User Ivana's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Tvář vody review

12.12.2019 Verified purchase

Zajímavý fantastický příběh

Na audioknize se mi nejvíce líbila práce interpretů, kterým se podařilo celému příběhu vdechnout život a spád. Co se týče příběhu samotného, byl originální a zajímavý, což oceňuji, protože to bylo něco jiného oproti tomu, na co jsem zvyklá. Objevuje se tu spousta nečekaných zvratů, které mě vážně překvapily. Vrátím-li se k interpretaci, musím konstatovat, že narátoři zvolili adekvátní tempo a četli zřetelně. Na jejich projevu je zřejmé, že so text přečetli s radostí. Audioknihu mohu vřele doporučit všem milovníkům fantasy příběhů.

Queen - Neznámá historie review

26.10.2019

Všední život mezi hvězdami

Audiokniha si mě naprosto získala již od prvního okamžiku. Po obsahové stránce se jedná o titul, který vám představí všední život proslulé skupiny Queen. Autor s nimi zažil krásné, ale i horší dny. Co se týče interpretace, Jiří Korn se jí zhostil výborně. Do četby dal kus sebe, což je na výsledném díle hodně znát. Myslím si, že lépe autoři audia nemohli vybrat. Sám Jiří Korn má k hudbě velmi blízko. Co se mi líbilo dále? Opomenout nesmím hudební doprovod. Často se objevovaly tóny známých písniček od skupiny Queen. Je něco, co se mi nelíbilo? V případě této audioknihy mi vadily doprovodné zvuky, o nichž si myslím, že jsou zbytečné (např. zavírání dveří, zvuk motoru, troubení aut apod.)

My proti vám review

25.02.2019 Verified purchase

Luxusní posluchačský zážitek

Tato audiokniha je skvostným a důstojným pokračováním Medvědína. Příběh byl super, ozvučení výborné a interpretace Pavla Soukupa znamenitá. Audio mohu vřele doporučit.

Osm hor review

26.05.2018

Neobyčejný příběh o přátelství

Musím říci, že tato audiokniha mě hodně chytila za srdce, a to nejen svým příběhem, ale i způsobem interpretace. Pavel Batěk se svého úkolu zhostil opravdu bravurně a děj oživil jedna báseň. Do svého přednesu vnesl veškeré potřebné emoce, což knize dodalo úplně jiný rozměr. Příběh se mi líbil, podobná vyprávění mám moc ráda. Člověk se nenásilnou formou dostane do krásné a čisté přírody hor, aniž by se musel zvednout z gauče. Mohu vřele doporučit všem posluchačům, kteří mají rádi příběhy ze života. Příběh se poslouchá téměř sám.

Ani mráčku na obláčku review

10.03.2018

Jako od dědečka

Miluji vzpomínky. Mám ráda, když mi někdo vypráví zábavné příběhy ze svého života. Tentokrát mi svoje vzpomínky zprostředkoval Jiří Anderle, významný český akademický malíř a grafik. Jeho vyprávění je plné života a humoru, avšak své místo tu má pochopitelně i smrt, ač je to smutné. Malíř vypráví o svém životě na Novém světě a o nejrozličnějších setkáních s různými známými osobnostmi. Odhalíte tak, jaký byl Bohumil Hrabal, ale i spousta dalších lidí z kulturních kruhů. Poslech jsem si naprosto užila, protože hlas pana Anderleho mi uhranul a vrátil mě do dětství, kdy mi prarodiče vyprávěli svoje vzpomínky. Audiokniha je zábavná a s čistým svědomím ji mohu vřele doporučit. Navíc, jelikož je vyprávění krátké, můžete si ji poslechnout třeba cestou do práce nebo při vykonávání domácích prací, které se v tu ránu promění z otravných činností na zábavu.

Marťan review

06.03.2018

(Ne)povedený výlet na Mars

Tato audiokniha zaujme téměř každého milovníka techniky. Svou náplní trošku připomíná klasického Robinsona Crusoa, rozdílem však je, že Mark Watney zůstane na Marsu. Jeho snahy o přežití jsou vcelku podnětné. Příběhem vás provedou Jan Zadražil s Janem Vondráčkem. Jejich intepretace je bezchybná a jejich hlasy si zamilujete. Podnětný je i hudební doprovod této audioknihy.

Frankenstein review

06.03.2018

Napínavé až děsivé

Klasickou literaturu mám moc ráda a tato audiokniha splnila veškerá moje očekávání. Chvilkami vám bude postav líto, chvilkami se budete naopak bát, ale poslech si užijete. Příběhem vás provedou tři sympatické hlasy (Jan Zadražil, Robert Mikluš a Petr Pochop), které vdechnou život všem postavám. Audio doporučím všem milovníkům klasiky a napínavých příběhů. Nečekejte však žádný thriller.

K2 - 8611 m review

06.03.2018

Až na vrchol...

Tato audiokniha vypráví o cestě Josefa Rakoncaje na vrchol K2. Je to zajímavý počin, při jehož poslechu se budete bavit, ale i bát. Jedná se o autentický příběh, o to větší hodnotu pro mě audio má. Celou cestou vás provede Miroslav Táborský, jehož hlas je sympatický a dobře se poslouchá. Audiokniha je krásně propracovaná. Zamiluje si ji každý, kdo se zajímá o sport (tedy hlavně ten horolezecký).

Zikmund Lucemburský review

06.03.2018

Ze života ryšavého krále

Tato audiokniha zaujme každého posluchače množstvím zvratů a eskapád, o které se nejen Zikmund Lucemburský postaral. Tímto titulem je zároveň zakončena celá lucemburská série. Příběhem nás provede sympatický hlas Marka Holého. Příhody se krásně poslouchají a některé zvraty jsou docela překvapivé. Mohu vřele doporučit všem milovníkům historických románů.

Karel IV. - Tajný deník review

06.03.2018

Seznamte se s Karlem IV.

Prvním díl série o Karlu IV. Tato audiokniha vás pěkným a záživným způsobem zavede do dob vlády tohoto lucemburského velikána, který pro naši zemi vykonal mnoho dobrého. Vyprávění dodal punc Jiří Dvořák, jehož hlas je pro tuto audioknihu chloubou. Mohu vřele doporučit všem milovníkům české historie.

Karel IV. - Císař a synové review

06.03.2018

Karel IV. potřetí

Poslední díl série o Karlovi IV. opět nezklamal. Užijete si v něm opět velkou porci historie, intrikaření a rodinných neshod. To všechno k tomu přeci patří, když se musíte rozhodnout, kdo po vás nastoupí na trůn. Jiří Dvořák zápletce opět dodal ten pravý lesk. Jeho hlas se k audioknize krásně hodí. Audio mohu vřele doporučit všem milovníkům české historie.

Karel IV. - Císař a císařovna review

06.03.2018

Nejen o Karlu IV. - 2. díl

Josef Bernard Prokop vytvořil uchvátné dílo, jež sleduje život nejen Karla IV., ale také všech kolem něho. Z audioknihy si může posluchač odnést spoustu zajímavých poznatků nejen o způsobu vlády tohoto velikána, ale také o jeho soukromém životě. Jiří Dvořák pak celému vyprávění propůjčil svůj hlas a udělal to naprosto skvěle. Tato audiokniha má velký potenciál. Mohu vřele doporučit všem milovníkům historie.

Bylo nás pět review

06.03.2018

Životní láska

Příběh pětice chlapců, kteří se nikdy nenudí, miluji již od svého dětství. Nejprve jsem zaznamenala film, pak jsem si přečetla knihu a nakonec slyšela i audio. Jedná se o dílo, ke kterému se mohu neustále vracet a vždy v příběhu najdu něco nového. Co se týče audioknihy, interpretace známého příběhu mě uchvátila, dokonce i poslední kapitola, která snad nikdy nepatřila k mým oblíbeným se mi zalíbila. Hlas Jana Zadražila je příjemný a příběhu dodává na autentičnosti. Mohu vřele doporučit absolutně všem posluchačům audioknih.

Sedmikráska review

06.03.2018

Pohádková klasika z Německa

Miluji pohádky, ono také kdo by je nemiloval, že? Mnozí z nás na nich vyrůstali. Eduard Petiška do svého sborníku shromáždil to nejlepší ze starých německých pohádek. Tato audiokniha je výborem těch nejznámějších pohádkových příhod. Audioknihu namluvil David Novotný. Jeho hlas se mi líbil a způsob interpretace mě v tu ránu přesunul do dětských let, kdy mi rodiče z této knihy předčítali. Audio mohu vřele doporučit.

Klub rváčů review

06.03.2018

Rvi se za svůj život

Audiokniha s metaforou v názvu? Ano, přesně takový je Klub rváčů od Chucka Palhniuka. Příběh je vcelku syrový, ono také co bychom mohli chtít od tak náročné tematiky. Zdraví a boj se smrtí, o tom toto vyprávění je. Pojďte se porvat se závislostmi a zdravotními komplikacemi. Bojem vás provedou Ladislav Frej a Ivan Lupták. Jejich interpretace vás pohladí po duši, a to i přesto, že se jedná o tak smutné vypravování.

Anne ze Zeleného domu review

06.03.2018

Chudák děvče

Audiokniha Anna ze Zeleného domu má velký potenciál oslovit nejen dětského posluchače. Ač je hlavní hrdinkou malá dívka, příběh má hodně co říci i dospělým. Přiměje k zamyšlení se nad vašimi vlastními činy. Chvilkami budete mít chuť se smát, občas vám vstoupí do očí slzy. Interpretace díla Lucy Maud Montgomery je naprosto bezchybná. Klára Sedláčková Oltová se své práce zhostila velice dobře. Tuto audioknihu s čistým svědomím mohu doporučit každému posluchači. Všichni si v ní najdou to svoje.

Usměvavý muž review

06.03.2018

Proč se usměvavý muž směje

Tato audiokniha mě příliš nenadchla, ani nevím, čím to bylo. O autorovi jsem toho hodně slyšela, a proto jsem byla zvědavá, jestli mě příběh o Kurtu Wallanderovi nadchne. Asi jsem si vybrala špatný díl, protože jediné, co mě nadchlo, byla interpretace textu Henninga Mankella Jiřím Vyorálkem. Příběh mě nijak extra nezaujal, nicméně rozhodně na příhody tohoto komisaře nezanevřu, myslím si, že je to jen jeden z případů, kdy musíte k danému příběhu dospět. Audio zaujme milovníky detektivek, ale také fanoušky Henninga Mankella a jeho komisaře Kurta Wallandera.

Ostrov šedých mnichů review

06.03.2018

Skvělá česká krimi

Tak tato audiokniha mě dostala do kolen. Byla napínavá, dobře se mi poslouchala a získala jsem odpovědi na otázky, které jsem si zpočátku pokládala. Kristýna Kociánová se svého úkolu vypravěčky zhostila bravurně a její přednes se mi hodně líbil. Celkově knihu hodnotím velmi pozitivně. Doporučila bych ji všem, kteří mají rádi detektivky.

Svědkyně ohně review

06.03.2018

Zajímavá severská detektivka

Audiokniha se mi i tentokrát líbila. Zamilovala jsem si hlas Pavla Rímského, který k napínavým detektivním příběhům krásně jde. Co se týče příběhu jako takového, přišel mi vyvážený a strhující. Dobře se mi poslouchal. Nenašla jsem žádné nesrovnalosti. Tentokrát mi audiokniha nepřišla ani nijak hektická. Celkově jsem byla nadšená a těším se na další shledání s Joonou Linnou.

Písečný muž review

23.02.2018

Děsivý zážitek plný písku

Ano, přesně takové pocity mají někteří protagonisté této audioknihy. Posluchače však příjemně překvapí. Je to napínavý thriller, který se dobře a velice rychle poslouchá. Poslech mě bavil, protože interpretace Pavla Rímského je naprosto bezchybná a jsou v ní zachyceny veškeré nálady, ale i emoce. Hudba posluchače také zaujme. Mohu vřele doporučit všem milovníkům krimi, thrillerů a tvorby Larse Keplera.

Paganiniho smlouva review

23.02.2018

Vražedný hudební podnik

Tato audiokniha mě zaujala, díla dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler se mi vždy líbila. Když se k zajímavému a často napínavému příběhu přidá krásný hlas Pavla Rímského, je o skvělý posluchačský zážitek postaráno. Mohu vřele doporučit všem příznivcům detektivek, thrillerů a pochopitelně Larse Keplera.

Mycelium II: Led pod kůží review

23.02.2018

Myceliální vlákna Tě uchvátí

Myceliální série pro mě byla velkým překvapením. Myslela jsem si, jak bude audio náročné na poslech, přitom to bylo fajn. O to se však velkou měrou postarala interpretace hned několika osobností. Musím říci, že je to první audio, které jsem měla tu čest si poslechnout a jež namluvilo tolik interpretů. Bála jsem se, že to bude na škodu, ale nakonec bylo vše jinak. Hudební podklad byl zajímavý, krásně dokresloval příběh. Mohu vřele doporučit všem příznivcům sci-fi a fantasy literatury.

DUNA review

23.02.2018

Zajímavý sci-fi počin

Tato audiokniha vás zajisté okouzlí zajímavým ztvárněním. Podíváte se jejím prostřednictvím do zajímavých míst, zažijete spoustu dobrodružství a pobavíte se. Chvilkami budete mít na krajíčku, protože i zde srší emoce. Ty jsou uchované v hlasech dvou interpretů, kteří se svého úkolu zhostili s pompou a na výsledku je to znát. I přesto, že šly sci-fi a fantasy dlouho mimo mě, zjistila jsem, že mi mají co říci a ráda je poslouchám. Protože podobná díla nejsou zajímavá jen interpretačně a dějově, ale také hudebním podkladem. Ten mě zaujal a překvapil i v případě Duny.

Sběratel review

23.02.2018

Upoutá a nepustí

Zpočátku jsem si o této audioknize myslela, že mě neupoutá, začátek byl pro mě krapet rozpačitý, ale potom se vše rozjelo a já pochopila. Najednou ten příběh dostal úplně jiný rozměr a já si ho užila. Co se týče interpretace, byla jsem nad míru spokojená. Hlasy interpretů se krásně doplňovaly. Audio bych doporučila všem milovníkům klasických napínavých příběhů.

Tady byla Britt-Marie review

23.02.2018

Proměněná Britt-Marie

Příjemný příběh, opět úžasné zpracování a interpretace Valérií Zawadskou. Její hlas je pro mě pohlazením po duši. Co se týče příběhu, přišel mi krapet lepší než Babička pozdravuje a omlouvá se. Britt-Marie je tu zobrazena z úplně jiného pohledu. Pokud jste ji v Babičce neměli rádi, tady svůj názor zajisté změníte. Poslech vám mohu jen doporučit. Jsou zde vážnější pasáže, ale i takové, při kterých se zasmějete.

Nekonečný příběh review

14.02.2018

Přej si, ale nezapomeň, kým jsi byl...

Tento kultovní příběh mě doslova dostal do kolen. Děj zaujme každého milovníka pohádek a fantasy. Však se v příhodách objevuje spousta záhadných bytostí. Ač je v románu mnoho postav, Jan Vlasák si s tím dokázal poradit a každé vdechl její neodmyslitelný charakter.

Celkově jsem byla s audioknihou spokojena. Líbila se mi a mohu ji vřele doporučit.

Všemi dary obdarovaná review

07.02.2017

Sci-fi, fantasy nebo horor?

Zajímavá audiokniha, jež v sobě snoubí všechny tři žánry najednou. Celý příběh se mi líbil a bavil mě od samého počátku až do konce. Ač mám často problém s vícehlasými audioknihami, tato byla výjimkou. Všechny tři hlasy mi sedly a působily na mě příjemným dojmem. Zaujalo mě, jak se interpreti svého úkolu zhostili. Co se týče příběhu jako takového, líbilo se mi, že se zde prolíná reálný svět s fantaskním, vše je provedeno nenásilnou formou. Z poslechu jsem si odnesla příjemný posluchačský zážitek.

Babička pozdravuje a omlouvá se review

07.02.2017

Naprosto luxusní audiokniha

Tato audiokniha mě naprosto dostala. Chvilkami jsem měla v očích slzy, chvilkami se mi chtělo smát. Poslech pro mě byl tedy příjemný a naprosto vyvážený. Valerie Zawadská se svého úkolu zhostila výborně. Její hlas jsem si naprosto oblíbila a k tomuto příběhu šel. Příběh mě uchvátil a oblíbila jsem si jej. Poslouchám jej neustále dokola. Ráda bych tento příběh doporučila každému posluchači, protože to stojí za to.

Aristokratka ve varu review

07.02.2017

Neskutečná jízda

Většina lidí tvrdí, že druhý díl je většinou slabší než díl předchozí. V tomto případě to není pravda. Aristokratka ve varu mě bavila úplně stejně jako Poslední aristokratka. Zamilovala jsem si vypravěčku a její mladistvé pojetí děje. Mohu vřele doporučit.

Poslední Aristokratka review

07.02.2017

Naprosto luxusní zážitek

Z poslechu této audioknihy jsem si odnesla nevšední zážitek. Líbilo se mi mladistvé pojetí, jež příběhu vtiskla mladičká vypravěčka. Navíc se mi moc líbil vtip celé audioknihy, smála jsem se od počátku do konce. Mohu vřele doporučit.

Elon Musk review

07.02.2017

Neobyčejný život jedince

Tato audiokniha mě neskutečně zaujala. Líbilo se mi, jak byla načtená, přišlo mi zajímavé, jak se dá zpracovat životopisné dílo. Vypravěč se navíc dost dobře zhostil svého úkolu a dílu vdechnul život.

Sběratel kostí review

03.10.2016

Kosti, kosti, kostičky

Musím říci, že tato audiokniha je naprosto luxusní, veškeré emoce i napětí se mě velice dotýkaly, protože je dokázal narátor prací se svým hlasem plně vystihnout. Jsem naprosto spokojená a těším se na další podobné audioknihy a také na další příběhy namluvené hlasem Jana Vondráčka.

Ač jsem vesměs spokojená, musím však vytknout i jistou míru nepřehlednosti děje. Občas jsem se přištihla při pocitu příběhové dezorientace. Jinak bych tento fakt vnímala v papírové podobě, kde třeba mohou být tyto části oddělené mezerami mezi jednotlivými podkapitolami apod. Toto však považuji za drobnost, která ničemu nevadí, protože časem vám dojde, kde jste. Nebudu tudíž ubírat na hodnocení kvality.

Zmetek z temnot review

11.08.2016 Verified purchase

Skvělá fantasy

Audiokniha se poslouchala téměř sama. Objevovala se spousta akce a zvratů. Milovníci fantasy si přijdou na své a jistě nebudou zklamáni. Audiokniha si ode mě vysloužila krásných 100 % a naprostou spokojenost.