User Silvia's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Volání vlka review

24.01.2021 Verified purchase

Vélin Al Sorna stále žije

Na pokračovanie príbehu som sa veľmi tešila. Musím sa však priznať, že mám dojem, akoby už autorovi dochádzal dych. Možno je to tým, ako vysoko dvihol latku pri predchádzajúcich dieloch. Vysoko hodnotím interpretáciu.

Ve stínu slunce review

24.01.2021 Verified purchase

Napínavé sci-fi

Obdivujem autora, ako veľmi dobre zvládol príbeh, zápletku a takisto záver knihy. Dej ma hneď v prvých minútach vtiahol a viac nepustil. Postavy sú charakteristicky veľmi dobre vykonštruované, ako aj celý dej. Musím sa priznať, že som dostala viac, ako som očakávala.

Běžkyně review

24.01.2021 Verified purchase

Skvelé pokračovanie mojej obľúbenej dvojice

Peter May je štandardne zárukou vysokej kvality. Takisto musím pochváliť interpretáciu - tlieskam pani Jana a pán Martin.

Čína je aj v súčasnosti zahalená rúškom tajomna, nie každý smrteľník sa tam dostane. Takže som uvítala možnosť poprechádzať sa ulicami Pekingu.

Devět dní review

24.01.2021 Verified purchase

Mňamka na jedno zhltnutie

Tlieskam pani Zuzane. Knihu som si kúpila na vianočné obdobie, pretože som vedela, že v telke to bude zase o tom istom. Príbeh je veľmi pekný. Autorka sa pohrala s popisom tak, že ma vniesla do deja. Naozaj veľmi dobré počúvanie. Len tak ďalej.

Meta review

24.01.2021 Verified purchase

Ďalší pohľad na superľudí

Prosím, nehnevajte sa na mňa, ale mňa táto kniha veľmi neupútala. Oceňujem autorkinu snahu o príbeh a pohľad na superľudí, s akým som sa ešte nestretla. Bohužiaľ, kniha ma však neupútala, v pohode som preskočila nezaujímavé pasáže. Stále som dúfala, že už konečne preskočí iskra medzi mnou a príbehom.... a nič.

Pán čarodějů review

24.01.2021 Verified purchase

Ostravská fantasy pokračuje

Automaticky som si kúpila aj druhý diel, pretože prvý bol naozaj príjemným prekvapením. Musím sa ale priznať, že veľmi rušivo pôsobil na mňa Petrov hlas. Oproti Jane pôsobil mladšie a podľa môjho názoru by mal znieť viac skúsenejšie. Inak autorke tlieskam a teším sa na pokračovanie

Střípky času review

24.01.2021 Verified purchase

Ostravské fantasy nesklamalo

Príjemné prekvapenie. Po knihe som siahala veľmi opatrne, v košíku som ju mala niekoľko krát a zase som ju zmazala. Napokon som neodolala a musím povedať, že autorka naozaj príjemne prekvapila. Možno by neuškodilo trochu hlbšie sa pohrať s charaktermi vedľajších postáv a rozvinúť aj ich príbehy.

Počátek review

04.04.2020 Verified purchase

Kráľ konšpirácií

Poďla mňa jedna z horších kníh autora. Koniec ma vôbec neoslovil takým silným dojmom ako je ostatné diela. Ale veľmi oceňujem do detailu presné opisy Barcelony. Akoby som stála veďla profesora Langdona v Gaudího dome alebo znovu pozerala do stropu v Sagrada familia. Tlieskam

Malé ženy review

02.04.2020 Verified purchase

Klasika, čo nesmie chýbať v každej knižnici

Krásna a poučná kniha o čom vlastne život je - o malých radostiach a veľkých starostiach, o drobných víťazstvách a hlbokých prehrách. Čitateľ je nútený zamýšľať sa nad vlastným životom a jeho malichernosťami. Toto je príbeh "malých žien" s veľkými srdciami. Nehanbím sa priznať, že kopu času som strávila s vreckovkou v ruke.

Oheň probuzení review

02.04.2020 Verified purchase

Anthony Ryan opäť útočí

Na knihu som sa veľmi tešila najmä po predchádzajúcej trilógii, ktorá ma absolútne dostala. Čo na to povedať? Al Sorna to nie je. Do deja som sa dostávala ťažšie. Ako sme u Ryana zvyknutí, kniha je plná postáv a rôznych úrovní deja. Keď sa však zorientujete, príbeh vás strhne a už nepustí. Určite pôjdem aj do druhej časti.

Cinder - Měsíční kroniky review

01.04.2020 Verified purchase

Príjemné fantasy pre mládež

Knihu som si vypočula na jeden šup a to sa mi nestáva len tak. Dokonca som si musela dokúpiť hneď aj knižné diely ostaných dielov a musím povedať, že sú ešte oveľa lepšie. Takže moja otázka: “ Dočkáme sa ďalších audio dielov.”

Píseň krve review

31.03.2020 Verified purchase

Veľkolepá výprava

Kto si myslí, že si pri tejto trilógii upokojí nervy a vypne, tak je na omyle. Kniha je plná postáv, čo žijú svoj príbeh a všetko so všetkým súvisí. Viackrát som sa musela vracať spätne ku kapitolám, ktoré som nesústredene prepočula. Za mňa osobne je prvý diel najkrajší, pretože vňom hlavný hlavný hrdina rástol a formoval sa.

Kniha džunglí - Mauglí review

31.03.2020 Verified purchase

Skvelá interpretácia množstva skvelých umelcov

Tak toto je naše audio do auta odkedy v ňom vozíme naše detské poklady. Každú dlhšiu cestou ňou začíname a deti ju už majú tak napočuvanú, že poznajú niektoré pasáže naspamät. Nepoznám audio s lepšou interoretáciou. Bravó

Marťan review

31.03.2020 Verified purchase

Parádna jazda Marsom

Milujem sci-fi, fantasy a všetko okolo toho. Andy Weir je Pán spisovateľ. Skvelá kniha, skvelá interpretácia. Túto knihu, takisto ako aj Artemis, mám napočúvané a vraciam sa k nim asi najčastejšie so všetkých, čo v knižnici mám. Bodaj by nás autor prekvapil čoskoro novou knihou

Kirké review

31.03.2020 Verified purchase

Kniha, ktorú by mal poznať každý človek

Myslím, že báje, povesti a podobné žánre by mali byť povinným čítaním už pre mládež. Túto knihu som kúpila pre môjho 17 ročneho syna, ale mama mu ju uchmatla ako prvá. Je to veľmi pekný príbeh. Vrelo odporúčam.

Panský dům review

31.03.2020 Verified purchase

Pokojné čítanie na lenivé dni

Nikdy som nečítala knihu z podobného prostredia. Dokonca som sa vyhýbala knihám z predvojnového obdobia. Kniha je napísaná a vďaka interpretácii pána Soukupa aj presne znie tak, ako to autorka zamýšľala - hĺbavá, pomalá, ako stvorená do chladných, zamračeným dní.

Selekce review

31.03.2020 Verified purchase

Kniha, čo dokáže pritiahnúť k čítaniu naše dcéry

Knihu som si kúpila zo zvedavosti, keďže je vydaných už niekoľko pokračovaní a tak si hovorím: “Nemôže to byť úplná somarina.” A prekvapila ma natoľko, že som si doplnila knihovňu aj o všetky ostatné diely, pretože nemám rada nedokončené príbehy. Tak len dúfam, že sa dočkáme vo forme audio aspoň Elity.

Sběratel kostí review

31.03.2020 Verified purchase

Stará pravda - lepšie ako film

Knihu som si kúpila len tak z nudy, pretože som už nemala čo počúvať. Keďže príbeh poznám z filmu, ktorý som videla hádam 100 x, vedela som do čoho idem. A opäť sa potvrdilo staré pravidlo - kniha je lepšia ako film. Je v nej viac prípadov, ktoré musia hlavnú hrdinovia riešiť. A čo je hlavné, konečne som mohla nahliadnúť aj do geniálneho mozgu detektíva

Kaktus review

31.03.2020 Verified purchase

Výrazná hlavná postava vymykajúca sa akýmkoľvek pozemským zákonitostiam

Tak konečne som sa dočkala hlavnej hrdinky, ktorej myšlienky a správanie sú pre mňa jednou veľkou záhadou od začiatku príbehu až po jeho koniec. Už pri prvých minútach počúvania ma napadla podobnosť hrdinky z knihy od Penny Reid “Neadrtálka...”

Posledný kojot review

31.03.2020 Verified purchase

Príjemné, ničím nerušené čítanie

Pohodové počúvanie príbehu skvelého spisovateľa prostredníctvom krásneho hlasu pána Gogáľa. Detektívna zápletka ma veľmi neprekvapila, vrah bol jasný vo chvíli ako vstúpil na scénu. Odporúčam všetkým

Znamení vlka review

07.01.2019 Verified purchase

Príjemné prekvapenie

Po knihe som siahla viac menej z nudy - už som fakt nemala čo čítať. Musím povedať - naozaj príjemne prekvapila. Je to jeden z tých príbehov, čo musíte počuť od začiatku do konca na jedno posedenie, kvôli ktorému si zoberiete jeden deň dovolenku a presedíte ho pri knihe alebo so slúchadlami na ušiach. Jediný menší nedostatok, ktorý mi pri počúvaní vadil bola interpretácia mužských hlasov. Žena jednoducho nedokáže napodobniť nahnevaného chlapa - jeho chrapľavý hlas - a takmer celá kniha je o naštvaných mužoch a vlkoch...

Na záver by som už len dodala, že by bolo super, keby sme sa v audio dočkali aj druhého dielu.

Cizinka review

16.12.2018 Verified purchase

Až taká bomba to zas nebola

Knihu som si kúpila pretože všade o nej počúvam a keď som zistila, že sa ešte aj sfilmovala, vravím si- “To bude paráda.” Môj názor po vypočutí - “Až taká bomba to zas nebola.” Príjemné čítanie alebo počúvanie ale... niečo tomu chýba. Možno väčšia zápletka, možno hlbšie intrigy v klane, možno aj pohľad z Jammieho strany...

Artemis review

07.12.2018 Verified purchase

Totálna mňamka

Keď som siahla po tomto autorovi, vedela som že idem na istotu a nemôže sklamať. Čo chcem však vyzdvihnúť a z čoho som v úplnej extáze je interpretácia. Dávam klobúk dolu, sťahujem čiapku a hlboko sa skláňam pani Dočkalovej. Paráda. Veľká vďaka.