User Bary's Reviews

Královská hraničářka review

08.03.2021 Verified purchase

Jeden z nejlepších dílů

Opět vynikající podání Matouše Rumla, které je tentokrát obohaceno o nový dívčí hlas, který je velmi uvěřitelný. Děj se rozjíždí velmi pomalu až zdlouhavě a předvídatelně, aby v poslední třetině knihy ukázal Flanaganovo mistrovství. Posluchač s hrdiny protrpí velké nesnáze a jen přemýšlí, jak autor dokáže vysokou dynamiku děje udržet. A že se mu to povedlo perfektně.

Egypťan Sinuhet Rating

25.02.2021 Verified purchase

Prašina review

06.02.2021 Verified purchase

Skvělý příběh

Úžasné podání Matouše Rumla nás zavede do temných křivolakých uliček. Dobrodružství, které tam děti zažívají rozhodně není tuctové. Pro mladší děti může být náročné vzhledem k některým docela drsným scénám a celkové atmsoféře. Společný poslech s rodiči můžu jen doporučit.

Myšlenky za volantem review

22.01.2021 Verified purchase

Kratší než fejetony. Prostě jenom myšlenky

Marek Eben zachytil svoje myšlenky na témata aktuální i nadčasová. A nebyl by to on, kdyby nepřidal i myšlenky, které vůbec nejsou důležité, ale dlouho se mu honí hlavou. Pokud chcete něco na pár minut zábavy i zamyšlení, tak si pusťte pár minut volných myšlenek, a pak rozjímejte, jak to máte vy. A třeba si uvědomíte, že když napadají nesmysly Marka Ebena, tak nás můžou taky ;-)

Ztracené příběhy review

18.01.2021 Verified purchase

Doplnění románové řady

Jedná se soubor krátkých povídek, ve kterých se autor divá na události před hlavní románovou řadou i po jejím konci. Na krátkém formátu vyprávění se děj nemá šanci rozeběhnout ani příliš zkomplikovat. Pokud jste s Willem, Haltem a ostatními prošli celou cestu až sem, tak si i tato vyprávění užijete. Matouš Ruml je jako vždy skvělý čtenář.

Epic Alternate History

Dámy a pánové review

24.12.2020 Verified purchase

Trochu utahaný, ale stále Pratchett

Bábi, stařenka a Magráta a skvělá interpretace. Co víc si přát? Snad jen, aby měl i děj větší spád a po dokončení děje nenásledovaly ještě tři kapitoly. Slovní vtípky, anekdotické stereotypy postav a inspirace Shakespearem. Prostě pratchettovská klasika z Lancre.

Humor

Císař Nihon-Džinu Rating

20.11.2020 Verified purchase

Obléhání Macindawu review

29.08.2020 Verified purchase

Vyvrcholení Čaroděje na severu

Příběh na severu vrcholí. Napětí, fantazie naplno a je potřeba vymyslet, jak dobýt hrad. Skvělá interpretace Matouše Rumla pokračuje. Je na něm znát, jak si to užívá.

Čaroděj na severu review

22.08.2020 Verified purchase

Pomalejší rozjezd

Tentokrát autor začíná zvolna děj se postupně rozbíhá. Než se Will dostane na sever, tak je kniha utahaná. Trochu mě překvapilo, že děj tohoto dílu je neukončený a bude pokračovat v další knize.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Epic Historical Single POV

Výkupné za Eraka Rating

15.08.2020 Verified purchase

Nositelé dubového listu Rating

01.08.2020 Verified purchase

Hořící most Rating

06.07.2020

Hoši od Bobří řeky Rating

02.02.2020 Verified purchase

Bob a Bobek - Králíci z létajícího klobouku (komplet) Rating

16.08.2018 Verified purchase

Doktor Proktor a vana času Rating

10.08.2018 Verified purchase

Doktor Proktor a prdicí prášek Rating

04.08.2018 Verified purchase

Doktor Proktor a konec světa. Možná… Rating

08.07.2018 Verified purchase

Doktor Proktor a velká loupež zlata Rating

05.07.2018 Verified purchase

DUNA Rating

25.05.2018 Verified purchase

Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší Rating

05.04.2018 Verified purchase

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město Rating

14.03.2018 Verified purchase

Motýlek review

20.01.2017 Verified purchase

Lepší než film

Teprve v knize jsem dokázal pochopit vnitří dění hlavního hrdiny. Uvědomění, že se jedná o autobiografii a tudíž pohled na svět a události jedním pohledem hodně pomáhá vybudování atmosféry. A tu má i díky skvělé interpretaci kniha dokonalou.

Líheň I. - Smrt zrozená v Praze review

20.01.2017 Verified purchase

Praha v středu dění

Příběh prvního dílu má odpych a nenechá posluchače oddechnout. Postavy jsou uvěřitelné, typicky české. Jejich duševní proměna v čase je postupně vysvětlena. Praha je vykreslena přesně a ne samoúčelně. Velké lákadlo pro druhý díl.

Dítě číslo 44 review

20.01.2017 Verified purchase

Nevhodná dramatizace

Zpracování formou rozhlasové hry hodně ubližovalo orientaci v ději. Postavy musí vysvětlovat slovy, co by nikdy nahlas neříkaly. Pointa je těžko uvěřitelná, působí jako deus ex machina. Hra má spád a nenudí.

Hunger Games (komplet) review

20.01.2017 Verified purchase

Dotažený svět s plně propracovanými postavami

Z hlediska poměru cena/výkon je pro milovníky jiných a postapokalyptických světů tohle za jeden kredit příjemný dárek. Knihu ani filmy jsem neznal. Příběh mě rychle vtáhl do děje, postavám jsem jejich činy věřil.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti review

20.01.2017 Verified purchase

Klasická fikce

Jiné zpracování jsem předem neznal. Z mého pohledu se jedná o žánr klasické fikce zasazné do našeho světa s prvky fantastična. Kniha ani svým obsahem ani zpracováním neurazí, ale ani nebude patřit mezi Top 10. Hudební pasáže na mě byly místy příliš hlasité vzhledem k hlasitosti hlasu - poslouchám přes sluchátka.

Líheň II. - Královna smrti review

18.11.2016 Verified purchase

Povinnost po prvním dílu

Pro mne byla pointa velkým zklamáním. Těžko uvěřitelná i vzhledem k přípravě, kterou jí autor věňoval. Proti prvnímu dílu mě tu odrazovala zbytečná záplava krve a to, že hlavní postavy měly skoro celou dobu proti chudákům padouchům nefér výhody.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.