User Veronika's Reviews

Normální lidi review

14.01.2021 Verified purchase

Milé prekvapenie

Podľa recenzií, ktoré som si prečítala, existujú dve skupiny čitateľov tejto knihy. Tí, ktorí knihu zbožňujú a tí, ktorí sú sklamaní. Musím sa priznať, že po vypočutí audioknihy patrím k fanúšikom. Stačilo mi dve posedenia pri maľovaných krížovkách a bolo to vybavené. V prvom rade musím pochváliť interpretku audioknihy, veľmi mi sadlo jej prevedenie, dobre sa to počúvalo. Čo sa týka obsahu, ide o príbeh o prvých láskach, vnútorných pocitoch a prežívaní mladých ľudí, ktorí si so sebou do takmer dospelého života nesú väčšie či menšie bremená. Celý čas počúvania sa mi hlavou nieslo ako veľmi je dôležité hovoriť o svojich pocitoch, túžbach a ako koľko nepochopenia z toho môže vyplynúť. V tomto príbehu sa hádam viac ako inde ukazuje, že nie nadarmo sa hovorí, že nemému decku ani vlastná mater nerozumie. Možno to príde vekom a skúsenosťami, že si to človek uvedomí a svoje pocity vypovie nahlas a vyhne sa tak zbytočným nedorozumeniam. Musím povedať, že ma trošku sklamal záver, za mňa neukončený príbeh. Ale aj tak hodnotím knihu veľmi pozitívne. Mala som obavy či si audioknihu zaobstarať, nie som čitateľka young adult a váhala som, ale neľutujem, som milo prekvapená, že sa mi tá kniha natoľko páčila. Mám v pláne pokračovať aj seriálovým spracovaním.

Mýty review

09.01.2021 Verified purchase

Grécka mytológia od A po Z

Na úvod musím povedať, že sa mi mimoriadne páčila a užívala som si načítanie p. Brouska ml. Jedna z najlepšie načítaných audiokníh, aké som počúvala. Patrím medzi tých šťastlivcov, ktorí boli odchovaní na seriálovom Herkulovi a Xene, grécka mytológia mi učarovala už od detstva. Grécki bohovia, ich radosti, starosti, neresti, úchylky, tak málo nepodobné tým ľudským. Ešte k tomu pretkané humorom, miestami pikantné počúvanie. Výborne spracovaná kniha a následne audiokniha. Trošku som sa strácala v tom množstve postáv, množili sa medzi sebou, postava za postavou. Ale v tých základných - hlavných bohoch sa dá vyznať. Dúfam, že aj ďalšie knižné spracovania od Stephena Frya budú spracované audioknižne a rada si ich vypočujem.

Einstein - Jeho život a vesmír review

09.01.2021 Verified purchase

Pozoruhodný život

Knihu som si kúpila ešte niekoľko rokov dozadu, ale odrádzal ma od čítania ten rozsah. Keď som zistila, že Audiolibrix ponúka audioknihu, povedala som si, že nadišiel ten správny čas a táto forma je pre mňa, že sa konečne jeho životom prelúskam. A vôbec neľutujem. Myslím, že v tomto prípade mi veľmi vyhovela forma audioknihy, lebo kniha obsahuje celkom veľké množstvo z fyziky a keby som čítala knihu, asi by som to nedala. Tým nechcem napísať, že je kniha zlá. Einstein mal nesmierne zaujímavý život, jeho štúdiá, jeho myšlienky, jeho názory... Fascinujúci človek. Jeho životný príbeh je veľmi zaujímavý, kniha je mimoriadne pútavá a odporúčam. Ak nemáte vedomosti o fyzike, tak ako ja, nič si z toho nerobte a nenechajte sa odradiť, dá sa to preskočiť. Tú jednu hviezdičku som dala dole práve preto, že kniha obsahuje celkom dosť častí, ktoré sa týkajú fyziky a nakoľko to nie je moja šálka kávy, pripadala som si ako nevzdelaná hlupaňa, ale to je len môj subjektívny pocit. Čo sa týka intepretácie, nemám žiadne výhrady.

Jediný příběh review

15.11.2020 Verified purchase

Hĺbanie

Hneď na začiatku musím napísať, že nie som veľký fanúšik hĺbavých románov, kde sa autor/postava spovedá zo svojich myšlienok a pocitov. Keby som knihu čítala a nie počúvala, nie som si istá, že ju dočítam. V tomto prípade, som pokračovala v počúvaní, lebo prevedenie od p. Preissa sa krásne počúvalo a pre mňa to bol umelecký zážitok. Príbeh o tom, ako mladého muža ovplyvní stretnutie s osudovo ženou, ktorá zmení jeho život, ktorá ho do konca bude viesť, ktorá ho zo začiatku bude pozdvihovať a ku koncu topiť. Obdivovala som jeho oddanosť, z môjho pohľadu až neuveriteľnú, ktorá ho ničila. Nevedela som sa stotožniť s postavami, ani s jednou. Na jednej strane mladý muž, stávajúci sa postupne dospelým, vzdelaný človekom a nechá sa ničiť, rozumiem, že ženou, ktorú nesmierne miloval, ale aj tak. A ze si zrelá žena neuvedomuje, ako vnútorné zabíja mladého muža, ktorý má celý život pred sebou, ako ničí jeho budúci život a vzťahy... Nevedela som sa s tým všetkým stotožniť. Príbeh bol na počúvanie zaujímavý a v podaní p. Preissa ešte hodnotnejší.

Trvalý záznam review

17.10.2020 Verified purchase

Špionážny thriller

Je desivé, keď si človek uvedomí, že počúva skutočný príbeh a nie nejaký hollywoodsky špionážny film. Bolo zaujímavé pozorovať, ako sa z mladého počítačového nadšenca stáva nepriateľ štátu č. 1. Asi najviac ma zarazila pasáž, ako mohol ledva 20 ročný chalan dostať najvyššiu bezpečnostnú previerku, dostať prístup k najtajnejším dokumentom, informáciám. Je obdivuhodné, že v rokoch, keď väčšina mladých ľudí ani nevie, čo so svojím životom, kam majú smerovať, sa chalan vypracuje v tajných službách najmocnejšej krajiny sveta a má toľko svedomia, vnútornej sily, že obetuje všetko pre to, čo považuje za správne, obetuje vlastný život, rodinný, pracovný, aby odhalil systém, o ktorom vie hŕstka vyvolených. Veľmi zaujímavá kniha a pohľad do hlavy človeka, jeho vnútorný boj sám so sebou, je si vedomí, čo ho to všetko bude stáť a aj napriek tomu zmení fungovanie nielen amerického systému, ale aj celosvetového. Veľmi knihu odporúčam a interpretácia p. Kaprálika bola len čerešničkou na torte naozaj dobrej audioknihy.

Oheň a hněv review

11.10.2020 Verified purchase

Cirkus

Knihu som si kúpila ešte v apríli a po jej prečítaní som mala zmiešané pocity. Myslela som si, že mám dostatočný prehľad o americkom dianí, ale musím povedať, že ani zďaleka mi to nestačilo. V knihe sa spomína veľké množstvo osôb, o ktorých som v tom čase nemala ani potuchy, že existujú. Po prečítaní som si povedala, že to tam musí byť ešte väčší cirkus, ako som si myslela. Kniha sa čítala a následne počúvala ľahko, jazyk je jednoduchý a sú tam zaujímavé, až bulvárne pasáže. Biely dom je vykreslený ako semenište idiotov, blbov a nekompetentných pätolízačov. Neskutočné, keď si človek uvedomí, že na čele najmocnejšej krajiny sveta je úplný pablb. Postupom mesiacov od prečítania knihy sa v Amerike udialo mnoho zaujímavého, tak som sa do diania ponorila viac, videla som seriál The Loudest Voice, ktorý mi priblížil množstvo postáv, vystupujúcich v tejto knihe. To bol aj dôvod, prečo som si zopakovala knihu ešte raz, teraz v audio forme. A myslím, že pre tentokrát to už bolo pre mňa zrozumiteľnejšie. Príbeh je určite zaujímavý, ale ak sa nezaujímate bližšie a podrobnejšie o americkú politiku a svet okolo Trumpa, budete z nej rovnako zmätený, ako som bola ja. Interpretácia bola výborná, musím povedať, že jedna z doteraz najlepších, aké som počula.

Fašismus review

05.10.2020 Verified purchase

Krátke zhrnutie 20. storočia

Názory a skúsenosti ženy, ktorá má čo povedať. Od kórejského diktátora, po toho tureckého, od maďarského prezidenta po toho amerického. Prierez 20. storočím, od 1. sv. vojny po aktuálnejšie udalosti. Pre milovníkov histórie to nebudú nové informácie, ale pohľad a skúsenosti p. Albrightovej sú zaujímavá pridaná hodnota celého diela. Netreba od toho očakávať veľa, ale ako doplnkové čítanie to stojí za to. Čo sa interpretácie týka, nemám žiadne výhrady, počúvalo sa to veľmi dobre.

Môj príbeh review

04.10.2020 Verified purchase

Najznámejšia prvá dáma

Príbeh o detstve, dospievaní, partnerstve a živote v Bielom dome, ako sme ho doteraz nepoznali. Jedna z najznámejších a najsympatickejších prvých dám Ameriky, aké poznám. Je to ukážka toho, ako milujúca rodina, priatelia a manžel, vás dovedú až do najznámejšieho domu sveta. Musím povedať, že o trošičku viac ma bavila časť od kampane až po život v Bielom dome, ale bolo veľmi zaujímavé počúvať, ako sa z obyčajnej čiernej ženy, matky, advokátky, stane silný hlas Ameriky. Z tohto jej príbehu mi vyšla Michelle ako veľmi pokorná, sympatická, inteligentná žena. Čo sa interpretácie týka, hlas p. Dzuríkovej bol veľmi príjemný, pasoval mi k príbehu a vedela som si ho stotožniť s postavou Michelle. Mám ale maličkú výhradu, kvôli ktorej som zobrala jednu hviezdu, a to je, že niektoré anglické názvy a mená boli zle vyslovované a trošku ma to vyrušovalo.

Petr a Lucie review

11.09.2020 Verified purchase

Kontrast

Krátky príbeh o mladej láske počas 1. svetovej vojny. Poetické vyznania, veľmi nesmelé, ale o to uprimnejšie vo vojnovom Paríži. Veľmi sa mi páčila hudba v pozadí rozprávania, navodzovalo to pocit, akoby som sama v tom Paríži bola a Peter vyznáva lásku mne. Zvuky bombardovania tomu dodávajú napätie. Nielen príbeh hodnotím pozitívne, ale celé spracovanie audioknihy.

Zlá krev review

11.09.2020 Verified purchase

Fake it till you make it

K príbehu o E. Holmesovej som sa dostala cez dokument na HBO a zaujal ma. Je neskutočne, ako jedna mladá žena dokáže svojou víziou a charizmou oklamať také osobnosti ako Obama, Biden, Kissinger. Ak by som nevedela, že je to reálny príbeh, tak poviem, že toto sa stane tak v nejakom dobrom Hollywoodskom filme. Vybudovať multimilionovu spoločnosť na klamstve, hazardovať s ľudskými životmi a do poslednej chvíle sa tváriť "ja nič, ja muzikant", to je na diagnózu. Ale teda, výborný, pútavý príbeh, rozhodne to stojí za vypočutie.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Tajná historie review

02.09.2020 Verified purchase

Veľké sklamanie

Tarttovej Stehlíka som čítala pred pár rokmi a bol to veľmi zaujímavý a pútavý príbeh, preto som bola veľmi zvedavá na jej ďalší príbeh, ale bola som veľmi sklamaná. Po vypočutí audioknihy som sa sama seba pýtala, že ako môže byť tak rozsiahlo napísaný príbeh úplne o ničom. Skutočne som mala pocit, že od začiatku do konca sa rieši len jedna téma a naťahuje sa to ako žuvačka. Pre mňa úplne nezáživné. K interpretácii audioknihy nemám vôbec žiadne výhrady.

Homo Deus Rating

08.08.2020 Verified purchase