User Helena's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Normální lidi review

26.11.2020 Verified purchase

Silný irský román

Normální lidi jsou neuvěřitelně silný a nečekaně složitý příběh, který se poslouchá jedna báseň. Než se proberete, pár let v životě dospívajících kamarádů/milenců/spolubojovníků uteče jako voda. Myslím, že tahle audiokniha by se měla předepisovat všem nespokojeným teenagerům, kteří nevědí, kam se vrtnout. Po poslechu by totiž zjistili přesně to, co se autorka (podle mě) snažila říct - všichni jsme normální lidi, každý máme nějaké starosti, ale když se máme vzájemně rádi a podporujeme se, všechno spolu ustojíme. Za mě rozhodně tip na skvělý poslech a nutnost pro všechny milovníky dobrého a syrového čtení.

Zrcadlový muž review

19.11.2020 Verified purchase

Nejděsivější Kepler

Teď, po doposlouchání celé knihy, bych strašně chtěla napsat obsáhlou recenzi. Ale sedím s pusou otevřenou dokořán a nechápu, jak to mohou ti dva lidé takhle napsat! Zrcadlový muž je rozhodně nejděsivější a nejnapínavější díl celé série. Nebyla jsem schopna se od poslechu odtrhnout ani po několika hodinách. Pavel Rimský opět vtiskl všem postavám život, přesně vystihl náladu a dramatičnost příběhu. Ta je ještě víc umocněna jeho na první poslech klidným přednesem, z něhož však čiší naléhavost a touha po nalezení konce příběhu. Nechci prozradit ani maličkost z příběhu, takže jen pomyslně tleskám této knize... a všichni si ji poslechněte. Pak mi dáte za pravdu, že Joona Linna snad ještě nic složitějšího neřešil.

Modern Northern Crime Male detective Explicit scenes Unexpected twist

Tři kamarádi Rating

19.11.2020 Verified purchase

Aristokratka u královského dvora Rating

13.11.2020 Verified purchase

Kdo o tom ví? Rating

13.11.2020 Verified purchase

Ti druzí Rating

13.11.2020 Verified purchase

Zelená míle Rating

07.10.2020 Verified purchase

Manželé odvedle review

18.09.2020 Verified purchase

Osvědčená nespolehlivá vypravěčka

Příběh začíná veselým večírkem, následuje děsivé zjištění, že malá dcerka hlavních hrdinů byla unesena. Byla však unesena nebo ji někdo zabil? Náhodou či schválně? Shari Lapena využívá osvědčené nespolehlivé vypravěčky, aby nám čím dál víc zamotávala hlavu a nutila nás stále více se nořit do příběhu. Lži a tajemství se vrší jedno na druhé, aby nakonec vyústily v konec, s nímž nikdo nepočítal. Manželé odvedle jsou napínavým psychologickým thrillerem o únosu dítěte, za kterým může stát úplně kdokoliv. Nechte se s Ann nést na vlnách jejích mlhavých vzpomínek a pátrejte spolu s vyšetřovateli, kde je Cora. A připravte se, bude to velká jízda. Martina Hudečková i Libor Hruška jsou zkušenými vypravěči, jejich přednes se ke knize skvěle hodí. A děj navíc dokreslují hudební předěly, ale i občasné dramatické, překvapivé hudební pauzy.

Psychological Domestic Unreliable narrator Well-rounded characters

Mengeleho děvče Rating

16.09.2020 Verified purchase

TEMNÝ PÁN: Školní roky Rating

04.09.2020 Verified purchase

Svědkyně obžaloby a další povídky Rating

04.09.2020 Verified purchase

Bourneova totožnost Rating

04.09.2020 Verified purchase

Růže pro Algernon review

26.08.2020 Verified purchase

Miluju tuhle povídku, román, divadelní hru!

Chtělo by se mi křičet do celého světa, jak moc miluju tuhle povídku, později román a především divadelní hru!!! Od té vteřiny, kdy jsme měli na základní škole kousek Keyesovy povídky v čítance, jsem pásla po tom, abych se dobrala celého textu. Několik let to vypadalo beznadějně, až jsem uspěla v městské knihovně. Povídka, která spatřila světlo světa již v roce 1959, se stala nejznámějším dílem amerického autora Daniela Keyese. Sám autor dokonce později povídku rozepsal do plnohodnotného románu. Posléze jsem objevila divadelní zpracování, které můžete již od roku 1993 najít na repertoáru Divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné. Představitelem hlavního hrdiny, Charlieho Gordona, jehož největším životním snem je stát se chytrým, je po celé ty roky herec Jan Potměšil. Takže jsem opět skákala radostí, když jsem zjistila, že se svým libým hlasem vrhnul také do čtení audioknižního zpracování románu. Dojemný, ale rovněž velmi alarmující román vás uchvátí, ať příběh znáte, viděli jste divadlo, film či jste myškou Algernon zcela nepolíbení. Růže pro Algernon jsou základ sci-fi, hned vedle Já, robot a podobných kousků!

Dystopian / Post-apocalyptic Takes place on Earth Humor Single POV

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Rating

26.08.2020 Verified purchase

Budoucnost lidstva: Náš úděl mezi hvězdami Rating

26.08.2020 Verified purchase

Planeta opic review

31.07.2020 Verified purchase

Stále stejně geniální příběh

Planeta opic je sci-fi či dystopickým románem, vydaným již v roce 1963. Příběh známého románu je časem prověřený a stále stejně geniální. Můžete ho číst třeba stokrát a stejně v něm najdete další a další poselství. Představa, že bychom my, jako lidstvo, mohli natolik zlenivět, že by nás jiní savci překonali v myšlení nebo dokonce dorozumívání, je pro mě stále děsivější. Proto jsem moc ráda, že tato kniha získala i audiopodobu. A opět jsem si po letech připomněla, jak složité jsou naše cesty a co všechno by se mohlo stát, kdybychom se přestali snažit. Naléhavý přednes Davida Novotného dává příběhu nový rozměr (a vaše představivost jede na ještě vyšší obrátky než při čtení), díky němuž jsem opět objevila další skrytá podobenství s dnešní dobou. Trochu děsivá podobenství, nutno přiznat... Je skvělé, jak autor předběhl svou dobu a napsal román, který s klidem odolává času. Pokud jste Planetu opic doteď nečetli a znáte pouze filmové verze, určitě si ji nechte Davidem Novotným vyprávět. Možná si na konci řeknete stejné "sakra, ono je to vlastně takhle", jako se to stalo mně.

Classic Dystopian / Post-apocalyptic Takes place in Space Single POV For beginners in the genre

Neviditelný Rating

29.07.2020 Verified purchase

Dokonalá manželka review

15.07.2020 Verified purchase

Znepokojiný thriller

J. P. Delaney napsal další thriller, nad kterým vám zůstane rozum stát... I tentokrát je hlavní hrdinkou žena, i když v tomto případě se o ženu tak úplně nejedná. Nebo jedná? Vypadá to, že se nemohu rozhodnout, o čem kniha vlastně je, ale pravdou je, že vám nechci prozradit hlavní děj a myšlenku. Delaney jako vždy používá netradičních přístupů a možností vyprávění, díky nimž budete chtít další a další kapitolu, až se dostanete k posledním slovům. Po doposlouchání zůstanete možná několik minut sedět s otevřenou pusou a v hlavě vám pojede otázka: "Sakra, jak to teda nakonec dopadlo???"

Dokonalá manželka je velmi znepokojivý thriller, když si představíte, že by něco podobného bylo možné. Tomáš Pavelka je ideálním vypravěčem tohoto květnatého příběhu, jeho příjemný hlas je sympaticky neurčitý a krásně koresponduje s prostředím a dějem. Máte-li rádi přemýšlivé thrillery, rozhodně si pusťte do uší Dokonalou manželku.

Psychological Legal Domestic Well-rounded characters

Medvídek Pú Rating

07.07.2020 Verified purchase

Osvobození Rating

02.07.2020 Verified purchase

Deník kastelána review

02.07.2020 Verified purchase

Poslouchejte, jen když s vámi bude někdo doma

Nadšený nový kastelán nastupuje na místo v neznámém zámku. Je prostředek zimy, takže má dost času se se zámkem seznámit, připravit všechno pro příjezd své rodiny a příchod nové návštěvnické sezóny. Ze začátku vše plyne v poklidu, ale velmi brzy se začne zámek projevovat... A že se u toho budete krásně bát, tím si buďte jisti. Hlavně audioknihu poslouchejte jen, když s vámi bude někdo doma. Autor využil své dokonalé znalosti práce na zámku a také, co všechno můžete na zámcích slyšet a jak se vám to může zdát strašidelné. Když budete poslouchat se sluchátky na uších, tak se nelekněte, když vám někdo zaklepe na rameno. Krásný příběh, který je hrdým "bratrem" Bočkově Aristokratce. Poté, co utichnou poslední slova interpretovaná sametovým hlasem Jaroslava Plesla, budete okamžitě toužit po nějakém dalším dílu.

Karanténa Rating

01.07.2020 Verified purchase

Maigretův první případ Rating

01.07.2020 Verified purchase

Rekonstrukce Rating

01.07.2020 Verified purchase

Sirotčinec slečny Peregrinové: MAPA DNÍ Rating

01.07.2020 Verified purchase

Tajemství Hrobaříků Rating

01.07.2020 Verified purchase

Ve slepé uličce Rating

17.06.2020 Verified purchase

Plachetnice na vinětách review

17.06.2020 Verified purchase

Úspěšné čekání na Hájíčka

Plachetnice na vinětách nabízí propracovaný a citlivý příběh sedmačtyřicetileté Marie, která se nedávno rozvedla a pracuje na Univerzitě Karlově v Praze. Atmosféra v její rodině není úplně ideální... A tak se to Marie rozhodne řešit, jenže do cesty se jí připlete mladíček, který rozžehne oheň, ve který Marie už nedoufala. Drsný a přesvědčivý hlas Vandy Hybnerové přesně koresponduje s naléhavým vyprávěním hlavní hrdinky. Knihu příjemně dokresluje doprovodná jazzová hudba. Plachetnice na vinětách je důkazem toho, že na dobré příběhy se vyplatí počkat.

Hrdinův atlas smrtících draků Rating

17.06.2020 Verified purchase

SPRÁVNÁ PĚTKA na útěku Rating

17.06.2020 Verified purchase

Iluze Rating

17.06.2020 Verified purchase

Kavárna U Anděla 1: Nová doba Rating

17.06.2020 Verified purchase

Pravda, nebo lež Rating

17.06.2020 Verified purchase

Bez naděje Rating

17.06.2020 Verified purchase

Milé dítě review

17.06.2020 Verified purchase

Romy Hausmannová nasadila svým debutem Milé dítě laťku skutečně vysoko

Hlavní hrdinka Lena žije v tichém koutě lesa, v romantickém srubu. Má dvě krásné děti, manžela, který ji i celou rodinu miluje a úzkostlivě chrání. Pohlednicová představa se ale náhle rozsype, když se čtenář dozví, že Lena nežije tento svůj rodinný sen dobrovolně. Muž, jenž se nazývá Leniným manželem, mladou dívku unesl před strašnými čtrnácti lety, a od té doby s ní hraje děsivou hru na rodinu. A právě v tu chvíli se čtenářům začíná rozkrývat celý děsivý příběh, který sleduje z několika rovin zároveň, a při čtení se snaží přijít na kloub tomu, kdo mluví pravdu a komu se nevyplatí věřit ani jediné písmeno. Jak už to u dobře napsaných psychologických thrillerů bývá, nic není nakonec tím, čím se původně zdá. A tak je Milé dítě přesně tou knihou, během níž si připravíte celou řadu scénářů, abyste je pak mohli všechny vyměnit za nové.

Jeden z nás Rating

15.06.2020 Verified purchase

Znovu Provence Rating

21.05.2020 Verified purchase

Kamenná opice Rating

18.05.2020 Verified purchase

Metro 2033 Rating

13.05.2020 Verified purchase

V bílém plášti Rating

13.05.2020 Verified purchase

Praskliny Rating

13.05.2020 Verified purchase

Provazochodkyně Rating

13.05.2020 Verified purchase

Čtvrtá oběť Rating

13.05.2020 Verified purchase

Ostrov Entry Rating

13.05.2020 Verified purchase

Báje a pověsti starého Egypta a Mezopotámie Rating

13.05.2020 Verified purchase

Rosemary má dětátko Rating

13.05.2020 Verified purchase

Špion, který přišel z chladu Rating

13.05.2020 Verified purchase

Konec hlídky Rating

13.05.2020 Verified purchase

Sámo Rating

13.05.2020 Verified purchase

Úzkosti a jejich lidé review

13.05.2020 Verified purchase

Neuvěřitelný Fredrik Backman

Po půl roce čekání se konečně objevila nová kniha od švédského vypravěčského mága. Fredrik Backman uchvacuje čtenáře a posluchače květnatostí svého projevu, barvitostí jazyka a zdánlivou složitostí příběhů. Pokud posloucháte Backmana poprvé, může se totiž zdát, že se nikdy nedoberete rozuzlení. Opak je však pravdou, jak dokazuje i v této novince. Úzkosti a jejich lidé jsou příběhem o ledasčem, hlavně však o sounáležitosti, pochopení a naději. Backman je geniální v tom, že vás vrhne doprostřed příběhu a pak polehoučku rozbaluje celý obraz, aby vás postupně uchvacoval, dojímal a rozesmával k slzám. V audio podobě jsou příběhy tohoto Švéda snad ještě zábavnější, než když je člověk čte. Dokonalý přednes Otakara Brouska vás nechává ladně klouzat vyprávěním, abyste několikrát během postupného rozuzlení nadšeně vykřikli: "Aha, tak ono je to úplně jinak." Neuvěřitelný Fredrik Backman opět nezklamal a těším se, co napíše příště.

Chyba Rating

13.05.2020 Verified purchase

Až se ti zatočí hlava Rating

13.05.2020 Verified purchase

Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny Rating

13.05.2020 Verified purchase

Jiskra života Rating

13.05.2020 Verified purchase

Zpětný ráz Rating

13.05.2020 Verified purchase

Bratrstvo neohrožených Rating

13.05.2020 Verified purchase

Jeden mrtvý navíc Rating

07.05.2020 Verified purchase

Dobrá znamení Rating

07.05.2020 Verified purchase

Navždy Provence Rating

07.05.2020 Verified purchase

Puls Rating

07.05.2020 Verified purchase

Šlachta - Třicet let pod přísahou Rating

07.05.2020 Verified purchase

Smrt na Nilu Rating

07.05.2020 Verified purchase

Hilda a parádní slavnost Rating

06.05.2020 Verified purchase

Doktor Spánek Rating

06.05.2020 Verified purchase

Projekt manželka Rating

06.05.2020 Verified purchase

Sekáč Rating

06.04.2020 Verified purchase

Muffin a čaj Rating

06.04.2020 Verified purchase

Šikmý kostel review

04.03.2020 Verified purchase

Rodinná sága s uhelným prachem v zádech

Štěstí, láska, nenávist, odevzdanost, flegmatismus i cholerické výstupy se snoubí v prvním románu autorky a dlouholeté nakladatelky Karin Lednické. Šikmý kostel je rodinnou kronikou, která vám připomeneme rozsáhlé Dietlovské ságy, jakými byly Synové a dcery Jakuba skláře či Doktor Markus a jeho rod. Šikmý kostel potěší všechny, kteří se rádi noří do spletitých vyprávění. Máte-li v lásce příběhy Aleny Mornštajnové, Petry Soukupové či Kateřiny Tučkové, román Karin Lednické vás nezklame. Vilma Cibulková je výborná herečka a svými výkony při interpretaci audioknih to dlouhodobě dokazuje. Její přednes Šikmého kostela si neskutečně užijete, protože Cibulková knihu nejenom čte, ale všechny role a situace svým krásným hlasem dohrává. Připadáte si tím pádem právoplatnou součástí příběhu, skoro jako byste seděli s kamarádkou na hooooodně dlouhé kávě a ona vám vyprávěla celou historii. A navíc okamžitě zatoužíte vyrazit do Karviné, Ostrova i Ostravy, abyste viděli ten šikmý kostel, který stojí v osamění uprostřed hlušiny a tichých uzavřených dolů, abyste pocítili chuť uhelného prachu, v jehož stínu hrdinové knihy žili.

Černá díra Rating

03.03.2020 Verified purchase

Vrány review

07.02.2020 Verified purchase

Drsný příběh, který se snad neděje moc často

Vrány jsou rozsahem sice novela, ale hutným a drsným obsahem rozhodně vydá na román. Příběh malá Báry, proti které se postavil celý svět, je audioknižním provedením ještě mnohem intenzivnější. Při poslechu se přistihnete, že nenávidíte Bářinu matku, otce, nevědomou sestru a všechny, kteří nepochopí po pár sekundách, že se k Báře doma nechovají tak, jak by měli (a jak je to normální). Budete rádi, že audioknihu posloucháte třeba z aplikace, protože po pár kapitolách zatoužíte příběh vzít a hodit ho od sebe co nejdál.... Ale přesto budete dál napjatě poslouchat, jestli malou malířku někdo zachrání. Andrea Černá v roli matky umocňuje svým výkonem neskutečnou nespravedlnost, která se jí děje v rodině pod rukama. A Veronika Khek Kubařová je klasicky skvělá, svým libým hlasem provádí posluchače příběhem a máte neskutečnou chuť její hrdinku obejmout a odehnat všechno zlé. Vrány se neposlouchají snadno, ale okamžitě se zamilujete a budete je prostě potřebovat doposlouchat.

Můj život - Od kolébky ke slávě Rating

04.02.2020

Nevítaný host Rating

04.02.2020

Rodinné povídky Rating

04.02.2020

Stříbrná cesta Rating

04.02.2020

Neobvyklý typ Rating

04.02.2020

Hadrový panák Rating

04.02.2020

Loutkář Rating

04.02.2020

Vladař Rating

28.01.2020 Verified purchase

Cizinci v noci review

10.01.2020 Verified purchase

Tichá a nenápadná láska

Dva sousedé z jedné ulice, kteří se sice znají a potkávají, ale nikdy nebyli přímo přátelé. Addie se ale jednoho dne rozhodla, že už nechce trávit večery a noci sama. Proto se domluví se svým sousedem Louisem, že by u ní mohl občas přespat. Ve vší počestnosti, samozřejmě. Louis nejprve odmítá, ale pak podlehne příjemné vidině večeřet v příjemné společnosti. A tak jejich noci plynou v družných rozhovorech a tmou něžně přikrývají nenápadně se vyvíjející vztah. Cizinci v noci jsou křehkým příběhem dvou osamělých lidí, kteří se rozhodli s tím něco udělat a ještě si zbývající chvíle svých životů naplno užít. Líbí se mi myšlenka, že tak dělají navzdory společnosti a nehledí na to, co na to řeknou lidi. Dana Syslová a Jaromír Meduna se svých rolí zhostili ladně a přitažlivě, hltáte každé jejich slovo, každé písmeno Addiina a Louisova příběhu a toužíte po tom, aby to s nimi dopadlo dobře. Nechte se zlákat libými hlasy obou interpretů a propadněte se do románu o lásce, která vlastně ani neměla přijít na svět. A mimo této skvělé audioknihy doporučuji také filmové zpracování s Jane Fondovou a Robertem Redfordem v titulních rolích.

Kirké Rating

09.01.2020 Verified purchase

Chirurg Rating

09.01.2020 Verified purchase

Příběhy skutečné odvahy Rating

09.01.2020 Verified purchase

Dědina review

09.01.2020 Verified purchase

Vítejte v naší dědině

Petra Dvořáková je pro mě osobně jednou z královen tzv. obyčejných příběhů, vyprávění o zdánlivě obyčejných věcech, které umí přetvořit v napínavé čtení. Dědina je humorně laděným příběhem právě takových obyčejných lidí z jedné nejmenované vesnice. Hrdinové zaníceně žijí své každodenní životy, bojují o místo na slunci, prožívají lásky a řeší jiné starosti. A člověk čeká, kdy se celý ten pohlednicový svět zhroutí jako domeček z karet a dojde k té pravé kolizi. V Dědině je skvělé, že se to stane právě ve chvíli, kdy to nejméně čekáte. Audioknižní zpracování dodává knize autenticitu, i díky skvěle zvládnutému nářečí všemi interprety. A skoro to vypadá, jako by se jednalo o přímé výpovědi obyvatel oné Dědiny. Pavla Tomicová, Jiří Vyorálek, Jaromír Dulava i všichni další vás tak dokonale vtáhnou do děje a zalitujete, že se na všechny figurky z Dědiny nemůžete zajet podívat.

Tvář vody Rating

09.01.2020 Verified purchase

Dovolená s moderním fotrem Rating

09.01.2020 Verified purchase

Vegetariánka Rating

09.01.2020 Verified purchase

Alias Grace Rating

09.01.2020 Verified purchase

Český ráj Rating

09.01.2020 Verified purchase

Jak zlomit dračí prokletí Rating

09.01.2020 Verified purchase

Velcí Češi 1918 Rating

09.01.2020 Verified purchase

Text Rating

09.01.2020 Verified purchase

Půlnoční slunce: Krev na sněhu II. Rating

09.01.2020 Verified purchase

Sál smrti Rating

09.01.2020 Verified purchase

Píseň krve Rating

09.01.2020 Verified purchase

Umrlčí cesta Rating

09.01.2020 Verified purchase

Jack Reacher: Jatka Rating

09.01.2020 Verified purchase

Zákrok Rating

09.01.2020 Verified purchase

Na odpis Rating

09.01.2020 Verified purchase

Mokrá ryba Rating

09.01.2020 Verified purchase

Mrtví v Badger’s Drift Rating

09.01.2020 Verified purchase

Artemis Rating

09.01.2020 Verified purchase

Totální rauš Rating

09.01.2020 Verified purchase

Marie a Magdalény Rating

09.01.2020 Verified purchase

Maigret: Je tu Felicie Rating

09.01.2020 Verified purchase

Mycelium IV: Vidění Rating

09.01.2020 Verified purchase

Mycelium III: Pád do temnot Rating

09.01.2020 Verified purchase

Dešťová hůl Rating

09.01.2020 Verified purchase

Krev na sněhu Rating

09.01.2020 Verified purchase

Václav IV. Rating

09.01.2020 Verified purchase

Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování Rating

09.01.2020 Verified purchase

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V Rating

09.01.2020 Verified purchase

Nesmírný Rating

09.01.2020 Verified purchase

Zikmund Lucemburský Rating

09.01.2020 Verified purchase

Jack Reacher: Nevracej se Rating

09.01.2020 Verified purchase

Porodní bába Rating

09.01.2020 Verified purchase

Karel IV. - Císař a císařovna Rating

09.01.2020 Verified purchase

Složka 64 Rating

09.01.2020 Verified purchase

Elon Musk Rating

09.01.2020 Verified purchase

Karel IV. - Císař a synové Rating

09.01.2020 Verified purchase

Modré stíny Rating

09.01.2020 Verified purchase

Švábi Rating

09.01.2020 Verified purchase

Kritik Rating

09.01.2020 Verified purchase

Enderova hra Rating

09.01.2020 Verified purchase

Playground Rating

09.01.2020 Verified purchase

Pátá žena Rating

09.01.2020 Verified purchase

Marco Rating

09.01.2020 Verified purchase

Maigretova trpělivost Rating

09.01.2020 Verified purchase

Černý led Rating

09.01.2020 Verified purchase

Nohy z jílu Rating

09.01.2020 Verified purchase

Sněhová sestřička Rating

09.01.2020 Verified purchase

Trhlina review

09.01.2020 Verified purchase

Horor jak víno

Trhlinu jsem si poslechla na doporučení nadšeného posluchače a myslím, že jsem stoprocentně neprohloupila. Jozef Karika vykreslil kouzelnou krajinu, která působí nakolik mysticky, že by jeden ani skoro nevěřil, že může opravdu existovat. Když jsem audioknihu poslouchala a kdokoliv na mě promluvil, vyletěla jsem leknutím málem z kůže. Kniha mi hodně připomněla sci-fi povídku o čtyřrozměrném domě, kde hrdina v jednom okamžiku potkal sám sebe. I hrdinové Trhliny zažili něco nepředstavitelného... nebo možná vůbec nezažili? To už nechám na bádání každého jednoho posluchače, ale audioknižní verzi Trhliny doporučuji všem nebojácným všema deseti či dokonce dvaceti. Nenásilná dikce a vyprávění interpretů vás přenese do místa a doby, kde nakonec ani nechcete být. Nejraději byste audioknihu vypnuli a už ji nikdy nepustili, ale nejde to, musíte doposlouchat, jak to všechno dopadne. A to je podle mě jedna ze známek kvality.

Královna ohně Rating

09.01.2020 Verified purchase

Pán ohně Rating

09.01.2020 Verified purchase

Výjimeční lidé Rating

09.01.2020 Verified purchase

Podvolení Rating

09.01.2020 Verified purchase

Mycelium V: Hlasy a hvězdy Rating

09.01.2020 Verified purchase

Klub divných dětí review

09.01.2020 Verified purchase

Co vlastně znamená být divný?

Co vlastně znamená být divný? Znamená to být prostě jiný než ostatní, vybočovat z davu? Pro čtyřku hlavních hrdinů téhle knížky to přesně tohle znamená... Každý má svou zvláštnost, díky které je terčem posměchu spolužáků a občas si zadělá i na nějaký ten problém doma. A tak není divu, že řízení osudu (nebo náhodou) se tihle čtyři skamarádí a prožijí nečekané dobrodružství. Petru Soukupovou považuji za královnu příběhů o dětech, jejich trápeních a složitostech vztahů mezi vrstevníky i s dospělými. Soukupová umí vykreslit dětské hrdiny tak, že na papíře přímo ožijí. Díky čtyřem skvělým interpretům, jimž vévodí Patricie Pagáčová v roli Mily, hrdinové Klubu divných dětí skutečně ožijí ve vašich uších. Možná si při poslechu vzpomenete na vlastní strachy, zoufalství či nechuť jít vůbec ráno do školy, protože si tam na vás budou zase ukazovat, zahazovat knížku do záchoda nebo se třeba smát, že nemáte takovou svačinu jako někdo jiný, rozuměj lepší. Všem čtyřem kloužou slova z pusy lehce, jednoduše, jakoby opravdu byli těmi dětmi, jimiž se pro audioknihu stali. Být "divným" dítětem není nic špatného a tihle čtyři vám to rozhodně ukážou.

Zlodějka knih Rating

11.12.2019 Verified purchase

Tajná historie Rating

11.12.2019 Verified purchase

Sedm let v Africe Rating

11.12.2019 Verified purchase

Firewall Rating

11.12.2019 Verified purchase

Terror Rating

11.12.2019 Verified purchase

Stará dáma vaří jed Rating

11.12.2019 Verified purchase

Stín kapradiny Rating

11.12.2019 Verified purchase

Čarodějky na cestách Rating

11.12.2019 Verified purchase

Pán věže Rating

11.12.2019 Verified purchase

Vánoce Hercula Poirota Rating

11.12.2019 Verified purchase

Serotonin Rating

11.12.2019 Verified purchase

Nabarvené ptáče Rating

11.12.2019 Verified purchase

Dívka, která musí zemřít Rating

11.12.2019 Verified purchase

Oběť 2117 review

11.12.2019 Verified purchase

Konečně další díl!!!

Severské detektivky a thrillery jsou již několik let největším čtenářským tahákem. Dalším přírůstkem je již osmé pokračování dánské detektivní řady o oddělení Q, nazvané Oběť 2117, na který už jsme všichni netrpělivě čekali. Svérázní detektivové Carl a Asad se tentokrát pokusí zachránit Evropu před teroristickou katastrofou. Asad v tomto díle bude muset rovněž čelit své vlastní minulosti a všem kostlivcům ve skříni, o nichž ani jeho nejbližší kamarád a parťák Carl neví. Detektivky z pera Jussiho Adler-Olsena jsou vždycky lahůdkou a je tomu tak i u novinky Oběť 2117. Dva sympatičtí, správně tajemní vyšetřovatelé a zajímavé případy jsou dokonalým koktejlem pro všechny amatérské detektivy a milovníky spravedlivých odplat. Navíc, v podání Igora Bareše jsem si tyhle dva svéráze zamilovala ještě mnohem víc. Bareš přesně odhadne, kdy je třeba přidat na dramatičnosti, kdy je třeba skoro posvátně šeptat a nakonec to všechno rozčísnout. Dlouhodobě jedna z nejlepších audioknižních detektivních sérií - alespoň podle mě.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Maigret se brání Rating

11.12.2019 Verified purchase

Slepá mapa Rating

11.12.2019 Verified purchase

Nenech to být Rating

11.12.2019 Verified purchase

Němý svědek Rating

11.12.2019 Verified purchase

Malé pikantní vraždy Rating

11.12.2019 Verified purchase

Osvícení Rating

11.12.2019 Verified purchase

1793 Rating

11.12.2019 Verified purchase

Goldstein Rating

11.12.2019 Verified purchase

Má sestra je sériový vrah Rating

11.12.2019 Verified purchase

SPRÁVNÁ PĚTKA opět v akci Rating

11.12.2019 Verified purchase

Hilda a pidilidi Rating

11.12.2019 Verified purchase

Měsíční tygr Rating

11.12.2019 Verified purchase

Černá ozvěna Rating

19.09.2019 Verified purchase

Psycho review

19.09.2019 Verified purchase

Klasika všech klasik!

Psycho patří mezi nejklasičtější díla hororového žánru, filmové zpracování obletělo celý svět a zařadilo se už dávno do zlatého fondu kinematografie. Audioknižní verze je příjemným překvapení co do kvality zpracování a poměrně nečekaného interpreta. Kajetán Písařovic zvládl schizofrenického Normana Batese s bravurou, s dokonalou úlisností, která ke zvrácenému vrahovi patří. Chcete-li si užít vzrušení a napětí u skvělého hororu, tak Psycho v podání Kajetána Písařovice je tou nejlepší volbou. Ale pozor, nepouštějte si noci třeba v autě... mohli byste se opravdu bát!

Než jsem tě poznala Rating

27.08.2019 Verified purchase

Pád nebes Rating

27.08.2019 Verified purchase

Doktor Marcus a jeho rod review

27.08.2019 Verified purchase

Výjimečná dramatizace, výjimečný román

Doktor Marcus považuji za jeden z nejlépe dramatizovaných románů, co jsem kdy slyšela. Výjimečná historická rodinná sága Jaroslava Dietla si přesně takové zpracování zasloužila. Obsazení je plné hereckých hvězd, hlasů, kterým chcete naslouchat. Mistra dabingu a rozhlasových dramatizací Josefa Somra si okamžitě zamilujete jako nevtíravého vypravěče, Otakara Brouska jako rozhodného, spravedlivého doktora Marcuse, který si stojí za svým názorem a pro rozvětvenou rodinu by udělal cokoliv. S rodinou doktora Marcuse prožijete neuvěřitelné věci, od nebezpečí nacismu, druhé světové války, přes šok z toho, že během noci byl Berlín najednou rozdělen zlověstnou zdí, až po její opětovný pád. Doktor Marcus si rozhodně zaslouží posluchačskou pozornost a obdiv všem hercům, kteří propůjčili své hlasy hrdinům.

Dáma, která měla ráda čisté záchodky Rating

09.07.2019 Verified purchase

Jak zamotat dračí příběh Rating

09.07.2019 Verified purchase

Tichý zabiják Rating

09.07.2019 Verified purchase

Někdo blízký Rating

09.07.2019 Verified purchase

Hadohlavec Rating

09.07.2019 Verified purchase

Selfies Rating

09.07.2019 Verified purchase

Maigret v akci Rating

09.07.2019 Verified purchase

Mumínci a čarodějův klobouk Rating

09.07.2019 Verified purchase

Stráže! Stráže! Rating

09.07.2019 Verified purchase

Maigret na dovolené Rating

09.07.2019 Verified purchase

Plavby "sebevrahů" Rating

09.07.2019 Verified purchase

Řbitov zviřátek Rating

09.07.2019 Verified purchase

Na dostřel Rating

09.07.2019 Verified purchase

Věř mi Rating

09.07.2019 Verified purchase

Kouzelníci z pradávna Rating

09.07.2019 Verified purchase

Ochráním tě Rating

09.07.2019 Verified purchase

Entomologův odkaz Rating

09.07.2019 Verified purchase

DNA Rating

09.07.2019 Verified purchase

Právo nálezce Rating

09.07.2019 Verified purchase

Metro 2035 Rating

09.07.2019 Verified purchase

Teorie podivnosti Rating

09.07.2019 Verified purchase

Pražské jaro Rating

09.07.2019 Verified purchase

Zlo pod sluncem Rating

09.07.2019 Verified purchase

Zázrak svaté Winifredy Rating

09.07.2019 Verified purchase

SPRÁVNÁ PĚTKA na ostrově pokladů Rating

09.07.2019 Verified purchase

Nebe nezná vyvolených Rating

09.07.2019 Verified purchase

Tiché roky Rating

09.07.2019 Verified purchase

Dívka, která upíjela měsíc Rating

09.07.2019 Verified purchase

Povídky podivných Rating

09.07.2019 Verified purchase

Muži ve zbrani Rating

09.07.2019 Verified purchase

Vyvolávač deště Rating

09.07.2019 Verified purchase

Ta přede mnou review

09.07.2019 Verified purchase

Příběh, který vás uzemní

Román Ta přede mnou se zjevil jako blesk z čistého nebe. J. P. Delaney přivedl na svět živoucí a uvěřitelnou hrdinku, se kterou budete celou knihou dýchat (anebo nedýchat, když půjde o život). Příběh složený z několika vrstev tak, abyste do poslední chvíle netušili, komu se dá věřit, a koho se máte rozhodně stranit. Dvě hrdinky, jejichž životy se protnou nejpodivnější, jak jen je to možné. Obě interpretky (Máša Málková, Kristýna Podzimková pojaly své hrdinky příjemně, příběh s jejich slovy klouže do posluchačova ucha. Jejich osudy se protnou s jedním neuvěřitelným domem a podivným mužem, jenž vpluje do jejich života. Jak to s nimi dopadne, už prozradí audioknižní vydání skvělého románu. Audiokniha je rovněž doplněna o dramatický hudební doprovod, který krásně dokresluje napínavý děj. Rozhodně audiokniha nejen k letnímu poslechu!!!

Skleněný pokoj Rating

11.06.2019 Verified purchase

Chlapec v pruhovaném pyžamu review

11.06.2019 Verified purchase

Příběh, který už se nesmí nikdy stát

Devítiletý Bruno se nečekaně s rodiči stěhuje na podivné místo – Oušic. Nikomu z rodiny se z krásného pětipatrového domu v Berlíně nechce, ale tatínkův nadřízený Fíra rozhodl a s tím se nedá nic dělat. Bruno i jeho sestra jsou ze stěhování zoufalí, hlavně, když zjistí, že na onom tajemném místě nejsou vůbec žádné jiné děti. Nebo snad jsou a Bruno má velké tajemství?

Bruno má totiž z okna výhled na vysoký plot, za nímž chodí divní lidé, kteří jsou z nepochopitelného důvodu celý den v pyžamu! Brunovi není jasné, co tam dělají a proč o nich rodiče i služebná Marie mlčí. Ale pak potká Pavla, hubeného muže, který u nich doma pomáhá v kuchyni a posluhuje. Ale zároveň mu umně ošetřil zraněné koleno a tvrdí, že je původně lékař. Bruno je malý objevitel, takže mu pyžamoví lidé nedají spát a touží zjistit pravdu. Ta se postupně odkrývá od okamžiku, kdy se Bruno seznámí s malým Šmuelem, který žije právě na druhé straně plotu. Chlapci, kteří se narodili ve stejný den i rok, uzavřou nečekané a z neznámého důvodu zakázané přátelství...

Chlapec v pruhovaném pyžamu je román z 2. světové války, neobvykle vyprávěný malým klukem. Veškeré hrůzy koncentračního tábora Osvětim (Oušic) zůstávají skryté ve sladké nevědomosti malého Bruna. Ale i tomu se nakonec bohužel velmi drsně otevřou oči a pochopí, co se s lidmi v pyžamech děje a čemu vlastně jako milovaný tatínek velí.

Interpretace příběhu, z nějž běhá mráz po zádech a o němž sám autor tvrdí, že už se nikdy nesmí přihodit, se velmi působivě ujal herec Michal Zelenka. Tíživou atmosféru zaobalenou do nevinného dětského pohledu dokresluje i hudba, původně příjemná a milá, aby čím dál drásavěji předznamenávala neochvějný konec. Konec, který posluchači/čtenáři jednoznačně vyrazí dech.

Cizinka Rating

07.02.2019 Verified purchase

Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Rating

07.02.2019 Verified purchase

Metro 2034 Rating

31.01.2019 Verified purchase

Osm hor Rating

31.01.2019 Verified purchase

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka review

31.01.2019 Verified purchase

Marie Kostková z Kostky počtvrté a stále vtipně!

Aristokratka s rodovým prokletím se vrací, aby nám bez bázně a hany povyprávěla další veselé historky z krajiny české zchudlé šlechty. Marie Kostková z Kostky opět promlouvá uhrančivým hlasem herečky Veroniky Khek Kubařové, která i počtvrté vtiskla své hrdince neopakovatelnou a neodolatelnou přitažlivost.

Rodinu Kostkovu nacházíme tam, kde jsme ji na konci třetího dílu zanechali... umírá Lady Diana, Mariina matka se hroutí a zámkem Kostka se plíží zloději lační drahocenných obrazů a lebek... Jak to všechno dopadne již prozradí Veronika Khek Kubařová. A držte si klobouky i výstavní róby, neboť tentokrát je to vážně jízda a možná půjde i o kejhák.

Hotýlek review

31.01.2019 Verified purchase

Hotýlek, který kráčely dějiny

Alena Mornštajnová je spisovatelka, která dokáže svými složitými a zamotanými příběhy neskutečně přitáhnout čtenářovu pozornost. Hotýlek není výjimkou. Pan Leopold založil za první republiky hotýlek, který nabízel nejen dokonalý servis, ale také diskrétnost a potěšení všem párům, které o to stály. A tak se v hotýlku střídají důležití hosté s těmi obyčejnými a léta běží. Leopoldův hotýlek přežije protektorát, válku a své místo si najde v novém režimu - socialismu. Po Leopoldovi se správy hotelu ujme Václav, Leopoldův vnuk. Václav umí brilantně proplouvat režimem a zároveň u toho neuvěřitelně zamotává vztahy v celé rodině. Rodinné vztahy, zamotané nevěrou, smrtí, bolestí i velikým štěstím vám nedovolí při poslechu ani vydechnout.

Audiokniha Hotýlek je rodinnou ságou, jejíž hrdinové vám učarují, stejně jako interpret Jaromír Dulava. Uhrančivý hlas a klidný přednes jsou to pravé pro příběh, jenž plyne jako sám život. Audioknihu provází autorská hudba, příjemně dokreslující děj podle období.

Nechte se s chutí pozvat do Hotýlku, kde se sice střídají hosté a režimy, ale stále tam najdete kouzlo a uklidňující závan starých časů.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema review

17.01.2019 Verified purchase

Jim válcuje dětská srdce z kabiny lokomotivy

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema je trio dobrodruhů, které jen tak nedostanete z hlavy. Vyprávění plné napětí, laskavosti a něžného humoru bude bavit malé i velké. Autor Nekonečného příběhu rozhodně dokázal, že nejen tento kultovní příběh stojí za pozornost. Maličké království, kam pošťák malé Jima přinese, se stane vaším oblíbeným místem. A kdyby to šlo, hned byste tam vyrazili na dovolenou. To sice nejde, ale výlet po kolejích světa s lokomotivou Emou vám rozhodně doporučuji.

Jan Vlasák opět prokázal, že intepretace dětských a humorných knih je jeho výsostná disciplína. Zamilujete si jeho libý, klidný hlas, díky němuž si vyprávění užijete plnými doušky.

Lazar Rating

03.01.2019 Verified purchase

Pan Mercedes Rating

25.10.2018 Verified purchase

Černé světlo Rating

25.10.2018 Verified purchase

My proti vám Rating

23.10.2018 Verified purchase

Jak vycvičit draka Rating

11.09.2018 Verified purchase

Prolitá krev Rating

11.09.2018 Verified purchase

Gentleman v Moskvě Rating

11.09.2018 Verified purchase

Příběhy Staré dámy Rating

11.09.2018 Verified purchase

Severská mytologie Rating

11.09.2018 Verified purchase

O krok pozadu Rating

11.09.2018 Verified purchase

Hana Rating

04.09.2018 Verified purchase

Muž a žena Rating

04.09.2018 Verified purchase

Firma Rating

04.09.2018 Verified purchase

Na západní frontě klid Rating

04.09.2018 Verified purchase

A každé ráno je cesta domů delší a delší Rating

04.09.2018 Verified purchase

Maigret v Picratt Baru Rating

04.09.2018 Verified purchase

Oni a já Rating

04.09.2018 Verified purchase

Kdo zabil Snížka? review

04.09.2018 Verified purchase

Co se dělo u sousedů, když Viktor řešil vlastní rodinu

V knize Nejlepší pro všechny nám hlavní hrdina Viktor prozradil, že ve vesnici s ním bydlí ještě spoustu sousedů a také děti, s nimiž se nakonec přes počáteční obtíže spřátelil. Audiokniha Kdo zabil Snížka ukazuje dění ve vesnici tak trochu z jiné strany. Martina (budoucí Viktorova kamarádka) si moc přeje pejska. A také ho dostane, ale díky němu se dostane i do spousty problémů. Do těch se připlete i Viktor, dokonce to chvíli vypadá, že je vinen Snížkovou smrtí...

Petra Soukupová se i tentokrát s grácií a humorem popasovala se složitými dětskými osudy, strachy a potřebou pozornosti. Martha Issová jako interpretka dokázala, že také rozumí dětské duši stejně jako autorka, a vtiskla malé Martině dětskou krásu, nevědomost, ale přitom ji nechala trochu malou rozumbradou, která si chce se vším poradit.

Kdo zabil Snížka je ideální k poslechu po předchozí knize Nejlepší pro všechny, abyste pochytili všechny vesnické souvislosti a věděli, kdo je kdo.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Nejlepší pro všechny review

04.09.2018 Verified purchase

Petra Soukupová jednoduše umí!!!

Příběh, který vás překvapí svou jednoduchostí, a přesto je tak složitý. Osudy tak známé, že byste řekli, že se mohly odehrát i ve vaší rodině. Vztahy složité a rozvětvené jako nejstarší strom v jabloňovém sadu. Užijte si křehké vyprávění z pera Petry Soukupové, která umí děj rozehrát do nejvyšších obrátek, aby vás na konci shodila z výšin vlastního poklidného života.

Audioknižní podoby se ujala skvělá Milena Steinmasslová, díky jejímuž ztvárnění babičky Evy byste přesně takovou babičku taky chtěli. Maminka Hana v podání Martiny Krátké je na povrchu tvrdohlavá a cílevědomá žena, ale uvnitř vůbec neví, co sama se sebou. Nárazníkem dvou složitých žen je pak malý Viktor Jana Ciny, s nímž budete soucítit a budete mu fandit, aby se s novou situací vyrovnal, našel kamarády a uhlídal, aby se maminka s babičkou nepohádaly do krve.

Petra Soukupová opět dokázala, že rozumím dětské duši a umí čtenáře zaujmout vlastně úplně obyčejným příběhem o jednom stěhování, kamarádství a dobrodružstvích života s babičkou. Vřele doporučuji, spolu s "druhým dílem" Kdo zabil Snížka.

Jedna želva za druhou Rating

04.09.2018 Verified purchase