User Nightbreed's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Luisa a Lotka review

20.02.2021 Verified purchase

Klasika pre deti

Veľmi pekný príbeh v prijemnej interpretácii, ktorý ma vrátil do detských čias. Knižka mi vyvolala mnoho pekných spomienok ale verím, že sa bude páčiť aj ľuďom, ktorí sa sňou ešte nestretli. Miestami je to také milé až je to dojímavé. Za mňa super a vypočuté na jeden záťah:-) Aj mi bolo ľúto, že je to také krátke.

Ages 4 - 6

Den pro Šakala review

05.02.2021 Verified purchase

Skvelé

Knižka by sa dala rozdeliť asi do štyroch častí. Úvod, ktorý je síce trošku zmätočný a hrnie na nás veľké mnozstvo postáv ale pre knižku nevyhnutný. Potom najatie Šakala a jeho prieskum a príprava na atentát. Vynikajúca časť plná skvelých nápadov, ktorá chladnokrvnému zabijakovi vdýchla život. Ďalšia dôležitá časť je samotné pátranie po Šakalovi. Tiež skvelo napísaná časť, ktorá nám ukazuje ako sa snažia vypátrať totožnosť zabijáka bez akýchkoľvek vodítok. A potom záver, ktorý mi bol už známy, keďže som videl dva rôzne filmy podľa tejto skvelej predlohy. Naozaj vynikajúca knižka, ktorá ma ani na chvíľku nenudila. Veľkým plus je aj interpretácia kde pán Brousek skveo priraduje hlas daným postavám. Obzvlášť sa mi páčilo ako načítal jedného slizkého papaláša.

Spy & political

Osvícení review

05.02.2021 Verified purchase

Vpohode

Pri knižke Osvícení sa človek asi neubráni v porovnávaní s filmom od Kubricka. Já osobne nepatrím medzi veľkých fanúšikov filmu a po tejto audioknižke, nebudem ani veľkým fanúšikom predlohy. Film bol zaujímavý a mal svoje skvelé nápady ale nemohol som sa ubrániť pocitu, že okrem vizuálu a skvelému výkonu Jacka Nicholsona ma to až tak nebere. Pri knižke mi prekážali úplne iné veci ale najviac tomu pravdepodobne ublížilo odporúčanie niekoľkých ľudí, ktorí mi knižku prezentovali ako to najlepšie od Kinga. Knižka sama o sebe nie je zlá ale obrovská časť je venovaná démonom a alkoholizmu hlavného protagonistu, ktorá tu hrá významnú úlohu a mňa tieto pasáže proste nebavili. Tým pádom som z toho nebol až taký unesený. Samozrejme ako celok je to skvelé dielo ale na rozdiel od iných Kingoviek sa k nej už určite nikdy nevrátim.

Ledový drak review

05.02.2021 Verified purchase

Jednohubka

Ľadový drak je taká milá jednohubka. Je trošku zvláštna lebo pre deti mi príde moc drsná a pre dospelých zjednodušene detská. Ale ľudí, čo majú radi fantasy určite poteší a keďže je kratučká, tak vystačí na počúvanie pri príprave jedného obeda:-) Niekde som čítal, že takéto rozprávky mohla stará opatrovateľka rozprávať detom pred spaním na Zimohrade. A presne tak pôsobí aj na mňa.

Ages 9 - 11 Girl main character Short fairy tales Explicit scenes Single POV

Kříďák review

04.02.2021 Verified purchase

Pekne zamotané

Musím sa priznať, že zo začiatku mi knižka prišla ako riadna vykrádačka rôznych kníh (Hlavne kingovo to a Peter May - Skála). Podobnosti ako detská partia v ktorej je jedno dievča a ešte k tomu ryšavé, rozdelenie na detskú a dospelácku dejovú líniu, atď (plus pán Haloran z Osvietenia). Ale postupom času mi to prišlo už len ako jemná inšpirácia, prípadne pocta, pretože dej si ide vlastnou cestou, knižka je pekne zamotaná a záver bol tiež zaujímavý. Ani vraha sa mi nepodarilo uhádnuť, takže za mňa spokojnosť. Navyše hlas Vasila Fridricha mám rád, takže mi tých 9,5 hodiny ubehlo ako voda. Rozhodne od autorky vyskúšam aj ďalšie knižky.

Ps. Netuším kto robil preklad ale Alice Cooper je chlap. Vypadá to, že sa začína zabúdať na rockové legendy:-(

Mokrá ryba review

02.01.2021 Verified purchase

Super

Veľmi dobrá knižka pri ktorej som sa nenudil. Skvelo vykreslená dobová atmosféra, vynikajúci narátor, ktorý skvelo triafa farbu hlasu mužov aj žien. Zaujímaví a zamotaný príbeh, dobre vykreslené postavy a možno až moc akčný koniec ale mne to sadlo. Za mňa veľká spokojnosť.

Male detective Contains romance

Smršť review

02.01.2021 Verified purchase

Slabota

S Karikom to ide dole z kopca. Toto je druhá kniha, ktorú som od neho za posledný rok/ mesiac čítal a zároveň druhé sklamanie. Už som si zvykol pri jeho trileroch na nesympatických hrdinov, ktorých osud mi je ukradnutý. Ďalšia klasika je nejaká tá nelogičnosť. Ale vždy som to vedel odpustiť kôli zaujímavému príbehu, napätiu a zvedavosti ako to celé skončí. Najväčší problém pri tejto knižke je to, že autor si všetko zaujímavé "vystrieľa" takmer na začiatku a potom sa to už len umelo naťahuje. Ako poviedka by to bolo super, ale takto to je utrpenie. Ani záver nemá čím prekvapiť lebo vzhladom na to o čo ide to môže skončiť len dvoma spôsobmi. Buď paranormálna entita hlavných hrdinov dostane alebo nie. Prekvapiť môže snáď len v akom poradí. A to je strašne málo. Pre mňa strašné sklamanie a dúfam, že sa Jožo polepší. Akurát veľké plus je za mňa Peter Kočiš, ktorý mi v knižke Strach vadil ale tu to bolo na jednotku s hviezdičkou.

Ps. Niečo tak rozťahané ako koniec tejto knižky som už dlho nezažil a dopočuval som to už len zo silným sebazaprením.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Mystery / Supernatural

Rázová vlna review

02.01.2021 Verified purchase

Stále dobré

Posledná časť je horšia ako dvojka, lepšia ako jednotka ale stále dobrá oddychovka. Človek ktorý čítal predchádzajúce časti vie do čoho ide a približne to aj dostane. Ja som bol spokojný a koniec bol super.

Dystopian / Post-apocalyptic Takes place on Earth Humor

Poločas rozpadu review

01.01.2021 Verified purchase

Lepšie ako Spád

Polčas rozpadu je vo vsetkych ohľadoch lepší ako prvá časť. Interpretácia od Boreka Kapitančika sa o dosť zlepšila. Príbeh je lepší a obsahuje mnoho zaujímavých nápadov. A hlavne tu už ide o niečo viac ako dostať sa z bodu A do bodu B. Akurát pre niekoho nevýhoda môže byť otvorený koniec takže človek hneď " musí" skočiť na ďalšiu časť.

Dystopian / Post-apocalyptic Takes place on Earth Humor

Hriech náš každodenný review

01.01.2021 Verified purchase

Parádička

Ďalšia skvelá časť, ktorá je tento krát trošku zamotanejšia. Mám rád detektívky kde môžem hádať kto je vrahom a tu je tych možností požehnane. To je ďalšia vec, ktorá je na Dánovi super. Každá časť je niečím tak trošku iná. Síce jadro príbehu nie je moc príjemné ale knižka je rozhodne super.

A group of detectives

Pochovaní zaživa review

01.01.2021 Verified purchase

Ďalší super Dán

Nie je žiadnym tajomstvom, že knižky od Dominika Dána spôsobujú závislosť. Človek si prečíta jednu, potom ďalšiu a nakoniec keď prečíta všetky, tak nedočkavo čaká kedy vydajú novú časť. Ich kvalita je síce nevyrovnaná ale aj keď sa jedná o slabšiu časť, tak to stále zachraňuje špičkovanie vraždárov navzájom. A o to väčšia je radosť keď sa človeku dostane do rúk časť, ktorá je super. A Pochovaní za živa pre mňa bola takáto časť. Moc sa mi to páčilo a vypočul som to takmer na jeden záťah. Takže vrelo odporúčam aj keď knižky od DD nič také nepotrebujú.

A group of detectives

Čierny kruh: Koniec mafie review

01.01.2021 Verified purchase

Nič moc

Aj napriek tomu, že mám Kariku moc rád a od žiadneho iného slovenského autora toho nemám toľko načítané, tak poslednou dobou som z neho sklamaný. Čierna hra bola vynikajúca a strašne moc ma bavila. Moc ma tešilo, že Karika sa znova vrátil do universa V tieni mafie. Čierny rok bol už o poznanie slabší ale stále to bolo dobré čítanie. A nakoniec Čierny kruh, ktorý ma totalne sklamal svojou prázdnotou. Áno stále sú tam veci o tom ako to u nás nefunguje ale je tam kvantum zbytočnej výplne a nekonečné zaciklivanie sa nad ohybnosťou charakteru človeka. Za mňa proste strašný zostup na kvalite. Aspon, že interpretácia si drží stále vysokú úroveň.

Hobit review

01.01.2021 Verified purchase

Pekná rozprávačka

Hobita som kedysi dávno čítal a mám pocit, že ten krát ma to bavilo o dosť viac. Tým samozrejme nechcem povedať, že by to bola zlá knižka, ale je to písané v prvom rade pre deti a hlavne už nemá moc čím prekvapiť keďže to nieje tak dávno, čo sme to mali možnosť vidieť na striebornom plátne. Každopádne tu boli dané základy pre Pána prsteňov a vlastne aj pre modernú fantasy, ktorá by bez týchto knižiek vypadala úplne inak. Teším sa ako to pustim dcérke keď bude schopná vypočuť si rozpravku dlhšiu ako 10 minút.

Klub rváčů review

01.01.2021 Verified purchase

Zaujímavé

Je to super knižka aj keď obsahom môže niekoho podnietiť k neuváženému chovaniu :-) Najviac ma prekvapilo to ako verne sa film drží knižky a aj napriek tomu ho považujem za lepší ako knižku. A to sa mi často nestáva. Klub rváčů by som samozrejme rád odporučil každému aj keď to nemusí všetkým sadnúť. Minimálne sa človek dozvie ako po domácky vyrobiť bombu, či napalm:P

Vyvolávač deště review

14.10.2020 Verified purchase

Úplná paráda

Strašne super. Toto bola ďalšia z kníh, čo som nevedel prestať počúvať a stale som si vymýšľal činnosti, len aby som vedel ako to bude ďalej. Knižky od Grishama budú u mňa od teraz určite patriť do kategórie musím mať. Už Firma bola vynikajúca ale Vyvolávača som dal takmer na jeden záťah. Po prečítaní/dopočúvaní odporúčam rovnomenný film od F.F. Copolu podľa tejto knižky.

Legal

Diabol v zrkadle review

14.10.2020 Verified purchase

Dobré

V mojich očiach zatial najslabšia časť ale to nemení nič na tom, že to bolo stále veľmi zaujímavé a počúvalo sa to moc dobre. Stále to má pútavú atmosféru a dobrý príbeh, len predchádzajúce casti ma bavili viacej. Každopádne je to stále parádna detektívka a moc sa teším na ďalšiu časť.

Zaklínač: Bouřková sezóna review

14.10.2020 Verified purchase

Skvelé ako vždy

Práve som dopočúval búrkovú sezónu a moc ma mrzí, že je to posledná knižka. Dúfam, že Sapkowski sa ešte vráti do sveta zaklínača. Osviežujúce bolo aj zasadenie príbehu pred ostatné knižky. A teraz keď som vlastne na začiatku, tak si to dám asi celé od znova. Len škoda, že na audiolibrix nie je prvá časť Poslední přání.

Jméno růže review

14.10.2020 Verified purchase

Super

Veľmi dobre spracovaná knižka. Vyvolávala super atmosféru a strašne sa mi páčili aj gregoriánske chorály v pozadí. Interpretácia bola tiež skvelá. Ale jedna vec mi vadila a neskôr ma doslova iritovala. Každý deň vyšetrovania sa začínal dvojminutovím predslovom, ktorý bol stále ten istý. Samozrejme dal sa pretočiť ale keď človek šoféruje tak sa to moc nedá. Okrem toho veľká spokojnosť. Rád by som si vypočul aj neskrátenú verziu audioknižky. Tak snáď tu raz bude.

Male detective

Posledný kojot review

13.09.2020 Verified purchase

Stále super

Ďalšia vynikajúca časť s detektívom Boschom, ktorý sa stáva mojím obľúbeným vyšetrovateľom. Tentoraz je to asi najosobnejšie a čitateľ sa dozvie ako to bolo s Harryho mamou. Pre mňa znova príjemne strávený čas. Teraz bude znova nasledovať nedočkavé čakanie na ďalší diel série.

Male detective Contains romance

Královna ohně review

13.09.2020 Verified purchase

Stále super

Trošku som sa tretej časti obával, nakoľko v recenziách bola uvádzaná ako najslabšia časť. Pravdepodobne to je pravda ale za mňa je kvalitatívne presne tam kde druhá časť. Samozrejme jednotka bola najlepšia ale nenudil som sa ani v pokračovaniach. Vôbec by mi nevadilo keby autor napísal, aj keď nie priamo pokračovanie, tak aspoň ďalšie príbehy z tohoto universa. Autora budem určite naďalej sledovať.

Multiple POVs

Betónová blondína review

13.09.2020 Verified purchase

Paráda

Vynikajúca knižka. Strašne sa mi páči, že každá časť je niečím iná a obsah nie je šablónovitý, ako sa to zvykne stavať u iných autorov. Napríklad v tejto časti sa značná časť príbehu odohráva v súdnej sieni a ani náhodou to knižke neuberá na kvalite. Ivo Gogál je tiež super a už si poriadne príbehy s Boschom ani neviem predstaviť čítané niekým iným.

Male detective

Pán věže review

25.07.2020 Verified purchase

Stále super

Prvá časť síce bola lepšia ale aj tak mi tých 20+ hodín ubehlo dosť rýchlo. Dosť ma teší, že už sú k dispozícii všetky časti lebo nerád by som na poslednú knižku čakal ďalší rok. Akurát súhlasím s tým, ze k audioknižke by nebolo zlé prikladať aj mapu vo formáte PDF aby sa v tom poslucháč vedel lepšie orientovať. Interpretácia mi síce v niektorých prípadoch moc nesadla ale časom som si zvykol. Celkovo som spokojný a moc sa teším na poslednú časť.

Ohnivé znamenie review

13.07.2020 Verified purchase

B & S 3

Ďalšia vynikajúca časť zo série Barbarič a Stein. Tento krát tu máme historický obraz o priekupníkoch z bielim mäsom. Znova je to zamotané a z nádychom tajomna ako to bolo v predchádzajúcich častiach. Zatiaľ to patrí medzi série, ktoré budem rád počúvať, kým budú vychádzať. A hlas Mareka Geišberga k tomu dokonale sedí a strašne príjemne sa počúva. Dúfam, že ďalšia časť bude čím skôr.

Šachové figurky review

13.07.2020 Verified purchase

Dobré

O poznanie slabšie ako predchádzajúce dve časti ale stále je to veľmi príjemné počúvanie. Príbeh už síce nemal takú silu a vracanie sa do minulosti bolo menej zaujímavé ale knižku som mal vypočutú za dva dni, preto nakoniec zostanem pri piatich hviezdičkách. Ako samostatné dielo by to asi nebolo úplne ono ale ako bodka za perfektnými dvoma časťami to nebolo zlé.

Píseň krve review

10.06.2020 Verified purchase

Super

Vynikajúce fantasy. Knižku som mal v knižnici už nejaký čas ale dĺžka ma troška odrádzala. Nakoniec bol môj strach zbytočný a knižku som vypočul neuveriteľne rýchlo, až mi bolo ľúto, že nemá ďalších niekoľko hodín navyše. Našťastie má ešte dve pokračovania na ktoré sa moc teším a keďže som z počúvaním prvej dlho váhal, teraz mam možnosť vypočuť si vsetky tri po sebe lebo už sú vydané. Jednoznačne odporúčam.

Lazar review

01.06.2020 Verified purchase

Celkom v pohode

Nebolo to zlé ale o proti predchádzajúcej knižke to bol výrazný pokles smerom na dol. Je síce pravda, že Lovec králikov je v mojích očiach top zo série a možno práve preto sa mi tam zdal ten prepad taký výrazný. Nebolo to zlé a som zvyknutý, že pri Keplerovkach si logika často berie dovolenku ale tu ma niektoré situácie zarážali natoľko až ma to vytrhavalo z deja. Už si pomali zvykám, že pri tejto sérii je to ako na húpačke, tak snáď to na budúce bude znova lepšie.

Nikdykde review

29.05.2020 Verified purchase

Dosť dobré

Neil Gaiman má neskutočnú fantáziu. Vždy mám pocit, že čítam takého menej temného Clive Barkera. Tvorí úžasné svety na pozadí toho našeho a v knižkách má vždy kvantum nápadov. Ale možno by to niekedy chcelo trocha ubrať a nápadom dať pevnejšie základy a históriu. Knižka je znova plná imaginácie ale mal som troška pocit, že mi tam niečo chýba. Okrem toho docela spokojnosť. Interpretácia bola tiež príjemná a pán Ruml ma pekne vedel vtiahnuť do deja.

Ps. Prechod cez most v temnote bol za mňa top.

Lovec králíků review

23.05.2020 Verified purchase

Skvelé

Keplerovky si väčšinou kupujem hneď ako ich vydajú ako audioknižku. Potom mi ale trvá nejaký čas, kým sa odhodlám a nie vždy som spokojný. A samozrejme na daný žáner to chce aj správnu náladu aspoň na začiatku počúvania. Veľkým lákadlom je pre mňa aj Pavel Rímský, ktorý to sice niekedy preháňa ale zbožňujem jeho hlas. A tak sa stalo, že som si do uší vložil ďalšiu časť a musím povedať, že som bol moc milo prekvapený. Za mňa asi najlepšia časť z celej série alebo aspoň na úrovni Písečného muža. Na konci je zaujímaví cliffhanger, takže si rovno dám aj Lazara. Každopádne Lovec králíků je za mňa zatiaľ top Keplerovka.

Stín Černého hvozdu review

14.05.2020 Verified purchase

Nič moc

Musím sa priznať, že ma táto audioknižka moc nepotešila. Míla Linc mi je známy z časopisu Pevnosť. Jeho poviedky aj historické články ma bavia. Ale toto bolo také nijaké. Je pravda, že som čakal niečo úplne iné ale aj tak je príbeh podávaný formou, ktorá ma nezaujala. Postavy sú nevýrazné a nie je ich málo. Okrem toho je narátor Jiří Pobuda, vďaka ktorému som už dve knižky nedopočúval. Ale aby som mu nekrivdil, tak tu sa to dalo zniesť. On má totiž veľký hlasový rozsah ale bohužiaľ polovica toho rozsahu je otravná a úplne najotravnejšiu zmenu hlasu používa najradšej a rád tým hlasom rozpráva aspon štvrtinu postáv. Ďalším mínusom je samotná kvalita nahrávky. Od začiatku do konca počuť jemný šum, ako keby audionahrávka bola zaznamenávaná na MC pásku. Po čase sa na to dá zvyknúť ale zakaždým keď som sa ku knižke vrátil som si na to znova musel zvykať. Ako celok to nie je zlé. Ale dopracovať sa až na koniec dá zabrať.

Noční hlídka review

30.04.2020 Verified purchase

Čakal som viac

Celkom zaujímavá knižka ale čakal som od toho trošku viac. Je to rozdelené do troch akoby samostatných príbehov, ktoré na seba navzájom naväzujú. Nie je to zlé ale stále som mal pocit, že tomu niečo chýba. A v poslednom príbehu sa polovicu času vlastne nič nedeje. Ako jednohubka to nebolo zlé ale vracať sa k tomu nebudem. Pokračovaniu možno dám šancu ale keď to bude znova podla tej istej šablóny ako jednotlivé príbehy v tejto knižke, tak trojku a ďalšie časti bez výčitiek vynechám.

Dívka, která musí zemřít review

22.04.2020 Verified purchase

Nič moc

Bohužiaľ odkedy sériu Milenium prebral Lagercrantz, tak to má strašne klesajúcu kvalitu. Jeho prvá časť bola ešte celkom v pohode ale už hlavný hrdinovia boli iný ako v podaní Larssona a aj príbeh už nemal tú správnu šťavu. Druhá časť (oficiálne piata) ma vyslovene nesklamala ale ani za svet si neviem vybaviť o čom to bolo, takže to asi nebola žiadna hitparáda. No a tento záver je úplne slabučký. Ono asi keby to bol samostatný príbehy s inými hlavnými postavami tak by som to vnímal ináč ale tu sa človek nevyhne porovnávaniu s pôvodnou trilógiou. Jediné voči čomu nemám výhrady je vždy skvelá interpretácia Martina Stránskeho.

Anne ze Zeleného domu review

22.04.2020 Verified purchase

Pekná knižka

Strašne milí príbeh. Anna je utárané zlatíčko, ktorej fantázia pracuje na plné obrátky. Hlas pani Oltovej sa mi tam hodil a celkovo interpretácii nie je čo vytknúť. Pri knižke som si krásne oddýchol aj keď je tam aj zopár smutných pasáží. Dúfam, že audioknužne vydajú aj ďalšie časti. Zatiaľ si asi skrátim čakanie tým starším seriálom.

Křest ohněm review

12.04.2020 Verified purchase

Najlepšia časť

Musím sa priznať, že krst ohňom ma zo začiatku moc nevbavil. Hovoril som si, že to možno stráca dych. Ale našťastie to netrvalo dlho a knižka ma do seba vtiahla a nepustila až do konca. Nakoniec sa z toho stala najobľúbenejšia časť zo všetkých nepoviedkových kníh. Vojna je tu v plnom prúde, Geralt do partie naberie nových členov z ktorých väčšina ho bude sprevádzať až do poslednej časti. Najviac ma však potešilo, že trpazlíci tu dostali väčší priestor a asi nie len u mňa sú trpazlíci to najvtipnejšie zo zaklínačského univerza. Množstvo postáv dá vyniknúť aj geniálnemu hlasu pána Fingera, ktorý po tejto ságe patrí medzi mojich top narátorov.

Čas opovržení review

05.04.2020 Verified purchase

Super

Druhá čas ságy je oproti jednotke bohatšia na udalosti. Už sa tu začínajú rozbiehať veci, ktoré znepríjemnia život hlavným hrdinom. Koniec je pekne šťavnatý a poslucháč má potrebu si hneď pustiť ďalšiu časť. Navyše interpretácia Martina Fingera je dokonalá. Odporúčam aj keď to asi ani nie je potrebné.

Venuša zo zátoky review

28.03.2020 Verified purchase

Paráda

Vinikajuca knižka. Zhltol som ju v rekordne rýchlom čase. Dejovo veľmi zaujímavá a o dosť lepšia ako Nevieš dňa, nevieš hodiny. Určite jedna s tych lepších Dánoviek. Mooooc sa teším na ďalšiu a som veľmi rád, že po dlej odmlke nám v kratkej dobe audiolibrix ponúklo dve takmer naraz a tretu som si zakupil dnes. Vobec by mi nevadilo ak by to takto pokračovalo dalej a mali by sme cca jedného Dána behom dvoch mesiacov.

Nevieš dňa, nevieš hodiny review

21.03.2020 Verified purchase

Konečne

Po dlhej dobe sa znova začali vydávať audioknižky Dominika Dána a já mam z toho obrovskú radosť. Pán Mňahončák je skvelá náhrada, aj keď je pravda, že pár minút som si zvykal, ale zvykol som si rýchlo. Nevieš dňa, nevieš hodiny je síce len priemer, ale stále tu máme náš obľúbený tým detektívov, pri ktorom sa ani chvíľku nenudím. Ja len dúfam, že nové Dánovky budú pribúdať rovnako často ako je tomu teraz.

Muž z ostrova Lewis review

14.03.2020 Verified purchase

Rovnako dobré ako prvá časť

Druhá časť z ostrova Lewis je rovnako skvelá ako prvá časť. Koncept je síce troška podobný ale v tomto prípade som za to veľmi rád. Ďalej sa dozvedáme o osudoch hlavných hrdinov a aspoň v mojom prípade to bolo tak, ako by som ich prežíval s nimi. Je to tak strašne ľudsky napísané ako by to autor všetko naozaj zažil. Moc pekný zážitok. Teším sa na poslednú časť.

Američtí bohové review

19.02.2020 Verified purchase

Trošku sklamanie

Na knižku som sa veľmi tešil ale po jej dopočúvaní mám trošku zmiešané pocity. Rozhodne sa jedná o vynikajúce dielo, ale nie je pre každého. V podstate jednoduchý príbeh je vyplňovaný kvantom nápadov, povestí, legend a všetkým možným, čo by kľudne vystačilo aj na viac knižiek. Ale postupne ma to neustále odbiehanie od hlavnej linky a vytváranie príbehov v príbehoch prestávalo baviť. Neprišlo mi to ako umelé naťahovanie ale bolo toho skrátka moc. Vidieť, že Neil Gaiman má načítané a k tomu neskutočnú fantáziu. Som rád, že som si knižku vypočul ale tiež som rád, že to už mám za sebou. Ak má niekto rád fantasy a legendy o rôznych bohoch a božstvách rozhodne nestúpi vedľa. Celé to je ešte parádne načítané, takže za pokus to stojí.

Ready Player One review

08.02.2020 Verified purchase

Dokonalé

Za mňa úplne skvelé. Určite naprostá povinnosť pre všetkých geekov. Kniha je do prasknutia naplnená popkultúrnými odkazmi na filmy, hudbu a hry z osemdesiatych rokov. Veľmi rád by som si zopakoval podobnú variáciu na deväťdesiate roky, nakoľko tam mám v hrách väčší záber, ale aj tak to bol vynikajúci zážitok, ktorý poteší aj čitateľov, ktorý tomu neholdujú. Jediné, čo troška zamrzí bola interpretácia. Nebola vyslovene zlá a časom sa na hlas pána Königa dá vpohode zvyknúť, ale zmena hlasov mu moc nešla a hlavne knižku som počúval hneď po dopočúvaní zaklínačskej série v ktorej Martin Finger robil z hlasom naprosté zázraky, takže som sa nemohol vyhnúť porovnávaniu. Po dopočúvaní som si pustil film, ktorý sice nie je lepší ale strašne sa mi páčilo ako Spielberg pozmenil úlohy v ktorých hľadali kľúče. Odporúčam oboje a najlepšie v tom spravnom poradí. Čiže najprv knižka, potom film.

Paní jezera review

01.02.2020 Verified purchase

Pecka

Veľké zakončenie ságy mám za sebou a strašne ma mrzí, že to nepokračuje ďalej. Ešte, že hry pokračujú tam kde knižky skončili. Síce sú super ale aj tak by som si veľmi rád prečítal ďalšiu časť. Našťastie mi zostáva ešte búrková sezóna ale keď ju dočítam asi budem fakt smutný. Dúfam že Sapkowski ešte niečo napíše do tohoto univerza.

Věž vlaštovky review

23.01.2020 Verified purchase

Super

Ďalšia vinikajúca časť. Autor trošku zmenil spôsob rozprávania aby zvýšil čitateľovu zvedavosť a za mňa to bola zmena príjemná. Cirina nemezis je totálny slizák a ja sa neviem dočkať ďalšej časti ako si ho podá. Som rád že všetky časti sú k dispozícii naraz a nemusím čakať na ďalšiu. Samozrejme interpretácia je top.

Visionaries - Men Who Changed the World B1/B2 review

01.01.2020 Verified purchase

Ale áno

Zhrnutie najväčších vizionárov v kocke. Pri každom je výčet najväčších úspechov ale skôr ako si človek osvojí informácie už sme pri ďalšom slávnom mene. Čím vzniká situácia keď informácie už dopredu poznáme alebo si ich nezapamätáme. Skôr odporúčam zamerať sa na životopis jednotlivca. Ináč pomerne zrozumiteľné ale tiež u mňa mohlo prispieť to nakoľko som danú osobu poznal/ nepoznal. Knižku som však dostal zdarma a v tom prípade nie je čo vytknúť.

Čierny ľad review

30.12.2019 Verified purchase

Stále dobré

Druhá časť sa mi páčila o niečo menej ako prvá ale stále sa jedná o kvalitné počúvanie/ čítanie. Temná ozvena mala zamotanejší dej a pre mňa osobne aj zaujímavejší. Čierny ľad je možno až moc priamočiary ale stále zábavný. Navyše Harryho postava ma fakt baví. Teším sa na ďalšiu časť, ktorá bude chronologicky nasledovať, keďže zatial je v ponuke len Tichá noc a nechce sa mi skákať o x rokov dopredu v Harryho živote.

Hoši od Bobří řeky review

24.12.2019 Verified purchase

Oddychovka

Celkom pekné dielko, ktoré je milé ale dnes už bohužiaľ zastaralé a naivné. Na druhú stranu svojim potomkom to určite pustím ked budú mať okolo 7-8 rokov. Celé je to nahovorené moc pekne a doprevadzané krásnou hudbou. Strašne by ma potešilo keby sa aj v dnešnej dobe obnovil skauting pre mladých upravený na dnešné pomery.

Proč spíme review

22.12.2019 Verified purchase

Vynikajúce

Toto je audioknižka s ktorou by sa mal oboznámiť úplne každý človek. Určite by nebolo na škodu keby sa s faktami uvedenými v knižke mali možnosť oboznámiť ľudia už na základných školách. Pre mňa osobne veľmi poučné a budem sa snažiť v rámci možností zmeniť svoju spánkovú životosprávu. Knižka sa mi zdá natoľko zásadná, že ju plánujem kúpiť v papierovej forme a dám ju kolovať ľuďom (napríklad mame :-) ), ktorý neholdujú audioknižkám. Podľa mňa naprostá povinnosť pre každého komu záleží na svojom zdraví.

Temná ozvena review

15.12.2019 Verified purchase

Parádna detektívka

Vypadá to tak, že Harry Bosch bude môj nový, obľúbený detektív. Knižka ma bavila a bola príjemne zamotaná, ale najviac ma nadchla hlavná postava. Harryho charakter mi totiž pripomenul starú detektívnu školu Raymonda Chandlera v modernom kabáte. Tiež ma potešilo aj načítanie v slovenskom jazyku v podaní Iva Gogála. Moc sa teším na ďalšiu časť a dufam, že si séria udrží rovnakú kvalitu.

Krev Elfů review

08.12.2019 Verified purchase

Super ale...

Krev Elfů je super knižka a vinikajúci prechod od poviedok k románu. Ale to je zároveň aj jeho najväčší nedostatok. Kým v poviedkach sa toho udeje kvantum tak tu sa všetko spomalí a autor si tu len stavia základy na to, čo príde v ďalších častiach. Preto sa zdá knižka chudobná na dej, aj keď tu máme všetko, čo máme na Sapkowskom radi. Takže nechýba Geraltov cynizmus, rasizmus medzi ľuďmi a neľuďmi a hlavne skvelí trpazlíci a ich hlášky a dialekt. Navyše Martin Finger má skvelí hlas a je neskutočne, čo s ním dokáže. Po tejto sérii ho zaraďujem medzi mojich top narátorov.

451 stupňů Fahrenheita review

24.11.2019 Verified purchase

Trošku sklamanie

451 ° Fahrenheita je bez diskusie nadčasový román. Niektoré autorové vízie budúcnosti nepríjemné pripomínajú súčasnosť. Hlavne, čo sa týka vzájomného sa odcudzenia a dávanie prednosti audiovizuálnej zábave. Na knižke ma však sklamalo niekoľko vecí. Prišlo mi že potenciál je trestuhodne nevyužitý. Ďalší problém som mal s postavami, ktoré mi prišli strašne plitké a najviac ma sklamal samotný záver knižky. Pravdepodobne boli na vine moje prehnané očakávania. Na druhú stranu je knižka moc dobre spracovaná. Páčilo sa mi zapojenie rôznych zvukových efektov a aj interpretácia bola na vysokej úrovni a prehľadná u všetkých postáv. Za vypočutie to rozhodne stojí.

Hunger Games (komplet) review

22.11.2019 Verified purchase

Super

Moje osobné stretnutie so sériou Hunter Games bolo trošku komplikované. Keď išla do kina prvá časť tak som bol voči nej neskutočne zaujatý lebo podľa ukážok a toho, čo mi kamaráti hovorili mi to prišlo ako neskutočná vykrádačka japonského filmu Battle Royale. Ukážka na druhú časť mi prišla ako to isté len v ružovom. Potom ma manželka presvedčila aby sme si to pozreli a bol som milo prekvapený. Následne prišla tretia časť, ktorá bola tak neuveriteľne nudná, že som sa na sériu vykašľal a nemal som záujem ani o jej literárnu predlohu ani o poslednú filmovú časť. Jedného pekného dna som našiel na audiolibrix všetky tri časti za cenu jedného kreditu a ešte k tomu Tereza Bebarová ako narátor ma presvedčili to skúsiť. A nakoniec som dostal vynikajúcu knižnú trilógiu , ktorú som počúval vždy keď som mohol a nedokázal som sa od nej odtrhnúť. Nakoniec som si znova pozrel aj všetky časti filmu a skonštatoval, že je to veľmi dobre prevedené na plátno až na to nešťastné rozhodnutie spraviť z poslednej knižky dve časti. Takže audioknižku odporúčam všetkými desiatimi (aj keď tá nepriznaná inšpirácia Battle Royale tam je viac ako značná:-))

Skála review

04.11.2019 Verified purchase

Pecka

Skála patrí medzi knižky, ktoré som mal dlhú dobu zakúpené a nedokázal som sa dokopat k počúvaniu pretože som si púšťal knižky, ktoré mi prišli atraktívnejšie. A to bola chyba. Dostala sa mi do uší úžasná knižka, ktorú som poriadne nedokázal ani vypnúť. Na začiatku to vypadalo na klasickú kriminálku ale postupne sa to zmenilo na drámu kde je vlastne vyšetrovanie vraždy kulisa. Strašne ma bavilo prelínanie minulosti a súčastnosti a hrdinové spomienky ako vyrastal na ostrove a znova sa stretával s kamarátmi z detských čias. Knižka ma dokonca tak ohromila, že by som ju s kľudom zaradil do osobnej top 5, čo som tento rok čítal/počúval. Rozhodne odporúčam a kupujem aj mame na vianoce :-D

Krv prvorodených review

26.10.2019 Verified purchase

Super pokracovanie

Super zážitok. Dopočúval som to takmer na jeden záťah. Kvalita je stále vysoká a dúfam, že sa udrží aj v ďalších pokračovaniach. Interpretácia tiež super a už sa teším na ďalšie pokračovanie Červenák/ Geišberg a Stein/Barbarič. Dúfam, že to bude krátke čakanie.

Meč osudu review

23.10.2019 Verified purchase

Super

Meč osudu je super záležitosť a povinnosť pre všetkých, čo majú radi fantasy žáner. Osobne mám Sapkowskeho poviedky o zaklínačovi o trošičku radšej ako neskoršie romány, ktoré sú síce tiež skvelé, ale v poviedkach sa toho viacej udeje. O to viac ma mrzí, že tu zatiaľ nie je prvá poviedková knižka - Posledné želanie, ktorá dúfam čím skôr pribudne. Martin Finger je skvelí narátor, takže audioknižka sa mi moc dobre počúvala a s radosťou sa pustím do románov.

Psi z Rigy review

19.10.2019 Verified purchase

V pohode

Za mňa o málinko lepšie ako prvá časť. Počúvanie ma bavilo jak po stránke dejovej, tak po stránke interpretačnej. Občas tam sice boli pasáže, ktoré boli mierne pritiahnuté za vlasy ale aj napriek tomu som mal z knižky ako celku dobrý dojem. Celkovo za 4* a rozhodne sa k Mankellovi ešte vrátim.

Faktomluva review

08.10.2019 Verified purchase

Nesklamala

Motivačné a tomu podobné knižky moc nečítam/ nepočúvam ale Faktomluva ma zaujala sľubovaným obsahom. A kúpu neľutujem. Knižka je pozitívna a snaží sa poukazovať na to, koľko vecí sa na svete zlepšuje k lepšiemu. Niektoré veci som vedel ale mnoho nových som sa dozvedel. Ak som mal nejaké výhrady postupne mi ich autor vyvrátil alebo vysvetlil v ďalších kapitolách. Z môjho pohľadu bolo najväčším problémom to neustále poukazovanie na grafové bubliny, stĺpce a štatistiky ale zase na druhú stranu bez nich by to asi nešlo. Takže prevláda pozitívny pocit z knižky a jej vypočutie nepovažujem za stratu času.

Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank review

05.10.2019 Verified purchase

Parádička

Toto bol skvelý zážitok. Audioknižku som zhltol na jeden záťah. Skvelo napísaná poviedka, ktorá bola predlohou k jednému z najlepších filmov všetkých čias. Interpretácia bola tiež super a ničím ma nerušila a ani nevytrhávala z deja. Odporúčam úplne každému, lebo to je tak krásny príbeh, že asi nie je človek, ktorému by sa nepáčil. Audioknižku si zaradím do zoznamu kníh, ktoré chcem určite znova počuť.

Stopařův průvodce galaxií review

04.10.2019 Verified purchase

Klasika

Knižka je po dejovej stránke úplne super. Plno skvelých nápadov a humoru. Bohužiaľ som si knižku nedokázal užiť kôli interpretácii. Pán Dyk sa každej postave snaží prideliť osobitý hlas aby v postavách nebol zmätok, ale v jeho prípade to je skôr na škodu ako k úžitku. Postava Forda znie ako alkoholik, ktorému sa pletie jazyk a to nieje jediná postava, ktorá v jeho podaní doslova irituje. Do toho sa sem tam pridá nejaký otravný zvuk. Miestami som mal sto chutí knižku vypnúť a radšej si ju znova prečítať. Za mňa veľká škoda a pred zakúpením odporúčam ochutnávku. Ak vám interpretácia bude vyhovovať tak to rozhodne stojí za to.

Konec hlídky review

28.09.2019 Verified purchase

Parádička

Kvalitné zakončenie, ktoré nám po druhej časti znova vracia do hlavných úloh postavy z prvej knižky. Ja som bol s knižkou nadmieru spokojný a asi ma bude trochu mrzieť, že je to len trilógia. Teraz sa môžem s kľudom vrhnúť na seriál.

Selfies review

28.09.2019 Verified purchase

Super

Znova jedna z lepších častí, ktorá rozvíja viacej línii, ktoré sa nakoniec prepoja. Znova je to všetko pekne zamotané a ja sa budem tešiť na dalsie pokračovanie. Samozrejme interpretácia je super ako vždy. Pre mňa osobne po otrasnej Sove od Björka skvelá kriminálka, ktorá vie ako pracovať s postavami.

Rychlopalba review

03.09.2019 Verified purchase

Nahláškovaná detektívka

Popravde po Asfalte som čakal niečo úplne iné ale nemôžem povedať, že by som bol sklamaný. Pán Kopřiva nechodí pre hlášku ďaleko a pri niektorých som prskal od smiechu. Možno som čakal väčšiu brutalitu ale ono je to skôr taká tá stará detektívka škola typu Chandler, ktorú mám tiež moc rád a zopár drsných scén nechýba ani tu. Ludvík Král ako narátor je opäť famózny a vďaka tomu čo dokáže zo svojím hlasom, patrí medzi mojich top.

Firma review

26.07.2019 Verified purchase

Super

Skvelá knižka, ktorá ma držala v napätí od začiatku do konca. Aj keď sa musím priznať, že zakončenie vo filmovej verzii sa mi páčilo o niečo viac ale samozrejme knižka je o dosť lepšia. Interpretácia bola skvelá a nie je jej, čo vytknúť. Teším sa na ďalšie diela od Grishama, nakoľko toto bola od neho moja prvá knižka.

Metro 2035 review

18.07.2019 Verified purchase

Dobré ale

Ďalšie pokračovanie metra je síce omnoho lepšie ako jeho predchodca metro 2034 ale prvá časť v mojich očiach zostáva neprekonaná. Príbeh je síce zamotaný a pútavý ale chýba tu všetko, čo som mal na prvej časti najradšej. Strašne mi chýbali tie legendy a strašidelné príbehy, ktoré si protagonisti v prvej časti rozprávali, nadprirodzené nebezpečie, ktoré číhalo v každom druhom tunely a z nepochopiteľného dôvodu sa úplne vytratili všetky príšery a mutanti. Takže nám zostali len konšpirácie, politika a metro plné bábok. Za mňa ide o knižku, pri ktorej som sa nenudil ale na rozdiel od jednotky sa ku knižke už nikdy nevrátim. Bohužiaľ autor stále viacej zabíja to čo bolo v prvej časti dobré a rozvíja niečo, čo ma moc nezaujíma. Na ďalšie pokračovanie už asi ani nie som zvedavý.

Spalovač mrtvol review

16.07.2019 Verified purchase

Sklamanie

Vynikajúca interpretácia pána Hlavicu a to je asi tak všetko. Samozrejme nechcem nijako knižku zhadzovať. Nepochybujem, že mnohím sa bude páčiť, či páčila. Ja som narazil hneď na začiatku. Pán Karl Kopfrkingl bol pre mňa naprosto neznesiteľný pošuk hneď od prvých stránok a vôbec mi neprišlo, že by prechádzal nejakou psychologickou premenou. Proste to bol otravný úlisný had, ktorý sa len prispôsobil momentálnej dobe a bez problémov a nejakých emócií obetoval hocikoho, vrátane najbližších pre vlastné väčšie pohodlie. Proste od začiatku ma neskutočne štval a želal som mu bolestivú smrť, bez toho kam sa až vyvinula situácia. Každopádne som strašne zvedaví na filmové spracovanie, ktoré som doteraz nevidel, aj keď počítam, že budem zase znechutený charakterom hlavného protagonistu od úplného začiatku.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Mŕtvy na Pekelnom vrchu review

02.07.2019 Verified purchase

Vynikajúce

Super detektívka. Od knižky som moc nečakal a na koniec som bol veľmi milo prekvapený. Príjemné zamotaný príbeh s postavami, ktoré si človek obľúbi napísaný tak, že je čitateľ/poslucháč stale zvedavý ako to bude pokračovať. Strašne sa mi páčil aj jazyk a štýl písania, ktorý pán Červenák zvolil. Marek Geišberg bol tiež super voľba. Jeho hlas sa príjemne počúva a ku knižke sa mi hodil. Jediná nevýhoda je, že už by som si najradšej vypočul ďalšiu časť, ktorá v audio podobe ešte nie je k dispozícii. Dúfam, že to nebude dlho trvať lebo budem nútení siahnuť po knižnej forme. Vypadá to, že toto bude podobná závislosť ako v prípade Dominika Dána, keď chce čitateľ stále viac.

Asfalt II. - Efektivní brutalita review

29.06.2019 Verified purchase

Druhá časť parádnej knižky

Keďže druhá časť je vlastne len druhá polovica tej istej knižky, ktorá na kvalite nič nestráca, tak môžem napísať len to isté, čo pri prvej polivičke. Pre mňa naprosto skvelá záležitosť. Super zobrazenie pekla, parádne hlášky a plno popkultúrnych odkazov. Proste mi knižka neskutočne sadla a super rychlo mi ubiehala. To všetko skvelo zrežírované a v dokonalej interpretácii Ludvíka Krála. Ako celok sú obidve časti vynikajúca jazda. Ak má niekto rád českú "brakovú" literatúru, tak s asfaltom rozhodne nemôže stúpnuť vedľa.

Sova review

29.06.2019 Verified purchase

Nič moc

Druhá a pre mňa posledná knižka od S. Bjorka. Už voči prvej knižke som mal svoje výhrady ale čakal by som, že autor sa bude postupne zlepšovať. V podstate Sova je o niečo málinko lepšia ako V lese visí andel ale problém je v tom, že je to skoro tá istá kniha. Znova sa dozvieme na začiatku knižky, že Holger má rád logické hádanky, hudbu a neviem ešte, čo ale v podstate to je úplne jedno lebo v knižke poriadne ani nevystupuje a ak áno tak ho len bolí hlava alebo fajčí. Znova zachráni Miju od samovraždy za päť minút dvanásť aby pomohla najlepšiemu týmu neschopnákov riešiť vraždu. Lenže Mija je rovnako neschopná a ešte k tomu znova rieši to isté ako v predchádzajúcej knižke. Takže knižka sa znova vlečie a človek len čaká, kedy to konečne skončí. Oproti minulej knižke tu máme viacej postáv aby to bolo tajomnejšie ale to je tak asi jediné plus a zmena. Stále ma ubíjala Miina postava ( prečo to vlastne nie je prezentované ako séria s Miou ale Munchom keď tam hrá až desiate husle?) ... znova otravné pojď Mijo, pojď. Až som jej želal bolestivú smrť. Munch tam je len na to aby mu na konci mohli znova niekoho z rodiny uniesť. Nečudoval by som sa keby na konci trojky vrah uniesol jeho bývalú ženu. A samozrejme skvelý tým, ktorý je znova ultra neschopný a pri vražde mladej tínedžerky ich najviac zo všetkého dokáže rozhodiť to, že mŕtvola mala v žalúdku zvieracie granule. Aaach. No aspon, že tá interpretácia bola na jednotku, ináč by som to ani nedopočúval. Za mňa rozhodne neodporúčam a s Bjorkom končím.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Asfalt I. - Poslední tři týdny review

09.06.2019 Verified purchase

Super

Pre mňa naprosto skvelá záležitosť. Super zobrazenie pekla, parádne hlášky a plno popkultúrnych odkazov. Proste mi knižka neskutočne sadla a parádne rychlo mi ubiehala. To všetko parádne zrežírované a v dokonalej interpretácii Ludvíka Krála. Ihneď som si dokupil aj druhú časť, pretože som bol strašne zvedaví ako to všetko dopadne. Ako celok sú obidve časti parádna jazda. Ak má niekto rád českú "brakovú" literatúru, tak s asfaltom rozhodne nemôže stúpnuť vedľa.

Americký sniper review

14.05.2019 Verified purchase

V pohode

Na túto audioknižku napísal skvelý názor užívateľ Kent, pod ktorý sa môžem s úplným súhlasom podpísať. Knižku proste treba brať takú aká je a udalosti akceptovať, že sa stali a človek sa dozvie mnoho zaujímavostí z výcviku a fungovania jednotky SEAL. Akonáhle by som mal riešiť to, že prečo sú v tej vojne a mentalitu amerického texasana, tak by som si knižku nedokázal tak užiť. Ono je v tomto prípade asi na mieste vyskúšať ochutnávku audioknižky a ak bude poslucháča porážať už pri tom, tak pre neho knižka nemá zmysel. Ja mám voči nej samozrejme tiež svoje výhrady ale vedel som do čoho idem. Film sa mi síce páčil o niečo viacej, pretože bol "učesanejší" ale audioknižku som si tiež užil, najmä aj vďaka skvelej interpretácii.

Řbitov zviřátek review

07.05.2019 Verified purchase

Strašná depka

Knižka bola super ale pre človeka, ktorý má malé dieťa (ako ja) je ten príbeh ešte pravdepodobne o niečo silnejší. Od Kinga som síce čítal už aj lepšie veci ale stále sa jedná o vysokú kvalitu, ktorú by si minimálne fanúšikovia žánru nemali nechať újsť. Čo sa týka interpretácie, tak tam nie je čo vytknúť. Ja len dúfam, že tých "kingoviek" bude pribúdať stále viac.

Právo nálezce review

05.05.2019 Verified purchase

Super

Veľmi príjemné pokračovanie Pána Mercedesa, ktoré trošku odbáča iným smerom ale mňa osobne knižka moc potešila. Bol to moc príjemný predkrm pred poslednou časťou na ktorú sa už moc teším a dúfam, že bude čo najskôr.

Inheritance review

05.05.2019 Verified purchase

Super ako všetky časti

Posledná časť odkazu si podľa mňa udržala stále rovnakú kvalitu ako predchádzajúce časti. Najväčší strach som mal, či súboj Eragona s Galbatorixom nebude čistý prúser, pretože celí čas je jasné, že nemá takmer žiadnu šancu ale nakoniec to bolo dôstojne ukončené. Konečná rozlúčka s postavami dokonca vyvolávala smútok a ja dúfam, že ešte vznikne ďalšia knižka z tohoto kuzelného sveta.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

DUNA review

05.05.2019 Verified purchase

Skvelé

Naprosto luxusná audioknižka, ktorú sa dá jedine odporučiť. Príbehu nemám, čo vytknúť a interpretácia bola tiež super. Len ma troška mrzí, že Duna je tu k dispozícii už docela dlho a ďalšia časť stále niekde, tak dúfam, že sa to rýchlo zmení.

Dveře do léta review

29.04.2019 Verified purchase

Krásny príbeh

Velice príjemná knižka pri ktorej som sa skvelo zrelaxoval. Príjemný príbeh je krásne interpretovaný a pasáže sú predelované veľmi príjemnou hudbou. Túto audioknižku odporúčam úplne všetkým, aj tým, ktorý nemajú radi sci-fi. Určite to má svoje muchy ale vďaka príjemnému príbehu ich poslucháč rád odpustí. Idem túto knižku odporučiť svojej manželke a tá teda sci-fi fakt nemusí.

Vetřelec - Probuzení review

18.03.2019 Verified purchase

Docela v pohode

Celkom zaujímavá knižka v ktorej sa v podstate už hneď od začiatku niečo deje. Poteší aj účasť Ripleyovej a Pavel Rímský je jeden s mojich najobľúbenejších narátorov ale stále mi tam akoby niečo chýbalo a strašne ma štvalo ako si Riplyova vkuse predstavovala svoju dcéru ako jej vyráža hrudník. Raz, dva krát by to bolo v pohode ale potom je to už fakt otravné. Na druhú stranu ak má niekto rád votrelcov, čo má asi každý sci-fi fanúšik, tak touto audioknižkou rozhodne nič nepokazí.

Brisingr review

12.03.2019 Verified purchase

Super

Ďalšia super časť, ktorá si drží rovnakú kvalitu ako predchádzajúce časti. Pri tejto sérii sú asi všetky odporúčania zbytočné. Ak niekoho nebavila prvá časť, tak ďalej nečítal. A ak niekoho vtiahla do svojho sveta ako mňa, tak nedočkavo hltá jednu časť za druhou aby sa dozvedel ako to celé dopadne. Samozrejme interpretácia super, ako vždy v podaní Martina Stránského.

Spad review

10.03.2019 Verified purchase

Pohodička

Celkom v pohode knižka, ktorá nenadchne ale ani neurazí. V podstate jednoduchý dej v super kulisách, kde sa stále niečo deje. Interpretácia bola dobrá až na ženské postavi, tam by to chcelo doladiť. Celkovo som s knižkou spokojný a rozhodne sa pustím aj do ďalších častí, prípadne ďalších diel pána Kotletu.

Terror review

20.01.2019 Verified purchase

Úplná paráda

Terror bola pre mňa úplná lahôdka. Aj napriek tomu, že má vyše 35 hodinovú stopáž som ju dopočúval rekordne rýchlo lebo ma strašne bavila a keď skončila tak mi bolo ľúto, že nie je ešte dlhšia. Skvelí dej a vynikajúca interpretácia zaručujú, že sa k tejto knižke ešte určite vrátim.

Trhlina review

20.01.2019 Verified purchase

Parádička

Trhlinu som už síce raz čítal v papierovej forme hneď po jej vydaní ale bavila ma a bol som zvedavý na jej audio spracovanie, takže som zainvestoval aj do audioknižky. Spracovaná je v pohode a dej plynie neuveriteľne rýchlo. Knižka je napísaná takým spôsobom, že ju čitateľ nedokáže odložiť kým nie je na konci, takže rozhodne odporúčam všetkým, ktorý knižku nečítali.

Vrazi bez tváře review

20.01.2019 Verified purchase

Pohodička

Síce to nie je žiadna bomba ale nenudil som sa a hlavne mi to dobre padlo po nadsadenom Stalkerovi od Keplera. Interpretácia bola príjemná a ku knižke sa mi hodila. Určite plánujem v sérii pokračovať.

Příběh služebnice review

22.12.2018 Verified purchase

Obrovské sklamanie

Príbeh sluzebnice je pre mňa osobne úplne najhoršie literárne dielo, ktoré sa mi kedy dostali do rúk. Nad funkčnosťou spoločenského zriadenia Gileád sa nebudem pozastavovať pretože to je na knižke asi to jediné zaujímavé. Keby to bola 15 stranová poviedka, tak to mohlo byť ok ale natiahnuté na knihu je to proste koncentrovaná nuda kde sa celý čas takmer nič nedeje. Hrdinka stále uniká bez akéhokoľvek varovania do iných časových rovín, čo si čitateľ uvedomí len podľa toho, že si hrdinka zapáli alebo sa baví s niekým, kto v súčastnosti už nevystupuje. A najviac ma iritovali nekonečné opisy všetkého možného ktoré začínali pri voze a končili pri koze. V jednej časti si dá hrdinku zavolať veliteľ a kým k nemu príde úplnú nekonečné dve hodiny deja stratené v opisoch a minulosti. Táto knižka sa stala takmer prvou, ktorú by som nedopočúval/ nedočítal. Ale nakoniec sa mi to zo sebazaprením podarilo aj vďaka skvelej interpretácii. Každopádne som sa do počúvania musel strašne nútiť a jej desať hodinovú stopáž som prekonával asi rovnaký počet dní ako vynikajúcich 35 hodín pri knižke Terror. Najviac sa mi páčil úplný koniec knižky o ktorom mi príde, že je od iného autora lebo je literárne na úplne inej úrovni. Za mňa sklamanie dekády a neskutočne sa divím tunajšiemu vysokému hodnoteniu.

Enderova hra review

12.12.2018 Verified purchase

Ultra mega

Strašne dobrá knižka po všetkých stránkach. Super dej aj skvelá interpretácia. Až si vyčítam ako som to mohol tak dlho odkladať. Podľa mňa naprostá povinnosť pre všetkých milovníkov sci-fi. Už teraz len dúfať, že vydajú aj ďalšie časti ako audioknižku. Ak nie tak budem nútený siahnuť po papierovej, lebo som strašne zvedaví čo sa bude diať ďalej.

Promlčení review

04.12.2018 Verified purchase

Milé prekvapenie

Keďže sa mi hromadia knižky so stopažou cez 15 hodín, chcel som vyskúšať niečo kratšie. Knižku som kúpil náhodou, bez toho aby som o nej čokoľvek vedel ale oplatilo sa. Začiatok mi síce prišiel troška zmätený ale potom som sa ponoril do deja a stále som bol zvedavý, čo bude nasledovať. Moc sa mi páčil silný a emotívny koniec. Interpretácia bola tiež na jednotku. Akurát by som mal výtku k hudobným predelom, ktoré sa sem fakt vôbec nehodili. Každopádne za seba odporúčam.

Dítě číslo 44 review

04.12.2018 Verified purchase

Super

Vynikajúca jednohubka, ktorá sa dá vypočuť na jeden záťah. Síce dávam prednosť neskráteným knižkám ale sem tam zakopnem aj o nejakú dramatizáciu a v tomto prípade som za to rád. Vynikajúce spracovanie po všetkých stránkach prevyšujúce filmový zážitok.

Stalker review

18.11.2018 Verified purchase

Mierne sklamanie

Knižka Stalker ma mierne sklamala. Dej je síce napínavý a knižka je plná dobrých nápadov, ale strašne ma štvala tá nelogičnosť. Samozrejme, že pri Keplerovi som si už na to mohol zvyknúť ale tu to bolo hádam ešte vo väčšej miere ako v Hypnotizerovy. Veľa krát ma to štvalo až do takej miery, že ma to úplne vytiahlo z deja. Tak sa pár krát stane, že veci sa udejú, tak ako sa udejú aj napriek tomu, že by to v reálnom svete nebolo možné. Napriek tomu sa mi knižka ako celok páčila ale viacej by ma potešilo keby sa autorská dvojica troška viacej potrápila nad dejom ako za každú cenu šokovať. Po skvelom piesočnom mužovi to je rozhodne pokles. Interpretácia je u mňa na jednotku. Ja ten hlas pána Rímského proste zbožňujem.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel review

01.11.2018 Verified purchase

Dobrá knižka

Musím sa priznať, že zo začiatku ma knižka dosť štvala. A to takým spôsobom, že som ju takmer nedopočúval, čo by bola rozhodne škoda. Dosť ma iritovalo ako autor behom pár minút používal stále do kola tie isté frázy a celkovo dejová línia odohrávajúca sa v súčastnosti má moc nebavila. Ale akonáhle sa dej prehupol do minulosti, tak ma knižka pohltila. Postupom času som si obľúbil aj dejovú líniu odohrávajúcu sa v súčastnosti a celkom slušne som sa bavil. Aj keď som od knižky očakával trošku viac rozhodne si myslím, že táto švédska verzia Forresta Gumpa stojí za pozornosť.

Artemis review

01.11.2018 Verified purchase

Super

Hneď na začiatok musím napísať, že marťan sa mi páčil o niečo viacej. V tomto prípade mi prišla hlavná dejová línia taká trošku nijaká. Našťastie som si veľmi obľúbil hlavnú hrdinku Jazz, ktorej pani Dočkalová doslova vdýchla život. Hlavná hrdinka mi tým pádom prirástla k srdcu a rád som sa započúval do jej prúserov. Rozhodne budem zvedaví aj na ďalšie vesmírne dobrodružstvá od Andyho Weira.

Pan Mercedes review

09.10.2018 Verified purchase

Parádička

Ďalšia vynikajúca knižka od Kinga. Super dej, parádne vykreslené postavi a vynikajúci prednes. Čo viac si želať? Snáď len to aby vyšli aj ďalšie dve časti s detektívom Hodgesom alebo aspoň ďalšie knižky od Kinga v audio podobe.

Otčina review

28.09.2018 Verified purchase

Vynikajúce

Super zážitok. Ak mám pravdu povedať vždy radšej dávam prednosť neskráteným audioknižkám, ale po tejto skúsenosti budem určite dávať väčšiu šancu aj rozhlasovým dramatizáciam. Naprosto skvelo spracované zvuky až má človek pocit ako by bol priamo v dejisku. Interpretácia bola tiež na vysokej úrovni a nemal som problém orientovať sa medzi postavami. Ako už niekto napísal je to ako "sledovať" film sluchom. Po dejovej stránke som bol trošku sklamaný ale nie pre to, že by bol nejak zlý, ale skôr pre to, že si myslím, že sa z danej témy dalo dostať omnoho viac. Každopádne sa jedná o skvelí zážitok a toto dielo rozhodne odporúčam.

Dobrodružství Sherlocka Holmese 11 - Berylová korunka review

25.09.2018 Verified purchase

Nič moc

Knižku som si zaobstaral zadarmo v rámci nejakej akcie. Ono to samozrejme nie je vôbec zlé, len je to neustála recyklácia toho istého. Ak má Sherlocka niekto rád, určite sklamaný nebude. Ja sklamaný trošku som lebo na pár výnimiek mi tie príbehy prídu ešte viac šablonovité ako knižky od Dana Browna.

Eldest review

25.09.2018 Verified purchase

Super pokračovanie

Veľmi príjemné pokračovanie, ktoré vôbec nerobí svojmu predchodcovi hanbu. Aj keď tempo oproti prvej časti trošku poľavilo, tak som sa ani na chvíľu nenudil a kvalitatívne je knižka hádam aj na vyššej úrovni. Príbeh je rozprávaný z pohľadu viacerých postáv ale primárne z pohľadu Eragona. Stále sa niečo deje, poslucháč je stále zvedavý, čo bude nasledovať a aj keď sú podaktoré odhalenia predvídateľné knižka neprestáva baviť. Prednes je vynikajúci a ja sa veľmi teším na ďalšiu časť a samozrejme som moc zvedavý ako to celé dopadne 😊

Eragon review

29.08.2018 Verified purchase

Super

Veľmi príjemná knižka. Je v nej cítiť silnú inšpiráciu fantasy klasikami ale aj napriek tomu má veľmi pútavý dej do ktorého vtiahne čitateľa takmer okamžite. Stále sa niečo deje a Eragon je hrdina, ktorý pôsobí vcelku reálne, pretože nepatrí do kategórie neomylných a nezraniteľných. K interpretácii sa dá povedať len toľko , že Martin Stránsky opäť nesklamal a právom patrí medzy top. Po dopočúvaní som si hneď pustil film ale knižke nesiaha ani po členky a je to strata času. Knižka by si určite zaslúžila lepšie prevedenie na filmové plátno. Rozhodne odporúčam a teším sa na pokračovanie.

Jack Reacher: Jatka review

15.08.2018 Verified purchase

Super

Nečakane dobré. Nejde síce o žiadnu megapecku ale stále som bol zvedaví, čo bude ďalej a dej plynie tak, že som sa ani chvíľku nenudil. Po filmoch s Tomom som čakal všeličo ale bol som veľmi milo prekvapený. Interpretácia tiež na jednotku. Strašne sa teším na ďalšiu časť ale počkám si, kým to začne vychádzať chronologicky, lebo nechce sa mi skákať z jednotky na osemnástku a podobne.

Všemi dary obdarovaná review

05.08.2018 Verified purchase

Zaujímavá knižka

Celkom zaujímavý survival v ktorom väčšinu deja sledujeme z pohľadu malého polo zombie dievčatka. Knižka má zaujímavý nápad ale celý čas som mal pocit, že autor nevyťažil dosť z danej témy. Koniec knižky bol síce uspokojivý ale aj tak zostala pachuť z nevyužitého potenciálu. Ale na druhú stranu knižka sa príjemne počúvala a interpretácia všetkých zúčastnených bola na jednotku. Rozhodne knižka stojí za vypočutie a je podla nej natočený aj film, na ktorý sa chystám v blízkej dobe.

List zo záhrobia review

05.08.2018 Verified purchase

Ďalšia super knižka od Dána

Mám za sebou ďalšiu dávku drogy v podobe Dánovej knižky. Dej bol super ale tento krát musím jednu hviezdičku ubrať za opakujúce sa pasáže, ktorých bolo tento krát moc. Netuším, či má spisovateľ zmluvu podla ktorej musí knižka obsahovať určitý počet strán ale príde mi to ako umelé naťahovanie deja. Okrem toho nemám ďalšie výhrady a dúfam, že čo najskôr bude k dispozícii ďalšia časť.

Kladivo na čarodějnice review

15.07.2018 Verified purchase

Drsná knižka

Kladivo na čarodejnice je super knižka, ktorú by som v pohode zaradil do povinného čítania. Je to sice drsné a ešte o dosť viac zamrazí aj to, že to je na motív skutočných udalostí. Je až neuveriteľné ako sa dokazala zvrhnúť banálna situácia okolo jednej hostie. A keď som sa na internete dočítal, že ten hajzel Boblig sa v pohodičke dožil vysokého veku skoro ma porazilo. Aj keď po dopočúvaní na mňa dolahla mierna depresia, knižku rozhodne odporúčam všetkými desiatimi. Navyše to je celé v skvelej interpretácii Pavla Rímskeho, ktorého hlas sa k tomuto dielu dokonale hodí.

Metro 2034 review

07.07.2018 Verified purchase

Metro

Knižka nie je zlá ale oproti 2033jke je to strašný pokles. Možno keby bola napísaná ako prvá tak by som na to hľadel inak, ale bohužiaľ sa človek neubráni porovnávaniu s prvou časťou. Ono by to bolo super keby to bolo osekané o zbytočné filozofovanie a skrátené na poviedku. Z ďalšími troma poviedkami to mohlo vyjsť ako príbehy z metra. Ale takto, ako samostatný román mi to príde slabé. Čo sa týka interpretácie, tak som veľmi spokojný v oboch pripadoch. Aj napriek tomu, že ma knižka po príbehovej stránke sklamala, strašne sa teším na metro 2035

Sára review

29.06.2018 Verified purchase

Ďalšia skvelá knižka

Ďalšia skvelá knižka od Dominika Dána. Tentoraz troška netradičná v tom, že s vyšetrovateľmi sa stretneme až cca v polovičke knižky. Zo začiatku mi to troška vadilo ale na koniec som bol rád, že nas autor oboznámil s udalosťami a postavami okolo vraždy. Aspoň sa nikto nemôže sťažovať, ze sú knižky Dominika Dána podľa rovnakej šablóny. Dej sa mi moc páčil a interpretácia bola ako vždy na jednotku. Teraz už len znova nedočkavo čakať na ďalšiu knižku.

V lese visí anděl review

27.06.2018 Verified purchase

Dobrá knižka ale..

Musím sa priznať, že z knižky som nebol až tak nadšený ako niektorý poslucháči ale rozhodne som sa nenudil. V prvom rade mi fakt vadilo, že tu nikto nezdvíha telefón aj napriek tomu, že sa vyšetrujú vraždy malých detičiek. Detektívi radšej riešia svojich vlastných démonov, miesto toho aby sa na plno venovali prípadu. Nech sa autor snaží akokoľvek svojich hrdinov prezentovať ako nadpriemerne inteligentných, stále som mal pocit, že prípad vyšetruje banda neschopných hlupákov. A to ani nehovorím o vyslovene nelogickom správaní v niektorých situáciách. Ale napriek tomu má knižka svoje pozitíva a určite si dám do ucha aj ďalší počin od Samuela Bjørka. V mojom prípade sa jednalo o prvú knižku, ktorú celú načítala jediná ženská interpreta a musím sa priznať, že som bol milo prekvapený. Príjemný hlas pani Špalkovej sa mi dobre počúval a aj napriek malým výhradám sa teším na ďalšiu knižku v jej podaní.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Do vody review

29.05.2018 Verified purchase

Dobrá audioknižka

Knižku som si zakúpil už dávnejšie, vlastne hneď ako vyšla, ale dlho som sa jej vyhýbal kvôli niektorými negatívnym recenziám. Nakoniec musím konštatovať, že celkom zbytočne. V postavách som mal prehľad a aj keby nie, tak knižka je písaná tak, že vo väčšine prípadov keď skončí dej z pohľadu jednej postavi, tak pokračuje z pohľadu druhej, ktora sa buď bavila s tou predchádzajúcou alebo bola na rovnakom mieste. Takže sa poslucháč v deji orientuje bez problémov. Preto si myslím, že ak niekto pri počúvaní strácal niť buď nedaval pozor alebo nie je až taký skúsený čitateľ/poslucháč. Knižka sa mi páčila asi rovnako ako Dívka ve vlaku a rozhodne som zvedavý na autorkin ďalší počin. Dokonca som bol spokojný aj s interpretáciu na ktorú sa niektorý poslucháči sťažovali. Za mňa rozhodne odporúčam. Možno to chce viacej kľudu ale rozhodne to nie je hra o tóny kde je fakt veľa postáv.

Exorcista - Souboj s ďáblem review

21.05.2018 Verified purchase

Skvela knizka

Knizka Exorcista bola naprosto vynikajuca. Patrí do kategórie audioknižiek, ktoré má poslucháč problém vypnúť. Dopočúval som ju za dva aj pol dňa a mrzelo ma zakaždým keď som ju musel zastaviť. Okrem skvelého deja dávam palec hore aj za super spracovanie a knižku radím medzi svoje top tituly, ktoré som na audiolibrix zakúpil. Rozhodne odporúčam. A teraz si idem pustiť film 😉

Nekonečný příběh review

18.05.2018 Verified purchase

Krásna knižka

Knižka ma veľmi potešila hlavne z toho dôvodu, že som ani len netušil, že film bol natočený podľa knižky. Pri počúvaní som sa hneď vrátil do detských čias a znova som prežíval skvelé dobrodružstvá s hlavnými hrdinami. Film zachytáva necelú prvú polovičku knižky, takže sa mi dostalo mnoho nových krásnych dobrodružstiev. Knižku je možné odporučiť každému bez rozdielu veku. A vzhladom na skvelú interpretáciu snáď ani nie je možné aby bol niekto nespokojný.

Severská mytologie review

02.05.2018 Verified purchase

Úplná lahôdka

Naprosto skvelá záležitosť. Hned ako som knižku zbadal tak som si ju zakúpil a počúval vždy keď sa dalo až kým neskončila. Knižky o severskej mytológii sú u nás takmer nezohnateľná záležitosť (napr. knižku od Heleny Kadečkovej - Súmrak bohů nedokážem zohnať už niekoľko rokov) preto ma toto vydanie nesnierne potešilo. Obrovská vďaka Neilovi Geimanivi za toto spracovanie severskej mytológie v kocke a tiež OHB za to, že toto dielo spracovali ako audioknižku. Spracované to je super od zvukových doprovodov až po skvelú interpretáciu pána Soukupa. Odporúčam všetkými desiatimi a asi si to pustím celé ešte raz.

Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu review

26.04.2018 Verified purchase

Super

Po Muskovi a Jobsovi som sa pustil do životopisu ďalšieho významného človeka dnesnej doby. Knižka je velmi putavá a zaujímavá ale na Jobsa to nemá a za Muskom zaostáva len kúsok. Ale rozhodne stojí za to a v niektorých pasážach sa Bezosov život prelína so spomínanými dvoma inovátormi. Je úžasné ako si niektorý ludia dokážu ísť za svojou víziou. Človek da dozvie ako sa zavádzalo mnoho inovácií, ktoré su dnes pri internetovom nákupe (aspoň u tych väčších predajcov) štandardom. Nechcel by som pracovať pre amazon ale klobúk dole za nápady ktoré uľahčili zákazníkom mnoho vecí.

Elon Musk review

08.04.2018 Verified purchase

Super

Po Jobsovi ďalší vynikajúci životopis, ktorý by si mal vypočuť každý, kto sa zaujíma o technológie alebo má rád motivačné príbehy. A ak nepatríte ani do jednej kategórie knižka stojí za to aj tak. Silný príbeh človeka, ktorý formoval a formuje technológie a určite o nom ešte budeme počuť. To všetko podané vo vynikajúcej interpretácii Filipa Švarca, ktorého mierne "drzí" hlas sa k tomu vyslivene hodí.

Soumrak dne Rating

31.03.2018 Verified purchase

Nesmírný review

25.03.2018 Verified purchase

Dobrá knižka

Nesmírný sice nepatrí medzi tie najlepšie Olsenovky, skôr taký jeho priemer ale musím sa priznať, že koniec bol pre mňa úplne nečakaný a ani vo sne by ma nenapadlo, kto je vrah. Interpretácii nemám absolútne, čo vytknúť je skvelá ako vždy. Len tak troška dúfam, že Karl začne v ďalšej časti riešiť svoj vlastný prípad.

Praha NOIR review

14.03.2018 Verified purchase

Praha neNOIR

Na úvod by sa asi patrilo povedať, že väčšina poviedok okolo žánru Noir ani neprešlo. To by možno ani tak nevadilo ale nazov potom trošku zavádza. Kvalita poviedok je strašne nevyrovnaná. Dosť ich je priemerných a človek si už za deň ani nespomenie o čom boli, niektoré sú vyslovene s***ky ako Olda č. 3 alebo lepší život a zopár moc dobrých ako opukovy kruh alebo Raymonda Chandlera pripomínajúca Mrtva holka z čertaku. A jedna vynikajúca a to Život a dílo baronky Mautnicove. Našťastie interpretácia pri všetkých je buď skvelá alebo aspoň lepšia.

Výjimeční lidé review

14.03.2018 Verified purchase

Nebolo to zlé

Výjimemeční lidé bola moja prvá skúsenosť s Petrom Mayom. Vdaka skvelej interpretácii to bol príjemný zažitok. Aj keď som pri knižke nemal problém stlačiť stopku a dej pre mňa nemal až taký spád, rozhodne sa nebudem brániť ďalším knižkám s Enzom. Ale pred tým asi vyskúšam knižky o ostrove Lewis, na ktorú sa mnoho ľudí v recenziách odkazuje.

Čierna hra: Vláda mafie review

01.03.2018 Verified purchase

Skvelá knižka

Čierna hra je určite zatial najlepšia Karikova knižka z mafiánskeho prostredia. Aj napriek tomu, že ostatne knižky mám prečítané, rozhodne by som sa nebránil ich opätovnému čítaniu ušami :-) Interpretácia bola tiež skvelá. Jediné, čo by som spracovaniu vytkol bolo, že keď sa končila stopa tak začala hrať hudba, prerušila sa, a pokracovala na začiatku ďalšej nahrávky. Buď to malo byť spolu alebo vôbec, lebo takto to pôsobilo zbytočne rušivo. Ináč je to len drobná chybička a knižku rozhodne odporúčam.

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

20.02.2018 Verified purchase

V pohode ale

Nebolo to zlé ale má to rovnaké nedostaty ako predchádzajúca časť. V podstate sa to dobre počúva a rychlo to plynie ale dokopy sa tam nič moc neudeje a za pár týždňov si už pravdepodobne ani nespomeniem o čom to bolo. Je to zatial určite najslabšia časť ale ked vydajú ďalší diel, tak si ho určite vypočujem.

PAX 5: Sluhové zla review

17.02.2018 Verified purchase

Pax 5

Minimálne rovnako dobré ako predchádzajúce časti. Stále sa niečo deje, dej plynie pekne rýchlo až je zrazu koniec. Len škoda, že ďalšia časť zatial nie je k dispozícii. Interpretácia na jednotku ako vždy.

PAX 3, 4: Dívka ze záhrobí, Neviditelný zloděj review

03.02.2018 Verified purchase

Super

Ďalšie skvelé dve časti PAX. Človek je hneď zvedavý na ďalšiu časť. Aj keď si myslím, že tie konce by mohli byť viacej uzatvorené. Ďalší pax obsahuje už len jednu časť ale keďže chcem vedieť ako bude príbeh pokračovať, tak ten jeden kredit obetujem. Interpretácia je ako vždy - skvelá. Rozhodne odporúčam ale pozor! Hrozí závislosť :-)

Co by můj syn měl vědět o světě review

28.01.2018 Verified purchase

Nebolo to zlé ale..

Knižka nie je zlá ale o svete asi nikoho nič nenaučí. Niektoré pasáže sa mi páčili, iné vôbec. Mám ročnú dcérku ale spisovateľ mi prišiel v mnohých situáciách ako trkvas. Potešilo ma mnoho popkultúrnych odkazov ale moc mi nesadol humor, ktorý mi neprišiel od srdca ale vykonštruovaný a tým pádom silený. Každopádne ma knižka bavila a uvítal by som dlhšiu stopáž. Najväčšie plus je asi to, že som dostal strašnú chuť niečo podobné napísať svojej dcérke.

Pohádky pro neposlušné děti (komplet) review

20.01.2018 Verified purchase

Strašné sklamanie

Ešte keď som chodil na základnú školu, tak mi spolužiačka požičala knižku Rozprávky pre neposlušné deti. Vtedy som z nej bol nadšený. Teraz som si ju v nostalgickom opojení zakúpil a musím sa priznať, že som bol velmi sklamaný. V prvom rade mi nesadla absolutne otrasná interpretácia, kvôli ktorej som nakoniec knižku ani nedopočúval. Aňa Geislerová je sice super herečka ale toto mi absolútne nesadlo. A čo sa týka samotných príbehov, tak tie mi prišli neuveritelne rovnaké. Všetky podla jednej šablóny. Niekomu sa to určite bude páčiť ako mne keď som bol mladší ale v mojom prípade to bolo len potvrdenie, že niektoré veci je lepšie nechať v spomienkách.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti review

20.01.2018 Verified purchase

Pekna rozprávočka

Už nejakú dobu som si chcel pozrieť rovnomenný film od Tima Burtona ale vždy si radšej, ak je možnosť, prečítam najprv knižku (alebo vypočujem). Tak som sa pustil do počúvania. Je to pekný príbeh a hlavne prvá polovička bola úplne super a tajomná. Ale bohužiaľ finále knižky mi prišlo troška poslabšie. Každopádne sa teším na ďalšie časti a som zvedavý ako bude príbeh pokračovať. Najviac by som ale chcel vyzdvihnúť interpretáciu, ktorá bola naprosto skvelá. Myslím, že to bola moja prvá skúsenosť s pánom Dvořákom ale rozhodne nie posledná. Už sa teším ako dcérka povyrastie a budeme si púšťať takéto hororové rozprávky.

Marco review

04.01.2018 Verified purchase

Stále dobré

Je síce pravda, že Marco patrí medzi tie slabšie časti o oddelení Q, ale aj napriek tomu mi dej pekne ubiehal a nemôžem povedať, že by som sa nudil. Aj vďaka stále naprosto skvelej interpretácii je to rozhodne knižka, ktorá stojí za vypočutie a pre Adler Olsenovích fanušikov naprostá povinnosť.

Složka 64 review

27.12.2017 Verified purchase

Najlepšia časť

Naprosto vynikajúca záležitosť. Momentálne mám za sebou prvých päť knižiek ale všimol som si, že zrovna tú najlepšiu som nehodnotil. Ak by som mal zostaviť osobný rebríček knižiek o oddelení Q bol by nasledovny: 1- složka 64, 2- zabijáci, 3- Marco, 4- žena v kleci, 5- vzkaz v láhvi. Okrem toho každú jednu časť posúva o niekolko levelov vyššie naprosto skvelá interpretácia Igora Bareša. Už sa teším na poslednú časť- Nesmírný.

Janko Hraško review

27.12.2017 Verified purchase

Klasika

Janka Hráška pozná hádam každý v našich končinách. Je presne taký ako si ho pamätám. Je to pekná rozprávka ale sú aj lepšie. Každopádne je to krásne načítané a pre deti pred spaním super. Kvôli dĺžke aj na viac zaspávaní.

Vzkaz v láhvi review

24.12.2017 Verified purchase

Nebolo to zlé ale...

Musím konštatovať, že Vzkaz v láhvi, aspoň podla môjho osobného názoru, je asi najslabšou knižkou o oddelení Q. Samozrejme to neznamená, že by bola knižka zlá. Stále ide o veľmi kvalitné dielo, ktoré rozhodne stojí za to. Problém je asi v tom, že po naprosto skvelých zabijákoch som mal ako čitateľ príliš veľké očakávania. Každopádne knižku môžem jedine odporučiť a myslím si, že nudiť sa pri nej nikto nebude.

Perinbaba a iné rozprávky review

23.12.2017 Verified purchase

Pre deti super

Celkom pekná zbierka rozprávok. Pre dospelého síce nie tak atraktívne ale pre deti super. Rozprávočky sú krátke, ich výber je pestrý a interpretácia je úplne skvelá. Ja osobne som ich púšťal malej dcérke pri kočíkovaní a svoj účel splnili. Dcérka zaspala väčšinou ešte behom prvej, čo je cca 6 minút. Pre deti rozhodne odporúčam.

Cigaretka na dva ťahy review

18.12.2017 Verified purchase

Dána nie je nikdy dosť

Ďalšia skvelá záležitosť od dvojice Dán/Geišberg, ktorá má jedinú chybu. Je tak pútavá, že som ju nedokázal prestať počúvať, kym neskončila a teraz znova musím čakať pokiaľ nevíde ďalšia. Vôbec by mi nevadilo keby každý mesiac vyšla aspoň jedna, tak ako tomu bolo teraz pred vianocami.

Žiješ iba dvakrát review

16.12.2017 Verified purchase

Slabšie ale stále na vysokej úrovni

Nebola to zla knižka ale od Dominika Dána by som to zaradil medzi tie slabšie. Možno v tom hrá rolu aj to, že knižku som počúval hneď po Nehanebnom neviniatku, čo naopak považujem za jednu z najlepších Dánovich knižiek. Ďalšia vec, čo mi trošku vadila bola, že značná časť deja sa točí okolo Kukyho a jeho starostí s mamou, čo v konečnom dosledku malo svoj zmysel a pravdepodobne sa to odrazí aj v ďalšej knižke ale táto dejová línia mi prišla troška moc detailná a strašne moc depresívna. Ako vždy skvelej interpretácii nemám absolútne, čo vytknúť. Aj napriek tomu, že mám svoje výhrady stále ide o skvelú knižku, ktorá rozhodne stojí za pozornosť a nemala by chýbať v knižnici žiadneho "dánofila", či už v podobe knižnej alebo digitalnej.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Nehanebné neviniatko review

13.12.2017 Verified purchase

Skvelé

Po dlhšej dobe tu máme ďalšiu pecku od Dána a já sa musím priznať, že knižku by som kľudne zaradil medzi to najlepšie, čo som od autora čítal. Netuším, či to bolo prestavkou medzi knižkami alebo správne zamotaným dejom, no knižku som nedokázal prestať počúvať až kým neskončila. Interpretáciu Mariána Geišberga asi ani nemá zmysel komentovať lebo je naprosto skvelá ako vždy.

Vražda v Orient expresu review

21.11.2017 Verified purchase

Paráda

Skvela audioknižka po všetkých stránkach. Musím sa priznať, že to je moja prvá skúsenosť s Agathou (čo sa knižiek týka) a po tejto skúsenosti som velmi pozitívne naladený na ďalšie diela. Super zamotaný príbeh a vynikajúca interpretácia mi dovolila knižku prerušiť len na nevyhnutný čas, pretože som bol stále zvedaví ako to celé dopadne. Teraz už len skočiť do kina a zistiť ako dopadla filmová verzia.

Prázdné křeslo Rating

20.11.2017 Verified purchase

PAX 1, 2: Hůl prokletí, Grim přízrak review

30.10.2017 Verified purchase

Paradny horor pre deti

Super knizka. Uz sa neviem dočkať kedy malá povyrastie a začnem jej púšťať takéto hororové knižky. Dej plynie pekne svižne a clovek sa ani chvíľu nenudi. Okrem toho je to cele v interpretácii skvelého pána Vondráčka, od ktorého by som počúval aj knižku receptov, keby ju nečítal. Jedinú výtku mám k zvukovým predelom. Normálne mi nevadia alebo vyhovujú ale tu sú naprosto otrasné a neprimerane dlhé. Okrem toho je vsetko super. Knižku rozhodne odporúčam a teším sa na pokračovanie.

Rychlé šípy (komplet 3 alb) review

29.10.2017 Verified purchase

Úžasná kniha

Naprosto skvelá záležitosť, ktorá sa musí páčiť jak deťom, tak dospelými. Knizke nemám naprosto, čo vytknúť. Od príbehu po spracovanie bolo všetko na jednotku. Hneď som sa preniesol do detských, skautských čias. Knižku rozhodne odporúčam a dufam, že pribudnú aj ďalšie dobrodružstvá.

Setkání s Rámou review

23.10.2017 Verified purchase

Povinnosť každého sci-fi fanúšika

Úžasná záležitosť. Knižka je uplne premyslená a všetko v nej funguje tak ako má. Prvá polovica sa nesie až v takmer dokumentárnom duchu a čitateľ má pocit ako keby sa to naozaj udialo. Interpretácia je naprosto super a nie je jek čo vytknúť. Povinnosť každého milovníka sci-fi. Toto je jedna z mála knižiek, ktorú by som naozaj rád videl vo filmovej podobe, pod rukou schopného režiséra.

Zkurvenej příběh review

17.10.2017 Verified purchase

Dobrá knižka

Moja prvá skúsenosť s Minierom dopadla velmi pozitívne. Musim sa sice priznať, ze prvú cca hodinku a pól som sa nudil ale potom som sa do toho dostal a knižku som počúval vždy ked bola možnosť. Interpretacia bola tiež super aj keď v mojom prípade bude všetko čo číta Pavel Rímsky super (síce tu má viac priestoru Prokop ale to vobec nevadí). Knižku rozhodne odporúčam a sám sa teším na autorové ďalšie romány.

TO review

04.10.2017 Verified purchase

Viac Kinga

To som mal doma v papierovej podobe uz nejaký ten piatok v policke. Po zhliadnutí filmu som sa rozhodol, že tú hrubú knižku konečne prečítam. Tak si ju čítam a keď som bol zhruba v štvrťke knižky tak mi pipol e-mail s oznámením, že prvá polovica knižky je dostupná na audiolibrix. Tak som chvíľku zvádzal vnútorný boj, či si to mám vôbec kúpiť keď to uz mám rozčítané. Nakoniec som si povedal, že prvotinu od Kinga na audiolibrix musím podporiť a kúpu neľutujem. Samozrejme som knižku začal počúvať od začiatku, čo mi celkom pomohlo viacej sa zorientovať. Interpretácia je super až na írskeho policajta ričiho tozíra. Každopádne sa nevjem dočkať druhej časti (asi sa znova vrátim k papierovej knihe). Audioknižku odporúčam a dúfam, že o ňu bude taký záujem, že sem neskôr pribudne viacej diel od Kinga. (Hlavne tých hrubých)

Hvězdná pěchota review

22.09.2017 Verified purchase

Mierne sklamanie

Z knižky som bol troška sklamaný. Nie, že by to bola zlá kniha ale film sa mi páčil omnoho viac a v tom je možno aj kameň úrazu. Dostal som niečo ulpne iné ako som očakával. Boje ma moc neuchvátili a ani ich tam moc nie je a okrem toho je to už len o konverzáciách o bojoch, vojne a o veciach s tým spojenými. Interpretacia bola síce super prehľadná, co sa postáv týka ale pán Král neskutočne nahlas prehĺta, čo ma tak iritovalo, že som knižku mohol počúvať len v aute kde to nebolo počuť.

Písečný muž review

05.09.2017 Verified purchase

Najlepšia časť

Zatiaľ rozhodne najlepšia knižka s Joonom Linnom. Už koniec predchádzajúcej knižky príjemne navnadil na písečného muža a knižka ma hneď od zaciatku strhla. Pri prvých dvoch knižkách som mal vždy na zaciatku problém vydržať počúvať ale postupne ma niečím zaujali a aj keď mali veľa múch, ako celok boli dobré. Tretia knižka bola zaujímavá už od začiatku ale nemal som problém odtrhnúť sa od nej. A teraz táto, štvrtá časť bola (aspoň podla mňa) úplne super od začiatku až do konca a stale som bol zvedaví, čo bude nasledovať. Aj keď záver knižky bola už skôr len rekapitulácia pre menej pozorného čitateľa (poslucháča). Rozhodne knižku odporúčam a teším sa na ďalšiu časť.

Zabijáci review

22.08.2017 Verified purchase

Paráda

Ďalšia super Olsenovka ešte o niečo lepšia ako prvá časť. Knižka je sice troška netradičná v tom, že už od začiatku pozname vrahov ale to jej nič neuberá na atraktivite. Interpretácia pána Bareša je uplne super a ja sa neviem dočkať ďalšej časti. Rozhodne odporúčam.

Anne of Green Gables (EN) review

22.08.2017 Verified purchase

Príjemné počúvanie

Super knižka. Interpretácia je zrozumiteľná a autorka číta tak akurát rýchlo aby bolo všetkému rozumieť. V rámci slovnej zásoby som rozumel takmer všetkému. Určite vynikajúci štart do počúvania knižiek v anglickom jazyku. Tak a teraz si idem pozrieť seriál Anna zo zeleného domu :-D

Svědkyně ohně review

21.08.2017 Verified purchase

Super

Určite zatial najlepšia Keplerovka, čo som počúval. Ako čitateľ mám konečne k Joonovi nejaký vzťah a nebolo mi ukradnuté, či sa mu niečo stane alebo nie. Celkovo mám pocit, že kvalita knižiek od Keplerovcov má vzrastajúcu tendenciu a konečne sa teším na ďalšiu časť. Na konci bolo celkom lákavo načrtnuté o čo pôjde v ďalšej časti, tak hor sa na Písečného muže.

Paganiniho smlouva review

02.08.2017 Verified purchase

Zaujimava knižka

Mám za sebou druhú Keplerovku a musím priznať, že mam k nej rovnaké výhrady ako k prvej knižke (hypnotizér). Ako celok je to super knižka ale v prvej polovici ma hrozne veľa vecí štvalo. Mnoho nelogických situácii, hrozné správanie niektorých postáv a to celé v strašne zvláštnom štýle písania tretej osoby prítomneho času na ktoré si asi nikdy nezvyknem. Musím sa priznať, že znova som mal zo začiatku, čo je pri audioknižke niekoľko hodín, sto chutí to vypnúť a nedopočúvať pre hore uvedené skutočnosti. Ale nakoniec som našťastie knižku počúval ďalej a dobre som spravil. Knižka sa neskôr prehupne do veľmi zaujímavého príbehu a je plná skvelých nápadov. Síce si dám teraz na chvíľku od Keplerovcov prestávku ale určite som priaznivo naklonený na počúvanie ďalšej audioknižky od tejto dvojice.

Korene zla review

23.07.2017 Verified purchase

Ďalšia super knižka od Dominika Dána

Ďalšia super knižka od ktorej sa čitateľ/ poslucháč nedokáže odtrhnúť, kým neskončí. Gešberg skvelý ako vždy. Jediný nedostatok je znova len v tom, že to celé rýchlo ubehne a znova musíme nejaký čas čakať na ďalšiu audioknižku. Už len dúfať, že to bude čo najskôr.

Totální rauš review

03.07.2017 Verified purchase

Adolf a perník

Skvelá knižka, ktorá nám nenásilnou formou predkladá historické udalosti tak, ako sa o nich v školskom dejepise nedočítame. Pritom sa poslucháčovi/ čitateľovi nesnaží vnucovať názor, že takto to bolo ale ponúka vysvetlenia a dôvody, že prečo to takto mohlo byť. Ja osobne si myslím, že to je pravda a rozhodne by som knižku odporučil. Celé to je v skvelej interpretácii a tých 8 hodín prejde človeku ako voda.

Rudý kapitán review

24.06.2017 Verified purchase

Asi najlepšia Dánovka

Červený kapitán bola úžasná knižka. Ide asi o prvú Dánovku v češtine na čo som si zo začiatku zvykal preto, že som bol zvyknutý, že detektíva Krauza sprevádzal hlas Mariána Gešberga. Ale keďže hlas Martna Stránského (ide o jedného z mojich najobľúbenejších interpretov) ma sprevádzal asi štvrtinou mojej audioknižnice, tak som nemal problém si po chvíli počúvania zvyknúť. Po dejovej stránke ide asi o jednu z najlepších knižiek od Dána vôbec. Takže rozhodne odporúčam. PS: A filmu sa treba vyhnúť oblúkom.

Zbraně vlivu review

24.06.2017 Verified purchase

Pecka

Naprosto úžasná kniha, ktorú odporúčam úplne každému. Človek sa dozvie mnoho vecí o tom ako fungujú rôzne tlaky okolia a ako sa mať na pozore pred rôznymi podvodníkmi. Dá sa tu dozvedieť mnoho o ľudskom správaní a určite sa dozviete niečo nové aj o sebe. Jediná nevýhoda knižky spočíva v tom, že môže celkom dobre poslúžiť aj špekulantom a podvodníkom okrádať ľudí. Interpretácia je naprosto skvelá v podaní Jána Hyhlíka, ktorý knižku prednáša s takou ľahkosťou ako by ju sám napísal.

Žena v kleci review

23.05.2017 Verified purchase

Zaujímavé

Poslednou dobou som celkom často počúval o knihe Marco od Adlera Olsena a hovoril som si, ze si ju vypočujem. Ale vždy keď mám možnosť tak čítam radšej knižky v chronologickom poradí. A keďže u tohoto autora som tú možnosť mal tak som začal pekne od začiatku Ženou v kleci. Nepadol som z toho na zadok ale bol to určite príjemne strávený čas a hlavných hrdinov som si obľúbil, takže urcite budem pokračovať v ďalších dielach od tohoto autora. Dokonca celkom potešil aj humor, čo je na severské krimi trošku netradičné. Interpretácia ako vždy v prípade OHB skvelá. V poslednom čase mám celkom šťastie na audioknižky, podla ktorých boli natočené filmy. Tak hor sa na film kým mám knižku v hlave a potom na ďalšiu časť (ktorá je už tiež sfilmovaná 😉 )

Zmizelá / Gone Girl review

17.05.2017 Verified purchase

Super knižka

Pozor! Spoiler! Zmizelá bola super knižka. Musím sa priznať, že do štvrtky knižky som Nicka totálne neznášal vďaka Emyinmu denníku. Občas som mal na neho také nervy, že som myslel, že to ani nedopočúvam. Tušil som, že vrahom nie je ale tiež som nečakal ten obrat, ktorý nastal. Emy bola riadne psycho len ten koniec ma sklamal. Predstavoval som si ho trošku ináč ale aj napriek tomu to bol skvelí zážitok. Interpretácia bola na jednotku. Knihu by som rozhodne odporučil.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Hypnotizér review

24.04.2017 Verified purchase

Nebolo to zlé ale...

Po dopočúvaní všetkého, čo sa tu dalo zakúpiť od Dominika Dána som sa rozhodol, že sa znova vrátim k severským kriminálkam. Už dlhší čas som poškuloval po Keplerovi, tak som si zakúpil prvý diel, nech to mám pekne chronologicky. Ale musím sa priznať, že som bol mierne sklamaný. Nie je to uplne zlá knižka, hlavne zaciatok bol sľubný. Ale neskôr tam boli veci tak nelogické, že som občas mal sto chutí prerušiť počúvanie a knižku nedopočúvať. Druhá dejová línia na ktorú mnoho čitateľov nadáva sa mi páčila viacej a knižka ma znova zaujala a nakoniec som ju dorazil až do konca. Ako celok to nie je zlé ale mám mnoho výhrad, ktoré radšej nebudem písať lebo nechcem spojlerovať dej. Ešte si určite kúpim od tejto dvojice aj ďalší román ale ak aj v ďalšej knižke budú nechutnosti prevládať nad logikou a hlavné postavy sa budú správať ako v cečkovom filme, tak sa budem nútený s Keplerom rozlúčiť. Interpretácia bola super aj keď som sa občas zľakol keď pán Rímský zrazu skríkol. Audiozážitok hodnotím pozitívne ale knižku neodporúčam čítať po Dánovkách lebo hrozí časté chytanie sa za čelo😁

Deník Bridget Jonesové review

13.04.2017 Verified purchase

Film je lepší

Pre mna bola táto knižka trošku sklamanie. Nestáva sa mi často, že zažijem aby bol film lepší ako predloha. No v prípade Bridget Jonesové to je presne tak. Nie, že by to bola nuda ale ono sa tam dokopy nič moc neudeje a to čo sa udeje prebehne všetko naraz. Bridgetina mama mi v knižke liezla na nervy ešte viac ako vo filme. Mať takú mamu tak ju otrávim. Interpretácia bola super ale aj tak si dám prestávku kým si kúpim ďalšiu časť. Asi si radšej pozrem znova film.

Volání netvora review

04.04.2017 Verified purchase

V pohode doják

Celkom príjemné čítanie aj keď trošku smutné. Interpretácia ako vždy v prípade pána Vondráčka naprosto skvelá. Akurát tá dĺžka (ale to je môj večný problém 😁). Keď bude moja malá staršia asi ju začnem touto knižkou pripravovať na hororovú dráhu, nech kráča v mojich šľapajách ☺

Smrť na druhom brehu review

03.04.2017 Verified purchase

Moja posledná

Smrť na druhom brehu bola ako inak super knižka ale z mojho pohladu má jednu obrovskú chybu. Je to posledná knižka z denniku dobreho detektíva a já teraz nemám čím ukojiť svoju dánovskú závislosť. Už len dúfať, ze ďalšia bude čo najskôr. Boli to pekné dva mesiace strávené z vyšetrovateľmi a prierezom slovenskej histórie. Niektoré knižky si vypočujem určite ešte raz. Rovnako ako všetkým predchádzajúcim dánovkám aj tejto dávam 3 x 5*.

Krv nie je voda review

02.04.2017 Verified purchase

D.D.

Krv nie je voda bola skvelá knižka. Určite patrí medzi to lepšie od Dominika Dána. Tým samozrejme nechcem tvrdiť, že má nejaké zlé knižky. Len niektoré majú pomalší rozbeh. Dúfam, že čoskoro pribudnú ďalšie dánovky lebo už mi zostáva len Smrť na druhom brehu.

Nežná fatamorgána review

26.03.2017 Verified purchase

Ďalšia dobrá Dánovka

Nežná fatamorgána je ďalšia vydarená knižka od D.D. ktorá neohúri, no ani nesklame a veľmi príjemne sa počúva. Za mňa znova za 5* vo všetkých bodoch. Akurát by som bol rád keby boli tie knižky troška dlhšie lebo okrem prvej sa všetky držia cca desiatich hodín a za chvíľu budem mať vypočujté všetko, čo vyšlo v rámci denníku dobrého detektíva.

Jednou nohou v hrobe review

22.03.2017 Verified purchase

Super ako vždy

Ďalšia príjemná Dánovka je za mnou. Určite to nepatrí medzi autorové najlepšie diela ale strata času to tiež nie je. Mne napríklad ani nevadilo rozprávanie z viacerých uhlov pohľadu ako niektorý spomínali v recenziách. Práve naopak. Čitateľ/poslucháč mal aspoň bližší vzťah ku kriminálnikom. Hlavne Tibora mi bolo ľúto. Jediné, čo by som vytkol bol vzťah Zola a "doktora". Raz sa jeden bál druhého a za chvíľu naopak ako by sa autor nevedel rozhodnúť ktorý je alfa. Okrem toho bolo všetko ok. Interpretáciu pri Dánovkach asi ani nemá zmysel komentovať (stopercentná ako vždy).

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Básnik review

18.03.2017 Verified purchase

Básnik

Básnik patrí zatial medzy najlepšie knižky od Dána. Uvidím, čo prinesú ďalšie, keďže ich čítam po poradí ako sú v denníku dobrého detektíva. Síce na konci som mal pocit, že by sa tam hodila ešte aspoň jedna kapitola ale verím tomu, že v nejakej ďalšej knižke by mohli byť dozvuky, pretože aj Básnik nadvezoval na knižku Uzol. Každopádne skvelé dielo už s tradične vynikajúcou interpretáciou, ktoré môžem len odporučiť.

Uzol review

15.03.2017 Verified purchase

Parádny uzol

Na knižkách DD je skvelé, že nehrozí stereotyp ako na príklad, že na začiatku sa stane vražda a ideme vyšetrovať. Zatiaľ každá knižka bola odlišná a veľmi dobre napísaná aj načítaná. V tomto prípade nejde ani tak o vyšetrovanie vraždy ako na náhľad na dobu v ktorej sa dej odohráva. Každopádne sa znova jedná o vynikajúce dielo v ktorom sú položené základy pre ďalšiu knižku - Básnik, ktorú mám rozpočúvanú asi do polovice ale zatiaľ to vypadá tak, že to je najlepšia knižka od DD (aspoň podľa môjho názoru).

Mucholapka review

13.03.2017 Verified purchase

Super pokračovanie

Moje slúchadlá ešte ani nestihli vychladnúť po tom ako som dopočúval muchu a už som si do uší servíroval mucholapku. Samozrejme aj teraz mi bol poskytnutý skvelý zážitok a keďže som zostal závislý na dvojici Dán - Geišberg, peňaženka zaplakala a já som si rovno kúpil všetky dostupné do teraz vydané audioknižky. Zatiaľ neľutujem peniaze ani za jednu a jediné, čo ma trápi je absťák, ktorý nastane keď vypočujem poslednú. Jediné, čo môžem povedať ku všetkým audioknižkám spracovaním podľa Dominika Dána je: POZOR!! Hrozí závislosť!

Mucha review

11.03.2017 Verified purchase

Dalsia super časť

Ďalšia vynikajúca knižka, ktorá predchádza ešte lepšej mucholapke. Asi nemám čo vytknúť. Prednes skvelý, ešte lepšie ako keby som si knižku čítal sám. Jedinou nevýhodou na knižkách D.D. je to, že človek chce hneď ďalšiu.

Cela číslo 17 review

10.03.2017 Verified purchase

Stale vysoká kvalita

Moja druhá knižka od DD, Cela číslo 17 síce nebola až taká dobrá ako prvá (Popol všetkých zarovná) ale stále sa jedná o vynikajúcu záležitosť a já som sa pri jej počúvaní ani chvíľu nenudil. Práve naopak. Hlavne v druhej polovici som bol stále zvedavý, čo bude nasledovať a nedokázal som vytiahnuť slúchadlo z ucha. Interpretácia je taktiež stopercentná. Jediná vada je, že sa zo mňa stáva závislák a Mucha ohrozuje moju peňaženku 😁

Popol všetkých zarovná review

07.03.2017 Verified purchase

Prvé stretnutie

Práve mám za sebou prvú skúsenosť s Dominikom Dánom a musím konštatovať, ž som spokojný. Veľa ľudí mi ho odporúčalo ale vždy mi do toho prišla iná knižka a nebiť Audiolibrix ešte by to pravdepodobne zopár piatkov potrvalo. Bola to super knižka a ja som sa teraz pravdepodobne zaradil do Dánovho fanklubu. Vzhľadom na to, že na audiolibrix je celkom dobrá zásoba jeho audioknižiek tak mám pekných pár dní o zábavu postarané. Už si na to len nájsť čas. Ale späť ku knižke. Bavila ma od začiatku do konca, páčila sa mi skvelá chémia medzi hlavnými vyšetrovateľmi a potešil aj humor, ktorého v severských krimi knižkách, ktoré som do teraz počúval moc nebolo. Veľkým kladom je aj to, že sa to odohráva na Slovensku a opisuje udalosti nie tak moc vzdialené. Už by ma len zaujímalo čo z knižky je fakt a čo fikcia. Interpretácia Mariána Geišberga bola tiež super. Knižku rozhodne odporúčam a idem sa pustiť do ďalšieho prípadu.

Steve Jobs review

02.03.2017 Verified purchase

iGenius

Naprosto úžasná knižka. Jobsa môže človek milovať, nenávidieť, obdivovať ale najskôr všetko naraz. Je az neskutočne koľko toho dokázal jeden človek. Samozrejme vždy mal okolo seba skupinu skvelých ľudí ale jeho vizionárske a vodcovské schopnosti mu nikto uprieť nemôže. Až mi bolo ľúto, že som vždy používal výrobky konkurencie 😁 Knižka je síce dosť dlhá ale ani na chvíľu som sa nenudil a strašne sa mi páčilo, že Jobs bol zobrazovaný taký, aký bol zo všetkými pozitívami aj negatívami (a že ich bolo požehnane). To všetko v tradične skvelej interpretácii pána Stránského robí z audioknižky úžasný zážitok.

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV review

24.02.2017 Verified purchase

Príjemné prekvapenie

Musim sa priznať, že z počiatku som bol skeptický voči tejto knižke. Po rôznych recenziách som sa obával, že pôjde o brak parazitujúci na Larssonovej úspešnej sérii.Ale nakoniec som bol milo prekvapený. Celkom sa mi páčilo nadviazanie na poslednú časť so všetkými známymi postavami. Aj štýl písania mi prišiel podobný tomu Larssonovmu. Je pravda, že postavy sú troška iné a nemalo to taký spád a napätie ako predchádzajúce knižky ale aj tak sa jedná o kvalitné dielo. Akurát si myslím, že autor mohol na úvod alebo záver knižky vzdať nejaký hold Stiegovi keď sa rozhodol pokračovať v jeho diele. Knižke určite dosť napomohla aj interpretácia Martina Stránského na ktorého som bol zvyknutý už z predchádzajúcich častí. Rozhodne sa teším na ďalšiu časť a aj keď to už nie je Stieg Larsson som rád, že aj napriek jeho úmrtiu séria pokračuje.

Roden24 review

23.02.2017 Verified purchase

Príjemné počúvanie

Roden24 bola celkom príjemná knižka na počúvanie ale na môj vkus strasne krátka. Už pred kúpou som si vravel, že za tak krátky čas sa tam nič nemôže udiať a myslím, že som mal takmer pravdu. Zaujímavá hlavná myšlienka by si zaslúžila podla mňa viacej priestoru. Boli tam tri zaujímavé pasáže (umelec, kanibalizmus a podvadzanie - nieje to spojler, kto nečítal nepochopí) ale okrem toho ma to moc nezaujalo. Našťastie je to velice príjemne interpretované, takže sa to super počúva. Podla mňa knižka stojí za pokus. Aj keď nenadchne, pobaví. A v prípade, že sa niekomu moc zapáči vzhľadom na dĺžku nie je problém s opätovným vypočutím.

Vinnetou (komplet) review

19.02.2017 Verified purchase

Stará dobrá klasika

Veľmi príjemné spracovanie nestarnúcej klasiky. Mal som potrbu trošku si napraviť chuť na Vinnetoua po tej hrôze, ktorou sa nás snažili nakŕmiť televízie počas vianočných sviatkov. Aj keď dávam prednosť neskrátením verziám knižiek toto dielo sa mi príjemne počúvalo a občas ma zaviala vlna nostalgie. Jediné, čo by som vytkol bolo občasné zlé ozvučenie. Musel som si niektoré pasáže pretočiť aby som rozumel, čo rozprávajú. Ináč spokojnosť za prijateľnú cenu.

Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III review

17.02.2017 Verified purchase

Vynikajúce ukončenie

Dopočúvaním tretej knižky som ukončil sériu o nepríjemných dôchodcoch od Larssona a je mi naozaj veľmi ľúto, že už nie je medzi nami a ja už nemam možnosť si prečítať ďalšiu knižku od tohoto skvelého autora. Tretia knižka je tiež veľmi kvalitná a vďaka interpretácii pána Stránského skvelo počúvatelná. Jediná nevýhoda je tá, že knižku nie je možné počúvať bez prečítania/ počúvania predchádzajúcej časti lebo druhá a tretia časť je v podstate celok rozdelený na dve knihy. Rozhodol som sa, že si vypočujem ďalšiu časť aj keď ju napisal iný autor tak tomu skúsim dat šancu hlavne kvôli interpretácii.

Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II review

16.02.2017 Verified purchase

Skvelé pokračovanie

Dívka, která si hrála s ohněm je super pokračovanie. Celú trilógiu som už čítal ale aj tak som mal chuť znova sa pustiť do dobrodružstiev Mikaela a Lizbeth. Príbeh je strhujúci a poslucháč je stále zvedaví, čo bude nasledovať ďalej. To celé interpretované Martinom Stránským (ten človek má geniálny hlas) činí z audioknižky naprosto skvelý zážitok. Knižka má otvorený koniec na pokračovanie ďalšej časti, ktorú už mám rozpočúvanú a podla môjho názoru si celá trilógia od Stiega drží veľmi vysokú úroveň. Rozhodne odporúčam všetky časti.

Temnota review

06.02.2017 Verified purchase

Tak .. a mám to za sebou

Vypadá to, že som dopočúval poslednú časť z audio antológie

9 Krokov k Temnote. Temnota bola vynikajúca časť obsahujúca dve podarené diela. Prvá poviedka Drakulův host od Brama Stokera bola príjemná a atmosferická a ja som sa v spomienkach nostalgicky vrátil k svojej prvej knižke vôbec - áno bola to Drakula. Poviedka ma natoľko navnadila, že si Drakulu asi v blízkej dobe znova prečítam. A posledná poviedka Komnata ve věži patrí určite k tomu najlepšiemu z celej tejto zbierky poviedok. Vynikajúca poviedka po ktorej si na jej autora pána Bensona určite ´´posvietim´´ :))

Interpretácia a zvuková kulisa znova úplne super.

Keďže sa jedná o poslednú časť celku asi by nebolo na škodu menšie zhrnutie. Čo sa týka poviedok majú síce kolísavú tendenciu ale tých lepších je tam rozhodne viacej a aj tie menej dobré sa vďaka skvelej interpretácii skvelo počúvajú.Celkovo interpretácia celého diela a aj zvuková stránka bola na vysokej úrovni a ohľadom zvuku nemám jedinú výtku. Možno by bolo celé dielo na štyri hviezdičky ale u mňa je to za päť, pretože je to skvelý projekt a já budem vďačný za každú ďalšiu zbierku hororových poviedok v audio podobe. Obe palce hore

O lásce a dalších citech review

05.02.2017 Verified purchase

Deviaty krok

Deviaty krok k temnote s názvom O lásce a dalších citech bol bohužiaľ zase jeden s tých slabších. Nájemnicí chaty pod cedry bola (aspoň v mojich očiach) totálna slabota aj keď spracovanie bolo vynikajúce a bola tam zakomponovaná krásna hudba. Druhá poviedka pod názvom Snem o rudých rukou bola už o niečo lepšia, ale stále sa nejednalo o žiadny zázrak. Každopádne interpretácia bola v oboch prípadoch skvelá a obe poviedky sa príjemne počúvali. Teraz mi už nezostáva nič iné len sa pustiť do Temnoty

Dotek Smrti review

05.02.2017 Verified purchase

Osmi krok

Ôsmim krokom som si znova napravil chuť. Po pomerne slabom siedmom kroku nasledovali dve poviedky od R.E. Howarda od ktorého som mal možnosť čítať skvelú zbierku poviedok Zpátky do temnoty. Prvá poviedka Příšera z mohyly mala velice dobre budovanú atmosféru ale trošičku ma sklamal koniec. Druhá poviedka Dotek smrti bola celá skvelá a potešil aj úsmevný koniec. Interpretácia bola znova na jednotku a veľmi sa mi páčili aj zvuky dokreslujúce atmosféru hlavne v prvej poviedke. Ešte deviaty krok a potom hor sa na temnotu:))

Přízrak review

05.02.2017 Verified purchase

Mám za sebou siedmy krok

No, siedmy krok bol zatiaľ najväčším sklamaním. Prvá poviedka od M.R. Jamesa - Jen hvízdni, chlapče, a já přiběhnu je síce o niečo lepšie ako Strašidelný domeček pro panenky v prvom kroku ale nejedná sa o nič extra. A poviedka Stalo se ve škole bola úplná slabota. Interpretácia bola našťastie super ako vždy, tak aspoň sa poviedky príjemne počúvali. Dúfam, že ďalšia časť bude znova stáť za to.