User Adam's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Terror review

13.01.2020 Verified purchase

Hustý

Tady musím říct, že jsem dostal tip předem. A furt špekuloval, jak si knížku koupit, protože teda není nejlevnější a nejde vzít za kredit. Ale teda nakonec nelituju. Dávám knížek 50+ do roka, ale tahle určitě zůstane nezapomenuta. Je to síla. Naturalismus, s kterým jsou popisovány strasti v polárních oblastech jen přidává na hrůze celé knížky. Je to dobře interpretovaný, dlouhý, ale hutný. Až mne trochu mrzí, že tam musel být nějaký prvek nadpřirozena, protože věřím, že příběh by byl poutavý i bez toho. Ale jako celek to správně sedlo do hromady, je to dobrý a stojí to za to. Kupoval jsem zároveň s podobně dlouhým TO od Kinga a... Terror musím doporučit 10x víc. Sedlo mi to, návaznost na reálnou expedici je super a to, že občas je to docela chuťovka... Tak je občas potřeba.

Faktomluva review

13.01.2020 Verified purchase

Určitě stojí za to

Hele, já ty manažerský knihy moc nemusím... To byl můj přístup při nákupu doteď. Beletrie docela v mé knihovničce převládá a odhodlat se k Faktomluvě mi chvíli trvalo. Ale ani nelituju. Nebo... Lituju, že nemám čas knížky číst, ale jen poslouchat, protože faktomluva by asi byla lepší, kdyby ji člověk četl a nejlépe si mohl ještě i na netu prohlídnout reference, grafy a odkazy. Jinak ale hodně zajímavá věc, která Vám může hodně otevřít oči. Podobně nadšenej jsem byl i z Kissingera. Určitě je to, narozdíl od beletrie, knížka, která Vám může víc otevřit oči, může více dát do konsekvencí aktuální dění a je pravda, že od přečtení jsem si na ni několikrát vzpomněl, když někdo na sociálních sítích panicky vytrhoval čísla z kontextu. A nutno říct, že nástavbou nad všemi těmi fakty je cítit i jedna věc, která je poměrně vzácná, a to je optimismus. Určitě doporučuji právě proto, že knížka je faktická, zajímavá, poučná a... pozitivní. Pěkné počtení.

Nohy z jílu review

13.01.2020 Verified purchase

Zadražil a městská hlídka jsou smrtelná kombinace

Popravě jsem Pratchetta zas až tak moc neprožíval, dokud jsem nedal Stráže! Stráže! To je za mne fakt audiokniha roku a to jich dám do roka k 50ti. Fakt doteď nepřekonaný TOP loňského roku. Ve chvíli, kdy si člověk už Karotku osvojí, tak prostě nejde jinak, než se nezajímat, jak to bude dál pokračovat. A musím říci, že mi sedí tahle série o městské hlídce výrazně více, než čarodějky, které jsem taky zkusil. A myslím, že jedním z klíčových faktorů je i teda interpretace pana Zadražila včetně jeho unikátních hlasů pro psy, upíry, trolly, golemy a vše ostatní... Ano, zmíněné Stráže stráže jsou lepší. O tom žádná. Takže doporučení pro všechny - pokud jste ještě neslyšeli stráže, začněte tam. Pokud už jste slyšeli, tak asi tuto recenzi nečtete, protože už dávno máte nakoupeno.

Doktor Proktor a velká loupež zlata Rating

19.06.2019 Verified purchase

Český ráj review

05.06.2019 Verified purchase

Svěží, příjemné

Kniha je takovým zajímavým náhledem do světa mužů v sauně. Od chlapáctví, remcání a hecování se až po sounáležitost, soucit, pomoc. Nijak zvlášť ukončený, ale přesto trefný náhled do komunity chlapů ze sauny. Komunity, která vznikla náhodně, která se zná a nezná, většinou brouzdají po povrchu a velmi těžko otevírají samotnou podstatu... Ale ta podstata prostě občas vyplave a občas zůstane nevyřčena... Výborný interpret

Tiché roky review

05.06.2019 Verified purchase

Za mne byla lepší Hana

Dal jsem dvě knihy Mornštajnové za sebou. Tátovi se více líbila tato kniha, protože pro něj asi byla více z jeho období, já musím říci, že Hana na mne působila silněji, reálněji, surověji, prostě více. Tady jsem se s hlavní postavou (Svatoplukem) zas tolik sžít nemohl a jeho přístup v druhé půlce života mi přišel... zvláštní... Každopádně celkově zajímavé počtení a tak jako pro Hanu, i tady platí to, že kniha jen stimuluje k zamyšlení se nad minulostí vlastní rodiny a pátrání.

Hana review

05.06.2019 Verified purchase

Silná kniha

Normálně české autory nekupuji. Nevím proč, ale moc mne to netáhne. Ale tady na doporučení rodiny jsme koupili a nelituji. Prostě je to velmi silná záležitost, působilo to na mne doopravdy hodně. Celý ten pohled zpátky, který má autorka i v jiných knihách, nezanedbatelný kus české historie a kombinace s velmi ironickým propojením na konec... Paradoxně to ale nepůsobí na člověka skličujícím dojmem. Nekončil jsem s pocitem zmaru... Ale vede to k zamyšlení, jak dobře se teď máme a jak moc by člověk měl přemýšlet nad minulostí svou a své rodiny... Doporučuji.

Někdo blízký review

22.05.2019 Verified purchase

Po delší době se musím ke knize vyjádřit

Ještě jsem snad neměl takovou detektivku, ve které prostě se asi 10x (nebo i vícekrát) přesune podezření na pachatele. A tady v tom nechají čtenáře (nebo posluchače) máchat do posledního řádku. Zprava doleva. A zase zpátky. A zase slepá cesta... Na konci hromada pochybností a skoro jsem až do epilogu nevěřil, že už jakože konec... Že po všem tom motání je to teda takhle:) Moc pěkný. Musím doporučit zejména za příběh, ale ani interpretace moc nepokulhávala, takže celkově po delší době příjemné překvapení.

Řbitov zviřátek review

25.04.2019 Verified purchase

tak to pěkně gradovalo

Pěkný, ponurý horor od jednoho z mistrů... Pěkně to šlo nahoru, docela jsem se i bál, bylo to solidně hrozný... Ale ten konec mne, musím říct, tak nějak neuspokojil... Je mi těžký říct proč, ale prostě jsem od toho konce čekal ještě malinko víc. Jinak ale King jako vždy mistr v popisu a navození atmosféry, námět je docela neotřelý a motá se to pěkně... Určitě neprohloupíte zakoupením, jen prostě jsem čekal ještě nějakou třešničku navíc...

Firma Rating

02.04.2019 Verified purchase

Právo nálezce review

24.03.2019 Verified purchase

Mercedes mne drzel vic

Ja vim, ze je zvykem davat jen samy petihvezdy a zvlast S.Kinga nehodnotit absolutiem je tezky, ale horsi hodnoceni davam jednak proto, ze mi nekolikrat interpretace vylozene vadila, nebyla sjednocena a vice interpretu jen zvyraznilo nevyrovnanost jejich urovne. Fakt nekolik vylozenych chyb ukazujich na absenci kritickeho rezijniho zasahu. Skoda. K tomu dej plny az nesmyslnych nahod a par nerealnych predpokladu... no... melo to asi lepsi potencial, ktery zustal nenaplnen.

Pan Mercedes review

16.01.2019 Verified purchase

Je to klasika

Dobrá knížka. Jak King zvládne úplně hmatatelně popsat prostředí je neskutečný. Jako mnohý popis je tak přesvědčivý, že jsem vše nadprůměrně úplně viděl před očima a knížka mě pustila a nechytla. Interpretace dvěma interprety je zajímavá změna a nevadila. Oba byli doopravdy nadprůměrní. No a knížka jako celek... mno jako u každé napínavé detektivky si člověk říká, proč ti hlavní hrdinové to řeší všechno sami a svépomocně... ale bez toho by to nebylo tak pěkně napínavé:)

Jídlo na prvním místě review

05.01.2019 Verified purchase

občas by člověk pro sebe měl něco udělat

ohledně výživy velmi zajímavá kniha. Za mne shozeno 15 kilo během 3 měsíců, našel jsem zdroje svých potíží a celkově se situace výrazně zlepšila... hrozně, hrozně dlouho jsem se dokopával k tomu knížku poslouchat, o to dýl jsem se dokopával k tomu s dietou začít, ale... určitě nelituju. Stojí to určitě za to.

My proti vám review

05.01.2019 Verified purchase

další dobrý Backman

Autora mám rád a krom jeho knihy stylu Deníček moderního fotra (co by měl můj syn vědět) jsem s ním ani jednou nešlápl vedle. Svět Medvědína je super a je to celé popsáno velmi dobře. Nejde než doporučit, doopravdy to patří k lepším, co jde najít na Audiolibrixu a skoro bych řekl, že naposlouchat si Backmana a Dominika Dána by mělo patřit k nějakému úvodnímu balíčku do vstupu do audiočetby:)

Selfies review

28.12.2018 Verified purchase

Vcelku povedeny Olsen

Na muj vkus az prilis mnoho nahod na jednu knizku, souhra okolnosti tu byla jedna ku 10 milionum, ale... jako jo, dobry poslouchani. Krom prehnane nahody bych knizce vytknul jeste absenci nejakeho vetsiho napeti tak jak zname u Nesba nebo Rowlingove. Tady to tak nak vyplynulo. Ale... neurazi. Dobry pocteni na svatky

Čarodějky na cestách review

11.12.2018 Verified purchase

za mne trochu slabší

Oproti excelentnímu Stráže, stráže je toto poloviční. A to jak po straně interpretace, tak hlavně z hlediska příběhu. Ke konci už se mi to trochu motalo a popravdě jsem si to moc neužil. Jsou knížky, které posloucháte do konce plní napětí a knížky, které doposloucháváte, aby to prostě nezůstalo rozposlouchané. Tahle mi padla do druhé kategorie... Jo, pár Pratchettovských vtípků tam bylo, ale... na můj vkus nějak málo.

Stráže! Stráže! review

02.12.2018 Verified purchase

Clovek obcas zapomene, ze TP je az TAK bozi

Jednoznacne uzasna oddechovka, u ktere jsem se sam v aute nekolikrat smal. Navic vyborne nactena. Vybornej nadhled, sarkasmus, zajimave vyusteni a navrch tomu krasna diskuse mezi lovci draku a jednorozcu:)

Doktor Proktor a prdicí prášek review

15.07.2018 Verified purchase

Velmi prijemna audiokniha

Jo. Deti bez rozdilu veku bude prdeni bavit. Je to proste sazka na jistotu. A dovedena do takove bizardnosti, ze i rodice museji doposlouchat co vse se stane. Takze super tvar Nesba, kterej evidentne umi vic, nez jen detektivky. A nutno rict, ze nacteny je to excelentne! Tezko hledat slabiny

Co by můj syn měl vědět o světě review

09.07.2018 Verified purchase

Takový deníček moderního fotra

Musím říct, že ani deníček, ani Co by měl můj syn vědět... nejsou úplně můj šálek kávy. Prostě některé reakce mi přijdou přefouknuté a tím pádem na poměrně vtipném rodičovství chtějí autoři udělat senzaci... Ta tam není... Jsem otec 3 dětí a musím říct, že v mnohých situacích jsem se viděl... Ale... není to kniha, kterou bych ve velkém doporučoval k dalšímu poslechu... Má lepší kousky

Medvědín review

09.07.2018 Verified purchase

Já mám Backmana rád

Zajímavé poslouchání z pěkného prostředí a velmi nepříjemné dilema rodiče, jestli upřednostnit rodinu, nebo svoji vášeň. Poslechově velmi příjemné a Backman prostě umí. Sport na malém městě podruhé, přesto úplně jinak. Ale OVE je stále nepřekonán:)

Vzkaz v láhvi Rating

03.12.2017 Verified purchase

Žena v kleci Rating

05.11.2017 Verified purchase

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V Rating

04.10.2017 Verified purchase

Tohle si poslechni review

12.06.2017 Verified purchase

Docela usmevna zalezitost

Musim rict, ze to bylo docela prijemny. Nic extra dlouhyho, ale parkrat jsem se zasmal a nekolik kapitol pustil i znamym. Trochu mi kazi dojem, ze par kapitol je vykradenych odjinud, ale to nic nemeni na tom, ze je to prijemnej poslech a nenarocna zalezitost pro dobrou naladu

Složka 64 Rating

04.06.2017 Verified purchase

Jsou světla, která nevidíme review

21.03.2017 Verified purchase

Velmi zajimave a poutave

Ale musim rict, ze od konce jsem cekal vic. Jak cela knizka byla tak nak hrozne pekna cesta k pomyslnemu vrcholu, tak vrchol za mne ne uplne prisel. Nebo nevim jestli to hodnotit hur proto, ze se mi konec tolik nelibil. Interpretace vyborna, nacteni dvema hlasy originalni, vse relativne v poradku, ale to zakonceni je takovy naky jalovy

Tři bratři Rating

14.03.2017 Verified purchase

Dívka ve vlaku Rating

14.03.2017 Verified purchase

Jednou nohou v hrobe Rating

14.03.2017 Verified purchase

Mucha Rating

14.03.2017 Verified purchase

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) Rating

14.03.2017 Verified purchase

Popol všetkých zarovná Rating

14.03.2017 Verified purchase

Uzol Rating

14.03.2017 Verified purchase

Co mě naučil tučňák Rating

14.03.2017 Verified purchase

Tady byla Britt-Marie Rating

14.03.2017 Verified purchase

Sběratel Rating

14.03.2017 Verified purchase

Smrť na druhom brehu Rating

14.03.2017 Verified purchase

Mucholapka Rating

14.03.2017 Verified purchase

Nežná fatamorgána Rating

14.03.2017 Verified purchase

Krv nie je voda Rating

14.03.2017 Verified purchase

Cela číslo 17 review

14.03.2017 Verified purchase

Zatim asi nejlepsi DD

Musím říct, že celkově mám Dominika Dána docela rád tím takových pragmatickým přístupem, málokdy je to přehnaně vyhrocený, ale vždy je tam i nějaký to koření navíc. Tahle knížka navíc velmi pěkně napsaná, deníková linie z toho dělá úplně jinou knížku a musím říct, že stylem psaní a vůbec celkově asi nejlepší DD ze všech co jsou namluvený. Vřele doporučuji, navíc kdo si zvykne i na Geišberga, nemůže už jinak. Výborně napsáno, výborně namluveno, nemá chybu.

Kraď jako umělec review

06.03.2017 Verified purchase

Ve službách zla review

05.03.2017 Verified purchase

s tou angličtinou se nenechte odradit

Určitě je nutné říci, že výslovnost angličtiny nepatří mezi silné stránky interpreta, ale jinak je to načtený výborně a Oliva mi nechybí. Naopak nutno říci, že co se interpretace týče, tak je Rímský jeden z lepších. Že kývne na toto, když neumí anglicky, je samozřejmě škoda, ale jinak dobrá kniha, dobře načtená, pěknej konec... Za ty peníze to stojí. Doporučuji a ještě jednou, nenechte se odradit komentářema. Když se povznesete nad angličtinu, tak je to fakt dobrý...

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti Rating

26.10.2016 Verified purchase

Básnik Rating

11.07.2016 Verified purchase

Marťan Rating

23.06.2016 Verified purchase

Deníček moderního fotra Rating

12.02.2016 Verified purchase

Stalker Rating

01.02.2016 Verified purchase

GAME Rating

16.01.2016 Verified purchase

Syn Rating

21.12.2015 Verified purchase

Nabíječ review

21.12.2015 Verified purchase

Pro mne zklamání

Musím říci, že asi pro knihu nejsem správná cílovka. Mám rád humor, ale tohle bylo na mne takové moc naivní. Trochu vtipněji popsané 50 odstínů s méně perverzností, ale stejné množství naivity. Fakt prvoplánové... Co mne ale asi ještě zhoršilo prožitek byla interpretace. Takže kupujte audioknížky, poslouchejte, ale za mne toto není ta pravá volba.

Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II Rating

09.12.2015 Verified purchase