User Danu's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Nehanebné neviniatko review

01.04.2021 Verified purchase

Výborná detektivka

načtená skvělým interpretem. Opět jsem se prostřednictvím dvojice DD a MG zúčastnila vyšetřování úmrtí dívky v Našem Mestě. Byla jsem napnutá až do překvapivého konce. Navíc - slovenština je krásná řeč a k Našemu Mestu a jeho vraždárom přece jen patří víc než jakkoli dobrý překlad do češtiny. Za mne naprostá spokojenost.

Anjel v podsvetí review

19.03.2021 Verified purchase

...dúfame, že sa vám nahrávka páčila...

Áno, páčila a to vel´mi!

Napínavý a drsný příběh, ze kterého se člověk dozví i něco z historie nebo ho to přinutí vyhledat si podrobnější informace o inkriminované době i o místě dění. Některé knihy nemnoha autorů jsou samy o sobě vynikající, ale když se jich coby interpret ujme člověk, který s autorem souzní tak, že vám oba při poslechu splývají, je to ta nejlepší věc, která se může posluchači stát. A tady se to stalo. Výsledkem je skvělý posluchačský zážitek a okamžitá chuť dát si pokračování.

Úkol pro šaška review

06.03.2021 Verified purchase

Vtipné, zábavné, poučné a dokonce se zpěvy!

Podrychtář Václav a jeho přátelé tentokrát na cestách s důležitým a nebezpečným posláním. Pánové, autor i interpret, drží svůj standard, který je tradičně pětihvězdičkový. Co víc si přát? Opět mi zpříjemnili den.

Doktorka z domu Trubačů review

14.02.2021 Verified purchase

Životní příběh

obdivuhodné osobnosti, která je dnes neprávem pozapomenuta. Díky autorce za to, že nám osudy paní doktorky Vlasty dopodrobna přiblížila. Nemusím s hrdinkou vždy souhlasit, ale musím se jí na znamení úcty hluboce poklonit.

Žebrákova pomsta review

14.02.2021 Verified purchase

OSVĚDČENÝ TANDEM

Hrdlička - Fridrich mě opět nezklamal. Další vtipný a napínavý příběh o podrychtáři Václavovi od Černého koně z dob krále Václava VI. načtený interpretem, který dokonale s autorem souzní. Bezvadné poposloucháníčko.

Čas opovržení review

21.01.2021 Verified purchase

Posluchat Čas opovržení

není časem k opovržení, alespoň pro mne. Je to sice "jen" fantasy, ale je v něm tolik moudrých myšlenek! Úžasně napsáno, bezkonkurečně načteno. Pro odpočinek i k zamyšlení. Rozhodně doporučuji zkusit.

Popol všetkých zarovná review

17.01.2021 Verified purchase

Slovenskou literaturu mám nejraději tak, jak přišla na svět -v originálním jazyce.

Panové Dán a Geišberg (nechť je mu země lehká) tvoří dokonalý tandem. Ten první napsal opravdu skvělý napínavý mrazivý příběh inspirovaný vlastními zkušenostmi, a ten druhý se do něj dokázal dokonale vcítit a úžasně ho přednést. Tleskám a mám v plánu další díly série.

Krev Elfů review

18.12.2020 Verified purchase

Krásné odreagování

Pan Sapkowski zasnoubil pohádku se sci-fi a z toho spojení se narodila krásná dcera - fantazy. A v tomto zpracování se jí ujal pan Finger, což způsobilo jev, který nazývám posluchačskou nirvánou. Pokud bych měla k dispozici deset hvězd, dala bych je za odměnu všechny. Díky, pánové.

Zaklínač: Bouřková sezóna review

18.12.2020 Verified purchase

Naprosto úžasné!

Mám ráda příběhy o Geraltovi z Rivie napsané panem Sapkowskim pro jejich pohádkovost, napínavost, brilantní jazyk i nevšední moudrost. Znám je z knih, ze dvou seriálů, jako rozhlasovou hru. Každé je trochu jiné, všechny jsou pěkné. Ale pan Finger jako vypravěč je v tomto zpracování všechny strčil do kapsy! Jsem nadšená a určitě nezůstane jen u jednoho poslechnutí!

Kdo s ohněm zachází review

14.12.2020 Verified purchase

Tak jako v předchozí knize

i tady nastala dokonalá souhra spisovatele s interpretem a posluchačem. Velice zábavné povídání i příjemné poslouchání. Doufám, že se brzy opět s podrychtářem Václavem setkám v dalším pokračování ve stejné sestavě.

Přemyslovská epopej I. - Velký král Přemysl Otakar I. review

03.12.2020 Verified purchase

Takovéto knihy

by měli poslouchat žáci v rámci výuky dějepisu. Přiřadili by si k suchým faktům a datům příběhy a lépe si je zapamatovali. Pan autor je historik a je vidět, že ho jeho práce baví.

Marie Terezie: Symfonie života velké císařovny review

25.11.2020 Verified purchase

Marie Terezie,

ač Čechy neměla moc ráda, je mou oblíbenou panovnicí. O to víc jsem byla zvědava na další literární zpracování jejích osudů.

Musím konstatovat, že této knize ve stylu, kterým je napsána a v ve způsobu užití jazyka, k mé spokojenosti cosi chybí a ke kladnému hodnocení notně přispívají skvělí interpreti. Ale tím nechci říct, že mi nic nepřinesla. Dozvěděla jsem se spoustu nových detailů. Audio rozhodně stojí za poslechnutí.

Smrt nosí rudé škorně review

09.11.2020 Verified purchase

Jako v pohádce

Knihy pana Hrdličky znám, je to příjemné čtení. Navíc se člověk dozví pár výrazů ze staročeštiny. Hlas a přednes pana Fridricha se k tomuto příběhu tak hodí, že si víc už jedno bez druhého nebudu moci vybavit. Tleskám a těším se na pokračování.

Setkání s Rámou review

04.11.2020 Verified purchase

Dokonalé!

Že Sir A.C. Clarke je mistrem sci-fi (a jeho myšlenky a nápady jsou už zčásti realizovány), ví snad každé dítě. Povídka o Rámovi je jedna z mých srdečních od dětství. Pan Myšička ji interpretoval takovým způsobem, že jsem mohla s astronauty prožívat jejich dobrodružství jako jedna z nich. K zážitku nemalou měrou přispěly i hudba a použité zvuky. A zážitek to byl úžasný!

Classic Takes place in Space Single POV

Ohnivé znamenie review

28.10.2020 Verified purchase

Když se sejde dobrá kniha a dobrý interpret,

je to pro posluchače potěšení. U této knihy se to stalo a bylo to poposloucháníčko! Pan Geišberg svým podáním dává příběhu tu správnou dávku drsnosti i ironie. Knihy pana Červenáka mě baví i v češtině, ale ve slovenštině mají přece jen kouzlo o něco větší. Těším se na pokračovavání.

Krajina nočních jezdců review

28.10.2020 Verified purchase

Už osvědčení autor, interpret i hrdinové

tohoto románu opět ve výborné formě a opět nezklamali. Dobrodružné, dlouhé tak akorát, Hynka Tase nelze nemilovat, pan Sitek s každým dílem lepší a lepší. Těším se na další pokračování.

Maigret: Je tu Felicie review

28.10.2020 Verified purchase

Pan Vlasák

opět na jedničku. Pan Simenon tentokrát, podle mne, poněkud slabší. Ovšem páně Vlasákovo ztvárnění Felicie! Úplně jsem tu holku viděla! Určitě znovu zalovím v knihách jím namluvených.

Maigretův první případ review

28.10.2020 Verified purchase

Začínající komisař

ve velmi zdařilé verzi. Pan Vlasák je vynikajícím hlasem pro tuto literární postavu, jeho projev je bezchybný a dává knize neopakovatelnou atmosféru.

Diabol v zrkadle review

29.09.2020 Verified purchase

Opět skvělé poposloucháníčko

Originální příběh s překvapivým koncem se čte sám. V podání pána Marka Geišberga je čirá radost ho poslouchat. Pan interpret přesně vystihl svým pojetím atmosféru i charaktery aktérů. Skoro bych řekla, že od nebroušeného diamantu v prvním příběhu se nám v příběhu čtvrtém představuje jako vybroušený briliant. Silně návykové. Těším se, až kapitán pozvedne svou těšínku, notář vymyslí další kličky a kaprál nastoupí na toho nejzatvrzelejšího lumpa v dalším vyprávění. Doufám, že brzy!

Dějiny psané Římem - Mistři slova review

27.07.2020 Verified purchase

Čtvrtý králův pes review

28.04.2020 Verified purchase

Knihy pana Niedla mám ráda,

hlavně ty, co se odehrávají ve středověku. Příběh o Hynku Tasovi má vše, co má dobrý příběh mít. Napětí, spád, humor občas přecházející do šibalské ironie, šlechtické pletichy i nemilosrdné souboje. Pan Sitek se interpretace zhostil s grácií a šarmem. Jeho přednes je příjemně civilní, přesto ve mně vyvolává představu středověku tak přesvědčivě, že se v něm při poslechu ocitám. Cítím se zase jako malá holčička, které tatínek čte pohádku na dobrou noc. Doporučuji a to velmi.

Tři muži ve člunu review

21.04.2020 Verified purchase

Z jiných časů,

ale stáří na tomhle dílku pana JKJ nic neubralo. Naopak, zdá se, že voní tím víc klidem a pohodou, čím mu léta přibývají. Dobrý humor zůstává dobrým humorem, ať uplyne času, kolik chce. Při poslechu mě napadlo, že pánové z románu by se s pány interprety určitě skvěle shodli. Pokud člověk není škarohlíd nebo mu nechybí smysl pro humor, stoprocentně si tuhle audioknihu s potěšením vychutná.

Maigretovy Vánoce review

20.04.2020 Verified purchase

Vánoce

Jaké jiné by mohl komisař Maigret mít než s případem? Výborný příběh s excelentním obsazením mne nezklamal, i když je kraťoučký. Taková perlička pro milovníky detektivek.

Případ Saint-Fiacre review

16.04.2020 Verified purchase

Příjemná hodinka

s komisařem Maigretem, sympatickým introvertním bručounem a jedním z mých oblíbených detektivů v podání těch nejlepších profesionálů. Nic akčního, ale zato se poodkryl cípek minulosti, pod kterým se, mimo jiné, mihlo něco z Maigretova dětství. Taková malá lahůdka pro příznivce tohoto žánru.

Dveře do léta review

14.04.2020 Verified purchase

Skvělé

Od mládí moje oblíbená kniha, přečtená nesčetněkrát. Interpretovaná panem Brouskem mladším tak nádherně, až jsem pojala podezření, že sám musí mít doma alespoň jednu kočku. Udělali mi velikou radost všichni. Pan Heinlein, pan Brousek, Danny i Pet. Myslím, že nezůstane jen u jednoho poslechnutí.

Toulky českou minulostí 1 - 50 Rating

09.04.2020 Verified purchase

Svatební cesta do Jiljí review

05.04.2020 Verified purchase

Moje srdcovka

Ať kniha, film, či audiokniha jsou skvělé a dělají mi radost. Podání paní Wilhelmové a pana Dyka nemají chybu, což platí i o příběhu samotném. Doporučuji pro jemný, inteligentní humor, který potěší, pohladí a navrátí duši optimismus, když se všechno okolo nás zdá býti šedivě smutné.

Krv prvorodených review

29.02.2020 Verified purchase

Druhý příběh trojice detektivů

z přelomu 16. a 17. století má všechno, co má dobrá detektivka mít. Pojetí a hlas interpreta jsou pro moje uši - jedním slovem - skvělé. Těším se na další seanci, jíž se zúčastní pán Červenák, pán Geišberg mladší a má maličkost.

Mŕtvy na Pekelnom vrchu review

15.02.2020 Verified purchase

Koncert pro ucho

Mrtvého na Pekelném vrchu jsem četla v češtině a byla jsem velmi spokojená. Audioknihu jsem zkusila ve slovenštině a neobanovala som. ( Zprvu jsem si dokonce myslela, že poslouchám pána Mariána Geišberga, tak dobrý je výkon pána Marka Geišberga. ) Skvěle napsaný příběh i jeho interpretace. (Dokonce jsem se přiučila několika novým slovenským slovům, pro které mám soukromý název 2 v 1 - například slovo "mraštit" - mi zní jako "mrzutě vraštit". Slovensky se to řekne úsporněji:-)))

Dávám audioknize nejvyšší hodnocení a těším se na pokračování.