechnout.

Klbko zmijí review

20.09.2020 Verified purchase

Úžasná kniha

Jako všechny knihy Dominika Dána, i tato je skvěle zpracovaná a výborně přečtená, tak, že i vynucená změna interpreta je téměř nepostřehnutelná a Martin Mňahončák k dánovkám už patří, jako kdysi Marián Geišberg. Dánovy příběhy mají spád, nelze se od poslechu odtrhnout a přestože, jak tvrdí autor, jsou dílem fantazie, posluchač žasne, protože podobnost se skutečností určitě není až tak náhodná. A navíc - tážu se sama sebe, jak daleko může dojít lidská chamtivost a touha po moci. Skvělá kniha!

Plachetnice na vinětách review

19.09.2020 Verified purchase

Dobrá

Kdybych měla vyslechnutý příběh charakterizovat jednou větou napsala bych, že jde o příběh o osamělosti ve světě plném lidí. Kniha se mi líbila, Vanda Hybnerová se s ním vypořádala excelentně. Mám ráda příběhy, které mi neprojdou myslí jen tak, jak se říká - jedním uchem tam, druhým ven, ale které zanechají pocit, podnět, nutí mě zapřemýšlet nad sebou, nad svým životem i svými postoji. Tato kniha taková je, díky za ni.

Svědkyně obžaloby a další povídky Rating

17.09.2020 Verified purchase

Anežka Česká review

15.09.2020 Verified purchase

Kniha jako pohlazení

Příběh mě pohladil po duši. Je napsaný krásným jazykem, poeticky, doprovozen stejně krásnou, velkou, poetickou hudbou. I když víme, že život potomků králů ani zdaleka nebyl pohádkový, Anežka je nám představena jako úžasný člověk v téměř pohádkové rodině.

Je to krásná kniha, dobře se poslouchá a krásně se u ní sní.

Ať se rozhodneš jakkoli review

13.09.2020 Verified purchase

Hrůzná představa

Nevím, nakolik může být příběh fantazií a kolik může obsahovat pravdy. Jsem běžným uživatelem počítače, brouzdávám po internetu, zvykla jsem některé věci přes internet nakupovat. Jsem ochotná své návštěvy na netu neutajovat, asi jako každý obyčejný uživatel. Audiokniha představuje část nebezpečí, která nás mohou laickým používáním virtuálního světa ohrožovat, až z toho člověka mrazí. Je dobře si ji poslechnout, aspoň chvilku budeme obezřetní, trochu, protože neumíme ani zdaleka odhadnou dosah nebezpečí. Kniha je dobře napsaná, pro laika, jako jsem já, jsou některé výrazy nepochopitelné, ale je třeba vytrvat a doposlechnout. Románový nádech knize dává epilog.

40 dní pěšky do Jeruzaléma review

10.09.2020 Verified purchase

Čtivý cestopis

Lehkou, poutavou formou představená pouť - cesta pěšky. Co mě fascinuje je fakt, že autor pěšky překonal takovou vzdálenost, že neměl obavy se vydat do zemí, o nichž měl jen hrubé poznatky, že cestoval bez mapy a že procházel neznámými krajinami, aniž by uměl jazyk té země (což jsou obvykle mé zábrany někam cestovat). Obdivuji lidi (domorodce), kteří nezištně a bez známky strachu přijímali, hostili a nechali přespávat očividně tuláka (bylo by to možné v naší kultuře?). Kniha se mi líbí, není má první od Ladislava Zibury a určitě se budu pídit po další. Kniha je i příjemně přečtena, dobře se poslouchá.

Kavárna U Anděla 1: Nová doba review

29.07.2020 Verified purchase

Příjemný příběh

Kniha představuje příjemný román o slastech a strastech skupinky osob - rodiny a jejích přátel. Co jsem si ale při poslechu uvědomila více než kdy jindy při sledování příběhů z válečné doby, je těžký život lidí v týle. Většinou známe a jsou nám představovány příběhy z fronty, strádání vojáků, nebo lidí z území, kterými přecházely boje, ale co se dělo v týle v rodinách samotných, toho se knihy, které znám, dotkly jen málo. I když ...

Těším se na další slibované díly série.

Zuzanu Slavíkovou jsem snad ještě v úloze předčitatele knihy ještě neslyšela a tato kniha jí sluší. Hudba je velkolepá.

Nepohřbený rytíř review

26.07.2020 Verified purchase

Nad Vondrušku není

Vondruškovy příběhy mám moc ráda, jsou takové "lidské". Vondruška píše své příběhy se znalostí lidských povah - jsou plné lásky i zloby, nenávisti i kamarádství, závisti, honby za mamonem, i dobroty, všechno jsou to velmi lidské vlastnosti, s nimiž žijeme a se potýkáme i my. Pan Hyhlík nás knihou už tradičně provází a dodává jí život. Hudba také tradiční. Těším se na další příběhy.

Pachuť smrti review

25.07.2020 Verified purchase

Detektivka pro prázdninový den

Inspektora Dalglishe miluju, stejně jako Barnabyho z Midsomeru a další. Přestože jde o kriminálky, navozují u mě představu anglického venkova s úžasnými domky se zahrádkami, kde bydlí staré slečny se svými společnicemi, plné vlastních příběhů a zkušeností, vlastně jsou oázami klidu a pohody. Postavy zmíněných inspektorů nám představil film, ale i hlasy představitelů těchto inspektorů podněcují mou původní představu: rozum, rozvaha, cílevědomost. Tuto knihu úžasně přečetl Jan Vondráček a svým přednesem pomohl navodit tu mou představu. Kniha pro letní dovolenkové odpoledne!

Bourneova totožnost review

23.07.2020 Verified purchase

Zajímavá

Kniha je velmi zajímavá. V můj neprospěch musím přiznat, že ji musím poslechnout dvakrát, abych ji pochopila. Ale to je můj problém, znám to i v případě Forsythových knih. Rozhodně se nejedná o příběh, který vyslechnu při domácích pracech a už vůbec ne u řízení auta. Tato kniha vyžaduje soustředit se na osoby (množství různých jmen) i na děj (hodně zvratový), bez toho vznikne za chvilku v hlavě chaos. Interpreti jako vždy výborní.

Psychological Spy & political

Červená sedma review

21.07.2020 Verified purchase

Příjemná chvilka s knihou

Příjemná soudnička, pěkné odpoledne s knihou. Na těchto knihách se mi líbí, že jim chybí detailní popis krvavé vraždy a přesto se o vraždy jedná, nejsou tady dopodrobna popisované erotické scény. Je to, jako kdyby současné knihy byly bez takových scén neprodejné. Fantazie našich pra-pra dědečků pracovala naplno při odhaleném kotníčku, dnešní červené koberce se neobejdou bez odhalených prsou, břich, stehen až málem k rozkroku. Nejsem prudérní, ale trocha tajemství je na místě a to stejné platí o knihách. Ľuboš Jurík takovou knihu napsat umí a je to fajn.

Usmej sa, si na rade review

18.07.2020 Verified purchase

Příjemné

Příjemná a nenáročná soudnička, právě tak pro uplakané nedělní odpoledne. Už jsem jich vyslechla několik a nejsem zklamaná. Michal Ďuriš je příjemně předčítá, doprovodná hudba je nenáročná. Zatím nemůžu říct,že by Ľuboš Jurík některou soudničkou nějak překvapil nebo vystoupil z řady. Jsou všechny milé.

Mycelium V: Hlasy a hvězdy review

17.07.2020 Verified purchase

Nekonečné tajemno

Ačkoliv nejsem zrovna vyznavačem sci-fi, tato se mi líbí. Má to jednu nevýhodu: když chci poslouchat další díl, musím se "naladit" a s poslechem začít znovu od začátku. První díly mi jsou dobře srozumitelné, počínaje čtvrtým jde už více o filozofii a poslech mi dává víc zabrat, abych přesně pochopila, oč jde. Nicméně - na další díl se těším, protože očekávám rozuzlení, výsledek, proč se tak dělo, jak se dělo. Je to opravdu zajímavá sága. Výkony interpretů jsou obdivuhodné a zvlášť některé hlasy (Stryková) mi do této ságy sedí víc než jiné, ale to je spíš věc osobní sympatie. Hudba už tradičně hvězdná.

Karanténa review

13.07.2020 Verified purchase

Zklamání

Peter May mě "dostal" trilogií Lewis, stala jsem se jeho věrnou příznivkyní, příběhy sice dravé a krvavé, ale i citlivé, hodně se na celkovém dojmu podepsal interpret Jiří Dvořák. Další byly Čínské thrillery, také docela zajímavé s interprety Myšička, Plodková. Poněkud hůře jsem hodnotila Akta Enzo, (David Matásek), ale z věrnosti autorovi i tyto "hrdinské eposy" kupuji a trpělivě vyslechnu. Poslední - Karanténa - mě vysloveně zklamala, zejména, když ji posuzuji pod dojmem z poslechu předchozích knih. Být to jiný autor, budiž. Ocenila bych jeho předvídavost, pokud jde o možné epidemie a předpověď chování lidí v ohrožení, ocenila bych přednes Daniela Bambase, ale bohužel, Petera Maye jsem si zaškatulkovala a tato kniha se mi tam nehodí.

Cizinec review

12.07.2020 Verified purchase

Nezatíží

Tento příběh mozek moc nezatíží, i když mu v podstatě není co vytknout. Je přiměřeně napínavý, ale tak,abychom se příliš nebáli, takové malé pobavení na nedělní odpoledne. Nelze ale upřít interpretovi- Jiřímu Ployharovi - že se četby ujal s maximálním nasazením. Myslím, že k této knize se příliš vracet nebudu, odhalila mi veškerá svá tajemství.

Mezi tiárou a orlicí I. review

10.07.2020 Verified purchase

Vynikající

Opět další velmi podařená kniha Vlastimila Vondrušky, zasazená do počátků doložených přemyslovských postav. Po jejím vyslechnutí mám chuť se vrátit k jeho Přemyslovské epopeji a pokračovat v poslechu o slavné přemyslovské éře.

Pan Hyhlík jako vždy skvělý, hudba dokresluje příjemně čtený text.

Vondruškovy knihy mě obvykle nutí zalistovat ve wikipedii a vyhledávat postavy románu, případně ověřovat, učit se, jak přemyslovci následovali po sobě. Dějiny vládnoucích rodů představují v podstatě dobyvatelské války k upevnění moci, později rozšiřování území a mocenského vlivu pomocí sňatků dětí, které ještě ani zdaleka neměly věk na to, odcházet z domova. A královské manželky byly určeny především k rození dětí, aby bylo s čím spekulovat na manželských trzích. Neměly to, chudinky, vůbec jednoduché. A toto všechno nám Vondruška ve svých knihách zprostředkovává. Především tvrdý život, romantiky jen trošku. Moc pěkné knihy, už vyhlížím další a těším se na ni.

Bratrstvo neohrožených review

08.07.2020 Verified purchase

Obdivuhodné

Krásná kniha, přestože válečná, vzpomíná hlavně na kamarádství aktérů, přičemž vlastní útrapy vojáků jsou obroušeny časem, ale vůbec se nezaměřuje na válečná zvěrstva. Právě proto tak milujeme seriál M.A.S.H., přesně pro totéž. Martin Zahálka jakoby četl vlastní příběh, tak do něj zapadl. Hudba je přesnou kulisou období, do kterého je kniha situována. Válečnou literaturu miluju, ke knize se určitě budu vracet.

Na okraji propasti review

06.07.2020 Verified purchase

Co napsat?

Kniha je bezesporu zajímavá a zajímavě přečtená. Poslechla jsem ji od začátku do konce, i když tento druh literatury není zrovna můj šálek čaje. Co mě však zaujalo, je "poučení", které z příběhu vyplývá: člověče pozor na technologie, mohou ti leccos podsouvat, mohou tě sledovat, řiď se především svým vlastním rozumem. Co může být dobrým sluhou, v nezodpovědných a vychytralých rukách může být velmi zlým pánem.

Pochovaní zaživa review

04.07.2020 Verified purchase

Opět skvělá kniha

Každou další knihu Dominika Dána očekávám s napětím a žádná mě ještě nezklamala. Tato krom bezvadného kamarádství a parťáctví, krom dalšího vyšetřování kriminálního případu nastínila i náš společenský problém: odkládání starých lidí do zvláštních zařízení pro seniory. Z pohledu mladého člověka se o problém nejedná, o stařečka je postaráno, nic mu nechybí... ale je to právě naopak. Nestrádá sice tělesně, ale duševně: chybí mu blízcí lidé, jeho domov, kde je zvyklý, přátelé. Toto sice nepatří do hodnocení knihy, ale vyslechnutý příběh přímo navádí k zamyšlení nad tímto tématem a přiznávám, že čím jsem starší, tím víc se jím zaobírám.

Kniha je výborná, už tradičně skvěle přečtená a stojí za to ji vyslechnout. Hudební doprovod příjemný.

Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny review

02.07.2020 Verified purchase

Jak pravdivé!

Krásně zpracovaný příběh života císařovny Marie Terezie, byla to obdivuhodná žena. Musela být tvrdá k sobě, svým dětem, stejně jako poddaným, všecko v jejím životě bylo podřízeno jedinému cíli. Hana Maciuchová je úžasná vypravěčka.

Příběh císařovny je doplněn nádhernými úryvky z hudby Josefa Haydna, jejího současníka.

Poslední láska císaře Karla review

01.07.2020 Verified purchase

Krásný příběh

Krásný romantický příběh, výborně přečtený Jakubem Saicem, který se pomalu stává mým hlasovým favoritem, pokud jde o audioknihy.

Příběh je doplněn heroickou hudbou, hudbou mého srdce, hudbou rytířských klání a královských dvorů, přestože vznikla o pár století později, než se odehrává děj samotného příběhu.

Knihu doporučuji všem romantickým duším, určitě si u ní odpočinou a vnese jim hodně světla do běžného života.

Trpké víno review

30.06.2020 Verified purchase

Znovu výborné

Další Vondruškova historická detektivka neztrácí nic na svém kouzle: rytířství a zločin, bída chudých lidí a jejich věčná víra nejen v Boha, ale i lepší časy, chytrost královského písaře, i všudypřítomná láska. Román jako vyšitý pro romantické duše, zločin a jeho vyšetřování k pobavení milovníků napětí. Znovu opakuju, že Vondruškovy knihy stojí za to si poslechnout, rozhodně se posluchač nenudí.

Pan Hyhlík čte tak procítěně a sám se četbou očividně baví, dokonce se mi zdá, že se mu občas zlomí hlas, jak je příběhem unesený. Hudba už tradičně vondruškovská, patří k jeho příběhům.

Křišťálový klíč II. - Vídeňský sen review

29.06.2020 Verified purchase

Vondruška výborný

Vlastimil Vondruška je mistrem historických kriminálek, ale i, a to zejména, ság, ať už vzpomenu Přemyslovskou epopej nebo Husitskou epopej, nyní Křišťálový klíč. Všechny jsou mistrně zpracované, posluchač s napětím očekává další osudy hlavních postav románu. Stejně mistrně jsou přečtené Janem Hyhlíkem. Už je to tak, že vždycky vyhlížím další vydání Vondruškovy knihy a s kamarádkami se předháním, kdo uloví novou dřív. Některé ve formě audioknihy už mám odjinud a abych nekupovala stále stejné, jako se mi už mnohokrát stalo, mám založenou "audioknihovničku", kde si eviduju zakoupené knihy.

Hudba doprovázející čtené slovo v této audioknize je stylová a příjemná.

Dokonalé ticho review

26.06.2020 Verified purchase

Fieldsová jako vždy výborná

Z knih Helen Fieldsové mě ještě žádná nezklamala. Vyšetřování ošklivých kriminálních případů, ale i nástin lidské stránky vyšetřovatelů, z poslechu jejích knih dělá zajímavý zážitek. Jan Šťastný má "vypravěčský" hlas a už jsem přivykla, že příběhy umístěné do Skotska slyším v jeho podání. Hudbu jsem moc nevnímala, jak jsem byla soustředěná na příběh. Určitě se budu těšit na další knihy této autorky.

Cval rytířských koní II - Dvojí trůn review

23.06.2020 Verified purchase

Nádherný lyrický příběh

Ludmila Vaňková představuje pohled do českých dějin nádherným lyrickým příběhem. Žádný z nás nic neví o skutečném vztahu otce a syna, králů, soupeřících o trůn, toto zpracování jistě zasluhuje pozornosti. Pavel Soukup je pro četbu tohoto druhu literatury jako stvořený, v jeho podání příběh vysloveně ožívá. Příjemná hudba jej skvěle doplňuje.

Noční lovec review

21.06.2020 Verified purchase

Výborné, svěží

Robert Hunter je tak trochu superman, ale je mi moc sympatický. Určitě k tomu přispívá i interpretace Jakuba Saice. Jak už jsem psala v některé jiné recenzi, přednes Jakuba Saice je lehký, svěží, letí jako bystřina a právě to sluší i další knize Chrise Cartera. Už jich mám ve své sbírce několik a určitě si pohlídám další.

Purpurové řeky review

19.06.2020 Verified purchase

Všechno je možné zneužít

I o tomto je tato výborná kniha. Výborná kriminálka, velmi dobře přečtená Jakubem Saicem. Pro mě je tento příběh novinkou, a ani trochu mě nezklamal. Dějové zvraty jsem neočekávala a tentokrát jsem ani správně netipovala možného viníka. Jsem spokojená.

X způsobů smrti review

17.06.2020 Verified purchase

Můj oblíbený detektiv

Zdá se, že autor, Stefan Ahnhem , ještě s detektivem Riskem nekončí, což je moc dobře. Stává se totiž z něho můj oblíbený detektiv, který má sedm životů jako kočka.

Ale fakticky: Ahnhemovy kriminálky zrají jako víno a jestliže mi ty první nic moc neříkaly, těším se na další díly. Ještě je mnoho nedořešeno, co je třeba se dozvědět. Pavel Soukup zraje stejně tak a dávám mu sto bodů ze sta. Doprovodná hudba výborná.

Jeden z nás review

14.06.2020 Verified purchase

Působivé

Snad jsem ještě neslyšela tak mistrovsky a působivě zpracovanou kriminálku, poslouchala jsem ji na jeden zátah. Jde o dobře promyšlené a propracované dílo, ostatně Shari Lapena už nás dříve přesvědčila, že psát výborně umí. Oba interpreti, Martina Hudečková i Libor Hruška jsou v přednesu výborní a svými hlasy dokázali navodit tu správnou atmosféru. Hudba byla působivá. Všem milovníkům kriminálek knihu doporučuji, tuto tedy zvlášť.

Zmizení Sáry Lindertové review

13.06.2020 Verified purchase

Novodobá báje

Poslouchala jsem ji s napětím a pořád jsem čekala, jestli bude mít příběh racionální řešení, nebo zůstane u fantazie. Musím přiznat, že si na něj se vší pravděpodobností vždycky vzpomenu, až pojedu metrem a asi budu mít chvílemi i husí kůži.

Kniha je dobře přečtená, střídání hlasů poslech příjemně osvěžil. Hudba velmi vhodně podpořila čtený text.

Knihu mohu doporučit milovníkům tajemna a nejen jim.

Nikdo není vinen? review

12.06.2020 Verified purchase

Výborná "stará" detektivka

Jméno autora, Eduarda Fikera, mi není neznámé. Avšak jde o první knihu, se kterou jsem se teď seznámila a musím říct, že se mi líbí. Prostředí prvorepublikových kriminalistů, zločinecké podsvětí... Kriminálka skvěle napsaná, skvěle přečtená. Hudba byla také výborně vybraná, objevila se už i v TV seriálech z tohoto prostředí. Určitě si díla tohoto autora budu hlídat, abych si opět "doplnila knihovničku".

Ohnivé znamenie review

11.06.2020 Verified purchase

Juraj Červenák a temný středověk

Snad neprozradím příliš když napíšu, že se příběh dotýká Alžběty Báthoryové - čachtické paní. Jen dotýká, je jen jednou z vedlejších postav. Jinak je to příběh středověce temný a krvavý. Autor má dokonalou fantazii a jeho příběhy se dobře poslouchají. Marek Geišberg je vynikajícím vyprávěčem, postavy v jeho podání ožívají. Nezbývá, než notáři Barbaričovi držet palce, aby už se mohl usadit, aby se nemusel při vyšetřování trmácet po celém Uhersku - ale to by zase skončilo toto vyprávění, což nechceme, přejeme si ho na jeho cestách doprovázet i dál.

Příběh je výborně režijně zpracovaný, hudbu jsem téměř nevnímala.

Úzkosti a jejich lidé review

09.06.2020 Verified purchase

Trochu jiná

Jako jiné knihy Frederika Backmana je i tato napsaná s lehkým humorem, ve stejném stylu i čtená. Po Muži jménem Ove mi ale žádná nepřipadá stejně dobrá (to je trest za to, že kupuju knihy hlavně podle jména autora, když už s ním mám jednou dobrou zkušenost). Kniha rozhodně neurazí, ale ani příliš nezatíží mozek, je vysloveně relaxační.

Hudba je příjemná.

Zpětný ráz review

05.06.2020 Verified purchase

Dobrá

Nevím proč, ale postava Enza - supermana, superhrdiny (tak ho vidím já) je mi ve všech knihách Akt Enzo vrcholně nesympatická. Ovšem v této knize jsem ho vzala na milost.

Co mě fascinuje na této sérii, je znalost , vyčerpávající popis a chvála, kterou Peter May věnuje francouzské kuchyni, až jsem se musela podívat do wikipedie, odkud pochází. Sice Skot, ale žije ve Francii, takže má v této oblasti vyčerpávající znalosti. Píše i tom tak nadšeně, až mám chuť tuto zemi navštívit a přesvědčit se osobně, poznat mentalitu a zvyky lidí francouzského venkova.

Ale zpátky k příběhu: zajímavý i tím, kolik odborných znalostí do něj autor vložil, ale přitom se nejedná o knihu suchopárnou, encyklopedickou. Líbila se mi. David Matásek je dobrý vypravěč, hudba jemná, určitě vhodně zvolená.

Milé dítě review

04.06.2020 Verified purchase

Konec dobrý - všechno dobré

Příběh, kde jsou hlavní postavy odlišené interprety, je tím víc působivý. Od počátku napínavý, s rozuzlením - jak jinak - na samém konci, a velmi nečekaně, to dělá z této knihy výbornou detektivku. Navíc postavy psychicky narušené, pak posluchač může tipovat a hádat, stejně nic neuhádne. Výborná kniha, přestože konec vyznívá trochu románově, stojí za to si ji poslechnout.

Kamenná opice review

03.06.2020 Verified purchase

Sympatická

Rhyme a Sachsová - to je sympatická dvojice, které rozhodně přeju "dlouhý život" a autorovi hodně nápadů, jak jim ho ještě prodloužit. Příběhy jsou přiměřeně napínavé, mírně poučné a kdo chce, tomu dávají i námět k zamyšlení. Pan Vondráček už Deaverovy příběhy čte klasicky, už si neumím do role interpreta dosadit jiný hlas. Hudba je příjemná, nevtíravá.

Jiskra života review

01.06.2020 Verified purchase

Úžasná emotivní kniha

Z Remarquových knih jsem dobře znala zejména ty umístěné do meziválečného období a doslova jsem je hltala. Jiskru života jsem v papírové podobě také koupila, mám to už ve zvyku, pořizovat soubory děl autorů, kteří mi něco říkají. Bohužel jsem se do ní nijak zvlášť nezačetla. Až teď: asi jsem potřebovala zprostředkovaný zážitek a Martin Myšička mi ho dokonale poskytl. Ke knize se určitě budu vracet, nepatří k těm, které jednou přečteny (poslechnuty) odložíme do kouta, kde zůstanou na věky. Zvolená hudba zážitek z poslechu dokonale podpořila.

Jičínské pole mrtvých review

30.05.2020 Verified purchase

Půvabná knížka

Další příjemné poslouchání z pera Vlastimila Vondrušky. Příběh sice kriminální a plný vyšetřování, ale kupodivu se při něm posluchač neotřásá hrůzou, ale poslech si v pohodě plně užívá. Pan Hyhlík skvěle přečetl a hudba jako vždy příběhu dodává šmrnc. Už se těším na další příběh.

Cval rytířských koní: Otec a synové review

29.05.2020 Verified purchase

Dokonalé

Kniha Ludmily Vaňkové je dokonalým a citlivým vylíčením rytířské doby Jana Lucemburského. Už jsem četla mnoho knih s touto tématikou, každá samozřejmě o vztahu otce Jana a syna Karla mluví jinak, podle představy autora. Chtěla jsem touto knihou doplnit svou knihovničku dalším dílem Ludmily Vaňkové, která byla, je a bude mou oblíbenou autorkou. Její knihy jsou také ukázkou brilantní češtiny . Pavel Soukup se jako vypravěč osvědčil, příběhy tohoto typu jakoby byly psány pro něj.

Žena pro třetího krále review

26.05.2020 Verified purchase

Krásná kniha

Ludmila Vaňková dokáže ve svých knihách spojit historii s naprosto úžasným pohledem na osoby v ní zúčastněné. Moc krásně se to poslouchá. Renata Volfová knihu přečetla citlivě, její hlas knihu ozvláštnil. Hudba krásně do čteného textu zapadla a podpořila celkový dojem. Krásná kniha!

Čierny kruh: Koniec mafie review

22.05.2020 Verified purchase

Motiv X review

21.05.2020 Verified purchase

Další díl?

Poslech dalšího dílu o Fabianu Riskovi jsem si vysloveně užívala. Ovšem - zůstalo mnoho nezodpovězeného, takže už už vyhlížím nějaké pokračování a doufám, že bude. Ačkoli v některých knihách mi úplně nesedí přednes Pavla Soukupa, tady je skvělý a tato kniha mu padne jako ulitá. Doporučuji si poslechnout.

Loutkář review

18.05.2020 Verified purchase

Další příběh do série

Vždycky fandím vyšetřovatelům a zvlášť, když se v knize objeví nějaký obyčejný lidský příběh s napětím očekávám pokračování. Dnes jsem se tedy dočkala a doplnila si chybějící scény. Budu se muset ale vrátit a poslechnout dosud zakoupené příběhy znovu, abych si srovnala souvislosti. Kniha je příjemně přečtena, hudba neruší.

Podbrdské ženy review

17.05.2020 Verified purchase

Není to pohádka

Po celou dobu jsem poslouchala s úžasem, příběh se podobá příběhu mé stařenky, pokud jde o těžké živobytí rolnické rodiny, násilnou kolektivizaci včetně nuceného odevzdání zvířat i nářadí, ale i pokud jde o mezilidské vztahy. Další převratná období už jsme prožívali s ní a teprve při zpětném pohledu dokážeme aspoň částečně hodnotit, co bylo. Kniha tedy byla velice působivá, až na závěr, který jsem moc nepochopila, ale vím proč: ta generace, která uteče, je generací mých dětí, spíše vnuků. Až do té mé víceméně lpíme na tradicích a nejsme schopni, ani ochotni žít jinak. Možná bychom i chtěli, ale bojíme se.

Kniha je výborně přečtena a stojí za to se jí zabývat.

Popravčí review

15.05.2020 Verified purchase

Chris Carter boduje

Kriminálkám Chrise Cartera nechybí napětí a zamotané zápletky s nečekaným rozuzlením. Co se mi však líbí nejvíc, je spojení jeho kriminálky s přednesem Jakuba Saice. Ten je umí přečíst tak, že poslouchám sice napínavou kriminálku se spoustou krve, ale zároveň se skvěle bavím. Kdyby ji četl někdo ponurým hlasem, asi bych u ní nevydržela. Hudba výborná.

Osamělý rváč review

14.05.2020 Verified purchase

Dokonalý zážitek!

Zpočátku jsem měla problém s poslechem této knihy. Je napsaná vzletnou, trochu archaickou češtinou a i Petr Třebický tento dojem svým stylem četby podpořil. Ale pak jsem se zaposlouchala a od poslechu se nemohla odtrhnout. Kniha je zajímavá, i dnešnímu čtenáři je určitě příběh podobný pro touhu něčeho dosáhnout, jít při tom bezohledně za svým cílem a na konci zjistit, že "všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest" - řečeno s klasikem. Při ohlédnutí za svým životem pak zjistí, že jeho snažení sice přineslo užitek, ale život kolem plynul prázdně. Moc dobrá kniha!

Les přízraků review

12.05.2020 Verified purchase

Dobrodružství v dávné minulosti

Knihy Juraje Červenáka s kapitánem Steinem jsou mi sympatické a ráda je poslouchám. Rozdílná morálka pro šlechtice a poddané, pro muže a ženy, zamotaný příběh plný tajemství a pověr, vše vyúsťuje do příjemného počteníčka (samozřejmě posloucháníčka). Zvukové efekty podtrhují celkovou atmosféru příběhu, který opět a opět výborně přečetl Marek Holý. Těším se na pokračování, nebyla bych ženou, kdybych se nechtěla dovědět další osudy Johanky a Bohdana, kterým držím palce.

Dokonalá manželka review

11.05.2020 Verified purchase

Dobrá

Fantastický příběh, plný překvapení. Až mě to přinutilo zamýšlet se nad morálními hodnotami člověka. Kniha je velmi zajímavá, ráda bych ji doporučila i jiným posluchačům. Poslouchá se opravdu na jeden zátah, odejít od ní přímo bolí. Tomáš Pavelka ji výborně přečetl, hudba nerušila a text vhodně doplnila.

Smrt na Nilu review

10.05.2020 Verified purchase

Nesmrtelné

Lukáš Hlavica výborně přečetl detektivku z díla královny detektivek. Knihu stokrát přečtenou, stokrát zhlédnutou ve filmové verzi a teď poslechnutou v audio formě a přesto nesmrtelnou, ke které se budu i nadále vracet. Zvláštní, že i když bych mohla říct, že knihy Agathy Christie znám zpaměti,vždycky mi přinesou vynikající zážitek. Ráda budu doplňovat svou audio knihovnu jejími díly.

Poslední paní Parrishová review

08.05.2020 Verified purchase

Jako Román pro ženy

Román, kde dobro zvítězí nad zlem a kniha o tom, že i dobrý počtář se někdy přepočítá. Zajímavý příběh, s celkem snadno odhalitelnou zápletkou, se moc dobře poslouchá. Je to takový Román pro ženy, kniha právě tak pro volné sobotní odpoledne. Mně by docela stačil otevřený konec bez popisu aktu pomsty, ale autorka měla potřebu vyjádřit i zadostučinění. Knihu si přečtěte (audio poslechněte), litovat nebudete. Líbil se mi i přednes oběma interpretkami. Hudba jemně doplňovala čtené slovo.

Planina review

07.05.2020 Verified purchase

Zajímavé

Záhadné příběhy jsou záhadné a bojíme se jich pro to tajemno a neznámo, kterému nerozumíme. První polovinu knihy jsem poslouchala při pošmourném počasí a v podvečer a docela jsem se bála o hrdiny knihy a mockrát jsem si říkala, to bych ndala, tam bych nešla. Dnešní dopoledne je krásné a slunečné a můj včerejší strach je mi k smíchu. Kniha je moc dobře přečtená a doprovodná hudba - výrazně podpořila čtený text. Závěr knihy je překvapivý, ale nemůžu se u něj zastavit, abych nepokazila zážitek dalším čtenářům.

Posledný kojot review

06.05.2020 Verified purchase

Spokojenost

S knihou jsem spokojená. Příběh neuráží, poslouchá se příjemně, i přiblížení Harryho jako člověka není k zahození. Mám snad všechny, které dosud vyšly a určitě si budu hlídat, pokud vyjde další kniha od tohoto autora. Ivo Gogál, jako dokázal už i u jiných knih, je výborným interpretem. Výborné!

Projekt manželka review

05.05.2020 Verified purchase

Hořkosladký příběh

Příběh hořkosladký, pokud člověk uvěří, že si osoba s aspergerem uvědomuje svou odlišnost a touží po něčem, co vůbec neví, že nemá. Nejsem doktor, nerozumím tomu, ale účelem této knihy není vědecká nauka, ale zábava a tento účel splňuje dokonale. Je zábavná, mnohé situace vedou k pousmání, mnohé jsou - z našeho pohledu zdravého člověka -až trapné, což je ovšem pro člověka s tímto postižením - nepochopitelné. Kniha se mi líbila. Jan Zdražil se s rolí člověka postiženého aspergerem vyrovnal výborně, už z hlasu je znát, jinakost hlavního hrdiny. Doporučuji všem.

Puls review

03.05.2020 Verified purchase

Není Francis jako Francis

Protože vím, že Felix spolupracoval s Dickem Francisem při tvorbě jeho posledních knih, měla jsem představu, že se budou knihy svým charakterem podobat. Není to tak, jako je každý člověk jedinečný, je jedinečná i jeho tvorba.Kniha Puls je až příliš akční, až příliš nepravděpodobná. Snad mi trochu vadil i způsob interpretace, přednes Simony Babčákové mému uchu nelahodí a dlouho mi trvalo, než jsem jej trochu vzala na milost. Příště budu asi hodně zvažovat, jestli vzít knihy Felixe Francise na milost a udělat si z nich sbírku, jako mám u jeho slavného předka.

Sviňa review

02.05.2020 Verified purchase

Zajímavá zkušenost

I když autor v úvodu varuje, že jde o příběh zcela vymyšlený, jímá mě děs, že je na těchto příbězích spoustu pravdy. Tématu mafie ae věnuje určitě mnoho autorů, slyšela jsem x četla o počátcích mafie v Česku od Frýbové, Wiewega, další od Dána, Kariky a určitě je spousta knih s touto tématikou. Nebudu se v této recenzi zabývat obsahem knihy, abych zbytečně neprozrazovala víc než je nutné, ale nepochybuju o tom, že má pravdivý základ. Určitě si knihu přečtěte, není to žádné suché shrnutí fakt. Určitě na její dobré poslouchatelnosti má svůj díl interpret Peter Kočiš. V každém případě je to má první zkušenost s knihou Arpáda Soltésze a doufám, že ne poslední.

Michelup a motocykl review

30.04.2020 Verified purchase

Zábavná a v mnohém aktuální

Ke své hanbě musím přiznat, že toto dílo Karla Poláčka jsem neznala, snad jsem o něm ani nikdy neslyšela. Příběh je lehký, hravý, v mnohém mi připomíná Saturnina i Skupova Spejbla a Hurvínka. Kniha pobaví a rozhodně nezarmoutí. I Luboše Pavla slyším v roli interpreta poprvé a je bezvadný. Knihu budu rozhodně doporučovat.

Šikmý kostel review

29.04.2020 Verified purchase

Úžasný příběh

Šikmý kostel v podání Vilmy Cibulkové: úžasný příběh, ke kterému se budu ráda vracet. Těžký život generací mých pra-pra-rodičů a jejich potomků se mi rozvíjí před očima. Jde skutečně o velmi poutavé vyprávění, které mohu všem jen doporučit.

Temný plameň review

29.04.2020 Verified purchase

Výborný Connelly

Kniha mě opět nezklamala. Potřebovala jsem jen na poslech trochu víc soustředit, a to i přesto, že mám ráda slovenštinu a nikdy mi nedělalo problémy slovensky číst ani poslouchat. Harry Bosch a Renée Ballardová je dvojka, ke které se ráda vracím.

Ivo Gogál jako vypravěč je jednička.

Oběť bez tváře review

27.04.2020 Verified purchase

HU! Tak tomuto se říká kriminálka!

Tak dobrou kriminálku jsem už dlouho neposlouchala. Jistě se bude řadit mezi nejlepší ze severských kriminálek. Poslouchala jsem bez dechu a skoro ani neodcházela spát. Velmi mě překvapil přednes Pavla Soukupa, jehož hlas moc nevyhledávám, ale tady byl přímo vynikající. Hudbu jsem začala vnímat snad až v závěru a byla fajn. Kriminálku doporučuju, určitě se žádný z posluchačů nebude nudit.

Nůž review

25.04.2020 Verified purchase

Jo Nesbo opět boduje

Další vynikající kniha oblíbeného spisovatele. Tentokrát jsem s napětím očekávala, zda Harryho nechá skutečně odejít a tím ukončit sérii kriminálek, nebo jestli budeme mít nějakou naději na další pokračování. Kriminálka výborná, David Matásek je výborným vypravěčem. Myslím, že i bez mého doporučení ji milovníci díla Jo Nesbo už pořídili. Stojí opravdu za to.

Dokonalá smrt review

22.04.2020 Verified purchase

Helen Fieldsová zase boduje

Výborná kniha z pera Helen Fieldsové, moje v pořadí třetí, kterou jsem zakoupila a poslechla. Všechny jsou dobře "poslouchatelné", nechybí jim spád ani napětí. Nejde jen o detektivní zápletku, co je dělá zajímavými, ale i lidské příběhy hlavních hrdinů, kterým držíme palce. Sympatický hlas Jana Šťastného požitek jen umocňuje.

Čtvrtá opice review

20.04.2020 Verified purchase

Dobře sestavená kriminálka

Kriminálka nejen dobře napsaná, ale i dobře odvyprávěná. Co mi trochu vadilo, byl vyčerpávající popis krutostí a sadistického mučení, až tak podrobně je nemusím. Celkově však kniha zaručuje dobrý poslech. Doporučuji milovníkům thrillerů.

Dobrý ročník review

18.04.2020 Verified purchase

Milý příběh

Příběh, který zfilmovaný určitě řada lidí zná. Ale mě fascinuje něco dalšího: Peter Mayle o Provenci a jejích obyvatelích dokáže zasvěceně hovořit, umí do všech detailů popsat vynikající jídla, vína, povahu lidí, že má posluchač (já tedy určitě) Provenci nejen navštívit, ale strávit tam delší čas, na vlastní kůži to všechn o osahat a zažít. Nejen tuto jeho knihu, ale i Rok v Provenci doporučuji všem čtenářům, i milovníkům audioknih.

Jiří Schwarz je dobrým vypravěčem, krásně mi ten zážitek zprostředkoval.

Losos v kaluži review

17.04.2020 Verified purchase

Svěží příběh

Svěží vyprávění dvou světů. Příběh není pro ortodoxní křesťany, určitě by se pohoršovali nad popisem Boha a nebe, ale každý může mít o nebi jinou představu. Příběh by se určitě dobře poslouchal ve slunném odpoledni u vody nebo nad kávou ve stínu slunečníku, ale není to podmínka. Obě interpretky se svého úkolu zhostily na jedničku, vyprávění bylo plynulé a zurčelo jako bystřina přes kameny. I taková energie z něj sršela. Jsem spokojená.

Bez duše review

16.04.2020 Verified purchase

Vcelku příjemný poslech

Celkem zajímavý příběh mi trochu vyzněl jako vychloubání hlavního hrdiny, jaký je skvělý přes všechny možné i nemožné rány tělesné i duchovní, které obdržel. Ale poslouchá se to dobře, je to příjemná kniha, která posluchače moc nezatíží. Strávila jsem s ní pěkných pár hodin, nenudila jsem se. Martin Preis je jako vypravěč výborný. Kryštof Hádek měl, pokud jsem dobře poslouchala, jen malou roličku, ale prostřídání hlasů bylo velice vhodné.

V rouše beránčím review

15.04.2020 Verified purchase

Zajímavé a k zamyšlení

Násilí plodí násilí, nenávist plodí nenávist. K tomu přemíra alkoholu a neštěstí je na světě. Pokud jsou v tomto kolotoči děti... Můj zážitek z vyslechnutého příběhu je velmi silný, rozhodně ho nebudu považovat jen za kratochvilné čtení. Význam příběhu je daleko hlubší. Rozhodně stojí za to si jej poslechnout, i těm, kdo mají rádi napínavé příběhy, i těm, kteří hledají v knize něco víc. Příběh je moc dobře přečten, Aleš Procházka je vynikající interpret. Hudba dobrá.

Po nás potopa review

14.04.2020 Verified purchase

Škoda

Nádherný příběh, který bych ráda znovu zakoupila a poslechla, ale v jiné interpretaci. Na rozdíl od ostatních recenzentů nejsem schopna příběh, který ostatně znám dobře z knižní podoby, plně vychutnat a to pro způsob četby. Jiří Pobuda mi nevyhovuje. Pro příště si dobře rozmyslím, zda jakoukoliv knihu v jeho podání pořídím. Škoda.

Poklad byzantského kupce review

14.04.2020 Verified purchase

Bezvadná česká detektivka

Knihy Václava Erbena mám moc ráda. Neodpustím si vzpomínku - v brožovaném vydání jsem je kupovala v novinovém stánku na cestu vlakem ze školy a většinou jsem je i ""zhltla" než jsem přijela domů. I teď, po ...době mají pro mě svůj půvab, stejně jako dánovky - skupina lidí, kteří šíří kolem přátelskou atmosféru, přestože se zabývají vyšetřováním zločinu. V žádné z těchto knih nechybí nějaký lidský příběh, pro který hlavnímu hrdinovi musíme držet palec. Skvělé knihy, určitě se po nich v audio podání budu pídit dál. Tomáš Jirman je výborným vypravěčem a i hudba mi připomněla čas, kdy jsem ji denně slyšela v rádiu. Výborné!!

Mrtvá v knihovně review

13.04.2020 Verified purchase

Slečna Marplová v hlavní roli

Příběhy Agathy Christie jsou i po letech od jejich vzniku stále svěží, plné energie staré dámy, která lehce odhalí kdejaký zločin. Ráda je poslouchám, i mě jako kdyby vrátily o padesát let zpátky. Oběma interprety je kniha výborně přečtena, posluchač se "neztratí". Hudba výborně čtené slovo doplňuje.

Ulička hanby review

13.04.2020 Verified purchase

Vondruška zase boduje

Vondruškovy knihy jsou vždy zajímavé, dobře se čtou i poslouchají, mají zajímavou zápletku s rozluštěním na konci, jako mají správné detektivky být. Tím, že jsou zasazeny do prostředí dávno minulého, mají pro nás trochu i charakter pohádky. Mám je moc ráda a vždycky "skočím" po dalším příběhu. Uličku hanby jsem měla možnost poslouchat jako dramatizaci a teď ve formě čtené knihy a dala bych vždycky přednost této formě. Dramatizace je jistě zajímavá, ale pro odpolední nedělní poslech v rádiu, kde není tolik času. U čtené knihy si posluchač užije všechny detaily a nezáleží až tak na tom, kolik u ní stráví času. Jan Hyhlík - přednes výborný, umí knihu prožít. Hudba jako vždycky podporuje čtený projev. Milovníkům Vondruškova díla jistě nemusím doporučovat, ti knihu už určitě koupili a ostatním doporučuji - vyzkoušejte.

Zkouška neviny review

12.04.2020 Verified purchase

Klasika

Klasickou detektivku Agathy Christie Zkouška neviny mám samozřejmě ve sbírce jejích knih v papírové podobě. Ale protože už mi dělá čtení potíže, doplnila jsem ji i do audio knihovny. Tentokrát bez slečny Marplové, i bez Hercule Poirota, ale příběh opět zauzlený s překvapením nakonci. Ani velmi pozorný posluchač neodhalí viníka. Aleš Procházka je dobrým vypravěčem. Knihu stojí za to si poslechnout.

Venuša zo zátoky review

10.04.2020 Verified purchase

Jako vždy skvělá

Další "dánovka" se zase vydařila. Parta kolegů v práci, přátel, kteří se musí spolehnout jeden na druhého a zapeklité, ošklivé případy.

Martin Mňahončák je skutečně důstojným nástupcem v četbě Dánových kriminálek.

Hudební předěly výborné, neruší.

Mlčící pacientka review

07.04.2020 Verified purchase

Konec dobrý, všecko dobré

Zpočátku se příběh zdál být téměř výpisem z chorobopisu pacientky a výpovědí jejího lékaře,až jsem měla chuť knihu odložit s tím, že nic moc, nezajímá mě. Pak se ale vše náhle zvrtlo a konec - ten byl tedy více než překvapivý. Mohu opakovat svůj nadpis hodnocení - konec dobrý, všechno dobré a upřímně konstatovat, že mě kniha pobavila. Plný počet bodů za příběh i za přednes. Hudba nerušila, jen mírně dokreslila. Poslechněte si, je dobrá.

Konec hry review

06.04.2020 Verified purchase

Konečně konec?

Knize dávám plný počet bodů, příběh je zajímavý a co víc, bezvadně přečtený. Proč však tento úvod: Příběh jsem schopna se vším všudy vychutnat až po vyslechnutí téměř konce, z počátku mi přijde chaotický až nesrozumitelný. Je to stejně jako u první knihy Daniela Cole, kterou jsem pořídila (Hadrový panák). Z toho důvodu jsem také dlouho váhala nad zakoupením Loutkáře a když už teď vím, jak na něj, asi ho stejně nakonec koupím. Zkrátka - musím příběh vyslechnout až do konce a pak jej pustit znovu, abych se dozvěděla, co předcházelo, o čem kniha vůbec, krom překvapivého závěru, vůbec je. Jsem schopna se s tím poprat. Knihu doporučuji všem posluchačům s tímto upozorněním: je dobrá, ale najděte si svůj způsob poslechu.

Kluk spolkne vesmír review

04.04.2020 Verified purchase

Krásný příběh

S knihou jsem více než spokojená, časem se k ní určitě zase vrátím.Příběh mě chytil hned od počátku. Vyzníval jako obyčejné vyprávění obyčejného kluka o obyčejném životě v prostředí plném tragédií, v závěru téměř hororovém. Způsob přednesu Marka Němce mi k tomuto vyprávění "seděl", hudba příjemně čtené slovo doplňovala. Knihu mohu jen doporučit všem posluchačům, silný zážitek zaručen.

Mstitel z Jenštejna review

02.04.2020 Verified purchase

Další výborný Vondruška

Vondruškovy knihy miluju. Mají vtip, spád, nemají hluchá místa, mají docela komplikovanou zápletku a rozluštění tajenky je naprosto neočekávané. Přečtené Janem Hyhlíkem nemají konkurenci. Hudba ve středověkém stylu krásně odděluje kapitoly. Už se těším na další z Vondruškových knih, kéž je jich ještě hodně!

Jeden mrtvý navíc review

01.04.2020 Verified purchase

Kratochvilná kniha

Případy bratra Catfaela mám ráda. V záplavě složitých příběhů jsou pohlazením na duši. A stejně jako moc nevyhledávám Pavla Soukupa jako interpreta, knihy o bratru Catfaelovi si bez jeho hlasu neumím představit. Hudba svým charakterem výborně dokresluje příběh. Už se těším na vydání další knihy Ellise Peterse.

Fáma review

31.03.2020 Verified purchase

Příjemný poslech

Co zmůže pomluva, zná určitě každá komunita a ta z malého města o to víc. Nepříjemné je, že se nedá vyvrátit a pokud je založená na pravdě, má o to horší důsledky, pak je snad lepší komunitu opustit a žít jinde.

Kniha je působivá, zde právě fáma vypuštěná mezi lidi ohrožuje nejvíc její autorku. Je velmi zajímavé sledovat jak se ujímá a cestuje mezi lidmi a co dokáže natropit. Ovšem odhalení v závěru příběhu způsobí přímo šok.

Velmi působivé je rozdělení knihy prostřednictvím obou interpretek, které nenechá posluchače na pochybách, která z postav zrovna mluví. Obě, paní Stryková i Steinmasslová mistrně ovládají svůj hlas a je lahůdkou jejich přednes sledovat.

Dívka v ledu review

28.03.2020 Verified purchase

Vrah - šílenec?

Velmi dobře propracovaný kriminální příběh. Samozřejmě velmi překvapivé a neočekávané rozuzlení je až na konci příběhu. Musíme se bát o život sympatické vyšetřovatelky.

Výbornému zážitku z poslechu nesporně přispěla interpretace, Martin Stránský je zkušený matador, jeho způsob přednesu není ani maličko nudný, naopak, dodává příběhu dynamiku.

Hudba odpovídá napínavému ději, podporuje jej a nepůsobí rušivě.

Devátý hrob review

27.03.2020 Verified purchase

Velmi vydařená

Devátý hrob - jako zatím všechny Ahnhemovy knihy je velmi vydařená, ale i velmi temná. Přiznám se, že po jejím poslechu se budu při cestě venku opatrně ohlížet přes rameno,přestože nejde o horor, ale knihu, která by mohla mít reálné základy.

Pavel Soukup je výborný, i když v některých knihách mi zvuk jeho hlasu vadí, tady byl jednička.

Hudební doprovod - byl vůbec nějaký? Tak jsem se do poslechu zabrala, že nějaké předěly šly mimo mě.

Černá díra review

24.03.2020 Verified purchase

Emotivní

Úžasně napsaný, obsahem velmi hrozný příběh obětí zneužívání, obětí, které se nemohou bránit a i když volají, nikdo je neslyší, neproniknou přes hradbu lhostejnosti. I pozůstalí jsou oběťmi. Stejně jako v knize DNA je závěr knihy překvapivý. Obě knihy ve mně rozhodně zanechaly hluboký zážitek a samozřejmě jsou obrovským námětem k přemýšlení. Kniha je bezvadně přečtená, Klára Cibulková dokáže svým přednesem napětí vystupňovat. Hudební doprovod nijak neruší a přitom vhodně doplňuje čtené slovo.

Teritoria review

20.03.2020 Verified purchase

Temný příběh

Ani tentokrát nejsem z knihy Oliviera Noreka zklamaná. Je to velmi temný příběh, temný v tom, že představuje nekonečný boj spravedlivého s vypočítavostí, touhou po moci, podražáctvím a jako kdyby sám nevěřil, že spravedlnost může někdy zvítězit. Až je mi z toho těžko na duši. Kniha je výborně zpracovaná, Martin Stránský ji jako vždy výborně přečetl. Knihu mohu jen doporučit pozornosti všech posluchačů.

Code 93 review

19.03.2020 Verified purchase

Působivé

Velmi působivý příběh! Skvěle přečtený, Martin Stránský je jako vždy jednička.Posluchač si musí zvyknout na obrácený řád - nejdřív najde mrtvoly a teprve pak se začne odvíjet celý příběh včetně důvodů a způsobů. Co je zvlášť působivé - důvod, proč došlo k utajování zločinů. Knihu doporučuji všem milovníkům záhad a hned otevírám další od Oliviera Norka - Teritoria.

Schindlerův seznam review

13.03.2020 Verified purchase

Nádherný příběh

Nádherný příběh o lidské obětavosti, soucitu, solidaritě. Nikdo jej nemůže zpochybňovat, o jeho pravdivosti svědčí přeživší zachránění.

Ve filmové verzi jsem jej ani celý neshlédla, nebylo to nic pro mé "nervy", knižní podoba byla snesitelnější, přes všecky hrůzy, které popisuje.

Kniha je velmi přesvědčivě a citlivě přečtena. Budu ji určitě doporučovat všem zájemcům.

Přiznat vinu review

08.03.2020 Verified purchase

Dalo se to

Příběh zajímavý, velmi dobře přečtený. Střídání interpretů celkový dojem vylepšilo, příběh byl rozhodně lépe "stravitelný". Detektivka je bezesporu dobře napsaná, s nečekaným rozuzlením. Stojí rozhodně za to, ji poslechnout.

Nevieš dňa, nevieš hodiny review

07.03.2020 Verified purchase

Další výborná kniha

Docela dlouho jsme čekali, výborná zpráva je, že jsme se dočkali nové knihy Dominika Dána. Tomuto autorovi fandím, jeho knihy jsou svěží, plné chlapského kamarádství a lidské soudržnosti. Parta kriminalistů řeší zapeklité případy, které, bohužel, přináší běžný život. Změnu interpreta jsem samozřejmě zaregistrovala a je plnohodnotná, Martin Mňahončák je skvělý.

Knihu mohu všem jen doporučit a už se těším na další, snad bude.

Mlčení review

06.03.2020 Verified purchase

Zajímavá literatura

Mučednictví - pro víru, pro přesvědčení, ze solidarity je stav, vyžadující maximální odvahu a v nás vyvolává obdiv, i když mnohdy nechápeme. Kladu si otázku, jestli bych dokázala být hrdinou pro cokoliv a nemám o sobě v tomto ohledu zrovna vysoké mínění.

Kniha se mi líbila, právě pro to množství otázek, na které nemám odpověď. Hlas interpreta, Martina Zahálky tento druh literatury

ještě více povznáší. Hudba orientálního stylu také vyzdvihuje místo, kde se příběh odehrává.

Pěkná kniha!

Maigret se brání review

04.03.2020 Verified purchase

Nesmrtelná klasika

I tuto knihu znám z dřívějška, měla jsem ji v knihovně v papírové formě. Čtená forma audioknižní mi však přináší podstatně větší a lepší zážitek. Příběh jsem si tedy zopakovala a kdyby se dávaly body. panu Simenonovi bych dala maximální počet. K Maigretovi se ráda vracím, i když mi už nepřináší téměř nic nového, protože příběhy znám. Hlas pana Vlasáka už pro mě bude navždy Maigretovým, stejně jako hudba hudbou Paříže.

Duch znojemských katakomb review

03.03.2020 Verified purchase

Výborná kniha, jako vždy

Vondruškovy knihy - to je jako závan čerstvého větru do všedního dne. Zábavné, výborně přečtené, s napínavou, neprůhlednou zápletkou s rozluštěním na samém konci. Rozhodně potěší každého, kdo má rád záhady zasazené do dávné minulosti s postavami, které mohly, ale i nemusely skutečně existovat. Čtený text výborně doplňuje hudba. Už se moc těším na další z řady Vondruškových děl.

Už teď jsi mrtvá review

16.02.2020 Verified purchase

Příjemné poslouchání

Jde o docela zamotaný románový příběh založený na závažných činech. Je třeba bedlivě poslouchat, jinak se člověk v příběhu ztratí a musí, jako já, začít znovu, aby se zorientoval. Ale to je jiná věc, příběh je zajímavý, velice dobře přečtený. Má románové zakončení ve stylu - vše dobře dopadne.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Žena mého života review

14.02.2020 Verified purchase

Zase skvělý příběh

Tato kniha je napsaná velice sugestivně, úplně jsem cítila bezmoc člověka nespravedlivě obviněného. Kniha je přečtena jako obvykle vynikajícím Igorem Barešem a vsuvky mezi kapitolami - něco úplně nového - se ke čtenému slovu výborně hodily. Knihy Tima Weavera jsou všechny výborné, tato je maličko jiná a snad předčí všechny dosavadní. Vřele doporučuji všem posluchačům.

Sněžný měsíc review

12.02.2020 Verified purchase

Pěkná kniha

Není na světě jen dobro nebo jen zlo, jen láska nebo jen nenávist, na světě je od všeho trochu. Michaela Klevisová umí namíchat příběh, který to všechno obsahuje a umí to moc pěkně. Příběh vyznívá ještě lépe v podání Kristýny Kociánové, která mu dodává na pravdivosti. Všecko to lehce doplňuje mírná a tichá hudba. S poslechem jsem spokojená, knihu doporučuji všem milovníkům české detektivky.

Betónová blondína review

11.02.2020 Verified purchase

Dobrý poslech

Michael Connelly nezklamal a jako vždy odvedl dobrou práci. Příběh je zajímavý, jako u každé správné detektivky je pachatel neznámý až do poslední chvíle. Tuto detektivku si přikládám do řady detektivek od oblíbeného autora. Mám ráda knížky ve slovenštině a v přednesu Ivo Gogála zvlášť. Co mi nesedí je, že knížky ve slovenské a české verzi nejsou v mnoha případech vydávány pod stejným názvem, a tak se snadno může stát, že koupíte stejnou knihu, na to je třeba si dát pozor.

Hudební vsuvky jsou příjemné, nerušivé.

Stříbrná cesta review

09.02.2020 Verified purchase

Úžasný dramatický příběh

Jestliže se při čtení nebo poslouchání dokážete na příběh natolik soustředit, že spolu s hlavní postavou cítíte její smutek, nenávist, zimu i tmu, prožijete ten nejpříšernější příběh. Kniha je ovšem úžasná, úžasné drama, k jehož vyvrcholení dojde až na konci. Autorka píše vytříbeným, zkušeným a dospělým jazykem, příběh neprodlužuje jalovými popisy. Hudba dramatičnost jen prohlubuje, stejně tak je zajímavá režie četby,kde se oba interpreti střídají a příběh je o to srozumitelnější. Oba interpreti jsou vynikající tady, jako i dalších knihách, které přečetli.

Nenech to být review

08.02.2020 Verified purchase

Pěkný příběh

Příjemné poslouchání pro zimní den, přiměřeně napínavé, se zajímavou zápletkou a nečekaným závěrem.

Doprovodná hudba poslech nijak nerušila, byla jemná, zajímavá. Gustav Hašek v hlavní roli příjemně překvapil, neuvědomuju si, že bych ho už někdy slyšela. Má příjemný hlas a dokáže jednotlivé postavy hlasovou modulací pěkně odlišit, neměla jsem ani chvilku pocit zmatení, že bych hledala, kdo to teď vlastně mluví. Mám z knihy dobrý pocit a můžu ji s dobrým svědomín doporučit všem posluchačům.

Příběhy železné opony review

07.02.2020 Verified purchase

K zamyšlení

Luděk Navara dal dohromady velice zajímavé příběhy. Navozují zajímavé dilema: utéct za svobodou nebo se snažit pomoct o změnu uvnitř země? Ovšem, v té době jsem vyrůstala a mnohé nevnímala, a hříchem mnohých otců bylo neučit děti o svobodě, jaká by mohla být. Četla jsem, že my se jako národ dokážeme semknout jednou za dvacet let a zvěrstva lidí, ať už nacistů nebo komunistů snášíme se sklopenou hlavou, hlavně, že teď nejsme na řadě my. Nejsem hrdina, patřím k té tiché většině.

Případ s alchymistou review

05.02.2020 Verified purchase

Skvělý Vlastimil Vondruška

Knihy Vlastimila Vondrušky mám moc ráda. Příběhy jsou neotřelé, zápletky se neopakují a jen držíme palce našim vyšetřovatelům. Hlas Jana Hyhlíka a výrazná hudba už předem říkají - zklidni se, usaď se a poslouchej. Příběhy jsou milé, ráda se k nim vracím.

Maigretova trpělivost review

05.02.2020 Verified purchase

Klasika

Za klasiku lze označit sérii případů komisaře Maigreta Georgese Simenona. Komisař, jehož příběhy vždy podvědomě zasazuji do předválečného období, teď řeší případ, který se týká osoby, jež přežila druhou světovou válku! Mě to překvapuje, asi proto, že to vůbec neodpovídá mé představě života po válce, jak to známe my. Ale Francie je Francie, spousta denní rutiny je tam asi jiná než u nás. Příběh se mi líbil, i interpretace. Četba Jana Vlasáka a doprovodná hudba - to je komisař Maigret a jeho Paříž.

Plavec review

04.02.2020 Verified purchase

Tak nevím

Příběh se zpočátku docela slibně rozvíjel, uprostřed jsem se musela několikrát vracet, protože jsem ztratila nit a nakonec vyzněl jako melodrama