User Jana's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Zabijáci review

29.01.2021 Verified purchase

Lehce předpokládaný příběh

V Olsenových knihách je běžné, že sledujeme dvě linky - vyšetřující a pachatelovu. Většinou to příběhu nevadí, protože stejně nevíme, co se přesně stalo. V tomto díle mi připadalo, že v pachatelově lince bylo až moc jasné, co se vlastně stalo a závěr nebyl tak překvapivý jako v jiných dílech. I přesto je ale příběh dobře napsaný a sledovat vyšetřování je stále napínavé. Interpetace Igora Bareše je jako vždy prostě skvělá.

Northern Crime Male detective A group of detectives

Překupník na darknetu review

29.01.2021 Verified purchase

Tohle se opravdu stalo?

Chvilkami jsem si říkala, jestli je vůbec možné, aby se tohle dělo. Že tohle není další thriller. Autor si dal práci se sbíráním informací z různých zrdojů a velmi čtivě je spojil do napínavého příběhu. Chvílemi mě pouze napadalo, zda byly motivace DPR opravdu tak idealistické, jak se zdá. Člověk by s ním skoro soucítil. Pravidelně je ale znovu připomínáno, jaké dopady jeho chování a založení této stránky mělo. Opravdu skvělá knížka, pokud jste připraveni poodhalit další nástrahy tohoto světa. Interpretace je také podařená a hodí se k tomu, jakým tónem je kniha napsaná.

Hadrový panák review

22.01.2021 Verified purchase

Skvělý krimithriller

Výborně vystavěný příběh, ve kterém netušíte, kdo je vrah a co se stane v příští minutě. Hlavní postava, která má sama problém a stojí proti systému už je trochu klišé, ale v tomhle případě charakter postavy dokresluje příběh a navíc je vyrovnán řadou dalších postav. Interpretace Martina Stránského je jako vždy skvělá.

A group of detectives Unexpected twist

Vztahy bez stížností review

20.01.2021 Verified purchase

Druhá self-help knížka, kterou jsem nezvládla

Druhý pokus poslechnout si self-help literaturu. Bohužel znovu neúspěšný. I přes skvělou interpretace Martina Stránského jsem textu prostě nevěřila. Hodnotím neutrálně, protože si myslím, že za to úplně nemůže ani knížka, ani autor, ale můj postoj. Hodnotím pro ty, kteří zvládli přečíst pouze "Jak mít všechno u pr**le", protože tohle je rozhodně jiné.

Relationships Life Happinness

Člověk má dělat to, nač má sílu / Život Olgy Havlové review

20.01.2021 Verified purchase

Kdyby nešlo o zkrácenou verzi, mohla být audiokniha skvělá

Olga Havlová byla neobyčejná žena, která byla zároveň vlastně trochu tajemná. Myslím, že její život a osud by si zasloužil "zaudioknižnit celý". Dostala jsem tuto audioknihu, protože nebyla dostupná tištěná verze a věřím, že toto zkrácení knížce uškodilo. Je to takový rychlokurz Olžina života, který byl rozhodně rozmanitější a zajímavější, než jak vyznívá. Jiří Ornest je nicméně skvělý inerpret.

Jsou světla, která nevidíme review

18.01.2021 Verified purchase

Válka úplně jiným pohledem

Poslouchala jsem tuto knížku v době, kde jsem poslouchala poměrně dost knížek z války a o válce a bála jsem se, že už bude tohoto tématu moc. Ale nebylo. Jde o mnohem osobnější příběh, který je originální a zároveň posluchače dostane do víru války možná více, než by si přál. Skvělé je také otevření tématu handicapu v době války. Audioknížka je skvělá včetně interpretů.

Umina verze review

18.01.2021 Verified purchase

Zajímavá myšlenka, zpracování s drobnými mezerami

Moc se mi líbilo téma knihy a plynutí jejího příběhu. Zároveň jsem ale měla pocit, že vyprávění něco chybí. Chvílemi pro mě bylo těžké mu věřit a vžít se do něj. Stejně tak mi úplně nesedla interpretace. I přesto jsem ráda, že jsem knížku slyšela a oceňuji velmi zajímavý námět.

Spánek rozumu plodí příšery review

18.01.2021 Verified purchase

Povinná četba dnešní doby

Pokud chcete nahlédnout do biochemie a do kontextu dnešní pandemie s velkou dávkou optimismu, pak rozhodně doporučuji! Pan Konvalinka má velmi sympatický pohled na svět, který předává s pokorou a sebereflexí. Běžně se informacím o Covidu spíše vyhýbám, ale v tomto případě stálo za to udělat výjimku. A pozor! Knížka rozhodně není jen o Covidu a pandemii. Jejího zpracování jsem se na začátku bála, ale potom jsem si zvykla a přišlo mi naopak velmi vhodné. Rozhodně doporučuji všem!

Ďábel v Bílém městě review

30.12.2020 Verified purchase

Historická kniha plná vražd

Spojení tématu vřazd a budování světové výstavy ja rozhodně velmi zajímavý nápad a v tomto případě je velmi detailně zpracovaný. Kniha je skvělá, ale člověk na ní musí být naladěný a připravený - je dlouhá a není v ní jeden nečekaný zvrat za druhým, který by posluchače udržoval v napětí. Interpretace je také velmi vydařená.

Jedna želva za druhou review

29.12.2020 Verified purchase

Klidně buďte v nepohodě celý život

Knížka je úplně jiný žánr než normálně poslouchám a čtu, i když drobná detektivní zápletka je v ní také. Hlavní postavy jsou o dost mladší než jsem já. A přesto mě audioknížka velmi oslovila. Na začátku poslechu jsem se trochu bála, že se bude jednat o dílo někoho, kdo začíná psát a trochu se ještě potřebuje vypsat. Knížka velmi pěkně pracuje s tématem psychické nepohody a toho, že se nemusíte (a někdy nemůžete) té nepohody zbavit, abyste žili spokojený život. Interpretace se myslím ke knížce hodila.

Černý led review

29.12.2020 Verified purchase

Skvělý Harry

V poslední době mi začali trochu vadit stereotypně stavěné postavy ztroskotanců, kteří dál vyšetřují zločiny a honí jiné ztroskotance. U Harry mi to ale nijak zvlášť nevadí. Možná že v Černém ledu se více soustředí na případ než na sebe, možná jsem si zvykla. Nicméně Černý led je skvělé krimi, které jsem poslouchala v každé volné minutě, abych se dozvěděla, jak skončí. Interpretace je také velmi povedená.

Northern Crime Male detective

Kříďák review

29.12.2020 Verified purchase

Thrillerová oddychovka

Pokud by to byl můj první thriller, asi by se mi občas zatajil dech a byla jsem napjatá. Už jsem ale asi moc otrkaná, takže mi audioknížka přišla chvílemi až humorná (což byl možná záměr autorky). Příběh byl zajímavý, ale bohužel mi připadalo, že je v něm až příliš nezodpovězených důležitých otázek. To, že občas není všechno dopodrobna objasněné je v pořádku a součást thrillerů, ale tady mi mezery připadaly až moc velké. I přesto ale knížku doporučuji obzvláště těm, kdo se u nich zas tak moc bát nechtějí. Interpretace je skvělá a hodí se k tónu této knihy.

Male detective Unexpected twist

Dny opuštění review

29.12.2020 Verified purchase

Nepříjemná hlavní postava, které interpretace nepřidá

V této recenzi se nesnažím být objektivní :) Mě totiž od začátku hlavní postava strašně rozčilovala. Mám ráda knihy, kde mi není hlavní postava úplně příjemná a líbí se mi i knihy, kde se děj vlastně nikam neposouvá, ale dostávám se do nitra hlavní hrdinky / hrdiny. Což by tato kniha mohla splňovat. Ale bohužel, pro mě nesplnila. Připadalo mi, že stále klouže po povrchu po úplně stejné emoci a rozvíjí svou nenávist ke všem a ke všemu. Asi tomu nepomohla ani interpretka, jejíž hlas mi taky úplně nesedl. Možná jsem audioknížku jen poslouchala ve špatný čas, ale mě bohužel nesedla.

Kaštánek review

02.12.2020 Verified purchase

Výborná detektivka s pouhým náznakem tradičních klišé

Zpočátku jsem si nebyla jistá, jak může knížka být tak dlouhá. Každou chvíli jsem měla pocit, že už přece musí být případ vyřešený. Příběh je výborně vystupňovaný, takže jsem v poslouchala v každé volné chvíli, abych věděla, jak dopadne. Kriminalisté jsou sice trochu černé ovce, ale není to pro příběh zásadní. Což je docela příjemná změna. Interpretace je prima.

Muffin a čaj review

30.11.2020 Verified purchase

Krásný příběh plný společenských otázek

Na začátku příběhu jsem si říkala, že téma bude možná zajímavé, ale způsob zpracování příběhu zas tak skvělý nebude. Ale nebylo to tak. Kromě pěkného příběhu knížka nenásilným způsobem otevírá mnoho společenských otázek a ukazuje, jak těžké může dospívání být. Příběh mě zároveň nutil přemýšlet nad tím, jak jako dospělí můžeme to dospívání našemu okolí zjednodušit. Interpretace se k této audioknize také hodí.

Šikmý kostel review

26.11.2020 Verified purchase

Skvěle zpracovaná neznámá historie

Výborně zpracovaný kus historie naší země, o kterém jsem věděla strašně málo. Kniha mě celou dobu bavila, i když mi občas šel mráz po zádech z toho, co všechno se tehdy dělo. Interpretace je naprosto skvělá! Doporučuji přečíst každému.

Vrány review

16.10.2020 Verified purchase

Krátký příběh u kterého mrazí

Musím přiznat, že Petře Dvořákové jsem do této knihy nepřišla. V tomto případě se to však změnilo. Autorce se tak věrně podařilo vystihnout náladu v mnoha rodinách a popsat komunikační bariéry mezi matkami a dcerami, že je to až děsivé. Výborná kniha se skvělou interpretací. I když vám po ní asi nebude zrovna veselo.

Balíček review

16.10.2020 Verified purchase

Dost napínavé, trochu otravné

Audiokniha mě bavila a většinu času jsem u ní byla napjatá. Z nějakého důvodu mě ale hlavní postava rozčilovala. Rozumím, že cílem bylo způsobit její nedůvěryhodnost, ale nejsem si jistá, jestli se to autorovi podařilo tak, jak by se hodilo. Nicméně i tak bych knihu doporučila. Interpretace se ke knize také hodila.

Psychological Unreliable narrator

Katarze review

16.10.2020 Verified purchase

Jako vždy výborná Yrsa

Napjatě jsem čekala, kdy vyjde další kniha od Yrsy a stejně jako předchozí díly jsem i Katarzi poslechla v podstatě jedním dechem. Rozhodně doporučuji. Interpretace je také skvělá.

Northern Crime Male detective

Možnosti milostného románu review

23.09.2020 Verified purchase

Příjemný příběh s občasným zaškobrtnutím

Téma audioknihy i její zpracování jsou zajímavé. Občas jsem jen měla pocit, že autor se snaží napsat až moc "uměleckou literaturu", což trochu narušuje plynutí textu a rušilo mě to při poslechu. Je škoda, že ženská postava neměla trochu více prostoru. Interpretace obou interpretů byla příjemná a k textu seděla.

Projekt manželka Rating

20.06.2020 Verified purchase

Musím to vědět review

15.06.2020 Verified purchase

Průměrný thriller

Něco mi v příběhu chybělo. Měla jsem celou dobu pocit, že se autorka snaží nenápadně zmiňovat různé informace a pak zase čtenáře mást jinými a i přes zajímavý a překvapivý závěr je příběh trochu nevyrovnaný. Je pravda, že interpretace mě také trochu rušila.

Dobrá znamení review

15.06.2020 Verified purchase

Geniální spojení

Tahle dvojice je prostě geniální a vytvořila geniální dílo! Spojení inteligentního humoru, odkazů na společenská témata a skvělých dialogů. Výborný obraz našeho světa a víry. Doporučuji i těm, kteří nejsou fanoušky fantasy. Interpretace je také velmi povedená.

Žít a nechat žít review

15.06.2020 Verified purchase

Trochu absurdní reflexe našich životů

I když se zdá, že jde jen o vtipný příběh jednoho pošetilého muže, který vymyslel absolutně absurdní řešení svojí životní situace, jde vlastně o zajímavé zpracování našeho přístupu k věcem kolem nás a našim životům. Interpretace je také velmi zdařilá a hodí se k tónu celé knihy.

Přiveď mě zpátky review

15.06.2020 Verified purchase

Thriller se zajímavou pointou i bez detailů

Během poslechu knihy mě trochu mrzelo, že autor neuvádí detaily a některé souvislosti. Po nějaké dobé od doposlouchání mi ale nedostatek detailu nevadí. Pointa byla zajímavá a překvapivá. Interpretace také povedená. Určitě doporučuji!

Dědina review

15.06.2020 Verified purchase

Stálé čekání na zvrat

Tahle knížka mi bohužel moc nesedla. Asi jsem měla moc jinou představu, které jsem se nebyla schopná po celou dobu poslechu zbavit. Celou dobu poslechu jsem čekala na nějaký dějový zvrat, nebo větší hloubku psychologie jednotlivých postav. Střídání postav byl výborný nápad, který ale nějakým zvláštním způsobem v tomto případě nezafungoval i přesto, že interpretace všech postav byla skvělá.

Kaktus review

03.06.2020 Verified purchase

Trochu obyčejný příběh

Nápad příběhu je zajímavý a věřím, že by mohl být velmi pěkně zpracovaný. V tomhle případě si ale nejsem jistá, že se to povedlo tak, jak mohlo. Většinu času je jasné, kam příběh spěje a nějak mu chyběla hloubka, ke které ale měl potenciál. Interpretace mi bohužel taky úplně nesedla. Ale pokud hledáte něco lehčího, je kaktus určitě dobrá volba.

Úzkosti a jejich lidé review

19.05.2020 Verified purchase

Backman opět nezklamal

Všechny kvality Backmana opět po hromadě a se skvělou interpretací Otakara Brouska ml. Milý příběh, který vás donutí zamýšlet se nad všedními, ale důležitými věcmi a zároveň vás rozesměje, rozpláče, potěší a mnoho dalšího. Backman je prostě skvělý spisovatel a jeho knížky vždy člověka potěší.

Tatérka review

07.05.2020 Verified purchase

Detaily zkazí celkový dojem

Knížka i její interpretace se mi líbily a dlouho jsem myslela, že dám za oboje 5*, ale nekonec ke konci jsem změnila názor že dvou důvodů: 1) Když jsou jména francouzsky, bylo by dobré, kdyby interpretka věděla, jak se čtou. Je to hloupost, která ale bohužel může rušit a čím víc byla francouzská jména vyslovována ke konci, tím víc mě to rozčilovalo. 2) Když chce autor použít pro vytvoření napětí nemoc, měl by si zjistit, jak nemoc funguje a nešířit, že diabetik s nízkým cukrem potřebuje inzulín, protože tím by ho zachránce zabil, což trochu kazí pointu. Jinak je ale knížka pěkně napsaná. Napětí se v ní stupňuje. Jen by možná ještě bylo dobré lépe vysvětlit všechna spojení včetně výběru obětí apod.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Ostrov šedých mnichů review

26.04.2020 Verified purchase

Chybělo mi napětí

Pointa příběhu byla zajímavá, ale bohužel způsob, jakým byl podán mě nevtáhl do děje. Některé pasáže mi připadaly příliš dlouhé a přitom nepomáhaly gradaci příběhu, ani nevytvářely napětí. Stejně pomalu bylo podáno vyústění příběhu. Bylo vlastně překvapivé, ale skoro jsem si toho překvapení nevšimla. Interpretace mi také nebyla úplně příjemná.

Le Petit Prince (FR) review

26.04.2020 Verified purchase

Francouzsky ještě milejší než v češtině

Krásný příběh Malého Prince je ve francouzštině prostě tak nějak poetičtější a to i v jeho zjednodušené verzi. Upřímně nevím, jestli je opravdu pro začátečníky, ale každý začátečník je jiný. Jediné co mě neskutečně rozčilovalo, byly hudební přechody mezi kapitolami, které mi normálně nevadí, ale v tomto případě byly dlouhé a velmi časté.

Umění vítězit review

22.03.2020 Verified purchase

Skvěle napsaná autobiografie

Dlouho jsem váhala, jestli si knihu poslechnout nebo ne. Nejsem velkýc fanda knih o lidech, kteří něco dokázali a my je teď máme začít kopírovat. Tenhle titul byl ale skvěle napsaný. Je to příběh o jednom velkém snu, který stál mnoho odříkání, mnoho kompromisů a mnoho nepříjemných rozhodnutí. Autor ze sebe nedělá hrdinu, ale přiznává i svoje slabosti. I přesto že je samozřejmě dobré mít na mysli, že se jedná o autobiografii, rozhodně doporučuji. Protože kdo by nechtěl nahlédnout do hlavy osobnosti, jakou je Phil Knight! A interpretace je naprosto skvělá!

Muž z ostrova Lewis review

08.03.2020 Verified purchase

Druhá šance Mayovi se vyplatila

První díl série mě neoslovil a dlouho jsem přemýšlela, jestli zkoušet ten druhý, když všichni Maye tak chválí. A vyplatilo se! Druhý díl mi přišel mnohem zajímavěji a poutavěji napsaný. Kromě kriminální zápletky se dotýká také společenských témat a to velmi zdařile. Střídání vypravěčů se také povedlo. Navíc interpretace Jiřího Dvořáka je skvělá.

Malé ženy review

28.02.2020 Verified purchase

Příběh z kterého si každý něco vezme

Když jsem Malé ženy začala poslouchat, bála jsem se, že se budu nudit. A nakonec těch skoro dvacet hodin uteklo, ani nevím jak. A to i přesto, že se v příběhu neobjevují žadné dramatické zvraty a celý příběh klidně plyne dál. Naprosto nejlepší mi ale přijde, že množství postav a jejich charakterů vám dává širokou paletu toho, jaký můžeme být a s kým se můžeme ztotožnit a ještě to v průběhu času měnit! Interpretace se ke knížce taky hodí.

Příběhy skutečné odvahy review

18.02.2020 Verified purchase

Pořád ta samá odvaha

Možná jsem měla špatně nastavená očekávání od knížky, ale myslela jsem, že budou příběhy trochu rozmanitější. Po doposlouchání knížky jsem si uvědomila, že nedokážu pojmenovat jednotlivé příběhy, protože si byly velmi podobné. Při poslechu mě občas překvapilo, jak moc syrový popis událostí je. Nejvíce mě ale asi mrzelo, že mnoho z těchto příběhů bylo o odvaze, kterou daný člověk musel prokázat v momentě, kdy se rozhodl riskovat svůj život, aby něco dokázal a něco nevyšlo, což úplně napovažuji za "opravdovou odvahu". Bez výborné interpretace Pavla Soukupa bych knížku asi nedoposlouchala.

Černá díra review

18.02.2020 Verified purchase

Yrsa rozhodně nezklamala

Po DNA jsem měla strach ze zklamání, protože jsem se na knížku moc těšila a DNA je za mě nejlepší krimi minulého roku. A zklamaná jsem rozhodně nebyla. Velmi svižně a napínavě vyprávěný příběh, u kterého ani nemáte pocit, že trvá skoro 13 hodin. Překvapivý, ale stále uvěřitelný. Intepretace je také skvělá a k Yrse se výborně hodí.

Syn review

08.02.2020 Verified purchase

Kdo je dobrý a kdo špatný?

Výborný příběh, ve kterém vám ani zas tak moc nevadí, že víte, kdo je vrah. Příběh se tak chytře vyvíjí, že se nedá očekávat, co se stane v další chvíli. Nutí vás k zamyšlení nad tím, co je spravedlnost a kdo ji definuje. Syn je kriminální příběh se společenským přesahem. Interpretace je také skvělá a výborně doplňuje příběh.

Muž, který už nezavolal review

04.02.2020 Verified purchase

Trošku moc protahovaná romantika

Tahle romantika mě vlastně zlákala názvem, který připomíná mé oblíbené krimi. Příběh mi bohužel chvílemi přišel hrozně utahaný a do poloviny knížky jsem zápasila s tím, jestli mám vůbec příběh doposlouchat. Když jsem ale vytrvala zjistila jsem, že druhá polovina je výrazně lepší. Jako by se autorka musela trochu rozepsat. Hlas Nikoly Votočkové v první polovině mi k příběhu nějak neseděl, proto čtyři hvězdy.

Černá ozvěna review

27.01.2020 Verified purchase

Další detektiv rebel a nečekaný zvrat na poslední chvíli

Možná kdybych poslouchala knížku před všemi těmi ostatními, dostala by hvězd víc, ale bohužel tomu tak není :) Příběh dalšího detektiva, který se vzepřel systému a byl za to potrestán, ale jeho urputnost se nakonec ukáže být zásadní. Stejně jako vysvětlení všeho v posledních dvou hodinách 16 hodinové knihy. Ani odkaz na válku ve Vietnamu dojmu tuctovosti moc nepomohl. Nicméně interpretace je skvělá, takže těch 16 hodin se nezdálo tak dlouhých.

Slepá mapa review

21.01.2020 Verified purchase

Těsný souboj s Hanou

Dlouho jsem si vyčítala, že jsem začala s Mornštajnovou Hanou, protože byla prostě skvělá. Ale Slepá mapa je ji v patách jen těsně. Opravdu skvěle napsaná knížka, která se kromě událostí z minulosti výborně zabývá také různými charakterovými rysy a typy lidí a jejich způsoby, jak se s okolnostmi vyrovnat a komplikovaností rodinných a mezilidských vztahů. Interpretace byla také zvládnutá na jedničku.

Ta přede mnou review

16.01.2020 Verified purchase

Až moc chtěné překvapení?

Audiokniha byla zajímavá. Příběh a jeho hlavní zápletka také. Mám ráda knížky, kde se střídá vyprávění minulosti a současnosti, takže tohle je něco pro mě! Zážitek je ještě umocněný dvěma interpretkami. Co mi ale trochu vadilo bylo to, že jsem měla dojem, že autorka se až moc snaží dojít k překvapivému závěru. Od úplného začátku jsem měla pocit, že se snaží, abych uvěřila, že vrahem je někdo, kdo jím nakonec nebude. Nicméně o překvapení jsem nepřišla a vykreslení charakterů postav je podle mě skvěle zvládnuté a dodává to příběhu spád.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Zlá krev review

10.01.2020 Verified purchase

Člověku se ani nechce věřit, že to není fikce

Neuvěřitelný příběh, kterému člověk řadši nechce věřit. Výborně zpracovaná časová osa celé kauzy se spoustou podrobností. Několikrát si člověk myslí, že dál už to zajít nemůže a ono zajde. Napínavé a k neuvěření. Interpretace je také velmi vydařená. Rozhodně doporučuji!

Žena v kleci review

07.01.2020 Verified purchase

Výborně vyprávěný, trochu nerealistický příběh

Při poslechu jsem se několikrát pozastavila nad realističností některých akcí a jejich důsledků. Ale vlastně mi to nikdy nevadilo. Příběh je skvěle vyprávěný a nejradši bych ho poslouchala bez přestávky. Interpretace je také super. Těším se na poslech dalšího dílu.

Co mě naučil tučňák review

05.01.2020 Verified purchase

Milé vyprávění se smutným poselstvím

Krásné vyprávění o životní etapě strávené s tučňákem, který myslím něco nenaučil pouze autora, ale taky mě. Vyprávění nejen o tučňácích a přírodě, ale také o životě v Jižní Americe je nejen zajímavé, ale hlavně oči otevírající. Knížka mi dala víc, než jsem při jejím zakoupení očekávala. Hlas Kryštofa Hádka se k příběhu skvěle hodí. Audioknihu rozhodně doporučuji!

Bridget Jonesová - Láskou šílená review

03.01.2020 Verified purchase

O trochu méně vtipná Bridget

Příběhy Bridget Jonesové mají stále své kouzlo. Dotýkají se vážnější témat, ale stále zůstávají zábavné. Přesto už pro mě trochu ztrácí původní kouzlo a nejsou tak vtipné jako dříve. Interpretace M. Hudečkové je super. Jen mě trochu rušilo zvláštní čtení některých anglických slov.

Čtyřhodinový pracovní týden review

03.01.2020 Verified purchase

Jak všechno ošidit

Nenašla jsem si cestu k seberozvojovým knihám. A Timothy Ferriss mi s tím moc nepomohl. Přiznávám, že jsem knihu nedoposlouchala a ani to neplánuju. Mám dojem, že hlavní cestou k úspěchu podle autora je najít vždy způsob, jak si věci zjednodušit a tak trochu je ošidit. Neříkám, že v té části knihy, kterou jsem zvládla nebylo pár drobných dobrých rad, ale k doposlechnutí knížky mě rozhodně nenamotivovaly. Interpretace mě bohužel také moc neoslovila.

Hovno hoří review

03.01.2020 Verified purchase

Skvělá klasika

Skvělá klasika s výbornou interpretací. Nebyla jsem si jistá, jestli mi nevadí, že si každou chvíli představím scénu z Pelíšků, ale nevadilo. Někdy to naopak podnítilo mojí představivost. Rozhodně doporučuju si tuhle klasiku poslechnout!

Životní terno review

17.12.2019 Verified purchase

Jako vždy geniální Backman

Je neuvěřitelné, kolik toho Backman dokáže říct v krátké novele. I když trochu smutné je toto Vánoční poselství nádherné. A interpretace Pavla Soukupa už k němu prostě patří a strašně se k němu hodí. Moc doporučuji i po Vánocích :)

Má sestra je sériový vrah review

29.11.2019 Verified purchase

Originální krimi oddechovka

Velmi originálně zvolené téma v nezvyklém prostředí a kulturním kontextu. Pro mě byla kniha zajímavým exkurzem do rodinných a mezilidských vztahů v Nigérii. Trochu jsem očekávala, že bude kniha o něco vtipnější a možná jsem doufala v překvapivější pointu. I přesto bych ji ale doporučila. Intepretace byla také příjemná a ke knize se hodila.

Tracyho tygr review

28.11.2019 Verified purchase

Nádherný příběh s krásnou dramatizací

Poetický příběh, který "zahřeje u srdce". Vyprávění nemá sice tematicky s Vánoci nic společného, ale tak nějak mi do té předvánoční atmosféry zapadá svým pozitivním a laskavým poselstvím. Snový pocit z poslechu knížky podtrhuje skvěle zvládnutá dramatizace. Opravdu moc doporučuji!

Než natáhnu brka review

20.11.2019 Verified purchase

Podařené osvěžení severské krimi

Po všech těch depresivních vyšetřovatelích s osobními problémy a temnou minulostí z většiny severských kriminálek je tohle velmi osvěžující dílo. Povedený nápad vyšetřování vlastní vraždy je zpracován nápaditě a má výborný závěr. Interpretace mi na začátku připadala zvláštní, ale k tomuto typu příběhu se hodí.

Serotonin review

19.11.2019 Verified purchase

Až moc intelektuální Serotonin

Velmi zajímavé téma s výbornou interpretací! Přesto mě poměrně dost rušila zamyšlení, kterými hlavní postava odbíhá od děje, kterých bylo podle mého názoru až příliš. Občas jsem měla pocit, že zamyšlení a odbíhaní od děje byla přidána "na sílu" a knize neprospívají. V každém případě se nejedná o příběh, který byste si jen tak pustili k jiné činnosti. Je potřeba se na něj soustředit :)

Jedz a behaj review

31.10.2019 Verified purchase

Velké očekávání nebylo naplněno

Asi jsem od tohoto bestselleru čekala mnohem víc a proto mě zklamal. Příběh byl celkem zajímavě napsaný, ale vložené kapitoly s recepty a doporučeními na mě působily rušivé a připadaly mi až příliš časté. Nicméně interpretace je celkem příjemná.

Tady byla Britt-Marie review

21.10.2019 Verified purchase

Jako vždy geniální Backman

Je neuvěřitelné, kolik emocí umí Backman v jednom příběhu vyvolat - radost, smutek, dojetí, naštvání... A kolik společenských otázek během svého vyprávění otevře. Zdánlivě nevinný a vtipný příběh se vyvine v nádherné vyprávění se skvělým koncem. A interpretace V. Zawadské příběh jen podtrhuje. Doporučuji všema deseti!

Hypnotizér review

16.10.2019 Verified purchase

Promyšlený příběh bez temného hrdiny

Trvalo mi než jsem se ke Keplerovi dostala a zdá se, že to bude můj oblíbený autor. Bylo příjemné poslouchat zase jednou knihu, jejíž hlavním hrdina má jen lehký problém s užíváním prášků na spaní a nemá za sebou ničivý osud. Příběh je promyšlený, i když se na první dobrou zdá až příliš jednoduchý. Interpretace se k příběhu skvěle hodí.

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV review

15.10.2019 Verified purchase

Stále dobrý příběh

Možná už je to tak dlouho, co jsem četla třetí díl Milénia, a proto nemám potřebu kvalitu vyprávění a příběhu porovnávat. V příběhu mě nicméně ruší až příliš nadpřirozené schopnosti hlavní hrdinky. Interpretace je dobrá, příběh se poslouchá příjemně.

Moja cesta k ultra review

15.10.2019 Verified purchase

Málo běhu, moc veganských receptů

I přesto, že chápu, že změna jídelníčku je důležitou součástí života autora i jeho sportovní cesty, je jí z mého pohledu věnován příliš velký prostor a to na úkor sportu samotného. Nicméně poslech je velmi příjemný a interpretace povedená.

Teorie podivnosti review

05.10.2019 Verified purchase

Zdánlivě obyčejný příběh jedné intelektuálky

Autorka krásně ukazuje, jak věci, které jednomu člověku mohou připadat obyčejné, jsou pro jiného neobyčejné až zázračné. Krásně spojení několika lidských příběhů, které mi připomnělo, že každodenní život může být velmi zajímavý i bez velkých zvratů.

Hotýlek review

05.10.2019 Verified purchase

Prostě plyne až mrazí

Další ze skvělých příběhů Mornštajnové (nečetla jsem je postupně a myslím, že to nevadí). Je neuvěřitelné, jak příběh plyne bez velkých zvratů v příběhu a přesto člověka někdy až mrazí. Z toho, jak stačí malá každodenní rozhodnutí k tomu, aby někomu jinému či sobě život zničil. Interpretace knížce také sedne. Rozhodně doporučuji.

DNA review

29.08.2019 Verified purchase

Napětí by se dalo krájet

Knihu jsem musela poslouchat v každé možné chvíli, protože už jsem hrozně chtěla vědět, jak to dopadne! Závěr byl velmi překvapující, i když človeku zpětně dojde, že k němu autorka vyprávění směřovala. Obecně moc nefandím interpretacím podobných knih ženami, ale v tomto případě byla interpretace skvělá.

Setkáme se v ráji review

29.08.2019 Verified purchase

Temnější pokračování příběhu temného Askeho

Další díl příběhu Askeho je ještě temnější než ten první a to i kvůli jeho interpretaci. Vyšetřování vraždy je napínavé a vtáhne vás rychle do děje. Takže další knížka, u které jde všechno stranou, dokud se nedozvím, kdo je vrah. Jediné, co mi začíná vadit je až přílišné rozebírání charakteru a "narušení" hlavního hrdiny. V prvním díle to více zapadalo k příběhu, tentokrát to již chvílemi bylo až moc.

Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye review

29.08.2019 Verified purchase

Spíše dojemný, než vtipný příběh

Při koupi knihy jsem očekávala, že příběh bude trochu víc komický. Celá knížka je ale spíš dojemná. Rozjezd je trochu pomalejší a bála jsem se, že se budu u poslechu nudit, ale později mě vtáhnul a rozkrytí celé šířky životního příběhu hlavního hrdiny mě pohltilo úplně. Je to krásný příběh s krásným koncem s moc pěknou interpretací.

Hlava XXII review

29.07.2019 Verified purchase

Absurdita války s výbornou interpretací

Na začátku mi chvíli trvalo, než jsem se do příběhu dostala, protože jsem si na Hellerův styl psaní musela trochu zvyknout. I díky naprosto hodící se interpretaci V. Hausera mě nakonec tragikomický příběh vtáhnul tak, že žádná emoce nezůstala nedotknutá. Občas z Hlavy XXII. trochu bolí hlava, ale to je asi podstata Hlavy XXII.

Tajný deník Hendrika Groena review

03.07.2019 Verified purchase

Humorný a citlivý příběh zároveň

Trochu jsem se druhého dílu Hendrika bála, protože první nasadil vysokou laťku. A ten druhý ji rozhodně nesnížil. Příběh (ne)obyčejného života jednoho důchodce, který se rozhodl podzim života ještě pořádně užít, je opět veselý a komický. Zároveň mu ani tentokrát nechybí citlivá část příběhu, která ukazuje i druhou stranu stáří. Kniha mě pobavila a dojala zároveň. A interpretace Jiřího Žáka k ní skvěle sedne!

Skleněný pokoj review

03.07.2019 Verified purchase

Dějiny jsou konkrétními lidskými osudy

Musím přiznat, že jsem si knihu koupila spíš kvůli její popularitě a vlastně si toho o ní moc nezjistila a čekala jsem, že půjde o odlehčenější čtení. Autorovi se však na příběhu jedné rodiny a lidí kolem ní podařilo ukázat, že dějiny se skládají z mnoha jednotlivých osudů, které jsou kombinací různých rozhodnutí vedoucích k různým koncům. I přesto, že je příběh vystavěn na milostných vztazích, ukazuje, co všechno se v Československu ve 20. století stihlo stát a z toho někdy až mrazí.

Skála review

19.06.2019 Verified purchase

Tak nějak méně tajemna, než jsem myslela

Asi jsem se na tenhle román prostě málo soustředila a nedostala jsem se do děje tak, jak bylo potřeba. Příběh je zajímavě vystavěný s překvapivým koncem, ale chvílemi mi připadaly odbočky od hlavní linie příběhu až moc zdlouhavé. Ale možná jsme na Petera Maye prostě zrovna nebyla naladěná. Rozhodně od něj ještě něco zkusím. Interpretace Jiřího Dvořáka je nicméně skvělá a jeho hlas tomuto žánru velmi padne!

Proč máma nadává review

19.06.2019 Verified purchase

Vtipná máma je zpět

U humorných knih s více díly se vždy bojím, aby se kvalita humoru s pokračováním nesnižovala. O mámě to rozhodně neplatí. Kniha mě občas rozesmála tak, že jsem zaskočila všechny spolucestující v MHD :) Zároveň se ale autorce mezi vtípky daří šikovně zakomponovat i společenské otázky spojené především s rolí ženy a muže doma, v práci, ve společnosti celkově. Skvělá knížka!

Čekání na Bojanglese review

13.06.2019 Verified purchase

Dojemný příběh o obrovské lásce

Krásný krátký příběh o obrovské lásce, kterou nic nezastaví a nic nepředčí. Skvělý příběh doplňuje nádherný jazyk. Vše dokresluje na poslech velmi příjemná interpretace. Rozhodně doporučuji si knihu koupit, pokud jste připraveni se pobavit a dojmout zároveň.

Clona review

12.06.2019 Verified purchase

O něco slabší příběh se stále špatnou interpretací

Třetí Bjorkova kniha mě neoslovily tolik jako předchozí. Částečně je to asi tím, že se autorovi tentokrát nepodařilo vyvolat ve mně takový pocit napětí jako předtím. Některé dialogy mi připadají ploché a příliš jednoduché, co zbytečné. Na interpretaci knih Bjorka si asi nikdy nezvyknu. A při poslechu mě bohužel čím dal, tím více ruší. I přesto je příběh pořád dobrý se zajímavou zápletkou a nápadem, který mě alespoň ke konci nenechal přehrávání vypnout.

My proti vám review

05.06.2019 Verified purchase

Skvělé spojení výborného Backmana a sympatického Soukupa

Geniálnost Backmana tkví v tom, že jeho příběhy jsou vlastně úplně obyčejné a zároveň tak moc neobyčejné jako příběhy každého z nás. Dokáže položit mnoho otázek, aniž by poukázal na to, že je pokládá. Během příběhu jednoho (resp. dvou měst) otevře nenásilně několik společenských otázek, na které si čtenář musí odpovědět sám. Atmosféru skvěle dokresluje hlas Pavla Soukupa. Prostě a jednoduše je to skvělý příběh se skvělou interpretací! Rozhodně doporučuji.

Babička pozdravuje a omlouvá se review

22.05.2019 Verified purchase

Milý, vtipný a zároveň velmi hluboký příběh

Moje zamilovanost do Backmana se touto knihou zase prohloubila. Na začátku jsem sice přemýšlela, jestli tentokrát nebude příběh až moc odlehčený, ale nestalo se tak. I když je příběh psán s velkou dávkou humoru, měla jsem často chuť ho pozastavit a přemýšlet nad tím, co všechno autor zvládne v pár větách říci a a nad kolika společenskými tématy se dá během poslechu jedné knihy přemýšlet. Můžete se tak dostat od rodinných vztahů až po válečné konflikty. Skvělá kniha, kterou ještě potrhuje interpretace Valérie Zawadské. Rozhodně dopočuji si přečíst!

Jedlová samota review

20.05.2019 Verified purchase

Trochu méně psychologické, ale dobré

Výborně zdramatizovaná kniha s velmi napínavým příběhem. Člověku se ani nechce věřit, že vychází ze skutečné události. Čtyři hvězdičky za příběh dávám ze dvou důvodů: 1) Trochu mě zklamal konec, který bych očekávala trochu dramatičtější vzhledem k tomu, jak vyprávění plyne. 2) Očekávala jsem lépe zpracovanoou psychologii postav, vzhledem k tomu, že je v anotaci knihy napsáno "s prvky psychologické studie". Myslím, že by to udělalo zpracování zajímavějším.

Český ráj review

19.05.2019 Verified purchase

Trochu méně než jsem čekala

Váhala jsem, zda si Český ráj poslechnout a nelituji koupě, jen z ní nejsem vyloženě nadšená. Interpretace Petra Čtvrtníčka je skvělá a ke knize se rozhodně hodí. Obsah samotný je zajímavou sondou do mužského světa, která by ale mohla proniknout ještě trochu hlouběji. Několik náznaků ukáže, že se dostaneme trochu více do "duše" hlavních postav, ale pak se zase rychle vrátíme k povrchní debatě. Možná že to byl autorovým cílem a vlastně i to o lecčemž vypovídá, ale mně to úplně nevyhovalo.

Co by můj syn měl vědět o světě review

17.05.2019 Verified purchase

Vtipné a milé zároveň

Kniha je velmi vtipná, ale zároveň velmi milá a intimní. Vzkaz synovi je láskyplnou zpovědí rodiče prvního dítěte, který si uvědomuje, jak moc se jeho život změnil a jak moc náročná tato změna někdy musí být. Tato krátká promluva k synovi mě stihla dojmout i rozesmát během prvních deseti minut a poté ještě mnohokrát .

V lese visí anděl review

17.05.2019 Verified purchase

Mrazivý příběh s méně povedenou interpretací

Knihu jsem musela poslouchat v každé volné chvíli, protože příběh byl tak napínavý, že jsem chtěla vědět, jak to může dopadnout. Zároveň z něj trochu mrazí. Jediné co mi zážitek kazilo byla interpretace. Snaha o napodobení mužských a dětských hlasů společně s nepodařenými přísnými hlasy celkový dojem prostě kazí.

A každé ráno je cesta domů delší a delší review

15.05.2019 Verified purchase

Milý příběh o smutných věcech

Backmanovi se podařilo zachytit niterné pocity hlavních postav ve velmi intimních chvílích bez zbytečného patosu a velmi citlivě. Krátký příběh o odcházení, které nemusí být tak hrozně, když máte kolem sebe lidi, které milujete, stejně jako oni vás.

Tiché roky review

14.05.2019 Verified purchase

Obyčejnější, ale o to silnější příběh

Ze začátku jsem si říkala, že tenhle příběh prostě na Hanu nemůže mít, ale s rozvíjejícím se příběhem mě knížka vtahovala a nutila mě přemýšlet i o vlastních vztazích, pocitech a způsobu přemýšlení o ostatních. Téma obyčejnější, ale o to bližší mému běžnému životu. Rozhodně doporučuji!

Sova review

03.05.2019 Verified purchase

Super příběh, trochu rušivá interpretace

Příběh je propracovaný a velmi napínavý do posledního slova. Občas mě trochu rušila interpretace a snaha o čtení mužské přímé řeči ženou. Autor občas vysvětluje čtenáři možná až moc a málo spoléhá na jeho bystrost, ale i tak audioknihu rozhodně doporučuju!

Medvědín review

26.04.2019 Verified purchase

Kniha, ze které mrazí

Příběh a pocity hlavních hrdinů vás prostě vtáhnou do děje a nepustí, dokud ho nedoposlechnete. Nečekané zvraty a kontroverzní témata pokládají mnoho otázek nejen každému z nás, ale i společnosti. Společenských témat otevře autor několik, ale přitom nerušivě a přirozeně pro plynutí příběhu. Těším se na další autorovo dílo.

Hana review

11.04.2019 Verified purchase

Dosud nejlepší audiokniha

Lepší audioknihu jsem zatím neslyšela. Skvěle napsaný příběh s úžasnou prací s jazykem autorky doplňuje výborná interpretace Terezy Dočkalové a Lenky Vlasákové. Často zpracovávané téma pojaté originální způsobem, které se vás dotkne. Kniha je plná emocí a přesto napsaná velmi vyrovnaně.