User Many07's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Zrcadlový muž review

19.01.2021 Verified purchase

Opět vynikající Kepler

Shodou okolností jsem tuto knihu poslouchal jako druhou, přičemž je tuším až sedmá v pořadí. Ničeho ale nelituji a pustím se i do těch co předcházejí. Kombinace Pavel Rímský a Kepler je velmi dobrá, možná by mohl Pavel občas zjemnit hlas když mluví za ženy :-). Jinak super.

Hypnotizér review

20.12.2020 Verified purchase

Lars Kepler mě dostal

První Keplerova kniha a hned trefa do černého. Kvalitně vybudovaný příběh s notnou dávkou brutality, ale nic co by bylo přes čáru. Dobře sedl i přednes Pavla Rímského. Za mě vynikající.

Smrtící bílá review

19.11.2020 Verified purchase

Lepší už to bylo

Nejraději mám první kukačku. Druhý příběh mě taky dostal, třetí ok, ale tento čtvrtý už se v tom trochu plácá. Hlavní představitele už důvěrně známe a nelíbilo se mi, že místo kvalitní detektivní práce jsem místy poslouchal psychologické rozbory problémů. Celkově ale ok. Podruhé bych si to ale nepustil. Naopak kukačku už jsem slyšel 3x a pořád to má něco do sebe.

Dámy a pánové review

19.11.2020 Verified purchase

Nemastné, neslané

Za mě zatím nejhorší Pratchett. Trochu jsem se musel nutit to doposlouchat do konce. Manželka to vzdala asi v polovině.

Přednes Zuzany Slavíkové je vynikající a bezchybný, ale příběh kulhá, je zbytečně překombinovaný a nepřehledný. Snad budou další čarodějky lepší.

Zelená míle review

19.11.2020 Verified purchase

Lepší než film

Vynikající Kingovka. Velmi dobrý přednes. Prostě zážitek v poslechu. To že jsem prvně viděl film nevadí, naopak to v mysli dokresluje postavy. Za mě doporučuji.

Černá díra review

19.11.2020 Verified purchase

Dobrý průměr

V tomto případě průměrná Huldarovka. Všechny ingredience tam jsou, ale chybí tomu finální spád. Přednes Kláry Cibulkové byl v pořádku, možná by ale neškodilo mu přidat trochu toho života.

Dokonalé ticho review

31.08.2020 Verified purchase

opět dokonalé z cyklu "Dokonalý"

Kombinace Fieldsová a Šťastný byla velmi dobrá volba a prostě to funguje. Ten příběh se vám dostane pod kůži. Perfektní zážitek z knihy jenom trošku pokazil závěr, ale na to si už musíte udělat názor sami.

Clona review

31.08.2020 Verified purchase

O trochu slabší než obvykle

Holger a Mia opět spolu. Spolupráce funguje, ale příběh mi tentokrát nějak nesedl. Interpretace paní Špalkové trochu pokulhávala u mužských hlasů. Celkově ale ok a poslechu nelituji.

Sekáč review

31.08.2020 Verified purchase

Trošku slabší Pratchett

Pokud vás rozmazlily čarodějky, mrakoplaš a noční hlídka, tak ze sekáče moc nadšení nebudete. Patří to ale k zeměploše a tak to určitě stojí za poslech.

Dokonalá smrt review

31.05.2020 Verified purchase

Opět jsem nebyl zklamán

Kdo má rád napínavý děj do poslední minuty tak si přijde na své. Děj sleduje dvě linky a to přidává poslechu na kvalitě. I přes občas morbidní děj jsem se pár krát dobře zasmál. Za mě doporučuji

Dobrá znamení review

31.05.2020 Verified purchase

pohodový poslech

Dobrá znamení jsou jednou z těch knížek, které vás pohladí po duši. Soudný den je sice za rohem, ale to neznamená, že se příjemně nepobavíte. Anděl i ďábel jsou dokonale sehraní a vy se můžete těšit na super jízdu s mnoha zvraty. Berte to však vše s nadhledem :-).

Stručná historie času review

19.05.2020 Verified purchase

Geniální mozek

Pokud vás zajímá fyzika a vesmírná mechanika v jednoduché a srozumitelné formě, tak jste tady správně. Otázky typu jak vznikl vesmír nebo jestli je nekonečný či teorie strun je zde vysvětlena srozumitelně a zábavně.

DNA review

14.04.2020 Verified purchase

Nepotěší, ale ani nezklame

Audioknihu jsem si se zájmem poslechl, ale neudělalo to na mě hluboký dojem. Interpretace Kláry Cibulkové je chvílemi trochu plochá. Celkově ale dobrý příběh, který zaujme a udrží pozornost až do konce. Upřímně jsem ale rozuzlení tušil už pár hodin před koncem.

Konec hry review

14.04.2020 Verified purchase

Wolf je zpět a to je jen dobře

Nejlepší z trojice knih v sérii Hadrového panáka. V této knize nečekejte hromady mrtvol, ale inteligentní zápletku a konečně pořádné jiskření mezi Baxterovou a Wolfem. Vše není takové jak se zdá a finále hodně lidí překvapí. Za mě poslechová lahůdka kterou doporučuji. Monika Žáková se zlepšila a Martin Stránský je jako obvykle vynikající.

Loutkář review

14.04.2020 Verified purchase

Chybí mi Wolf

Dvojice Baxterové a Wolfa se k sobě perfektně hodí a tady mi Wolf opravdu chyběl. Kniha má vynikající děj a vše spěje do naprosto strhujícího finále. Přiznám se ale, že interpretace Moniky Žákové není zde až tak dobrá. Chvílemi je trochu monotónní a ztrácel jsem přehled o charakterech. Přesto audioknihu vřele doporučuji.

Kanibal z Nine Elms review

14.04.2020 Verified purchase

Když se kanibal a posluchač baví

Velmi dobrá kniha, která zaujme velkou část posluchačů. Děj se posunuje v lehce dávkovaném napětí a osud hlavní hrdinky vás pohltí. Martin Stránský je jednička ve svém oboru. Z mého pohledu audioknihu doporučuji.

Bílá nemoc review

10.01.2020 Verified purchase

Nadčasové

Ke knize takové se moc říct nedá. Byla to povinná četba a tak ji známe skoro všichni (alespoň ti starší :-))a přiznejme si, že když je něco povinného tak už to moc zajímavé není. Dramatizace této knihy je ale úplně jiná liga. Dřívější režim na to použil snad všechny tehdy známé herce a výsledek se dostavil - prostě úžasný zážitek. Tento vyváží i jediný nedostatek a to délku poslechu jen něco přes dvě hodiny.

Nohy z jílu review

06.01.2020 Verified purchase

stále lepší a lepší

Jan Zdražil se opět překonal a perfektně vystihl Terryho Pratcheta. Jeho způsob vyprávění naprosto vtáhne do děje a já se těším na další pokračování. Za mě jednoznačně doporučuji.

Hrabě Monte Christo Rating

25.12.2019 Verified purchase

Zlatý kompas review

14.11.2019 Verified purchase

Strhující poslech

Málo příběhů je tak komplexních a strhujících jako Zlatý kompas. Knihy jsou celkem tři a ta druhá je z nich podle mého názoru nejlepší. Proto už se těším na další pokračování. Nově natočený seriál "Jeho temná esence" je docela dobrý, ale předlohy se drží jen volně.

Dokonalá kořist review

19.10.2019 Verified purchase

dokonalý nářez

Už jsem poslouchal hodně audioknih, ale tohle je opravdu něco. Perfektní kombinace záporáků, způsobu vyšetřování, zápletky, napětí. Navíc Jan Šťastný se k tomu výborně hodí. Za mě jedna z nejlepších knih za poslední roky!

R.U.R. review

18.08.2019 Verified purchase

Nadčasová klasika

Škoda, že to byla povinná četba. Hodně mladých to odradilo. Dnes už ale můžu říct, že jako spousta dalších Čapkových románů a povídek to má hloubku a nadčasovou působnost.

Dokonalé stopy  review

16.08.2019 Verified purchase

Dokonalý poslech

Jan Šťastný a celý ten příběh mě velice příjemně překvapil. Od pana Šťastného jsem tak dobrou interpretaci postav nečekal. Knihu doporučuji - příběh slibuje napětí až do konce.

Muži ve zbrani review

14.08.2019 Verified purchase

Důstojné pokračování linie

První díl Stráže, Stráže se mi líbil o trochu víc, ale Muži ve zbrani jsou také velmi dobří. Těším se na další načtenou knihu v této sérii od Jana Zadražila. Jeho změny hlasů u postav jsou prostě geniální :-).

Řbitov zviřátek Rating

15.06.2019 Verified purchase

Německá slovíčka B2-C1 review

16.05.2019 Verified purchase

němčina není jednoduchý jazyk

Co máš v hlavě to ti už nikdo nevezme - to mi říkávala babička a měla pravdu. Naučit se cizí jazyk není jednoduché a není moc kvalitních audio podpůrných programů. Jsem rád, že jsem narazil na tyto Slovíčka pro pokročilé. Audio si pouštím při jízdě autem do práce a při služebních cestách. Výrazně mi to pomohlo vylepšit si výslovnost a slovní zásobu - za mě tedy jednoznačně doporučuji.

Sběratel kostí review

07.05.2019 Verified purchase

Briliantní, strhující

Kdysi jsem viděl stejnojmenný film, ale to se s knihou nedá absolutně srovnat. Audiokniha v podání Honzy Vondráčka je bravurní koncert napětí a strhujícího příběhu. Rozhodně doporučuji.

Podvolení review

07.05.2019 Verified purchase

čekal jsem víc

O románu podvolení jsem hodně slyšel a přiznám se, že jsem se na něj hodně těšil. Po přečtení mám ale smíšené pocity. Chvílemi to připomínalo porno-román, chvílemi zase rozbor literatury 19. stolení. Povrchní román bez hloubky. Přitom má téma obrovský potenciál a ten zůstal zcela nevyužit. Jediné co hodnotím kladně tak neprosto perfektní přednes pana Bareše.

Sova review

24.04.2019 Verified purchase

Škoda, že zatím pouze dvě

Ano, pouze dvě audioknihy V lese visí anděl a Sova od Samuela Bjorka si zatím můžeme poslechnout. Za mě je druhá Sova ještě o něco lepší než první díl. Ale to je otázkou vkusu. Napětí je budováno postupně a konec bezvadný. Doufám, že budou následovat další knihy od Bjorka že je opět namluví pí. Špalková.

Umění války Rating

20.04.2019 Verified purchase

V lese visí anděl review

30.03.2019 Verified purchase

Napětí do poslední chvíle

Pokud jste si mysleli, že už víte, tak nevíte vůbec nic. A to je na této knížce naprosto úžasné. Do poslední chvíle nevíte jak to dopadne. Za mě nejlepší detektivka za poslední roky.

Na západní frontě klid review

22.02.2019 Verified purchase

válka je svině

Dechberoucí popis války, která zničila celou generaci a ovlivnila ty další. Jaroslav Plesl je při čtení geniální. Například během napínavých částí jen rychlost čtení a vyjádření naléhavosti ve slovech zásadně ovlivňuje atmosféru situace atd...

Čarodějky na cestách review

04.02.2019 Verified purchase

Opět výborné čarodějky

Cyklus čarodějky je trochu jiný než Mrakoplaš, ale není horší nebo lepší - je prostě svůj. Hodně dobrý je vypravěčský styl Zuzany Slavíkové, které dokáže bravurním způsobem vtáhnout do děje a rozlišit jednotlivé postavy. Moc si přeji aby pokračovala v namlouvání dalších knížek z tohoto cyklu. díky za super zážitek

Soudné sestry review

27.01.2019 Verified purchase

druhé čarodějky

Naprosto skvělá Zuzana Slavíková. Je neuvěřitelné jakým způsobem dokáže vtisknout svým postavám svoji identitu. Celou knížku jsem si užíval a těším se na další.

Stráže! Stráže! review

27.12.2018 Verified purchase

další zábavná Zeměplocha

Přiznám se, že jsem měl z audioknihy trochu obavy, ale byla namluvena velmi profesionálně. Přál bych si aby p. Zadražil namluvil i další knihy Zeměplochy. Jinak Terry nezklamal a velmi dobře jsem se bavil.