User Uli's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Nůž review

25.11.2020 Verified purchase

Už to není ono

Na můj vkus už autor pozabíjel příliš lidí z okolí hlavního hrdiny a dal bych přednost prostému vyštřování nějakého případu, kde bude žádná nebo minimální osobní vazba. Poslechl jsem, příběh nekončí, vyřešení situace toho starého úchyla se mi naopak velmi líbilo, uvidíme co bude dál.

Kamenná opice review

25.11.2020 Verified purchase

Další Lincoln Rhyme

Deaverovy knihy jsem četl dávno před vznikem organizovaného prodeje audioknih a sérii Rhyme mam přečtenou až do dílů, které jsem pak četl v originále, abych nemusel čekat na překlad. Deaverovy příběhy jsou vždy napínavě postaveny, vždy před koncem přichází nečekaný zvrat a často je případ vyřešen jasnovideckou dedukcí hlavního hrdiny. Nicméně jako odpočinkovku si to vždy rád dám.

Oběť 2117 review

25.11.2020 Verified purchase

Těžko uvěřitelný Asad

Rád jsem si poslechl pokračování oblíbené série. Ale jako otce dvou dcer mi Asadův postoj ke ztracené rodině přišel nepochopitelný a zcela neuvěřitelný. Nevěřím, že by člověk jeho schopností někdy vzdal jejich hledání a "v klidu" si žil v Dánsku. A závěrečná scéna už skutečně připomíná akční filmy, kdy nakonec všechno vyjde, hlavní hrdina se trefí z ruční zbraně za jízdy z auta na velkou vzdálenost, atd. Vedlejší dějová linie s frustrovaným post-puberťákem už byla vyloženě na nahnání stránek. Rozhodně nejslabší kniha série.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Na okraji propasti review

25.11.2020 Verified purchase

Popravdě, nic moc

Ve srovnání s Martinem Cervazem a to už vůbec nemluvím o vynikajícím "Zkurveným příběhu", je tohle hodně slabý. Opravdu mě to příliš nebavilo o nějakém nečekaném zvratu nemůže být řeč. Možná někomu přijde zajímavý popis pokročilých technologií, ale mě osobně to nijak nenadchlo. A vyloženě mě iritovalo, že do češtiny přeloženou zkratku umělé inteligence UI četl interpret anglicky. Buď mluvím anglicky a je AI "ej áj" a nebo česky. Ale to "jů áj" je strašné. Předpokládám, že si u nahrávání přihřívají polívčičku i různí "producenti" a snad i "režiséři" a ti by snad něco takového měli ohlídat!

Dívka, která musí zemřít review

13.02.2020 Verified purchase

Další Salanderová

Musím uznat, že od původní trilogie jdou příběhy pozvolna dolu. I první hackerský díl mě hodně bavil, ale teď to poslouchám spíš ze zvědavosti, jak se budou osudy postav vyvíjet, jelikož se většinou nerad loučím s oblíbenými hrdiny i za cenu změny autora (jako například postavy vytvořené Tomem Clancym, jejichž osudy rozvíjí dokonce několik autorů). Pokud bude další díl, tak si ho určitě také poslechnu, ale doufám, že se příběhy vrátí víc k hackerství a novinařině.

Ztracený review

13.02.2020 Verified purchase

Odpočinková detektivka

Moje hodnocení je pravděpodobně v pozitivním smyslu ovlivněno více než 50 hodinami nudy strávených u Kingova TO, takže i přes ve finále méně uvěřitelnou zápletku mě kniha bavila. Jednoduše nenadchne ani neurazí a jako odpočinkový poslech bez potřeby vstřebávat spoustu postav a dějových linií mohu určitě doporučit.

Total Recall review

12.02.2020 Verified purchase

Pro fanoušky

Zajímavý pohled do Arnoldova života. Občas se to zdá trochu přeidealizované. Občas úsměvné (pro laika), když popisuje herecké přípravy na nějakou akční roli. Zajímavý je i pohled do jeho guvernérského života. Každopádně fanouškům ať herce nebo sportovce Schwarzeneggera můžu knihu jako odpočinkovku a změnu od napínavých knížek určitě doporučit.

TO review

29.01.2020 Verified purchase

Desítky hodin nudy

Jak tohle může být považováno za klasiku?! Kdyby to byla hororová povídka na 30 stránek, tak by to bohatě stačilo. Ale takhle to asi dopadá, když je autor placen za počet stránek. V té knize je tak 95% zcela zbytečného textu - zcela nepodstatné vedlejší epizody, detailní popisy situací, které díky rozvláčnosti ztratí na napětí. Stále nějaká přirovnání a deset přídavných jmen ... prostě uměle nafouknutá délka knihy. Ale dohnané do úplného extrému.

Do toho zcela fantasmagorické rozuzlení.

A taky jako rodiči mi příběh o zabíjení dětí nepřipadá jako dobrá zábava. O souložení destiletých nemluvě.

Firma Rating

11.10.2019 Verified purchase

Zlo pod sluncem Rating

11.10.2019 Verified purchase

Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět  review

11.10.2019 Verified purchase

Už né tak silné jako "stovka"

Kniha mě bavila a občas jsem se i pousmál. Bohužel vyložený smích, který mě přepadal u stoletého staříka už se nedostavoval. Asi jsou moderní dějiny příliš moderní a blízké, aby mohly být považovány za "k zasmání".

Temná ozvena review

11.10.2019 Verified purchase

Další samotářský detektiv

Děj je napínavý s potřebnými zvraty, bez zbytečného popisování nepodstatných detailů. Hlavní hrdina je i přes svou nevrlost sympatický a kniha se dobře poslouchá. Ideální na osvěžení si slovenštiny.

Čierny ľad review

11.10.2019 Verified purchase

Další napínavý Bosch

Všiml jsem si, že tato série začala vycházet i v češtině, ale neškodí si občas slovenštinu osvěžit, zvlášť když vychází dřív. Navíc jsem si na to u této série zvykl. Příběh je opět celkem napínavý s dějovým zvratem, ale bez zbytečného popisování nepodstatných detailů, jak je tomu zvykem třeba u Larse Keplera. Kniha plně splnila mé očekávání.

Deset malých černoušků review

25.09.2019 Verified purchase

Dobrá klasika

Když jsem si audioknihu kupoval, tak jsem se až trochu styděl, že tuto klasiku detektivky vlasně neznám. Rozhodně mě to nezklamalo a i celkem nečekaný závěr mě potěšil.

Muži ve zbrani review

17.07.2019 Verified purchase

Klasický Pratchett a jeho Karotka

Příběhy s Karotkou mě obecně velmi baví - komu se bude líbit tento příběh, tak by si měl, poslechnout Stráže, stráže! A pokud už je slyšel (četl), tak se mu tato kniha bude líbit také. Jinak se jedná o klasiku - město, cechy, intriky, uprostřed noční hlídka, dále Kolík i pes Gaspoda ...

Právo nálezce review

21.06.2019 Verified purchase

Další skvělý King

Osobně nejsem fanoušek knih Stephena Kinga s nadpřirozenými prvky, ale knihy z této série mě baví velice. Opět velmi napínavý příběh. Bill Hodges se objěvuje poměrně pozdě, ale to zcela odpovídá ději. Těším se na další díl trilogie.

Interpretace velmi dobře zvolena - Jan Kanyza jako Hodges je velmi dobrý a i další hlasy zvoleny dobře.

Entomologův odkaz review

21.06.2019 Verified purchase

Příliš předvídatelné

Opět klasický Macleod - vyšetřuje, podezřívá, hrozí mu nebezpečí ... bohužel jaký bude motiv vraždy, je zřejmé již z úvodní kapitoly a následně je okruh možných podezřelých značně zúžen, vzhledem k věku postav.

Interpretace standartně vynikající. Doufám, že příští příběh bude zas trochu "složitější".

Někdo blízký review

21.06.2019 Verified purchase

Rozporuplné

Příběh byl relativně zajímavě komplikovaný, mé podezření se přelévalo a konec bych tedy nečekal, ale ty komentáře na sociálních sítích byly spíš otravné.

Firewall review

21.06.2019 Verified purchase

Klasický Wallander

Kdo má rád audioknihy s Wallanderem nebude zklamán. Je tam v podstatě vše co v předchozích knihách. Opět zápletka s mezinárodním přesahem, opět Wallander má nějakou myšlenku, kterou ne a ne "uchopit", atd.

Jiří Vyorálek opět bezchybný.

Házím ti laso, kamaráde review

21.06.2019 Verified purchase

Krátka odpočinkovka

Krátka odpočinková novela. Nic závratného jsem od toho nečekal a sklamán nejsem. Osobně si rád občas přečtu/poslechnu nějaké to starší sci-fi ... od Vernea přes Trosku dále A.C.Clarka až do těchto 90.let ...

Žízeň review

21.06.2019 Verified purchase

Klasický Hole

Na tuhle knihu jsem čekal už od vydání psané podoby. Takže dlouho. A tak jsem spoustu souvislostí a předchozího děje zapoměl, což mě trochu štvalo a musel jsem si najít na internetu nějaký čtenářský deník, abych si to trochu osvěžil. Nicméně se jinak jedná o klasického Harryho Holea. Ale bohužel narozdíl od předchozích dílů jsem začal hlavního pachatele podezřívat přesně v okamžiku, kdy se v knize objevila situace, podle které ho odhalil i Harry. Myslím, že každému trochu pozornému čtenáři (posluchači) se stalo něco podobného. Dokonce jsem to čekal ještě trochu komplikovanější, než to nakonec bylo.

Měl jsem trochu strach, že mi bude chybět Hynek Čermák jako interpret, ale díky obrovské pauze už mi to ani nepřišlo. Spíš jsem měl ze začátku trochu pocit, že poslouchám knihu s Enzem Macleodem. Ale interpretace naprosto v pořádku.

Hadohlavec Rating

18.02.2019 Verified purchase

Černé světlo review

28.01.2019 Verified purchase

Standard série

Standardní díl série, který pro fanouška určitě stojí za to. Trochu mě zklamalo, že jsem jeden důležitý detail prokoukl o dost dřív než důvtipný hrdina, ale celkově mě kniha bavila a určitě si rád poslechnu další.

Sprostý český vtipy review

28.01.2019 Verified purchase

Čekal jsem víc lepších vtipů

Sám rád vyprávím vtipy a tak jsem spíš hledal novou inspiraci. Myslím, že jsem našel asi 2, které byly opravdu vtipné. A byly to zrovna ty, které ani nebyly sprosté. Většina jich je průměrných až trapných.

Pan Mercedes review

28.01.2019 Verified purchase

King nezklamal

Nejsem skalní fanoušek Stephena Kinga. Dokonce se jeho knihám s nadpřirozenými prvky vyhýbám. Ale jeho knihy, které jsem četl/slyšel (Nadaný žák, Tělo) mě vždy bavily. A ani tentokrát jsem nebyl zklamán. Kniha je napínavá a interpretace dvěma herci byl myslím velice dobrý tah.

Jack Reacher: Nevracej se review

28.01.2019 Verified purchase

Jack Reacher je osvěžující

Jack Reacher mě baví zejména kvůli absenci psychických potíží a zbytečných pochybností jako u většiny dalších hrdinů. Když je potřeba zmáčnkout kohoutek, tak Reacher střílí. Nemusím se jako posluchač "nervovat" a v duchu křičet "Tak už ho zastřel!" Nehrozí zde nekonečný boj s nadpřirozeně schopnými padouchy jako třeba u Miniera nebo Keplera, což už mi začlo vadit. Poslech knih s Jackem Reacherem jsou pro mě odpočinkovou záležitostí a doufám, že se počet jejich audioverzí brzy rozšíří.

Selfies review

28.01.2019 Verified purchase

Klasické oddělení Q

Další klasický příběh, tentokrát hodně ukotven v přítomnosti a propletení dějových linek velmi nápadité. Nemá cenu zde vytýkat některé detaily, které by prozrazovaly děj. Celkově mě kniha bavila, místy byla velice napínavá a těším se na další.

Lazar review

28.01.2019 Verified purchase

S Keplerem jsem skončil

Vždycky mě lezl na nervy styl psaní a umělého zvyšování počtu stránek, kdy se čtenář dozví spoustu nepodstatných detailů. Ale příběhy byly dobré, takže jsem to vydržel. Nicméně v tomto případě jsem doslova vytrpěl druhou polovinu knihy, kdy již bylo jasné, že je Jurek skutečně zpátky. Kdybych znal někoho, kdo knihu dočetl/doposlouchal, tak bych si to klidně nechal stručně odvyprávět. Podobně jako mě už přestal bavit Hirtmann u Martina Servaze (Bernard Minier), tak toto je ještě o úrovneň výš. Udělat z Joony Linny zbabělce, ostatní nechat dělat stupidní amatérské chyby a na druhou stranu vytvořit z padoucha nezanitelného supermana s jasnovideckými schopnostmi, byla neuvěřitelná nuda. Třeba jak dopadne zásah v pískovně, bylo touto optikou jasné už půl hodiny předem. Rád si nechám další příběhy série vyprávět, ale číst ani poslouchat to už nebudu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

O krok pozadu review

26.09.2018 Verified purchase

Další klasika

Další klasický Wallander. I když musím říct, že míra nekompetentosti při zkušenostech, které by měl mít, kdy jsem si už na začátku jeho rozhodnutí říkal: "Co to sakra děláš?" a kdy už mnoho minut dopředu bylo zřejmé, co a jak se pokazí, je v této knize už na hraně únosnosti. Klasická "Wallanderovina", kdy přemýšlí a stále nemůže uchopit myšlenku, mně tentokrát také více vadila. Zvlášť proto, že jsem při daném prohlášení zpozorněl už v okamžiku jeho pronesení, takže jsem zaměstnání vraha znal asi o půl knížky dřív než Wallander. Příběhově tantokrát asi nejslabší. Nicméně další si zase poslechnu.

Jinak interpretace opět skvělá, už jsem si na pana Vyorálka u Wallandera zvykl.

Macbeth review

26.09.2018 Verified purchase

Určitě nelituji

Kdybych znal onu klasickou předlohu, tak bych si to možná užil víc. Takhle jsem to jen konzultoval se svým humanitně vzdělaným kamarádem, který mi potvrdil shodné dějové proporce a jména postav. Ale dá se to i bez toho.

Je to od Nesboa zase něco jiného. Za sebe ale musím říct, že kvalit Holeho, Syna nebo Lovce lebek to nedosahuje. Myslim, že si spíš chtěl udělat radost a přepsat klasické dílo do moderní doby.

Jack Reacher: Jatka review

26.09.2018 Verified purchase

Hodně me to bavilo - odpočinkovka

Konečně hrdina nezatížený alkoholem, psychickými problémy, stíny minulosti (minulost sice zmiňuje, ale není jí nijak negativně ovlivněn) a zbytečnými morálními dilematy. Po všech těch Holech, Servazech, Wallanderech a dalších, kteří pořád pochybují, to je velké osvěžení. Tam kde oni váhají a ty si v duchu říkáš: "Tak sakra vystřel!" - Jack Reacher vystřelí. K tomu vyspělá dedukce a vojenský výcvik. Příběh relativně napínavý, občas překvapí, ale se zvraty typu Jefferyho Deavera počítat nelze. Osobně je pokaždé nepotřebuji.

Škoda, že další načtená kniha je až 18.díl série. Kdo to vybírá? Doufám, že přibudou další.

Noc review

22.09.2018 Verified purchase

Super-Hirt-mann

Klasický Servaz, ale další knihu už poslouchat nebudu. Hirtmann už měl být asi 10x mrtvý. Už mě jeho téměř nadpřirozené schopnosti, nekonečné konexe a neschopnost Servaze mu prohnat kulku hlavou nebaví.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Zkurvenej příběh review

01.01.2018 Verified purchase

Napínavé a velmi nečekané

Za začátku možná trochu pomalejší nástup, ale následně velmi napínavé. Dobře vymyšlený způsob jak udělat zvrat, který se mi hodně líbil. A vlastně i rozuzlení. A zvolená dvojhlasná interpretace byl moc odbrý nápad. O kvalitách pana Rýmského staršího snad nikdo nepochybuje a syn rozhodně nezaostal a mladší hlas mladšímu výprávění v první osobě seděl. Moc dobrý nápad.

Hunger Games (komplet) review

29.11.2017 Verified purchase

Odpočinkovka na hodně dlouhou dobu

Koupil jsem si to čistě ze zvědavosti (a bylo to ve slevě). Ale děj mě vtáhnul. Některé části děje jsou popisovány detailněji a jiné rychle popsané. Ale když si člověk uvědomí, že je to celé psané v první osobě, tak je to vlastně vše v pořádku. Celkově je děj poněkud přitažený za vlasy, ale od dnešní reality se člověk dokáže oprostit.

Mě se vyplatil systém - poslechnout pár kapitol - pustit si film do dané fáze ... a tak dokola. Nejdřív kniha, potom film. Pěkně to navazuje, v podstatě so to neodporuje a čtenář (posluchač) si nemusí postavy představovat. Každopádně musím uznat, že kdo viděl jenom film, tak musí chápat asi tak čtvrtinu celého příběhu. Vyprávění z pohledu první osoby dokáže vysvětlit filmem nevyjádřitelný rozměr.

Nesmírný review

29.11.2017 Verified purchase

Plnohodnotné pokračování

Vše ve starých kolejích, nicméně opět zcela nový příběh s nečekanými (až na jednu vyjímku) zvraty. Na druhou stranu nejsou v sérii nucené a zbytečné (fanouška "na***ající") zvraty. Osobně jsem úplně spokojen a těším se na další díl ... možná jen, že tentokrát je to zcela bez "happyendu" ...

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Setkání s Rámou review

29.11.2017 Verified purchase

Klasika Sci-Fi

Osobně jsem byl plně spokojen se všemi aspekty audioknihy. Interpretace pana Myšičky (vystudovaného fyzika), domyšlené fyzikální spojitosti a zákonitosti (typický Clarke) a napínavý příběh. Jen doufám, že budou načtena i pokračování ...

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

28.11.2017 Verified purchase

Málo Salanderové a Blomkvista

Já jsem rozhodně příznivcem pokračování postav i po smrti autora (např. u Toma Clancyho) a i IV.díl milenia se mi dost líbil. Ale tento díl šel příběhově hodně dolu. Ve chvíli, kdy autor popisoval Danielův osud, už jsem byl připraven knihu vypnout. Na můj vkus je tam příliš málo akce ve vztahu k Salanderové a příliš mnoho vedlějšího příběhu ... budu doufat, že další díl bude lepší.

Lovec králíků review

08.06.2017 Verified purchase

Klasika

Příběh mě tentokrát vtáhnul více než při předchozích dílech. A ani mě tolik nerušila klasická 'Keplerovina', tedy zdlouhavý popis pro děj zcela zbytečných věcí a událostí, jako co je v místnosti a nebo že vítr pohnul záclonou. Je zřejmé, že autoři jsou placeni od stránky, tak knihy uměle nafukují, ale musím říci, že tento aspekt mně u této knihy vadil méně než u předchozích.

Každopádně příznivcům Joony Linny doporučuji, určitě je to ta z těch lepších knížek.

Podání pana Rímského opět bezchybné.

Marťan review

16.05.2017 Verified purchase

Něco zcela nového

Většinou poslouchám severské detektivky nebo třeba Pratchetta, takže tato kniha byla něčím uplně novým. Každopádně mě hodně vtáhla, bavil mě veselý přístup hlavního hrdiny a pro technicky založeného člověka i uvedená řešení (o jejichž funkčnosti teoreticky pochybovat téměř nelze, ale v reálu ...) Každopádně je to napínavý příběh ...

Marco review

16.05.2017 Verified purchase

Klasika

Klasické pokračování oddělení Q. Nejedná se sice o až tak starý příklad. Co se mi vždy na knize líbí, že si autor zbytečně nehoní triko na nějakých tragediích a všechno v rámci možností dopadne relativně dobře ...

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Pátá žena review

16.05.2017 Verified purchase

Klasický Wallander

Další typycký příběh komisaře Wallandera. Skoro pokaždé se příběh nějak spjatý s cizími zeměmi - zde je to naprosto okrajově, možná až náslině napasováno - ale celkovému dojmu to nijak neškodí. Zatím jsou načtené příběhy značně pozadu - zde jsme okolo roku 1994 - ale pro nás starší 30 let to přináší i určitou nostalgii. Doufám ale, že se bude v načítání pokračovat.

Policie review

12.04.2017 Verified purchase

Další Harry

Samozřejmě mám poslechnuté/přečtené všechny předchozí díly. Takže na toto jsem se moc těšil a na další se těším stejně. Doufám, že ho opět přečte Hynek Čermák, jelikož toho mám s Harrym zcela spjatého a nezaměnitelného. Tím je myslím popsán i můj názor na interpretaci současného dílu.

Vše je v klasických kolejích a nehodlám řešit detaily. Prostě klasický Harry Hole. Pro milovníky série povinnost.

Osobně mi vždy vadila ta fatalita alkoholismu. To, že se jednou napije a je všechno v háji. Bude tejden mimo sebe, proč? ... Možná jsem málo alkoholik, ale tahle stránka Harryho mi vždy vadila a přišla mi nereálná. Proč by se nemohl jednou za ROK!!! vylejt a hotovo ... několik nenačtených knih jsem byl nucen si přečíst a na vytvření atmosféry jsem si k tomu dal Jima Beama ... zkuste to.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV review

12.04.2017 Verified purchase

Baví

Osobně dávám přednost pokačování příběhu před smrtí autora ... čtu každou knížku následovníků Toma Clancyho, protože mě baví a zajímá pokačování postav. Stejně tak je to i u předčasné smrti Stiega Larssona. Nepřipojím se k davu odsuzující pokračování série, nehodnosti autorů a podobně po autorově smrti.

Pokračování je plnohodnotné, bez problému navazující a integritu postav zachovávající. Mě osobně to bavilo a doufám, že se nejedná o poslední díl Millenia.

Ke kontinuitě samozřejmě přispěla i interpretace pana Stránského.

Stalker review

12.04.2017 Verified purchase

Další Linna

Pokud Joonu Linnu definitivně nepohřbí, tak to budu poslouchat/čist nadále. Nicméně u dua Lars Kepler bytostně nenávidím popisnost, ze které čiší placení za stránku textu. Osobně je mi úplně u zadele (a nejen u tohoto autora), co si dal hlavní hrdina k večeři ( o vedlejších hrdinech nemluvě) nebo jaký nádherný nábytek je právě v místnosti. Mě zajímá děj! A musím přiznat, že v tomto ohledu mě nejvíc ze severských detektivek dokáže naprdnout tento autor. Děj, zápletka, příběh, rozuzlení je naprosto v pořádku. Ale mohlo by to být o půlku kratší.

Každopádně další Linna. Čili povinnost. Po těch předchozích dílech už je člověk na výše zmíněné zvyklý ...

Kažopádně pan Rímský odvádí profesionální práci.

Šachové figurky review

12.04.2017 Verified purchase

Finále

Pokud máte za sebou první dva díly trilogie, tak je to povinnost. Prostě člověk musí vědět, jak to dopadne. Ale od té doby stále uvažuji jestli si koupit dalšího Maye. Celá trilogie mě už ve skále vtáhla ... o tom žádná, ale způsob vyprávění mi není úplně po chuti. Ale to je skutečně čistě subjektivní názor. Nicméně, pokud je někdo schopný (já jsem se prostě musel dozvědět, jak to skončí) vydržet spoustu zbytečných dějových linií a citových výlevů, tak je to ve finále celkem dobré.

Vrazi bez tváře review

12.04.2017 Verified purchase

Napínavé - dobrý start

Píšu tuto recenzi po přečtení/poslechu i dalších knih o Wallanderovi a je to klasická severská detaktivka. Nezklame ani nenadchne, ale učitě nelituju. Na zvraty typu Jeffreyho Deavera to nemá, ale to žádná severská detektivka. Ale o to realističtější a lidské postavy zde vystupují. Rozhodně doporučuji, ale bude to znamenat pořízení i dalších dílů.

Osobně poslouchám audioknihy v autě a čtu klasické/e-knihy v mhd. Mám tedy celkem spotřebu a uzký úhel toho co mě baví, takže z hlediska (nejen) severských (nejen) detektivek sleduji všechny hlavní hrdiny ... Hole, Linna, Wallander, Salanderova, Servas, Strike, Mørck ... kdyz to občas proložím nějakým fandou načteným Pratchettem, tak to stačí ...

Ve službách zla review

12.04.2017 Verified purchase

Klasika

Naštěstí jsem měl dost dlouhou pauzu mezi poslechem prvních dvou dílů a původního interpreta jsem neměl pevně spjatého, takže mi změna interpreta až tak nevadila. Pana Rímského mám rád a určitě by byl mnohem větší problém s jeho nahrazením u Joony Linny nebo třeba Hynka Čermáka u Harryho Holea.

Hlavní detektivní příběh je vystavěn dobře včetně zápletky rozuzlení. Rozhodně doporučuji pro fanoušky série a určitě si rád poslechnu i další díl.

Nicméně je zřejmé, že autorem je žena, protože jako muži mi není jasné, že by hlavní hrdinka mohla být v dlouhodobém vztahu s tím žárlivým pitomcem ... ale asi to je subjektivní mužský názor ... nicméně tato část děje mi přijde zcela postavená na hlavu a já bych někoho takového už dávno poslal ... ale nejsem žena.

Určitě bych dal přednost tomu, aby Strike a Robin řešili případy a ne osobní blbosti.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Tma review

12.04.2017 Verified purchase

Další pokračování

V této sérii mě stále pronásleduje myšlenka, proč v prvním díle po nehodě neprostřelila zaměstnankyně ústavu tomu psychopatovi hlavu. Pokaždý, když někdo další umře si říkám, že za to může hlavně ona ... já vim, je to jenom knížka ... autor by neměl o čem psát ...

... ale když už to čtu (poslouchám), tak si to užívám se vším všudy.

Na příběhu mně nejvíc vadí nepřirozený, neuvěřitelný a rychlý sešup hlavní hrdniky a zcela opomíjené jasné obhajoby ... když jsem křivě obviněn z toho, že jsem někomu dal přes hubu, tak první co bych ukázal jsou klouby na rukách. Nejde někomu rozbít obličej bez újmy na pěstech ... tyto detaily mně celkem vadily. A jako rodiči i řešení celkové situace.

Rozhodně tam nejsou žádné nepředvídatelné zvraty - ty se dají celkem předvídat (dobrý detektiv uvažuje více teorií - narozdíl od kolegů detektiva Servaze).

Další díl v serii. Ale protože mě na všech podobných seriích zajímá právě další vývoj (čtu např. i knihy následovníků Toma Clancyho), tak si samozřejmě další díl opět pořídím.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.