User smolkka's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

O krok pozadu Rating

11.01.2021 Verified purchase

Život v utajení review

01.01.2021 Verified purchase

zaujímalo ma rozprávanie agentky CIA a nebola som sklamaná

ale žeby som knihu zhltla, ako sa mi to občas stane, tak to nie. Zuzana Slavíková sa mi nehodí k hlavnej hrdinke ani vekom ani spôsobom interpretácie. Ale neľutujem, že som si knihu kúpila (čo sa mi už tiež zopárkrát prihodilo :-) )

Popol všetkých zarovná review

01.01.2021 Verified purchase

jedna z najlepších kníh Dominika Dána

nielen čo sa týka detektívnej zápletky. V tejto detektívke autor veľmi realisticky rozpráva reálny príbeh z nedávnych slovenských dejín, ktorý doteraz traumatizuje slovenskú spoločnosť. Jeho nevyriešnie, naopak udelenie politických amnestií prinieslo ďalšie utrpenie a vraždy, ktoré v čase písania tejto knihy boli len budúcnosťou. Odporúčam si túto knihu znovu vypočuť, tým, ktorí ju už počúvali a tým, ktorí ju nepočuli, aby si ju kúpili. Tento príbeh je a bude stále aktuálny, znepokojivý aj keď DD ho rozpráva na môj vkus dosť zmierlivo voči tým najvyšším, ktorí trojpísmenkových používajú na zakrytie svojich zločinov.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

A group of detectives Based on a true story

Já, Poutník review

20.12.2020 Verified purchase

Táto kniha sa ma dotkla ako cudzia studená ruka. Prenikavo, znepokojivo, namáhavo.

Takúto knihu som ešte nečítala ani nepočúvala. Niekedy si musím dať pauzu v počúvaní aby som sa upokojila a nabrala odhodlanie počúvať knihu ďalej. Podľa mňa je Martin Stránský skvelý interpret, s krásnym typickým hlasom.

Rudý kapitán review

03.12.2020 Verified purchase

kniha, ktorú som čítala, videla a počula a to, čo som počula bolo tá najlepšia verzia knihy

Martin Stránsky je veľmi dobrou českou alternáciou Mariána Geišberga, veľmi sa mi páčila jeho interpretácia DD. Aj keď tú frajerinu a chlápactvo vraždárskeho tímu dáva(l) najlepšie Marián Geišberg. Knihu som čítala, videla film, ale až vďaka audio verzii som pochopila celú zápletku.

A group of detectives

Žiješ iba dvakrát Rating

16.11.2020 Verified purchase

Dokonalé ticho review

10.11.2020 Verified purchase

nudila som sa

Smutné osudy obetí od narodenia až po zlú, násilnú smrť, obete sú narkomanky, deti narkomaniek, domáceho násilia. Do toho náboženský fanatizmus, zhýčkaní bezcitní boháči, dnes nevyhnutná lesbická postava, proste dosť veľa klišé na môj vkus. Psychologické vykreslenie postáv a vzťahov medzi detektívmi bolo prvoplánové, očakávané, čierno-biele. Interpret sa snažil, ale ani jeho výborný výkon ma nepresvedčil, aby som sa nenudila. Knihu som dopočúvala na "preskáčku".

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Schůzka se smrtí review

19.10.2020 Verified purchase

Vynikajúcej interpretácii pani Merunkovej by zatlieskala aj sama Agatha Christie

Bremeno psychického týrania, ktoré znášajú nielen obete, ale aj tyranka, väzba obetí na svoju tyranku je vykreslená tak autenticky, s takou znalosťou, že táto kniha by mala byť povinným čítaním pre všetkých, ktorí sa touto problematikou zaoberajú. Priznám sa, že Poirota som v tejto detektívke až tak nevidela, nepočula, lebo autorka nám ponúkla živšie, zaujímavejšie a plsatickejšie postavy.

Classic Male detective

Vlak z Paddingtonu review

03.10.2020 Verified purchase

ACh. hrá s čitateľom hru na mačku a myš

a ja sa tou myšou rada stávam. ACh. opäť ponúkla niekoľko možných páchateľov, opäť nie celkom fér niektorých podstrčila viac do čitateľovej pozornosti, aby potom vytiahla na záver toho najmenej pravepodobného páchateľa. V tomto románe vystupuje aj mladá, inteligentná vyšetrovateľka, ktorú si najala slečna Marplová. Niekdy mám pocit, že všetko v detektívnej literatúre okrem explicitného násilia vymyslela ACh. Veľmi príjmne nahovorená kniha, veľmi oceňujem, že pani Marplovú stále interpretuje pani Merunková.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Female detective

Smysluplná vražda review

30.09.2020 Verified purchase

Autorka ani interpreti nesklamali, osvedčené trio

Oskar Brousek ml. ako interpret detektívok ACh. a Ružena Meruňková ako pani Marplová poskytujú veľmi príjemné počúvanie. Časy ACh, o ktorých máme takú príjemnú sentimentálnu predstavu, priamo v mojom iphone.

40 dní pěšky do Jeruzaléma review

30.09.2020 Verified purchase

Ladislav Zibura by mal svoje knihy aj interpretovať

Cestopisy Ladislava Ziburu mám preto tak rada, že nie sú len o krajinách, v ktorých zodiera podrážky svojich topánok. Sú o krásnej interakcii autora s krajinou a jej obyvateľmi. Často vtipné, aj múdre komentáre, veľa, veľa človečiny a optimistickej mladosti. Knihy pána Ziburu mám napočúvané v jeho interpretácii, aj túto z Izraela, takže obsah som poznala. Pán Zibura sa narodil v roku 1992, kniha je, dá sa povedať autobiogragická a číta ju interpret narodený v roku 1936 a z jeho hlasu je poznať, že od autora knihy ho delia dve generácie. Priznám sa, zatiaľ tú knihu v tejto interpretácií nedokážem počúvať, možno o pár rokov si ju pustím. Znovu som si uvedomila, že pred kúpou knihy by som mala častejšie použiť spustenie ukážky. A znovu som si uvedomila, že keď si s knihou sadne jej interpret hlasovo, charakterom a inerpretačným výkonom je to skvelá a dokonca najlepšia konzumácia kníh, ale keď niečo z toho škrípe a nesedí, tak je lepšie si knihu prečítať.

Diabol v zrkadle Rating

19.09.2020 Verified purchase

Les přízraků review

31.08.2020 Verified purchase

pán autor ma opäť nesklamal a teším sa na ďalšiu jeho knihu

Začnem interpretom, ten je skvelý. Vďaka Marekovi Holému si kapitána Steina viem živo predstaviť a jeho intrepretácia robí z počúvanie 3D produkciu. Príbeh poslucháča do poslednej chvíľe drží posucháča v napätí, znovu je to veľmi dobrá detektívka. Trochu mi chýbala postava Barbariča a jeho prekáračky so Steinom.

Historical

Krev prvorozených review

26.08.2020 Verified purchase

Juraj Červenák je výborný rozprávač a Marek Holý skvelý interpret

Historická detektívka s bonusom skvelého rozprávačského štýlu a výbornej interpretácie. Juraj Červenák patrí jednoznačne u mňa k objavu roka. Slovenská interpretácia Mareka Geišberga sa mi páči, ale najmä sa mi páči slovenčina autora. Keďže sa však príbeh odohráva v Prahe, tak som si kúpila českú verziu a urobila som tiež veľmi dobre.

Ohnivé znamenie review

25.08.2020 Verified purchase

na Červenákových príbehoch začínam byť závislá

Veľmi ma baví jeho štýl rozprávania. Krásne opisy, archaizmy, nečakané prívlastky, niečo, čo človek asi celkom v detektívke nečaká, o to viac to poteší. Toto je tretia kniha od tohto autora, čo som počúvala. Miestami mi trochu zdvihne obočie ako poznatky, rozmýšľanie a etiku človeka 21. storočia nenápadne vkladá do poddaných cisára Rudlofa II. Ale robí to veľmi šikovne a uveriteľne. Zaujímavý rozpor je v tom, aké sympatie autor vzbudzuje voči Joachimovi Steinovi, konzervatívnemu katolíkovi, hoci on sám má zrejme k tej 2000 ročnej inštitúcii sídliacej v Ríme výhrady. Dúfam, že pribudnú ďalšie dobrodružstvá tria vyšetrovateľov, chýbali by mi.

Historical A group of detectives

Žítkovské bohyně review

16.08.2020 Verified purchase

knihu som čítala, teraz ju počúvam...

Kniha sama o sebe je silná, mimoriadna. Audiointerpretácia sprostredkuje neľahké príbehy brutálnejšie, naliehavejšie a striedaním interpretov autentickejšie.

Klbko zmijí review

07.08.2020 Verified purchase

koľko z detektívky je skutočnosť a koľko autorská invencia, to sa stále pýtate pri počúvaní tejto knihy

Príbeh sa mi tažko komentuje, lebo čiastočne je to skutočnosť v ktorej žijeme, ktorá sa nás dotýka, občanov Slovenska, nedá sa to počúvať s odstupom. Aspoň mne nie. Tento Dán je aktuálny, nevypomáha si banalitami, ako sa mu občas stáva, je to kniha, ktorú si treba vypočuť, alebo v mojom prípade prečítať. Interpretácia ma sklamala. Pán Mňahončák je veľmi dobrý divadený a televízny herec, ale jeho intrepretácie audiokníh sa mi nepáčia a v tejto knihe mi vadil.

A group of detectives

Mŕtvy na Pekelnom vrchu review

28.07.2020 Verified purchase

kniha, ktorá ma vrátila do čias kedy som veľa a hltavo čítala

Som subjektívne neobjektívna pri hodnotení tejto knihy, lebo na príbehoch a povestiach o protitureckom odboji som vyrastala a do B. Štiavnice chodím aspoň raz do roka už 20 rokov. Veľmi som ocenila stručný obsah každej kapitoly na začiatku, staré slová až anachronizmy ako palota, lieštie, autor si dal záležať aj na forme. A teraz k obsahu, pán Červenák je skvelý rozprávač, vie vytvoriť strhujúcu atmosféru ranného novoveku, detektívky, fantasy. S trochou indoktrinácie názorov 21. storočia a práve preto je pre súčasného poslucháča kniha taká pútavá. Interpretácia Mareka Geišberga mi prišla trochu plochá, málo výrazná, ale mladosť a farba hlasu interpreta nakoniec poskytli príjemný poslucháčsky zážitok. A tie krásne slovenské skoro zabudnuté slová. Po dopočúvaní tejto knihy som si hneď kúpila jej pražské pokračovanie

Historical

Noční lovec review

28.07.2020 Verified purchase

kniha sa počúva veľmi dobre

Zápletka je vymyslená zaujímavo aj motivácia sériového vraha. Trochu ma sklamal záver, myslím, že tak by profesionáli nepostupovali, ani pod takým tlakom, pod akým sa ocitla dvojica detektívov. Ale je naivné čakať, že v detektívnom románe to bude ako zo života. Takže cesta autom Bratislava-Košice _Bratislava mi ubehla veľmi príjemne a akosi rýchlo aj vďaka tradične vynikajúcej interpretácii Jakuba Saica

Explicit scenes

Krv nie je voda review

19.07.2020 Verified purchase

raz prečítaná, opakovane počúvaná dobrá detektívka DD

Zase taká príjemne chlapácka detektívka tentoraz nielen z Nášho mesta ale aj z Moravy. Príbeh je zamotaný, s medzinárodným obsadením, vyrozprávaný typickým štýlom, pri ktorom sa čitateľ cíti ako najlepší kamoš a dôverník vraždárov z Nášho mesta.

A group of detectives

Merde! Rok v Paříži review

14.07.2020 Verified purchase

výborná kniha, ktorá zmierňuje obavy z multikulti aj keď len tú medzi Angličanmi a Francúzmi

Túto knihu si dokonca vypočul môj 17 ročný syn, čo je asi najlepšie odporúčanie. A obaja sme sa veľmi dobre bavili. Ale cez smiech trčí aj realita, pri ktorej si poslucháč uvedomí, že kultúrnosť, ľudskosť je miestami veľmi tenká škrupinka.

V pasti lží review

14.07.2020 Verified purchase

poručík Columbo z červenej knižnice

Zo začiatku sa to pomalšie rozbieha. Hlavná hrdinka sa až otravne zaoberá sama sebou. A keďže sa čitateľ zo začiatku trochu nudí lebo autorka mu poskytne málo alternatív, tak správny tip na vraha udrie do uší zanedlho po vražde. Časom sa rozprávanie zdramatizuje a čitateľ podobne ako divák televízneho Columba môže pozorovať, ako sa vďaka dobrým náhodám, ale aj vynachádzavosti hlavnej hrdinky spravodlivosť dostane na kobylku vrahovi.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Manuál zralé ženy review

14.07.2020 Verified purchase

spoľahlivá Halina

Knižky Haliny Pawlovskej sú ženské, vtipné a často naozaj zo života. Čítať Pawlovskú je ako navštíviť starú kamarátku, ktorá má stále svoj vtip elán a stále varí dobrú kávu

Vraždy podle abecedy review

14.07.2020 Verified purchase

moja najmenej obľúbená Agatha

Túto knihu mám najmenej rada, lebo mi je ľúto toho vojnového invalida, ale s ktorým to nakoniec dopadne dobre vďaka Poirotovi a irituje ma vrah s tou cynickou neúctou k životu (aj keď ako sa dá od vraha očakávať úcta k životu?). Trochu mi prekážal miestami afaktovaný prednes, ale mať v audioknižnici kompelntú Aghatu Christie včítane Vrážd podľa abecedy považujem za svoju povinnosť a zároveň veľké potešenie

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Classic

Purpurové řeky review

14.07.2020 Verified purchase

veľmi dobrá kniha

Purpurové rieky, neviem prečo, som sa im dlho vyhýbala a robila som chybu. Kniha je zaujímavo napísaná, umelecké, košaté opisy prírody, predmetov, osôb, aj násilia, ale tu mi to akosi nevadilo. Ani tí problematickí policajti so svojimi démonmi a nesympatickým správaním, držala som im palce až do konca. Veľmi dobá interpretácia

A group of detectives

Nůž review

04.06.2020 Verified purchase

dopočúvané bez nadšenia

Neviem, čo sa stalo. Čím sú Nesbove knihy o HH hrubšie (a rozvláčnejšie) tým menej ma bavia. Z tohto románu na mňa vyplazila jazyk amatérska psychológia, neskrývané ideologické posolstvá, detektívny príbeh aby čitateľ hladal lupou. Všetky postavy v tejto "detektívke" sú v prvom rade postavy psychologicko románu, ktoré riešia svoje traumy (občas vraždou, občas zabitím), čitateľa vláčia po trasoviskách svojej rozdrásanej duše, namiesto toho, aby s nim riešili detektívnu zápletku. Knihu som dopočúvala, ale ten starý, dobrý Harry v skutočnosti zomrel v roku 2011 v knihe Polícia.

Dědina review

28.05.2020 Verified purchase

Na začiatok odporúčam byť trpezlivý a dať knihe šancu. A tá kniha sa za to bohato odvďačí. Za interpretáciu by som dala 6 hviezd

Zo začiatku presne také isté pocity z knihy ako opisoval vo svojej recenzii pán Tomáš. Počas prvej kapitoly som si hovorila, čo som si to kúpila aké blbé spomienky na blbý socík, podávané formou socialistického realizmu! Ale druhá kapitola ma dostala a najmä jej interpret. A potom som sa nechala unášať krásnym nárečím interpretovaným nesmierne autenticky (pokiaľ to ja Slovenka môžem posúdiť) a reálnymi príbehmi ľudí vyrozprávných s takým porozumením a presnosťou. Na záver súhlasím s recenziou pani Ivy úchvatný literálny a psychologický počin. Je to tragikomické a pravdivé rozprávanie. Niekdy je ťažké sa pozerať pravde do očí.

Prázdniny v Evropě review

24.05.2020 Verified purchase

toto nie je len cestopis, s pánom Ziburom ste tam naozaj

Rada cestujem. Rada si vytváram svoj názor na krajinu a ľudí, preto cestopisy veľmi nevyhľadávam. Ale knihy pána Ziburu sú niečo viac ako cestopisy. Veľmi sa mi páči jeho nadhľad, ale zároveň úcta a rešpekt ku krajine a ľuďom, ktorých navštívil. A humor pán Ziburu je nápaditý, láskavý. Teším na jeho ďalšiu knihu, lebo mi odhaľuje názory a filozofiu skutočného cestovateľa.

Smrt na Nilu review

23.05.2020 Verified purchase

pani A. Ch. je majsterka, ktorá ma zakaždým dostane

Filmové spracovanie som videla z roku 1978, 2004 a teším sa aj na to z roku 2020. Napriek skvelému hereckému obsadeniu a výkonom, filmovej výprave a réžii, tvorbu A. Ch. si musíte prečítať, alebo vypočuť. Až po vypočutí Smrti na Níle som lepšie pochopila psychológiu hlavných hrdinov, aj samotného H.P. Knihu výborne interpretovanú odporúčam

Temný plameň Rating

23.05.2020 Verified purchase

Dívka v ledu review

04.05.2020 Verified purchase

zaujímavá sonda do britskej spoločnosti, detektívny príbeh trochu taký obyčajný

Knihu som si vypočula na jeden šup. Ráno pri umývaní zubov, pri varení obeda, v posteli pred spaním. Štýl je príjemný, interpretácia skvelá. Zaujala ma neprvoplánová sonda do britskej spoločnosti, ktorá napriek tomu, že je už niekoľko storočí motorom celosvetovej globalizácie, zostáva vo svojej podstate uzavretá do svojich stavovských a národnostných boxov. Evidentne mentálne nezabsorbovala pád železnej opny a vpád chudobných východoeurópanov na svoje územie. Hoci mnohí z nich, ako napríklad hlavná postava Erika, prinášajú do Británie svoje schopnosti, pracovitosť a nezlomnosť vytrvať a normálne žiť v cudzej krajine, sú vnímaní ako menejcenní, alebo až ako odpad, ktorý môže byť vraždený. Detektívny prípad je taký štandardný, hneď na začiatku, ako nás autor uviedol do rodiny dievčaťa z ľadu som si spomenula na jeden francúzsky film s Annie Girardot, ktorý natočila v sedemdesiatych rokoch. Určite po ďalšej knihe tohto autora siahnem.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Černý led review

01.05.2020 Verified purchase

začiatok nuda, ale H.B. naokiec ako vždy nesklamal

Stala sa mi trochu nepríjemná vec. Počúvala som skôr Posledného kojota, takže na niektoré osoby z Čierneho ľadu som už mala vytvorený názor, alebo predsudok?! Trocho dlho mi trvalo, kým som sa dokázala sústrediť a vytesniť ich následné osudy. Záver detektívky bol strhujúci, potvrdil Harry svoju buldočiu povahu, nezlomnosť voči páchateľom aj svojim nadriadeným. A pán Connelly opäť vybudoval prekvapujúcu zápletku. Americký osamelý detektív, aj keď záver tejto knihy nás bude chcieť na chvíľu pomýliť.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Betónová blondína review

11.03.2020 Verified purchase

Mám rada L.A. a teda aj detektívky odohrávajúce sa v L.A. Detektív Harry Bosch okrem svojej práce má aj rád svoje mesto

Opäť som si to s Harrym užila. Pána Gogála a jeho krásny hlas, mám radšej ako interpreta dokumentárnych filmov, ale môže byť.... aj keď na používanie slova záhajiť (oslavu) som dosť nasrdená, lebo v slovenčine sa hája srnky v lese a oslavy sa začínajú. Koniec jazykového okienka. Detektív Bosch je zrelší a držíte mu palce aby nielen odhalil sériového vraha, očistil svoje meno pred súdom, ale konečne aby našiel to, po čom všetci túžime - lásku a blízku osobu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Snehuliak review

28.02.2020 Verified purchase

Kniha s hviezdičkou - nevhodné pre deti, načítaná ako rozprávka

nie že by iné severské detektívky boli vhodné pre deti. Ale v tejto knihe je asi všetko a pospájané veľmi napínavo -sériový patologický, veľmi inteligentný vrah, trochu lásky, dosť sexu, zanedbávaných detí, čudní policajti postihnutí aspoň jednou psychiatickou diagnózou a toto číta pán Mňahončák s jeho milým, mäkkým hlasom takým vhodným na čítanie rozprávok a romantických príbehov o láske. Nesbo sa dá počúvať v akejkoľvek interpretácii, ale pán Hynek Čermák je asi neprekonateľný interpret Nesbových kníh

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Sněžný měsíc review

17.02.2020 Verified purchase

česká detektívka s ekologickým posolstvom

Možno nespravodlivo pani Klevisovú vnímam ako "ženskú" autorku, jej knihy si však vždy kúpim a odporúčam nielen ženám. Veľmi sa mi páči jej charakteristický štýl. Napriek tomu, že píše kriminálky, z jej kníh na mňa dýcha útulnosť, vôňa domova (aj keď sa občas zatúla do zahraničia) a pohoda.

Tiché roky review

25.01.2020 Verified purchase

opäť skvelá kniha nielen o ženách

Ženské romány nie sú moja šálka kávy a pani Mornštajnová síce píše najmä o ženách, ich rodinách, deťoch, mužoch, ale asi to nie sú naozajstné ženské romány, lebo mňa jej knihy veľmi bavia

Němý svědek review

25.01.2020 Verified purchase

Pán Lukáš Hlavica, za túto interpretáciu by zatlieskala samotná A.Ch.

Myslím, že keď túto detektívku A. Ch. písala, chcela aby strapatý psík Bob bol hlavná postava a pán Hlavica to skutočne svojou interpretáciou aj dosiahol a hlavne to, že som sa výborne bavila.

Tichá noc review

18.01.2020 Verified purchase

prémiový, šťavnatý americký steak

Mám rada americké detektívky, osamelých, nezlomných, tvrdohlavých detektívov a ich normálne prípady. Tichá noc Connellymu naozaj vyšla. Postavy detektívov spolupracujú, logicky, uveriteľne. Dokonca aj páchatelia sú uveriteľní, v knihe sa prelína viacej príbehov, tak ako to asi v reálnom živote profesionálneho kriminalistu chodí. Ivo Gogáľ má veľmi príjemný hlas, nahovoril veľa dokumentov (trošičku to počuť), kniha je naozaj príjemný poslucháčsky zážitok

Slepá mapa review

12.01.2020 Verified purchase

román o ženách aj pre tých, ktorí nemajú radi ženské romány

Priznám sa, že zo začiatku to bolo na mňa príliš ženský román - ona je mladá, krásna a zamilovaná... Ale vedela som akú autorku počúvam, a že to určite príde, príbeh žien zatkaný do dramatických historických udalostí tak zaujímavo, uveriteľne a inteligentne, že sa neviete od knihy odtrhnúť. Uveríte a pochopíte aj skutky rozprávačky, ktoré sa dajú ospravedlniť len láskou ( k iným, ale hlavne k sebe samej).

Mitfordské vraždy review

29.12.2019 Verified purchase

kniha na jedno vypočutie

Jaromír Meduna je môj obľúbený dabingový herec, ale v tejto knihe som si musela na neho chvíľu zvykať. Atmosféra knihy mi skôr pripomína atmosféru biedy a zneužívania, ktoré poznáme z diel Charlesa Dickensa než avízovanú stredostavovskú usporiadanosť románov A. Christie. Do toho aktuálne témy rovankopohlavných vzťahov, eutanázie, ukradnutej identity.... Myslím si, že väčšina poslucháčov neoľutuje, že si knihu kúpili

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Goldstein review

15.12.2019 Verified purchase

Dúfam, že bude aj štvrtý diel

Janovi Teplému by som dala aj desať hviezdičiek za interpretáciu. Tretí diel opäť nabral viacej vrstiev, nielen jednu poslabšiu detektívnu líniu, ako v dvojke, v Tichom zabijákovi. Tento tretí diel príbehu Gereona Ratha a jeho priatľky Charlie som si užila, bolo mi ľúto, keď kniha skončila a dúfam, že štvorka bude skoro, opäť v skvelej interpretácii pana Teplého...

Zapomenutá vražda review

30.11.2019 Verified purchase

milovníci ACh nebudú sklamaní

Milá Agatha svojho čitateľa tento krát dosť povodila za nos. Podstrčila toľko podozrivých.... Výborná audio adaptácia, interpreti veľmi príjemní. Audioknihu napriek tomu, že som vedela, kto je vrah z knihy a televíznej adaptácie som si veľmi užila.

Dům Páně review

22.10.2019 Verified purchase

Kto by chcel žiť taký život ako má lekár pracujúci v americkej súkromnej nemocnici? Táto kniha z roku 1978 dáva odpoveď prečo v roku 2019 chýbajú v Európe a Amerike desaťtisíce lekárov.

lekári, sestričky, pacoši, pacienti- kára bolesti je stále rovnaká, rozheganá, hnusná aj keď dnes máme lepšie prístroje, účinnejšie lieky, presnejšie smernice. Mám rada romány zo 70tych rokov a tento román sú typické sedemdesiatky. Sex, drogy a... boj o pacienta ale aj lekára. Interpret neruší.

Černá ozvěna review

22.10.2019 Verified purchase

určite odporúčam, skvelá interpretácia

Knihu odporúčam každému, kto má rád americké detektívky, detektíva - vlka samotára jeho boj so zločincami, s vnútorným oddelením polície, so skorumpovanými kolegami. Na prvý pohľad otrepaný príbeh sa vďaka veľkému rozprávačstvu autora (a skvelej interpretácii Martina Preissa) poslucháča zmocní a nepustí do poslednej sekundy. S bonusom nečakaného rozuzlenia, aspoň pre nepolepšiteľných romantikov.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Do plaviek review

11.09.2019 Verified purchase

Eva Borušovičová je moja obľúbená spisovateľka.... ale nie interpretka

Mám rada knihy Evy Borušovičovej, a tieto príbehy som čítala, ešte keď vychádzali v tlačených médiách. Niektoré sa mi páčili viac, niektoré menej a niektoré veľmi. Ale škoda, že interpretáciu audioknihy nezverili niekomu inému.

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci review

11.09.2019 Verified purchase

pani Pawlovská píše príjemné, jednoduché, oddychové knihy pre ženy

Keď som bola mladšia, jej knihy mi prišli vtipné a múdre. Dnes si ich rada vypočujem, lebo mám rada jej hlas, intonáciu, interpretáciu a tá je pre mňa autentická. Dnes mi jej príbehy prinášajú oddych, vypnutie a žiadne múdra v nich už nehľadám, ale má na tom pozitívnu zásluhu aj ona. S postupom času a veku, niektoré situácie, vzťahy a túžby treba vnímať len ako príjemnú, vtipnú, oddychovú knihu

Clona review

11.09.2019 Verified purchase

Samuel Bjork aj Petra Špalková splnili moje očakávania a knihu som počúvala so zaujatím

Je to zvláštne, ako v mnohých severských detektívkach sú týrané a zneužívané deti, severskí autori mi prídu rovnako obsesívni touto témou ako nórska sociálka. Ale dúfajme, že je to len väčšou citlivosťou k utrpeniu tých najslabších a nie odzrkadlením reálnej skutočnosti, že severania týrajú a zneužívajú viac svoje deti ako ostatní obyvatelia Európy. Páchateľ sa dal identifikovať skôr, takže zásadné prekvapenie sa nekonalo, ale kniha splnila to, čo meno autora aj interpretky slubovali. Mám rada, ak moji obľúbení hrdinovia, zostávajú takí, akých ich poznám z predchádzajúcich kníh a napriek tomu ich osobnosť a príbeh je stále zaujímavý a postavy a ich príbehy sú plastické a uveriteľné.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Kaštánek review

20.08.2019 Verified purchase

Dobrá severská detektívka

Už som začínala mať severských detektívnych románov plné zuby. Ale tento mi vrátil znovu chuť. Pani Kajnarová zozačiatku pôsobí nevýrazne, ale potom sa príjemne počúva. Odporúčam.

Vražda v Orient expresu review

16.08.2019 Verified purchase

Veľmi dobrá interpretácia známej detektívky

Vraždu v Orient exprese mám silne spojenú z filmom z roku 1974, kde úlohu Poirota hral Albert Finney. Preto som mala trochu obavy ako sa mi bude interpretácia knihy páčiť. Páčila sa. Znovu som si užila, ako HP odkrýva falošné stopy a indície, ktoré mu podhodili vykonávatelia spravodlvosti

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Hadí doupě Rating

15.08.2019 Verified purchase

Hana review

22.07.2019 Verified purchase

Silná kniha, najmä vďaka tomu, že autorka veľmi nápadito spája tri časové línie a tri generácie v najťažšom období 20.storčia

Zo začiatku ma kniha úplne pohltila a zo zaujatia ma dokázal prerušiť len hudobný predel, nástup huslí hlasný, kvílivý, až ma hádzalo zo stoličky. Ale čím viac osud a nacisti nakladali na Hanu, tým nástojčivejšie som sa pýtala, či môže byť niekto tak nepoučiteľne naivný. Na konci knihy ma Hana sklamala, že za nešťastie, ktoré spôsobovala sebe a iným svojou naivitou, keď neberieme do úvahy kruté spoločenské okolnosti nastolené nacizmom, obviňuje iných a potom zase seba zo všetkého a za všetko. Toľko k príbehu. Autorkin štýl sa mi veľmi páči, kniha sa počúva veľmi dobre (až na tie hlasno nastavené hudobné predely) a určite si kúpim aj jej ďalšie knihy

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Deset malých černoušků review

21.07.2019 Verified purchase

pani Agatha Chrisitie sa rada pohráva so svojimi čitateľmi a ja jej na to s nadšením skočím

Asi "najčudnejšia" detektívka od Aghaty. Prázdny opustený ostrov a jeho návštevníci zomierajú presne podľa detskej riekanky. Autorka prejavila mieru prísnej spravodlivosti, lebo tí čo sa previnili najviac, aj budú trpieť najviac. Na čitateľa si dovolila dosť veľký podraz, ale ten prezrádzať nebudem - odporúčam prečítať.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Vánoce Hercula Poirota review

12.07.2019 Verified purchase

stará, dobrá Agatha, pri nej si vždy dobre odpočiniem

Vrahovia Aghaty Christie sú takí "normálni". Vraždia z vypočítavosti, žiarlivosti, z pomsty, z taký normálnych ľudských pohnútok. Z detektívok ACh máte pocit, že vrahom môže byť hocikto aj vy, ak máte dostatočne vážny dôvod. Žiadni psychopati, odporní sadisti, ktorí vraždia len pre ukojenie svojho zvráteného nutkania. Preto sa teším, že ešte je stále dosť príbehov s HP, ktoré sú na tomto webe k dispozícii.

Žízeň Rating

16.06.2019 Verified purchase

DNA review

08.06.2019 Verified purchase

trochu dlhé rozprávanie, ktoré ubližuje detektívnemu príbehu

Pri počúvaní tetjto detektívky som si spomenula, prečo som sa v minulosti vyhýbala počúvaniu audiokníh. Pri čítaní totiž môžete preskakovať rozvláčny text inak zaujímavého príbehu. Autorka toľko a stále dokola riešila opis a životnú situáciu určitej osoby (nechcem dopredu označiť vraha), že skúsenejší čitateľ detektívok dosť skoro zistí na čom je. Knihu napriek tomu odporúčam vypočuť. Hlavne tým, ktorí majú radi dlhé opisy, ktoré pani Cibulková zvláda veľmi dobre, hlas sa hodí do atmosféry islandskej detektívky veľmi dobre.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Zlo pod sluncem Rating

03.06.2019 Verified purchase

Vánoční vražda a jiné povídky review

19.05.2019 Verified purchase

Veľmi nápadité detektívne príbehy interpretované menej nápaditým spôsobom

V prvej poviedke som sa dosť strácala vďaka interpretke. Potom som si zvykla a vychutnala som si skvelé poviedky, ktoré boli našťastie o dosť lepšie ako ich interpretácia. Autorka sa s čitateľom pohráva ako mačka s myšou, ale takým príjemným starosvetským spôsobom. V dnešných detektívkach sú samí vyšinutí psychopati. V týchto klasikách sú zloduchovia, slabosi, zlyhávajúci nešťastníci, ale žiadny detenčný ústav.

Firewall review

19.05.2019 Verified purchase

Wallander je vždy istá voľba

Wallander mi je blízky vekom, je mi blízky ako otec aj ako syn. Sú mi blízke jeho obavy, chyby, ale aj tá buldočia odhodlanosť s ktoru ide za prípadom.

Záhada na zámku Styles Rating

10.04.2019 Verified purchase

Den trifidů review

29.03.2019 Verified purchase

Deň trifidov je stále rovnako skvelý, ako keď som ho prvý krát čítala pred 35 rokmi.

Táto kniha je načítaná Norbertom Lichým vynikajúco, asi najlepšie interpretovaná audiokniha akú som počúvala, ale... Hlas Norberta Lichého nie je hlasom mladého muža. Je nezameniteľný, charizmatický, ale mňa to mýlilo, že ani nie tridsaťročný hlavný hrdina rozpráva hlasom zrelého muža. Práve ten jedinečný hlas interpreta mám neoddeliteľne spojený s jeho charakteristickou vizážou a preto to bolo trochu trápenie si pri počúvaní predstavovať Billa ako mladého chlapíka. Ale zvykla som si a počúvanie svetovej klasiky, ktorá ani po polstorčí nestratila nič na svojej aktuálnosti, nič zo svojej kvality, som si užila

Tichý zabiják review

17.03.2019 Verified purchase

určite dobré počúvanie

Dobrý detektívny príbeh v atraktívnom filmovom prostredí predvojnového Berlína. Čakala som, že doba posledného roku dvadsiatych rokov 20. storočia bude vykreslená košatejšie, šťavnatejšie a bude viac spoluhráčom ľudským postavám, ktoré v nej žijú. Len okrajovo sa spomína konflikt komunistov s nacistami a to, že do politky vstupujú podivní ľudia. Inak si žijú postavy svojim temer klasicým detektívnym príbehom, ktorý sa môže odohrať v hociktorom historickom období, v hociktorej dobrej detektívke. Mladý osamelý, nezávislý policajný dôstojník v konflikte zo svojim nadriadeným, kvôli svojim neortodoxným policajným metódam, sériový psychopatický vrah. Interpretácia je príjemná, kniha sa dobre, s miernym napätím počúva

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Vražda na faře review

26.02.2019 Verified purchase

ACh je klasika, ktorá nikdy nesklame, horšie je to s interpretáciou tejto audioknihy

Autorka čitateľa pekne zmätie a dúfam, že sa pri písaní príbehu bavila tak, ako ja pri počúvaní. Kazil mi to pán O. Brousek ml., ale príbehy kráľovnej detektívok sa dajú počúvať aj horšej interpretácii.

Pád Cařihradu Rating

07.02.2019 Verified purchase

Herkulovské úkoly pro HERCULA POIROTA review

19.01.2019

pan Frej mi veľmi sedí v tejto knihe

Začnem interpretom. Interpetácia je iná, než na akú sme zvyknutí. Miestami hypertofovaná, exaltovaná, afektovaná, chvíľami strhne interpret pozorsť úplne na seba, ale mne sa to všetko páčilo, užívala som si to. Určite by som nechcela počúvať každú audioknihu takto nahovorenú, ale v prípade H. Poirota a jeho 12 mýtických zápletiek som bola nadšená. A.Ch. ako vždy, bolo mi ľúto, keď Kerberus zabrechal a bol koniec knihy

Bílá lvice Rating

18.11.2018 Verified purchase

Jedlová samota review

08.11.2018 Verified purchase

právom si táto audiokniha zaslúži byť na prvom mieste v sekcii Dramatizace

Príbeh je v konečnom dôsledku trochu banálny, trochu známy (Via mala od Johna Knittela). Ale vyrozprávaný je výborne a pri počúvaní som sa cítila ako na živom predstavení v Národnom divadle. Prvý krát mi vôbec nevadilo, že príbeh rozpráva viac osôb, nestrácala som sa medzi nimi, naopak pridalo to farbe a živosti.

Tanečník review

04.11.2018 Verified purchase

príliš komplikované, príliš veľa zvratov, skôr počitačová hra, kde ide o to, kto postriela viac protihráčových figúriek

Interpretácia pána Vondráčka vynikajúca. Aj preto som túto knihu dopočúvala, ale aj preto, že som si ju zaplatila.... Miestami ma hnevalo, ako autor podceňuje čitateľa. Na jednej strane nás autor presviedča, že proti sebe stoja dvaja mimoriadni ľudia, geniálny vyšetrovateľ, ktorý si je vedomý, že jeho protivníkom je genilány aj keď vyšinutý páchateľ. A potom opakované sklamanie v genialitu vyšetrovateľa, lebo Lincoln Rhyme, napríklad len náhodou zistí, že v podhodenom telefóne je bomba, len náhodou zistí, že aj tretia obeť má v lietadle bombu, ktorá sa aktivuje pri klesaní lietadla, hoci prvá obeť zomrela pri explózii lietadla klesajúceho k pristátiu. Množstvo podrezaných agentov FBI ako v druhotriednom holywoodskom krváku, dezorientované postavy policajtov. Podobnú tendenciu ukázal aj v románe Zberateľ kostí, ale v románe Tanečník zmysel pre krkolomné, ťažko uveriteľné zvraty, naplno rozvinul. Ale priznám sa, že k zlej nálade z tejto knihy prispelo aj to, že v ponuke audio vydavateľstva mi chýbajú klasickí detektívni autori, najmä tí americkí alebo britskí ako Chandler, McBain, Gardner, Marshová, Stout, viac Agathy CH. Hlavne preto, že týchto autorov zaujímal, a to je to prečo ja mám chuť čítať detektívne romány, detektív. Priznám sa, už som unavená z toho ako sa mnohí súčasní autori, hlavne tí severskí, snažia neustále čitateľovi vnucovať analýzu a pohnútky patologickej mysle páchateľa. Ale zrejme dnešná požiadavka na čítanosť si to žiada, brodiť sa trasoviskom psychopatických myšlienok a emócií.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Otčina Rating

04.11.2018 Verified purchase

Sběratel kostí Rating

18.10.2018 Verified purchase

Zmizela v mlze review

01.09.2018 Verified purchase

príjemné prekvapenie od príjemnej Michaely Klevisovej

Toto je tretia detektívka od tejto autorky a prišla mi ako najlepšia. Kriminálna zápletka síce taká štandardná, ale autorka ju rozvíja pekne postupne, ponúka viacero variant. Naviac oceňujem opisy situácií, ľudí, nálad. Keď som čítala ako autorka popisuje pocity rybára, ktorý bojuje s veľkým lososom na udici, tak som mala také malé zimomriavky na koži a to nie som rybár. Skvelé analýzy charakterov a pohnútok niektorých postáv. Na pani Kociánovú som si musela pri prvej knihe trochu zvykať, zdala sa mi trochu nevýrazná, ale teraz si už iného interpreta Klevisovej ani neviem predstaviť. Teším sa na ďalšiu knihu.

Mrtví v Badger’s Drift review

09.08.2018 Verified purchase

audio kniha je výborná

Milujem televízny seriál, ale audiokniha ma nadchla. Lepšie vidíte do hlavy, do myšlienok hlavného komisára, aj jeho seržanta, kým v televízii vidíte hlavne nádherné záhrady. Prednes knihy ďaľší skvelý zážitok

List zo záhrobia review

30.07.2018 Verified purchase

Dominik Dán je stále dobrý, ale teraz zo svojich detektívov asi urobil trochu pribrzdených detektívov

Tento raz sa mi zdalo že DD trochu viac nadŕža čitateľom ako svojim detektívom. Detektívi sú akoby o krok neskôr za čitateľom a ten sa potom aj trochu rozčuľuje, prečo sú takí miestami spomalení a nechápaví. Aspoň ja som mala ten dojem, ale bavilo ma to. Už sa teším na ďalšiu knihu.

Červenka review

13.06.2018 Verified purchase

Táto kniha je dôkaz, že Nesbo je iný rozprávač detektívnych príbehov

Stretnutie s osudovou Ráchel, vojnová láska a trest za porušenie vernosti aj po smrti, kolaborácia Nórov počas WW2-áno či nie. Síce na konci príbehu si asi autor trochu pomohol, aby vysvetlil komplikované vzťahy medzi postavami, ktoré vystaval od začiatku, ale to nič nemení na fakte, že podľa mňa je do jedna z najlepších Nesboviek.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Černé světlo review

15.04.2018 Verified purchase

ako parodia na detektíva fajn

Peter May bol pre mňa objav ostatných rokov. Okrem škótskej ságy sa mi páčil aj román Kritik. Tam, kde May potlačí kriminálnu zápletku a sústredí sa na vykreslenie postáv, prostredia tam sa mi veľmi dobre číta. Ale podľa mňa jeho kriminálne zápletky sú veľmi priehlané, jeho hrdinovia sa správajú nelogicky, alebo naivne, miestami hlúpo. Napríklad v románe Černé svetlo Enzo, ktorý je vykreslený ako extrémne skúsený forénzny expert s veľkým detektívnym nadaním sa správa ako naivný, nadržaný puberťák. Napriek tomu, že zažíva so svojimi blízkymi opakované pokusy o likvidáciu, nesúce rukopis profesionála, tak svoje milované dcery, asistentku, potencionálnych zaťov a seba samého zverí pod ochranu neznámej náhodnej ženskej známosti. Nikoho z jeho okolia, ani expertku na preverovanie dát a osôb Nikol, ani Enza samotného nenapadne si preveriť jej identitu. Načo, veď s Annou má Enzo taký uspokojivý sex a Anna skvelo vyvára pre všetky chránené osoby v dome, ktorý má zapožičaný od svojich známych, vraj. Na druhej strane, Annina školácka chyba nakoniec posunie Enzovu suitu k rozlúsknutiu záhady a tak sa im podarí zachrániť Enza, ktorý do pasce vliezol tak ľahko a zbrklo. Už v úvode knihy, keď sa Enzo rozhodne ukryť svoju rodinu u Anny, bolo viac menej jasné, že to bude Anna, ktorá bude v závere knihy lámať dej. Aby som knihu dopočúvala až do konca, tak som samu seba presvedčila, že je to paródia na Enza detektíva, tak sa to dalo počúvať. May aj v tejto knihe zoberie čitateľa na zaujímavé, atraktívne miesta vo Francúzsku a VB, ktoré pútavo a farbisto popisuje. V tomto je P. May konzistentný vo všetkych svojich románoch, na to sa dá spoľahnúť. David Matásek má nerušivý, profesionálny prednes a ten ťahá počúvanie tejto knihy hore.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Umrlčí cesta review

03.04.2018 Verified purchase

Skvelý Jiří Dvořák, výborný Peter May

Nemyslím si, že trilógiu Muž z ostrova Lewis táto kniha prekonala, ale je výborná. Krásne opisy škótskej prírody, trochu detektívnej záplteky, ekologické posolstvo, ktoré ja osobne považujem za veľmi dôležité. Trochu chýba hlbší ponor do duše a psychológie postáv, akým ma očaril v Mužovi z ostroval Lewis, v Skale a Ostrove Entry. A za čo skutočne palec hore je interpretácia Jiřího Dvořáka.

Krev na sněhu Rating

03.04.2018 Verified purchase

Cigaretka na dva ťahy review

03.02.2018 Verified purchase

najlepšie slovenské detektívky píše Dán

Dominik Dán, opäť nesklamal. Priznám, že dve jeho detektívky ma dosť sklamali, ale to nie je prípad Cigaretky. Na druhej strane ani neprekvapil. Verný čitateľ Dominika Dána si opäť rád prečíta/vypočuje ďalšiu Dánovu detektívku.

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

22.12.2017 Verified purchase

no čo už, ale treba si vypočuť aj piaty diel

trochu som sa nudila, príbeh vo mne nezarezonoval. Skôr naopak, mierne ma iritovali "aktuálne" témy ako integrácia moslimov vo Švédsku. Moslimskí "Júlia a Rómeo", ktorí sa chcú plne integrovať do Švédskej spoločnosti, pokrokový imám, na druhej strane extrémistickí moslimskí bratia, mafiánka, ktorá bola Talianka, alebo vlastne Nórka? Len Michaela a Lisbeth je akosi málo. Ale vypočula som piaty diel až do konca.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Syn review

21.09.2017 Verified purchase

jedna z najlepších Nesbových detektívok

Počiatočné sklamanie, že hlavný hrdina -vrchný inšpektor nie je Harry Hole, ale nejaký Šimon Kefas vás rýchlo prejde, aj si rýchlo zvyknete, že knihu nečíta Hynek Čermák, ale Petr Kubes. Keď som knihu čítala, tak ma dojal a pohltil príbeh syna. Pri počúvaní knihy som sa viac sústredila na postavu hlavného inšpektora Šimona, lebo autor sa podľa mňa trochu s čitateľmi pohral. Dal svojej detektívke názov Syn, ale príbeh je o otcovi. A navyše nechal úplne na čitateľovi, kto bol vlastne Synovým otcom.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Kroky vraha review

01.09.2017 Verified purchase

za volant dobrá kniha

Príbeh je určite zaujímavý, len postavy sú príliš čierno-biele, ploché ako zo ženských románov (submisívne ženy poznačené nedostatkom lásky a záujmu a sebeckí, ziskuchtiví muži). Postavy sa často správajú nelogicky a kriminalista neprofesionálne. Napriek tomu, že postavy niekedy autorka znásilnila, vykreslila príliš jednostranne, som si knihu vypočula so záujmom aj vzhľadom na pražské reálie. Určite si od tejto autorky vypočujem ďalšie knihy

Vzkaz v láhvi review

01.09.2017 Verified purchase

odporúčam si vypočuť

Výkon interpreta je výborný. Prečo je v severských kriminálkach a drámach toľko psychopatických sektárskych pastorov? V tejto kriminálke je ľudského hnusu naozaj požehnane. Tým, ktorí zažili akékoľvek násilie v rodine sa táto kniha bude asi ťažko počúvať. Preto si u mňa autor veľmi vylepšil skóre záverečnou scénou, s náznakom porozumenia a dobrej vôle, možno aj lásky

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Korene zla review

13.08.2017 Verified purchase

Dominik Dán sa je výborný aj audio

Od Dominika Dána mám prečítané všetky knihy a preto mi prišlo až neprijateľné si kúpiť nového Dána na audio. Čo keď Krauz nebude mať také modré oči a Chosé nebude taký sexi ako v knižke? Ale nestalo sa, príbeh je jeden z tých vydarenejších a Marián Geišberg je výborný interpret Dominika Dána.

Lovci vran review

13.08.2017 Verified purchase

dobré počúvanie keď trčíte v dopravnej zápche

Lovcov vrán som si vypočula celú knihu, dobrá kniha, výborná interpretácia. Nebolo to už také pútavé ako Bohovia Gothamu. Autorka sa snaží v oboch knihách bojovať proti xenofóbii, rasizmu a homfóbii, trochu prvoplánovo. Príbeh je zaujímavo napísaný, interpret ho výborne sprostredkuje.

Čtvrtá oběť review

10.06.2017 Verified purchase

čínske sklamanie

Škótske romány Petra Maya ma veľmi oslovili. Obsahujú síce detektívnu zápletku, ale v skutočnosti sú to plnokrvné romány, v ktorých vás autor očarí nádhernými opismi škótskych ostrovov a príbehom. Vražda sa stáva nepodstatnou, s napätím a očarením sledujete rozprávanie, osudy hrdinov a krajiny a vôbec nevadí, že detektívka sa svrkla na prvú kapitolu (nájdenie mŕtvoly) a poslednú kapitolu (usvedčenie vraha). Preto sklamanie z čínskej Mayovej série. Čím viac sa autor vzďaľuje od Škótska, tým jeho knihy zapadajú viac do priemeru a čínske romány sú menej než priemerné. Nie sú ani dobrými románmi a už vôbec nie dobrými detektívkami (francúzske detektívky s Enzom si myslím, že sú dobré detektívky, hlavne Kritik) Priznám sa prvú čínsku detektívku som ani nedopočúvala (kvôli úplne nepravdepodobnej zápletke a obaja čítajúci boli fádni a nevýrazní)a druhú knihu, Štvrtá obeť som dopočúvala, lebo detektívna zápletka bola aspoň uveriteľná. Hlavná ženská hrdinka mi bola nesympatická, síce vzdelaná, avšak obmedzená svojou sebastrednosťou a povrchnosťou. Napriek svojej profesii, vyžadujúcej si rozhľad a racionalitu je neustále zmietaná svojimi emóciami, sexuálnym vzrušením doprevádzaným neustálym vstávaním jemných chĺpkov na rukách, proste postava z červenej knižnice. Kto je vrahaom mi bolo jasné už v prvej scéne, ako sa objavil, čo sa mi stáva málokedy. Škoda!A ďaľším sklamaním bola Jana Plodková. Má dosť nevýrazný hlas, pán Myšička sa do toho v druhom diely zhostil lepšie.

Ve slepé uličce review

13.05.2017 Verified purchase

Najlepší interpretačný výkon

Začínam byť na audioknihách závislá a interpretačný výkon Jiřího Vyorálka je skvelý. Túto audioknihu som si naozaj užila aj vďaka interpretovi. V prípade tejto knihy som si uvedomila, že skvelá interpretácia násobí silu diela a má šancu čiastočne nahrádzať čitateľovu fantáziu (to bol jeden z dôvodov, pre ktorý som doteraz uprednostňovala čítanie a nie počúvanie kníh) A Wallander ako vždy nesklamal. Mankell podľa mňa nie je taký zručný v opisoch krajiny, osôb a situácií ako napr. Peter May, ale veľmi sa viem ztotožniť s Wallanderovými pocitmi, dilemami, ktoré zažíva v práci, vo vzťahu k otcovi, k žene z Rigy. A detektívne zápletky sú vždy vystavané zaujímavo a presvedčivo.

Angličtina do ucha Rating

02.12.2016