User Jana's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Sněžný měsíc review

08.02.2021 Verified purchase

Detektivka z Beskyd

Velmi poutavě a zajímavě vykreslené prostředí vsetínských vrchů a řada postav. Jejich charakter se během příběhu mění nebo lépe řečeno odhaluje a nikdo není černý nebo bílý. Detektiv Bergman je sympatický vyšetřovatel, který kupodivu není hlavní postavou, ale napětí , zajímavosti a spádu to neubírá. Knihu doporučuji a moc se těším na skvělý přednes Kristýny Kociánové v další knize Michaely Klevisové Drak spí.

A group of detectives Unexpected twist Contains romance

Plavý kůň review

01.02.2021 Verified purchase

Trochu zklamání

Příběh je známý, několikrát zfilmovaný. Film se mi líbil víc, pravděpodobně je ve filmu pŕíběh zjednodušený a člověk se v tom tak neztrácí jako v knize. Nicméně se poslouchal příjemně, především díky interpretovi a režii.

Classic Historical Male detective Contains romance

Mlčící pacientka review

01.02.2021 Verified purchase

Jsem na rozpacích

Zajímavý příběh s prvky thrilleru, vyprávěný dvěma interprety. Trochu pomalý a pro mě nezáživný začátek, ale potom vyprávění dostalo spád a skončilo nečekaně. Tedy pro mě, možná, že jiný by dokázal konec odhadnout lépe. Nedokážu vyjádřit, proć se mi kniha zdála zvláštní, ale přitom stálo za to si ji poslechnout.

Psychological Domestic Well-rounded characters

Černý led review

01.02.2021 Verified purchase

Bude se vám líbit

Ačkoliv už mě omrzeli detektivové, kteří v běžném životě neuspěli a jsou dobří jen ve svém povolání, tak v této detektivce mi to vůbec nevadí. Možná se autor více soustředí na zločin a jeho vyšetřování než samotného detektiva. Příběh je zajímavý, obsahuje nečekané zvraty a má rychlý spád. K pěti hvězdičkám, které dávám přispěl i skvělý přednes interpreta. Doporučuji.

Male detective Explicit scenes Unexpected twist

Šachové figurky review

06.01.2021 Verified purchase

Úžasná trilogie z ostrova Lewis

Četla jsem od P. Maye sérii s Enzem. Ostatní čtenáři ale neustále chválili sérii o ostrově Lewis. Podle naznačeného obsahu se mi do toho nechtělo, přesto jsem nakonec celou trilogii koupila. Tedy popravdě žádná oddechovka, ale tak dobrou knihu jsem již dlouho nečetla. Drsná krajina, drsní lidé, drsné podmínky pro žití. Všechno působilo tak syrově až neskutečně. K tomu výborná hudba a vynikající interpret. Děkuji.

Northern Crime Male detective Explicit scenes Unexpected twist

Strýc Dynamit review

06.01.2021 Verified purchase

Humor P. G. Wodehouse

Knihy P. G. Wodehouse mám velice ráda a audioknihy s Jeevesem mám všechny. Trochu jsem se obávala, že tato kniha je trochu jiná, že tu není Jeeves, ale mile mě překvapila. Doporučuji všem, kteří milují anglický humor a potřebují si odpočinout. Jen na interpreta jsem si musela zvykat a nemyslím, že to byla šťastná volba. Nicméně poslechněte si a posuďte sami.

Vražda potřebuje reklamu review

22.12.2020 Verified purchase

Oddychová detektivka

Klasická anglická detektivka s příjemným charismatickým detektivem. Pátrání probíhá ve všech společenských vrstvách. A také důležitý anglický humor prostupuje celým příběhem. Interpret Otakar Brousek ml. si evidentně čtení užívá. I když některé hlasy se mi zdály přehnané, přesto mi jeho přednes byl sympatický. Zajímavé byly informace z prostředí, ve kterém došlo ke zločinu. Knihu doporučuji nenáročných milovníkům anglické detektivky a anglického humoru.

Skála review

11.12.2020 Verified purchase

Jedna z nejlepších

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla nebo poslouchala. Není to moje první kniha od tohoto autora. Nejdříve jsem četla knihy ze série Enzo. K této knize jsem se nemohla odhodlat, až mě přesvědčily recenze ostatních čtenářů. Prostě nemohu uvěřit, že je to stejný autor. Úžasná kniha, která se čte jedním dechem. A i když prý druhý díl není tak dobrý, jdu si ho koupit, uvidíme.

Northern Crime Male detective Explicit scenes Unexpected twist

Doktor na moři review

11.12.2020 Verified purchase

A zase ten doktor

Toto volné pokračování Doktora v domě mě už tak nezaujalo, nicméně se kniha dobře poslouchá. Příjemný příběh, který má spád, jemný humor a výborný přednes pana Písaříka doplňuje dobře zvolená hudba. A tohle všechno dohromady vytváří atmosféru, při které se krásně usíná. Doporučuji všem, kteří chtějí na chvíli vydechnout a uklidnit se.

Výjimeční lidé review

01.12.2020 Verified purchase

Můj první May

Moje první kniha od tohoto autora. Téměř všichni ji přirovnávají ke knihám Dana Browna. Určitá podobnost tu je, i když příběhy Browna se mi zdají historicky propracovanější. Nicméně se jedná o napínavý detektivní příběh s výlety do historie, který se velmi dobře poslouchá. Pan Matásek má krásný přednes (někdy by mohl být méně patetický), výborně rozlišuje jednotlivé postavy, zvláště ženy. Doporučuji všem, kteří mají rádi dobrou detektivku a nemusí líčení násilných scén plných krve.

Historical Male detective Contains romance

Nultá hodina review

25.11.2020 Verified purchase

Agatha Christie patří k Vánocům

Nultá hodina nezklamala. Příběh je známý a i zfilmovaný. Ačkoliv vraždu nevyšetřuje Hercule Poirot, ale neznámý detektiv, je příběh zajímavý, má spád a ani na chvíli se nebudete nudit. Celkovou atmosféru staré Anglie doplňuje nejen příjemná hudba, ale především hlas Zdeňka Kupky, který se už tolikrát osvědčil.

Classic Male detective A group of detectives Contains romance

Dobrá, Jeevesi review

20.11.2020 Verified purchase

Lepší než obvykle

Mám téměř všechny audioknihy “Jeeves”. První dvě, tři se mi líbily, pak se mi v dalších knihách zdály příběhy téměř stejné, poslouchala jsem je hlavně při usínání a váhala jsem s koupí této. Byla jsem nejen mile překvapena, ale dokonce nadšena. Možná je pro mě ta nejlepší. Má jednu chybu, nelze ji poslouchat, pokud chcete usnout. Je to i díky panu Valentovi. Zraje jako víno a v této knize přímo exceluje.

Viděla jsem vraždu review

07.11.2020 Verified purchase

A zase ta Agatha

Už nevím, kolikátý příběh Agathy Christie hodnotím a tak se trochu bojím, že se budu opakovat. Jako vždy skvělý detektivní příběh z anglického venkova (pravděpodobně známý i díky zfillmování) se známou postavou Hercula Poirota. Celý příběh dokresluje a charaktery jednotlivých postav vystihuje Lukáš Hlavica. Patří mu můj obdiv. Totéž se dá říci i o hudbě. Jen přestávky mezi kapitolami se zdály moc dlouhé.

Classic Male detective

Zaslepení review

02.11.2020 Verified purchase

Doufám že se neopakuji

Píšu již třetí recenzi knihy J. L. Horsta a trochu se bojím, abych se neopakovala. Pro mě je prostě tento autor ze skandinávských spisovatelů nejgeniálnější. Na jeho práci je vidět, že mnohou situaci skutečně prožil, zvláště popisy činností jednotlivých odborníků při vyšetřování zločinů. I v této knize se dokáže obejít bez drastických scén, litrů krve a psychopatů. Přesto je příběh napínavý a inteligentní.

Classic Northern Crime Female detective Male detective A group of detectives Unexpected twist

Poustevník review

02.11.2020 Verified purchase

Klasika

Pro mě jsou už opravdu skandinávské detektivky klasikou a J. L. Horst píše jedny z nejlepších. Inteligentní, napínavé s výborně propracovanými postavami. A to všechno doplňuje interpretace Zdeňka Kupky. Jen ta hudba mi trochu nesedla. Ale jinak doporučuji a já osobně se těším na další knihu tohoto autora.

Classic Northern Crime Male detective

Honicí psi review

14.10.2020 Verified purchase

Pohodová detektivka

Moje první kniha od tohoto autora. Od severské detektivky jsem očekávala více akce, drsné okamžiky a spoustu psychopatů, což se nesplnilo, takže doporučuji slabším povahám. Jsem jedna z nich, takže mě vůbec nezklamala a líbila se mi. Teď se chystám na Poustevníka a jsem zvědavá, co budu psát příště.

Northern Crime Female detective Male detective A group of detectives

Pavučina lží review

14.10.2020 Verified purchase

Klasický Dan Brown

Napínavý a dramatický příběh, který nás zavádí do vysoké politiky před volbou amerického prezidenta.

Zpočátku se mi kniha zdála rozvleklá, ale později dostala spád a byla nejen dramatická a akční, ale i velmi zajímavá se spoustou odborných informací. Výborný přednes interpreta.

Spy & political Legal Domestic

Vlak z Paddingtonu review

21.09.2020 Verified purchase

Vlak z Paddingtonu

A zase ta Agátha. Prostě je nejlepší. Četla jsem knihu, viděla film a přesto se mi toto vyprávění moc líbilo. Obě vypravěčky byly skvělé a celá kniha dobře zrežírovaná. Hned si jdu koupit další knihu.

Dovolte malou poznámku. Moc bych si přála, aby i knihy Dicka Francise byly namluveny a já si tak mohla dělat sbírku obou oblíbených autorů.

Classic Female detective Male detective Unexpected twist

Muffin a čaj review

21.09.2020 Verified purchase

Muffin a čaj

Knihu jsem koupila na doporučení “to si kup, to se ti bude líbit”. A byla to pravda pravdoucí, i když mě čekalo překvapení v podobě vznikajícího milostného vztahu dvou chlapců. To jsem nečekala, ale bylo to milé a uklidňující. Určitě k tomu přispěla i krásná čeština a oba vypravěči. Jsem zvědavá i na další romány tohoto autora.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Zkouška ohněm review

21.09.2020 Verified purchase

Skvělý Jiří Schwarz

Toto je moje šestá kniha autora a zdá se mi, že nejslabší. Vždy se z těchto knih dozvím něco nového a zajímavého, ale nějak mi scházela větší dramatičnost a napětí. Ještě že knihu čte Jiří Schwarz, který svým hlasem dodá to, co schází knize. Takže určitě si poslechněte více knih této série a posuďte sami.

Spy & political Historical

Jeden z nás review

21.09.2020 Verified purchase

Jeden z nás

Autorka Shari Lapena je jedna z mých oblíbených. Detektivní příběhy, bez násilí a krve, plné napětí s rychlým spádem. Postupně se rozplétají záhady a ukazuje se realita v původně tak perfektních vztazích. Jednotlivé postavy se ukazují v naprosto jiném světle.

Hudba i vypravěčské umění obou herců jen podtrhly napínavý děj. Doporučuji.

Psychological Domestic Well-rounded characters

Dobrý ročník review

21.09.2020 Verified purchase

Voňavé Provence

Knihy pana Mayleho jsou moje oblíbené. I tato kniha na mě zapůsobila svým milým příběhem s chutí a vůní Provence. Pan Jiří Schwarz je skvělý vypravěč, můj oblíbený. Přesto se mi jeho hlas hodí spíše k dramatickým příběhům. Tady mě to ze začátku nesedlo, ale zvykla jsem si. Na co jsem si nezvykla byla hudba a rušila mě až do konce.

Když v ráji pršelo review

11.08.2020 Verified purchase

Stále mladá klasika

Kniha je moje zamilovaná a ráda se k ní vracím. Audioknihu jsem koupila hned, jak vyšla a nelituji. Příjemný přednes, interpretka mě mile překvapila a celá audiokniha je pro mě zajímavým zpestřením známé klasiky. Určitě doporučuji koupit, i když já budu knize s pevnou vazbou dávat přednost (asi je to pro mě citová záležitost). Nebo ještě lépe vyzkoušejte obojí.

Nestydaté plavky review

11.08.2020 Verified purchase

Léto ještě nekončí

Ještě to stihnete. Příjemný poslech pro letní dny i večery. O tom, jak skončí příběh, je jasno už po začátku příběhu, ale přesto vás to vtáhne do děje a líbí se vám každá další kapitola. Je tu všechno, humor, mládí, krásné počasí a hlavně láska s trochou sexu.

Zkouška neviny Rating

26.06.2020 Verified purchase

Nevítaný host review

10.06.2020 Verified purchase

Kdo vraždil?

Moje první kniha od této autorky. Je napsaná ve stylu Agáthy Christie, tedy pro mě ve velice příjemném stylu. Ačkoliv nedosahuje úrovně této slavné autorky, vůbec mě to neuráží a dobře se poslouchá. Určitě zkusím i její jinou knihu. Bylo by pro mě zajímavé zkusit jinou interpretaci.

Úzkosti a jejich lidé review

10.06.2020 Verified purchase

Co je pravda a co lež

Knihy tohoto autora jsem neznala, ale na základě několika přečtených recenzí jsem ji koupila. Ze začátku jsem se nemohla zaposlouchat a dokonce jsem zvažovala, že ji vyměním. Nevyměním, protože stojí za to po čase si ji pustit znova a uvědomit si, že to se mnou a vůbec s lidmi není tak špatné. Pan Brousek je excelentní.

Smrt na Nilu review

21.05.2020 Verified purchase

Úžasná interpretace

Tento příběh zná už naprosto každý, takže psát k tomu jakoukoli recenzi nemá význam. Nezbývá než ohodnotit interpreta. Znám jej už z mnoha jiných vyprávěných příběhů Agáthy Christie a nikdy mě Lukáš Hlavica nezklamal. Jeho práce s hlasem je naprosto úžasná. Těším se na jeho další vyprávění.

Puls review

12.05.2020 Verified purchase

Dick nebo Felix

Miluji knihy Dicka Francise a moc se mi líbily i jeho příběhy pod něž se podepsal spolu se synem Felixem. Také proto jsem po knize Puls sáhla okamžitě. Felix sice není Dick, ale není to na škodu. Prostě je svůj a věřím, že se bude zlepšovat. Příběh je klasicky z dostihového prostředí, ale nečekaně vyprávěný ženou. I když jsem jednání hrdinky občas nerozuměla a Simona Babčáková mi nepřišla jako dobrá volba, celkově to hodnotím jako dobrou detektivku. Jsem zvědavá na další knihy tohoto autora.

Projekt manželka review

12.05.2020 Verified purchase

Velmi příjemný poslech

Milý a svým způsobem zvláštní pohled na život člověka, který se striktně drží toho, co mu říká rozum. Don žije přesně podle svého plánu a se změnami se vyrovnává svým způsobem. Jestli máte rádi oddechovku, jemný humor a nevadí vám předvídatelný příběh, určitě si knihu poslechněte. Moc příjemný poslech i díky Janu Zadražilovi.

České pověsti pro malé děti review

17.04.2020 Verified purchase

Pro děti

Staré pověsti české jsou povinnou četbou pro děti třetího ročníku základní školy. Zakoupili jsme klasickou knihu, ale byla napsaná tak, že děti nebavila a i nám dospělým přišla dost děsivá (upozorňuji, že nebyla od Aloise Jiráska). Takže jsme vyhledali tuto audioknihu a byli jsme nadšení. Forma i jazyk vyprávění odpovídá věku dětí. Moc se nám i dětem líbila.

Kroky vraha Rating

04.03.2020 Verified purchase

Báječný krámek s čokoládou review

29.02.2020 Verified purchase

V hlavní roli čokoláda

Romantický příběh, vlastně dva, v různých časových rovinách, které se navzájem prolínají. I když se jedná o jednoduchý děj bez akčních scén a nečekaných zvratů, poslouchal se velmi dobře. Všem posluchačům tuto knihu doporučuji a nezapomeňte si k poslechu připravit čokoládu, určitě dostanete chuť.

Všem klukům, které jsem milovala review

24.02.2020 Verified purchase

Romantika

Milý romantický příběh, který mě potěšil. Rozhodně lepší než filmové zpracování. I když se jedná o romantiku, měl příběh spád a nerada jsem od něj odcházela. Eva Josífková se interpretace zhostila na jedničku. Pokud vyjde pokračování, určitě si ho poslechnu.

Zlomené srdce Rating

24.02.2020 Verified purchase

Firma review

09.02.2020 Verified purchase

Firma

Kniha začíná poklidně, pohodově jakoby se nejednalo ani o thriller. Příběh se rozjíždí pomalu, ale potom nabere na obrátkách a nemůžete se od něj odtrhnout. Je tak napínavý, že se mi potom konec zdál málo dramatický. Občas mi dělalo problémy orientovat se ve jménech. Dávám (i díky interpretaci) palec nahoru a všem poslech této knihy doporučuji.

Muž, který už nezavolal Rating

30.01.2020 Verified purchase

Proč máma pije review

28.01.2020 Verified purchase

Proč máma pije

Všem vřele doporučuji. Po mnoha detektivkách mi přišla tato kniha opravdu vhod. Lehké a humorné vyprávění o životě. Přestože jsem už starší ročník, ráda jsem se vrátila do doby, kdy byly děti ještě malé a chodily do školy. A ačkoliv nás s hrdinkou knihy dělí generace, v mnohém jsem s ní cítila a v mnohém se ztotožňovala. Dokonce jsem se i smála tomu, co mi dříve, před lety, připadalo nešťastné. Prostě to chce odstup a nebrat se tak vážně.

Než natáhnu brka review

28.01.2020 Verified purchase

Lehkost bytí

I přesto, že hlavní hrdina umíral, byl příběh laděn humorně a optimisticky. Váhala jsem než jsem knihu koupila, ale udělala jsem dobře. Velmi příjemný poslech, který dává naději.

Ztracený review

21.01.2020 Verified purchase

Ztracený?

První kniha tohoto autora, kterou jsem poslouchala. Příběh měl spád a těžko se od něj odcházelo. Na můj vkus se hlavní hrdina vrhal do vyšetřování trochu bezhlavě, ale celou knihu mu to vycházelo, až na ten konec? Ale je to jen můj pocit a lidé jsou různí a je to tak dobře. Nezbývá než si poslechnout další díl této série. Uvidíme.

Sedmá pohroma review

14.01.2020 Verified purchase

Sedmá pohroma

Autor opět nezklamal. Příběh je napínavý a zajímavý. Nechybí ani trochu romantiky. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a doufám, že je autor nechá dlouho žít. Nyní poslouchám poslední načtenou knihu a přimlouvám se o další z této série.

Smrtící bílá review

03.01.2020 Verified purchase

Smrtící bílá

Na poslední knihu této série jsem se velmi těšila a nezklamala mě. Sympatičtí hrdinové a zajímavý příběh bez velkých násilnických a krvavých scén. Tak jsem tuto autorku poznala ve Volání kukačky a jsem ráda, že v tomto směru pokračuje (i když určitě stojí za to poslechnout si celou sérii).

Panský dům review

03.01.2020 Verified purchase

Panský dům

Po všech těch detektivkách, které jsem v poslední době poslouchala, mně chvíli trvalo než jsem se na tento příběh soustředila. Nakonec jsem usoudila, že na vánoční čas jsem si nemohla vybrat lépe. Starý svět, předvídatelný děj, bez neočekávaných zvratů s očekávaným koncem. A Pavel Soukup svým hlasem dokázal, že příběh nepůsobí lacině, ale navozuje klid a pohodu.

Ve službách zla review

20.12.2019 Verified purchase

Ve službách zla

Příjemný poslech i po změně interpreta této série, která knize vůbec neublížila. Pro mě spíše naopak. Tuto sérii jsem začala poslouchat na základě recenzí, že jde o detektivku, která je výborná i bez popisů násilných scén a proudů krve. Volání kukačky nezklamalo. Můj osobní pocit je, že Ve službách zla autorka přitvrzuje. Přesto se mi tato série líbí a poslech doporučuji. Právě se pouštním do posledního dílu.

Hedvábník review

13.12.2019 Verified purchase

Strike

Zajímavý a napínavý příběh, od kterého se vám nebude chtít odcházet. Nicméně doporučuji poslechnout si nejdříve první knihu z této série Volání kukačky. Líbila se mi o něco málo více. V Hedvábníkovi se mi trochu pletly postavy a jména. Je to i dáno složitějším příběhem. Přesto jsem ho vyslechla skoro bez přestávky a těším se na Ve jménu zla.

Němý svědek review

08.12.2019 Verified purchase

Vánoce a Hercule Poirot

Moc mě tato kniha potěšila, protože v předvánoční čas je Hercule Poirot ta nejlepší volba. I když je to detektivka, je to pohlazení, zvláště pokud předtím posloucháte severské autory detektivek. Je zbytečné psát o kvalitě tak známé autorky a příběhu, takže zbývá opět vyzdvihnout umění pana Hlavici a poděkovat mu. Miluji tyto knihy a těším se na další.

Než jsem tě poznala review

03.12.2019 Verified purchase

Krásná interpretace

Po všech těch detektivkách a dobrodružných románech, které jsem v poslední době poslouchala, jsem se na romantiku těšila. Příběh plný romantiky, humoru i smutku mě nezklamal a moc se mi od ní nechtělo odcházet. Interpretace Evy Josífkové mě příjemně překvapila.

Dobrá práce, Jeevesi review

25.11.2019 Verified purchase

Jeeves nezklamal

Není to první kniha, kterou jsem o Jeevsovi poslouchala a popravdě jsem váhala jestli další kupovat. Nakonec jsem se rozhodla pro koupi a udělala jsem dobře. Jednoduché lehké příběhy plné anglického humoru vyprávěné Radkem Valentou nezklamaly. Při jejich poslechu můžete odpočívat a na nic nemyslet.

Vyvolávač deště review

17.10.2019 Verified purchase

Doporučuji

Kniha se poslouchala velmi příjemně, i když se příběh obešel bez akčních scén a krveprolití. Autor nechává nakouknout do praktik v americkém soudnictví a zdravotnictví. Nechybí ani humor a sarkasmus, takže žádná depka na vás nepadne, i když jde o vážný problém. Možná ke konci příběhu přijde trochu bezmoci, i když kniha končí “happyendem”. Velice oceňuji interpretaci pana Brouska, byl skvělý.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Eleanor se má vážně skvěle review

05.10.2019 Verified purchase

Naděje

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy zaposlouchala, ale později jsem se už nemohla odtrhnout. Radost, smutek, pláč i smích se střídají, jako na houpačce. Přesto naděje žije dál a prostupuje celý příběh. Paní Špalková překrásně a mistrně vypráví. Trochu mi překážely dlouhé mezery mezi kapitolami.

Malé ženy review

03.10.2019 Verified purchase

Americká klasika

Román mi připomněl romány Jane Austenové nebo Annu ze Zeleného domu. Téma i zpracování odpovídá době, kdy kniha vznikla. Po detektivkách, které jsem předtím poslouchala, jsem potřebovala více času než mě kniha zaujala. Neočekávejte žádné drama a akci, ale klid, pohodu a spokojenost.

Zapomenutá vražda review

24.09.2019 Verified purchase

Klasika

Klasický a známý příběh Agathy Christie o zapomenuté vraždě sice ničím nepřekvapuje, ale přesto se příjemně poslouchá. Má všechny znaky jejích příběhů: prostředí anglického venkova, tajemnost, bez popisů násilí a hlavně chytrou a všetečnou slečnu Marplovou. Zajímavá interpretace se třemi herci se mi líbila a působila barvitě jako kdybych poslouchala rozhlasovou hru. Doufám, že se bude tímto způsobem pokračovat i v dalších příbězích.

Zavřená truhla review

21.08.2019 Verified purchase

Příjemný poslech

Napínavý příběh bez násilí s oblíbeným Herculem Poirotem jako od Agathy Christie. Přestože píši “jako” poslouchala se kniha příjemně a zklamaná jsem nebyla. Splnilo se, co jsem očekávala. Jen v jiném příběhu Sophie Hannah byl interpretem Vasil Fridrich, který mi více vyhovoval.

Záhada tří čtvrtin review

21.08.2019 Verified purchase

Příjemné překvapení

Netušila jsem, že tyto příběhy s Herculem Poirotem od Sophie Hannah existují a celkem příjemně mě překvapily. Stejně jako Vraždy s monogramem i tato kniha má zajímavý a napínavý děj bez zbytečného násilí.

Paganiniho smlouva Rating

07.08.2019 Verified purchase

Poslední Aristokratka Rating

24.07.2019 Verified purchase

O krok pozadu review

24.07.2019 Verified purchase

Švédská klasika

Klasický detektivní příběh spisovatele Mankella. Kniha mě udržovala v napětí i bez popisů krvavých a násilných scén. Spisovatel se dost věnuje popisu samotné postavy detektiva, hlavně jeho psychiky (únava, beznaděj, stres, strach). Někdy je toho až dost a únava padá z toho i na mě, ale příběh mě zaujal. Také se mi líbila hudba, která spojovala jednotlivé části.

Firewall review

18.07.2019 Verified purchase

Mankell nezklamal

Opět zajímavý detektivní příběh bez zbytečného popisu násilí. Děj je napínavý, konec trochu méně dramatický, než bych si představovala. Již tradičně výborný interpret. Nejraději bych poslouchala bez přestávky až do konce.

Usměvavý muž review

04.07.2019 Verified purchase

Příjemný poslech

Příběh se mi zdál poněkud rozvleklý a málo dramatický, spíše se řeší pocity a psychický stav hlavního hrdiny. Na druhou stranu jsem ocenila, že se spisovatel obešel bez drastických a krvavých popisů, které nemusím. Občas docházelo k tomu, že hudba přehlušila konec vět. Nicméně celkově se mi kniha dobře poslouchala, hlavně díky výborné interpretaci pana Vyorálka.

Nesmírný review

25.06.2019 Verified purchase

Sympatický Asad

Kniha vypráví zajímavý příběh a děj má spád, takže byste ji nejraději poslouchali bez přerušení. Osobitá trojice vyšetřovatelů, z nichž se mi zdá nejsympatičtější a nejchytřejší Asad, i když není hlavním hrdinou. Trochu se mi pletla jména mnoha postav, které vstupují do děje, ale časem jsem si zvykla. Detektivky Adlera-Olsena mám raději než Jo Nesba.

Marco Rating

22.06.2019 Verified purchase

Zabijáci review

19.06.2019 Verified purchase

Kniha nezklamala

Napínavý děj, trochu humoru a skvělá interpretace pana Bareše opět zaručily, že jsem od knihy jen nerada odcházela. Hlavní postava detektiva (i jeho spolupracovníci) na mě působí více lidsky v porovnání s některými hrdiny jiných severských autorů.

Clona review

16.06.2019 Verified purchase

Severská detektivka

Zpočátku jsem měla pocit, že do děje zasahuje příliš mnoho postav a působí to roztříštěně a zmateně. Poté, co jsem pochopila záměr spisovatele a zvykla si na způsob vyprávění, příběh se příjemně poslouchal.

Zlo pod sluncem review

31.05.2019 Verified purchase

Hercule Poirot

Tato trojkombinace, autor-detektiv-interpret, nemůže nikdy dopadnout špatně. Opět skvěle napsaný a skvěle interpretovaný příběh. Neuvěřitelné kolik postav se dá jediným hlasem ztvárnit, odlišit a charakterizovat. Jako kdybych poslouchali dramatizaci s mnoha herci. Děkuji a prosím o další příběh.

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka review

26.05.2019 Verified purchase

Dobrý návrat aristokratky

Poslechu této knihy jsem se trochu obávala, protože z druhé a třetí části jsem byla trochu zklamaná. Kniha mě příjemně překvapila. Konečně se aristokratka posunula někam dál a příběh byl oživen. Vtipný zajímavý děj a příjemná interpretace paní Kubařové, jejíž projev vystihuje brilantně jednotlivé postavy.

Aristokratka na koni review

23.05.2019 Verified purchase

Aristokratka

Třetí část Aristokratky nepřináší nic nového a oživujícího. Patří prostě k první a druhé části, ale schází mi v nich nějaký posun a gradace. I když vím, že následuje ještě další kniha, scházelo mi v této části zakončení, prostě buď konec příběhu nebo nějaké naznačení budoucnosti. Uvidím, zda poslední kniha o aristokratce bude obsahovat to, co mi v druhé a třetí části chybělo.

Aristokratka ve varu review

21.05.2019 Verified purchase

Relax

Aristokratka ve varu je druhou částí Poslední aristokratky a podle mě to měla být jedna kniha. Příběh pokračuje ve stejné linii bez překvapení. Žádný posun v příběhu. Nicméně je to velmi příjemný poslech s interpretací, která oživuje vyprávění. Pokud někdo očekává akci a drama, nečtěte to, ale já jsem se potěšila, odpočinula si a hlavně se pobavila.

Anne ze Zeleného domu review

13.05.2019 Verified purchase

Naděje

Optimistický a nadějeplný příběh, který bez silného děje, vzbuzuje emoce (z mého pohledu vyhovující spíše ženám). Příjemná interpretace vystihující jednotlivé postavy i celkový dojem z knihy.

Mrtví v Badger’s Drift Rating

08.04.2019 Verified purchase

Hana Rating

28.03.2019 Verified purchase

Vražda na faře Rating

02.03.2019 Verified purchase

Taková normální rodinka review

17.01.2019 Verified purchase

Vánoce Hercula Poirota review

13.12.2018 Verified purchase

Super

Jako vždy Agatha Christie ani pan Hlavica nezklamali. Nečekaný konec příběhu spolu se skvělým přednesem. Pan Hlavica čte tak mistrně, že máte pocit, že posloucháte rozhlasovou hru s mnoha herci. Děkuji.