User Nika's Reviews

Maigretův první případ review

05.02.2021 Verified purchase

Spoiler mezi knihami

Předtím než jsem přešla na knihy, jsem viděla 4 díly s detektivem Maigretem, v televizní adaptaci, kde ho hraje Rowan Atkinson. Ty mě nadchly tak, že jsem chtěla další. Moc se mi líbí jak knihu čte pan Jan Vlasák, zdá se mi, že se ke knize dobře hodí. Knihu bych popsala asi tak, že je to takový spoiler mezi další autorovi knihy, jistě byla napsána již po řadě dalších a autor říká, co Maigret neví, co ho ještě čeká. Příběh této knihy se mi moc líbil, je takový lidský, jako ze života, Maigretovi nejde vše hladce, ale spíš tak jako bývá. Určitě doporučím knihu i dalším, já už mám koupený další díl Maigret se brání a na wishlistu mám všechny ostatní díly.

Male detective

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! review

19.01.2021 Verified purchase

Nemůžu se neusmívat

Skvělá kniha, o skvělém člověku. Stejně jako u předešlé knihy "Snad ti nedělají starosti cizí názory" jsem se musela celou dobu usmívat, případně se často vyloženě smát. Mě cizí názory tolik starostí nedělají, ale přeci jen si nelze nevšimnout, že se na vás lidé v MHD dívají, proč se tak culíte. Myslím, že největší zážitek z knihy budou mít lidé podobného myšlení jako Feynman - a ti také budou vědět, co tím myslím, pokud knihu četli - , ale zároveň si myslím, že se u ní pobaví a stráví s ní příjemný čas skoro každý.

Jediná škoda je, že Filip Švarc namluvil jen tyto dvě knihy.

Vzpomínky na Sherlocka Holmese (komplet) review

05.01.2021 Verified purchase

Oddychové příběhy

Tato kniha je stejně dobrá jako předchozí soubor povídek Návrat Sherlocka Holmese (pokud jste zatím četli jen jednu z nich a líbila se vám, druhá se bude líbit také). Opět je zde čtenářem Václav Knopp, který se mě osobně k příběhům velmi hodí, má vhodný hlas a příjemné tempo, když se Dr. Wattson diví, diví se pořádně. Samotné příběhy bych řekla, že jsou takovou průměrnou klasikou pro Sherlocka Holmese z pera Arthura Conana Doylea. Dalo by se říci, že to postrádá drive, napětí, potřebu přemýšlet, jak je člověk zvyklí třeba u příběhů A. Christie, ale naopak si užívám tu pomalost, jednoduchost a prostost příběhu. Příběhy jsou jednoduše oddychové. Co dále oceňuji, stejně jako u Návrat Sherlocka Holmese, že jsou příběhy krátké, je to skvělé třeba do MHD nebo prostě tam, kde máte třeba hodinu čas a rádi by jste ji nějak dobře zaplnili.

Classic Male detective

Muži ve zbrani review

22.12.2020 Verified purchase

Má oblíbená hlídka

Toto je v pořadí má šestá kniha od autora Terryho Pratchetta, už jsem četla o Mrakoplašovi, Bábi, ... , ale hlídka je moje srdcovka a zatím mě nikdy nezklamala (četla-poslouchala jsem již tři knihy s hlídnou, toto je druhý díl, kde se hlídka objevuje). Musím uznat, že bych knihu asi nerada četla, protože bych z ní neměla nikdy takový dobrý zážitek jako z audio verze, kterou čte Jan Zadražil. Obdivuji jeho umění měnění hlasů a přízvuků, techniku čtení. S hlídkou jsou ještě další díly a naději mi dodává, že projekt/vydavatel OneHotBook začal s Terry Pratchettem teprve v roce 2018, zdá se, tak snad budou přibývat.

Co se návaznosti týče, nebudete-li znát předchozí knihu Stráže! Stráže!, nebudete mít moc problém, ale v knize se o ní mluví, zvlášť na konci, jinak ostatní knihy ze série Úžasná Zeměplocha k ní taky nepotřebujete, když je budete znáte, budete vědět, co se stalo, ale v příběhu to nehraje roli.

Single POV Humor

Snad ti nedělají starosti cizí názory review

22.12.2020 Verified purchase

Poutavé a uklidňující

Velmi poutavý příběh, povídání o částech života Richarda Feynmana. Velmi mě zaujala obsáhlá část z doby, kdy byl v komisi pro vyšetřování po nehodě raketoplánu Challenger, stejně jako povídání o jeho první ženě. Tato kniha mi dala hodně, byla pro mě vnitřně hodně podporující v dnešním světě. Jak ráda bych šla s tímhle člověkem na dlouhý čaj.

Je velmi pravděpodobné, že si tuto knihu zakoupí spíše někdo, kdo ví, kdo byl Richard Phillips Feynman, člověk, který se setkal s jeho prací již dříve, ale myslím, že se tato kniha neomezuje pouze na lidi technické a bude se minimálně líbit i široké škále.

Mám už zakoupenou další audio knihu "To nemyslíte vážně, pane Feynmane!" a moc se na ní těším.

Co se zpracování knihy na audio knihu týče, tak nemohu říci křivého slova, hlas a technika Filipa Švarce je perfektní a k vyprávění se dokonale hodí, proto také nemám obavu z další knihy, kterou čte opět pan Švarc.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Vánoční příběhy Sherlocka Holmese review

27.11.2020 Verified purchase

2 příběhy

Tato kniha obsahuje 2 příběhy s hlavním hrdinou Sherlockem Holmesem, příjemné povídání na oddech. Ale, co je na nich vánočního netuším. Hlas Petra Kostky byl příjemný.

Stráže! Stráže! review

11.10.2020 Verified purchase

Dobrá kniha

Opět skvělá kniha. Už jsem poslouchala knihu Nohy z jílu a toto je má druhá, od spisovatele Terry Pratchett. Měl by to být první díl městské hlídky. Moc se mi líbí namluvení panem Janem Zadražilem. Jediné, co mě mrzí, že namluvených knih je tak málo, dívala jsem se i jinde na netu a zdá se, že jsou zde všechny, co vyšly, tak jsem si musela koupit nějaké z prvních dílů tohoto spisovatele v papírové formě, i když bych dala přednost mluvenému slovu. Jsem zvědavá jaké budou jiné dějové linie Úžasné Zeměplochy, protože linie městské hlídky mě moc baví. Určitě mi v papírové knize budou chybět krom hlasu i ty hudební předěly.

Parody Single POV Humor

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách review

26.09.2020 Verified purchase

Životně důležitá literatura

Tuto knihu jsem před zakoupením audio knihy již četla. Společně s dalšími díly Proč muži lžou a ženy pláčou a Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku si myslím, že se jedná o knihy, které by měl přečíst každý člověk, který chce být opravdu šťastný, ať muž či žena. Díky těmto knihám pochopíte mnohé o svém milovaném či jen opačném nebo stejném pohlaví, ale také sami o sobě. Hrozně mi to otevřelo oči. Líbí se mi, že knihy napsali manželé, kteří se na díle podíleli stejnou měrou, jinak by kniha nebyla objektivní. Knihy jsou napsány na základě zkušeností autorů z jejich vztahu a dlouholetého výzkumu na statisících lidech z celého světa, jedná se o propracovanou vědeckou psychologickou práci. Proč to zdůrazňuji je bohužel smutný fakt, že někteří lidé si myslí, že spolkli moudrost světa a ženou se hned do psaní knih. Vztahy jsou velmi křehká věc a pokud budete číst blbiny, tak si je můžete rozbít. Co se týče této audio verze, kterou čte Jan Kolařík, jeho podání se mi moc líbí, nemluví jako stroj, normálně intonuje. Přesto, že mám knihu v papírové podobě (která se momentálně neprodává), koupila jsem si audio verzi, abych si knihu znovu poslechla a lépe si zapamatovala a promyslela některé pasáže.

Relationships Thinking Life Happinness

Návrat Sherlocka Holmese (komplet) review

26.09.2020 Verified purchase

Fajn příběhy

Všechny příběhy bych shrnula asi takto, nejedná se o žádné bůhví jak napínavé záhady a složité propracované případy, jako třeba u A.Christie, nic moc na přemýšlení, všechno jsou to spíš taková milá jednoduchá vyprávění, která se mi perfektně osvědčila do MHD, často mi jeden příběh vydrží na celou cestu tam a zpět, protože mají cca od 1 hodiny do 1,5 hodiny. Hlas Václava Knopa se k těmto příběhům velmi hodí a doufám, že v dalším vydání příběhů Sherlocka Homese, které si plánuji koupit bude stejný čtoucí. Jediné, co mě mrzí, že jsem tento komplet nenašla dříve než jsem si koupila samostatně 4 povídky.

Classic Male detective

Nohy z jílu review

25.09.2020 Verified purchase

Velké překvapení

Toto je má první kniha od autora Terry Pratchett, básnil o nich kamarád, tak jsem jí zkusila, když byla v 50% slevě. A mile mě překvapila, někdo by to označil za trochu divnou knihu, ale za mě je to fajn. Jan Zadražil se mi ke knize vysloveně hodí, dívala jsem se, že různé knihy od Terry Pratchett čtou různí autoři, třeba Jan Vondráček, který je taky skvělý (poslouchala jsem s ním Hobita), ale nedovedu si moc představit takovou knihu v ženském hlase.

Humor

Návrat Sherlocka Holmese 4 - Osamělá cyklistka review

29.08.2020 Verified purchase

Příjemný příběh

Toto je třetí krátký příběh od Arthura Conana Doyla s Sherlockem Holmesem, který jsem si zde koupila a poslechla. Opět je příběh dost jednoduchý, ale zároveň příjemným vyprávěním. Myslím, že to příjemné vyprávění z něho dělá jak příběh samotný, tak i vypravěčské dovednosti Václava Knopa, vyprávění o Sherlocku Homesovi jsou dost specifické a bylo by snadné je zničit špatným vypravěčem. Ideální jsou tyto příběhy na krátké vzdálenosti, já je poslouchám, 1x týdně, vydrží mi na cestu tam a zpět, obvykle je to příběh na 1,15 h nebo 1,30 h.

Návrat Sherlocka Holmese 3 - Tančící figurky review

07.08.2020 Verified purchase

Příběh

Opět pěkný příběh, milé na poslech, tempo a doba jsou v tomto uspěchaném světě příjemné. Krátký, ideální do MHD. Moc se mi líbí hlas Václava Knopa, k těmto příběhům se hodí.

Návrat Sherlocka Holmese 2 - Stavitel z Norwoodu review

07.08.2020 Verified purchase

Příběh

Opět moc pěkný příběh, příjemný hlas. Nejedná se o žádnou hlavu zaměstnávající knihu, tam bych spíše sáhla pro nějakém bravurním díle A.Christie, je to oddychovka, na přibližně hodinu, takže ideální na cestu MHD.

Návrat Sherlocka Holmese 1 - Prázdný dům review

04.08.2020 Verified purchase

Příběh

Tahle kniha je takový pěkný příběh, pohodové vyprávění, oddychovka. Není to nic na přemýšlení, jen příběh. Hlas se mi také líbí dodává příběhu na staré době.