User Tomáš's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Motiv X review

08.08.2020 Verified purchase

dobré

Profesionálně napsané, promyšlené, spousta souvislostí, vedlejších příběhů, relativně dlouhé, násilnické. Ale tak asi dnes vypadá nejprodávanější, nejúspěšnější a nejvyžadovanější severská detektivka. To nepopírá fakt, že je to dobré a že v tomto žánru nic moc lepšího nenajdete. Akorát je to vše podobné, jako vejce vejci. Máte li rádi tento žánr, určitě budete nadmíru spokojeni. Kniha obsahuje propojení s ostatními díly autora, dobré poslouchat chronologicky.

Stříbrná cesta review

08.08.2020 Verified purchase

povedený debut

Zajímavý příběh, který se zdá, že snad ani není z dnešní doby. To mu ale neubírá na poutavosti a chuti si ho poslechnout. Nakonec si říkáte - zaplať pánbůh za obyčejný život. Zajímavé poslouchání na cestu na dovolenou do auta, cesta uteče jako nic, doporučuji.

Kladivo na čarodějnice review

08.08.2020 Verified purchase

povinná četba

Koupeno v rámci studia dětí na gymnáziu, ale i pro mne zajímavé připomenutí obsahu a doby, kterou kniha popisuje. Určitě patří k základním znalostem literatury, doporučuji.

Lyrická sezóna, Okurková sezóna review

08.08.2020 Verified purchase

dobré i po čase

Žaček není asi pro nikoho neznámým autorem, zkuste se vrátit o 30 let zpět a poslouchat jeho verše a odkazem na tehdejší dobu. Stojí to za to. Velká snaha o zajímavou formu pro mne pokazila dojem z obsahu. Přesto doporučuji.

Plachetnice na vinětách review

08.08.2020 Verified purchase

Klasika

Jiří Hájíček má svůj styl, a i když jsou jeho knihy podobné, vždycky vás dostanou. Můžete pochybovat o některých věcech, věrohodnosti příběhu, nemusí vás některé části příběhu zajímat, či bavit, ale pak se přistihnete, že vás to stejně vtáhlo do děje a posloucháte. Interpretace někdy výborná, jindy strašná, zejména anglické názvy. Letní příběh na léto s přesahem do našich životů a problémů, které řešíme.

Dědina review

21.02.2020 Verified purchase

tohle jsem nedal

Mám rád dobrou společenskou prózu, Hájíčka, Mornštajnovou, ale tohle jsem nedal. Je to pravdivé, je to popisné, je to autentické, ale není v tom to, co by mne zaujalo, není pro mne v tom to kouzlo přidané hodnoty. Žádná nadstavba. Možná pro mladší ročníky, které to nezažily, nebo čtenáře neznalé prostředí. Pro mne jen připomínka reality.

Indigový svět review

08.02.2020 Verified purchase

Tak napůl

Ne, že by bylo něco špatného na pozitivním myšlení a hledání cesty za vlastními cíly. Také nerozporuji nové názory na kvantový základ fungování světa, nedokážu to posoudit. Z tohoto pohledu jistě dobrá inspirace a námět nad přemýšlení nad sebou samým a světem kolem. Jen forma podání této informace a znevažování či odsazování jiných postojů k životu mne od této myšlenky někdy spíš odrazilo, než aby mne k ní přitáhlo. Občas jsem si připadal jako na přednášce nějakého manipulátora, příklady z praxe mi přišly účelově vymyšlené. Možná se pletu, a pak se omlouvám, píšu svůj pocit. Určitě to ale stojí za zamyšlení.

Osmnáct pod nulou review

08.02.2020 Verified purchase

Dobré

Pro přátele detektivek dobrá volba. Čekal jsem trochu něco jiného, než jsou zaběhlé severské detektivky osvědčených autorů a jejich nekonečná pokračování a musím říct, ze se mi to splnilo. Po mnoha vyposlechnutých titulech je těžké najít něco nového a zábavného a zajímavého. Ale pokud si tuto knihu koupíte, tak si myslím, ze splní vaše očekávání.

Myšlení, rychlé a pomalé review

07.01.2020 Verified purchase

není to pro širokou veřejnost

námět knihy je velmi zajímavý, ale je zpracovaný velice podrobně, což vás bude ze začátku jistě bavit, spousta informací, ale po několikáté hodině poslechu do budete kousat, abyste se dostali až na konce, dle mne určeno pro opravdové zájemce o toto téma, spíše odborná než populární kniha

Kaštánek review

07.01.2020 Verified purchase

dobré

má dobré recenze, je dobrá, to platí, první polovina určitě, závěr knihy dost čitelný, přesto si to dáte až do konce, připoslechu nás napadne spousta variant, co se mohlo stát, je to trochu umělé, ale přesto to docela funguje, poslechněte si

Právo nálezce review

07.01.2020 Verified purchase

další pokračování

těšil jsem se na tuto knihu po Panu Mercedesovi, který se mi líbil, docela dobrý poslech, ale napětí z Pana Mercedese bylo již pryč a za celou knihu se nevrátilo, vše jakoby podobné a již jednou použité, nenadchne, nezarmoutí, prostě jedna z dalších

Černá ozvěna review

07.01.2020 Verified purchase

docela dobré

hledám knihy, které by trochu vystoupily ze zaběhlého stereotypu současných detektivek, plných sousty násilí a umělého prodlužování děje vrstvením vedlejších příběhů vedlejších postav, této knize se to docela podařilo, za poslech stojí, extraliga to není

Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank review

07.01.2020 Verified purchase

krása

výborná audiokniha, známý příběh, výborný interpret, krátká stopáž, to vše přispěje k tomu, že tuto záležitost slupnete jako dobrou jednohubku na trochu delší cestu autem, třeba na hory, určitě doporučuji za plný počet bodů

Maigret v akci review

07.01.2020 Verified purchase

klasické

neočekávejte strhující děj, je to prostě stará škola, vše probíhá v celkem poklidném tempu, vykreslení postav, náznaky motivů jednotlivých osob, chce to trochu trpělivosti, ale jako občasná retrospektiva žánru jistě dobré, výborně načteno

Hadrový panák review

07.01.2020 Verified purchase

dobré

po delší době trochu jiná detektivka, taková normálnější, bez spousty vedlejších postav a prolínajících se dějů, občas i vtipná, výborně načtená a zrežírovaná, určitě dobrá alternativa k již zaběhlým autorům se spoustou titulů

Hod mrtvou labutí review

26.08.2019 Verified purchase

nebylo to pro mne

Po první povídce Heslo jsem byl nadšený, nicméně další a další poslech mne ubezpečoval v tom, že asi nejsem ta správná cílová skupina posluchačů. Asi to chce jinou náturu a jiný pohled na život, než mám já, docela dobře si ale dovedu představit, že pro někoho jiného to bude výborná kniha. Určitě není tuctová.

Pan Mercedes review

26.08.2019 Verified purchase

Doporučuji

Úplně jsem nevěděl, co od autora čekat, bylo to moje první seznámení. Příběh jako takový, resp. vražda nebyla to úplně podstatné, to, co bylo výborné bylo sledovat postup kriminalisty a vraha a jejich prostřednictvím sledovat tak celý příběh. Dobře načteno, zejména Kajetán Písařovic jako pachatel byl velice přesvědčivý. Napínavé, dobře poslouchatelné. Podívám se po dalších od stejného autora.

Firewall review

12.08.2019 Verified purchase

Dobrá detektivka

Tak se tady jako já probíráte množstvím detektivek a přemýšlíte, co by vás zaujalo a udělalo vám radost. A pak si jednu vyberete. Aurora znáte, interpreta také, dokonce i postavy vyšetřujícího týmu. A čekáte, jaké to bude. V tomto případě dobré. Možná chvílemi trochu rozvláčné s mnoha odbočkami od hlavního příběhu, ale pořad se těšíte na pokračování a zajímá vás, co bude dal. Až budete zase jednou vybírat, tady se nespletete, doporučuji.

Ostrov Entry review

12.08.2019 Verified purchase

Dobré jako vzdy

Ten, kdo jednou slyšel či četl něco od Petera Maye, ví o čem mluvím. Barvité vyprávění příběhu, zajímavé historické souvislosti, podrobné prokresleni postav. Příběh vás záhy vtáhne do děje a způsobem vyprávění mate pocit, ze jste součástí děje. Doposlouchate knihu a přemýšlíte, co dalšího byste si od tohoto autora dopřál. Doporučuji.

Skleněný pokoj review

12.08.2019 Verified purchase

Doporučuji jako povinnou četbu

Výborná kniha, úžasný příběh zasazený do dobových reálií. Interpretace byla pro mne zprvu nepříjemná, nicméně když kniha končila, skoro jsem si nedokázal představit lepší. Měl jsem možnost si zmíněnou vilu Tugendhat podrobně prohlédnout a při poslechu knihy jsem se cítil, jako bych tam skutečně žil. Určitě doporučuji spojit s prohlídkou vily, zážitek bude násobný. Výborný příběh i jeho ztvárnění, všem doporučuji. Velmi silná kniha.

Labyrint pohybu review

12.08.2019 Verified purchase

Dopuručuji

Tuto knihu by si měl přečíst každý. Ať je odborník lékař, nebo naprostý laik. Kniha velice dobře vysvětluje chování lidského těla i slabiny stávající lékařské péče či celého systému zdravotnictví. V autorovi je vidět zkušený odborník, který umí problematiku lidského těla pochopit ve všech souvislostech a s patřičným nadhledem. Od narození až po smrt. Interpretace pro mě ne zcela příjemná, ale to na úžasném obsahu knihy nic nemění.

Lovci hlav review

12.08.2019 Verified purchase

Vyborné

V dnešní době, kdy severských detektivek je všude kolem spousta, jsem přemýšlel, jestli mi tato kniha muže udělat radost. Nemám rad příliš složité a vykonstruované příběhy, které se navíc kořeni velkou dávkou násilí či brutality a zvrhlosti provedených trestných činů. Nakonec jsem se přece jen rozhodl knihu koupit a vůbec jsem nelitoval. Zajímavý dej, překvapeni při vývoji příběhu, prostě spokojenost. Určitě doporučuji.

Dívka, která spadla z nebe review

06.04.2019 Verified purchase

Poslechněte si

Zajimavý příběh z prostředí Druhé světové války... zpočátku trochu jako červená knihovna, včetně interpretace ... čím déle ale poslocháte, tím se to cele zlepšuje, až nakonec přemýšlíte o tom, že jestli se tohle oravdu stalo, tak to opravdu stalo za to ... věci z dnešního pohledu neskutečné a pro spoustu lidi nerealizovatelné ... v dnešní době, kdy většina lidi řeší jen vlastní prospěch a vyšší principy jsou zapomenuty.

Muž z ostrova Lewis review

06.04.2019 Verified purchase

Cela číslo 17 review

06.04.2019 Verified purchase

Klasika

Klasický autor, klasická interpretace, vy, kteří jst měli již cest s tímto autorem jistě vite, o co jde ... pro mne vzpomínka na dobu, kdy jsme vyrůstali, jaké byly poměry a jaká byla doba. Dnes je to již naštěstí jen rámec, do kterého byl příběh zasazen. Trocha nostalgie, neurazi, nepotěší ... docela dobře se to poslouchá.

Skála review

03.02.2019 Verified purchase

Super

Tak toto mi udělalo radost. Dobrý příběh, dobře načteno, snad jen z počátku trochu víc vzpomínek hlavního hrdiny, než jsem očekával, ale k dalšímu příběhu to patří. Oproti úvodu dostal zase konec hezký spád. Obohaceno hezkým jazykem, i v překladu. Doporučuji.

Text review

03.02.2019 Verified purchase

Skoro

Ten nápad a příběh sám o sobě je velice dobrý, akorát že vlastní realizace se dostala mimo realitu a místy se jednalo o neuvěřitelné záležitosti, což je škoda. Úplný propadák to ale není, s trochou shovívavosti se to dá zvládnout.

Příběhy Staré dámy review

27.01.2019 Verified purchase

výborné

Velmi dobře sepsaný příběh tohoto slavného závodu, dozvíte se věci, které vám přijdou nepředstavitelné a neskutečné a to i v případě, že nejste zaujatý cyklista či cyklistka. Dobře zasazeno i do kontextu událostí v dané době, doporučuji.

Smrť na druhom brehu review

27.01.2019 Verified purchase

Klasicky dobrá

Moje druhé setkání s tímto autorem, stylem, vyprávěním i prostředím téměř zcela totožné s mojí poslouchanou prvotinou, ale bylo to příjemné. Pokud jste si oblíbili styl autora, budete opět spokojeni.

Prsatý muž a zloděj příběhů review

27.01.2019 Verified purchase

Zajímavé

Moje první setkání s tímto autorem, mám rád příběhy, tento se mi líbil. Dobrá interpretace, zajímavý vlastní příběh i s tím související uvažování autora. Poslouchali jsme cestou v autě, kniha zaujala i mého téměř dospělého syna

O krok pozadu review

27.01.2019 Verified purchase

Dobré

Dobrá detektivka, výborný přednes, dobrý příběh. Na můj vkus jen trochu zdlouhavé, v anotaci knihy se píše, že reálně vykresluje příběh kriminalisty, jeho přemýšlení, uvažování a pochybnosti. Pak asi ta mírná zdlouhavost byla na místě, asi to tak policajti mají :-)

Atlas Mraků review

20.08.2018 Verified purchase

nebylo to pro mne

Tohle je jedna z knih, které nebyly pro mne. Není to o tom, že je špatná, nebo špatně interpretovaná, to už vůbec ne. Ale šla kolem mne. Nevtáhla mne do děje, nebavil mne popis děje, netěšil jsem se na další kapitoly. Prostě asi dobré auto, ve kterém vás nebaví jezdit. Jiný šálek čaje.

Lolita review

20.08.2018 Verified purchase

Krásná klasika

Spousta lidí si pod pojmem Lolita představí něco zvrhlého či pornografického. Ne, že by v textu nebylo psáno o sexu, ale je to zajímavější, než vás v první chvíli může napadnout. Krásný příběh lidí, kteří mají své touhy a představy. Rozšiřte si obzory. Mistrně popsáno, krásně interpretováno. Velmi doporučuji. Určitě jedna z knih, která patří k "základnímu vzdělání".

Žítkovské bohyně review

20.08.2018 Verified purchase

Asi to nejlepší

Asi to nejlepší, co jsem tu slyšel. Velmi zajímavý příběh s ještě zajímavějším zpracováním. Byl jsem překvapen a potěšen souvislostmi, které se k příběhu vztahují. Pohled na bohyně z několika stran a souvislostí, včetně reálných dobových situací. Velmi zajímavé a poučné, kniha, která by neměla chybět v knihovně žádného člověka, který nevidí svět plošně. Strhující příběh, výborná interpretace.

Dešťová hůl review

20.08.2018 Verified purchase

nejlepší současný vypravěč

Knihy pana Hájíčka jsou opravdu výborné. Jednak tím, jak věrohodně umí vyprávět příběhy obyčejných lidí, kteří jsou hrdiny jeho příběhů, jednak tím, jak je zasadí do historicky reálných situací, které jsme měli možnost zažít. Posloucháte výbornou interpretaci a současně žijete příběh jeho postav, přemýšlíte o nich a vedete v duchu s nimi dialog, jak ze zachovat v jejich situaci. Velmi doporučuji.

Umina verze review

20.08.2018 Verified purchase

sci-fi z reálného života

Na této knížce se mi nejvíc líbilo, jak spojilo současný svět, ve kterém žijeme s fantaziemi možná už blízké budoucnosti. Když to posloucháte, dokážete si představit, že je to realita a že jste to vy, kteří žijete příběh hlavního hrdiny a řešíte jeho situace. Kniha jistě zajímavá i z pohledu na etický rozměr problematiky, které se dotýká. Bezprostřední výborná interpretace. Doporučuji.

Marťan review

20.08.2018 Verified purchase

Dobrá klasika

Nejsem moc skalním zastáncem sci-fi, ale přesto se mi kniha líbila. Děj je zajímavý, když to posloucháte, říkáte si, jestli i vy byste se takto chovali a bojovali o svůj život, čeho všechno jsem vlastně schopni, jakého nasazení a neočekávaných činů. Interpretace výborná, na můj vkus jen trochu moc technických detailů při řešení konkrétních situací. Dobrý "výlet" do úplně jiného světa, doporučuji.

Zkurvenej příběh review

20.08.2018 Verified purchase

očekávané, přesto překvapivé

Zkurvenej příběh byl čtvrtou knihou, co jsem od Miniera poslouchal. Je trochu jiná než předchozí trilogie Tma, Mráz a Kruh, ale zase se potvrdilo, že je výborným vypravěčem. Navíc pokud se to spojí s dobrou interpretací, jste vtaženi do děje dřív, než se nadějete. A pak už jen posloucháte přemýšlíte, zda je to opravdu tak, jak si myslíte, nebo budete v závěru překvapeni nečekanou variantou. Doširoka rozvinutý příběh ze studentského prostření, včetně příběhů osob, které jsou součástí děje. Víc neprozradím. Doporučuji na delší cestu autem, uběhne vám, jako nic.