User syrovák's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Korene zla Rating

15.12.2020 Verified purchase

Mucholapka Rating

08.12.2020 Verified purchase

Mucha Rating

03.12.2020 Verified purchase

Uzol Rating

24.11.2020 Verified purchase

Hriech náš každodenný Rating

16.11.2020 Verified purchase

Dýchací metoda Rating

30.09.2020 Verified purchase

Nadaný žák Rating

30.09.2020 Verified purchase

Osvícení Rating

30.09.2020 Verified purchase

Tělo Rating

30.09.2020 Verified purchase

Nevieš dňa, nevieš hodiny Rating

30.09.2020 Verified purchase

Venuša zo zátoky Rating

30.09.2020 Verified purchase

Problém tří těles Rating

30.09.2020

Doktor Spánek Rating

30.09.2020 Verified purchase

Klbko zmijí Rating

30.09.2020 Verified purchase

Pochovaní zaživa Rating

30.09.2020 Verified purchase

Český ráj Rating

17.09.2020 Verified purchase

Centurion Rating

20.07.2020 Verified purchase

Total Recall review

29.04.2020 Verified purchase

dechberoucí

Arniho ve filmech jsem měl rád, ale nebýt doporučení přátel, asi bych se o knihu nezajímá. Jakou bych udělal chybu! I kdyby to nebyl životopis, bylo by to strhující poslouchání. Neuvěřitelná cesta kluka z rakouskýho zapadákova ke hvězdám titánů. Odhodlání, sebeironie, inspirace i velký příběh. Prostě nádhera.

Myšlení, rychlé a pomalé review

29.04.2020 Verified purchase

pro poslech příliš těžké

Na knihu jsem se velmi těšil, ale dílem obsahu a dílem přednesu interpreta se velmi špatně poslouchá. Autor navíc často detailně popisuje metodologii svých poznatků, které bych v knize asi přeskočil abych se věnoval podstatě věci, v audioknize si to musím ale vyslechnout celé a pak rapidně upadá celková pozornost. Editorská práce s textem ve smyslu prokrácení by audioknižní verzi velmi prospěla. Interpretaci v podání Borka Kapitančika bych asi shrnul výrazem "zaklínač hadů".

Oběť 2117 review

29.04.2020 Verified purchase

zklamání fandy oddělení Q

Předně musím říci, že osobně nemám rád detektivky, kdy hlavní zápletkou detektivky je detektiv sám. A tady je to splněno na 200%. K tomu připočítám postavy se schopnostmi téměř marvelovských superhrdinů a velmi přestřelené zápletky. Navíc dramatické situace jsou neskutečně dlouho natahované, i z drobné přestřelky je hodinová sága, kdy autor tuto situaci mačká do poslední kapky jak citron Antona Pavlovice Čechova, ale pro děj samotný či postavy to nic nového nepřináší. Jediným kladem je tradičně fantastická interpretace Igora Bareše, nebýt jeho tak jsem někdy v polovině audioknihy odpad.

Proč spíme review

29.04.2020 Verified purchase

přínosné, ale náročnější na poslech

Walkerovi poznatky a o spánku jsou velmi přínosné. Pravda někdy jde do takových detailů, které pro běžného smrtelníka zajímající se o nové poznatky nejsou zas tak podstatné, a pozornost pak upadá. To se týká bohužel i interpretace, audiokniha by potřebovala trošku dynamičtější přednes. Takhle při delších pasážích je interpret věren názvu knihy, jeho hlas posluchače uspává. Když se připravíte na náročnější poslech vyžadující velké soustředění, je tato kniha velkým přínosem.

Kulový blesk review

29.04.2020 Verified purchase

propojení vědy a filozofie ve strhujícím příběhu

U autora Liou Cch'-sina mne fascinuje, jak bravurně a poutavě dokáže spojit navýsost vědecké teorie z oblasti vesmíru a fyzikálních kvant s dechberoucím příběhem a to vše zarámováno filozofickými úvahami o samotné podstatě lidského bytí. A přitom je předkládá jako pevnou součást strhujícího příběhu plného nečekaných zvratů, který se poslouchá jedním dechem. Vyzdvihl bych rovněž interpretaci Zbyška Horáka, která je úsporná a klidná, a zcela sedí na složitěji strukturovaný příběh. Pokud by z toho udělal větší "drámo" tak by to bylo překombinované. Navíc pro evropana zcela nezapamatovatelná čínská jména postav čte s výraznou melodickou rytmikou, takže díky tomuto "zhudebnění" jmen se posluchač perfektně orientuje v jednotlivých postavách. Chystám se, že si tuto vynikající audioknihu dám podruhé.

Volání Kukačky Rating

27.12.2019

Smrtící bílá Rating

27.12.2019

Goldstein review

27.12.2019 Verified purchase

nový žánr detektivky

Předně, poslouchal jsem všechny audioknihy s gedeonem Rathem a viděl (a miluji:) televizní seriál. Za mne je to nový styl detektivky, podobně jako drsný seveřani Nesbo Kepler a spol, ale jiný a rozhodně méně brutální a s větší atmosférou, originalitou i noblesou. Má to neuvěřitelnou atmosféru předválečného Berlína. Práce policajta v dekadentním prostředí plného kabaretů, umělců, kokainu a podsvětí, kde jak v papiňáku vřou komouši, náckové a armádní nacionalisti - to je silné téma. A mezi tím vším tančí detektiv Rath. Goldstein mi ze tří dosud namluvených knížek sedl nejvíc, nejen nečekaným rozuzlením detektivní zápletky, ale právě napsosto skvěle vybudovanou atmosférou a nebyčejným stylem vyprávění. Přednes Jana Teplého je velmi dobrý, snad bych si přál originálnější a na větší ploše hudební složku, ta stávající neurazí ale ani nenadchne, ale pokud by byla propracovanější, vynesla by atmosféru této skvělé adioknihy někam na Olymp.

Mokrá ryba review

26.11.2019 Verified purchase

strhující detektivka s absolutní atmosférou

Audioknihy autora Volkera Kutschera a interpreta Jana Teplého patří na můj audioknižní Olymp. Skvělá detektivní zápletka s naprosto absolutní atmosférou předválečného Berlína, kde mezi kabarety, umělci, gangstery, nácky i komunisty autor splétá svůj originální příběh.

Code 93 Rating

07.11.2019 Verified purchase

Faktomluva Rating

24.10.2019 Verified purchase

Tichý zabiják review

24.10.2019 Verified purchase

Dokonalá atmosféra, příliš mnoho slov

Nevím zda je to autorem, či překladem, ale kdyby bylo méně slov opisů situací a popisů dojmů je to detektifka model pan dokonalý. Rovněž by u takové dobové stylofky prospěla kvalitnější hudba a zvukový podkres, tedy pokud by se zde potkala lepší režie a zvuk, tak jste v časostroji expres v předválečném umělecky oslnivém a dekadentním Berlíně. Byť nejsem fandou kdy interpret mění hlasy, tak mistr Teplý to zvládá dokonale, máte pocit že to je vícehlasá dramatizace, ne audiokniha čtené jedním hercem, bravo. Škoda, trochu scházelo a bylo to dokonalá a nezapomenutelná kultovní klasika. Ale i tak vynikající!

Nulté číslo review

24.10.2019 Verified purchase

Klasický Umberto

Kdo má rád literární, slovně vyšperkovaný a v dobrém slova smyslu intelektuálský, styl Eca bude touto audioknihou potěšen. Kvalitní přednes, dobrá práce - ale nic z čeho by šel posluchač do kolen. Bezvadný vhled do práce a myšlení novináře dnešní doby mediální. Náročnější kousek pro literární labužníky.

Strážce boleslavského mysteria Rating

01.10.2019 Verified purchase

Olomoucký bestiář Rating

01.10.2019 Verified purchase

Zdravá střeva review

01.10.2019 Verified purchase

kniho o mikrobiotě ve střevech, ne o praktických doporučeních či novém životním stylu

Tak předně k volbě Interpretky a tématu. Já teda nevím, ale příjmný dívčí hlas s téměř erotickým nádechem se prostě nehodí k tématu mikrobů, stolice, tlustého střeva, kvašení, análních stěrů, hniloby atd. Prosil bych interpreta 55+, jako že starej doktor, nebo porodní bába a hned by to bylo lépe poslouchatelné. Druhá věc je, že načtení populárně naučných knih či literatury faktu je prostě těší než příběhové texty, za mne se toho úkolu dosud skvěle zhostil v jiných podobných knihách Jan Hyhlík a Filip Švarc. Je to těžký a tady se to prostě nepovedlo. Text je informačně hutný, mnohdy těžkopádný (nevím zda se na tom podepsal překlad, či je originál taky scholometsky strohý a nudný) a pokud mu interpret nepomůže rytmem a důrazem na podstatné informace, jeden snadno ztratí pozornost. Samotný text je sice zajímavý, ale je poplatný americkým reáliím životního stylu a zabývá se posledními poznatky ohledně působení mikrobů v lidském zažívacím ústrojí. Avšak já podle anotací knihy očekával více doporučení a poznatků pro má vlastní zdravá střeva a můj nový zdravější životní styl. Těchto praktických doporučení je tam opravdu poskrovnu, tak 2% textu. V zásadě když shrnu doporučení knihy: jezte pravidelně každý den ráno fermentované potarviny (od kysaných mléčných ie. jogurt/kefír po kysanou zeleninu ie. zelíčko) a během dne dostatek vlákniny (2x-3x více než jsou běžná výživová doporučení) + nepřehánějte to s hygienou a pokud možno neberte antibiotika; tak víc praktických rad tam nenajdete.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Konec hlídky review

01.10.2019 Verified purchase

impozantní závěr trilogie Billa Hodgese

Co říci závěrem. Třetí díl zapadne do stavby trilogie jak pověstná impozantní kopule na chrámu napětí a příběhu. Byť se King v tomto díle vrací obloukem od krimi thrillerlu k thrillerlu s nádechem horroru, funguje to bezvadně. Je tam vše co jsem milovali a čeho jsme se báli z předchozích dílů s extra porcí tejemna a nadpřirozena.

Interpreti Jan Kanyza, Kajetán Písařovic, Magdaléna Borová svým výkonem dokazují, proč jsou audioknihy lepší (a tu i takových mistrů slova jako je King) než papírové verze, jejich výkon v Konci Hlídky by měl být hlavní kapitola učebnic interpretů audioknih. Jediné co mne velmi ale velmi rozmrzelo, že je to opravdu konec hlídky, šlus, konečná, trilogie je prostě trilogie, čtvrtý díl nebude. Veliká škoda, díky bylo to krásné a sakra děsivé.

Povídky z kavárny Rating

24.05.2019 Verified purchase

Zkurvenej příběh Rating

24.05.2019 Verified purchase

Zdochnuté srdce Rating

24.05.2019 Verified purchase

Až moc blízko Rating

24.05.2019 Verified purchase

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Rating

24.05.2019 Verified purchase

Příšerné zlobilky Rating

24.05.2019 Verified purchase

Entomologův odkaz review

23.05.2019 Verified purchase

oddychová detektivka, nenadchne ale ani neurazí

Tak po posledním Mayovým detektivním dizástru Černé světlo, jsem se bál, že u mne tento autor definitivně skončil. Pak mi to ale nedalo, přece jenom je to autor mé milované trilogie z ostrova Lewis, a nervózní a rozechvělý jsem si tuto poslední Mayovu detektivku pustil. Musím říci nebylo to špatné, díkybohu je to sice trochu nastavovaná kaše ale celkem dobrá. Samotná hlavní detektivní zápletka by si i zasloužila 5*, ale způsob vyprávění a nesmyslná a pitomá postava Charloty sráží na 3*. Vyprávění se totiž hlavně v první polovině neuvěřitelně táhne a sadisticky se vyžívá v nesmyslně barvitém a pedantsky detailním popisování prostředí. Takovýto podrobný popis většinou neposouvá děj či pohled na události a ani není zábavný/zajímavý sám o sobě. Trochu to připomíná turistického průvodce na zámku, který na vás sype detaily a data, ale bez souvislostí a vy nerozumíte proč vás tolika informacemi zahlcuje, vůbec vás to nezajímá a nudí. Interpret Petr Matásek, ke kterému jsem v minulých dílech série měl výhrady pro jeho bezbarvý projev bez zaujetí, se v tomto díle myslím našel a za mne konečně palec nahoru.

Takže resume, pokud jste milovníkem prvních knih Peterta Maye či vášnivý detektivkář a žádnou skutečně dobrou detektivku nemáte po ruce, pusťte si Entomologa. Neurazí, potěší, ale bohužel ani nenadchne.

Pan Mercedes review

23.05.2019 Verified purchase

dokonalé napětí a fenomenální interpretace

Tuto audioknihu řadím mezi svýt TOP10 BEST mluveného slova. Snad nikdy jsem neposlouchal něco tak napínavého. Když jsem ji poslouchal v autě, musel jsem zastavit na odpočívadle na dálnici, protože jsem byl tak napnutý, že jsem nebyl schopen se vůbec soustředit se na řízení. A ano přiznám se, snad poprvé v životě jsem přeskočil na poslední díl, protože jsem to napjetí prostě nevydržel (nedělejte to:). Interpretace a režie je ukázka toho nejlepšího co lze v současnosti v mluveném slovu slyšet. Jan Kanyza aka starý je starý policajt, kterého díky jeho výkonu před sebou vidíte jako ve filmu a rozumíte mu jako by byl váš starý kamarád. Z vrahouna Kajetána Písařovic jde prostě čistý strach, jeho jakoby horečnatý ale jak skalpel ostře inteligentní hlas mne strašil ve snech. Jedním slovem: absolutní pecka, must-have!

Hadohlavec Rating

23.05.2019 Verified purchase

Artemis review

23.05.2019 Verified purchase

Měsíc dobrej, Mars byl lepší

Tak zatím co Marťan mne nadchl, Artemis jen potěšila. Audioknihu mohu doporučit, ale kvalit první bohužel nedosahuje. Příběh Ok, hlavní hrdinka OK, Měsíc je taky OK, tempo příběhu a zápletka taky OK ... nicméně celkově to působí jaksi chtěné a nucené a to včetně hlasové interpretace. Navíc u Marťana bylo kořením příběhu vědecky populární odbočky na téma vesmír a život na Marsu, tady je Měsíc více méně jen jako kulisa. Každopádně pokud se vám Marťan líbil, udělá vám Artemis radost.

Selfies review

23.05.2019 Verified purchase

skvělé pokračování

Za mne jeden z nejlepších dílů série oddělení Q. Je dobře, že na rozdíl od jiných detekticních sérií, Carl Morck neztrácí dech a naopak chytá druhý. Navíc se odkryjí i karty příběhu Rose, takže doufám že v další knize dojde i na Asada. Tempo příběhu letí jak rychlík, napětí střídá nekorektní až černý humor a přednes pana Bareše je prostě dokonalý, s každým příběhem oddělení Q zraje jeho interpretace jak víno.

Motýlek review

23.05.2019 Verified purchase

kánon milovníka mluveného slova

Motýlek je klasika, četl jsem knihu i viděl filmové zpracování. Ale největší zážitek z příběhu mi poskytl Norbert Lichý, jeho přednes dává knize nový rozměr. Norbert je pro mne asi nejlepší interpret pro audioknihy sočasnosti.

Tři muži ve člunu review

23.05.2019 Verified purchase

překombinovaný člun

Hodně jsem o toho očekával, ale bohužel je to překombinované, což dávám za vinu ani ne interprertům jako režii a dramatizaci. Klapkův text byl uměle převeden do dialogů a bohužel se to vůbec nepovedlo. Mnoho dobrých vtipů a jazykových hříček původní předlohy se ztratilo či vyšumělo do prázdna, příběh nemá tempo a i já, který knihu četl a poslouchal snad stokrát a některé pasáže znám zpaměti, jsem se v tom ztrácel. Samotnému provedení dává ještě na zadek hudba a zvukový podkres, přeplácaná a beze smyslu a nápadu, a hlavně furt a všude jako by byl autor placen od minuty. Pokud si chcete Tři muže ve člunu užít, šáhněte po druhé skvělé verzi s Oldřichem Vízenrem, tuto adaptaci nechte plavat.

Tři muži ve člunu review

10.05.2019 Verified purchase

Klasika která těší pořád

Tahle kniha i Oldřich Vízne je boží. Já i moje rodina ji slyšela tak padesátkrát? Jo tolikrát, je to taková klasika mluveného slova do auta: Co si dáme? Já nevim ... Tak Tři muže ve člunu :) Prostě to milujeme. Oldřich Vízner je klasik podobných žánrů jako je Jirotka a a Jerome Klapka, takový Oldřich Nový mluveného slova. A věděli jste jste že kniha byla napsána před více než sto lety, v roce 1885?

Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět  review

10.05.2019 Verified purchase

díky že jsi se vrátil, vyčítám ti že to není delší

Velký návrat staříka. Moc jsem se těšil na další dílko Jonassona a nejsem zklamán, jsem nadšen a rozjařen. Tohle dílko je takový mix staříka prvního a zabijáka Anderse. Skvělý fenomenální mix, navíc reflektuje absolutní současnost a Trump, Merkelová jsou prostě best. Protože poslouchám na cestách, přes sluchátka, směju se ba řvu smíchy jak Pepek Vyskoč v tramvaji, na peróně na nádraží, na benzínce a doufám že mne ostatní vezmou jen jako neškodného blázna a nezavolají na mne pány v bílém co mne vezmou do království veverek. Autor zraje jak burgundské víno a to samé lze říci o interpretu Martinu Stránském. Vklouzl do dalšího dílka jak zasloužilý turista do prošlápnutých bot, je tam mistrovství, srdce a hlavně absolutní napojení na knihu a na poetiku staříka. Mám ohromnou radost u tohoto autora i interpreta že dalšími pokračováními kvalita nepadá ale naopak roste, zraje a vybrušuje se a já moc děkuji. Jen mně mrzí že to není troj.. ne pětinásobně delší, protože poslech je čirá radost, krása a hlavně smích.

Právo nálezce review

28.04.2019 Verified purchase

Dechberoucí

Dokonalý příběh a excelentní interpretace. Knížku jsem poslouchal jedním dechem a dokonce jsem při poslechu audioknihy v autě musel na chvilku zastavit jak jsem se soustředil na příběh a jak jsem byl napnutý ~ to by bylo nebezpečný řízení a dopadl bych jak Mercedesový vrah ;)

Umrlčí cesta review

17.01.2019 Verified purchase

Konečně Peter May tak jak ho máme rádi

Konečně Peter May tak jak ho máme rádi, křičím hurá a sláva. Protože po jeho předchozí knize ze série Enzo a to Černé světlo, jsem plakal a křičel v agonii nad detektivkou proti které je seriál Ulice psychologické detektivní drama oceněné Nobelouvou cenou za literaturu. Je vidět že Hebridy Mayovi vyloženě svědčí, Umrlčí cesta, stejně lako trilogie Lewis, je jedním slovem dokonalá. Vynikajicí zápletka, nečekané změny vývoje příběhu kdy se k pointě pomalu dostáváme jako když loupeme cibuli a hlavně vnoření se do mysli člověka který ztratil paměť, předčí o parník všechny ostatní dílka na podobné téma (jako třeba Muž bez minulosti, Posedlá atd.). K tomu si přidejte fantastickou interpretaci Jiřího Dvořáka, u které ho mám pocit že se na Hebridách narodil, a máte tu jednu z nejlepších audioknih poslední doby. Takže pro všechny zhrzené fandy, tohle si rozhodně nenechejte ujít, tohle Peter May v plné formě a stylu který milujeme!

Muž se psem review

09.11.2018 Verified purchase

vtip na sílu, naivně blbé

Tak jsem byl na tuto druhou knihu Jirotky moc zvědav, léta mne od ní kamarádi odrazovali, že je slabší než slabá. Proč jsem jí dal šanci bylo duo slibných interpretů Lábus & Bebarová. Ti dva podali jako vždy skvělý výkon, díky nim jsem tento pitomoučký text dopslouchal až do konce. Úproná upocená a bezúspěšná snaha o vtip, naivní hloupý příběh beze smyslu a i když je v popisu a názvu "detektivní" tak k detektivce či alespoň náznaku parodie na detektivku to má asi tak blízko jako dámská lodička k ledoborci N59 Oleg. Nemohu se zbavit dojmu, že obé knihy, tedy tuto a geniálního Saturnina, psali dva úplně jiní lidé.

Mráz review

09.10.2018

spousta, slov, spousta klišé a detektivní zážitek bídný

Tak když v půlce bylo do očí bijící (pro posluchače, narozdíl od detektiva) kdo že je vrah uvažoval jsem že to je na 3*, ale když jsem se dostal do finále a ano bylo to jak jsem mylslel, ale nějakého rozumného rozuzlení proč se pachatelé chovali jak se chovali, či jak poměrně komplikovaný sériový zločin spáchali, jsem se nedočkal, jsou i moje 2* za příběh vlastně moc. K tomu si přidejte rádoby dramatické popisy akčních či napínavých okamžiků na úrovni slohu žáka páté třídy, neuvěřitelně dlouhé a nepochopitelně popisné detaily nedůležitých věcí a faktické nepřesnosti (ne opravdu maďar nemá ve francoužštině typický slovanský přízvuk, například) + velkou porci stokrát použitých klišé detektivek severské školy a máte tady knihu, kterou můžete směle vynechat. Jiří Žák jako interpret této detektivky bohužel hodně tlačí na pilu, přehrává jak Bohdalka v Rákosníčkovi a mnohdy je jeho intonace hlasu opačná dějové lince (jako že přečte klidným unaveným monotóním hlasem repliku a pak dodá, že dotyčná to vyštěkla hlasem chvějící se rozčilením). Takže ani ten tomu nepomohl. Za mne nebrat :(

O víně Rating

26.08.2018 Verified purchase

Příběh služebnice Rating

26.08.2018 Verified purchase

Maigret: Noc na křižovatce review

17.07.2018 Verified purchase

skvělá detektivka, slušný Jan Vlasák ale tragická hudba

Pokud člověk vymaže z paměti nedostižného Maigreta v podání mistra Hrušínského, popasoval se s tím Jan Vlasák celkem dobře. Co mi ale trhalo uši tak to byl hudební doprovod. Ne opravdu to není hudba dokreslující pařížskou/francouzskou atmosféru, to je laciný brak z jiného vesmíru. Prosím buď to udělejte smysluplně a kvalitně, nebo do audoknih žádnou hudbu necpěte.

Saturnin review

23.05.2018 Verified purchase

stará láska nerezaví

Ve své audioknihovně již jednoho Satutnina mám a to solidně načtenou od Jana Hartla, ale to jak tuto knihu interpretoval Oldřich Vízner, to je prostě skvost. Přesto, že jsem knihu četl snad stokrát a mnohé pasáže umím zpamněti, tak jeho interpretace mi přinesla nový zážitek z knihy. Je to jako kdyby pan Vízner již tak krásný diamant vyleštil a lehce dobrousil o jemné detaily a dodal mu nové zářivější odlesky.

Saturnin se vrací review

29.04.2018 Verified purchase

Černé světlo review

20.04.2018 Verified purchase

detektivní dizástr

Tak předem, tohoto autora mám moc rád např. jeho trilogie Lewis je z pohledu obsahu i interpretace moje osobní špička audioknih a audiokniha Kritik ze stejné série akt Enzo je skvělá bazénová detektivka každého milovníka vína. Ale tohle je katastrofa, asi nejpitomnější detektivka, kterou jsem kdy četl/poslochal. Základní zápletka je jednak od 10. minuty předvídatelná (člověk doufá, že to nebude pravda, že to tak nedopadne a ono jo), hloupá a nereálná, že se mi nechce věřit že to napsal Peter May. Pak chování hrdinů příběhů je na úrovni ústavu pro slabomyslné, bez spojlerů např. Enzo je ve smrtelném ohrožení a vrah je mu na krok, jeho přátelé to ví, tedy kdo je vrah a kde je, kde je Enzo a kde jsou, zavolají na mobil ... Enzo to nebere ... nechají vzkaz a doufají, že si to poslechne, nenapadne je, že by mohli zkusit zavolat za minutu znovu a znovu, jde mu přec jenom o život ... nebo potká neznámou osobu v baru, ubytuje u ní svoji rodinu v ohožení a neudělá jako zkušený kriminalista nic proto, aby si ověřil, kdo to je (ano, v této detektivce existuje Google) nebo místo spoléhání na barovou zcela "náhodnou" známost neznámé osoby, neubytuji své blízké v nějakém zapadlém schovaném penzionu (prachy Enzo má)... a to abych nespojleroval neuvádím hlavní motiv/objednávku a její provedení na odstranění Enza, to je prostě lobotomická katastrofa. A k tomu si ještě připočtěte sice profesionální, ale zcela bez výrazu, namluvení Davidem Matáskem (v nějakém rozhovoru se zmínil, že detektivky nemá rád, ale prý kšeft je kšeft) a máte zde audioknižní dizástr roku. Strašně jsem se na tuto audioknihu těšil, ale zklamání bylo fakt megavelké ... těším se, ale i bojím dalšího kousku akt Enzo a to Entoologa.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

33 prípadov Kristy B Rating

19.04.2018 Verified purchase

Marie a Magdalény Rating

19.04.2018 Verified purchase

Soumrak dne Rating

19.04.2018 Verified purchase

Eliška Přemyslovna Rating

19.04.2018 Verified purchase

Dekameron. Tři příběhy ze sta Rating

19.04.2018 Verified purchase

Co by můj syn měl vědět o světě Rating

19.04.2018 Verified purchase

Miroslav Donutil čte povídky Oty Pavla Rating

19.04.2018 Verified purchase

Kroky vraha Rating

19.04.2018 Verified purchase

Opona. Poslední případ Hercula Poirota Rating

19.04.2018 Verified purchase

Složka 64 Rating

19.04.2018

Pohádky mého života review

19.04.2018

esoterická katastrofa, aneb i Siri čet lépe

Tak tohle byla audio katastrofa. Když vynechám samotný obsah knihy, tedy veřejná terapie vykecám se ze svých problémů a traumat místo u odborného psychologa do mikrofonu a dám tomu pořádnou dávku esorického patosu a mystický nádech, tak i tak je to k neuposlouchání. Když už měla autorka poteřbu jít s kůží na trh, tak si na svoji exhibici měla najmout profesinálního herce a dotek režie by taky neuškodil. Je to přímo galerie chyb mluveného slova: sykavkami, šumlováním a polykáním slabik počínaje, přes monotóní hlas bez výrazu po absenci zvukové postprodukce. Kdyby to za interpretku načetla má Siri asistentka z telefonu, mělo by to větší šmrc :(

Rumcajsova loupežnická knížka & Vánoce u Rumcajsů Rating

11.04.2018 Verified purchase

Tak pravil Zarathustra Rating

11.04.2018 Verified purchase

Ekonomie dobra a zla review

11.04.2018 Verified purchase

audioknihy mají načítat herci

Nebudu hodnotit obsah knihy, který je dvěma slovy přínosný a zajímavý. To co dělá chvílemi knihu neposlouchatelnou je interpretace. Aby knihu četl i autor, může vypadat jako dobrý nápad, ale opak je pravdou. Profesionální interpret je pro audioknihy nenahraditelný, obzvlášť u naučné literatury kdy komplikovanějším pasážím dodá kvalitní hlas dynamiku a zjímavost. Pasáže čtené Tomášem Sedláčkem jsou totiž k neuposlouchání a bohužela ani druzí dva interpreti nepatří ke špičce krasohlasů. Pokud se ale člověk přes tento její nedostatek přenese je tato audiokniha díky kvalitě obsahu skvělá.

Václav Havel Rating

11.04.2018 Verified purchase

Kouzlení vše nezmění Rating

11.04.2018 Verified purchase

Nekonečný příběh Rating

11.04.2018 Verified purchase

Vítejte v Pekle! Rating

11.04.2018 Verified purchase

Malý princ - dramatizace Rating

11.04.2018 Verified purchase

Dáma, která měla ráda čisté záchodky Rating

11.04.2018 Verified purchase

Americký sniper Rating

11.04.2018 Verified purchase

Den trifidů review

11.04.2018 Verified purchase

nedostižný Norbert Lichý ... BRAVO

Příběh samotný je důkaz, že pokud je literární úroveň textu vysoká, nestárne ani pokud se jedná o prehistorickou scifi. Norbert Lichý je ale kapitola sama pro sebe, myslím že v jeho osobě nám zde roste nová legenda interpreta mluveného slova a audioknih. Jedním slovem fantastické. Zcela zaslouženě vítěz interpreta roku 2017. Nemohu se dočkat na další jím namluvené audioknihy.

Doba z druhé ruky Rating

11.04.2018 Verified purchase

Dej mi ty prachy Rating

11.04.2018 Verified purchase

Devatero pohádek (komplet) Rating

11.04.2018 Verified purchase

Princ Mamánek Rating

11.04.2018 Verified purchase

Belmondo: Mých tisíc životů Rating

11.04.2018 Verified purchase

Vražda v Orient expresu Rating

11.04.2018 Verified purchase

Podivuhodný případ Benjamina Buttona a další povídky Rating

11.04.2018 Verified purchase

Anička u moře review

11.04.2018 Verified purchase

trest pro děti

Upřímně nerozumím proč a pro koho byla tato kniha napsána. Možná pro autorku jako osobní psychoterapie autorským psaním. Martha Issová svojí plochou a nudnou interpretací prázdnost a nezajímavost této audioknihy jen podtrhla. Varuji, nepouštějte tuto audioknihu dětem, jen v případě že hledáte nějakou rafinovanou formu trestu. Ukoušou se při ní totiž nudou :(

TO review

11.04.2018 Verified purchase

poslech bez dechu, bravo

Nejsem příznivcem hororů, ale tak nějak jsem bral znát alespoň jednu knihu tohoto klasika horrové literatury jako součást svého všeobecného rozhledu a vzdělání ( a taky abych mohl machrovat a diskutovat v kavárnách že jo :). O to víc jsem byl jako kavárenský intelktuál mile překvapen vysokou literární kvalitou knihy. Atmosféra by se dala krájet, postavy jsou vykreslené jak od křížence Pavloviče Čechova a Sigmunda Freuda, žádné lekačky ale tíživé napětí prokládané záblesky uvolnění a klidu. Navíc, i přes nedpřirozeno se strašidelným klaunem v čele, vše do sebe perfektně zapadá a pomaličku se dobíráme příčiny jako Sherlok Holmes. Jako nestane se ze mně kvůli tomu čtenář horroů (jsa spíše detevtikářem), ale tahle kniha byla opravdu lahůdka.

Smostatnou kapitolou je pak interpretace a provedení audioknihy. Jedním slovem naprosto FANTASTICKÉ. Je načtena sedmi intrprety, každá linka postavy má svůj hlas + vypravěč. Jak skvělý David Novotný pán tisíce hlasů aka dj showman Richie, mrazivý tíživý vypravěč Pavla Soukupa, křehká i silná Beverly Jitky Ježkové, ale i všichni ostatní předvedli dokonalé hlasy. Podle mne jedna nejlepších audioknih co byla za poslední rok bylo namluvena. Dále si cením že režie umí udělat pauzu, chvilku ticha, zvuk kapky vody, nádech a ... díky tomu TO stojí přímo vedle vás a šeptá i křičí vám do ucha a vám se ježí chlupy hrůzou už na zadku.

Jediné co bych vytknul, že být v napětí a strachu o hrdiny knihy, se kterými jsem se zcela zžil, být zase v kůži malého kluka mimo svět dospělých a bát se přes 52 hodin v kuse je trochu náročné na psychiku. Ale to mám z toho, že jsem šáhl po knize krále horrorů i interpretace :)

Až mi zítra budeš chybět Rating

11.04.2018 Verified purchase

Broučci: Broučkovy pohádky Rating

11.04.2018 Verified purchase

Příhoda málo uvěřitelná Rating

11.04.2018 Verified purchase

Pohádky bratří Grimmů Rating

11.04.2018 Verified purchase

Rudý kapitán Rating

11.04.2018 Verified purchase

Má vzpomínka je bugatti Rating

11.04.2018 Verified purchase

Knihy džunglí Rating

11.04.2018 Verified purchase

Anne ze Zeleného domu Rating

11.04.2018 Verified purchase

Dobrou a ještě lepší cestu Rating

11.04.2018 Verified purchase

Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech review

11.04.2018 Verified purchase

absence režie a dramaturgie

Audiokniha je postavena jen na samovolném vzpomínání Miloně Čepelky, bez přidané hodnoty režijního či dramaturgického zásahu (zkrácení především) a o nějakých archivních nahrávkách k vyprávěnému tématu ani vůbec nemluvím. Prostě se pustilo nahrávání a jede se, ani zvukovou postprodukci netřeba. Jako cimrmanolog amatér jsem se na audioknihu těšil, ale zklamání.

Čtení o hradech, zámcích a městech Rating

11.04.2018 Verified purchase

Setkání s Rámou review

11.04.2018 Verified purchase

scifi skanzen

K obsahu knihy samotnému lze říci asi to, že scifi tohoto klasika žánru stárne. V dobrém je to určitý skanzen počátku scifi žánru, který je dnes někde jinde a některé vědeckotechnické představy autora jsou s dnešními znalostmi úsměvné.

Interpret audioknihy Martin Myšička, jak ho mám rád jako herce, mi pro čtení audioknih nepřijde jako nejlepší volba. Jeho hlas je plochý, bez dynamiky a na všech audioknihách stejný, ať čte kosmonauta či čínského detektiva má stejnou a vzájemně zaměnitelnou polohu. Pokud je součástí party interpretů jako třeba v Malevilu, tak jeho interpretace hezky sedne do celku, pokud mluví sám je to nudné a bez výrazu.

Babička pozdravuje a omlouvá se review

11.04.2018 Verified purchase

milé

přesto že téma je více méně ženské, a chtěl jsem to po prvních kapitolách odložit (ne že by to bylo špatné, jen navýsost dámské téma), dostalo mně to. Vlastně pohádka pro dospělé o jejich dětství, babičkách, honbě za pokladem a lidských příbězích. Nic není takové jak vypadá a měli bychom se svými sousedy a lidmi co potkáváme víc mluvit. Valerie Zavadské sedl tento text jak pr... na hrnec, dala to na stopro a knihu posunula o level výše. Doporučuji i drsňákům jako jsem já :)

Havel Rating

23.01.2018 Verified purchase

Kudy do pohody Rating

23.01.2018 Verified purchase

Sál smrti Rating

23.01.2018 Verified purchase

Himmlerova kuchařka Rating

23.01.2018 Verified purchase

Válka umění Rating

23.01.2018 Verified purchase

Jak se zbavit starostí a začít žít Rating

23.01.2018 Verified purchase

Psychologie ovlivňování review

23.01.2018 Verified purchase

uspávání hadů

Nevím proč, ale většina audioknih na téma osobního rozvoje, jak být úspěšný, spokojeý a energický je namluvena hlasem zaklínače hadů. Tedy monotóní rezignovaný unavený hlas, který vás za a) do 5 minut v lepším případě uspí b) dovede do deprese. Zajímavé téma, ale to nevím, protože po dvaceti minutách jsem o sobě začal z části pochybovat a z části usínat. Tak jsem to vypnul, škoda. Chtěl bych být lepším a umět ovlivňovat, či rozpoznat ovlivňování :)

Spalovač mrtvol Rating

23.01.2018 Verified purchase

AHA! Rodičovství Rating

23.01.2018 Verified purchase

Skleněný zvěřinec Rating

23.01.2018 Verified purchase

Tajná dvojka A + B - Zločin mezi dinosaury Rating

23.01.2018 Verified purchase

Robin Hood Rating

23.01.2018 Verified purchase

Webcopywriting pro samouky review

23.01.2018 Verified purchase

nuda k uzoufání

Nevím čím to je, ale většina knih o osobnostním rozvoji je namluvena monotóním rezignovaným hlasem. Je to paradox, tato i podobné knihy radí jak být úspěšný, šťastný, jak si splnit své životní sny a cíle. Interpret ale čte monotóním bezbarvým hlasem jak na funuse, umlácený a rezignující na vše, životem počínaje a touto audioknihou konče. A to se nebudu ani zmiňovat, že knihu načetl amatér který předvádí galerii chyb mluveného slova - šumluje, polyká koncovky, sykavky a ba i dokonce zadrmolí slovo, že mu není rozemět. Ach jo, přesto že mne téma zajímalo a potřebuji s webem a vše okolo něj se něco přiučit, nebylo v mých silách knihu doposlouchat, odpadl jsem v první třetině :(

Chytřeji, rychleji, lépe Rating

23.01.2018 Verified purchase

Totální rauš Rating

23.01.2018 Verified purchase

Otčina review

23.01.2018 Verified purchase

velkofilm mezi mluveným slovem

Příběh na téma co by bylo kdyby v historii něco nebylo a všechno by bylo jinak. Co kdyby Nacistické Německo vyhrálo válku. Vynikající dramatizace, takový velkofilm mezi mluveným slovem. Díky režii, interpretům i zvukovému podkresu vás tato dramatizace vtáhne do děje, jste přímo uprostřed toho dění. Škoda jen že to nebylo delší :)

Nebojte se klasiky 17-20 - Hudební nástroje (komplet) review

23.01.2018 Verified purchase

hudba zábavně

Skvělý počin, smekám jak před intrpretací, bohatou /jak jinak:) hudební částí, ale hlavně před formou. Pro děti i dospělé parádní rande s klasickou hudbou. Po poslechu této série by se do klasiky zamiloval i Ozzy Osbourne.

Fantom televize Rating

23.01.2018 Verified purchase

Deset let s Václavem Havlem Rating

16.11.2017 Verified purchase

Vrazi bez tváře review

14.11.2017 Verified purchase

chtěné - 1 000 000 vzdychů v jedné audioknize :(

I když je na audioknize odvedená poctivá a profi práce, nemohu jí doporučit. Jako milovníka detektivek mi scházelo napětí, unikající záhada, překypuje to rádoby popisem atmosféry, rozvleklé popisy nepodstatných detailů, strašně na sílu tlačený thrillerový "art". Interpret Jirka Vyorálek udělal profi precizní práci, ale přehrává, dělá z toho změnou hlasů dramatizaci a nemá na to, zastřených dýchavičných hlasů je moc, a chlap prostě nazhraje v mluveném slovu mladou holčinu tím že mění srandovně hlas ale že změní rytmus, jemně tóninu... tolik vzdychání jsem v jiné audioknize neslyšel :(

Jako doposlouchal jsem to - to jako yo, ale spousta slov, spousta mnohokrát slyšených detektivních šablon, nic nového, nic rajcovního, spousta zbytečných slov .... a nakonec slabý zážitek.

Nesmírný review

20.10.2017 Verified purchase

silný Bareš, slabší kniha

Igor Bareš a celková režie a hudební doprovod je vynikající, dá se říci učebnicový prototyp skvěle a perfektně udělané audioknihy. Horší je to již z předlohou, mám pocit že sérii padá řetěz. Rozehrané vztahy v týmu Q je jen vaření starého pytlíku čaje z minulých knih, ale hlavně je tam kupa nelogických věcí a nereálných situací. V mnoha situacíh se parta Q prostě chová a přemýšlí jak prostoduchá a slobounká naivka. Pravidelný čtenář detektivek a ortodoxní uctívač Sherlocka prostě mnohokrát odvrátí tvář a bolestně zaštká. Přes všechny výtky se jedná o nadprůměrné dílko, které si užijete.

Muž jménem Ove review

17.10.2017

žádné psychodrama, ale antidepresivum

I když jsem se obával, není to žádné drama, depresivní sonda do nitra starého člověka ale krásný příběh o cestě, nezlomné síle k životu a poznání, že nemáme hodnotit nikoho na první dojem. Další audiokniha, která funguje jako spolehlivé antidepresivum. Interpretace pana Vlasáka dává knize další rozměr, kniha může svádět k přehrávání starého nevrlého dědka, ale Vlasákův projev je správně obyčejný a citlivý.

Velký Gatsby Rating

22.09.2017

Zlá minuta Rating

22.09.2017 Verified purchase

Tanečník Rating

22.09.2017 Verified purchase

Krev na sněhu review

22.09.2017 Verified purchase

klasika Nesbo co ale nic nového nepřináší

Takový instantní Nesbo. Je to slušný thriller, ale je to stejné co autor napsal dříve, taková nastavená kaše. Takže pokud máte absťák po detektivním thrilleru a momentálně nic nového po ruce, proč ne. Žádný zázrak ale nečekjte.

Vynikající je ale interpret David Novotný a že měl laťku od Hynka Čermáka hodně vysoko. Především díky jeho kvalitnímu a osobitému načtení se audiokniha aspoň trochu odlišila od zaměnitelnosti příběhů s Harrym Holem.

Dva proti Říši Rating

25.05.2017

Ostrov Entry Rating

22.05.2017

Maigret chystá léčku review

22.05.2017

ikona detektivek mluveného slova

K této audioknize lze stěží dodat víc, něž že se jedná o nejlepší mluvené slovo vůbec; dramatizací, režijní stylizací, hudbou a precizními ruchy pro prostředí, ale především nedostižným Maigretem v podání Rudolfa Hrušínského. Tedy, abych to zkrátil, pokud jste dosud neslyšeli, všeho nechte a stahujte :)

Záhadné bodnutí Rating

22.05.2017 Verified purchase

Tulák po hvězdách Rating

22.05.2017 Verified purchase

Lolita Rating

22.05.2017 Verified purchase

POHRÁTKY aneb cesta pavoučka Vincka Rating

22.05.2017 Verified purchase

Devatero pohádek (výběr 3) Rating

22.05.2017 Verified purchase

Aristokratka na koni Rating

22.05.2017 Verified purchase

Švábi Rating

22.05.2017 Verified purchase

Bylo nás pět Rating

22.05.2017 Verified purchase

5x Tom Ripley Rating

22.05.2017 Verified purchase

Spalovač mrtvol Rating

22.05.2017 Verified purchase

Bábovky Rating

22.05.2017 Verified purchase

Můj strýc Odysseus Rating

22.05.2017 Verified purchase

Obrazy v čase Rating

22.05.2017 Verified purchase

Strom duchů Rating

22.05.2017 Verified purchase

Postřižiny Rating

22.05.2017 Verified purchase

Maigret a jeho mrtvý Rating

22.05.2017 Verified purchase

Elling: Pokrevní bratři Rating

22.05.2017 Verified purchase

Lean podnikání Rating

22.05.2017 Verified purchase

Čertovská pohádka Rating

22.05.2017 Verified purchase

Jedinečný Jeeves Rating

22.05.2017 Verified purchase

Kafe a cigárko Rating

22.05.2017 Verified purchase

Ezopovy Bajky Rating

22.05.2017 Verified purchase

Zmrtvýchvstání Rating

22.05.2017 Verified purchase

Noční pád Rating

22.05.2017 Verified purchase

Odkaz dona Quijota Rating

22.05.2017 Verified purchase

Smrť na druhom brehu Rating

22.05.2017 Verified purchase

Jsou světla, která nevidíme Rating

22.05.2017 Verified purchase

Dobrý proti severáku Rating

22.05.2017 Verified purchase

Steve Jobs review

22.05.2017 Verified purchase

velmi zaujatá recenze

Tak aby bylo jasno. Zaprvé jsem ortodoxní Jabkař, ano na Mac pracuji od roku 1993, ano měl jsem hned první iPhone, IPod, iPad atd. Martin Stránský je můj spolužák a kamarád a patří k mým NEJ interperetům mluveného slova. Proto je recenze silně zauajtá :)

A o to víc pro mne byla biografie Jobse strhující, ale i v tom smyslu že jsem si ho dosud jako ortodoxní člen jeho Apple sekty idealizoval, byl to pan božský. Díky biografii mi spoustu věcí nejen docvaklo proč se to to a ono dělo, jakou cenu má cesta za svou vizí, ale především je to strhující příběh a o letech a pádech, o velké vizi a vůli. I kdyby to nebyla realita, tak by to bylo zajímavé.

Pro interprety vnímám jako komplikované a těžké číst biografie. Proto vyzdvihuji výkon Martina Stránského, civilní projev, ale decentním zabarvením hlasu a změnou rytmu skvěle vystihne situaci, okolnosti i emoce.

Karel IV. - Císař a synové Rating

22.05.2017 Verified purchase

Frankenstein Rating

22.05.2017 Verified purchase

Praha NOIR review

22.05.2017 Verified purchase

Pulp Fiction mluveného slova

Současná Praha, současní spisovatelé, pro každý příběh jiný ideální interpret. Takový pražský současný Pulp Fiction mluveného slova. Odvážný nakladatelský počin, ale zadařilo se, za mne audiokniha roku 2016.

O smrti a jiných hrůzách Rating

22.05.2017 Verified purchase

O lásce a dalších citech Rating

22.05.2017 Verified purchase

Dotek Smrti Rating

22.05.2017 Verified purchase

Přízrak Rating

22.05.2017 Verified purchase

Touha Rating

22.05.2017 Verified purchase

Roviny bytí Rating

22.05.2017 Verified purchase

Vrazi Rating

22.05.2017 Verified purchase

Zvuky ve tmě Rating

22.05.2017 Verified purchase

Iluze Rating

22.05.2017 Verified purchase

Kritik Rating

22.05.2017 Verified purchase

Temnota Rating

22.05.2017 Verified purchase

Křest svatého Vladimíra Rating

22.05.2017 Verified purchase

Karel IV. - Císař a císařovna Rating

22.05.2017 Verified purchase

Porodní bába Rating

22.05.2017 Verified purchase

Cyrano z Bergeracu Rating

22.05.2017 Verified purchase

Čtyřhodinový pracovní týden Rating

22.05.2017 Verified purchase

Marťan Rating

22.05.2017 Verified purchase

Paní Hemingwayová Rating

22.05.2017 Verified purchase

Kdo je na světě nejmocnější? Rating

22.05.2017 Verified purchase

Garpíškoviny aneb Bibi a čtyři kočky Rating

22.05.2017 Verified purchase

Soukromý detektiv Matyld Rating

22.05.2017 Verified purchase

V lese visí anděl Rating

22.05.2017 Verified purchase

Případ Lída Baarová Rating

22.05.2017 Verified purchase

Pojďte, děti, za pohádkou Rating

22.05.2017 Verified purchase

Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel Rating

22.05.2017 Verified purchase

Sherlock Holmes - Hitlerův posel smrti Rating

22.05.2017 Verified purchase

Usínání s anděly - 24 relaxačních pohádek Rating

22.05.2017 Verified purchase

Karel IV. - Tajný deník Rating

22.05.2017 Verified purchase

Pieseň lásky Rating

22.05.2017 Verified purchase

Andělé v mých vlasech review

22.05.2017 Verified purchase

nebrat

Rád bych komentoval jen dobré knihy, ale před tímto "dílem" musím varovat. Pokud teda nejste ortodoxni vyznavači astrálna, new age, neléčíte se krystaly, neslyšíte hlasy a nedobíjíte se objímaním stromů. Vší té dějové hrůze nasazuje korunu interpretka, jejíž výkon lze přirovnat ke zpovědi kostelní posluhovačky. Nebrat!

Sběratel kostí Rating

22.05.2017 Verified purchase

Bratři Lví srdce Rating

22.05.2017 Verified purchase

Svět podle Garpa Rating

22.05.2017 Verified purchase

Klub rváčů review

22.05.2017 Verified purchase

jak v horečnatém snu

Podle mne je Ivan Lupták bezkonkurečně nejlepší interpret roku 2016, vypráví zpověď zakladatele Klubu rváčů jak v horečnatém snu, z kterého do sluchátek prosakuje pot, krev a sliny (a mejdlo samozřejmě:). Zažere se vám to pod kůži a strhne do děje knihy. Já pokaždý když o tom mluvím zježí se mi chlupy až na zadku. Pokud vám sednul film, tak oproti proti týhle audioknize byl dětská kašička. sic!

Msta písecké panny Rating

22.05.2017 Verified purchase

O rackovi a kočce, která ho naučila létat Rating

22.05.2017 Verified purchase

Elon Musk Rating

22.05.2017 Verified purchase

Emil Běžec review

22.05.2017 Verified purchase

velká story a skvělá kombinace nahrávek s vypravěčem

Takový dokumentární Postřižiny, velká story a skvělý Ivan Trojan. Skvěle snoubení autentických zvukových dokumentů s dokonalým Ivanem Trojanem. Strhne i ty (jako například já), který nerad běhá a dosud příběh Emila Zátopka znal jen jako legendu která se ho dosud nikterak nedotýkala.

Umění války Rating

22.05.2017 Verified purchase

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) review

22.05.2017 Verified purchase

kříženec Švejka a Kundery v brilantním podání Martina Sity

Pokud si to dáte do sluchátek, tak se připravte že se v tramvaji nebo na procházce na ulici se budete smát nahlas jak Pepek Vyskoč, brilatní story kde se mísí totální satirický punk, ufo děj s dechberoucí dějovou logikou. Fakt fakt fakt ftipná audikniha pro intoše i lopaty a interpretace Martina Stránského sedí jak *** na hrnec. Jeho projev je úsporný, ale přesný, výstižný, opravdový a a díky němu je audikniha lepší než kniha. Dává slovům atmosféru, rytmus i charakter. Martin Stránský hned po Ivanu Luptákovi z Klubu rváčů je můj další interpret roku 2016. Btw Anlfabetka i Stařík od téhož autora i interpreta taky stojí za vaše ouško.

České pověsti pro malé děti Rating

22.05.2017 Verified purchase

1001 myšlenek, které změnily naše uvažování review

22.05.2017 Verified purchase

škoda

Po této audioknize jsem sáhl s chutí, a s nechutí nedoposlouchal. A protože mne sebevzdělávání baví a témata obsažeaná v knize moc zajímaj, znovu jsem po měsíci po adioknize sáhnul a znovu se zklamáním odložil. Škoda, škoda, škoda a ještě jednou škoda. Téma nabušený, ale domnívám se že to zabil překladatel. Cokoloviv v knize ve vás vzbudí zájem a zvědavost po poznání, způsob jak je to popsáno a předáno je k ukousání nudný. Je to suchý encyklopedický byrokratický sloh jak z učebnice socialistický základní školy 80. let. Druhej zabiják je interpret. Řeknu jedno, procítěněji by to přečetl počítač :(

Ducháčkovic rodina aneb Tajemství půlnoční mlhy Rating

22.05.2017 Verified purchase

Detským srdiečkam 1, 2, 3 Rating

22.05.2017 Verified purchase

Čtyřlístek - Nová dobrodružství Rating

22.05.2017 Verified purchase

Kašpárek v rohlíku - Postřelená (audio)kniha Rating

22.05.2017 Verified purchase

Tady byla Britt-Marie Rating

22.05.2017 Verified purchase

Doktor Proktor a konec světa. Možná… Rating

22.05.2017 Verified purchase

Průšvihy Billa Madlafouska Rating

22.05.2017 Verified purchase

Marco Rating

22.05.2017 Verified purchase

Ve službách zla Rating

09.04.2017

Hedvábník Rating

09.04.2017