User Miroslav's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Marco Rating

24.07.2019 Verified purchase

Trhlina review

24.07.2019 Verified purchase

Mystérium zo slovenského prostredia

V celku dobrý začiatok príbehu ako z americkej produkcie, miestami mrazivý priam dych berúci, no po pravde som bol zo samotného záveru dosť sklamaný, nakoľko som mal inú predstavu o zakončení príbehu. Ale to je len subjektívny pohľad na vec, za čo sa samozrejme nemusím ospravedlňovať, no autor to nechal až príliž otvorené na môj vkus.

Celkovo hodnotím dielo ako priemerné, ale kto ešte nevidel filmovú verziu, nech si to rozhodne najskôr vypočuje/prečíta.

Moja cesta k ultra review

24.07.2019 Verified purchase

Tí čo hľadajú motiváciu k behu

Výborný motivačný príbeh ako sa z právnika stal ultra maratónsky bežec. Veľmi inšpiratívne a po dopočúvaní prvých kapitol ma človek chuť si ísť zabehnúť prinajmenšom pol maratón, aby aspoň na chvíľu pocítil ten prílev energie z tejto aktivity.

Dobre spracovaná a zrozumiteľná nahrávka po každej stránke.

Selfies review

15.05.2019 Verified purchase

Príbeh nesklamal

Pri tomto autorovi som si už taktiež zvykol na príbehy oddelenia Q a jeho hlavných aktérov.

Opäť zápletka a dej ktorý udržiava čitateľa v napätí a očakávaní až do samotného konca.

Neľutujem zatiaľ ani nad jednou z titulov, ktorú som si zadovážil od J.A.Olsena.

Čierny rok: Vojna mafie review

15.05.2019 Verified purchase

Očakávané pokračovanie

Už pri prvej časti som sa doslova nabažil detailov, ktoré sa mohli a nemuseli udiať v spojitosti s realitou aká je porovnávaná táto kniha a toto dielo od J.Kariku. Viem si ale predstaviť naživo počas predčítania P.Sklára ako sa cítili jednotliví aktéri tohto deja. Výborne spracované a podané + záver je opäť otvorený ako by mala prísť ešte 3 časť.

Umrlčí cesta review

15.05.2019 Verified purchase

Priemerný príbeh

Celkový dojem z knihy a interpretácie nebol podľa mojich predstáv, respektíve ma nenadchol hneď ako som u podobných formátov kníh zvyknutý, ale je to môj subjektívny názor.

Rozhodne by som si túto knihu nebral na nejakú dlhšiu cestu nakoľko je dosť možné, že človek skôr zaspí ako dopočúva prvých pár statí.

Macbeth Rating

19.11.2018 Verified purchase

Sára review

19.11.2018 Verified purchase

Niektoré činy ostanú nepochopené

Úvodom musím opäť vyzdvihnúť skvelé podanie tohto napínavého príbehu v podobe Mariána Geišberga, česť jeho pamiatke...

Príbeh nás uvedie z časti do problematiky ľudí v spoločenskom rebríčku horných pár tisíc a vyššie. Jedná sa o príbeh bankára a jeho dcéry, ktorá dlhé roky nevie nájsť cestu a reč so svojim otcom pre udalosti, ktoré sa udiali a zastihli ju v mladom veku, kedy ešte mnohé veci nerozumela. No to pochopí žiaľ až keď je neskoro...

Výborný príbeh a jednoduchosť prinesie čitateľom relax a napätie v jednom.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

List zo záhrobia review

19.11.2018 Verified purchase

Napätie a spravodlivosť až do konca

Rozhodne ďalší podarený kúsok z dielne Dominika Dána, ktorý sa oplatí vypočuť si v tejto ponurej dobe.

Niektoré pasáže sa až náramne podobajú s niektorými dejovými líniami v skutočnosti, ale to je asi aj účelom :)

Príbeh a dejová línia s typickým rukopisom DD prináša tú pravú zápletku s výborným rozuzlením a nechá vyniknúť kvalitnú interpretáciu, žiaľ už "nebožtíka" Mariána Geišberga, ktorý vždy vie dodať knihe svojim hlasom život.

Čierna hra: Vláda mafie review

03.04.2018 Verified purchase

Všetko je až ťažko ne/uveriteľné

Pri počúvaní tohto príbehu z nášho prostredia sa až miestami podobnosť s realitou zdá neuveriteľne podobná, čo vedie samozrejme čitateľa ku rôznym odpovediam k otázkam z minulosti ako to asi mohlo všetko vlastne byť. Príbeh je plný napätia a na môj vkus aj plný vulgarizmov no dejová línia a charakter jednotlivých postáv si to priam vyžadujú, aby to vyznelo vierohodne.

Famózny Peter Sklár a jeho načítanie tejto knihy ho radí v mojom osobnom rebríčku niekde tesne pod úroveň Mariána Geišberga nakoľko som počul "len" prvú audio knihu v jeho podaní s tématikou P. Sklárovi blízkou, z oblasti Mafie.

Složka 64 review

30.01.2018 Verified purchase

Oddelenie Q sa dostane do problémov

Ako už napovie prvotná recenzia jedná sa o oveľa rozsiahlejší prípad ako si Carl a kolegovia z oddelenia Q na začiatku mysleli. Hlavným predstaviteľom hrozí až fyzická likvidácia no... veď sa to koniec koncov dopočujete sami v knihe, ktorá je rozhodne dobrá voľba na dlhé cesty autom či lietadlom, či iným dopravným prostriedkom :)

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší review

30.01.2018 Verified purchase

Konečne sme sa dočkali pokračovania

Je to vyvrcholením trilógie o podivných deťoch a ich mentoroch. Vynikajúce spracovanie a vykreslenie dejových línii, počúvateľ sa rozhodne vnára do deja akoby tam priamo bol na mieste. Kto si vypočul predošlé dva diely tak rozhodne s napätím očakáva vyvrcholenie celej Jacobovej snahy pomôcť svojim druhom v ťažkom boji proti silnému a zdatnému nepriateľovi a čo to sa dozvedieť aj o svojom poslaní.

Krv nie je voda review

30.01.2018 Verified purchase

Taký zamotaný príbeh s nejasným koncom

Ako vždy D.D. pripravil zauzlený príbeh z "nášho mesta" a aby sa pri počúvaní (inak ako vždy skvelého interpréta M.G.) "čitateľ" nenudil zapojil do toho aj trošku fantázie a scény akoby mal zrazu každý pred očami. Priemerný príbeh, ale rozuzlenie príde ako vždy na záver :) Príjemné počúvanie všetkým.

Žiješ iba dvakrát review

30.01.2018 Verified purchase

Aj takýto vie byť život krutý!

Chtiac nechtiac sa niektorí hrdinovia dostali do spárov špinavého biznisu s ľudskými orgánmi a detektív Kraus a jeho parťák José majú opäť plné ruky práce. Pútavý a napínavý príbeh z "nášho mesta" dostane do varu nie jedného priznivca "Dánoviek". Vynikajúci Marián Geišberg dodáva príbehu svoju charizmu a príjemné počúvanie.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Cigaretka na dva ťahy review

30.01.2018 Verified purchase

Život sa niekedy nemazná

Obzvlášť s účastníkom deja tohto príbehu. Krauz a José si prídu na svoje a opäť raz dajú hlavy dokopy aby vyriešili z počiatku zapeklistý prípad, no nič nie je neriešiteľné, pokiaľ sa tam neobjaví niekto nečakaný alebo priam tajný.

Vynikajúce interpretácia M.Geišberga vás doslova priklincuje ku dejovej línii a neviete sa dočkať kedy už budete opäť v aute alebo niekde v kľude vychutnávať túto knihu.

Nehanebné neviniatko review

30.01.2018 Verified purchase

Kto by to bol na začiatku povedal?!

Skvelá audio kniha s vynikajúcim predčítaním v podaní Mariána Geišberga. Ďalší prípad pre vraždárov z "našeho mesta" kde sa dej točí ako ináč v okolí najvyšších kruhoch a predstaviteľoch. Podnikanie môže mať viacero podôb a práve tento spôsob ako je opísaný v deji príbehu je asi charakteristický pre naše špičky a ľudí v spojení. Rozhodne tam je miestami cítiť spojitosť s postavami a súčasnosťou či skôr už minulosťou, dúfajme.

Hypnotizér review

22.11.2017 Verified purchase

Ne/slušný príbeh

Veľmi pútavý príbeh od samého začiatku vyvoláva pocit napätia a prelínanie jednotlivých dejových udalostí je vskutku pôsobivé. Kniha a dej samotný zaujme nejedného nadšenca krimi príbehov. Pre spestrenie severských detektíviek rozhodne odporúčam tento titul od Larsa Keplera.

Nemesis review

23.10.2017 Verified purchase

Harry Hole live verzia

V celku príjemné akurát krátke a miestami rušivé dejstvo v podobe prílišnej snahy dosiahnúť ozvučenie aktuálneho prostredia. Ináč veľká spokojnosť a príjmený oddych pri počúvaní tejto knihy a príbehu. Ak by som sa mal rozhodnúť ešte raz tak by som to rozhodne neoľutoval.

Hunger Games (komplet) review

05.09.2017 Verified purchase

Kniha rozhodne preskočila film

Spočiatku pomalý rozbeh dejovej línie s postupným gradovaním až samotným nečakaným vyvrcholením, takto by som zhrnul príbeh Katniss Everdeenovej a jej príbeh víťazstva na útlačaním a opovrhnovaním nad ľudským životom. Fenomenálna knižná séria rozhodne pútavá a kto má veľa voľného času, rozhodne sa nebude vedieť odpútať od dopočúvania jedného dielu bez toho aby načal ďalšiu časť.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Korene zla review

05.09.2017 Verified purchase

Podsvetie sa prerozdeľuje

Pokiaľ je to príbeh na základe skutočnosti a udalosti ktoré sa možno aj stali, tak sa rozhodne oplatí vypočuť si ako sa mali veci v skutočnosti a ako ich jednotliví dotknutí ľudia prežívali, príbeh je pútavý a rozdelený do viacerých línií ako je už u D.Dána vo zvyku a samozrejme výkon Mariána Geišberga je opäť na 5 hviezdičiek. Je už len na čitateľovi si urobiť svoj obraz ako to všetko mohlo byť...

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město review

07.07.2017 Verified purchase

Zaujímavé pokračovanie neobyčajných detí

V celku pútavý a vzrušujúci príbeh ďalšieho dejstva nadväzujúci na predošlí útek detí z ostrova bezpečia a strastiplná cesta až do vytúženého mesta podivných. No záver knihy vykresľuje, že sa môžeme všetci už teraz tešiť na č.3 :)

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Cela číslo 17 review

07.07.2017 Verified purchase

Ďalší prípad pre Richarda s prekvapujúcim koncom

Ďalšia z epizód a životných príbehov nazestaviteľného detektíva a jeho svojráznych kolegov, ktorý sa pomaly primiešajú do príbehu a vyriešia krivdu spáchanú na nevinnom uznávanom pedagógovi, ktorý sa vďaka svojej dobrej povahe dostal do tej najťažšej životnej skúšky. Odvaha a zdravý rozum mu umožnili prežiť osobné peklo v podobe väzenského života. No a záver je úplne šokujúci, nakoľko sa to až nápadne podobá realite, ale to už je na každom čitateľovi tejto knihy, aký záver si urobí... :)

Príjemné počúvanie.

M.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Snehuliak review

29.05.2017 Verified purchase

Obsah nesklamal ale ani nenadchol

Pokiaľ ste si vypočuli prvé audio knihy v podaní H. Čermáka tak Vám bude chvíľu trvať než si zvyknete na podanie od Martina M. Ale to je len subjektívny pocit, mám radšej verziu od H.Č. To len na úvod. :)

Čo sa týka samotného diela tak ma tento príbeh nenadchol až tak ako iné diely. Rukopis J. Nesba je vo vykresľovaní postáv proste brilantný a je ho hneď rozpoznať po pár minútach.

Stvorení pre beh (Born To Run) review

29.05.2017 Verified purchase

Rozmýšľate o behaní? Tu je motivácia

Príjemný počin a priblíženie sveta vytrvalostných bežcov pre bežného smrteľníka a popis pocitov ktoré zažívajú títo super ľudia pri zápolení. Nechystám sa na ultramaratón ani na maratón, ale inšpirovalo ma to na behanie krátkych vzdialeností a vychutnávanie si okamihu keď zaľahnem ku telke :D

Vzkaz v láhvi review

29.05.2017 Verified purchase

Parádna detektívka

Pre mňa osobne nový autor (odhliadnuc od príbehov Harryho H. z Nórska) sa tento knižný počin zapísal do mojej pamäti pomerne výrazne nakoľko sa príbeh rozvinul do neskutočných rozmerov a čitateľ/ počúvajúci sa nevie dočkať ďalšej a ďalšej epizódy ako sa to celé nakoniec vyvinie.

Výborný počin od Jussiho A. Olsena.

Švábi review

29.05.2017 Verified purchase

Výborná oddychovka s napätím

Príbeh Harryho Hooleho sa tentokrát presúva na ďaleký východ a opäť raz zažíva kriminalistické oddelenie prípad záhadnej smrti s veľmi zaujímavým rozuzlením, a tento krát mu ide aj o život (vlastne skoro vždy mu ide o život :) )

Rozhodne by ste nemali vynechať tento príbeh a s načítaním od p. Čermáka je to len a len geniálne.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Smrť na druhom brehu review

27.02.2017 Verified purchase

Proste D.Dán

Ďalší prípad pre detektívov z odelenia vrážd, kde Kraus s Josem dostanú počas služby nevybúreného devianta do nemocnice a až po čase sa z neho vykľuje vysoko postavený člen zločineckej organizácie s ochranou samotného Bossa a jeho najdrahšieho právnika. Vrásky na čele im okrem problémov s inšpekciou robí aj prípad utopenca na brehu Moravy, kde nie všetko nasvedčuje tomu, že by bol práve utopený. Ale to už sa počúvajúci dozvedia s dychtivosťou v knihe, rozhodne doporučujem tento diel. Napínavý a krimi ako vždy od D.Dána :)

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Listy Emilovi IV. review

27.02.2017 Verified purchase

Konečná od dôchodcu Mira

Pán Lasica to zaklincoval príjemným a hlavne vtipným dejom kde dôchodca Miro píšuci svojmu kamarátovi Emilovi prezrádza kto z jeho spolubývajúcich mu spôsobil svojim ako vždy vtipným výkladom danej situácie, že ani na chvíľu neotáľal a už to napísal Emilovi ako to svojmu dobrému známemu, ako sa rozjasnil jeho ďalší to deň v starobinci. Škoda že tých pokračovaní nie je viac, možno sa ešte dočkáme aj piateho pokračovania, možno nie.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Listy Emilovi III. review

27.02.2017 Verified purchase

Pán Lasica opäť nesklamal

Je to už možno opakujúce sa hodnotenie tentokrát tretieho dejstva a ďalších dní zachycujúcich osudy dôchodcu Mira v starobinci, kde sa rozhodol stráviť jeseň a možno aj zimu svojho života. Milé poučné a hlavne vtipné epizódy kde sa poslucháč čo to dozvie o časoch minulých súčasných a možno aj trochu budúcich.

Rozhodne doporučujem si to vypočuť a spoločne s Mirom sa zasmiať na jeho zážitkoch.

Listy Emilovi II. review

27.02.2017 Verified purchase

Pokračovanie osudov Mira

Milé, poučné a hlavne vtipné spomienky dôchodcu Mira narosprávané brilantným pánom Milanom Lasicom, úsmevné príhody zachycujúce každodenné "problémy" v starobinci v týždňových intervaloch, kedy poslucháč až priam súcití s jeho "utrpením" :)

Poslucháč priam dychtí po zakúpení ďalšieho pokračovania a kto má rád odpočinkové čítanie, počúvanie určite neobanuje tento výber.

Listy Emilovi I review

27.02.2017 Verified purchase

Lasica nesklamal

Ľahké pohodové počúvanie, úvod do jesene života hlavného hrdinu Mira, ktorý si prechádza obdobím zbližovania sa s osadenstvom starobinca, do ktorého sa dostal. Milé, vtipné,proste radosť počúvať...

Kto sa rozhodne pre celú sériu určite neoľutuje nakoľko je vydaných "len" v 4.dieloch na pokračovanie.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Jsou světla, která nevidíme review

06.02.2017 Verified purchase

Iný pohľad na udalosti počas 2.sv.vojny

Zaujímavé a pútavé počúvanie od samotného začiatku, až po záhadný a prekvapivý koniec, kedy si čitateľ predstavý klasický happy end, kto vie? Rozhodne sa oplatí zmeniť žáner a vypočuť si túto audioknihu tiež.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Dívka ve vlaku review

06.02.2017 Verified purchase

Kniha nielen na dlhé cesty

Pri tejto knihe si človek z počiatku povie:" Pre Kristove rany, načo som si to vôbec kúpil!" No po pár kapitolách zisťuje, že dej sa pomaly rozvíja a vzniká zápletka, so zaujímavým rozuzlením. Rozhodne som už počúval aj lepšie knihy podobného žánru, ale nakoniec som neľutoval tento výber. Môžem povedať a subjektívne ohodnotiť tento román ako priemerný. Čo už mám proste bližšie ku Jo Nesbovi :)

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti review

20.12.2016 Verified purchase

Cestovanie v čase? Prečo nie?!

Príbeh tejto knihy sa navzdory pomalému rozbehu dostáva do obrátok a človek sa už nevie dočkať ďalšej kapitoly a ako sa to nakoniec celé ne/skončí. Predpokladám, že vzhľadom na otvorený koniec príbehu budú následovať aj ďalšie diely tejto ináč skvelej knihy pre voľný čas a celkový oddych. Niekedy má človek chuť sa sám preniesť do takého sveta fantasy a na chvíľu zastaviť čas, nakoľko dnešná uponáhľaná doba je toho len výsledkom. Príjemné počúvanie všetkým, ktorý sa rozhodnú pre túto knihu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Elon Musk review

01.12.2016 Verified purchase

Fanúšikovia sci-fi si prídu na svoje

Musím sa priznať, že počúvanie tejto knihy a dopočúvanie do konca vyvolalo a stále vyvoláva vo mne pocit, že ľudstvo sa ešte dočká veľkých vecí v dostupnom čase a tým myslím že ešte aj ja sa dúfam toho dožijem :) Táto kniha je akoby nahliadnutím do okna budúcnosti a verte mi, že sa mi táto predstava Elona Muska veľmi ale veľmi páči :)

Veď koniec koncov ak sa rozhodnete pre túto knihu, zaručene ju budete chcieť vypočuť na jeden krát.

Policie review

02.11.2016 Verified purchase

Ďalšie geniálne podanie vzrušujúceho príbehu Harry Holea

V samotnom úvode vyzdvihujem opäť vysokú kvalitu interpretácie p. Čermáka, ktorý je v mojom prípade už navždy spätý s postavou Harryho Holea...

Príbeh je od začiatku veľmi pútavý a plný zvratov a energie. Obsah pobavý, dojme k slzám a privedie k radosti v rôznych líniách deja. Jednoznačne odporúčam tento 10.diel pre vyplnenie voľnej chvíle, zaručene budete chcieť dopočúvať až dokonca v jednom čase :)

Jednou nohou v hrobe review

31.10.2016 Verified purchase

Oddychová kniha na pár ciest autom

Dominik Dán podal zas raz slušný príbeh s detektívnou zápletkou akú čitateľ/počúvajúci môže od tohto autora očakávať. Celý dej je jasný a naznačuje od úvodu kam sa to bude uberať, no previazanie jednotlivých postáv to celé premieša a čitateľ/počúvajúci sa už nevie dočkať rozzuzlenia, ktoré prichádza v samom závere. Ale čitatelia D.D. si už na to mohli zvyknúť :)