User Hana's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Černá ozvěna Rating

11.04.2021 Verified purchase

Posledný kojot Rating

11.04.2021 Verified purchase

Sestry Rating

11.04.2021 Verified purchase

Manželka a vdova Rating

07.04.2021 Verified purchase

Drak spí Rating

07.04.2021 Verified purchase

Tichá noc review

06.04.2021 Verified purchase

Líbilo

Connellyho detektivky mám ráda. Jsou inteligentní, krev nestříká z každé stránky, o to zajímavější mají děj. Harry Bosch je můj oblíbený detektiv. Pokud bych se dostala do průšvihu, rozhodně bych jej chtěla mít na své straně :-) S Ballardovou jsem se setkala poprvé a bylo to příjemné setkání. Jako každý Connelly je i tato kniha čtivá, zajímavá, napínavá. Děj má spád a logiku. Těším se na další knihu s touto dvojicí.

Věci, na které nastal čas review

06.04.2021 Verified purchase

Dobré

Zvláštní kniha, jakoby bez děje. Ale každodenní život taky převratný děj a spád nemá, takže v pořádku, opravdu ze života. Poslouchala se mi dobře, výborná interpretace, líbilo se mi vyprávění pojaté zvlášť z pohledu každé ze zúčastněných postav. Knihy od Pety Soukupové obecně mám ráda a těším se na ně, a ani u této jsem nebyla zklamaná. Jen ten otevřený konec mi vrtá hlavou. Jak to tedy dopadne? Kdo, s kým a kdy???

Do tmy Rating

27.03.2021 Verified purchase

Podbrdské ženy review

25.03.2021 Verified purchase

Výborné

Na základě recenzí jsem od knihy hodně očekávala. A rozhodně jsem nebyla zklamaná. Není to ale žádná oddechovka. Jsou to silné a většinou depresivní příběhy několika generací žen jednoho rodu. Smutné, bezútěšné životy prožité bez lásky a porozumění. Nedostatek citu se vine celou knihou jako červená nit, předává se z generace na generaci a nikdo z nich už neumí žít jinak. Škoda. Nicméně výborně napsáno, doporučuji.

Eugenie review

25.03.2021 Verified purchase

Výborné

Kniha mě nadchla. Obecně mám moc ráda knihy, které se odehávají ve třicátých letech a tady u této se mi navíc líbilo, že inspirací pro knihu byla skutečná postava paní Eugenie a osud plzeňského hotelu Continental. Zajímavá doba, zajímavá osoba hlavní hrdinky. Jen škoda, že si nakonec opět vzala nepravého. Ale to je asi život :-)

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Terapeutka review

25.03.2021 Verified purchase

Vlastně nevím

Vlastně neví, co napsat. Příběh byl zajímavý, ukázaný z pohledu psychoterapeutky, ale zbytečně zdlouhavý a místy překombinovaný. Nebylo to špatné, ale celkově tomu chybělo to "něco", co dělá dobrou detektivku dobrou. Vyposlechla jsem beze zbytku , ale určitě to není kniha, ke které bych se vrátila. Nenadchne, neurazí. Jako oddechovka fajn.

Zlomené duše review

24.03.2021 Verified purchase

Slabší, ale ne špatné

Zvláštní příběh, odehrávající se ve dvou časových liniích. Současnost se prolíná s padesátými léty minulého století. Děj se točí kolem dívčí internátní školy, starých zločinů a tajemství i zločinu ze současnosti. Duchařina mi nevadila, ale mohlo jí tam být o něco méně. Když to hodnotím celkově, nebylo to špatné, z mého pohledu by ale knize velmi prospělo zkrácení cca o čtvrtinu.

Bez duše Rating

18.03.2021 Verified purchase

Na okraji propasti review

04.01.2021 Verified purchase

Skvělé

Další skvělý Minier. Dokonce myslím, že nejlepší, který se mi kdy dostal do ruky. Skutečně mě nadchnul. Zajímavý děj, napětí, spád. Kniha mě ale donutila více se zamyslet nad "přínosem" moderních technologií, nad jejich bezhlavým využíváním a možností je zneužít. Dost z toho mrazí. Zasazení příběhu do Hong Kongu mě bavilo a umožnilo mi to mírně nahlédnout do úplně jiného prostředí, než je pro nás Evropany běžné.

Pasažier 23 Rating

04.01.2021 Verified purchase

Balíček Rating

23.12.2020 Verified purchase

Nezvratné alibi review

22.12.2020 Verified purchase

Výborné

Od Petera Maye jsem zatím nečetla/neslyšela nic, co by mě nenadchlo. Stejně tak nezklamal ani poslední díl Acta Enzo. Výborná detektivka, která dokazuje, že detektivka se nestává výbornou tím, že detailně popisuje sadistické scény a krev se na čtenáře musí valit z každé druhé věty. Takový May rozhodně není. Jeho knihy jsou spíš o psychologii vraha i obětí a k tomu většinou jako třešnička na dortu bývá i popis prostředí. Super. U tohoto dílu mě mrzelo jen to, že je s Enzem poslední. Ale závěr byl skvělý a rozhodně překvapivý.

Izolovaní review

22.12.2020 Verified purchase

Skvělé

Skvělé, skvělé, napínavé. Od poslechu jsem se nemohla odtrhnout. Adrenalin od první do poslední stránky. Autor umí bravurně stupňovat napětí, posluchačům "hází drobečky", které ukazují cestu resp. pachatele. Díky tomu jsem svůj tip na vrahova pomocníka považovala za téměř stoprocentní. Ale závěr byl naprosto překvapivý. Alespoň pro mě, detektiva amatéra. No nic, jdu koupit dalšího Fitzeka.

Dopisy, které nikdo nečetl review

09.12.2020 Verified purchase

výborné

Krásný, romantický příběh, ale pozor, nemyslím tím hloupou červenou knihovnu. Hloupé to není vůbec. Je to zajímavě stavěný příběh, který pohladí po duši. Ano, je to trošku pohádka, ale sáhněme si do svědomí, kdo z nás se nepotřebuje ujistit, že lidé jsou dobří a láska je věčná....

Dědina review

01.12.2020 Verified purchase

Výborné

Poslech Dědiny jsem si užila. Zajímavá psychologie postav, kterou skvěle doplňuje přednes jednotlivých interpretů. Používané nářečí dojem jen umocňuje a probarvuje. Jsem měšťák, který se před pár lety přestěhoval na "dědinu" a na všechno kolem kouká jak vyoraná myš. Kniha mi pomohla částečně pochopit, jak se na vesnici funguje. Jak důležitá je příslušnost k jednotlivým rodům, jaká je provázanost mezi nimi. Co všechno se skrývá pod zdánlivě bezproblémovým povrchem, jak současnost ovlivňují věci, které se staly před desítkami let. Zvláštní. Zajímavé. Poučné. Jdu koupit další Petru Dvořákovou.

Pravda, nebo lež Rating

01.12.2020 Verified purchase

Pochovaní zaživa review

01.12.2020 Verified purchase

dobré

Zase jeden dobrý Dán. Téma poněkud těžké a depresivní, pokud si představíme, co všechno nám stáří může přinést. Nicméně napínavé, děj dobře strukturovaný, celkově zajímavé. A Riško Kraus byl zase jednička.

Šikmý kostel review

01.12.2020 Verified purchase

Naprosto skvělé

Šikmý kostel jsem měla poměrně dlouho v seznamu přání. Všude jsem o něm četla samé superlativy, ale přiznám se, že anotace mě k zakoupení úplně nepřesvěčovala. Jednou večer jsem impulzivně klikla na "koupit" a byla moje. A teď tu sedím nad recenzí a v podstatě nevím, co psát. Jak vystihnout to, jak skvělá ta kniha skutečně je? Všechno už o ní bylo napsáno: úžasný čtenářský a posluchačský zážitek, výborný a skvěle rozpracovaný děj, dokonalost sama ve všech směrech. A ano, pod tohle všechno se podepisuji. Vůbec nechápu, jak prvotina může být takhle dobrá. Klobouk dolů před Karin Lednickou (mimochodem paní Lednická, prosím pospěšte si s další knihou, těším se). A Vilma Cibulková? Výraz třešnička na dortu absolutně nedokáže vystihnout její úžasné načtení knihy. Škoda, že není možné dát víc hvězdiček než 5. Za mě by 10 bylo minimum.

Rekonstrukce review

20.11.2020 Verified purchase

zvláštní

Po poslechu mi zůstaly smíšené pocity: první polovinou jsem byla nadšená, druhá polovina vázla. Na můj vkus v ní bylo příliš mnoho neustále opakujících se popisů vražd dětí a matek vražedkyň. Doposlouchala jsem, ale druhá polovina mi skutečně nedělala dobře. Zřejmě to mělo navozovat atmosféru prohlubujících se psychických potíží hlavní hrdinky, ale bylo toho prostě moc. Další knihy od Hanišové ale určitě zkusím.

Dokonalá manželka Rating

16.11.2020 Verified purchase

Kaštánek review

13.10.2020 Verified purchase

Skvělé

Skutečně jedna nejlepších detektivek, které se mi dostaly do rukou. Napínavé, inteligentní, zajímavé. Pokud jste dosud nečetli/neposlouchali, rozhodně doporučuji.

Když jsi odešel Rating

13.10.2020 Verified purchase

Letuška z economy review

13.10.2020 Verified purchase

Opravdu hloupé

Hloupé, hloupé, jednoduché. Zvládla jsem první třetinu. Se sebezapřením a jenom proto, abych se ujistila, že je to skutečně tak stupidní, jak to vypadalo od začátku. Čekala jsem avizovaný humor, který má rozhýbat bránice, ale našla jsem jen poznámky zastydlé puberťačky. Pokud je vám mentálně víc než 13 let, rozhodně nedoporučuji, je to totální ztráta času.

V bílém plášti review

13.10.2020 Verified purchase

nic moc

Sbírka povídek s tematikou lékařského prostředí má myslím skvělý potenciál. Bohužel nebyl naplněn. Kromě povídek Petry Dvořákové a Marka Epsteina se jednalo o slabý průměr. A to včetně Aleny Mornštajnové, kterou mám jinak velice ráda. Tak snad příště.

Dvojitý kříž Rating

13.10.2020 Verified purchase

Dešťová hůl Rating

20.09.2020 Verified purchase

Druhý život Marýny G. Rating

20.09.2020 Verified purchase

Osm Rating

20.09.2020 Verified purchase

Losos v kaluži Rating

20.09.2020 Verified purchase

Mstitel Rating

20.09.2020 Verified purchase

Jeden z nás Rating

22.06.2020 Verified purchase

Plachetnice na vinětách review

22.06.2020 Verified purchase

Opravdu výborné

Moje první setkání s p. Hájíčkem. A hned trefa do černého (tedy na výbornou). Krásný příběh ze života, popsaný citlivě, ale nesentimentálně. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická a příběh blízký. Navíc skvěle načteno Vandou Hybnerovou. Prostě lahůdka ve všech směrech. Jen co dopíši recenzi, jdu koupit další knihu tohoto autora.

Lars láme kosti review

22.06.2020 Verified purchase

Skvělé

Moje druhé setkání s Larsem. A zase skvělé. Vtipné a zábavné. Dobře napsané a výborně načtené. Baví mě Larsovy průpovídky a komentáře, jeho správňácký postoj férového drsňáka. Prostě fajn oddychovka. Těším se na třetí díl.

Žena mého života review

07.06.2020 Verified purchase

slabší

Knihy Tima Weavera mám ráda a David Raker mě opravdu baví. Ale bohužel musím konstatovat, že Žena mého života je podle mého názoru nejslabší knihou ze série. Místy zbytečně zdlouhavé a nudné. Doposlouchala jsem do konce, ale uf, byla to dřina. Nicméně se nenechám odradit, všechny ostatní knihy s Rakerem, které jsem četla nebo poslouchala byly skvělé, a i mistr tesař má právo se občas utnout :-) Takže příště určitě zas :-)

Osamělý mrtvý muž review

27.05.2020 Verified purchase

Pomalejší nostalgie

Moje první setkání s kapitánem Exnerem. Knihu jsem si koupila na základě výborných recenzí a přiznám se, první polovinu jsem byla rozpačitá. Začátek mě nedokázal vtáhnout do děje, příliš mnoho postav, složitá orientace kdo, kde, s kým. Chvíli jsem dokonce uvažovala, že poslech vzdám. Ale ve druhé polovině se to zlomilo, děj začal mít spád a kniha mě začala bavit. Na konci jsem pochopila, co ti nadšení recenzenti na tom Exnerovi vlastně mají. A když se nad tím zamyslím zpětně, určitě si nějakého dalšího zase poslechnu.

Moje matka Marlene Dietrichová review

26.04.2020 Verified purchase

Výborné

Na tuto audioknihu jsem se těšila a měla velká očekávání. A nebyla jsem ani v nejmenším zklamaná. Velmi zajímavý životopis hvězdy stříbrného plátna, který díky tomu, že autorkou knihy je její dcera, poodhaluje situace a povahové rysy Marlene Dietrich, které by běžným životopiscům zůstaly skryté. Zajímavý život, zajímavá doba a naprosto excelentní podání Vilmy Cibulkové, které velmi kvalitně sekunduje Jana Stryková. Nasaďte sluchátka, zavřete oči a ponořte se do děje. Stojí to za to.

Manželka mezi námi Rating

26.04.2020 Verified purchase

Devátý hrob review

17.04.2020 Verified purchase

Nejslabší Ahnhem

Tak tahle kniha se mi nelíbila. Fabian Risk je sice pořád sympaťák, ale děj je pro mě poměrně zmatečný (to bych odpustila). Co ale odpustit nedokážu je obrovská (a zbytečná) porce brutality, která je za hranicí akceptovatelnosti. Spousta pasáží byla tak nechutná, že jsem je nezvládala poslouchat a přeskakovala je. Přednes p. Soukupa je skvělý jako vždy, ale od autora si dám určitě na dlouhou dobu pauzu.

Brouk review

17.04.2020 Verified purchase

fajn

České detektivky mám ráda a tato byla fajn. Hlavní hrdinka inspektorka Elen Jollyová je sympatická. Příběh byl zajímavý, jen závěr na mě byl trošku překotný. Určitě si od této autorky koupím/poslechnu i další knihy. Jen poznámka: knize by velmi prospělo namluvení jinou interpretkou. Projev paní Šternerové na mě působí velmi amatérsky a kazí mi požitek z poslechu.

Nevieš dňa, nevieš hodiny review

31.03.2020 Verified purchase

Tentokrát nic moc

Dána mám moc ráda. Svědčí o tom zakoupené a vyslechnuté všechny jeho audioknihy, které máte v nabídce. Vzhledem k tomu, že ve vydávání jeho audioknih teď byla téměř roční pauza, na novou knihu jsem se opravdu těšila. Upřímně ale musím říct, že jsem byla zklamaná. Dvě dějové linie, dvě vyšetřování. Jedna z nich ukazuje jen to, že když máš kamaráda na správném místě, získáváš automaticky jiný přístup a jiné zacházení. Chápu. Ale netřeba to několikrát a stále dokola zdůrazňovat (asi pro ty hloupější, kteří to nepochopily nejen na poprvé, ale ani na popáté). To by ale až tak úplně nevadilo. Velká škoda ale je, že se zásadně proměnil Richard Krauz. Z velkého sympaťáka se stal Všeználkem a Všudybylem, který setře každého, vždy má pravdu a všechno ví předem. Vývoj evidentně nezastavíš. Jen není vždycky ku prospěchu. Asi se budu vracet ke starším dílům a bojkotovat ty nové :-)

Oběť bez tváře Rating

27.03.2020 Verified purchase

Záhada tří čtvrtin Rating

18.03.2020 Verified purchase

Osmnáct pod nulou review

18.03.2020 Verified purchase

Hodně dobré

Moje první seznámení s Fabianem Riskem mě mile překvapilo. Příběh byl zajímavý, hlavní hrdina sympaťák a přednes pana Soukupa absolutně skvělý. Za mě spokojenost. Určitě si koupím i další díly.

Anna Česká review

14.03.2020 Verified purchase

Slabší, ale ne špatné

Anna Česká je rozhodně slabší než výborná Eliška Přemyslovna. Ale i tak byl poslech příjemný. Dozvěděla jsem se pár nových zajímavých historických střípků a poslech mě bavil. Lehčí historický román, který neurazí.

Sněžný měsíc review

11.03.2020 Verified purchase

Další skvělá Klevisová

U Klevisové mám laťku nastavenou hodně vysoko. A jako vždycky ji novinka popostrčila zase o něco výš. Další výborná česká detektivka, tentokrát z Beskyd, z oblastí, kde lišky dávají dobrou noc. Hezky vykreslené prostředí horských samot, lesů a zvířat v nich je jenom třešinkou na dortu k dobré detektivní zápletce. Klevisová je důkazem, že u detektivky nemusí stříkat krev na všechny strany a přesto (nebo právě proto) může být skvělá.

Černá díra Rating

11.03.2020 Verified purchase

Oběť 2117 Rating

11.03.2020 Verified purchase

Smrtící bílá Rating

15.02.2020 Verified purchase

Nevítaný host Rating

15.02.2020 Verified purchase

Eliška Přemyslovna Rating

15.02.2020 Verified purchase

Tatérka Rating

24.01.2020 Verified purchase

DNA Rating

04.12.2019 Verified purchase

Eleanor se má vážně skvěle review

04.12.2019 Verified purchase

Skvělé

Jedna z nejlepších audioknih, která se mi dostala do ruky/ucha. Původně jsem zakoupila kvůli vždy skvělé Petře Špalkové, kterou jako interpretku prostě miluji :-) A celkem nic moc jiného než příjemný hlasový projev jsem od knihy nečekala. O to větší bylo moje překvapení: krásný a dojemný příběh plný laskavého humoru, pochopení a opravdovosti. Eleanor jsem celou dobu držela palce a doufala, že jim to s Raymondem vyjde. Pokud bych měla zážitek z knihy shrnout jednou větou, tak je to kniha, na kterou dlouho nezapomenu. Doufám, že autorka brzy napíše něco dalšího. Těším se.

Hora mezi námi Rating

04.12.2019 Verified purchase

Než natáhnu brka Rating

20.11.2019 Verified purchase

Zahradnictví Rating

20.11.2019 Verified purchase

Clona Rating

20.11.2019 Verified purchase

Marie a Magdalény Rating

20.11.2019 Verified purchase

Dívka, která musí zemřít Rating

20.11.2019 Verified purchase

Zázrak svaté Winifredy Rating

22.09.2019 Verified purchase

Modré stíny Rating

22.09.2019 Verified purchase

Muž jménem Ove Rating

22.09.2019 Verified purchase

Žena pro třetího krále Rating

22.09.2019 Verified purchase

Za zavřenými dveřmi Rating

22.09.2019 Verified purchase

Hana Rating

30.05.2019 Verified purchase

Pan Mercedes Rating

30.05.2019 Verified purchase

Syndrom E Rating

30.05.2019 Verified purchase

Tiché roky Rating

30.05.2019 Verified purchase

Někdo blízký Rating

30.05.2019 Verified purchase

Firewall Rating

30.05.2019

Ochráním tě Rating

19.04.2019 Verified purchase

Entomologův odkaz Rating

19.04.2019 Verified purchase

Hadohlavec Rating

04.04.2019 Verified purchase

Paní Hemingwayová review

04.04.2019 Verified purchase

Zajímavé, zábavné, poučné

Kniha mě bavila. Čtyři ženy Ernsta Hemingwaye byly zábavné, zajímavé a rozhodně netuctové. Dozvěděla jsem se i spoustu podrobností z Ernstova života, včetně nelichotivých sklonů k násilí a alkoholismu. Ale život s géniem je asi jiný, než s námi, obyčejnými smrtelníky. Ačkoli se příběhy všech čtyř žen vzájemně prolínaly, líbilo se mi, že každá je namluvená jinou herečkou. Dodávalo to ději na plastičnosti.

Firma review

05.03.2019 Verified purchase

Skvělá klasika

Firma - myslím, že ji nezná málokdo. Knihu nebo film podle ní natočený. Knihu jsem četla, film viděla. Přesto jsem si ji nenechala ujít i v audio podobě. A rozhodně jsem nelitovala. Firma je nejlepší Grisham (dle mého názoru) a panem Písaříkem skvěle namluvená. Užila jsem si každou minutu poslechu. I když to bylo trojnásobné opáčko :-)

Jedlová samota Rating

26.12.2018 Verified purchase

Želary - Jozova Hanule review

26.12.2018 Verified purchase

Skvělé

Jedna z nejlepších knih, která se mi v posledním roce dostala do ruky resp. do ucha. Film jsem neviděla, takže jsem nevěděla, co má vlastně očekávat. A byla jsem nadšená. Příběh plný lidskosti, lásky, laskavosti a sounáležitosti mě hladil po duši a srdci. Jen škoda toho konce. Já totiž miluji happyendy :-)

Selfies Rating

26.12.2018 Verified purchase

Tajný deník čínské císařovny Rating

26.12.2018 Verified purchase

Kaktus Rating

26.12.2018 Verified purchase

Musím to vědět Rating

26.12.2018 Verified purchase

Lazar review

04.12.2018 Verified purchase

nic moc

Asi můj poslední Kepler. Jeho knihy jsou čím dál prosyceny násilím. Tohle už není můj šálek kávy. Ale je to samozřejmě pouze můj subjektivní názor. Pokud máte rádi velké množství: krve stříkající na všechny strany, odřezaných končetin všeho druhu, lidí pohřbených zaživa, podřezaných hrdel a psychopatologické manipulace bude se vám tato kniha líbit

List zo záhrobia Rating

31.08.2018 Verified purchase

Sára Rating

31.08.2018 Verified purchase

Promlčení Rating

31.08.2018 Verified purchase

Gentleman v Moskvě review

31.08.2018 Verified purchase

Úžasná kniha

Opravdový skvost mezi knihami. První polovina 20. století v Moskvě byla nelehká, ze spousty věcí mrazí. Já jsem ale byla fascinovaná hlavním hrdinou. Inteligentní, noblesní, laskavý a moudrý hrabě Rostow. Každé setkání s ním byl pro mě zážitek. A poslech této knihy pohlazením po duši. Bylo by na světě krásně, kdyby takoví lidé byli kolem nás.

Noc Rating

17.07.2018 Verified purchase

Malé ženy Rating

22.06.2018 Verified purchase

Sál smrti Rating

22.06.2018 Verified purchase

Výjimeční lidé Rating

22.06.2018 Verified purchase

Černé světlo Rating

22.06.2018 Verified purchase

Zmizela v mlze review

03.06.2018 Verified purchase

Výborné

Skvělé. Jako ostatně každá Klevisová. Další případ sympatického komisaře Bergmana - normálního smrtelníka z masa a kostí, který řeší běžné a lidsky naprosto uvěřitelné případy. Výborně namluveno. Navíc jsem se dozvěděla i zajímavosti z norského prostředí, v němž se příběh odehrává. Škoda, že už je konec :-)

Krotitel Rating

27.05.2018 Verified purchase

V pasti lží Rating

09.05.2018 Verified purchase

Žena v kleci Rating

09.05.2018 Verified purchase

Hrdinovia a géniovia. Rating

27.04.2018 Verified purchase

Složka 64 Rating

27.04.2018 Verified purchase

Vzkaz v láhvi Rating

27.04.2018 Verified purchase

Nesmírný Rating

27.04.2018 Verified purchase

Zabijáci review

25.04.2018 Verified purchase

Zatím nejlepší Olsen

Skutečně dobrá kniha. Zatím nejlepší Adler-Olsen, jakého jsem slyšela. I když to bylo místy drsné. Zajímavý děj, kniha má spád, nudit se rozhodně nebudete. Spíš počítejte s tím, že nebudete chtít přestat poslouchat. Škoda, že to neskončilo alespoň částečným happy-endem. Ale to asi ani nešlo :-)

O krok pozadu review

25.04.2018 Verified purchase

Zase skvělý Wallander

Jedním slovem vynikající. Ale to je Kurt Wallander vždycky. Mankell prostě umí. Od poslechu se mi těžko odcházelo a snažila jsem se rychle vracet :-) Výborná dějová linie, stupňované napětí, zajímavé rozuzlení, skvěle namluveno. Neváhejte a začněte poslouchat :-)

Marco review

01.04.2018 Verified purchase

Slabé, podprůměrné

Nejhorší Adler-Olsen, jakého jsem slyšela. Během první třetiny jsem doufala, že se děj rozpohybuje, okolo poloviny uvažovala, že poslech ukončím. Doposlouchala jsem jen proto, že mě zajímalo, jestli to skutečně bude tak nudné a rozvleklé až do konce. Bohužel bylo. Pro mě hloupé, nudné, předvídatelné, rozvláčné. Škoda času, vynaloženého na poslech.

Cigaretka na dva ťahy Rating

21.02.2018 Verified purchase

Žiješ iba dvakrát Rating

10.02.2018 Verified purchase

Nehanebné neviniatko Rating

10.02.2018 Verified purchase

V lese visí anděl Rating

25.01.2018 Verified purchase

Sova Rating

01.01.2018 Verified purchase

Až moc blízko Rating

03.12.2017 Verified purchase

Vražda v Orient expresu Rating

03.12.2017

Prázdné křeslo Rating

03.12.2017 Verified purchase

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V Rating

09.10.2017 Verified purchase

Zkurvenej příběh Rating

09.10.2017 Verified purchase

Do vody Rating

07.10.2017 Verified purchase

Jednou nohou v hrobe Rating

20.08.2017 Verified purchase

Angličtina do ucha 1 - začátečníci Rating

16.08.2017 Verified purchase

Básnik Rating

16.08.2017 Verified purchase

Krv nie je voda Rating

16.08.2017 Verified purchase

Popol všetkých zarovná Rating

16.08.2017 Verified purchase

Uzol Rating

09.08.2017 Verified purchase

Tanečník Rating

20.07.2017 Verified purchase

Korene zla Rating

20.07.2017 Verified purchase

Smrť na druhom brehu Rating

20.07.2017 Verified purchase

Mucha Rating

20.07.2017 Verified purchase

Mucholapka Rating

20.07.2017 Verified purchase

Rudý kapitán Rating

07.06.2017 Verified purchase

Lovec králíků Rating

07.06.2017 Verified purchase

Toulky českou minulostí - speciál Karel IV. Rating

07.06.2017 Verified purchase

Pátá žena Rating

07.06.2017 Verified purchase

Nežná fatamorgána Rating

07.06.2017 Verified purchase

Cela číslo 17 Rating

07.06.2017 Verified purchase

Tma Rating

20.05.2017 Verified purchase

Kruh Rating

13.05.2017 Verified purchase

Mráz Rating

04.05.2017 Verified purchase

Ostrov šedých mnichů review

18.03.2017 Verified purchase

Opět výborná Klevisová

Ostrov šedých mnichů jsem si koupila hned jakmile jsem doposlouchala výborné Kroky vraha. Akutně jsem potřebovala další Klevisovou. Teď už jsem věděla, do čeho jdu. A Klevisová nezklamala ani podruhé: inteligentní zápletka, dobře vykreslené postavy, dějový spád zasazený do zajímavého prostředí. Těšila jsem se a užila jsem si každou minutu poslechu. A na konci překvapení. Tohoto vraha jsem opravdu nehádala.

Kroky vraha review

11.03.2017 Verified purchase

naprosto skvělé

Jedním slovem vynikající. Výborně vystavěný příběh s inteligentní a uvěřitelnou zápletkou. Skvěle stupňovaný, výborně načtený. Prostě lahůdka. Škoda, že trvá jen 12 hodin. To beru jako jediné minus :-) Vůbec se mi nechtělo se s příběhem rozloučit.

Jediné, co mě uklidňuje je, že si právě teď jdu koupit druhou (nebo vlastně první)Klevisovou - Ostrov šedých mnichů. A těším se na další super zážitek.

Playground review

04.03.2017 Verified purchase

téměř nekonečné násilí

Děj knihy je každopádně nápaditý. Koho by nezajímalo, co se s námi stane po smrti... Z první třetiny knihy jsem byla nadšená. V polovině rozčarovaná a doposlouchala jsem jen proto, že mě zajímalo, kam až je možné barvité a velmi zdlouhavé popisy násilí, útěku, ukrývání se a boje vystupňovat. Audioknihy jsem zvyklá poslouchat většinou večer před spaním, jako takovou pohádku na dobrou noc. Tato se ale nedala. Ze sluchátek na mě tryskaly gejzíry krve z useknutých rukou a hlav a to na noc není to pravé. Je to úplně jiný Kepler, než jakého jsem očekávala a podruhé bych si tuto knihu určitě nepustila. Ale abych nezapomněla - výborný je přednes Terezy Bebarové.

Karel IV. - Císař a synové Rating

15.02.2017 Verified purchase

Čtvrtá oběť Rating

15.02.2017 Verified purchase

Ve službách zla Rating

09.02.2017 Verified purchase

Merde! Rok v Paříži Rating

09.02.2017 Verified purchase

Vrazi bez tváře Rating

17.08.2016 Verified purchase

Psi z Rigy review

30.07.2016 Verified purchase

Jednoduše výborné

Tak tohle je opravdová audiopochoutka: výborná zápletka, která vás chytí hned na začátku a nepustí. Kniha má spád a zajímavý děj. A Wallander exceluje jako vždy. Uvařte si čaj a zalezte pod peřinu, strčte do uší sluchátka a garantuji vám, že nevylezete, dokud nedoposloucháte :-)

Bílá lvice review

22.07.2016 Verified purchase

Nejslabší kniha Henninga Mankella

Předesílám, že Mankellovy knihy mám velmi ráda. Kurt Wallander je sympaťák a já jeho fanynka :-) Bohužel tato kniha je podle mě nejslabší z celé série. Děj je zbytečně překombinovaný a chvílemi zdlouhavý. Doposlouchala jsem sice až do konce, ale přiznávám, že cca ve 3/4 jsem si říkala, že to asi nezvládnu. Pro jednou ale odpouštím a těším se na dalšího Wallandera - Ve slepé uličce :-)

Ostrov Entry Rating

26.06.2016 Verified purchase

Pán ohně Rating

06.06.2016 Verified purchase

Dívka ve vlaku Rating

27.05.2016 Verified purchase

Syn review

27.05.2016 Verified purchase

Trošku jiný Nesbo

Na každého Nesba se velmi těším. A ani tento mě nezklamal. Ačkoli nutno předeslat, že skalním příznivcům by mohla chybět postava Harryho Hole. Ale ani chybějící Hole knize nic neubírá na atraktivitě. Je zde výborně vykreslená postava hlavního hrdiny a jeho způsobu myšlení. Napětí se stupňuje a vtahuje vás do děje a každé přerušení poslechu je nepříjemné. Proto neváhejte a začněte poslouchat.

Šachové figurky Rating

27.05.2016 Verified purchase

Policie Rating

27.05.2016 Verified purchase

Karel IV. - Císař a císařovna review

27.05.2016 Verified purchase

Ani druhý díl nezklamal

Po prvním díle Karla IV. jsem se druhého nemohla dočkat. A skutečně nezklamal. Četba Jiřího Dvořáka je úžasná. Děj knihy navíc ukazuje pro mě spoustu neznámých událostí ze života Karla IV. a Alžběty Pomořanské. Kniha je takovým pohlazením po duši a současně velmi zajímavá na události a fakta. Už se zase nemohu dočkat. Tentokrát třetího dílu.

Sluneční bouře Rating

27.05.2016 Verified purchase

S elegancí ježka review

24.02.2016

Nezajímavá nuda

Tuto audioknihu jsem zakoupila na základě výborných recenzí, bohužel mě velmi zklamala. Ač jsem se snažila, nebyla jsem schopna ji doposlouchat do konce. Z mého pohledu tlučení prázdné slámy, které si hraje na velkou filozofii.

Mírně to kompenzuje skvělý (jako vždy) výkon Taťjany Medvecké, ale sama a z ničeho zázrak neudělá. Zakoupení doporučuji pouze v případě, že se chcete unudit k smrti ...

Karel IV. - Tajný deník review

27.01.2016 Verified purchase

Vynikající audiokniha

Opravdu úžasná kniha. Spousta zajímavých informací ze života Karla IV. a jeho rodičů Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny a jejich doby. Příběh je krásný, velmi dobře a poutavě psaný a navíc umocněný excelentním přednesem Jiřího Dvořáka. Mrzí mě jen, že jsem již doposlouchala. Ale o to víc se těším na "dvojku" Cisař a císařovna.

GAME review

04.11.2015 Verified purchase

POZOR SILNĚ NÁVYKOVÁ

VÝBORNĚ VYSTAVENÝ PŘÍBĚH, KTERÝ VÁS VTÁHNE DO DĚJE BĚHEM PRVNÍCH MINUT A NEPUSTÍ AŽ DO KONCE. NUTÍ VÁS POSLOUCHAT PŘI JÍZDĚ AUTEM - NEBEZPEČNÉ, PŘI OBĚDĚ S PARTNEREM - NESLUŠNÉ, V NOCI MÍSTO SPÁNKU - VAŠE ÚNAVA SE STUPŇUJE. NICMÉNĚ KDYŽ JSEM DOPOSLOUCHALA, MOC MĚ MRZELO, ŽE UŽ JE KONEC :-) JEDNIČKA S HVĚZDIČKOU ZA DĚJ I ZA PŘEDNES. OBOJÍ BEZ CHYB.

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV review

23.09.2015 Verified purchase

Super zážitek

Na Milénium čtyřku jsem se těšila a zároveň se obávala, že se změnou autora to nebude "ono". Moje obavy ale byly zbytečné. Je to zatím nejlepší díl. David Lagercrantz udržuje posluchače v napětí od první do poslední kapitoly. Nemohla přestat poslouchat, a když jsem přece jen musela dát pauza (někdy je potřeba například i odejít do práce) těšila jsem se, kdy už to KONEČNĚ znovu zapnu :-) Škoda, že už je konec :-) PS: Kdy bude pětka?