User Alfi's Reviews

Tři mušketýři (1995) review

13.12.2020 Verified purchase

Opravdu příjemný relax

U tří mušketýrů už může překvapit jen zpracování. Tady se to povedlo. A v této sestavě bych ani nic jiného nečekal. Příběhem v roli vypravěče vás provede pan Preiss. Tak že zapalte oheň v krbu, sedněte do křesla, přehoďte přes sebe pléd a nechte se vtáhnout do tohoto románu.

Tajemný rytíř review

13.12.2020 Verified purchase

Trochu v rozpacích

Příběh se mi líbil.

Pan Matoušek se dá dobře poslouchat. Problém je v technickém zpracování. Editace není ideální a knihy o takovéto délce dávám za den. Tady to bylo za 3 dny. Jsou části které při editaci nedostali pauzu mezi pasážemi a to trošku děj znepřehlední. Bonus byl příjemný. Každopádně pro milovníka tohoto žánru je to i přes nedokonalost dobrá kniha.

Někdo by řekl zadarmo žádný zázrak čekat nejde. To mi přijde dosti urážlivé. Osobně si cením snahy pana Matouška a na amatérské dílo je to dobré. A poděkování patří i panu Sellnerovi že to umožnil.

Muži ve zbrani review

09.12.2020 Verified purchase

Další pěkné zpracování

Většina knih od sira Terryho se dá číst nezávisle na sobě ( tedy pokud nejde o sérii s Marií Antoanetou ty je fajn číst za sebou :) ), tak u "Mužů ve zbrani" je dobré nejdříve sáhnout po "Stráže! Stráže!" aby jeden lépe pochopil např. proč trpaslík Karotka má 2 metry a co maj všichni s těmi draky a králi.

Stejně jako ve výše jmenované knize "Stráže! Stráže!" Se pan Zadražil chopil své role dokonale. Postavy se dobře dají rozpoznat, zapamatovat a mají svůj charakter. K tomu jak je kniha napsaná a přeložená se nedá napsat nic. Protože prostě je to Pratechett a Kantůrek no. :)

Ten kdo koupí neprohloupí.

Epic Humor

Stráže! Stráže! review

03.12.2020 Verified purchase

Opravdu potěšilo

Co napsat? Klasický sir Terry v dokonalém překladu pana Kantůrka. A podání bylo fantastické. Krásná práce s hlasem a postavy prostě ožívají.

"Von se tam pere"

"Sám?"

"Ne, se všema"

Prostě to člověku uvízne v hlavě a vykouzlí úsměv i po několika dnech. :)

Epic Humor

Píseň krve review

26.11.2020 Verified purchase

Milé překvapení

Knihu jsem vybral jen podle ukázky a hlavně délky. A nelitoval jsem.

Příběh plyne dobře a je promyšlený. Není nudný ačkoliv je lehce předvídatelný, ale né tak že to zkazí požitek a o napětí není nouze.

Ivan Lupták se dobře poslouchá a krásně to doplňují Verniérovi pasáže namluvené panem Soukupem.

ps: recenzi píši s odstupem. Jelikož právě vychází další série s Al Sornou "Volání vlka" . Tak že pro milovníky fantasy a dlouhých poslechů je tohle ideální volba na zimu - každá kniha z této série má více jak 25h a 1. kniha z druhé má 18h :)

Epic Multiple POVs

Vítězství orla review

18.08.2020 Verified purchase

Macro a Cato podruhé :)

Další zajímavé historické okénko.

Někomu by přítomnost potomka Hanibala v římské armádě mohla připadat přitažená za vlasy... Ale jako demonstrace rozdělení společnosti v impériu je to dost dobré. Nebude opět chybět akce, taktika, politika... sloni v Británii ? :) Příběh se odvíjí v podobném duchu jako v prvním díle.

Marek Holý byl opět výborný a dobře se poslouchá.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Pod znakem orla review

15.08.2020 Verified purchase

Milé překvapení

Na tuto sérii jsem narazil čistě náhodou.... Při čekání na jinou sérii... :) A jelikož mám rád tvorbu pánů Vondrušky, Niedla a Žambocha, tak po hodince poslouchání jsem pořídil vydaný zbytek. No a zase mám další sérii kde čekám na pokračování... :)

Děj se někomu může zdát jako klišé ( kor když například zná "Hraničářova učně" - mladík pod vedením zkušeného bojovníka s otcovským přístupem ) a nebo že na historický román je to už trošku neuvěřitelné. Ale podle mě je myšlenka dobrá. Ne jen že můžeme sledovat postup mladého muže, ale je jistota že nám i dlouho vydrží. Ať už ho vojenská kariéra zavede do různých koutů impéria, tak bude vzhledem rychlosti cestování relativně dlouho mladý :) Další přidanou hodnotou je pohled do života legionářů a nechybí ani politika, která sama o sobě další malým bitevním polem. Celkem je vše vyvážené.

Pan Holý se příjemně poslouchá a zhostil se rolí opravdu dobře. Což pomáhá navázat příjemný vztah s postavami. A ano, jak je tu už někde zmíněno. Přeřeknutí tam občas je Macro-Marco, ale jen minimálně v prvních kapitolách.

A jedno upozornění na konec. Doporučuji neposlouchat poslední stopu "poznámka překladatele". Pokud o tomto období nemáte hlubší znalosti, nebo si ze zvědavosti nebudete chtít ověřit historickou pravost postav, tak je to docela nepříjemný spoiler. Tedy pokud to autor bude chtít dotáhnout až sem.

Hořící most review

17.04.2020 Verified purchase

Lexa válí dál

Ve druhém díle této příjemné fantasy ságy nám autor řekne jak hraničářův učeň o koně a přítele přišel. Dozvíme se jaké jsou výhody táboření v lese a že je celkem nebezpečné rozdělávat oheň na dřevěném mostě.

To vše ve skvělém podání Matouše Rumla. Jenž vdechl život jemu svěřeným postavám a to opět bravurně.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Rozvaliny Gorlanu review

16.04.2020 Verified purchase

Lexa válí

Pro někoho možná klišé, ale co dnes není. Jestli čekáte kouzla, elfi, trpaslíky a nebo vyhlazení poloviny postav v první části série... asi se poolhédněte jinde.

John Flanagan napsal příjemnou fantasy určenou pro mladší i starší dobrodruhy ( romantiky ). Plnou přátelství, odvahy a zdravou dávkou humoru, sledující mladého Willa ve světě podobnému tomu našemu. Jen asi o 600 století mladšímu.

První kniha této ságy vypráví jak hraničářův učeň ke koni a kamarádu přišel a pár nepodstatných věcí....

Vše ve fantastickém podání Matouše Rumla. Není to jen odříkané. Postavy jsou promyšlené. Pauzy... intonace, zabarvování hlasu a dalo by se říci že v jeho podání si posluchač vytvoří k postavám vztah. Ne vážně Lexa z Comebacku fakt válí :)

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Sága o Zaklínači Rating

27.02.2020 Verified purchase

Pán prstenů (trilogie) Rating

27.01.2020 Verified purchase

Hobit Rating

12.01.2020 Verified purchase

Na ostřích čepelí II. Rating

06.01.2020 Verified purchase

Na ostřích čepelí I. Rating

05.01.2020 Verified purchase

Šedí bastardi Rating

02.01.2020 Verified purchase

Královna ohně Rating

22.12.2019 Verified purchase

Pán věže Rating

19.12.2019 Verified purchase