User Seven_oaks's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Kavárna U Anděla 1: Nová doba Rating

28.11.2020 Verified purchase

Příběh nového jména review

28.11.2020 Verified purchase

Nemastné, neslané

Možná budu jediný nenadšený posluchač /čtenář tetralogie paní Ferrante. Ani po poslechu druhého dílu nechápu věhlas, který tímto dílem získala. Za mě z toho čněla jen nuda a šeď, zbytečná rozvláčnost, žádný spád, překvapení.. Jedinou pozitivní motivací k poslechu byla interpretka, paní Slavíková, což je dost málo. Takže nemohu doporučit.

Ireniny děti review

28.11.2020 Verified purchase

Velmi silný příběh

Takovych příběhu z 2.sv.války je mnoho, avšak tento za poslech stojí. Už jen proto, že je postaven na skutečné osobě, která hodně riskovala, hodně vytrpěla, přesto se za hrdinku nikdy nepovažovala. Ale každý zachráněný život se počítá a její odměnou jsou další životy (lidé ), které díky ní mohly vzniknout. Kéž by takových hrdinů bylo víc. Výborná interpretace. Vřele doporučuji.

Eleanor se má vážně skvěle review

28.11.2020 Verified purchase

Skvělé

Nad poslechem knihy se člověk musi zamyslet, kde je vlastně hranice normálnosti a kdo ji stanovuje. Hrdinka se chová poněkud zvláštně a leckdo by si řekl, že to přece není normální, ale...I když ve vás příběh vyvolá v mnoha okamžicích úsměv, je vlastně hodně smutný a plný bolesti, nicméně s nadějí, že vše se může obrátit v dobré. Rozhodně stojí za poslech.

Dopisy, které nikdo nečetl Rating

14.10.2020 Verified purchase

Môj príbeh review

13.10.2020 Verified purchase

Nadšení

První kniha u které mám pocit, že si ji musím poslechnout ještě jednou. Nečekala jsem popravdě od příběhu mnoho, ale úplně mě to pohltilo. Velká síla osobnosti, nezdolnost, touha něco dokazat a posouvat se vpřed. Je to velmi zajímavá žena i bez Baracka;) Výborná interpretace, vřele doporučuji.

Cizinci v noci review

13.10.2020 Verified purchase

Nezklame

Jednoduchý příběh, který by se mohl odehrávat v životech mnoha lidí. Každý se může v určitém okamžiku života cítit osamělý. Výborná volba dvou hlasů, příběh je díky tomu živější. Určitě poslech nikoho nezklame.

Nestydaté plavky review

02.09.2020 Verified purchase

Úsměvné

Oddechový, nenáročný, úsměvný příběh, plný zamotaných situací. Určitě náročného čtenáře nenadchne, zápletka není nijak ohromující, spíše předvídatelná, ale ten, kdo mnoho neočekává a nechá se příběhem unést, bude na jeho konci spokojen.

Projekt manželka review

02.09.2020 Verified purchase

Nakonec mě to dostalo

Zpočátku mi dělalo obtíž si zvyknout na styl vyprávění i na samotné myšlení a uvažování hlavního hrdiny - ve výsledku zejména to je zdrojem úsměvných situací, které jsou pro knihu nosné. Doporučuji :)

Osvobození review

06.08.2020 Verified purchase

Zklamání

Ačkoliv to je příběh na základě skutečnosti a bezesporu hlavni hrdinka byla velmi odvážná a statečná v situacich, které mrazí a nechtěla bych je zažít, přes to všechno mi příběh nesedl. Nevim, zda to bylo stylem psaní či interpretací anebo kombinací obého. Za mě to celé působilo arogantně , bohužel.

Tiché roky review

22.07.2020 Verified purchase

Opět velmi poutavé

Zajímavý příběh, který rozhodně stojí za poslech. Nic v životě člověka není černobílé, vše má své vysvětlení, není možné nikoho jen

tak šmahem odsoudit . A též o tom, jak moc vám do života zasáhne, když vám rodič nedokáže dát najevo lásku . Opět skvělé vystavěný příběh. Poutavý poslech. Doporučuji ;)

V lese visí anděl Rating

16.07.2020 Verified purchase

Želary - Jozova Hanule review

10.06.2020 Verified purchase

Nezklamal

Audioknihu jsem začala poslouchat s mírným předsudkem, že budu možná zklamaná, když znám filmové zpracování. Opak byl pravdou. Krásný, intimní příběh, který za poslech opravdu stojí. O to víc si cením filmového zpracování, které se tohoto příběhu citlivě zhostilo. Dále velmi kladně hodnotím, že se dramaturgie rozhodla pro jinou představitelku Hanule, než tu filmovou a též děkuji za příjemný hudební podkres. Doporučuji!!

Clona Rating

28.05.2020 Verified purchase

Hedvábník Rating

18.05.2020 Verified purchase

Šikmý kostel review

18.05.2020 Verified purchase

Překvapení

Jsem nadšená! Vzhledem k tomu , že jsem autorku neznala, jsem mnoho neočekávala, ale příběh mě od počátku zaujal. Autorka umně vykreslila nejen nelehkou dobu, ale i rázovitost obyvatel Karvinska, těžký život, ať už ten všední, ale i pracovní. A to celé je podpořeno výbornou interpretací paní Cibulkové. Doporučuji!

Geniální přítelkyně Rating

17.04.2020 Verified purchase

Sova review

15.04.2020 Verified purchase

Geniální

Perfektně vystavěná detektivka, kdy vás z toho místy až mrazí. Napínavé až do konce. A k tomu opět skvělá interpretace paní Špalkové. Vřele doporučuji!

Dům duchů review

15.04.2020 Verified purchase

Zdlouhavé

Poslech jsem vydržela pouze do poloviny knihy, takže možná bude moje hodnocení zkreslené. Každopádně za mě příliš rozvláčný děj, který se pokouší o jakousi rodinnou ságu. Bohužel bez úspěchu. Absolutně čtenáře nevtáhne do děje, naopak ho jím naprosto udolá, ne-li unudí. Nedoporučuji.

První dámská detektivní kancelář review

15.04.2020 Verified purchase

Oddechovka

Velice svérázná "detektivka" řeší zapeklité případy s grácií sobě vlastní:-)Příjemný, oddechový, občas i úsměvný poslech zasazený do netradičního prostředí Botswany. Výborná interpretace paní Strykové. Doporučuji.

Hora mezi námi Rating

01.03.2020 Verified purchase

Panský dům Rating

01.03.2020 Verified purchase

Deník americké manželky review

02.02.2020 Verified purchase

Oddechovka

Mnoho jsem od knihy neočekávala a možná proto se mi libila. Příběh není nijak ohromující, dalo by se říct, že je předvídatelný, avšak který zažívá v různých obměnách mnoho žen (párů) a skoro každá se tam byť jen na okamžik najde. Velkou roli též sehrálo výborné podání paní Postlerové.

Hana review

02.02.2020 Verified purchase

Strhující

Opět velice poutavý a silný příběh od této autorky vede ke spoustě zamyšlení-zejména nad prožitým peklem, kterým Hana prošla, nad změnou jeji osobnosti, nad nepochopením druhých (protože to lidský rozum chápat nemůže), nad nemožností prožité skutečnosti sdilet a také nad tím, jak jedno rozhodnutí může ovlivnit celý život. Paměť lidí je krátká, z historie se málokdo poučí, proto je důležité si ii neustale připomínat. Interpretace obou dam je výborná. Vřele doporučuji.

Cizinka review

18.01.2020 Verified purchase

Zklamání

Nejvíc audioknize pomohl přednes Jitky Ježkové, ale jinak to byla romantická slátanina neuvěřitelných skutečností, skoro jako pohadka, kdy dobro vítězí nad zlem a Honza získá princeznu a půl království . Po druhé bych knihu nečetla.

Kaštánek review

18.01.2020 Verified purchase

Napínavé až do konce

Skvělý detektivní příběh s nečekaným rozuzlením, ke konci s nádechem jakési romantiky, kterou naštěstí autor ustál. Výborná interpretace Zuzany Kajnarové knihu jen povýšila.

Než jsem tě poznala review

18.01.2020 Verified purchase

Čtivé

Velmi oceňuji, že je to asi jeden z mála romantický příběhů, který nekončí tak, jak by si leckterý čtenář přál. A v tom vidím jeho poutavost a sílu. Překvapivě dobrý přednes slečny Josefíkové tomu jen přidal.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Jedlová samota review

29.11.2019 Verified purchase

Krátká, ale napínavá

Velmi zajímavé pojetí detektivního příběhu. Autorka nechává čtenáře, aby sám skládal střípky příběhu, hledal souvislosti a případ vyřešil bez podsouvani zjištěných skutečností nějakým detektivem. Konec byl logický, přesto do posledni chvíle pro mě nečekaný. Atmosféru celé situace výborně doplňuje hudba a střídání hlasů. Vřele doporučuji.

Forrest Gump review

28.11.2019 Verified purchase

Trochu zklamání

Po přečtení recenzí jsem se nadšeně vrhla do poslechu, ale musim říct, ze očekávání nebyla naplněna. Ano, příběh je úplně jiný, než ve filmu, což by nevadilo, ale autor od poloviny knihy zavádí Foresta do podivnych situací, které sice Forest popisuje s humorem svým vlastním, ale mě jako čtenáře ztrácí. Nicméně diky panu Hartlovi kniha za poslech rozhodně stojí.

Dáma, která měla ráda čisté záchodky review

28.11.2019 Verified purchase

Celem dobré

Kam až může vést ztráta společenského statusu a jakou roli hrají v živote náhody. Odpočinkový příběh o jedné zhrzené ženě minimálně vybízí k zamyšlení, jak moc může být pro někoho obtížné čelit realitě vlastniho života. Interpretace Petry Špalkové byla výborná, krásně doplněná hlasy panů Dvořáka a Hartla.

Hotýlek review

26.11.2019 Verified purchase

Vydařený román >

Výborny román o osudech čtyř generaci na pozadí ne příliš vesele etapy našeho státu. Interpretace pana Dulavy je vynikající a knihu ještě zvedá o stupeň výše.