User Peter's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Sestřelen review

14.04.2021 Verified purchase

Veľká škoda, že je to skrátená verzia.

Veľká škoda, že je to skrátená verzia. Interpretácia Jiřího Ornesta presna k tejto knihe sedí. Načítal ju bravúrne so cťou a rešpektom k pánovi Fajtlovi. Od úplného začiatku až do konca absolútne strhujúci, mrazivý životný príbeh jedného z najznámejších českých stíhacích pilotov za 2.svetovej vojny. Akoby som čítal denník pána Fajtla.

Tu je škoda niečo písať. Vypočujte si to ľudia. Nemám viac slov.

Bombardér T-2990 se odmlčel review

14.04.2021 Verified purchase

Česť a večná pamiatka všetkým, ktorí bojovali za 2.svetovej vojny proti fašizmu.

Kto nepočul asi neuverí. Strhujúci príbeh českého letca za 2. svetovej vojny. Autentické, neprikrášlené, pravdivé. Pokiaľ by som si nevypočul túto audioknihu, neveril by som, čo všetko si nielen pán Bufka, ale určite aj mnoho našich a iných pilotov za 2.svetovej vojny zažilo. A koľkí z nich neprežili...

Dnes v tejto dobe mi príde toto posolstvo obzvlášť vhodné pre každého muža. Veľa mužov si žije v pohodlí s okamžitou dostupnosťou k pôžitkom a teplému pohodlíčku. Práve to je však veľký kameň úrazu. Táto audiokniha ukazuje iný pohľad... Čo si prežil pán Bufka, to... Vypočujte si aspoň ukážku a audioknihu si kúpte. Dobrá investícia.

Interpretácia mi však veľmi nesadla, no asi v polke knihy som si zvykol. Mám pocit, že hlas pána Třebického sa k tejto audioknihe veľmi nehodí. Skôr by som si v jeho podaní vypočul veselohru, než túto knihu.

Česť a večná pamiatka všetkým, ktorí bojovali za 2.svetovej vojny proti fašizmu.

Šarlatán review

04.02.2021 Verified purchase

Výborné, drsné a na zamyslenie.

Výborná interpretácia Lukáša Hlavicu, robí túto audioknihu ešte lepšou, než je. Pán Hlavica číta s citom, zaujatím, robí pomalé prestávky, dodáva celému dielu dobrý spád a v jeho hlase je značná miera tajomna. Naostatok ma presvedčil už pri tom ako nahovoril Čarodejovho učňa. Skvelé. A čo náš Šarlatán? Audiokniha je presný scenár k rovnomennému filmu. Preto sa dej môže zdať mierne rozkúskovaný, no celkovo všetko do seba dobre zapadá. Pokiaľ by som si nevypočul túto audioknihu o pánovi Mikoláškovi by som nič nevedel. Jeho život bol pestrý, ťažký a veril svojmu poslaniu. To, čo robil prinášalo prospech všetkým. Prešiel si mnohými skúškami a napriek tomu stále dôveroval. Dôveroval, že tam, kde je- je správne. A že to, čo robí - je tiež správne. Oceňujem záverečnú kapitolu v ktorej pán Klíma / autor scenára / rozpráva o tom ako to v skutočnosti s pánom Mikoláškom bolo, ozrejmuje fakty a porovnáva ich so scenárom. Možno sa dozviete, že celý scenár je vymyslený...? Alebo čo je v ňom pravdy na základe skutočných historických údajov? No... nebudem prezrádzať. Dozviete sa všetko v audioknihe, ktorú jednoznačne odporúčam. Dobré dielo po všetkých stránkach.

Planeta opic review

03.01.2021 Verified purchase

Príbeh na zamyslenie

Väčšina z nás videla kultový film z roku 1968. Je normálne, že audioknihu k filmu prirovnávame. Aká je však audiokniha v porovnaní s filmom? No, je pestrejšia, hlbšia, dejovo farbistejšia. Na rozdiel od filmu, má však pomerne rýchly a strmý záver. Akoby Pierre Boulle bol už z písania unavený a chcel príbeh rýchlo dokončiť... No každopádne záver a aj celá audiokniha stojí za zamyslenie, pretože ponúka silný a mrazivý odkaz obzvlášť v dnešnej dobe... Páčila sa mi interpretácia pána Novotného. Číta tajomne, akoby si román čítal pod dekou, len tak pre seba. K deju a atmosfére audioknihy sa to však veľmi hodí. Odkaz, ktorý toto dielo ponúka si musí dešifrovať asi každý sám. Alebo si položiť aspoň otázky- Naozaj sa to môže stať? Sme na tej ceste, aby sa toto stalo?

Povídky review

01.01.2021 Verified purchase

Nádherné.

Krásne. Precítené. Živé. Voňavé. Nádherné opisné poviedky, ktoré Vás privedú k tomu, že budete cítiť mokrosť vody, šum jelší na brehoch potokov, či zvuky krokov na ceste k rieke. Nevedel som, že v pánovi Pavlovi nájdem tak veľkého autora. Toto je krása. Bože, to je také živé... Počúvajte v počúvaní... Ďakujem.

Himálaj učitelka života review

01.01.2021 Verified purchase

Je toto cestopis... ?

Trochu sklamanie. Čakal som opisy Indie, miest, zážitkov, pocitov, zapotených myšlienok, zablatených topánok, či jaziev na pokožke. Ak v tejto audioknihe hľadáte vyššie napísané, nenájdete to tam. Dovolím si napísať toto- Dielo nie je o Indii, nie je cestopisom. O čom teda je? Cítim a chápem to takto. Autorka má prísť, alebo už príde na konkrétne miesto a pri presune, na miesto, alebo priamo na mieste premýšľa nahlas o rôznych problémoch v spoločnosti, či hovorí o jej názoroch. Problém však je, že týmto sa text dostáva oveľa viac do akejsi vnútornej roviny, než aby odokrýval cestopisné zážitky, či postrehy. Áno v mnohých veciach s autorkou súhlasím a je cítiť, že má na veci otvorený ucelený a vyzretý názor. Je veľmi vnímavá a všíma si, čo sa okolo nej a hlavne v nej deje. No to, kvôli čomu som po tejto audioknihe stiahol, mi nepriniesla. No to neznamená, že je to zlé, či menej dobré dielo. No asi malo mať iný názov... Pochválim však interpretáciu pani Rykrovej, ktorá mi na rozdiel od jednej audioknihy, ktorú tiež nahovorila, tentokrát sadla na mieru. Veľmi príjemný bol aj hudobný predel medzi kapitolami. Celkovo? Neviem, pre mňa mierne sklamanie, no pokiaľ by som mal túto knihu na papieri, asi by som mal z nej viac. Je tam veľa názorov, postrehov, ktoré pri počúvaní ľahko uniknú a je ťažko sa k nim v MP3 prehrávači vracať. Ak hľadáte pútavý cestopis, skúste podľa mňa hľadať niekde inde.

Taktne o tráviacom trakte review

01.01.2021 Verified purchase

Trefné.

Je to lepšie, než som si myslel. Audiokniha je veľmi dobre nahovorená, interpretka má zvučný, jasný hlas a veľmi dobre frázuje. Chýbali mi tu však krátke hudobné predely, medzi kapitolami, no to je maličkosť. Dozviete sa tu mnoho podnetných informácií o fungovaní nášho tela. A nielen to. Je to akýsi výlet pod mikroskop. Veľa vecí je rozobratých detailne a z iných perspektív, než sme na to zvyknutí. Smer audioknihy je poňatý viac rozumovo-biologicky. Všimol som si spomínanie antibiotík, či liekov, alebo klasických západných prostriedkov používaných v západnej medicíne. Keďže som zástanca skôr alternatívnych prístupov k zdraviu, /napríklad čínska medicína/, občas to v audioknihe zaváňalo príliš rozumom, než intuíciou. Áno, rozum je dobrý, no ak ho je veľa, potom sa na každú bolesť hlavy berú lieky, ktoré príčinu neriešia. Naopak- len potláčajú a vytvárajú stále točiaci sa kolobeh. Táto audiokniha však v celku ponúka podrobný pohľad do krajiny buniek, tkanív, orgánov a prináša príbehy, ktoré sa odohrávajú len niekoľko milimetrov v hĺbke nášho tela. Odporúčam každému, ktorý má túžbu vedieť viac.

Mach a Šebestová (komplet) review

21.10.2020 Verified purchase

Krása.

Tak toto je výborné. Klasické Macourkovské príbehy, tak ako ich stredná generácia väčšinou pozná. Filmy pána Macourka sú dodnes klenoty a hraničia s rozprávkovým fantastičnom. Takých sa už dnes veľa netočí. A audiokniha Mach a Šebestová? To je návrat do pokojného detstva, kde bol na všetko čas, každý sa vedel dohovoriť aj bez mobilov a slovo platilo. Na list sa čakalo aj týždeň, a internet veru nebol. Toto všetko sa dá cítiť aj v tejto audioknihe. Je to čisté. Nevinné. Bez násilia a drám. Bez načačkaného obalu. Je to výchovné, zábavné a zase tak ľudsky čisté... Interpretácia pána Nárožného? Neviem ako Vy, no ja si neviem predstaviť, kto iný by mohol nahovoriť túto audioknihu, než pán Nárožný. Úplne sa tam hodí a jeho výkon je skvelý. Áno, je to stará škola. Čo viac napísať? Toto bude zrieť ako víno, a neopočúva sa. Som rád, že vyšiel komplet týchto príbehov v jednej audioknihe. A na záver? Poďte počúvať...

Short fairy tales

Tobiáš Lolness review

26.08.2020 Verified purchase

Proste úplná paráda.

Nádherná, jemná a očarujúca audiokniha. Obsahuje posolstvo, ktoré je aktuálne a v dnešnej dobe obzvlášť. Pokiaľ by som mal 15 rokov a vypočul si túto audioknihu, určite by som sa na svet pozeral inak ako predtým. Môžeme tu vnímať ekologický, akčný, dobrodružný, či napínavý dej. No toto všetko je asi viac na povrchu. Podľa mňa je tu niečo oveľa hlbšie. Prihovára sa to veľmi potichu, no jasne a priamo.

Jednota. Solidarita. Robiť niečo pre druhých. Služba. To ako sme všetci spojení. To ako závisíme od toho, čo urobíme. Ako ako z každého nášho činu vzniká reakcia a ovplyvňuje všetko okolo nás. To ako sa vždy všetko vracia a skutočné hodnoty akými sú- láska, pravda, čestnosť, priateľstvo, túžba po slobode - sú vždy živé a večné. Na konci románu si môžeme uvedomiť ako snaha niečo ovládať, získať za každú cenu je nemiestna a zbytočná. Určite aj úsmevná.... Myšlienka stromu evokuje podobu so Zemou. Pokiaľ sa potrebuje manipulovať, ukáže sa na tohto a tamtoho, aby vznikol strach. Hneď sa však príde na "riešenie" a tým je "záchranca". V tejto audioknihe je to postava Jo Mitcha. V našom svete je tých postáv tak veľa... Dejiny sú toho plné.

Tobiáš je kúzelný, strhujúci a nadčasový príbeh.

Ak ste rodič a máte doma dieťa od 10 do 15 rokov, určite sa po tejto audioknihe pozrite. Kniha ponúka hlavne chlapcom dobrý štart a videnie sveta. V tomto smere je aj výchovná a určujúca. Určite oveľa lepšia možnosť ako mobil, alebo počítačové hry... Tým však nemyslím, že je to dielo pre hlavne deti. Naopak. Je pre nás všetkých.

Len škoda, že sa tu jedná o skrátenú verziu. Je však nahovorená bravúrne a máte pocit, akoby ste boli v kine. Veľmi dobrá interpretácia a výkon všetkých interpretov. Proste úplná paráda.

Jednoznačne odporúčam.

A každé ráno je cesta domů delší a delší review

12.05.2020 Verified purchase

Také aké je...

Keď som prvý krát počúval túto audioknihu, nezaujala ma. Nechápal som recenzie ostatných, ktorí ju vychvaľujú a sú z nej očarení. Bola to pre mňa nezáživná vec. Nechápal som deju, nudil ma výkon pána Nového ako interpreta. Tak som toho nechal. Za rok som si ju pustil znova. Aké to bolo? Lepšie. Interpretácia pána Nového mi však nejak nesadla. Je zvláštne, že k nálade tejto knihy sa jeho hlas hodí výborne, no keď ho dlhšie počúvam, neubránim sa pocitom depresie, alebo smútku. To je pri audioknihách trochu problém, že pri ich počúvaní ste aj s tým človekom, ktorý knihu číta a nejako to na vás vplýva. Dej... No osobne nemám rád, keď je dej zložitý a preskakuje sa z časových úrovní, no aj keď som s tým mal na začiatku problém, neskôr sa to doriešilo. Oceňujem veľmi jemné a umelecko-štylistické obraty, ktoré spisovateľ v tomto krátkom diele ponúka. Umožňujú nám viac precítiť hĺbku posolstva a hlavne ho skrášľujú. Celkovo mám však pocit, že audiokniha na mňa pôsobila smutne až zádumčivo. V konečnom dôsledku je ale veľmi pravdivá. Áno, pravdivosť je to, čo na nej najviac oceňujem. Ponúka široké možnosti zamyslenia a zastavenia sa.

Kniha pěti kruhů a Kniha rodinných tradic válečného umění review

12.05.2020 Verified purchase

Výborné.

Táto audiokniha nie je pre každého. No kto sa zaujíma o východnú filozofiu, sebadisciplínu, alebo praktikuje nejaké bojové umenie, alebo čchi-kung, mal by si ju vypočuť. Už to, že vyšla v audiopodobe je skvelé a interpretácia pána Hyhlíka je výborná. Pri zemi , pokojná, rozhodná a úplne pasuje k celkovej nálade audioknihy. Niektoré názory v nej napísané nemusia ladiť každému, no treba pochopiť dobu v ktorej vznikala a ľudí, ktorí ju napísali. Mnoho z tejto knihy sa dá aplikovať v bežnom živote aj keď v dnes v už inom meradle. Odporúčam všetkým, ktorí radi nazerajú pod povrch vecí a nenasledujú plytké trendy.

Zdravá střeva review

12.05.2020 Verified purchase

Mám z toho divný pocit

Dával som jej šancu. Počúval ju, chcel ju. Dával si odstup- no nemohol som už ďalej...

Interpretácia mi nejako vadí. Aj v jednom hodnotení, ktoré nájdete nižšie niekto spomína to isté. Nejako mi nesedelo ako pani Rykrová končí vety s akýmsi zvláštny prízvukom, alebo dozvukom. Ako kedy čítala reklamné slogany. Mal som pocit, že knihu číta veľmi strojovo, bez uvoľnenia a vcítenia sa do deja. Pani Rykrová číta a interpretuje knihu síce úplne profesionálne, no akoby bez chuti, bez vône. Je mi z toho zima. Vždy keď som si audioknihu pustil, do piatich minút som sa v tom stratil a uspávala ma. Fakt neviem. Nejak som si z toho nič nezapamätal. Možno ďalší poslucháči budú mať podobný, alebo iný pocit, no pre mňa je to nepočúvateľná audiokniha. V tlačenej podobe by bola pre mňa určite oveľa prijateľnejšia.

Moudrost lesa review

12.05.2020 Verified purchase

je tam ALE...

Na túto audioknihu som sa tešil, možno aj preto, že je autor pomerne známy v knižnom svete a jeho tlačené knihy vychádzajú aj v audio podobách. Možno je chybou, že som niečo čakal, no asi som očakávať nemal. Na začiatku sa kniha počúvala dobre, no potom prišli pomerne pre mňa nezaujímavé pasáže, kde som cítil viac rozumovo-praktické zameranie autora. V jeho práci to samozrejme je potrebné, ale nakoľko je autor prezentovaný ako vedomý lesník, čakal som niečo viac hlbšie. Širšie. Inak a viac k podstate. Mal som pocit akoby autor písal bez toho, aby sa spýtal, či to bude nezaujatého čitateľa naozaj zaujímať, alebo nie. Akoby sa nevedel vžiť do kože svojho poslucháča. Miestami mi audiokniha pripadala veľmi suchá. Akoby ste niečo suché jedli a potrebovali to niečím zapiť, no nemáte čím... Naopak ma zaujali nové revolučné podnety, ktoré do práce vkladá a čím sa líši od klasických lesníkov. No tu je otázka kto je klasický lesník a kto "neklasický"? Podľa mňa les nie je len hmota a strom nie je len drevo. Aj napriek osvieteneckým myšlienkam a činom, ktoré autor v knihe opisuje ma trochu sklamala. Interpretácia bola výborná, no je tam ale...

Strážce nádrže review

22.04.2019 Verified purchase

Tak ako stále. Ďakujem pán Svěrák.

Na diela Zdeňka Svěráka sa dá napísať len pozitívny ohlas. Čo môžem napísať na dielo človeka, ktorý má neobyčajný cit pre svoju prácu, a je autorom mnohých skvelých diel, ktoré poznáme hádam každý? Tak ako vždy aj v tejto audioknihe nás obdaril. Nepoznám autora, kto vie písať a zároveň aj čítať takýmto spôsobom. Možno v tomto príbehu odkýva aj časť seba samého? Kto vie... Podľa mňa trochu áno. A tak počúvam a počúvam... Dobre mi pri tom je. Dobre sa pri tom oddychuje. Dobre plynie príbeh, všetko je dobré. Ľúbozvučne znie hlas pána Svěráka... Príjemne pradie hudba pána Uhlířa. Tu niet čo dodať. Môžeme urobiť len jedno. Poďakovať sa pánovi Svěrákovi za jeho celoživotné dielo.

Nekonečný příběh review

09.04.2019 Verified purchase

Kto nepočul o Veľa prichádza.

Na úvod treba napísať, že notoricky známy film natočený na motívy knihy Nekonečný príbeh, končí asi v tretine deja knižného vydania. Pre príklad. Vo filme, kde Bastián vstupuje do zrkadla /scéna takmer na konci filmu/ sa tento dej v tlačenej knihe odohráva asi na strane 100. Pritom samotná tlačená kniha má takmer 400 strán. Sám som bol tomu prekvapený a myslím, že aj sám autor Michael Ende žaloval, alebo nebo spokojný s tým ako bol film natočený. Film je však samozrejme skvelý a patrí ku klasikám. Čo teda audiokniha? Ideme od začiatku. Obal- Možno nie až tak podstatná vec, no už samotný obal audioknihy je výborný, dobre nás pripravuje na to, čo budeme počúvať. Interpretácia pána Vlasáka je... podmanivá, precítená a veľmi uzemnená. Dokázal svojím hlasom úplne vkĺznuť do deja a prispôsobiť sa mu. Každé slovo číta podobne ako starý otec svojím vnukom rozprávku na dobrú noc. No... No v jeho čítaní je ešte oveľa viac. Je pravdivý, prítomný a cítim, že pochopil o čom dej je a sám ho má rád. V jeho čítaní je ešte niečo, čo ma chytilo za srdce. Tajomno, mystika, svet dávnych čias a diaľok. On to jeho hlasom do deja pridáva. Niekde viac, niekde menej, no je to tam... Celá audiokniha v podaní pána Vlasáka pôsobí ako krajina po daždi s príjemným chladivým vzduchom, keď sa cez už posledné mraky prediera slnko. Je ticho. Môžete vidieť TO, čo predtým nie. Cítite vône a máte radosť na duši. Pán Vlasák odviedol fantastickú prácu. Hudobné vložky medzi jednotlivými kapitolami sú výborné, dodávajú atmosféru a povznášajú do deja. Ešte raz sa vrátim k porovnaniu filmu a audioknihy. Film pôsobí ako fantasy rozprávka. Kniha pôsobí ako fantasy prítomnosť s hlbokou duchovnou vložkou. Vnímavý poslucháč v nej nájde veľa podobenstiev a uvedomí si, že život si vytvárame my sami. Je dôležité na čo myslíme a na základe toho sa nám odvíjajú naše skutočnosti. Audiokniha končí bohato, podobne ako začala. Po jej dopočúvaní vo Vás zostane záblesk, ktorý má potenciál osvietiť Vám cestu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Dalajlamova kočka a umění příst review

04.04.2019 Verified purchase

Paráda.

Druhá časť má podľa mňa oproti prvej viac prepracovanejší dej, no boli tam krátke pasáže, pri ktorých som sa trochu nudil, alebo ma nezaujali. No to boli krátke minúty. Celkovo je rozdiel medzi jednotkou a dvojkou asi najviac v deji. Jednotka je ľahká, svieža. Dvojka je už trochu vážnejšia, no stále výborná. Neviem, ktorá časť sa mi najviac páči /trojku som ešte nepočul/. Pravdepodobne obe rovnako. Interpretácia pani Jirešovej je zase fantastická a svieža. Mám pocit, že sa narodila aj preto, aby mohla narozprávať tieto knižky. Vskutku skvelé. Celkovo Dalajlamova kočka je asi jedna z najlepšie nahovorených audiokníh, ktoré som počúval. Odporúčam všetkým.

Dalajlamova kočka review

04.04.2019

Krása a sviežosť.

Táto audiokniha je veľmi fajn. Pútavý a ľahký dej, dobrý spád, miestami príjemný humor, dobré nápady. Čo ma najviac zaujalo je sviežosť celej audioknižky. Keď ju počúvate, máte pocit akoby Vás ovieval príjemný chladivý vánok v horúcom lete. Recenzie na túto audioknihu určite neklamali, pretože toto sa bude páčiť hádam každému. Chcem napísať ešte jednu vec. Interpretácia pani Jirešovej je … tri bodky. Čo myslíte - aká asi? Vynikajúca. Môžem povedať, že pani Jirešová sa Absolútne a Dokonale hodí na prerozprávanie príbehu Kočky. Ona má dokonca aj hlas ako mačka /v dobrom samozrejme/, vie skvele frázovať, často sa v hlase smeje, podfarbuje dej. ... podľa toho, čo je práve treba. Nahovorila túto audioknihu bravúrne. Radosť počúvať. Audioknihou sa kľukatí ako rieka buddhistická múdrosť a zamyslenia. Veľmi dobre sa hodia do deja a dokresľujú ho. Dodávajú celému deju hĺbku a zemitosť. Príjemne pôsobia aj hudobné vložky medzi jednotlivými kapitolami. Odporúčam.

Plné vrecká peňazí review

07.12.2018

Klasika ako má byť.

Vrecká plné peňazí - sú už teraz akousi nostalgiou za starými časmi, kedy dvojica Lasica a Satinský kraľovala a tvorila humor na Slovensku. Dnes je situácia a aj doba iná a tak si môžeme aspoň v tomto skvostnom diele zaspomínať a znovu počuť ako sa dá tvoriť dobré umenie. Príbeh je veľmi jednoduchý, no tak ako je to u tejto dvojice zvykom, podaný krásne , zábavne, ľahko, bravúrne. Stretneme sa tu s ľahkosťou, vôňou danej doby a dotkneme sa rýdzosti umeleckej zábavy. Je tu cítiť typická „človečina“, ktorá je mi tak blízka nielen u tejto dvojice. Prevedenie audioknihy je výborné, všetko je dobre počuť, iba spevy zmiešaného zboru sú trochu menej čitateľné, no tie trvajú len veľmi krátko. Na dokonalý poeticko-dramaturgický , hudobno-zábavný zážitok odporúčam počúvať toto milé dielko na slúchadlá. Je mi len trochu smutno, pretože viem, že takéto počiny už žiaľ asi nevzniknú. Môžu vzniknúť podobné, ale už to nebude tá vôňa, nebude to ten šmrnc. Neviem, či lepšie, alebo horšie. Je to iné. Preto majú „Vrecká plné peňazí“ takú umeleckú hodnotu aj po rokoch. Sú ľahké, priateľské, milé. Je to krásne. Bodka. a Ďakujem.

Farma zvířat review

07.12.2018 Verified purchase

Čo dodať? Skvostné...

Farma zvierat je práve dopočúvaná. Okrem toho, že toto dielo samotné má mimoriadnu výpovednú hodnotu, je táto audiokniha niečím špecifickým. Povedal by som, že dala tlačenej knihe nové čaro. Interpretácia pána Vinklářa je fantastická a veľmi sa mi páčili aj hudobné vložky, piesne a aj melodické námety. "Píseň zvířat"- v celej nahrávke odznela veľa krát, no vždy tam bola dobre zaradená a vždy podčiarkla námet celého diela. Ešte dlho mi znela v hlave. Výborná melódia. Čo mi možno trochu prekážalo, je fakt, že sa mi zdalo akoby bola audiokniha nahratá trochu potichu. Počúval som ju totiž na kvalitnom prehrávači Sony a mal som hlasitosť takmer na maxime. U iných audioknihách mi stačí polovica hlasitosti. Však aj napriek tejto chybičke krásy pri počúvaní tohto hlboko nadčasového majstrovského diela mnou mnohokrát prechádzali pocity, či sa nám obsah knihy nedeje stále aj teraz? Kto sú dnes prasatá? Kto je dnes kôň Boxer? Kto je v dnešnej dobe prasa Napoleon? Alebo Napoleoni? A kde v tom celom sme práve teraz my sami? Nezažili sme to už niekedy, alebo nezažívame to stále, len v iných obmenách? Dielo Orwella je hodnotným a jedinečným zážitkom, ktoré ukazuje a bude ukazovať okrem iného aj varovný prst do dnešného sveta. Jednoznačne odporúčam vypočuť.

Sára - Kniha první review

05.03.2018 Verified purchase

Jednoznačne skvelé. Odporúčam každému.

Na túto audioknihu som bol zvedavý, nakoľko mi je učenie manželov Hicksových ako autorov knihy blízke. Prečítal som si, že audiokniha získala aj ocenenie a tak som nedočkavo vyčkával, čo sa bude diať. Bol som prekvapený. V čom? Pripravte sa na „audiovizuálny film“. Aj keď samozrejme počúvanie tejto knihy nie je filmom, často sa to tak javí. Teda aspoň pre mňa. Prečo je to podľa mňa tak? Každá postava tu má samostatnú osobnosť a dej. Každá postava je individuálne nahovorená, takže máte pocit ako ste si stiahli audio zložku /zvukovú stopu/ z Vášho obľúbeného filmu. Audiokniha je krásne, čisto premyslená a precítená. To znamená, že tu počujete štekať psov, počujete ako Sára chodí v snehu, ako plače, smeje sa , kričí, hnevá sa. Cítite pocity a emócie, ktorými je doslova presiaknutá. Počujete emócie... a všetko je tak veľmi živé. VEĽMI ŽIVÉ. Máte pocit akoby sa dej odohrával len kúsok od vás, vo vašich slúchadlách. Toto je na tejto audioknihe a jej spracovaní zásadné. Pretože väčšinou sme zvyknutí, že audioknihu nahovorí jeden človek, no tu je to úplne inak. Je tu veľa ľudí, veľa postáv a každá je nahovorená samostatne a príťažlivo. To všetko je ozvučené krásnou klavírnou hudbou a autentickými zvukmi, ktoré podfarbujú celý dej. Veľmi oceňujem podanie a výkon hlavnej predstaviteľky Sáry. To ako sa interpretka zhostila svojej úlohy je skvelé. Je tak živá, reálna a bezprostredná, že sa jej môžete skoro až dotknúť. Presne na túto rolu sedí a dokonalo sa so Sárou spojila. Dej audioknihy je poučný, význačný a jedinečný. Neviem, či mám práve písať o čom je táto audiokniha, to si môžete prečítať v úvodnom texte. Pri jej počúvaní zistíte a naučíte sa jednoduché veci, ktoré môžete hneď zapojiť do Vášho života. Nie sú to žiadne poučky, alebo suchá teória. Kniha je napísaná ako príbeh, epický dej pri počúvaní ktorého sa zároveň aj niečo učíte. Učíte sa hravou formou, ľahko a zábavne. Otvára sa pred vami nový priestor. Na tejto audioknihe sa mi páči veľa vecí. Spracovanie, interpretácie, to ako je nahovorená a kým je nahovorená. Všetky postavy majú k sebe priradený presný hlas, hĺbku, intonáciu a živosť. Veľa som sa z nej naučil a už sa teším na jej audio pokračovanie, ktoré verím, že čoskoro príde. Vypočujte si aspoň ukážku, alebo si ju rovno kúpte, stojí za to a investícia do nej sa Vám mnoho násobne vráti.

Pohádky mého života review

02.01.2018 Verified purchase

Autentické a príjemné zároveň.

Skvelé a pútavo vyložené pravdivé autobiografické rozprávanie a ešte k tomu prestúpené ezoterickou linkou. Aj keď je to pre mňa neznáma autorka, audioknihu som si vypočul celú za jediný deň a veľmi ma zaujala. Autorka v nej opisuje svoje životné skúsenosti a lekcie, ktoré veľmi dobre chápe ako príležitosti k rastu a slobode. Dejovo je línia pestrá a pútavá, taktiež ma prekvapila úprimnosť a autentickosť. Toľko príbehov a životných rozhodnutí, zvratov u jedného človeka... Potešilo ma a audioknihe dodalo na príťažlivosti aj to, že ju číta a interpretuje sama autorka, čo osobne veľmi oceňujem. Počúvala sa mi výborne a odporúčam ju všetkým tým, ktorí si myslia, že majú toho veľa a nemôžu sa vo svojom živote vyznať. Autorka a táto audiokniha Vám podľa mňa poskytne návod ako na to. Hoci sa jedná o čistý príbeh, je v ňom ukrytého aj veľa posolstva ako sa postaviť k svojmu životu a jeho výzvam. Odporúčam.

Udělej to dnes Rating

26.11.2017 Verified purchase

Umění války review

18.10.2017 Verified purchase

Podnetné.

Táto audiokniha na mňa pôsobí veľmi dobre. Hoci sa zdá, že je stará a v dnešnej rýchlej a modernej dobe nepotrebná, opak je pravdou. Síce sa zaoberá vojnovou stratégiou, ale jej princípy sú platné stále. Môžete si ich preniesť do bežného života a napríklad nepriateľa vymeniť za pohodlnosť, komfortnú zónu, závislosť na mobile, alebo lenivosť. Pokiaľ ju počúvate otvorene a so snahou byť k sebe úprimný, môže vám veľa dať. Interpretácia pána Rímského je fantastická, a neviem ktorý hlas by sa k tejto audioknihe hodil viac. Úplne tam pasuje a posúva celú audioknihu akoby bližšie k nám. Táto kniha je dnes v mnohom podnetná pre mnohých manažérov a podnikateľov, pretože podnikanie je tiež stratégia. Myslím, že vychádza aj v nejakej inej modernej upravenej verzii špeciálne pre podnikateľov. Za mňa som spokojný a som rád, že aj napriek silnému prúdu komerčných titulov, vychádzajú stále knihy okrajovo zamerané, no s dostatočnou hĺbkou.

To nejdůležitější z osobního rozvoje Rating

08.08.2017 Verified purchase

Chatrč Rating

08.08.2017 Verified purchase

Génius v nás review

23.05.2017

Skvele načítaná, no podľa mňa komplikovaná.

Génius v Nás- audiokniha ktorá je bravúrne načítaná. Hlas pani Richtrovej sa k téme veľmi hodí a je to doslova pohladenie pre ucho a dušu. Doslova máte pocit, že štýl jej čítania Vám sedí a hladí Vaše ušné bubienky. No aj napriek tomu ma kniha neoslovila. Vôbec som sa v nej nevedel o nič zachytiť, alebo si čosi praktické zapamätať. Pri jej počúvaní som mal pocit, že síce počúvam, no neviem čo počúvam. Všetko bolo zložité, zamotané a komplikované. Podľa mňa veľa zachraňuje hlas a interpretácia pani Richtrovej. Vážne, snažil som sa. Verte mi, no nenašiel som v texte audioknihy nič, čo by ma oslovilo, dalo nejaký praktický podnet, či niečo čo by mi povedalo- „Uau tak toto urobím, toto vyskúšam...“ Pre mňa sklamanie. Tým, nijako nezavrhujem dielo autorky, jednoducho ma táto audiokniha neoslovila.

Zen a hotovo review

23.05.2017 Verified purchase

Kniha je dobrá, no interpretácia mi nesedí.

Na túto audioknihu som sa veľmi tešil. Tvorbu Lea Babauty trochu poznám a jeho názory sú mi blízke. Aj tu ma potešil. Ak hľadáte ako si zlepšiť svoje návyky, pracovať na sebe, zabezpečiť si dvojnásobok voľného času a pritom vykonať trojnásobok než doteraz- kniha Vás osloví. Alebo ak máte sklony všetko odkladať a neviete sa nakopnúť do dokončenia úloh, projektov, či iných vecí- vypočutím knihy získate praktický návod ako na to. Leo Babauta je praktik a veci výrazne zjednodušuje. Zapojenie niektorých jeho praktík sa môže zdať až priveľmi striktné a sparťanské, no z vlastnej skúsenosti viem, že to pomáha. Čo ma však na audioknihe sklamalo je jej interpretácia. Keďže je to audiokniha je aj veľmi dôležité kto a ako ju číta. Pritom môže byť napísaná skvelo, no ak je nahovorená nie dobre, je to sklamanie. Spôsob ako ju nahovoril Michal Švarc mi ani trochu nesedí. Jeho hlas je monotónny, vôbec nerobí výraznejšie predely a prestávky medzi slovami a čítaním. Napríklad ak sa k knihe objaví citácia, prečíta ju, prečíta aj autora citácie a za sekundu začína opäť s textom knihy. Výsledok je miš-maš v hlave, pretože poslucháč si nestačí utriediť predošlé myšlienky a pripraviť sa na nové počúvanie. Je to všetko nahovorené akoby z rýchlika bez rozlišovania a vcítenia sa do podstatnejších pasáží. Je to akoby vo filme s titulkami išli titulky priveľmi rýchlo a vy ste nervózni z toho, že ich nestíhate čítať a pritom Vám uniká dej. Výsledok je, že z toho takmer nič nemáte. Viete síce o čo ide, no nevychutnáte si to. Nesadne vám to. Rovnako je to s čítaním pána Švarca v tejto audioknihe. Prepáčte pán Švarc, ale kvôli tomu ako ste túto audioknihu načítal, ste mi ju celú pokazil. Vôbec som sa na text nevedel sústrediť tak ako som chcel. Je to samozrejme len môj osobný názor, Vám, ktorý čítate túto recenziu to tak nemusí pripadať. No napríklad tak ako číta Matej Landl knihu Reč Ticha... /nájdete ju tiež v ponuke Audiolibrixu/ Ak by pán Švarc čítal Zen a hotovo dôkladnejšie, pohral sa s textom, odstavcami, nacítil sa do nich, audiokniha by získala úplne iný šmrnc. Takto je to odčítané a nič viac. Je to škoda, pretože Zen a hotovo je výborný kúsok.

Reč ticha review

23.05.2017

Kniha, ktorá mení Váš pohľad na život.

Audiokniha Reč ticha mi už istý čas robí efektívneho spoločníka na cestách autom. Slová v nej ocenia hlavne tí, ktorí hľadajú širší zmysel svojho života a neuspokoja sa len s povrchovou „pravdou“, ktorú tvrdí väčšina. Interpretácia Mateja Landla je profesionálna, štýlová, vkusná a mne osobne veľmi sedí. Hlas tohto známeho herca dodáva celej audioknihe svojrázny a uzemnený charakter. Mám pocit, že Landl knihu precítil aj pochopil. Doslova sa do nej ponoril. Z intonácie slov to je cítiť. Pán Landl číta spôsobom, že sa Vám slová z knihy ľahko dostanú pod kožu. Pomaly, výrazne, silno a presne. Kniha nie je na jedno počutie. A to je predsa skvelé, však? Pustite si ju viackrát aj opakovane za sebou. Na dlhšie cesty autom je to veľmi vhodné. Môže sa Vám zdať na začiatok ťažká, filozofická a akoby ste sa v nej strácali. No nie je to tak. Pretože ak do seba tieto informácie nasajete, zistíte, že sa pod nimi skrýva jednoduchá pravda. Potom sa Vám už bude počúvať ľahšie. Dĺžka audioknihy je niečo cez 2.hodiny, takže ju za krátky čas napočúvate celú a lepšie si osvojíte jej princípy. Ak si myslíte, že kniha nie je pre Vás, OK. Ale vypočujte si len ukážku bez toho, že by ste ju posudzovali, či hodnotili. Jednoducho jej dajte šancu. A tým urobíte veľa aj pre Vás samých. Audioknihu som počúval už mnohokrát a vždy čo i len pár slov z nej - mi veľa dá Niekedy stačí vypočuť si z nej len 5.minút a veľmi rýchlo Vás naladí na pozitívnu, pokojnú a hlbokú nôtu. Zistíte, že na skutočnosti vo Vašom živote budete po jej vypočutí inak pozerať a celkom určite /ak si to dovolíte/ Vás posunie vpred. Môžete s tým rátať. Nech si ju pustíte na hocakom mieste, vždy Vám niečo nové dá a to platí aj keď ste ju už počuli desať-dvadsať krát. V tom je jej sila. Mení Vaše myslenie a tým aj Váš život.

Myšlení vítězů Rating

16.12.2016 Verified purchase

Deset nejčastějších podnikatelských chyb Rating

13.07.2016 Verified purchase

Desatero úspěšného podnikatele Rating

13.07.2016 Verified purchase

Absolutní zákony peněz review

07.07.2016 Verified purchase

Výborné ako všetko od pána Millera.

Mám rád audioknihy od pána Millera. Jeho štýl je vkusný, praktický a ihneď zapojiteľný do praxe. Táto audiokniha ma zaujala práve týmto. Chcete sa dozvedieť ako si zlepšiť svoj finančný príjem, vidieť svet z nadhľadu bez zbytočných obáv? Alebo sa dozvedieť ako fungujú neviditeľné zákony, ktoré je dôležité rozoznať a riadiť sa nimi nielen vo financiách? Ak áno- vypočujte si túto audioknižku. Je milá, rýchla a krátka. Do hodiny sa dozviete veľa vkusných informácií. Osobne ma veľmi zaujala prvá kapitola, kde autor predstavuje vesmírne zákony, ktorých poznanie a zavedenie do svojho života výrazne skvalitní každý Váš deň. V tejto kapitole je opísané takmer všetko o čom hlása osobný rast, vedomé myslenie, či finančná gramotnosť. Možno si myslíte, že tomu nebudete rozumieť. Opak je pravdou, pretože autor všetko podáva naservírované ako jednohubky. Nemusíte veľa robiť, stačí zjesť a vychutnávať, alebo v tomto prípade so záujmom počúvať... Dielko je podľa mňa napísané poučne, zrozumiteľne a tak aby bolo pochopiteľné pre každého. Mne táto audiokniha veľmi pomohla. Počul som ju už hádam 50x a stále sa k nej vraciam. Vždy v nej niečo nové objavím. Stačí si vypočuť len ukážku a Vaše myslenie sa ihneď uberie k väčšej efektivite a radosti z toho aké to je všetko jednoduché. Určite dá veľa aj Vám.

A samozrejme interpretácia a podanie audioknihy od pána Kryškeho je ako vždy skvelé. Jeho hlas a podanie sa k tomuto typu audiokníh mimoriadne hodí.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Angličtina nejen do auta Rating

02.06.2016 Verified purchase

Nové povídky (komplet) review

02.06.2016

Svěrákovsky jedinečné.

Ďalšie skvelé rozprávanie pána Svěráka. Krásne poviedky v ktorých sa odohráva kus života. Pri ich počúvaní vám bude určite dobre. Tak ako vždy pri prednese a tvorbe pána Svěráka. Krása poviedky Betlémské světlo mi trochu evokuje úspešný film Obecná škola. Už som to raz písal a napíšem to znova, že naozaj neviem akým spôsobom sa skladajú všetky poviedky z pera pána Svěráka. Ich reč je čistá, jasná a hovoria každá iným hlasom. No pritom vychádzajú z toho istého. Z radosti k práci, láske a nadšeniu pre všetko, čo pán Svěrák urobil. Ich postavy sú realistické, žijúce svojím osudom, veľmi ľudské a pristihnete sa, že ich akoby dávno poznáte. A interpretácia? Samozrejme vynikajúca. Už len keď si ľahnete na gauč a počujete prvé slová z tejto audioknihy, hneď vám bude príjemnejšie. Hlas a prednes pána Svěráka je ďalším bonusom k tomuto dielu. Pripomína mi to chvíle, keď deti pred spaním dychtivo čakajú na svoju rozprávku a mama, či oco im otvoria rozprávkovú knihu a pomaly, láskavo sa im cez knihu prihovárajú. Je to veľmi podobné tomu, keď číta svoje poviedky pán Svěrák. Podobná atmosféra. Napríklad poviedka Ujetá láska. Ide o situáciu, ktorá sa zjavne bežne zažíva, no je tu vyrozprávaná scenáristicky, lahodne, „jednohubkovo“. Viem, možno to píšem zvláštne, no ono to také je. To, čo nájdete u Svěráka, inde nenájdete. Je to viac ako krásne. Alebo milá poviedka Lázně Mokřady. Presne opísané ako to v kúpeľoch chodí. Svěrákova autentickosť je jedinečná a naozaj neviem, či sa nájde človek, ktorému by sa táto audiokniha nepáčila. Osloví každého. Malého, veľkého, muža, ženu, dieťa... človeka bez rozdielu veku a povahy. Pretože každý v tom cíti čistotu a to sa dnes viac ako počíta.

Sebekázeň - jediná cesta k úspěchu review

30.05.2016

Výborné! Odporúčam.

Táto vynikajúca audiokniha mi prišla do uší len nedávno a už som ju stihol vypočuť celú asi 5x. Mal by si ju prečítať každý, kto si na seba z akýchkoľvek dôvodov nedokáže nájsť čas. Napríklad chcete niečo urobiť, vytvoriť, napísať, no nedokážete sa k tomu „dokopať“... alebo- nedokážete efektívne pracovať, ste stále vyrušovaný, neviete sa sústrediť. Táto audiokniha Vám ukáže cestu a pomôže Vám. Autor tu veľmi jednoducho, no pritom hlboko a zrelo ukazuje efektívne postupy ako si vybudovať svoju sebadisciplínu a nielen to. Dopočujete sa tu aj o tom, čomu by ste mali venovať pozornosť ako nakladať so svojím časom ako premýšľať inak než väčšina a nakoniec možno určite ako mať lepší život s výsledkami, ktoré chcete. Za cca hodinku sa tu dozviete veľké množstvo praktických informácií a cvičení, ktorých už len počúvanie Vás akosi „donúti“ premýšľať inak a zároveň vidieť veci vo vašom okolí novým pohľadom. Krása tejto audioknihy spočíva v jej prehľadnosti a vysokej praktickej hodnote. Ide doslova pod kožu a pri každom počúvaní sa niečo na Vás nalepí. Je silne motivujúca a zároveň aj predkladá základy na to, aby ste mohli vo vašom živote uskutočniť to, čo chcete. Určite Vám zlepší sebadisciplínu, časové plánovanie, rozvrh dňa a výsledky. Pre mňa zatiaľ jedna z najlepších audiokníh na túto tému. Interpretácia pána Kryške je veľmi upokojujúca. Na začiatok mi trochu nesedel, no keď som si zvykol na jeho hlas a intonáciu, teraz ho počúvam veľmi rád. Mám pocit, že jeho hlas a spôsob, ktorým knihu číta, sa k tejto téme mimoriadne hodí. Audiokniha Vám výborne „sadne“ do auta na diaľnici miesto rádia, ktorého počúvanie Vám nijak nezlepší život. Jednoznačne skvelá voľba a pátram po podobných audioknihách, ktoré nahovoril pán Kryške aj naďalej. Odporúčam!

Sebevědomí okamžitě Rating

21.05.2016 Verified purchase

Myslete na velké cíle review

20.05.2016

Budete hltať každé slovo. Skvelé.

Cítite, že by ste chceli niečo zlepšiť? Máte pocit, že Vám niečo nevyhovuje a hľadáte ako to zmeniť? Chceli by ste sa v otázke osobného rastu, myslenia, alebo financií posunúť ďalej? Nech sú už vaše odpovede na tieto otázky akékoľvek, audiokniha - „MYSLETE NA VELKÉ CÍLE“ od Donalda Trumpa má veľkú šancu ukázať Vám cestu. To, čo zažijete pri jej počúvaní, bude určite zmena. Ako budete počúvať, zistíte, že sa vo Vás niečo hýbe, čosi staré, čo bolo roky na jednom mieste. Sila tejto audioknihy to pomôže rozhýbať. Vy tak uvidíte úplne nové obzory. Donald Trump tu ponúka návody pre ľudí, ktorí chcú na sebe meniť zvyklosti ohľadom cieľov, vízií, plánov a samozrejme aj financií. Zdieľa tu svoje osobné a niekedy až veľmi osobné skúsenosti, opisuje situácie do ktorých sa dostal a pred celým svetom hovorí aj o svojich úspechoch i pádoch. Kniha sa Vám výborne hodí vtedy ak si myslíte, že máte naviac, než na to, kde momentálne ste. Uvítate ju aj keď ste plachý a potrebujete si viac veriť. Ak ste napríklad v práci, ktorá Vás nebaví, ale neviete čo ďalej a nechcete už robiť stále to isté- táto audiokniha Vám ukáže cestu. Objaví vo Vás plameň, ktorý vám novú cestu bude osvetľovať. Ukáže Vám, že ste skvelí, dôležití a že máte svoju cenu. Porovná stav Vášho myslenia s vaším terajším stavom a ukáže vám, kde môžete byť. Taktiež Vám ukáže, prečo ešte nie ste tam, kde by ste chceli byť. Knihu počúvam najmä v aute a poviem Vám, že je to veľmi dobre využitý čas. Donald Trump mi v tejto audioknihe pomohol poukázať na to, čo som potreboval vidieť a počuť. A určite pomôže aj Vám. Trump začínal sám a na začiatku sa učil od jeho otca. Postupne nadobúdal skúsenosti a vybudoval nielen finančné impérium, ale jeho prácou ukazuje, že sa dá žiť, myslieť a konať aj inak, než nás bežne učí spoločnosť. Poukazuje na to, že finančný úspech nie je len úspechom peňazí, ale hlavne úspechom myslenia a návykov. Myslenia v inom kontexte. Kniha nám ukazuje naše vlastné veľkosti, ktoré sme buď zabudli, alebo ani nevedeli, že ich máme. Už len jej počúvaním sa veci vo Vašom živote budú meniť. Začnete sa inak pozerať na seba a svet. Budete si určite viac veriť. A ak z nej zapojíte len jednu vec do praxe, bude to mať rýchle a pre vás zaujímavé výsledky. Som rád a vďačný, že sa mi táto audiokniha dostala do rúk /respektíve do uší/ a ďakujem za to. Srdečne Vám ju odporúčam. A ozaj, skoro by som zabudol. Vynikajúca interpretácia Zdeňka Junáka len pozdvihuje hodnotu tejto audioknihy.

Kniha mlčení. Básnické a filosofické texty staré Číny Rating

17.05.2016 Verified purchase

Dobytí severního pólu review

05.05.2016

Ďakujem za radostné chvíle človečiny.

Vydajme sa do krajiny snehu a ľadu, kde sa po zamrznutých pláňach preháňa výprava dobrodruhov s cieľom dobyť severný pól. Okrem lyží, hracej lopty a potrebnej výbavy majú v batohoch mnoho originálneho humoru, skvelých dialógov a krásnych úsmevných stretnutí. Aj keď je hra zasadená do chladného prostredia severného pólu, cítiť tu príjemné teplo človečiny vinúcej sa ako niť celým príbehom. Hra „Dobytí severního pólu“, je jednou z najkrajších, ktoré vzišli z pera pomysleného Cimrmana. Zdeněk Svěrák sa tu ujal role učiteľa /čo aj naozaj v minulosti bol, tak mu to tam padne ako uliate/ a napríklad Ladislav Smoljak tu hraje ťahúňa Varla Frištenského, ktorý sa stará o ťahanie saní a hlavne je zdrojom komických scénok ako napríklad na kryhe, známy DRIFT, alebo pri prezlečení Zdeňka Svěráka do obleku tučniaka... To sú skvelé zážitky, ktoré Vám otvoria bránicu dokorán. Veľmi úsmevná je scénka, kde sa výprava rozhodne zjesť psa, teda Smoljaka. Celá plejáda dialógov k tejto scéne je krásne jedinečná. Veru, neviem čo by bolo, keby sa divadlo Járy Cimrmana rozhodlo nevzniknúť... Áno, svet by tu bol, no bol by smutnejší. Pretože všetky hry z tohto divadla podpísané Svěrákom a Smoljakom sú ako večná dúha plávajúca oblohou. Dúha žiari, no je vysoko. Stačí však iba zdvihnúť hlavu a pootvoriť srdce. Len sa na ňu usmiať a ona sa o tisíc krát viacej usmeje na Vás. To je práve to teplo a úsmev, ktorý je v nás počas celej tejto hry a všetkého čo Svěrák so Smoljakom vytvorili. „Dobytí severního pólu“ - je krásna chvíľa. Živá, jedinečná, roztomilá, svojsky originálna. Hra samotná a jej scenár je výborný, no podanie hercov a ich nasadenie do celého diela je druhá kapitola. Ak sa toto všetko spojí, máme tu klenot nielen na poli českého divadla. Som veľmi rád, že nielen táto, ale už aj väčšina hier z dielne Járy Cimrmana je aj v podobe audioknihy. Vychutnajte si to. Je to krásne, nevinné a jedinečne hrejivé. Hor sa do počúvania, alebo si len pustite ukážku. Viac sa už nedá napísať. Ďakujem za radostné chvíle človečiny, páni herci.

Záskok review

28.04.2016

Jedinečná zábava a skvelá hra v podaní pánov hercov.

Divadlo Járy Cimrmana je samo o sebe vždy potvrdením zábavy, radosti a jedinečného humoru. Ak sa započúvate do tejto audioknihy budete mať po celý čas skvelý pocit. V bruchu Vás to bude štekliť a úsmev na tvári Vám zostane počas celej dĺžky tohto dielka. Mohol by som rozpísať podrobne dej, pomenovať šokujúce hlášky, mohol by som tu presne rozpísať tie najlepšie chvíľky pri počúvaní, no nebude to takmer ničím v porovnaní ak si to sami zažijete a „ NASMEJETE TO „ na vlastnej koži a bránici. Záskok je VEĽKÁ hra. Povedal by som jedna z najlepších z dielne Cimrmana. Úplne fenomenálny je úvod -Mistr Přijíždí. To je uragán absolútnej zábavy, ale tak navrhnutej a tak nakopenej na seba, že budete lapať po dychu. Vážne. To s akou vervou sa tu prezentuje Zdeněk Svěrák v podaní Majstra Práchynského je priam hypnotizujúce. Každou chvíľou príde hláška a za ňou zase iná, lepšia a rozmanitejšia. Úplne Vás to prekvapí a Vy z ničoho nič vyprsknete smiechom a zostanete v ňom už stále. Táto hra Vás privedie k tomu, že sa budete smiať asi na všetkom. Vynikajúce je aj jej tempo, pretože všetko tu beží na plné obrátky, dej sa kľukatí rôznymi smermi a vy nebudete vedieť, či sa máte najprv smiať, alebo počúvať. Záskok je skutočne majstrovské dielo a bude sa Vám páčiť či máte 20, alebo 50 rokov. Svoje si v nej nájde každý. Fantastický doplnok do každej voľnej chvíle. Ak sa vám bude zdať svet tmavší, alebo budete smutní, pustite si túto audioknihu! Zaručene Vám to zdvihne náladu! Pre mňa osobne je táto hra spolu s „Dobytím severného pólu“ úplne NAJ.

P.S. Ak si pustíte ukážku, budete počuť kúsok zo seminára, ktorý hre predchádza. Už ten je skvelý a zaručene sa pri ňom pobavíte. Poďte na to a doprajte si kvalitnú zábavu.

Vyšetřování ztráty třídní knihy review

24.04.2016

Skvelé a originálne!

Táto hra je nanajvýš zábavná a výborne podaná. Zdeněk Svěrák tu vystupuje ako učiteľ prihovárajúci sa imaginárnej triede žiakov, ktoré tvorí publikum. Spolu s Ladislavom Smoljakom sa tu skvele dopĺňajú a navzájom budete medzi nimi svedkami množstva humorných situácií. Navyše je to presne ako v škole. Dokonca sú tu použité aj typické „školské“ výrazy a označenia ako aj svojská školská mentalita. Hra je skvelá a vždy sa pri nej pobavím, uvoľním a zasmejem. Dovolím si napísať, že medzi množstvom hier z cimrmanovského divadla je táto jedna z najlepších. Samozrejme ako vždy - samotnej hre predskakuje aj výborný seminár, ktorý začína slovami Zdeňka Svěráka- „Milí přátelé, na besedách se mně často ptají jak se to stalo. No tak stalo se to večer....“ Pustite si ukážku a budete to počuť. Vynikajúca audiokniha, ktorú jednoznačne odporúčam pustiť si vždy, keď sa potrebujete uvoľniť, či zlepšiť náladu. A navyše inteligentný a svojský humor, ktorý nikde inde nenájdete.

Tajemný hrad v Karpatech review

15.04.2016

Príjemné "tajomné" počúvanie.

Audiokniha Tajemný hrad v Karpatech vychádza z klasickej knižnej predlohy J. Verna. Celou audioknihou sa prepletá záhadná až mystická atmosféra, ktorá je cítiť aj v klasickej knihe. Práve to sa mi na tom veľmi páči. Dielko je nahovorené veľmi dobre, niekoľkými interprétmi, takže máte pocit akoby ste počúvali kratší film. Oslovila ma zachovaná tajomná atmosféra i dobrý začiatok. Potom sa však dej celkovo zrýchli a ku koncu je to už rýchle až príliš. Podľa mňa by to chcelo ešte pol hodinu, aby sa zachytilo ešte viac podrobností, ktoré ponúka klasická knižná predloha. Ak to mám všetko zhrnúť tak: Atmosféra vynikajúca. Kvalita nahrávky a spôsob interpretácie taktiež výborné, dejovo však trochu slabšie plus výrazne zrýchlený koniec. No napriek tomu audiokniha ponúka všetky hlavné dejové línie ako klasická kniha. Len tých okrajových dejových odbočiek zachádzajúcich do detailov a ponúkajúcich šťavnatosť, je tam menej. Pre fanúšikov J. Verna a tohto výborného-kultového diela však určite odporúčam.

Po strništi bos review

14.04.2016

Jedinečné ako vždy.

Po strništi bos- je ďalším klenotom od pána Svěráka. Pamätám si ako som celé toto dielo počul prvý krát. Zabalený v deke pri sviečke, všade okolo tma a Svěrák začal svoje rozprávanie. Zaznel jemu typický hlas, ktorý vždy ponúka zážitky. V tejto audioknihe opisuje detstvo malého chlapca, ktorý z mesta prichádza na vidiek a zažíva všetko možné i nemožné, farebné i čiernobiele a stretáva sa tu s osudmi jemu blízkych i vzdialených ľudí. Ako vždy tak aj v tomto diele platí, že Zdeněk Svěrák je majstrom pera i reči. Intonácia, kvalita nahrávky a podanie spĺňa všetky kritériá a zaručuje jedinečný zážitok. Budeme svedkami rôznych chlapčenských „akcií“ a šibalstiev, ktoré poznajú len chlapci a ich príbehy voňajúce slnkom, senom a trávou vidieka sa na Vás doslova nalepia. Pri počúvaní budete mať výrazne silný pocit akoby ste v deji boli aj VY. Je úplne zrejmé, že Svěrák veľmi dobre pozná mentalitu ľudí a v tomto prípade i chlapčenský svet so všetkým, čo k tomu patrí. Podrobne a živo opisuje vzťahy, stretnutia, situácie, rozhovory akoby v tom deji bol on sám. Príbehu dáva ešte väčšiu silu to, že je vyrozprávaný z pohľadu malého hlavného hrdinu. Je tam cítiť ten detský bezstarostný a skúmajúci svet všehochuti. Veru. V jednom rozhovore sa Svěrák vyjadril, že niečo v deji je pravdou a čosi si vymyslel. A len na nás je, aby sme preskúmali, čo tým myslel... Jednou z ciest je pustiť sa do počúvanie tejto audioknihy a objaviť to. Pravdepodobne pri tom zažijete mnoho skrytých hrejivých pocitov o ktorých ešte ani netušíte. Je krásne, že takéto diela vychádzajú. Srdečne odporúčam!

Tatínku, ta se ti povedla review

13.04.2016

Audiokniha ktorá pohladí.

Ďalšie krásne rozprávanie pána Svěráka. Čo sa mi na tejto audioknihe najviac páči? Určite je to fakt, že Zdeněk Svěrák dokáže vytvoriť jedinečný a láskavý príbeh z tém, ktoré sú všade okolo nás. A nás by ani nenapadlo, že z tohoto by mohla vzniknúť rozprávka. Spôsob akým Svěrák rozpráva a podáva dej, ako intonuje, ako mení hlas a ako to všetko robí... skrátka to všetko AKO TO ROBÍ je celkovo jedinečné a jemu vlastné. Nemyslím si, že existuje ešte niekto kto to takto vie nielen napísať, ale aj podať. Na počúvaní ma veľmi zaujala mäkkosť, výrazovosť, láskavé a blízke podanie. Tá teplá človečina, ktorou je nasiaknuté všetko, čo Svěrák kedy vytvoril. Či už sú to jeho poviedky, filmy, divadlo. Ak máte radi jeho tvorbu, túto audioknihu vrelo odporúčam. Ocenia ju určite aj malé deti pred spaním, no zďaleka nie je určená len im. Pohladí nás všetkých bez rozdielu veku. Pustite si na začiatok ukážku a po jej skončení si knihu zaručene kúpite.

Malý princ review

10.04.2016 Verified purchase

Výborné a príťažlivé.

Túto audioknihu som si vyberal na základe podania interpréta. Hlas a podanie deja od pána Cupáka je lahodné. Dejovo túto knihu už takmer každý pozná a právom patrí medzi klenoty literatúry. Pri počúvaní ma atmosféra audioknihy vtiahla do deja a ocitol som sa spolu s Malým princom pri jeho dobrodružstvách. Audiokniha je nahovorená profesionálne, pomaly a dôkladne, všetko je podľa mňa také aké má byť. Podanie od pána Cupáka je ako som spomínal príťažlivé a dovolím si povedať, že zatiaľ asi najlepšie, čo som počul. Veľmi dobre vystihol nielen dej, ale ako keby aj povahu Malého princa, charakter postavy. Jeho intonácia hlasu a rýchlosť, tempo čítania presne korešponduje s dejom a celkovou dušou Malého princa. Preto je Malý princ v podaní pána Cupáka zážitkom. Audioknihu je skvelé si pustiť pred spaním, či len tak pri poobednej sieste. Určite si to vychutnáte.

Óda na radosť review

10.04.2016

Óda na radosť- kus večného umenia.

Óda na radosť od Milana Rúfusa je jeden z najväčších klenotov našej poézie, pokiaľ možno aj svetovej. Je krásne, že práve táto báseň vyšla i v podobe audioknihy. Prednes Gustáva Valacha je hutný, silný a živý. Jeho hlas sa dokonale hodí k hĺbke Rúfusovho diela a pomáha mu vyniknúť ešte viac. Kniha je výborne nahraná a profesionálne podaná. Atmosféra počúvania je priam čarovná. Sadnete si do kresla, otvoríte fľašu vína, alebo si pripravíte skvelý čaj a - vychutnávate. Necháte sa len unášať čarom oboch majstrov. Majstrom básne a Majstrom reči. Táto audiokniha je oddych plynúcich slov. Vypnete pri nej, zastavíte sa. Stíšite sa. Zrazu máte pocit, že je niečo viac, než si často myslíme. Že je niečo viac v nás a okolo nás. Audiokniha však nie je určená každému. Nevychutnáte si ju pri behaní, či vareni. Je potrebné byť pri nej a v tom, čo sa deje. Odnesiete si tak mimoriadne silný kultúrny zážitok, ktorý prehreje Vaše vnútro. Ďakujem obom pánom, ktorí sa už na nás pozerajú zhora za tento krásny kus večného umenia.

Tao Te Ting review

09.04.2016 Verified purchase

Hĺbka, pokoj a široký rozmer- To je táto audiokniha

Máte radi relax a večernú pohodu? A ešte k tomu milujete poéziu, filozofiu a všetko, čo je hlboké? Radi sa zamýšľate nad vecami okolo vás a vo vás? Táto audiokniha môže byť pre Vás skvelým pomocníkom. Napíšem najprv k čomu sa nehodí. K behaniu, práci, cvičeniu, upratovaniu. Táto audiokniha je výnimočná tým, že jej potrebujete venovať plnú pozornosť. Nedá sa ju počúvať ako podmaz, či kulisa. Inak sa Vám ľahko stane, že budete počúvať len slová a nebudete vedieť ako ich zaradiť. A teraz napíšem k čomu sa hodí. K pokojnému večeru, kde si napríklad urobíte skvelý čajový rituál, stíšite svetlo, alebo si len tak ľahnete na gauč s vyloženými nohami. Vtedy podľa mňa máte šancu nasať z veľkej múdrosti tejto audioknihy aspoň niečo. Napíšem „aspoň niečo“, pretože hĺbka a múdrosť tohto diela je trochu nad naše vnímanie. Tao Te Ting totiž nie je počúvaním pre každého. Je to hlboká a pritom jednoduchá filozofia, životný pohľad na všetko čo je. Je dobré počúvať každé jedno slovo, pretože naozaj v každom slove sa skrýva sila a poklad. Všetko na seba nadväzuje, takže ak na chvíľu stratíte pozornosť, zmysel Vám ľahko unikne. No ak netúžite pochopiť všetko, čo sa v audioknihe hovorí a chce sa vám len relaxovať, počúvajte ju aj takýmto spôsobom. Interpretácia audioknihy je štýlová, prepletená zvukmi flauty a celá atmosféra počúvania je silne naladená do starých čínskych čias. Nie je to audiokniha na jedno počutie a ani pre každého, no skrýva v sebe hlboké pravdy a ešte hlbší pokoj. A je zvláštne, že aj napriek slovám a zvukom flauty je v tejto audioknihe cítiť zvláštne ticho. Áno, ticho, ktoré tam je počuť cez všetko okolo. Odporúčam na pokojné večery pri sviečkach so šálkou čaju, kávy, alebo vína. Výborný kúsok umenia, presahujúci naše vnímanie a čas.

Tajemství okamžitého léčení Rating

09.04.2016

Povídky review

08.04.2016 Verified purchase

Poviedky, ktoré čítaním ožívajú.

Rád by som sa dozvedel odkiaľ berie Zdeněk Svěrák nápady na svoje poviedky. Každá jedna poviedka z tohto diela je malým svetom s vlastným životom. Mám pocit, že z každej by mohol vzniknúť krátky film. Či už sú to dialógy, stretnutia, nápady, alebo situácie sa tu odohrávajúce- všetko to do seba úplne zapadá. Na tomto diele Svěrákovi s čítaním pomohli Libuše Šafránková a Daniela Kolářová. Šafránková načítala bravúrne poviedku Divačka, ktorá som mal pocit bola napísaná asi preto, aby ju prečítala práve ona. Daniela Kolářová zase vdýchla hlas poviedke Ivanka a Lenin. Taktiež budete mať skvelý zážitok. Jedna z najkrajších poviedok v tejto audioknihe je Ruslan a Ludmila. Tak krásne a citlivo napísané s úplnou človečinou dymiacou z každého slova. Pri poviedke Vltava sa budete čudovať čo všetko sa dá vymyslieť a ako skvele sa to dá napísať a prečítať. Audiokniha je nahraná profesionálne, zvuk je výborný a intonácia všetkých interprétov obdivuhodná. Táto audiokniha má veľkú silu, ktorú odkryjete tým, že si ju vypočujete. Veľké ďakujem.