User JZ#81's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Andělé & Démoni Rating

24.09.2020 Verified purchase

Pochovaní zaživa Rating

31.08.2020 Verified purchase

Zlá krev Rating

31.08.2020 Verified purchase

Inferno Rating

31.08.2020 Verified purchase

Venuša zo zátoky review

12.06.2020 Verified purchase

Geniálny príbeh ako vždy

Super kniha, super príbeh, super interpret. Ten kto pozná Dominika Dána, a páčia sa mu jeho knihy, určite nebude sklamaný ani z tejto. A ten kto ho nepozná, tak robí veľkú chybu. Určite si ju treba vypočuť :-)

Nevieš dňa, nevieš hodiny review

03.05.2020 Verified purchase

Ako vždy super

Dominika Dána a jeho detektívne príbehy už ani nemá zmysel hodnotiť, proste super a vždy sa neviem dočkať kedy výjde nová kniha, teda audiokniha :-). Príbeh, zápletka proste všetko super. Z nového interpreta som mal chvíľu obavy, ale aj to dopadlo nakoniec nad moje očakávania a hlas do deja zapadol úplne parádne, takže opäť súper zážitok z počúvania ;-)

Hobit Rating

28.03.2020 Verified purchase

Pán prstenů (trilogie) review

20.02.2020 Verified purchase

Lepšie ako som čakal :-)

Asi nikdy som film Pána Prsteňov nedopozeral celý, bolo to skrátka príliš dlhé. Tak som mal pred začatím počúvania tejto knihy trochu obavy, ale spoliehal som sa na to, že kniha býva na 99% vždy lepšia ako film, a myslím že aj v tomto prípade sa to potvrdilo. Kniha je super. Môžem len odporúčať :-)

Návrat Sherlocka Holmese (komplet) review

30.11.2019 Verified purchase

Skvelé príbehy ako vždy

Tu nie je o čom. Sherlock Holmes je klasika, ktorá ma asi nikdy neprestane baviť. Príbehy skvelé ako vždy a interpretácia len dopĺňa skvelý "čitateľský" zážitok... :-)

Počátek review

30.11.2019 Verified purchase

Proste super

Toto bola moja prvá kniha od tohto autora, ktorú som počul/čítal. A musím povedať že bola proste super a už teraz sa teším na ďalšie, nech budú o čomkoľvek :-) len a len odporúčam

Vyvolávač deště Rating

11.10.2019 Verified purchase

Solaris review

11.10.2019 Verified purchase

Trochu sklamanie - aspoň pre mňa

Táto kniha bola pre mňa trochu sklamaním. Neviem, možno som len očakával niečo iné, alebo... Príbeh bol pre mňa trochu nepochopiteľný a nie moc pútavý, ale možno niekoho iného zaujme...

Roden24 review

11.10.2019 Verified purchase

Parááááda :-)

Pre mňa obrovské prekvapenie a len v dobrom slova zmysle. Knihu som si kúpil v podstate len na základe popisu a úplne náhodou, takže vôbec nie cielene. A moje hodnotenie bude len a len pozitívne. Dej, príbeh, interpretácia, skrátka super. Jediné "negatívum" je asi len dĺžka knihy, vydržal by som to počúvať aj omnoho dlhšie :-)

Dívka, která musí zemřít Rating

11.10.2019 Verified purchase

Stopařův průvodce galaxií review

11.10.2019 Verified purchase

Fakt zábavné počúvanie

Túto knihu som si vypočul len na základe predošlých odporúčaní a určite neľutujem. Je super a určite si ju ešte niekedy minimálne raz vypočujem :-) je iná ako klasické príbehy, je zábavná a veľmi pútavá.

Firma Rating

11.10.2019 Verified purchase

Metro 2035 review

13.08.2019 Verified purchase

Paráda

Parádne ukončenie tohto príbehu. Myslím, že tento diel bol dokonca lepší ako ten druhý. Pre mňa celkom nečakané ukončenie celého príbehu a o to zaujímavejšie počúvanie. Určite si to celé vypočujem ešte minimálne jeden krát. Vrelo odporúčam všetkým ktorí majú radi sci-fi a trochu konšpirácie ;-)

Text review

13.08.2019 Verified purchase

Veľmi dobré

Na začiatku som vôbec nevedel čo od samotnej knihy čakať, autora som poznal ale knihu nie. Po prečítaní (vypočutí) musím povedať, že aj táto kniha bola výborná. Dobre sa počúvala, dej bol pútavý. Napriek tomu že podobných príbehov je kopa, určite stojí za prečítanie resp. stojí za čas strávený jej počúvaním. Na konci mi až bolo ľúto, že tak rýchlo všetko skončilo...

Z archivu Sherlocka Holmese (komplet) review

15.04.2019 Verified purchase

Super ako vždy

Sherlock jednoducho ani tento krát nesklamal. Super príbehy so super zápletkami. Len škoda že ich nebolo viac. Interpretácia tiež veľmi dobrá, skrátka skvelé počúvanie pre tých, čo majú radi detektívky :-)

Mycelium IV: Vidění review

22.03.2019 Verified purchase

4. diel určite nesklamal

Tento diel nezostal nič dlžný tým predchádzajúcim. Ku koncu mi až začínalo byť ľúto, že už tak málo zostáva na počúvanie. O to horšie bolo zistenie, že ďalší diel zatiaľ nie je k dispozícii ako audiokniha. Verím, že tomu ale nebude dlho, pretože by to bola škoda... :-)

Mycelium III: Pád do temnot review

22.03.2019 Verified purchase

Skvelá kniha

Po vypočutí si prvých dvoch dielov už nebolo nad čím rozmýšľať a hneď som sa pustil do počúvania aj tejto časti. Dej, príbeh a interpretácia opäť nesklamali. Mne osobne sa táto kniha veľmi páči a myslím že nesklame žiadneho nadšenca sci-fi. Ja knihu určite odporúčam.

Mycelium II: Led pod kůží review

22.03.2019 Verified purchase

Skvelé sci-fi

Super kniha, skvelý príbeh a výborná interpretácia. Naozaj pútavé počúvanie, ktoré vás vtiahne do deja a vy sa neviete dočkať čo sa bude diať ďalej. Koho zaujal prvý diel, určite odporúčam si vypočuť aj pokračovanie. Určite nebudete sklamaní :-)

Visionaries - Men Who Changed the World B1/B2 review

03.01.2019 Verified purchase

Vcelku zaujímavé

Po vypočutí tejto knižky, musím povedať že to bolo vcelku zaujímavé a aj inšpiratívne počúvanie. Okrem už známych osobností, som sa dozvedel niečo aj o menej známych ľuďoch, ktorí ale taktiež vymysleli svetoznáme veci ako pinterest, twitter, alibabu.... Interpretácia bola tiež dobrá a angličtina vcelku dobre zrozumiteľná a pochopiteľná. Síce krátke a zaujímavé počúvanie :-)

Som mama review

13.12.2018 Verified purchase

Super

Kniha bola proste super, zábavná, vtipná, a až neskutočne reálna. len škoda že nebola dlhšia. Bavil som sa počas celej doby počúvania k čomu určite prispel nielen pútavý príbeh ale aj super interpretácia. Vrelo odporúčam všetkým :-)

Mycelium I: Jantarové oči review

04.12.2018 Verified purchase

zaujímavé počúvanie

Táto kniha bola niečo úplne iné ako som doteraz zvykol počúvať, a pravdupovediac som na začiatku ani moc netušil o čom by mala byť, pretože som si len v krátkosti prečítal popis. Nakoniec som ale určite neľutoval rozhodnutie knihu si zakúpiť a vypočuť, už teraz sa teším na pokračovanie.

Poslední poklona Sherlocka Holmese (komplet) review

04.12.2018 Verified purchase

Holmes opäť nesklamal

Po vypočutí si predchádzajúcich častí, som ani chvíľa neváhal a vrhol sa na počúvanie aj tejto časti príbehov o geniálnom detektívovi. Vrelo odporúčam, veľmi zaujímavé a pútavé počúvanie.

Dobrodružství Sherlocka Holmese (komplet) review

22.11.2018 Verified purchase

Klasika ktorá nesklame

Zo začiatku som váhal, či sa do počúvania tejto knihy pustiť alebo nie. Predsa len je to niečo iné ako Dominik Dán. Ale kniha v žiadnom smere nesklamala a počúvanie bol skutočný zážitok.

Sára review

31.10.2018 Verified purchase

Opäť niečo perfektné

S každou ďalšou vypočutou knihou od tohto autora (Dominika Dána) sa mi recenzia píše ťažšie a ťažšie. Nie že by to bolo kvalitou knihy, to určite nie, príbeh je super a človek si až praje, aby vychádzal nový diel aspoň dva krát do mesiaca. Ide o to, že bez prezrádzania deja sa nedá nič moc konštatovať ako to, že ďalšia super kniha tak dejovo ako interpretačne. Takže ak sa Vám páčila akákoľvek iná detektívka od D. Dána predtým, tak touto určite sklamaný nebudete. Vrelo odporúčam... :-)

List zo záhrobia review

22.10.2018 Verified purchase

Dominik Dán opäť nesklamal

Tak ako všetky ostatné detektívka od Dominika Dána, tak nesklamala ani táto. Je to kniha, do ktorej sa človek započúva už od prvého slova a nevie sa takpovediac potom od deja odtrhnúť. Knihe asi niet čo vytknúť tak po dejovej stránke, ako aj pútavosti a v neposlednom rade perfektnej interpretácii od M. Geišberga. Už teraz sa neviem dočkať na ďalší príbeh z legendárnej detektívnej kancelárie. :-)

Artemis review

10.10.2018 Verified purchase

Autor opäť nesklamal

Napriek recenziám, ktoré som si pred zakúpením prečítal, alebo možno aj vďaka nim (boli aj pozitívne a aj horšie), som si predsa len povedal, že si audioknihu zakúpim a vypočujem. Musím povedať, že rozhodnutie bolo správne. Pre mňa nebola táto audiokniha v ničom sklamaním oproti Marťanovi, možno len trochu zaostávala interpretácia, ale naozaj len trošku. Dej bol super a celá audiokniha sa počúvala veľmi dobre. Určite odporúčam ;-)

Metro 2034 review

02.10.2018 Verified purchase

Nie je to Metro 2033, ale za vypočutie stojí

Musím povedať, že po vypočutí tohto dielu Metra som bol mierne sklamaný. Nie je to tým, že by audiokniha bola zlá, ale po predchádzajúcej časti som mal predsa len vyššie očakávania. Prvý diel bol proste super, takže ak Metro 2033 bolo na 1* tak toto by som ohodnotil tak na 1-. A to jedna mínus nie je len za dej ale v tomto prípade aj trochu za interpretáciu, niečo tomu skrátka chýbalo, aby to bolo super. Napriek tomu neľutujem že som si audioknihu zakúpil a vypočul, to určite nie ;-)

Dobrodružství Sherlocka Holmese 11 - Berylová korunka review

26.09.2018 Verified purchase

Super

Bola to síce len jedna časť viacerých príbehov, ale chcel som najprv vyskúšať, či stojí za to kupovať celú audioknihu. A po vypočutí tejto časti si určite zakúpim a vypočujem aj zvyšok, bol to Sherlock Holmes ako som si ho predstavoval a preto ak máte radi detektívky a nie len tie naše, tak vrelo odporúčam ;-)

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V Rating

26.09.2018 Verified purchase

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV Rating

26.09.2018 Verified purchase

Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III Rating

05.06.2018 Verified purchase

Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II Rating

16.04.2018 Verified purchase

Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I Rating

01.04.2018 Verified purchase

Angličtina do ucha 1 - začátečníci review

18.03.2018 Verified purchase

Tak pol na pol

Z tejto audioknihy mám tak trochu zmiešané pocity, myšlienka síce dobrá (učiť sa cudzí jazyk počúvaním audioknihy) ale nie je to až také ideálne ako by sa zdalo. V niektorých prípadoch určite chýba možnosť pozrieť si to na papieri (ako sa to píše). Ale z môjho pohľadu najväčší problém je s porozumením, niektoré slová skrátka zanikajú a to pri učení sa cudzieho jazyka je trochu problém, neviem si predstaviť úplného začiatočníka, ako by sa podľa tohto naučil celú gramatiku ktorá sa tu preberala. Ale ak už niečo viete a chcete si svoju angličtinu zlepšiť alebo oprášiť, tak sa to dá.

Vražda v Orient expresu review

12.02.2018 Verified purchase

Veľmi pútavé počúvanie

Keď som si kupoval túto audioknihu, tak som nevedel čo presne čakať. Samozrejme autorku som poznal, ale príbeh až tak nie. Po vypočutí môžem povedať, že kniha je super. Dej je veľmi pútavý, interpretácia super a dej neustále núti človeka rozmýšlať a uvažovať o možných riešeniach. Vrelo odporúčam všetkým čo majú radi detektívky.

Cigaretka na dva ťahy review

04.02.2018 Verified purchase

Dán opäť nesklamal

Opäť super počúvanie, pútavý dej, skvelá interpretácia. Proste niet čo dodať. Pre tých ktorí ešte nepočuli/nečítali žiadnu z Dánových detektívok, určite vrelo odporúčam ktorú koľvek z nich, pre tých, ktorí už nejakú počuli asi nie moc čo vysvetlovať :-)

Žiješ iba dvakrát review

24.01.2018 Verified purchase

Opäť supeeer

Opäť super pútavý dej, skvelá interpretácia. Proste klasický Dominik Dán. Pre tých ktorí ešte nepočuli/nečítali žiadnu z Dánových detektívok, určite vrelo odporúčam ktorú koľvek z nich, pre tých, ktorí už nejakú počuli asi nie moc čo vysvetlovať :-)

Len škoda, že nie všetky vydané knihy sú už dostupné ako audioknihy...

Cela číslo 17 Rating

24.01.2018 Verified purchase

Nehanebné neviniatko Rating

01.01.2018 Verified purchase

Jednou nohou v hrobe Rating

01.01.2018 Verified purchase

Popol všetkých zarovná review

05.12.2017 Verified purchase

Proste super

Aj ďalšie pokračovanie detektívky od Dominika Dána nijak nezaostáva za ostatnými a je proste super. Ten kto má rád detektívky a policajný humor, tak sa určite nudiť nebude. Navyše ak ste danú dobu aspoň čiastočne zažili, tak veľa vecí Vám bude povedomých a možno niektoré súvislosti začnú dávať zmysel, či je to už len fikcia alebo nie je na každého uvážení :-)

Setkání s Rámou review

19.11.2017 Verified purchase

Úžasná kniha

Toto je asi kniha, ktorú by si mal vypočuť alebo prečítať asi každý koho aspoň trochu zaujíma sci-fi. Príbeh a interpretácia boli úžasné a pútavé a keď k tomu zapojíte aj vlastnú predstavivosť tak zážitok z počúvania bude naozaj úžasný. :-) Vrelo odporúčam.

Hvězdná pěchota review

05.11.2017 Verified purchase

Super

Knihu som si chcel vypočuť hlavne na základe toho, že už som videl film. Očakávania boli rôzne, ale už ako veľa krát predtým, kniha opäť prekonala film. Knihe nie je čo vytknúť, snáď len to, že mohla byť dlhšia :-) Dej super, interpretácie tiež. Proste pár hodín super počávania, pri ktorých sa človek neubráni predstavivosti.

1001 myšlenek: část Filozofie review

20.10.2017 Verified purchase

Myšlienok bolo až moc :-)

Knižka ma v prvom rade zaujala názvom a celkom aj popisom. Nepovažujem sa za žiadneho filozofa, ale proste chcel som skúsiť. Na prvé počutie to bolo celkom dosť informácií, takže miestami som sa trochu strácal. Ale inak celkom inšpirujúce počúvanie. Určite si knižku vypočujem ešte aspoň raz.

Blade Runner review

20.10.2017 Verified purchase

Stojí za vypočutie

Film som nikdy nevidel, a knihu som sa rozhodol vypočuť hlavne na základe recenzií. Nevedel som teda čo presne čakať. Po vypočutí musím povedať, že to určite nebolo sklamanie :-). Dej zaujímavý a pútavý aj keď mi chýbalo trochu viac napätia. Ale v celku dobrá kniha, ktora stojí za to si prečítať, resp. vypočuť. Navyše, príbehy o umelej inteligencii, vždy ponúkajú priestor na zamyslenie, kam to vlastne celé speje :-)

Korene zla Rating

25.09.2017 Verified purchase

Rudý kapitán Rating

01.08.2017 Verified purchase

Krv nie je voda Rating

01.08.2017 Verified purchase

Smrť na druhom brehu Rating

01.08.2017 Verified purchase

Básnik Rating

15.05.2017 Verified purchase

Uzol Rating

16.04.2017 Verified purchase

Nežná fatamorgána Rating

16.04.2017 Verified purchase

Mucholapka Rating

21.03.2017 Verified purchase

Mucha Rating

21.03.2017 Verified purchase

Enderova hra review

22.02.2017 Verified purchase

O 100% lepšie ako film

Asi ako mnohí, som aj ja videl naprv film a až potom som počúval túto audioknihu. Bol som tak trochu v očakávaní, či ma ešte kniha dokáže zaujať niečim, keďže film som videl asi 2 alebo 3 krát. Opäť sa ale potvrdilo, že kniha je omnoho lepšia ako film, viac detailov, lepší a pútavejší dej a proste celé 100 krát lepšie. Samozrejme, film ale nie je tiež na zahodenie ;-)

Vetřelec - Probuzení review

12.02.2017 Verified purchase

určite nesklame

Votrelca som už videl viac krát ako film a už preto ma zaujala táto kniha. Kniha ale prekonala moje očakávania, dej bol napínavý a veľmi pútavý. Samozrejme ako väčšina kníh, je pešia ako film. :-) Takže pre tých čo majú radi Votrelca (film) určite odporúčam a samozrejme aj pre tých čo majú radi sci-fi.

Metro 2033 review

11.01.2017 Verified purchase

super

Prvé čo ma na knihe zaujalo bol názov, aj keď práve ten spôsobil, že som si myslel že kniha bude o niečom úplne inom a práve o to bolo celé počúvanie zábavnejšie. Dej bol napínavý a miestami až strašidelný. Určite to nie je ideálne počúvanie pre deti :-). Interpretácia bola skvelá a úplne človeka vtiahne do deja knihy až tak že na konci mi bolo ľúto že kniha a príbeh už škončili...

Bible - Starý zákon review

26.12.2016 Verified purchase

Čakal som viac

Tieto príbehy som poznal, kedysi som ich ako chlapec čítal, ale bol som zvedavý a tak som si ich znovu vypočul. Musím povedať, že som čakal asi viac. Interpretácia nebola až taká zlá, ale celkový dojem nebol pre mňa najlepší, a neviem či si túto verziu budem chcieť vypočuť niekedy ešte raz. Ale je to len vec názoru a možno niekomu inému sa zas páčiť bude...

Jsou světla, která nevidíme review

26.12.2016 Verified purchase

Oplatí sa vypočuť

Podľa mňa veľmi dobrá kniha, ktorá sa oplatí vypočuť. Osobne moc vojnové filmy neobľubujem a už vôbec nie knihy. Ale hlavne na základe recenzií som sa rozhodol túto knihu vypočuť a ani sekundu jej počúvania som to neoľutoval. Veľmi napínavý príbeh, výborná interpretácia a celkovo veľmi dobrý zážitok z počúvania. Určite odporúčam.

Bible - Nový zákon review

26.12.2016 Verified purchase

Čakal som viac

Tieto príbehy som poznal, kedysi som ich ako chlapec čítal, ale bol som zvedavý a tak som si ich znovu vypočul. Musím povedať, že som čakal asi viac. Interpretácia nebola až taká zlá, ale celkový dojem nebol pre mňa najlepší, a neviem či si túto verziu budem chcieť vypočuť niekedy ešte raz. Ale je to len vec názoru a možno niekomu inému sa zas páčiť bude...

Hunger Games (komplet) review

01.12.2016 Verified purchase

Kniha príjemne prekvapila

Dlho som váhal, či si túto knihu kúpiť alebo nie, videl som predtým časť filmu, a tá ma až tak moc neupútala a to bol hlavný dôvod váhania. Nakoniec som sa rozhodol že áno a bola to dobrá voľba. Už po pár kapitolách ma príbeh zaujal a upútal. Dej je plný predvapení a zaujímavých zvratov. Na druhej strane, nečakal som až taký krvák. Už som len kúsok od konca čím ďalej tým viac uvažujem nad tým, že si pozriem aj filmovú verziu. Knihu určite odporúčam :-)

Brisingr review

06.11.2016 Verified purchase

Skvelé pokračovanie príbehu

Tretie pokračovanie pribehu o dračích jazdcoch ničím nezaostáva oproti predchádzajúcim dvom dielom, myslím teda v tom pozitívnom. Dej je stále pútavý aj vďaka stále meniacim sa zápltkám a dejovým líniám. Zaujímavosti a pútavosti pomáha aj veľmi dobrý výkon interpréta. Už teraz sa teším na štvrtý diel :-)

Eldest review

06.11.2016 Verified purchase

Opäť nesklamalo

Druhé pokračonie, ale vôbec kvalitou a pútavosťou nezaostáva ničím za prvým dielom. Komu sa páčil prvý diel, tak tento druhý ho určite nesklame. Síce dej sa trochu zmenil, ale stále je tu veľa prekvapení a neočakávaných zápletok, takže sa už teším, čím ma prekvapí tretí a potom aj štvrtý diel. :-)

Inheritance review

06.11.2016 Verified purchase

Skvelý záver príbehu

Naozaj skvelý záver celého príbehu síce trochu nečakaný ale o to zaujímavejší. Už som si vypočul všetky 4 diely 2x a ani pri druhom počúvaní som sa vôbec nenudil. Príbeh je celkovo veľmi zaujímavý a pútavý a určite sa v budúcnosti k nemu ešte vrátim a vypočujem si ho. :-)

Vrelo odporúčam...

Eragon review

06.11.2016 Verified purchase

Kto si vypočuje, neoľutuje

Veľakrát som o tejto knihe počul, ale nikdy som ju nečítal a ani presne vedel o čom je jej dej. Recenzie vyzerali fajn, tak som sa rozhodol skúsiť najprv aspoň prvý diel a potom sa uvidí. Ale už hneď po pár kapitolách mi bolo jasné, že vypočujem aj ďalšie diely. Dej je skrátka strhujúci a interpretácia vynikajúca (teda aspoň podľa môjho názoru). Najlepšie je, že dej nie je predvídateľný, takže človek stále čaká čo sa bude diať ďalej a neviem sa od knihy odtrhnúť :-) A na záver hurá na zvyšné diely... Naschvál nebudem prezrádzať nič z deja, kto má rád fantasy a sci-fi, určite neoľutuje.

Elon Musk review

02.09.2016 Verified purchase

Proste niečo skvelé

Pred kúpou tejto knihy som ani netušil kto je Elon Musk, zaujal ma hlavné názov Tesla, tak som si povedal že skúsim a teda v žiadnom prípade nemôžem povedať že by som ľutoval. Neskutočne zaujímavé počúvanie, priam až neuveriteľné že jeden človek môže mať také ambiciozne ciele a navyše ich postupne plní. Myslím, že túto audioknihu si minimálne ešte raz niekedy vypočujem.

DUNA review

02.09.2016 Verified purchase

Napínavé počúvanie

Veľmi dobrá kniha so zaujímavým a napínavým dejom , ktorá sa navyše veľmi dobre počúvala (aj vďaka interpretovi). Dej bol plný prekvapení a napínavých scén. Určite vhodné počúvanie pre tých ktorí majú radi sci-fi.

Marťan review

26.06.2016 Verified purchase

Niečo lepšie sa asi len ťažko nájde :-)

Táto kniha ma naozaj prekvapila, samozrejeme v tom najlepšom slova zmysle. Príbeh, dej, interpretácia, všetko bolo perfektné. Určite si je niekedy vypočujem ešte raz a chystám si pozrieť aj film. Proste super

Steve Jobs Rating

05.06.2016 Verified purchase

Letopisy Narnie (komplet 1-7) review

27.04.2016 Verified purchase

super, predčilo očakávania

Letopisy Narnie hodnotím ako super "čítanie". V TV som videl len jeden celý diel a nikdy som sa neodhodlal si prečítať knižnú verziu, tak mi prišlo ako super nápad si to vypočuť a naozaj bol. Je to rozprávka ktorá zaujme tak deti ako aj dospelých, hlavne tých, ktorí majú radi aj trochu sci-fi. Naozaj odporúčam.

Cesta Steva Jobse Rating

04.03.2016 Verified purchase