User Ľudmila's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Zrcadlový muž review

12.01.2021 Verified purchase

Klasicky dobrý Kepler

Od autorov tejto série mám prečítané všetko okrem jednej-prvej knihy. Aj toto ôsme pokračovanie je klasická "Keplerovka". Tradične severské, ponuré, temné, surové, ba až brutálne dielo. Joona Lina je môj obľúbený vyšetrovateľ od prvého momentu, keď som sa s ním stretla. Je nádherne nedokonalý, ľudský, no popri tom neuveriteľne tvrdohlavý, čo ho núti vždy každé vyšetrovanie dotiahnuť do konca - nech to stojí, čo to stojí. Inak to nie je ani v tomto príbehu. Atmosféra je mrazivá, osoby vykreslené tak akurát. Niektoré udalosti sa mi zdali na hranici uveriteľnosti. Ale prečo nie? Veď práve žijeme dobu, ktorej by pred rokom nikto neveril....

Interpretácia Pavla Rímskeho bravúrna. Jeho hlas sa skvele hodí k týmto detektívkam.

Smršť review

12.01.2021 Verified purchase

Ak sa chceš báť, tak smelo do nej.

Jozef Karika je autor, od ktorého som zatiaľ čítala dve knihy a videla film Sviňa. Je jedinečný v tom, že sa venuje okrem iného aj písaniu "strašidelných" príbehov. Počula som už o ňom hovoriť ako o slovenskom Kingovi.

Sama musím priznať, že píše naozaj vynikajúco. Nie je to síce King, ale ako slovenského kráľa desivých príbehov ho určite uznávam.

V anotácii si všetci môžeme prečítať o čom kniha je a kde sa odohráva. No emócie a dojmy nadobudneme až prečítaním alebo vypočutím si samotnej knihy.

Podľa mňa je táto kniha veľmi silná, jej čítanie mi na viacerých miestach spôsobovalo mrazenie, pri čítaní som sa bála a ježili sa mi chlpy. Presne toto som od nej očakávala. Dokonca sa mi niektoré momenty knihy páčili viac ako autorova Trhlina.

Strhávam však jednu hviezdičku za posledné strany, ktoré podľa mňa zabili atmosféru knihy. Možno som urobila chybu, že som ich čítala hneď po skončení príbehu. Ale bolo to ako .... Ťažko hľadať slová... V knihe emócie krásne narastali ako keď nafukujete balón, až takmer na prasknutie s takým priam až blaženým pocitom. Pri čítaní tých posledných strán ten balón veľmi rýchlo vyfučal a ostalo takmer prázdno a nepochopenie. Škoda.

Takže moja rada pre budúcich čitateľov. Tie posledné riadky za príbehom nečítajte ihneď po dočítaní hlavnej časti knihy. Dajte si pauzu aj niekoľko dní.

Interpretácia Petra Kočiša sa mi veľmi hodila a jeho výkon bol výborný, za čo mu dávam 5 hviezd.

Diabol v zrkadle review

12.01.2021 Verified purchase

Ďalšia vynikajúca "Červenákovka"

Juraja Červenáka považujem za jedného z nejlepších slovenských spisovateľov, čo dokázal aj v tejto knihe. Aj keď to nebola jeho najlepšia kniha (za čo som strhla hviezdičku, aby som rozlíšila môj subjektívny pocit), je napísaná vynikajúco, zasadená do historicky reálneho prostredia katolícko-protestantských sporov a sprisahaní vo Viedne.

Autorov rozprávačský štýl je dôkazom jeho majstrovstva a ako iné jeho knihy je to skvelá remeselná práca v tom najlepšom zmysle slova. Text je pretkaný živými dialógmi a aj množstvom vtipných "hlášok", čo knihe dodáva mierne korenistú ale veľmi príjemnú príchuť. Charaktery postáv sú uveriteľné - každý z pánov má aj dobré, ale aj horšie vlastnosti a my čitatelia ich máme všetkých radi.

Interpretácia Mareka Geišberga je vynikajúca.

Všetkým túto knihu úprimne doporučujem. Ja osobne sa už veľmi teším na ďalšie pokračovania tejto série.

Zelená míle review

11.01.2021 Verified purchase

Koľko hviezdičiek sa dá dať najviac? :-)

Stephen King je vynikajúci spisovateľ, ktorý vie dokonale opísať postavy a ich vývoj, miesta a ich dopad a vždy ma vtiahne do knihy a ja mám pocit, že potichu sedím v kúte a všetko, čo sa deje v knihe, to deje okolo mňa. Prečítala som od neho viacero kníh, a Zelenú míľu považujem za jednu z dvoch jeho najlepších kníh. Je to samozrejme môj subjektívny názor. Dve "kingovky" mám zaradené v mojej "TOP prečítaných kníh za život" a táto je jednou z nich. Na začiatku sa stretávame so starým pánom Paulom Edgecombom, ktorý nám postupne vyrozpráva neuveriteľný príbeh, plný ľudskosti, lásky, porozumenia, ale aj krutosti, zloby a nenávisti a ešte niečoho....(zázrakov?) Príbeh je plný emócií. Kniha je napísaná majstrovsky a keď sa vnárate do príbehu a pomedzi písmenká hľadáte niečo viac, tak v tejto knihe to určite dostanete. V tomto príbehu je mnoho posolstiev a zamyslení.

Videla som film, čítala som knihu a musím povedať, že aj filmárom sa podarilo preniesť to "Niečo" na filmové plátno.

Knihu som počúvala ako audio , ale je jedna z mála kníh, ktoré chcem mať doma aj fyzicky a len tak si ju z času na čas otvoriť a na chvíľu sa vnoriť do príbehu k Johnovi a Paulovi ...

Takže za mňa najvyššie možné hodnotenie a odporúčanie .

Interpretácia bola vynikajúca, Vladislav Beneš prežíval tie čarovné okamihy s nami :-)

Dopisy, které nikdo nečetl review

11.01.2021 Verified purchase

Emócie

Romantické knihy nezvyknem vyhľadávať, no raz za dlhší čas siahnem aj po tomto druhu literatúry. V tomto prípade som sa začítala do tej pravej knihy.

Autorka nádherne prepojila dva osudy, dve časové línie, dve silné ženy ich osudy a ich emócie. Obe museli urobiť veľmi ťažké rozhodnutie.

Príbeh je napísaný ľahko, veľmi pekne a citlivo. Číta sa mimoriadne dobre a mňa naplnil množstvom rôznych emócií. Som "citlivka", takže boli aj slzičky. Tažko pár slovami opísať tento príbeh, vlastne dva príbehy. Možno takto? Dievča zo sirotinca sa vydá za duchovného. Obaja majú svoje tajomstvá, s ktorými sa vyrovnávajú, či nevyrovnávajú každý po svojom. Toto by boli tie vojnové roky. V súčasnosti sa však odohráva tiež dramatická dejová línia, ktorá dáva knihe tiež zaujimavý náboj.

Interpretácia je mimoriadne príjemná, citlivá, emotívna a krehká.

Odporúčam hlavne romantickým dušičkám.

Koralina review

11.01.2021 Verified purchase

Zvláštny Gaiman

O tento knihe som čítala množstvo superlatívov. Bezprostredne po jej dočítaní som však mala pomerne zmiešané pocity. Našťastie si nechávam dosť veľký časový odstup od dočítania po napísanie recenzie. Navyše si hodnotenie knihy zhruba načŕtnem do zošita. A práve pri tejto komletizácii mojich myšlienok o tejto knihe som objavila jej bohatstvo, odkaz a genialitu.

Kniha je tenučká. Nie je jasné, pre akého čitateľa je určená. Pokojne ju môžu čitať deti, ktoré majú radi strašidelné príbehy, ale pochutia si aj dospelí čitatelia, ktorých kniha možno naláka vnímať medzi riadkami a práve tu dostáva kniha nový rozmer. Kniha má silnú pridanú hodnotu, čitateľ ju však musí objaviť. U mňa zanechala tri zásadné myšlienky.:

1. Je dobré otvárať zakázané dvere? (na jednej strane mi napadá, že niektoré dvere by mali zostať zatvorené, no na druhej strane, ak by sme ich neotvorili, uvedomili by sme si to, čo si ich otvorením uvedomiť máme?)

2. Nie všetko, čo sa javí ako lepšie, aj lepším je.

3. Všetko je nutné skúmať do hĺbky, nevnímať len povrch, to na prvý pohľad viditeľné.

Interpretácia Kristíny Podzimkovej bola mimoriadne hravá, a za mňa vynikajúca.

Určite knihu odporúčam.

Terapia review

11.01.2021 Verified purchase

Výborná

Terapia je moja druhá kniha od Sebastiana Fitzeka a páčila sa mi o niečo viac ako Pasažier 23. Hodil by sa na ňu popis "psychothriller s prvkami hororu". Je to veľmi napínavý príbeh, v ktorom je pomerne málo postáv a prostredie je zaujimavé ale jednoduché. Kniha ma nútila premýšľať, či sa dej odohráva reálne, alebo len v hlave hlavného hrdinu. A tieto dva pocity sa u mňa striedali ako na hojdačke. Raz som bola presvedčená o reálnosti a hneď na to o fiktívnosti... A zasa dookola.

Takže z môjho pohľadu radím tento román k päťhviezdičkovým.

Interpretácia Petra Kočiša bola tiež v poriadku a k Sebastianovi Fitzekovi mi už tento výrazný hlas sedí.

Celkovo určite odporúčam.

Pasažier 23 review

10.01.2021 Verified purchase

Prekvapivé

Vitajte na luxusnej výletnej lodi! Práve do tohto prostredia je zasadený dej knihy nemeckého autora. Je to prvá detektívka od Sebastiana Fitzeka, ktorú som čítala. O autorovi som počula veľa dobrého a samé superlatívy. Neviem, či som mala privysoké očakávania, ale nie je to to najlepšie, čo som kedy čítala. Ale ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí. No napriek tomu autora nehodnotím zle, pustila som sa do čítania aj ďalších jeho kníh. Táto je rýchla, napínavá, plná zvratov a rozuzlení (subjektívne na mňa trochu priveľa). Aj tak si ma kniha udržala do konca a s čistým svedomím hodnotím celkom vysoko - 4 hviezdičky a odporúčam aj ďalším napätiachtivým čitateľom.

Interpretácia Petra Kočiša bola príjemná. Zo začiatku som si musela trochu zvykať - zvyčajne počúvam českých umelcov a tí mi znejú akosi inak, no časom mi to už prišlo v poriadku.

Zlo review

26.12.2020 Verified purchase

Náhľad do duše zločincov?

Kniha ma zaujala svojou témou. Laikovi sa často nenaskytne príležitosť nazrieť do "hlavy" kriminálnika a je to tak asi lepšie. Keďže ale čítam veľa detektívnych príbehov, chcela som si porovnať reálnych zločincov s tými vymyslenými. Podarilo sa mi zistiť, že dobrý autor detektívok si dá záležať a svojich "hrdinov" často vykreslí ako keby na základe reálnych psychologických profilov. A vidím, že si autori majú z čoho vyberať. P. Heretik nám čitateľom priblížil niekoľko (aj mediálne) známych prípadov, kde rozobral myslenie páchateľov reálnych trestných činov a ich pohnútky. Veľmi zložitá téma je tu spracovaná veľmi zrozumiteľne.

Interpretácia pána Michalku mi nejako nesadla.

Knihu však odporúčam.

Tatér z Osvětimi review

26.12.2020 Verified purchase

Ďalší silný príbeh

Z daného žánru - II. svetová vojna a koncentračné tábory - som toho čítala už viac. Hoci sa táto kniha nezaradila medzi TOP knihy v mojich rebríčkoch, je napísaná dobre a ľahko sa číta. Opisuje osudy ľudí, hlavne Laleho, ktorý má takú chuť prežiť, že sa z neho stáva privilegovaný väzeň, čo mu veľmi uľahčuje situáciu. Jeho dôvtip a nezlomná vôľa mu pomôžu v mnohých životunebezpečných situáciách. Tetuje, podpláca, pašuje, miluje a hlavne prežíva. V knihe nie sú podrobne opísané zverstvá, ktoré sa na tých miestach diali, skôr je pripomienkou toho, že aj v tak neľudských podmienkach si ľudia udržali svoju schopnosť milovať a dovolili si byť aj milovaní.

Odporúčam všetkým, ktorí majú radi knihy z tohto obdobia. Kniha je napísaná s obrovskou dávkou citu a nehy.

Interpreta Martina Siničáka som počula prvý krát a som veľmi spokojná.

Skleněný pokoj review

26.12.2020 Verified purchase

Nesklamala

Ani neviem, čo som od knihy očakávala. Jej nákup a čítanie som dlhší čas odkladala, no nakoniec som neodolala a urobila som dobre. Na pozadí reálnych udalostí a v priestoroch reálnej stavby sa odohrávajú osudy fiktívnych ľudí. Po niektorých opisoch interiéru domu som si musela nájsť najprv fotografie a neskôr aj virtuálne prehliadky tohto skvostu architektúry a techniky. Neskôr pri čítaní som si krásne vedela predstaviť dané časti tejto stavby.

Mladá rodina vo vile prežíva zopár pekných rokov, aj keď to nie je celkom ideálny vzťah, zdá sa, že sú spokojní. Vedú pestrý spoločenský život, majú svoje tajomstvá.

Po nacistickej okupácii sa mnohé veci menia - menia sa aj vzťahy, odhaľujú sa tajomstvá (pikantné).

Dom mení majiteľov a je svedkom mnohých ďalších osudov. Veľmi zaujimavým spôsobom sa kruh uzavrie.

Kniha na napísaná mužom, ktorý ale akosi viac odhaľuje ženskú dušu. Poodkrýva nenaplnené (ale aj naplnené) túžby žien v tomto románe viac ako mužské.

Kniha sa mi čítala dobre, a až takmer do konca nestratila svoju atmosféru, ktorá sa menila spolu s historickými obdobiami a ľuďmi v dome.

Interprétka p. Milena Steinmasslová urobila kus dobrej práce a jej čítanie ma veľmi bavilo. Bolo citlivé.

Medvědín review

26.12.2020 Verified purchase

Hlboký a smutný príbeh

Fredrick Backam dokáže neuveriteľne pútavo a citlivo opisovať. Táto kniha, tak ako všetky "Backmanovky", nie je určená pre čitateľov jednoduchých príbehov. Túto knihu treba pochopiť a pri čítaní prežiť. Je plná hlbokých myšlienok, ľudských bolestí, pováh, strachov, zaslepenosti a mikropríbehov, ktoré aj samé o sebe sú obrovské svojou silou. Ako dokáže jeden zápas zmeniť atmosféru mestečka, čo sa stane, keď mladí ľudia prirýchlo dospejú, a dospelí sa tvária, že nevidia, alebo slepo veria? Nájde sa niekto, kto sa tomu postaví a povie konečne pravdu?

Znova vynikajúco načítané pánom Soukupom.

Trvalý záznam review

26.12.2020 Verified purchase

Odvážna spoveď

Tak ako je napísané v anotácii, je táto kniha skutočným príbehom, ba priam biografiou Edwarda Snowdena. Autor v knihe rozoberá svoj život vo vzťahu k svojej vášni a práci. Od útleho detstva bol v spojení s najmodernejšími technológiami viažúcimi sa k počítačom a internetu. Táto problematika ho úplne pohltila a Edward Snowden mal to šťastie, že mohol pracovať v oblasti, ktorá mu bola najbližšia. Technológia sa veľmi rýchlo vyvíjala, čo okrem výhod prináša aj svoje riziká. Tu vidím paralelu s mojim obľúbeným románom od Orwella - 1984. Smutné je, že Edward Snowden opisuje realitu. Asi ani zďaleka netušíme čo všetko sa deje, čomu všetkému sme vystavovaní. Kam sa podeli morálka a hodnoty?

Kniha je napísaná čitateľsky príjemne a zrozumiteľne.

Martin Kaprálik má príjemný hlas - myslím, že bol správnou voľbou. Jeho prejav mi k danej knihe veľmi sedel.

Knihu odporúčam aj z toho dôvodu, aby si ľudia uvedomili, aké nebezpečné je pohybovať sa po internete bez opatrnosti.

X způsobů smrti review

26.12.2020 Verified purchase

Veľmi zaujimavé

Táto piata kniha Stefana Ahnema, na ktorú sme dlhšie čakali, priniesla pokračovanie románu Motív X. Ako sme už pri tomto autorovi zvyknutí, je kniha plná dobre vymysleného deja, plného drsných nápadov, ktoré sú bohužiaľ pre obete aj zrealizované. Tentokrát je to ale akási zvrátená hra a prípady ako keby spolu nesúviseli, ale... Všetko je inak ako sa zdá... Obľúbený detektív Fabian Risk to opäť nebude mať ľahké. Ako to celé dopadne?

Kniha sa mi, podobne ako Ahnemove predchádzajúce diela, páčila. P. Soukup odviedol tiež vynikajúcu prácu a jeho interpretácia mi vyhovuje.

Pre všetkých napätiachtivých ju vrelo odporúčam, no pred tým si prečítajte predchádzajúce knihy, alebo minimálne Motív X.

Sofiin svět review

17.10.2020 Verified purchase

Veľmi zaujimavý počin - myslené pozitívne.

Táto kniha je všade prezentovaná ako kniha o dejinách filozofie pre mladších čitateľov. Keďže ma kniha prinútila zamýšľať sa :-), tak by som ju doporučila aj dospelým premýšľaniachtivým milovníkom pomalšieho čítania. Tak ako je "pomaly" napísaná, rovnako aj interpretácia pána Knopa je trpezlivá, nikam sa neponáhľa. Román je napísaný zrozumiteľne, netradične, má akoby dve dejové línie. Jedna línia opisuje dospievanie mladého dievčaťa Sofie. Jej momentálny život je tajomne prepletený s osudom rovesníčky Hildy a staršieho pána Alberta. Práve Albert podrobne rozeberá zmýšľanie človeka od ranných ľudských období, čo tvorí druhú líniu knihy, ktorá sa číta trochu ťažšie a núti nielen Sofia, ale aj čitateľa premýšľať. Kniha je plná hlbokých myšlienok. Záver je zvolený veľmi hravo, čo sa mi na knihe tiež veľmi páčilo.

Pre čitateľov, ktorý chcú rýchle čítanie plné zvratov a napätia to asi nebude to pravé orechové. No pre tých, ktorí si radi užívajú čítanie a premýšľanie román veľmi doporučujem. Intepretácia bola tak akurát zvolená. Celkovo sa mi to veľmi páčilo.

Motiv X review

23.07.2020 Verified purchase

Takmer bezcitné

Čo napísať o tejto časti série s Fabianom Riskom.... Dej je čoraz prepletenejší, konečne sa dozvedáme, kto je "Kostkař" , ktorého autor akoby mimochodom spomenul v predchádzajúcej časti. Riešia sa aj rasové nezhody, dokonca sa priamo dotýkajú jedného člena týmu. Dejú sa priam neuveriteľné vraždy. Čo mi trošku začalo prekážať je neuveriteľné násilie a brutalita, ktoré sú aj dosť podrobne opísané. Dokonca som preskočila časť knihy ,lebo som nezvládala počúvať, neviem, čo všetko mi ušlo z deja, ale tú jednu časť som jednoducho nedala. V rodine Fabiana Riska znova "zemetrasenie", aj keď sa snaží dať všetko do poriadku, no práca ho stále ťahá a on nedokáže sedieť len tak na zadku. Nájde tajomstvo Huga Elvina, ktorý pravdepodobne nespáchal samovraždu, ale bol zavraždený.

A ten záver??? Audioknihy počúvam väčšinou pri domácich prácach, a toto bolo surové. V celkom napínavom momente som si myslela, že sa mi pokazil telefón som zistila, že nepokazil - kniha skončila....

Pán Soukup - veľmi dobre.

Som zvedavá, kam to až S. Ahnhem vygraduje.... Snáď na to budem mať žalúdok.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Osmnáct pod nulou review

23.07.2020 Verified purchase

Och...

Ďalšia dánsko - švédska policajná spolupráca. Každý člen rodiny Fabiana Riska bojuje v tejto časti svoj boj. Ako manžel aj ako otec Fabian zlyháva - opakuje stále tú istú chybu, a to, že takmer všetok svoj čas trávi v práci a manželke a deťom sa venuje menej ako by sám chcel. Navyše aj v práci je zvláštna situácia. Jeho šéfka Astrid má obrovské problémy s alkoholom a jeho kolega spáchal samovraždu, čo všetkých prekvapilo. A do toho ešte ťažký prípad, ktorý je znova tak komplikovaný a páchateľ prefíkaný, chladný a brutálny, že z toho naozaj behajú zimomriavky po chrbte. A Dunja na švédskej strane sa tiež musí obracať, aby pátrala po svojich páchateľoch. Znova kopec napätia, ale aj ľudskosti.

Interpretácia super....

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Devátý hrob review

23.07.2020 Verified purchase

Drsné

Fabiana som si obľúbila v knihe "Oběť bez tváře". Dozvedáme sa, čo sa vlastne stalo, prečo má určité psychické problémy. Toto je tak zvláštna séria detektívok.... Čo diel, to surovejšie zločiny, brutálnejšie opisy. Som zvedavá, čo má autor ešte v hlave, aké predstavy. Tak ako v iných jeho knihách sú postavy veľmi sympatické a hlavne ľudské, čo tak zvláštne vyvažuje celkovú surovosť knihy. Z deja a samotného vyšetrovania sa toho veľa napísať nedá, aby som neprezrádzala časti deja. Ale udeje sa tam toho habadej, naozaj som sa nenudila a autor ma držal celý čas v napätí. Až som mala zimomriavky. A že boli možno niektoré pasáže pritiahnuté za vlasy mi vôbec nevadí. Mám za sebou veľa žánrov pri čítaní a ani život neprináša len uveriteľné situácie.

Čo sa týka interpretácie p. Soukup super - ale trošku ma rušila jeho anglická výslovnosť - no zvykla som si. Hlas aj prednes má fajn.

Oběť bez tváře review

23.07.2020 Verified purchase

Veľmi dobré

Táto kniha bola mojim prvých stretnutím so sympatickým detektívom Fabianom Riskom. Aj keď mám pocit, že je to vlastne druhá kniha v poradi v tejto sérii. Fabian prichádza zo Štokholmu do rodného Helsingborgu po tom, ako nezvládol jednu veľmi vážnu situáciu... Nechcem sa priveľmi rozpisovať, aby som nespojlerovala. O tom , čo sa vlastne v Štokholme stalo sa dozvieme až z knihy "Devátý hrob". Veľmi sa mi páči, že to nie je nejaký super hrdina, ktorý má takmer zázračné schopnosti. Je to veľmi sympatický vyšetrovateľ s ľudskými vlastnosťami a chybami, tak isto ako jeho kolegovia. Okrem toho že riešime prípady vraždy jeho spolužiakov, zároveň nahliadneme aj do súkromia mnohých postáv, čo nám ich viac približuje.

Je to veľmi slušne napísaná detektívka. Je napínavá od samého začiatku do úplného konca.

Pán Soukop je vynikajúci rozprávač.

Celkovo odporúčam.

Temný plameň review

22.07.2020 Verified purchase

Zasa skvelá kombinácia BB

Bosch - už dôchodca - sa na pohrebe svojho učiteľa a priateľa dostáva k starému spisu. Odovzdáva mu ho učiteľova manželka. Keďže Harry už nemá prístupy k policajným databázam a moderným technológiám, ktoré polícia v tomto čase využíva, a potrebuje pomoc, spojí sa s detetktívkou Ballardovou. Ona síce vyšetruje iný prípad, ale vedia si navzájom veľmi dobre pomôcť. Connelly píše ako vždy napínavo, pútavo, zaujímavo a hlavne prudko čitateľne.

Ivo Gogál je už v mojej hlave hlasom Connellyho kníh, aj keď som pri prvých ním nahovorených knihách mala výhrady.

Pre všetkých, ktorí majú radi klasické americké detektívky a detektívov vrelo odporúčam Connellyho knihy.

Tichá noc review

22.07.2020 Verified purchase

Skvelá kombinácia BB - Bosch a Ballárdová

Keďže som túto sériu počúvala v poradí, v akom bola nahrávaná, tak ma pomerne zaskočilo tých pár desiatok rokov, ktoré ubehli. No vôbec to neuberá na kvalite samotnej detektívky a jej hlavných hrdinov. Harry je stále Harry, aj keď zrelší, čo mu možno pridáva na kvalite, alebo je to Ballárdová, ktorá svojou prítomnosťou oživila a okorenila príbeh? Jedno je isté. Táto dvojica je skvelá. Harry je síce už bývalý detektív, ale jeho detukčné schopnosti sú stále vynikajúce. Tento diel je napínavý, drsný, dobre vystavaný, prešpikovaný "mexickým korením".

Ivo Gogál sa nádherne zlepšil a teším sa na ďalší diel z pera Connellyho v jeho podaní.

Ozaj, mám prečítanú prvú aj poslednú Connellyovku - to znamená "A" aj "Z" a niečo medzi nimi. Zatiaľ všetky odporúčam.

Posledný kojot review

22.07.2020 Verified purchase

Jemný náhľad do Boschovej duše

Na Harryho Boscha sa akosi všetko sype. Zemetrasenie mu poškodilo dom, ktorý sa snaží dať dokopy, napriek zákazu úradov, osobný život má čerstvo v troskách a navyše mal výrazný spor s nadriadeným, pre ktorý je postavený mimo službu. Ale ako sa hovorí: "Všetko zlé je na niečo dobré." Konečne sa odhodlá otvoriť nedoriešený prípad vraždy svojej mamy. Tu ho spoznávame v trochu inom svetle a odhaľujeme jeho život v útlom detstve. Nazeráme do duše malého, ale aj veľkého Harryho. Znova je to celé zamotané a pátranie Harryho privádza na rôzne miesta a k rôznym ľuďom z jeho detstva. Je to trochu iná Connellyovka, taká citovejšia. Na kvalite jej to však vôbec neuberá.

Ivo Gogál sa našťastie zlepšuje od knihy ku knihe, čo ma nesmierne teší, lebo má veľmi príjemný hlas a dobre sa počúva.

Betónová blondína review

22.07.2020 Verified purchase

Výborné

Connellyho knihy asi nečítam zaradom, ale s postavou Bábikára som a už stretla v niektorej jeho inej knihe. Tu sa mi konečne dostalo vysvetlenia, ako to vôbec s Bábikárom bolo. Harry Bosch je obžalovaný z vraždy neozbrojeného človeka, ktorého považoval a stále považuje za masového vraha a zo súdnej siene "odbieha" riešiť prípad, ktorý ako keby súvisel s prípadom Bábikára. Celý príbeh sa postupne čoraz viac zamotáva, čitateľ tiež miestami pochybuje, no Harry Bosch sa nevzdáva, bojuje a pátra.

Prednes Iva Gogála bol o čosi lepší ako v Temnej ozvene.

Celkovo hodnotím veľmi dobre a odporúčam.

Úzkosti a jejich lidé review

22.07.2020 Verified purchase

Zmiešané pocity

Od Backmana som čítala viacero kníh. Jeho "...Ove" a "Babička..." sa mi páčili naozaj veľmi. Tieto "Úzkosti..." som čítala asi v nesprávnom čase a nesprávnom rozpoložení. Možno by som si knihu s odstupom času mala prečítať ešte raz a viac hľadať medzi riadkami. Netvrdím, že sa mi kniha vôbec nepáčila. Páčilo sa mi ako opisoval ľudské duše, traumy, slabosti, dobré aj zlé rozhodnutia a celkovo pohnútky, no štýl mi celkom nesadol. Psychológia s mi v tomto románe páčila, no satira bola akosi navyše, resp. bolo jej tam na môj vkus priveľa. Bolo to na mňa príliš divoké. Celkovo mám z knihy zmiešané pocity - presne tak ako z obálky, ktorá podľa mňa skvele vystihuje obsah.

Čo sa týka interpretácie, tak tá bola fantastická. Pán Otakar Brousek skvele narozprával každú postavu, pohral sa s prednesom a svojim hlasom dotváral charakter hrdinov. Ak by som sa rozhodla knihu ešte raz prečítať, tak to určite bude táto narozprávaná verzia.

Temná ozvena review

22.07.2020 Verified purchase

Stará škola

Toto bolo moje druhé stretnutie s Connellym. Po tom, ako som už zvyknutá počúvať audioknihy narozprávané skvelými českými hercami, som si musela dosť zvykať na prejav Iva Gogála, ktorého hlas je síce veľmi príjemný, ale niečo málinko tomu chýbalo. Neviem presne definovať čo presne - možno trochu viac hravosti a herecstva ako takého.

Temná ozvena je typická americká detektívna stará škola. O Connellym som počula len samé skvelé info a preto som sa pustila práve do jeho série so sympatickým Harrym Boschom. Harry je detektív, ktorý svoje prípady chce vyriešiť za každú cenu a najradšej pracuje na vlastnú päsť, lebo nevie komu môže veriť. V tomto príbehu navyše bojuje so svojimi démonmi z vojny vo Vietname a vlastne vyšetruje vraždu svojho spolubojovníka. A nielen to... Vyšetrovanie ho privedie na stopu iného zločinu. Príbeh je napísaný veľmi napínavo, rýchlo a sú tam aj zaujimavé zvraty.

Celkovo odporúčam.

Kamenná opice review

14.07.2020 Verified purchase

Deaver je jeden z najlepších

Rhym a Sachsová. .. toto je dvojica z pera Jefferyho Deavera, ktorá ma ešte nikdy nesklamala... A nielen oni, ale Deaverove prábehy ako také. Autor sa neuveriteľne pohráva s čitateľom, s jeho predstavivosťou, a dedukčnými schopnosťami. Príbeh je plný prekvapivých momentov, nečakaných zvratov , napínavých situácií a skvelých opisov charakterov ale aj miest. Dedukčné schopnosti oboch vyšetrovateľov, hlavne Améliine pátranie v teréne, sú fantastické. A všetko napínavé v tomto príbehu je načasované tak, že čitateľ takmer ani nedýcha. Mne sa pár krát stalo, že som tajila dych - hlavne pri konci. Po knihách od Jefferyho Deavera vždy veľmi rada siahnem, lebo viem, že je to kvalitný autor detektívnych príbehov, ktorý ma ešte nesklamal.

Interpretácia p. Vondráčka bola vynikajúca. Jeho prednes nádherne prispel k atmosfére celej knihy . Počúvalo sa mi to nanajvýš dobre. Už teraz sa neviem dočkať audio spracovania ďalších detektívok od tohto autora.

Ohnivé znamenie review

26.06.2020 Verified purchase

Červenák opäť nesklamal

Tak ako sme sa s Barbaričom, Steinom a Jarošom prechádzali po Banskej Štiavnici a jej okolí, tak ako sme sa tútali rudolfínskou Prahou, teraz s nimi budeme spoločne pátrať v uliciach starej Bratislavy, alebo ak chcete Prešporka. Miznutie mladých žien sa zdá byť na prvý pohľad ako ľahký detektívny prípad, zamotáva sa to však strašidelnými historkami, ktoré kolujú v uliciach Prešporka. Navyše je tesne pred voľbami a výročným jarmokom. Odhalíme aj nejaké špinavé tajomstvá vysokopostavených mešťanov ale nakoniec sa šikovnosťou vyšetrovateľov dozvieme ako to vlastne bolo. Budem sa opakovať, ale zase krásne napísaný príbeh, napínavý, pútavý v "reálnom" historickom prostredí. Interpretácia tak isto vynikajúca. Už sa neviem dočkať ďalších pokračovaní.

Krv prvorodených review

26.06.2020 Verified purchase

Čím ďalej, tým lepšie.

Od Juraja Červenáka mám prečítanú inú sériu, ktorá sa mi nesmierne páčila a preto ma nadchlo, keď jeho séria historických detektívok začala vychádzať v audio verzii. Veľmi ma potešila aj skutočnosť, že tieto knihy narozprával p. Marián Geišberg. Chvalabohu ide dôstojne v šľapajách svojho otca, ktorého som za Slovákov, čítajúcich audioknihy mala najradšej. Marián má veľmi podobne podmanivý hlas a jeho kvalita čítania od knihy ku knihe stúpa. Čo sa týka príbehu, tak je to zas a znova vynikajúce čítanie. Príbeh, opisy, nálada a zápletka vás krásne vtiahnu do deja a rovnako aj do rudolfínskej Prahy, kde sú verne opísané miesta, uličky, objekty a celkovo atmosféra tohto magického mesta v takom výnimočnom čase. Intrigy, zločin, bandy cudzincov bojujúce proti sebe a ovládajúce ulice vtedajšej Prahy, alebo sprisahanie, ktoré siaha až na najvyššie miesta v panovníckom paláci, či za vraždami prvorodených budú židia, na čo poukazujú aj nájdené mystické znaky? Možno to bude celé úplne inak. Takže to zhrniem. Je to ďalšia vynikajúca kniha , resp. séria kníh, ktorá stojí za prečítanie, alebo vypočutie.

1793 review

26.06.2020 Verified purchase

Slušne nechutné

Presne tak, ako je napísané v anotácii: "Zapchajte si nos a ponorte sa..." Príbeh je napísaný dobre. Číta sa to ľahko. Opisy prostredia sú verné, vytvárajú v hlave obrazy špinavých ulíc, ponurých miestností a celkovej atmosféry. Opisy ľudí sú tiež vydarené, no najnechutnejšie sú opisy činov niektorých postáv. Miestami som mala problém čítať ďalej a musela som predýchavať nechutnosti. Špinavý a temný príbeh ma zaujal, no jednu hviezdičku uberám, lebo sa mi o niečo viac páčia historické detektívky od Juraja Červenáka. Pán Daniel Bambas však odviedol kus dobrej práce.. Jeho interpretácia bola vynikajúca a na každé počúvanie som sa veľmi tešila.

Sůl moře review

19.06.2020 Verified purchase

Veľmi silný príbeh

Pred tým ako som siahla po tejto knihe som na ňu počula a čítala len samé chvály. Keďže som od Ruty Sepetysovej čítala aj jej knihu "Medzi odtieňmi sivej", a veľmi sa mi páčila, tak som sa s veľkou radosťou a očakávaním pustila aj do tejto jej knihy. Sklamaná som určite nezostala. Veľmi prijateľne opisuje ťažké osudy a udalosti. Aj keď sú to veľmi bolestivé okamihy , pani Sepetys je veľmi citlivá ale zároveň stále dostatočne realistická, aby sa čitateľ vedel tak akurát vnoriť do príbehu. Interpretácia viacerých umelcov ma príjemne prekvapila. Počúvanie ma nesmierne bavilo. Celkovo hodnotím ako vznikajúca kniha aj interpretácia.

Tajná historie review

19.06.2020 Verified purchase

Originálna

Kniha sa mi veľmi dobre počúvala. Príbeh je krásne vystavaný, postavy sú tiež pomerne dobre vykreslené. Pokojne sa niečo také mohlo stať. Nie je to klasický román, no ani obyčajná detektívka. Na každé počúvanie som sa veľmi tešila, interpretácia p. Bambasa bola naozaj veľmi kvalitná a bavilo ma počúvať príbeh, ktorý mi rozprával. Veľmi sa teším aj na ďalšiu knihu od autorky a verím, že sa čoskoro dočkám audiopodoby jej Stehlíka, na ktorého som počula len dobré recenzie

Konec hlídky Rating

21.05.2020 Verified purchase

Serotonin review

21.05.2020 Verified purchase

nesadla mi

hmm... ako to napísať. Od Houellebecqa som čítala knihu "Podvolení" a tá sa mi naozaj veľmi páčila. Tak som si myslela, že čokoľvek od tohto autora bude rovnako dobré - veď to tak zvyčajne býva. Kniha "Serotonin" si svojich čitateľov určite nájde, netvrdím, že je to zlé dielo , ale mne maximálne nesadla. Mala som pocit, že som zaparkovaná v hlave muža v stredných rokoch a o niektoré informácie som vôbec nemala záujem. Mám rada, keď si z knihy odnášam pocity, emócie, waw okamihy... no tu sa mi ich nedostalo, ak tak skôr rozčarovanie a nepochopenie. Možno som knihu čítala v nesprávnom čase. Ale jednu výnimočnosť, ktorá sa mi dokonca veľmi páčila predsa len mám - interpretácia... p. Brousek je výnimočný audioherec.

Právo nálezce Rating

21.05.2020 Verified purchase

Terror review

21.05.2020 Verified purchase

toto vyšlo

Vychádzajúc zo skutočnosti, že autora inšpirovala skutočná udalosť, pridáva tejto knihe niečo navyše. Plavíte sa s posádkou, mrznete s posádkou, bojíte sa s posádkou, lenže členovia posádky postupne ubúdajú.... Navyše sa niečo zakráda po okolí - niečo čo naháňa naozajstný strach. Celkové stučné hodnotenie Veľmi zaujimavé, desivé, mrazivé. A hlavne rozsiahle. Intepretácia vynikajúca. Všetkým, ktorý chcú ísť do mrazivej divočiny a zimomriavky z chladu im nestačia knihu odporúčam.

Mŕtvy na Pekelnom vrchu review

08.05.2020 Verified purchase

Jednoducho Červenák

Jeden z najlepších slovenských autorov a jeho druhá séria, ktorú som načala ma držali v napätí od začiatku, až do konca. Kniha je napísaná veľmi krásne, text je prepracovaný do detailov, dalo by sa poveda, že až cifrovaný. Príbeh je vystavaný majstrovsky. Interpretácia je príjemná v tomto prípade by sa dalo povedať, že jablko nepadá ďaleko od stromu. Ďakujem za príjemný zážitok.

Leonardo da Vinci review

05.05.2020 Verified purchase

Zázračný člověk

Táto kniha opisuje Leonarda ako človeka, ktorý akoby nepatril do svojej doby. Neuveriteľne zvedavý, vytrvalý, tvrdohlavý a vraj v niektorých prípadoch, až nedbalý, ale hlavne geniálny... takto by sa dal opísať tento výnimočný umelec, ktorý bol zároveň aj vedec, vynálezca a obrovský rojko. Mnoho událostí a okamihov jeho života a práce nám zostáva tajomstvom. Kniha je napísaná veľmi príjemne. Čitateľ sa v nej dozvie množstvo podrobností z jeho života a tvorby. Ľutujem jednu vec, ze som si pri každom opíše jeho diela negooglila a nesledovala opisované podrobnosti zároveň a textom. Ale je to pre mňa výzva do budúcnosti, prečítať si knihu ešte raz a pomalšie aj s pozorovaním. Interpretácia bola vynikajúca, hlas veľmi príjemný a celkový dojem bol super. Všetkým milovníkom umenia a nielen im knihu naozaj odporúčam.

Doktor Spánek review

17.04.2020 Verified purchase

King je jednoducho fantastický

Myslím, že tak dobre píšúceho autora je tažké len tak nájsť. Dá sa povedať, že čo kniha, to skvost. Jeho štýl písania je neuveriteľne košatý , psychológia jednotlivých postáv je takmer dokonalá, jeho knihy sú neopakovateľné. A jednou z tých pokladov je aj "Doktor spánok". Krásne nás vráti na to desivé miesto s názvom "Pekná vyhliadka." Aj v tomto je S. King výnimočný. Jeho návraty, referencie, a náznaky sú jednoducho geniálne. Kniha sa číta veľmi dobre. Je určená pre milovníkov hororu, takže je pre silnejšie žalúdky. Žiadnemu "kingofilovi" by nemala ujsť. Už sa neviem dočkať ďalších audiovecí od tohto autora. Interpretácia bola hodná tohto majstra pera. Počúvalo sa mi naozaj veľmi dobre. Odporúčam. P.S . Najprv si prečítajte "Osvedčení" :-)

Dobrá znamení review

07.04.2020 Verified purchase

Originálna

Spolupráca týchto dvoch pánov je naozaj originálna. Terryho Pratchetta veľmi nepoznám - zatiaľ som nemala tú česť, no Neila Gaimana som už "čítala". Toto dielko mi čiastočne pripomína Amerických bohov. Gaimanovský rukopis je pre mňa citeľný čo je fajn, kedže tohto autora čítam rada. Je to celkom príjemný únik do zázračného sveta dobra a zla, kde zlo nie je až také zlé a dobro nie je úplne čisté, kde nie je všetko také ako sa na prvý pohľad zdá. A hlavne sa musí zachovať rovnováha. Určite odporúčam. Interpretácia je svieža a maximálne sa hodiaca svojou hravosťou k tomuto dielu. Pán Zadražil sa pekne "vyfarbil" - teda používal svoj hlas na mnohé spôsoby, ak to tak môžem napísať. Celkovo som veľmi spokojná.

Když zpívají cvrčci Rating

03.04.2020 Verified purchase

Kniha vzpomínek review

03.04.2020 Verified purchase

Zimomriavky a slzičky

Výmimočná kniha. Číta sa veľmi ľahko, aj ťažko zároveň. Je nabitá emóciami, postupným odhaľovaním životných situácií a tajomstiev hlavných hrdiniek. S nimi čitateľ zažíva veselé, no aj ťažké momenty, často aj prekvapivé situácie,ktoré ale postupne zapadajú do deja ako kúsky skladačky, ktoré spolu vytvárajú nádherný farebný obraz. Prečítanie tejto skvelej knihy bol pre mňa naozajstný zážitok aj vďaka citlivej a veľmi vydarenej interpretácii.

Hora mezi námi Rating

05.03.2020 Verified purchase

Artemis review

06.02.2020 Verified purchase

Drzé, hravé, výborné.

Autorova druhá kniha zvádza k porovnávaniu s Marťanom. Našťastie som Marťana čítala už dávno, tak sa tomu možno vyhnem.

Jazz je veľmi inteligentná, no zároveň aj mimoriadne drzá mladá žena. Je to takmer antihrdina, no nedá vám neobľúbiť si ju. Má zvláštny humor, povedala by som až sarkastický, možno aj kvôli tomu vyznievajú niektoré pasáže čiastočne drzo a čiastočne hravo. Narozprávané je to mimoriadne kvalitne. Je to také oddychové čítanie, pri ktorom som sa cítila naozaj fajn.

Clona Rating

02.02.2020 Verified purchase

Sova review

02.02.2020 Verified purchase

Vynikajúca

Autor nestráca kvalitu ani v tejto druhej knihe s detektívom Munchom. Napätie nás sprevádza celou knihou a postupne sa zvyšuje, čo sa mi veľmi páčilo. Interpretácia Petrou Špalkovou je veľmi dobrá voľba. Hlas je príjemný, prednes veľmi vydarený. Odporúčam celú sériu.

Malevil review

02.02.2020 Verified purchase

Výnimočné.

Klobúk dole. Toto naozaj vyšlo! Som nadšená. Fantastické dielo a bravúrne herecké výkony interpretov sú prísľubom vysokej kvality. Hlboké ba až nadčasové myšlienky sú umne popretkávané do deja. Mnohohlasá interpretácia dokonale dopĺňa majstrovstvo tohto diela.

Oběť 2117 Rating

14.01.2020 Verified purchase

Osvícení review

28.12.2019 Verified purchase

Plný počet

Jedna z najlepších kníh majstra hororu. Brilantne napísané, bravúrne načítané, dokonalý knižný zážitok. Až ľutujem, že som knihu dopočúvala. Bude mi smutno za postavami, ktoré museli tak veľa podstúpiť. U Kinga mi často prekážajú (zvláštne) závery, či rozuzlenia. Táto kniha je fantastická aj v tom, že záver je vyšperkovaný takmer do dokonalosti.

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! review

30.11.2019 Verified purchase

Brilantné

Kniha obsahuje nádherné myšlienky, ktoré ma hladili po duši. Takého profesora fyziky by som si želala mať. Triezvy pohľad na svet, nielen svet fyziky, ale celkovo na život. Ľahké a pohodové čítanie ktoré ma pozitívne naladilo. Až ľutujem, že som to dočítala.

Kniha je navyše nádherne hravo načítaná.

Skvelý zážitok aj pre čitateľov, ktorí fyziku nemusia.

Moudrost lesa review

11.10.2019 Verified purchase

Toto by si mal prečítať každý.

Autor tu veľmi zrozumiteľne vysvetľuje kolobeh zivot v lese, resp. v prírode. Mnoho vecí, o ktorých píše som ani netušila. Prepojenia, ktoré v knihe spomína, mi nikdy nenapadli. Určite si prečítam aj iné knihy od tohto autora. Budem sa opakovať, ale túto knihu by si mal prečítať každý, aby pochopil kam kráčame, čo sme urobili a čo s tým teraz...

Roden24 review

08.10.2019 Verified purchase

Naozaj výborná poviedka

Táto poviedka z pera slovenskej autorky je naozaj výnimočná a vynikajúco zakončená. Myšlienka tabletiek, ktoré nahradia 9 hodín spánku sa spočiatku páčila aj mne. A to veľmi, keďže väčšinou spím len cca 4 hodinky, keďže do práce cestujem. No, pochopila som, že tak ako všade, má každá minca dve strany. Nič nie je len biele, alebo čierne.

interpretácia bola super. Pani Elena Podzámska, by mala načítať viac audiokníh. Má veľmi príjemný hlas a znie veľmi prirodzene. Vlastne, všetci interpreti bolo v tejto audioknihe fajn. Palec hore.

Dánská dívka review

08.10.2019 Verified purchase

Vydarené dielo

Dánske dievča, je mimoriadne citlivý príbeh, príbeh, ktorý sa veľmi dobre číta. Interpretácia bola naozaj vinikajúca. Navyše je to príbeh založený na skutočnej udalosti, príbeh veľmi silný a zaujímavý.

Vyvolávač deště Rating

26.09.2019 Verified purchase

Tiché roky Rating

18.09.2019 Verified purchase

Totální rauš Rating

18.09.2019 Verified purchase

Čierny ľad Rating

11.08.2019 Verified purchase

Řbitov zviřátek Rating

12.05.2019 Verified purchase

Umění války Rating

14.03.2019 Verified purchase

Pan Mercedes review

11.03.2019 Verified purchase

Detektívka z pera Kráľa

King je Pán Spisovateľ s veľkým P aj veľkým S. Aj v tomto, pre neho nezvyčajnom žánri ukázal svoje neuveriteľné majstrovstvo. Príbeh je veľmi pekne vystavaný, postavy krásne opísané a čitateľovi priblížené. Veľmi pekne napísaná detektívka. A navyše aj audio spracovanie vyšlo super. Moje hodnotenie 5/5.

451 stupňů Fahrenheita review

06.03.2019

Legendárna kniha

O tejto knihe bolo popísané už veľa... A ja som veľmi dlho premýšľala a rozhodovala sa, či a kedy si ju prečítam. Dnes dozrel ten čas a ja vôbec neľutujem!!! "Sfúkla" som ju takmer na posedenie. Je naozaj dobrá, čitateľná, napísaná tak, že sa pri čítaní čitateľ nenudí, naopak chce vedieť čo bude ďalej a ako to dopadne. Aspoň na mňa táto kniha takto zapôsobila. Kto chce, môže to chápať ako sci-fi, kto chce viac, hľadá hlbšie myšlienky, poučné, ale hlavne nadčasové. Knihu naozaj odporúčam.

Tulák po hvězdách review

06.03.2019

Veľmi zaujimavé

Tak, teda ja neviem.... Buď mám v poslednom čase veľké šťastie na knihy, ktoré sa mi páčia, alebo si dobre vyberám... Tuláka som zhltla za jeden deň. Nádherne opísaný osud človeka v mnohých životoch a cez neho vlastne osud a charakter ľudstva ako takého so silnými a slabými stránkami. Určite stojí za prečítanie a zamyslenie sa. Myslím, že je to jedna z kníh, ku ktorým sa časom chcem ešte vrátiť. ...

S elegancí ježka review

06.03.2019

Bravúrne dielo.

Áno, toto je kniha, ktorá ma naozaj uchvátila a svojim koncom ma hrubo zomlela. Je to kniha pre ľudí, ktorí majú tie správne hodnoty a možno prežitých pár rôčkov a hlavne pre premýšľavcov. Čitateľ nemusí byť nutne filozof, aby pochopil, aby sa pobavil, aby popremýšľal... Hlavné hrdinky, ich myslenie a správanie boli vynikajúco vykreslené. Mnoho irónie, akási vzbura voči stádovitosti, uvažovanie nad hodnotami, jednoducho jedno vynikajúce dielo. Neviem čo viac dodať.. 5/5

Prázdné křeslo Rating

06.03.2019

Cizinka Rating

20.02.2019 Verified purchase

Gentleman v Moskvě Rating

07.02.2019 Verified purchase

Selfies Rating

09.01.2019 Verified purchase

Text Rating

02.01.2019 Verified purchase

Nesmírný Rating

18.12.2018 Verified purchase

Marco Rating

07.12.2018 Verified purchase

Příběh služebnice Rating

07.12.2018 Verified purchase

Tanečník Rating

07.12.2018 Verified purchase

Exorcista - Souboj s ďáblem Rating

07.12.2018 Verified purchase

Klub rváčů review

07.12.2018 Verified purchase

Originál

Mám veľmi rada originálne knihy a táto patri jednoznačne medzi nich. Snáď ma nikto neukameňuje ale veľmi jemne mi pripomína Menanický pomaranč, samozrejme nie ako celok, ale mala som z nej podobný pocit miestami počas čítania aj po dočítaní - resp. som si na pomaranč spomenula.

Lazar Rating

07.12.2018 Verified purchase

Lovec králíků Rating

07.12.2018 Verified purchase

Babička Rating

07.12.2018 Verified purchase

Hana Rating

10.11.2018 Verified purchase

Nežná fatamorgána Rating

07.03.2017 Verified purchase

Atlas Mraků Rating

07.03.2017 Verified purchase

Dalajlamova kočka Rating

07.03.2017 Verified purchase

Babička pozdravuje a omlouvá se Rating

07.03.2017 Verified purchase

Tady byla Britt-Marie Rating

07.03.2017 Verified purchase