User Petra's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Strašidlo cantervillské review

26.01.2021 Verified purchase

Super jízda

Znáte strašidlo z Cantervillu? Pokud ne, je nejvyšší čas se seznámit! Tohle zpracování vřele doporučuju - i když jako znalec knižní předlohy, kterou miluju od dětství, musím říct, že absence hvězd a pruhů a hry v kuželky je krapet mrzutá. Nicméně je bohatě vyvážená pány Čtvrtníčkem a Lábusem, kteří si role pana Otise a pana strašidla ušislyšně užívají, jako by to mělo být to poslední, co v životě udělají... Ostatně při natáčení se kus štábu nakazil tím zpropadeným koronáčem a pan Čtvrtníček se promarodil až do špitálu. Naštěstí vše dobře dopadlo - protentokrát v knize i v životě. A protože smích léčí - a smích je tady zaručen - tož: na zdraví!

Dědina review

20.01.2021 Verified purchase

Sladkobolná odměna

U tohoto kousku jsem musela překonat strach. Jo, myslím to vážně. Když se narodíte na moravské vesnici a trávíte na ní celý život (teda až na 5 let na univerzitě), nemáte moc chuť hrnout se do něčí vize venkovského života. Ale Bože můj jak to sedlo! Rozchechtal mě hned neotřelý úvod vydavatelství, škoda, že ten nelze ohvězdičkovat samostatně, byl by nejmíň na 6 hvězdiček z pěti. A pak ta jízda pokračuje. Úvodní kapitolka o mé nezvedené jmenovkyni mě dostala do správného rozpoložení zvaného "smích přes slzy" a tahle nálada mě až do konce neoplustila. Důvěrně známé prostředí, povědomé postavy i s jejich všelijakými osudy.... Nevím, jak moc tahle kniha zaujme "echtovní měšťáky", ale pro venkovanku ve mně je tenhle skvost nádhernou odměnou za překonání strachu.

Lordi review

20.01.2021 Verified purchase

Oddechová jednohubka

Konverzačka jak má být - sršící nekorektním vtipem, plná sexismu, dvojsmyslných narážek, slovních hříček.... Jasně, někomu nemusí sednout, že se jedná o zvukový záznam divadelní hry. Ale řekněme si to na rovinu - jen úplné jelito bez špetky představivosti potřebuje u konverzační komedie vidět "ksichty v akci". Za mě "plný počet hviezd" a doporučení všem, kdo nemají moc času a touží po nezávazném oddechu.

V tieni review

10.01.2021 Verified purchase

Další pecka

Když jde o recenze na Dána, připadám si jako gramofon: pořád dokola - příběh paráda, směs hrůzy a humoru tak akorát, perfektní přednes, navíc moje milovaná slovenština... A k prostému příběhu je vždycky něco navíc. Tentokrát je to zrada xkrát jinak. Další parádní kousek do sbírky zločinu u našich východních sousedů. Vřele doporučuju!

Jeden z nás review

10.01.2021 Verified purchase

Věř jenom sám sobě

Takové to americké kýčovité předměstí.... Jak říkávala moje babička - navrch huj a vespod fuj.... Znáte to. To se u nás stát nemůže. Ne? No dobře, asi ne. Teda, doufejme že ne. Protože jedna vražda dokáže zničit mnoho životů. Prostě tím, že na povrch vyplave pravda. A komu pak ještě může člověk věřit?

Svědkyně obžaloby a další povídky review

15.12.2020 Verified purchase

Malé skvosty

Jeden kousek lepší než druhý. V některých jde "jenom" o život, v jiných i o duši. A jako celek vám určitě ukradnou srdce. No ale na to jsou fanoušci paní Agathy zvyklí. Vřele doporučuju, zvláště pro chvíle, kdy máte náladu jen na malé posloucháníčko. I když upřímně - já si chtěla jen chvilku dáchnout u první povídky a zastavila jsem se až u té poslední.

Zrcadlový muž review

01.12.2020 Verified purchase

Lars nerezaví

Severské detektivky jsou kruté. Přesně to pravé, když máte chuť na "pořádnou zabijačku". Kepler je jistota - a druhou je vypravěč. Hlas pana Rímského je pro tyhle těžko uvěřitelné příběhy dokonalým interpertem. Svým hlasem provede posluchače celým spletitým dějem plným (ne)čekaných zvratů až k jasné odpovědi na otázku, jaká je cena vysvobození ztýrané mysli.

Smysluplná vražda review

01.12.2020 Verified purchase

Trochu slabší Jane

Známé příběhy bývají oříšek - koupit, nekoupit. Agathu ale prostě vždy zásadně kupuju. Zvlášť, když je v hlavní roli slečna Marplová. Ani tentokrát mě audiokniha nezklamala - interpretace skvělá, jen bohužel zrovna tento příběh mi vždy připadal spíše slabší. Ale i tak patří tento kousek ke "zlatému fondu" klasické detektivky.

Mrtvá v knihovně review

01.11.2020 Verified purchase

Kdo leží v knihovně

Stará dobrá Anglie. Nepřekonatelná Jane. Opilecký žertík. Luxusní hotel plný boháčů i venkov s vikářem, drbnami a dobročinnými sbírkami. K tomu skvělé podání pana Brouska (neuvěřitelné, zlášť nakažlivé je to věčné popotahování jednoho z hrdinů :) ) a paní Merunková, která prostě JE slečna Marplová. A koláč, který rozhodně neokousali myši. Ať už tento příběh znáte nebo ne, vřele doporučuju. Tohle zpracování prostě vraždám sluší.

Diabol v zrkadle review

27.10.2020 Verified purchase

Příliš smutný kousek

Hned na začátek - stala jsem se závislá na příbězích nesourodé trojice přísného, rozverného a temného. Zvláště, když jsou načtené v originále (slovenština holt má své kouzlo). A teď - historická detektivka jak víno. Jenže tenhle kousek má skutečně hodně trpkou příchuť. Příběh uhání jako splašený koník, jako vždy se člověk nestihne ani chvilku nudit - a přece, temno tkvící v náboženských čistkách, ve kterých našel nejeden vysoce postavený sadista skvělý koníček, vrhají stín delší než vídeňský svatý Štěpán... Pryč ale s chmury - pokud jste ještě neslyšeli, jděte směle do toho, audiokniha stojí ve všech ohledech za poslech!

Hriech náš každodenný review

26.10.2020 Verified purchase

Když ani Bůh nepomůže

Jako vždy skvělý příběh v nádherné slovenštině, excelentně načtený, příběh místy překvapivý a jako vždy s morálním přesahem. Příběh o malém chlapci s velkým srdcem - a samozřejmě o lidech bez srdce. Tuhle návštěvu Našeho města byste si neměli nechat ujít.

Vražda na faře review

26.10.2020 Verified purchase

Známý příběh s překvapením

Když jsem si pustila tenhle příběh, bylo to s vědomím, že mě na mém oblíbeném kousku od paní Agathy nic nepřekvapí. Nemohla jsem se víc mýlit! Je to moje první audiokniha v podání dvojice Brousek - Merunková. A musím říct, že paní Merunková slečnu Marplovou nečte, ona ní JE. A k tomu excelentní pan Brousek, který si každou postavičku užívá do posledního detailu. A to tak mocně, že jsem při poslechu spotřebovala celou krabici papírových kapesníků. Proč kapesníky u detektivky? Tak si to poslechněte a pochopíte!

Klbko zmijí review

25.09.2020 Verified purchase

Pozor kam šlapeš!

Další úžasný Dán, opět skvělý přednes. Tím by bylo řečeno vše. Jenže - nee... Každý další Dán mi přijde lepší než ten předešlý. I když víte, co máte čekat, nakonec se vždycky najde nějaké to eso - i kdyby mělo být páté v balíčku. Vřele doporučuju! Budete rozplétat, splétat a bez dechu hlídat, kam šlapete...

Devátý hrob review

06.08.2020 Verified purchase

Dvojka, která je ve skutečnosti jednička

Tak nejdřív: v popisu Fabian Risk 2. Chronologicky - s ohledem na děj - bych řekla, že spíš jednička. Pokud se teda neukáže, že jednička je třeba šestka... Znáte to. Nejdřív mě to dost štvalo - docela mě baví životní osudy postav, které jsou ve více dílech. Takže stav, kdy vím, jak to s nima dopadne, není ideální. Navíc "už zas Izrael a tamní konflikty"... Po pár kapitolách mě ale i tak příběh pohltil. Nehodlám zkoumat a hodnotit, nakolik je děj věrohodný. Trocha politiky, trocha lidských práv, hodně vztahů a ještě více krve. Není to literatura faktu. Je to oddechovka. A tady Fabian Risk opět nezklamal. O interpretovi to samozřejmě platí rovněž, pan Soukup je vždycky top. Vřele doporučuju!

Oběť bez tváře review

06.07.2020 Verified purchase

První setkání

Tak jsem si dala prvního Riska. Chtělo by se říct - další severský překombinovaný krvák. Jo. Jenže upřímně, někdy má člověk náladu, že by ani na hřbitově nebylo dost mrtvol. Cizí zpackané životy taky občas potěší. No a navíc každý měl nějakého toho spolužáka na zabití, takže celá ta situace vlastně není až tak mimo.... Přiznávám - z jednoho nečekaného zvratu se mi udělalo fyzicky špatně. A přitom ani zrovna nešlo o život. Nebo jo? Prostě v téhle knize je všechno a ještě něco navíc. A k tomu jako vždy profesionální přednes Pavla Soukupa.

Pochovaní zaživa review

20.06.2020 Verified purchase

Raději být jedináček

Další excelentní Dán. Skvělý příběh plný malých příběhů, vtipy na hraně, slovenština a stále lepší přednes nového "načítače". Vše přesně tak, jak to má být. Jenom jak říkám, raději být jedináček...

Ta přede mnou review

14.06.2020 Verified purchase

Dokonalost neexistuje

Tak si to vemte: jednoho dne se člověk vzbudí a zjistí, že má minulost. No, to je od určitého věku normální. Jenže nějakou minulost má i váš nový partner. Nějakou minulost měla i jeho minulá partnerka. Nějakou minulost měl i její partner, se kterým byla před vaším partnerem. A žádný člověk není jenom dobrý nebo jenom zlý. Minulost nás formuje. A minulost těch druhých nás může připravit o budoucnost. Dejte si to. Teda - pokud zrovna nezačínáte nějaký nový vztah.

Baron Prášil review

09.06.2020 Verified purchase

Oprášená klasika

Tak. A je to. Mám naprášeno. Příběhy jsou prostě klasicky Prášilovské, kdo zná příhody pana barona, mnoha překvapení se nedočká. Ovšem zjistit, co dokáže vzteklý kabát, případně jak získat jezevčíka - to už za poslech stojí. Interpretace je skvělá, hudba (kterou obvykle u audioknih moc nemusím) je zde příjemným doplněním starosvětského příběhu.

Sekáč review

07.06.2020 Verified purchase

Sekáč je sekáč

Co se stane, když se zničehonic ocitne Smrť na prahu smrti? Co bude s člověkem, který místo aby se znovu narodil, jen pořádně nezemře? A co myslíte, může zmařený životní sen oživit smrt? A málem bych zapomněla na lásku kopírující fáze Měsíce! To vše s obvyklou dávkou humoru na neplochém plochém světě Terryho Pratchetta. Plus bonus navíc: příběh nečtete, je vám vyprávěn - a to velmi příjemně. Jen si to dejte - stonek po stonku.... totiž, slovo po slově.

Ohnivé znamenie review

02.06.2020 Verified purchase

Zvláštní trojka opět v akci

Další skvělá kniha od pana Červenáka! A teda nechci prozrazovat, ale .... Dokážete si představit upjatého katolického rytíře nocujícího v nevěstinci? Co vám budu povídat.... Si to poslechněte!

Venuša zo zátoky review

02.06.2020 Verified purchase

Lépe nebýt Venuší

Dominik Dán je pro mě sázka na jistotu. A ani tentokrát nezklamal. Detektivka okořeněná humorem, plná lidských příběhů - a to vše navíc ve slovenštině, pro kterou mám slabost. Vřele doporučuju - zvlášť, pokud si chcete odpočinout od severských saďáren nebo Agathiny anglické starosvětskosti.

Nevieš dňa, nevieš hodiny review

18.03.2020 Verified purchase

Důstojný pokračovatel

Dominik Dán jako vždy perfektní. Trochu jsem se bála nového vypravěče - ale přednes mi "sedl". Navíc vzpomínka na Silvestr 1999... No, to se děly věci! Doporučuju!

Mrtví v Badger’s Drift review

09.12.2019 Verified purchase

Známé neznámé

Miluju seriál Vraždy v Midsomeru. A ač vím, že kniha je v 99% případů lepší než film, váhala jsem, zda do tohoto pokusu jít. A ukázalo se, že jsem udělala dobře. I když tenhle příběh samozřejmě znám, v audioknižní verzi jsem si ho mnohem lépe vychutnala. Autorčiny popisy a postřehy jsou dokonale doplněné přednesem Vladislava Beneše. Prostě lahůdka. Vřele doporučuju.

Žiješ iba dvakrát Rating

09.12.2019 Verified purchase

Cigaretka na dva ťahy Rating

09.12.2019 Verified purchase

Sára Rating

09.12.2019 Verified purchase

List zo záhrobia Rating

09.12.2019 Verified purchase

Korene zla Rating

09.12.2019 Verified purchase

Nehanebné neviniatko Rating

09.12.2019 Verified purchase

Nežná fatamorgána Rating

09.12.2019 Verified purchase

Krv nie je voda Rating

09.12.2019 Verified purchase

Jednou nohou v hrobe Rating

09.12.2019 Verified purchase

Uzol Rating

09.12.2019 Verified purchase

Mucha Rating

09.12.2019 Verified purchase

Smrť na druhom brehu Rating

09.12.2019 Verified purchase

Básnik Rating

09.12.2019 Verified purchase

Popol všetkých zarovná Rating

09.12.2019 Verified purchase

Rudý kapitán Rating

09.12.2019 Verified purchase

Mucholapka Rating

09.12.2019 Verified purchase

Malé pikantní vraždy review

09.12.2019 Verified purchase

Malé velké překvapení

Myslela jsem si, že mě Jussi Adler-Olsen nemůže překvapit. Mýlila jsem se. První povídka nemá chybu, ale druhá je ještě lepší. K tomu hlas Petra Čtvrtníčka - dvojnásobná porce cynismu k nezaplacení.

Cela číslo 17 Rating

18.07.2018 Verified purchase