User Jitka's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Konec review

23.02.2021 Verified purchase

Nenechte se odradit škatulkou “young adult”,

protože byste přišli o silný zážitek. Myšlenka celoplanetární katastrofy bývá obvykle námětem akčních filmů, ale tohle je spíš komorní příběh. A je velmi zručně podaný tak, že tíseň z blížícího se konce zasáhne při poslechu i vás. Detektivní linka zpestřuje děj, ale není důležitá. Kniha je velmi pěkně načtena a separátní ocenění si zaslouží hudební předěly, které výborně dokreslují atmosféru. Jednoznačně doporučuju.

Mayday review

20.02.2021 Verified purchase

Napínavý příběh,

kdy ani nevadí technologický anachronismus, maximum deje určují staré dobré touhy po moci a penězích. Par zajímavých slavných hlasů a nápaditý hudební režie. Velmi zdařilá a napínavá dramatizace, doporučuji.

V tieni mafie 2 review

20.02.2021 Verified purchase

Brutální

Neodvažuji se odhadnout, nakolik se příběh liší od reality. I hlavní hrdinové jsou převážně psychopatická monstra a závěrečný konflikt je soubojem zla se zlem. Některé detaily už byly pro mne za hranou, brutalita se zvyšuje s každým dalším dílem. Ale tento typ literatury je Karikova parketa a od děje se nelze odtrhnout.

Manželka a vdova review

14.02.2021 Verified purchase

Překvapení

Audioknihy často poslouchám při jiných činnostech a tak se může stát, že něco nepoberu nebo se mi pomotají jména. Ale při poslechu této knihy jsem najednou měla pocit úplného zmatení. Je to autorův záměr, po jeho odhalení zapadne vše do sebe. A tahle mystifikace se autorovi opravdu povedla. Jednu hvězdičku ubírám proto, že v Nezvěstné se mi velmi líbily popisy postav a prostředí, které vytvářely snadno predstavitelný obraz a propracovanější charakteristiku hlavních aktérů. V této knize (zřejmě ve snaze neprozradit princip “hry se čtenářem”) , mi chybělo hlubší vykreslení postav a vlastně žádná z nich nevyvolává větší emoce během čtení a jejich charakter a motivace docvaknou až zcela na závěr . I přes výše uvedenou výhradu chci knížku velmi doporučit k poslechu, jedná se o propracovanou a zajímavou detektivku.

Terapeutka review

02.02.2021 Verified purchase

Výborné!

Ze začátku jsem tipovala lehčí dámskou detektivku s předstíranou vraždou a pravděpodobným návratem věrolomníka v závěru, ale ne... manžel je opravdu mrtev a manželství nebyla taková idylka, jak se zdálo. Ikdyz tempo je spíš pomalejší, kniha je napínavá a opravdu vtáhne do děje. Nesledujeme jen pátrání po pachateli, taky retrospektivu vztahu a vzpomínky na dětství. Hrdinka je křehká, zranitelná a dokonale nejistá, ale co když právě to ji mohlo přivést k vraždě? Pro mne byl pachatel překvapením. Jitka Ježková skvělá jako vždy. Jednoznačně doporučuji!

Drak spí review

31.01.2021 Verified purchase

Fajn detektivka

Podle mého názoru zatím nejlepší detektivka od autorky. Líbilo se mi spojení promyšlené detektivky s popisem lehce nostalgických prázdninových zážitků z dětských dob - kdo nezažil prázdniny na chatě :-). Hezky načrtnuté postavy obyvatel zapadlé šumavské vísky propojené letitými tajemstvími. Opravdu příjemný zážitek, klasická detektivka, kdy netečou potoky krve, oběť není nutno zvrhle týrat, detektiv ani jednou nevytáhne zbraň a duševní choroba sice hraje svou roli v příběhu, ale není to motiv zločinu. Kristýna Kociánová odvádí standardní výkon, osobně z jejího čtení nejsem úplně nadšená (vadí mi takové “lyrické přídechy” na poslední slabice), ale historicky načítá Klevisovou ona a nakonec si vždycky zvyknu. Suma sumárum - jednoznačně doporučuji.

Nenapravený omyl review

28.01.2021 Verified purchase

Příjemné překvapení

Autora jsem neznala, ale ráda si poslechnu i další knížky, bude-li příležitost. Ve střední části je děj pomalejší a k pachateli vede dost indicií, takže nejde o to koho, ale kdy se podaří dopadnout, proto ta hvězda dolů. Interpretace je velmi příjemná.

Muž z chatrče review

17.01.2021 Verified purchase

Příjemná oddechovka

Dobře promyšlený příběh nejen na téma porevolučních divokých “tunelů”. Pachuť vyvolává, že viníci zůstali zcela bez trestu. Ale myšlenka plánu osobní pomsty po letech je zajímavá, ikdyž nevyšla. Knížka má napětí, hlavní hrdina kupodivu proplul pátráním bez újmy, ikdyz jeho zdroje odpadaly z obav o život. Oba interpreti odvedli dobrou práci.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Přiznat vinu review

11.01.2021 Verified purchase

Vůbec ne špatné

Moje první setkání s autorem a příjemné překvapení... slušná detektivka z českého prostředí, které na atraktivitě přidala velmi zdařilá audio dramatizace. Poohlédnu se po dalších autorových knihách.

Kanibal z Nine Elms review

09.01.2021 Verified purchase

Dobrá detektivka

Ke knize jsem se vrátila podruhé, vyšla už dříve a nedávno jsem poslouchala Shadow Sands. A musím říct, že z těch mainstreamových detektivních autorů Bryndzu cením vysoko. Ikdyz i on pracuje s psychicky nemocným pachatelem, nesklouzává do brutálních popisů víc, než je nutné pro zločin a jeho hlavní hrdinky jsou mi sympatické, Kate díky svému boji s alkoholem možná více než Erika. Martin Stránský čte výborně, dramaticky.

Věci, na které nastal čas review

09.01.2021 Verified purchase

Smíšené pocity

Po relativně nadějném začátku Alice a Richarda přichází úmorná střední část, kdy mi v toxické rodině precizní slepice a sobce ani nebylo líto jejich vyčuraných kuřátek a autorka vršila jedno klišé za druhým... tak jsem kus posunula. A s příchodem dvou psů a jedné barmanky se děj roztočil směrem, kde nikdo není vítězem, všichni utrpěli ztráty a rodina je v krachu, který bůhví zda přežije. A to už jsem ani nedutala. Pěkná interpretace.

Tiché roky review

07.01.2021 Verified purchase

Doporučuju

Poslouchala jsem už podruhé a opět velmi příjemný zážitek. Poutavý spletitý příběh jedné rodiny vyprávený střídavě otcem a dcerou, klidným úsporným stylem, který přitom zrcadlí spoustu emocí. Moc se mi to líbilo. Velké uznání patří oběma interpretům, odvedli skvělou práci, díky. Miroslava Hanuše mám ráda i díky jeho divadelním rolím.

Dobrý proti severáku review

02.01.2021 Verified purchase

Můžete se považovat za cynika,

ale jiste ve vás někde je nějaká citlivá jemná strunka, na kterou tahle kniha umí zabrnkat a vyvolat zpět ty pocity, jako když se chystáte na první rande. Nestačím se divit, že je autorem muž! A cynik ve mně se ušklíbne: ach Leo, ty bájný románový hrdino! :-)) určitě doporučuju!

Mlha nad Shadow Sands review

30.12.2020 Verified purchase

Dobrá klasika

Velmi dobrý detektivní příběh se sympatickými hrdiny, nenudí, zápletka není nijak složitá, ale kulisy anglické mlhy atraktivní. tradičně poutavá interpretace osvědčeným Martinem Stránským. Doporučuju.

Spánek rozumu plodí příšery review

27.12.2020 Verified purchase

Díky za výbornou publikaci

V dnešní rozjitřené době zmítané koronavirem a emocemi je nanejvýš užitečné vyslechnout názory odborníka, který shromažďuje a srozumitelnou formou interpretuje vědecké poznatky o virech, o historii nemoci, o možnostech léčby, a naopak vyvrací některé dřívější i současné mýty. Ale nenechte se mýlit, neni to diskuze pouze o covidu, spektrum témat je široké- od vzpomínek ryze osobních, po současnou úroveň vzdělávání u nás i ve světě, vše podané formou dialogu. Kupodivu velký dojem na mne udělalo, kolikrát je schopen renomovaný vědec odpovědět prostým “nevím” a to v době, kdy každý druhý má svůj názor a teorii na vše, které lze jednoduše prostřednictvím internetu pustit do světa. Velmi doporučuju k poslechu a použít jako kompas pro racionální cestu dnešním informačním šumem. Dík autorům.

Ústav review

22.12.2020 Verified purchase

4*

Kingovo umění vyprávění je pozoruhodné, výjimečná schopnost vykreslení postav, postupné odhalování záhad, paranormálno...ale i tak se mi stopáž zdála přepálená a bohužel myšlenka trýznění dětí s celkem podrobnými popisy velmi tísnivá a těžko stravitelná, zato bohužel bod dolů. Naopak plný počet patří skvělému interpretovi.

Běžkyně review

15.12.2020 Verified purchase

Průměr

Z mého pohledu zvyšuje atraktivitu exotické prostředí, samotná zápletka je vcelku prostá, ikdyz založena na velmi specifických medicínských faktech. Hodně prostoru věnuje autor i soukromí obou protagonistů, jejich chystané svatbě, právě líčení čínských svatebních zvyků je velmi zajímavá pasáž. Jinak se jedná spis o průměrnou knihu, což zamrzi, když jsme na vydání čekali několik měsíců. Interpretace Jany plodkové a Martina Myšičky je povedená, líbily se mi exotické hudební předěly, jako už v dílech předchozích. Neurazí, nenadchne.

Žít jako single review

13.12.2020 Verified purchase

Vůbec ne špatné

Fajn soubor povídek s námětem partnerských vztahů, kdy poslech příjemně plyne a občas zarezonuje i u čtenáře pocitem dejavu. Jako nejslabší dle mého soudu povídka Daniely Fisherové, neoslovil mne ani Tomáš Baldynský. Pobavila povídka Emila Hakla, nejpusobivější asi od Marka Epsteina.

Parfém - příběh vraha review

12.12.2020

Brilantní

Děj i styl vyprávění mne vtáhly již od první kapitoly. Bizarní, dekandentní, opulentní... a zvrácené. Ale odtrhnout se nešlo už jen pro ty květnaté popisy všech vůní, aromat i puchů. Konec mi úplně nekonvenoval, ale ráda odpouštím. Interpretace Jaromíra Meduny byla perfektní. Doporučuji !

Ranhojič review

09.12.2020 Verified purchase

Velmi příjemný zážitek

Tato kniha má mnoho vrstev a kvalit, v životním příběhu Roba Colea je obsažena dlouhá cesta za vzděláním, můžeme jen obdivovat houževnatost a cilevědomost, odvahu, se kterou zdolává postupně množství překážek a nebezpečí. Kniha je cestopisem, historickým románem, náboženskou rozpravou..., skvele popisuje středověký evropský život i exotickou perskou říši, oba světy tak rozdílné, přesto oba kruté. Zajímavé jsou pasáže týkající se válečných tažení, medicíny, judaismu... Jeden z nej zážitků s audioknihou letošního roku, určitě doporučuju k poslechu a zamyšlení. Interpret je ve světě audioknih dosud neznámý, ale výkon odvedl skvělý.

Vrah je Zahradník Rating

06.12.2020 Verified purchase

Kráľovstvo review

26.11.2020 Verified purchase

Vyborné !

Já knihu hodnotim o level výš než knížky s Harrym Holem. Napínavé, s pestrou paletou emocí, dávných stigmat, touhy po lásce, majetku... konec mne trochu překvapil, myslela jsem, ze oběti ještě přibudou. Ale nejedna se o čistou detektivku, je to knížka o souboji lásky bratrské, milostné.. opravdu jsem si poslech užila a doporučuju všem. Interpretace velmi příjemná.

Konec hry review

18.11.2020 Verified purchase

Spokojenost

Po šokujícím Panakovi a sektářsky ujetém Loutkáři nabízí poslední díl asi nejjednodušší a proto nejuvěřitelnejší příběh, který uzavírá nejen kriminální zápletky předchozích dílů, ale i osobní vztahy hlavních hrdinů. Martin Stránský v pořádku, Monice Žakové jsem na chuť nepřišla, Vzorec střídání interpretů jsem nerozklíčovala, nabízelo by se oddělení časových rovin, ale to použito nebylo. Pár povedených vtípků překvapilo, pobavilo. Knížku doporučuju.

Noční lov review

12.11.2020 Verified purchase

Slušná detektivka

Příběh tentokrát není nijak zvlášť komplikovaný nebo překvapivý, ale poslouchá se dobře, pachatele autor odhalí sám už v druhé půli. Finále je líčením odhodlání Eriky dopadnout pachatele i přes nepřízeň nadřízených a na vlastní pěst. Pobavilo, nenadchlo. Martin Stráský jako vždy čte pěkně a dramaticky, byť tentokrát se častěji uchyluje k pitvorné interpretaci některých postav. Knížku doporučuju, ale za plný počet to není...

Zrcadlový muž review

05.11.2020 Verified purchase

Smíšené pocity

Další z dlouhé řady psychopatologických zločinců. Pro mne zbytečně mnoho rádoby šokujících brutálních detailů - což opět nahrává mé teorii, ze dnešní autoři detektivek se předhánějí nikoliv v rafinovanosti zločinu, ale v úrovni a množství zvrácenosti a násilnosti. Ale celkově mne poslech bavil a autorům se daří udržovat napětí, povedlo se několik scén velmi dovedně líčených, až mi běhal mráz po zádech. Přednes Pavla Rímského je pro tuto sérii už tradiční, jeho drsný hlas se k žánru hodí, ale tempo interpretace některých pasáži bylo tak vleklé, že jsem části knihy pouštěla s vyšší rychlostí. Chápu, ze někdy zpomalenim tempa interpret chce zvýšit napětí, ale čtvrthodinové líčení svačiny byl asi neplanovaný zabiják 😀

Smršť review

22.10.2020 Verified purchase

Ten závěr

První tři čtvrtiny knížky napínavý hororový příběh s rychlým tempem , vítr, tma, opuštěny les.. jen jsem se tetelila. A tak to , myslím si, mělo i zůstat. Jenže ve finále se to začne ubírat cestou metafyzických úvah křížených s motty z brožur osobnostniho růstu, což ve mně vyvolalo velké rozpaky a zklamání, napětí opadlo. Škoda, autor měl zůstat u hororu a nesnažit se za každou cenu vysvětlit podstatu tajemné zlověstné bytosti. A pokud měl chuť na trochu filozofování, není šťastné to naroubovat zrovinka na horor. Třeba Stephen King pracuje s nadpřirozenem vcelku nenuceně a bez velkého vysvětlování a čtenář přistoupí na hru, že jsou věci mezi nebem a zemí a je to úrodná půda naší fantazie a obav z neznámého. Interpretace pěkná.

Foukneš do pěny review

19.10.2020 Verified purchase

Líbilo se mi to

Rychlý pelmel prožitků současných i minulých, pocitů a vzpomínek, při četbě neostře ohraničených a časově nejasných, dává dohromady střípky života ženy středního věku se složitými vztahy s matkou, dcerou a manželem, střípky, které vybouchly po rozpadu rodiny, která dávala jediný rámec jejímu životu a najednou je pryč a té svobody je náhle moc až k nesnesení. Ikdyz na databázi knih má kniha jen průměrné hodnocení, mně se líbila moc. Obavám se ovšem, ze knizka má dosti vyhraněnou cílovou skupinu žen středního věku, které dokážou pochopit myšlenkové pochody hrdinky... :-) interpretace Jany Plodkové výborná.

Případy Kim Stoneové 1: Němý křik review

15.10.2020 Verified purchase

Podařená detektivka

Knížku jsem si užila, děj je svižný, nemá nudná místa, hlavní hrdinka je sympatická a musíte ji držet palce od začátku do konce. I když jeji motivace k objasnění vražd dívek z internátu je velmi pochmurnou a dojemnou kapitolou celého příběhu. Jitka Ježková jako vždy odvedla profesionální výkon. Doporučuji všem milovníkům detektivek.

Pasažier 23 review

09.10.2020 Verified purchase

Opět jsem se nechala nachytat

Fitzekovi nelze upřít, ze umí čtenáři nahodit lákavou udičku v podobě krvavé záhady, zajímavých postav a v tomto případě i atraktivního a exotického místa děje v podobě zaoceánské lodi. V případě této knihy se i poměrně dlouho daří konzistentně udržovat napětí sérií zmizení a napadení. Ovšem pak přijde závěrečná čtvrtina, kdy ve snaze překvapit čtenáře stále více ohromujícím odhalením dochází k excesům typu změny pohlaví pachatele, matek zvrhlic, geniálních psychopatických dětí a z detektivky se stává úsměvný galimatyáš. Škoda. Podobně tomu bylo i u Balíčku a Terapie, u kterých ale ke ztrátě tempa došlo už v půlce knížky. Jak sám autor uvádí v doslovu: thrillerů vychází tisíce a ve snaze upoutat se autoři uchylují k obskurnim rekvizitam a stále složitějším psychopatologiím. Nedá mi opět nevzpomenout starou dobrou Agathu Christie s decentnim jedem v kakau kvůli dědictví nebo švarnému mládenci :-)

Mizející dívky review

05.10.2020 Verified purchase

Vyborné

Dobrá napínavá detektivka se sympatickou hlavní hrdinkou. Profesionální interpretace. Rozhodně doporučuji ke stažení a do budoucna si rada poslechnu i další knihy autorky.

V tieni mafie review

19.09.2020 Verified purchase

Rozporuplný dojem

Další díl si stahnu, protože autorovi se nedá upřít schopnost napsat čtivý a napínavý příběh, který baví, hrdinové prochází vývojem, z kterého mrazí. Ale už mi vadí výrazně vzestupný trend podrobných popisů násilných a sexuálních scén. // chuť několikrát použitého čajového sáčku se přidáním hromady cukru a citronu nevylepší.

Elizino tajemství review

08.09.2020 Verified purchase

Opravdu silný zážitek

Od poslechu se nejde odtrhnout, byť líčí nepředstavitelné krutosti a zvěrstva a to i v těch nejintimnějších polohách a pocitech, a kdy přijatelným řešením je útěk do šílenství nebo smrt. Výborná interpretace Dany Černé, s hlasem paní Herrmannové jsem se trochu potýkala. Příjemná hudební dramaturgie. Rozhodně doporučuji. Obálka jak z červené knihovny je zcela matoucí.

Nezvestná review

25.08.2020 Verified purchase

Výborné

Určitě doporučuju. Není to čistokrevná detektivka, propracování některých postav a zahrnutí některých témat a okolností má přesah až ke společenskému románu. Moc se mi líbil autorův styl psaní. S lehkostí a bez dlouhých opisů dokáže vystihnout nálady a naznačit charaktery postav, z nichž většina není jednoznačně kladná či záporná. Hůře se mi sžívalo s událostmi kolem náboženské sekty, ale bohužel zřejmě i taková hnutí existují a praktikují víru prazvláštním způsobem. Interpretace knihy vynikající.

Mengeleho děvče review

12.08.2020 Verified purchase

Silný zážitek

Otázka v hodnocení, zda byl poslech příjemný, je v tomto případě nepříhodná. Líčení života /a všudypřítomné smrti / v koncentračním táboře je syrové a i po letech vyvolává silné emoce. Zvláště v kontrastu se vzpomínkami na takřka idylické dětství v laskyplné rodině z předválečného období. Interpretace Jitky Ježkové i Vilmy Cibulkové opět výborná, nelze nic vytknout. Doporučuji ke stažení všem, kdo mají zájem o historii v syrové podobě autentického zážitku z pekla. Slabší povahy odkazují spíše na ženské romány z doby okupace.

Žena mého života review

09.08.2020 Verified purchase

Vyborné

Snad jen že závěr je trochu zdlouhavý kvůli snaze vysvětlit vše do detailu, ale celkové hodnocení vysoké, napínavý děj, neočekávané rozuzlení, uveritelně popsaný stav zoufalé nejistoty a zmatení hlavního hrdiny. Líbilo se mi to moc a i díky bezvadné dramatické interpretaci pana Bareše, který odvedl skvělý výkon. Občasným šeptaným předělům jsem na chuť nepřišla, ale v druhé půli je spíše nahrazuje hudební motiv. Jednoznačně doporučuju, stejně jako audioknihu Nikdo není doma od stejného autora a interpreta.

Bourneova totožnost review

30.07.2020 Verified purchase

Zklamání

Asi není ku prospěchu věci se nejprve seznámit s příběhem prostřednictvím filmu a teprve pak číst knižní předlohu. Obojí je o něčem jiném a čtenář se neubraní transpozici filmových postav do původní knížky. Jak již zaznamenávám z reakcí ostatních, zápletka je složitá a některé pasáže jsem musela vracet, abych se zorientovala v postavách, což mě netěší, audioknihy poslouchám jako báječný doprovod k domácím činnostem a součást odpočinku, takže povinně se soustředit na poslech, aby se posluchač neztratil, pro mne není benefit. Na stranu druhou je to klasický thriller s politickým pozadím, motivací jsou základní lidská bažení po moci a penězích, což je oproti aktuální záplavě psychopatologie v krimi literatuře nutno kvitovat s povděkem.

Balíček review

30.07.2020 Verified purchase

Nenaplněné očekávání

Moje druhé setkání s Fitzekem, poslouchala jsem Terapii. Totožné schéma, psychicky nemocný hrdina, hodiny zmatení mezi halucinací a realitou, několik zvratů co se týče možných pachatelů, kdy de “slibně” jeví i hlavní hrdina. Ústřední postava Ema ve mně nevyvolala mnoho sympatií, její osudy jsem prožívala celkem bez emocí. Celkem se peru se strohým stylem autora , který ještě podtrhl sice bezchybný ale nezaujatý přednes interpretky. Závěr: méně je někdy více, stejně jako v Terapii platí, že počet postav bez psychické nemoci by měl převýšit počet postav psychotickych :-)

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Expresní zásilka review

17.07.2020 Verified purchase

Fajn oddechovka

Akční předělávka Vetřelce. V mnoha ohledech se drží filmové předlohy, takže tušíte, jak to asi dopadne, ovšem nenudi a drží rychlé tempo. Oceňuji dramaturgii s technickými efekty, dobře volenými hudebními předěly a v neposlední řadě práci obou interpretů.

Terapia review

11.07.2020

Mírné zklamání

Podle hodnocení na databázi knih jsem očekávala pecku a proto možná trochu zklamání. Autorovi se určitě dobre daří uvést čtenáře do tísnivého pocitu naprosté nejistoty mezi realitou, halucinací, ovšem na můj vkus je tento pocit živen neúměrně dlouho, takže mne knížka začala v poslední polovině skoro nudit. Závěr jsem sice neuhodla, ale tak nějak nepřekvapil. Psychopatů se nakonec sešlo povicero :-) Interpretace dramatická, ale vždy mi přijde nepříhodné, když se muž stylizuje do ženské postavy zvyšováním hlasu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Karanténa review

29.06.2020 Verified purchase

Nebýt “béčkového” závěru,

dala bych i za příběh plný počet. Peter May vytvořil slušný thriller, který se velmi dobře poslouchá, nepředpokládané kouzlo tkví v zasazení do karanténou sevřeného Londýna zmítaného epidemií smrtícího viru. Před pár lety utopie, dnes (naštěstí skoro ) realita. Daniel Bambas má dramatický projev, snad jen postavu zabijáka Pinkieho ztvárňuje skoro komicky, ale jak už jsem zmínila, jeho poslední hodiny jsou neuvěřitelné .... i přes uvedené výhrady doporučuju vřele k zakoupení.

Rekonstrukce review

26.06.2020 Verified purchase

Doporucuji

Moje první setkání s tvorbou Viktorie Hanišové. Napsat tuto knihu muselo být těžké. Cele téma je nesmírně těžké. Tragickou událostí vše začíná a doufejme, že také nekončí, konec je otevřený. Větší část příběhu se však poslouchá příjemně - komorní vyprávění o životě dívky, stigmatizované rodinnou tragédií a bohužel zřejmě i dědičnou psychickou nemocí, těžko říct. A ze zvědavosti, co se vlastně stalo v Elišky dětství, se stává obava, aby se historie neopakovala... Oceňuji, jak přesvědčivě se autorce podařilo popsat vývoj (bohužel spíše rozklad) hrdinky z ustrašené holcicky v mladou houževnatou dívku , která umí podat pomocnou ruku druhým, a jejíž snaha pochopit a objasnit tragédii se mění ve sžíravou posedlost, která probudí vlastní démony. Ikdyž hlas Marie štipkové působí jako starší, její četba je naprosto skvělá .

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Pravda, nebo lež review

19.06.2020 Verified purchase

Rozporuplné

Knížka se velmi dobre poslouchá, dej má gradaci, napětí. Ale samotná základní myšlenka fiktivního spisovatelského antagonistickeho deníku je hrubě vachrlatá, což si asi uvědomuje i autorka, která celou závěrečnou půlhodinu v další nalezemé písemnosti obhajuje a vysvětluje události a motivaci hlavních postav. Erotické pasáže dle mého názoru zbytečně popisné, stačil by náznak, pro dej jako takový nemají význam. Takže samotný konstrukt události mne zklamal, ikdyz nepopírám, ze vyprávění příběhu je napínavé. Moc pěkné byly vkomponované jazzové předěly, které ladí s atmosférou příběhu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

X způsobů smrti review

15.06.2020 Verified purchase

Napinave

Kniha Motiv x a x způsobů smrti na sebe navazují a poslech opravdu nenudi, takže doporučuju k zakoupení. Ikdyz několik výhrad mám. Obešla bych se bez stále častější otázky migrace, řešené jako společenské téma v severských krimi. A v tom není Anheim sám. Co se dále obecně nese severskymi detektivkami je psychopatický pachatel se stále bizarnejsimi motivy a brutalnejsimi způsoby likvidace oběti. Stará dobrá britská vrazda z hamižnosti provedená decentně cyankáli v čaji o páté :-) Rozpačitá jsem ze závěru, který rozhodla kostka a soniiny “očistné” performance. Série evidentně ještě bude pokračovat a další díly stáhnu, protože dej je svižný a opravdu nenudi. Co se týká interpretace pana Soukupa, taky mi k této sérii úplně nesedí, ikdyz mám jeho četbu jinak ráda. A angličtina v jeho podání je úsměvná.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Motiv X Rating

11.06.2020 Verified purchase

Sviňa Rating

11.06.2020 Verified purchase

Plachetnice na vinětách review

06.06.2020 Verified purchase

Příjemná kniha

Příběh ženy středních let, která se vyrovnává s nelehkou situací nemoci rodičů, rozvodem a osamostatněním se dcery. Vyprávění je i přes řadu emocí v poklidu, Marie zvládá život s gracií a kultivovaně, některé odbočky z cesty jsou slepé a jiné zase překvapivě nadějné. Bavilo mě to. Četba Vandy Hybnerové se k příběhu i postavě hodí.

Zlo review

04.06.2020 Verified purchase

Zajimavé

Populárně naučná kniha kasuistik forenzniho psychologa. Některé pasáže mě bavily více jiné méně, každopádně jsem si jako milovníce detektivní literatury odnesla něco teoretických studii o různorodých typech pachatelů a jejich motivacich. Tempo svižné, interpret mi seděl dobře k typu textu. Logičtější by bylo poslední kapitolu s vysvětlením odborné terminologie vsadit na úvod knihy.

Zmizení Sáry Lindertové review

31.05.2020 Verified purchase

Hezká knížka

Předpokládám, ze autorka je spíše mladší ročník a tam bych zřejmě řadila i potenciální posluchače. Ale příběh je docela napínavý, má své tajemné kouzlo starých židovských pověstí. Příjemná je interpretace i hudební doprovod. Lehká fajn oddechovka.

Manželé odvedle review

28.05.2020 Verified purchase

Spíše zklamani

Od Lapeny třetí nebo čtvrtá knížka, kterou jsem poslouchala, a hodnotím jako nejslabší. Zápletka taková nijaká, bez většího napětí, podezřelých málo, takže se dal hlavní padouch odhadnout relativně brzo. Nikdo z aktérů mi nebyl sympatický, na slovo “bodýčko” jsem si vytvořila alergii ( sakra, je krásné české slovo dupačky!) , hudební předěly divně vypjaté, často bylo v nahrávce slyšet šusteni listů textu. Slabší kousek.

Jeden z nás review

25.05.2020 Verified purchase

Bezvadná detektivka

Knížka má spád, nenudi ani chvilku, poslech velmi příjemný díky dramatickému projevu interpretů. Rozhodne doporučuju ke stažení, milovníci detektivek nebudou litovat!

Mlčící pacientka review

23.05.2020 Verified purchase

Rozvleklé

Ikdyž námět je zajímavý, nějak se to vše nesešlo. Rok sem, rok tam, vše se vleče hlemýždím tempem, takže konec mi ani dech nevyrazil, byla jsem skoro rada, ze je to za námi, tušit se to dalo a autor nám pak ještě poslední půlhodinu všechno vysvětlil vyčerpávajícím způsobem. Přednes všech interpretů byl bezchybný, ale taky nějak unylý. Jedna se spis o psychodrama s detektivní zápletkou.

Věř mi review

21.05.2020 Verified purchase

Napinavé

Zajímavé téma s velmi napínavý dějem, pachatel díky spoustě matoucich stop, které autor naklade jako pastičky, není zřejmý až do konce, ikdyz množina potenciálních zločinců je velmi malá. Každopádně ve mně thriller probudil větší zájem o Baudelairuv život a poezii než snaha učitele literatury na gymnáziu. Načteno pěkně. Doporučuju ke stažení.

Lži review

17.05.2020 Verified purchase

Napínavý thriller

Autora jsem neznala, od knihy jsem toho mnoho nečekala, ale jedná se o velmi slušný moderní detektivní thriller, kterému nelze upřít značnou porci napětí, a také díky výborné dramatické a živé interpretaci pana Preisse kniha ani chvilku nenudí. Rozuzleni se díky lehkým naznakům dá očekávat, ale autor spolu s pachatelem nastražuje slepé cesty, po kterých jde nejen hlavní hrdina, ale i odhady čtenáře. Určitě doporucuju všem milovníkům detektivek.

Rosemary má dětátko review

11.05.2020 Verified purchase

Hororová klasika

Příběh je notoricky známý díky stejnojmennému filmovému zpracování, ale ikdyz si zápletku pamatujeme, kniha má své velké kouzlo, které dává více možnosti naší představivosti k vykreslení postav i neobvyklého prostředí. Hudební flašinetové předěly se mi nejdřív líbily pro svou bizarnost, posléze už mi přišly otravné. Co naopak musím vyzdvihnout, je interpretace Pavly Beretové. Z její Rosemary je citit mladistvá naivní čistota, laskyplná touha po založení rodiny a posléze smrtelně obavy o osud dítěte. Audioknihu určitě doporučuju.

Zpětný ráz review

08.05.2020 Verified purchase

Fajn detektivka

Knížka se dobre poslouchá jednak díky celkem svižnému tempu a také zásluhou interpreta Davida Matáska, který zřejmě ovládá francouzštinu. Prostředí michelinské restaurace v odlehlých francouzských horách je neobvyklé a atraktivni. Skoro jako kriminální zápletka je napínavý seznam delikates z michelinskeho menu. Doporučuju k poslechu.

Puls review

05.05.2020 Verified purchase

Příjemná detektivka

Zakoupení nelituji, poslech byl příjemný, interpretace paní Babčákové mi v úvodu připadala trochu prkenná, ale text určitě není jednoduchý kvůli anglickým jménům a také mnoha medicínských termínům, s kterými se výborně vypořádala. Nakonec mi postava hlavní hrdinky povstala v mysli jednoznačně s tváři Simony Babčákové :-) Příběh určitě není nudný, pro mne byla kombinace amatérského pátrání, nelehkeho duševního stavu hrdinky i detailního popisu prostředí zázemí anglických dostihů zajímavá ve všech ohledech. Trochu divoký a iracionální je samotný závěr, ale budiž, celkový dojem z poslechu kladný, určitě doporucuju.

Můj tajný život - Skutečný příběh luxusní společnice review

03.05.2020 Verified purchase

Zábavné

Byť se jedná o jednoduchý příběh placené společnice, poslech je zábavný a pokud se v kapitole neřeší zplihlé vlasy anebo se autorka nesnaží o hlubší psychologický “vhled” do svého řemesla, prijemne plyne na lehčí vlně. Asi bych ocenila i nějaký dramatičtější nebo negativní zážitek, převážná většina příběhů je skoro reklamou na tuto profesi, která přináší peníze, cestování, život na vysoké noze a překvapivě údajně i sexuální uspokojení je cílem zákazníků prostitutek nebo společnic. Ale kniha určitě nenudila a interpretka načetla knihu ve svižném tempu a pár expresivnich výrazů hodila do placu bez uzarděni.

Čierny kruh: Koniec mafie review

22.04.2020 Verified purchase

Netypický závěr trilogie

Zatímco první díl byl jako kovbojka v reáliích porevolučniho zmateného kvasu, druhý temná gangsterka , třetí se vymyká, protože hlavní postava prodělává vývoj morální očisty a býť měl hrdina zprvu dobre nakročeno mezi mafiány okresního střihu, kteří nemilosrdně plundruji město, intelektuálním vývojem se z nej stala plus minus pozitivní postava s nadhledem, který už zcela ztratili hrdinové z dřívějších dob. Za mne snad až příliš historických exkurzů s morálním přesahem, možná na úkor samotné pestrosti děje a brutální akcnosti, která byla charakteristická zvláště pro první díl. Závěr temný, možná zbytečně fatální, ikdyz asi jako poslední čin upadajiciho “černého krále” pochopitelný. Nelehké čtení, když si člověk uvědomí, nakolik je fikce obrazem reality... Výkon interpreta je excelentní, jeho četba je bezchybná a dramatická.

Dokonalá smrt review

18.04.2020 Verified purchase

Asi nejslabší z dosavadní série

s inspektorem Lucem Callanachem. Jedná se o vyšetřování dvou případů bez vzájemné souvislosti, oba jsou bez významných zvratů, za mne jen málo dramatických okamžiků. V jednom případu opět v hlavní roli psychopatický pachatel s těžkým dětstvím, v druhem vyšetřování korupce v řadách policie. Vyslechnuto, brzy upadne v zapomnění v radě podobných knížek. Interpretace v pořádku, pár sprostých slov si pan šťastný střihnul celkem s gustem :-)

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Schindlerův seznam Rating

10.04.2020 Verified purchase

Venuša zo zátoky review

09.04.2020 Verified purchase

Není to zlé

Vadily mi stále se opakující popisy života detektivů, které přímo nesouvisí s vyšetřováním. Tlačenka, rožky, čtyřikrát záchvat kašle... dle mého názoru to snižuje napětí a zbytečně natahuje stopáž a zločiny byly vyřešeny spíše náhodou. S interpretem problém nemám. Ale po další knize od D.Dána teď cíleně nepůjdu.

Čtvrtá opice review

02.04.2020 Verified purchase

Slušná zábava

Místy až příliš barvité popisy zvráceností, jedná se nepokrytě o příběh kompletně vymyšlený na efekt. Deníkový záznam opičího vraha o dětství s psychopatickými rodiči (jablko nepadá daleko od stromu) se mi líbil více než druhá linie o vyšetřování jeho zločinů v současnosti, které je zbytečně překombinované na efekt . Ale je to zábavné, je to napínavé. Chudák pan Písařovic, který se již pokolikáté zhostil partu vyšinutého psychopata a jeho interpretace je slizce úchylná. Vasil Fridrich je určitě výborný narator, ale v téhle detektivce jsem mu nejvíc věřila slzavé pasáže s mrtvou manželkou.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Posledný kojot review

29.03.2020 Verified purchase

Výborná klasika

Napínavý příběh vyšetřování vraždy Hieronimovy matky. I díky příjemné interpretaci panem Gogálem děj příjemné a svižně plyne, atmosféra Los Angeles je horká a dusná a zločin zde bujel a bují i nadále. Díky velmi osobnímu vztahu k případu vnímáme citlivou duši a přitom urputnou sílu detektiva Bosche a je nám stále sympatičtější. Pro milovníky old school detektivek jasná volba.

Dívka v ledu review

21.03.2020 Verified purchase

Fajn detektivka

Zápletka od začátku příjemně plyne bez hluchých a nudných míst. Příjemná je i interpretace v podání pana Stránského, kterému mohu jen lehce vytknout pitvornost u některých epizodních ženských postav, ale co už, je jistě náročné převyprávění mnohých dialogů. Celkové uhlazenější a méně drastické než severské krimi, anglická jména se mnohem lépe pamatují. Doporučuju ke stažení.

Stříbrná cesta Rating

02.03.2020 Verified purchase

Šikmý kostel review

29.02.2020 Verified purchase

Kronika nelehkého života karvinských havířů

Určitě velmi dobrá a kvalitní knížka, propracovaná a přesná v historických kulisách. Autorka líčí především osudy vdovy Barbory a její rodiny a poklidnejši život její bezdětné přítelkyně Julky. Obdivuhodná je tvrdost, houževnatost a pragmatismus, s kterými především Barbora čelí ranám osudu. Událo se toho mnoho, vyprávění pohltí, ale na mne působilo v mnohém spíše jako zápisy z kroniky, scházela mi jakási románová dramatičnost... knihu také jistě více ocení lokální patrioti. Interpretace Vilmy Cibulkové určitě velmi dobrá.

Nevieš dňa, nevieš hodiny Rating

23.02.2020 Verified purchase

Černá díra Rating

17.02.2020 Verified purchase

Vrány Rating

12.02.2020 Verified purchase

Sněžný měsíc Rating

10.02.2020 Verified purchase

Andělí vejce review

06.02.2020 Verified purchase

Velice příjemný zážitek

Opět mohu jen konstatovat, kolik milé radosti dokáže přinést česká literatura, byť se v nabídce vydávaných titulů skromně a s malou propagací krčí ve stínu prvoplánových plytkých zahraničních blbin s nálepkou bestselleru. Stančíkův příběh Augustýna Hnáta putujiciho v soukolí dějin první půle 20. století je půvabný a dobově kolorovaný, chvílemi groteskní, jindy s prvky magického realismu, občas s interesantni technickou vsuvkou. Občas mi na mysl ke srovnání přišel Páral se svými pábiteli, občas Jára Cimrman:-) Ale pro mne nejhezčí pasáže byly ty o rodinných tradicích, o lásce k půdě, prostému životu, předávanych zkušenostech. Mnoho zážitků, poznání a historických události je aktuálních i pro dnešní časy (například řeporyjští vlasovci). Zklamal mě pouze závěr knihy... Interpretace Marka Hlavici je výborná a naprosto mi sedla, hudební doprovod je velmi vhodně zvolený a dokresluje atmosféru. Rozhodně doporučuju.

Parazit review

03.02.2020 Verified purchase

Zklamání

Mnohé se vysvětluje informací, že autor je americkým scenaristou. To je zřejmě důvodem, proč je Parazit spletencem sci-fi a rasově vyvážené romantiky. Divná kombinace. Asi za účelem plasticity postav, kterých je v knize i tak až dost, každá je vybavena jakýmsi úvodním medailonkem s dojemnymi zážitky z dětství a křivdami osudu díky rozvracenému rodinnému prostředí. To také neúnosně protahuje děj a aspoň mě to hodně nudilo. Dramatický závěr, který měl reálné trvání několika minut, je roztahaný do hodiny, kdy zmateně sledujeme pohyb desítky postav po skladišti, a sice z obšírného popisu známe jejich curriculum vitae, ale stejně slouží jen jako inkubátor nákazy. Nekomentuji “vědecké” biologicko-chemické děje, kterými se autor snaží osvětlit agresivní postup václavky, věrohodnost rychlosti mutací považuji za velmi malou. Adaptabilita a inteligence vaclavky je tak vysoká, ze se nechce věřit, ze jejím pokořitelem se nakonec stane sentimentalni děda s hexenšusem a romantická dvojice napraveného sígra a černošské svobodné matky. Co se tyká interpretace Filipem švarcem - nepatří k mým oblíbencům, jeho barva hlasu a dikce mi stabilně evokují jedinou postavu- puberťáka s čepicí s kšiltem dozadu a plisňovymi džíny.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Betónová blondína review

02.02.2020 Verified purchase

Klasická detektivka

Kniha má tentokrat dvě linie- soudní drama, v němž Bosch bojuje za očištění svého jména, a vyšetřování sériových vražd prostitutek. Od počátku až do konce si knížka udržuje napětí a noirovou jazzovou atmosféru. Velice příjemné je načtení panem Gogálem, který se osvědčil i v předchozích dílech. Jednoznačně doporucuju k poslechu, za mně zatím nejlepší z vydané série Harry Bosch.

Sběratel sněhu review

27.01.2020 Verified purchase

Povedené

Po poslechu knihy mě napadá, že cesta muže být cílem. Rozuzleni je poměrně stručné, odmávnuté pár větami, které spojí tři dějové a historické linie. Trochu nadpřirozena neslouží jako obligátní tajemná rekvizita, ale jako neobvyklá a rovnocenná postava příběhu, zvláště v prostřední poválečné části. Co je velmi zdařilé, je autora schopnost vykreslení dobového obrazu te které historické linie a do ní zasazené jednotlivé postavy se svými pohnutými a vzájemně propletenymi osudy. Zvláště část před a poválečná se mi líbila, děj části současné už mi tak atraktivni nepřipadl. Všichni tři interpreti odvedli velmi pěkný výkon, hudební dobové úvody byly fajn. Pokud mate rádi autory jako Mornštajnová nebo Dvořáková, doporucuju k poslechu. Až mi přijde zvláštní, že na knížku jsem narazila čistě náhodou, nezaznamenala jsem žádnou propagaci, zatímco kdejaká slaboduchá slatanina hrdě nese na obalu označení “bestseller No 1” :-)

Zapomenutá vražda review

23.01.2020 Verified purchase

Milá oddechovka

Příběh není nějak náročný a spis než hon na pachatele oceňuji pěknou atmosféru anglického venkova s vůni odpoledního čaje a pěstěnymi zahrádkami, které ukrývají dávné záhady. Velmi oceňuji výkon všech tři interpretů i vhodnou volbu hudebního doprovodu. Milý protipól dnešnímu trendu krvavých severských krimi s litry krve.

Žít ještě jednou Rating

15.01.2020 Verified purchase

Chirurg review

11.01.2020 Verified purchase

Výborná kniha

Vřele doporučuju. Po velmi příjemné Dědině si ukládám Petru Dvořákovou do paměti jako spisovatelku, po jejíchž knihách se stojí zato pídit. Příběh lékaře prozivajiciho krizi středního věku, boj se závislostí a spousty dalších peripetií, které se do života staví asi každému z nás, je předložen uvěřitelně a živě, i přes řadu chyb, kterými si doktor Hynek Grábl zkomplikoval život, jsou mé sympatie na jeho straně, protože svůj životní boj nevzdává, ikdyz dno je již na dohled. Mnoho dobrého pro audioknihu odvedl interpret pan Batěk, jeho načtení je skvělé.

Zlomené duše review

09.01.2020 Verified purchase

Příjemná detektivka

Knížka se velmi příjemně poslouchá díky výkonu interpretky paní Dany Černé. I příběh je zajímavý, napětí udržuje nejen pátrání novinářky Fiony, ale i duchařská linka příběhu, která nahrazuje absenci akčních a krvavých scén typických pro detektivní thriller. Pro dlouhé zimní večery dobrá volba.

Slepičí polévka pro duši Rating

03.01.2020

Loutkář review

01.01.2020 Verified purchase

Pro milovníky detektivky stojí za stažení, ale...

Z mého pohledu kniha slabší než Hadrový panák. Děj zbytečně zamotaný. Navíc i přes um paní žakové mi hlas předchozího interpreta pana Stranského seděl k thrilleru mnohem lépe. 60%

Hadrový panák Rating

28.12.2019 Verified purchase

Dědina Rating

25.12.2019 Verified purchase

Oběť bez tváře Rating

22.12.2019 Verified purchase

Jáma Rating

15.12.2019 Verified purchase

Nevítaný host Rating

06.12.2019 Verified purchase

Nenech to být Rating

24.11.2019 Verified purchase

1793 review

14.11.2019 Verified purchase

Velký temný zážitek

Kniha je majestátní a syrový obraz konce 18.stoleti v dějinných souvislostech Evropy ličenych po soukromých vzájemně se prolinajich liniích osudů jednotlivých postav. Špína, puch a smrt jsou všudypřítomné, nic pro slabší povahy. Skutečně brilantně si s interpretaci poradil pan Bambas, kteremu se podařilo přesvědčivě ztvárnit vicero postav pomoci změn hlasu a intonace, což byl nelehký úkon. V harmonii s dobou a dějem byly i hudební předěly. Pro mne velký zážitek a knihu rozhodne doporučuju k poslechu všem milovníkům historie i detektivek, děj má spád a napětí a snad mohu na závěr prozradit, že některé postavy se překvapivě doberou šťastného vyústění příběhu, byť zmar, zkáza a nebezpečí jsou převládajícími pocity při poslechu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Sestry Rating

06.11.2019 Verified purchase

Zlá krev Rating

11.10.2019 Verified purchase

Ta přede mnou Rating

08.10.2019 Verified purchase

Dokonalá kořist Rating

21.09.2019 Verified purchase

Marie a Magdalény Rating

08.09.2019 Verified purchase

Psycho Rating

29.08.2019 Verified purchase

Kaštánek Rating

19.08.2019 Verified purchase

Setkáme se v ráji Rating

16.07.2019 Verified purchase

Až mi zítra budeš chybět Rating

11.07.2019 Verified purchase

DNA Rating

10.03.2019 Verified purchase

Tatérka Rating

02.02.2019 Verified purchase

Někdo blízký Rating

26.01.2019 Verified purchase

Hotýlek Rating

13.01.2019 Verified purchase

Čierny rok: Vojna mafie Rating

28.12.2018 Verified purchase

Hadohlavec Rating

18.12.2018 Verified purchase

Vánoce Hercula Poirota Rating

03.12.2018 Verified purchase

První dámská detektivní kancelář Rating

21.11.2018 Verified purchase

Stalker Rating

07.11.2018 Verified purchase

Písečný muž Rating

28.10.2018 Verified purchase

V lese visí anděl Rating

06.10.2018 Verified purchase

Mokrá ryba Rating

29.08.2018 Verified purchase

Jack Reacher: Jatka Rating

18.08.2018 Verified purchase

Jediný muž Rating

12.08.2018 Verified purchase

Lidský faktor Rating

05.08.2018 Verified purchase

Pan Mercedes Rating

21.07.2018 Verified purchase

Mrtví v Badger’s Drift review

16.07.2018 Verified purchase

Moc hezký zážitek

Televizní seriál už léta nesleduji, ale atmosféra anglického venkova zůstává v paměti a lehce navozuje barvité obrazy domků obrostlých visterií. Příběh je napínavý, obsahuje nádech britského humoru a ironie, interpretace pana Beneše je jednoduše skvělá. Doporucuju k zakoupení a stojím ve frontě na další díl!

Hana Rating

24.05.2018 Verified purchase

Zákrok Rating

23.05.2018 Verified purchase

Jedlová samota Rating

25.04.2018 Verified purchase

Sál smrti Rating

30.12.2017 Verified purchase

Syndrom E Rating

10.12.2017 Verified purchase

Prázdné křeslo Rating

30.09.2017 Verified purchase