User Marťonk's Reviews

Mengeleho děvče review

12.02.2021 Verified purchase

Mrazivá zpověď

Příběh začíná jako čistá idylka v předválečném Lučenci na Slovensku. Úvodní část poměrně podrobně popisuje dívčino mládí a tehdejší poměry ve společnosti. Postupně s vývojem příběh dostává temnější kontury, až se pomalu změní v totální horor. Je neuvěřitelné čím si tito lidé museli projít. Nejdříve ztrátou majetku, pozdeji i rodinných příslušníků a nakonec i lidské důstojnosti. Díky své ohromné vnitřní i fyzické síle a dílem obrovské dávky štěstí dokázala dívka jako jedna z hrstky lidí toto neuvěřitelné peklo přežít. Tohle už se nikdy nesmí opakovat!

Já jsem Zlatan Ibrahimović review

12.02.2021 Verified purchase

Ještě lepší než jsem čekal

Náhled do Zlatanovy fotbalové i životní cesty. Jako fotbalového fanouška mě zaujaly podrobnosti z působení ve fotbalových klubech, hlavně vztahy s Pepem Guardiolou, nebo Minem Raiolou, ale i vyprávění o jeho dětství, kde člověk pochopí proč je Zlatan jaký je a že jeho chování není jenom póza nějaké nafrněné pseudohvězdy. David Novotný jako interpret je ideální volbou.

Sekáč review

29.10.2020 Verified purchase

Další Pratchettí šílenost

Pratchett má i lepší knížky, ale v této najdete slusnou porci zábavy, jak už je od mistra zvykem. Nejvíc si vybavuju část, kdy spolu rozmlouvají stromy. Interpret byl solidní, ale osobně bych dal přednost panu Zadražilovi, který se mě velice líbil ve Stráže Stráže.

Parody Single POV Humor

Královna ohně review

29.10.2020 Verified purchase

Rozpačitý konec trilogie

S tím ze je to asi nejslabší díl se dá souhlasit. Na muj vkus už je tam až příliš mnoho dopodrobna popisovsných bitev a všemožných šarvátek. Při patnácté šarvátce už si člověk říká ok, tak už je pobijte detaily nás nezahlcujte, kuritaj, varitaj, aritaj, saritaj, jde se dál. Vélinova linka byla tentokrát nejslabší, navíc orientovat se v ještě větší změti postav než v předchozích dílech už je vážně fuška. Celé je to rozvláčné a plné přílišného patosu, hlavně ta cast kde Vélin putuje na sever. Každopádně po dvou předchozích dílech byl poslední dil povinností a i přes výhrady poslechu nelituju.

Epic Multiple POVs

Pán věže review

17.07.2020 Verified purchase

Kumbrélinské víno je mňam

Po skvělé písni krve jsem samozřejmě neodolal a pokračoval jsem druhým dílem. Za mně je Pán Věže ještě o fous lepší než první díl. Sledujeme celkem čtyři příběhové linie které spojuje boj za stejnou věc, obranou království před nečekaným a nelítostný nepřítelem. Obléhání Altoru bylo epické. Někdo možná může mít trochu zmatek ve jménech postav kterých je opravdu hodně, ale na to je jen malinkatá kaňka na tomto veledíle. Hodně se mi líbilo zapojení více interpretů, což byl první hodinku trochu nezvyk, ale po čase se všichni pěkně usadili v mých uších. Všichni odvedli dobrou práci. Nezbývá nic jiného než se ponořit do třetího dílu.

Muž jménem Ove Rating

14.05.2020 Verified purchase

Farma zvířat Rating

14.04.2020 Verified purchase

Tři kapitáni 3 - Korzárská čtverylka Rating

27.01.2020 Verified purchase

Zelená Rating

21.12.2019 Verified purchase

Píseň krve Rating

21.12.2019 Verified purchase

Tři kapitáni 2 - Putování Rating

21.12.2019 Verified purchase

Stráže! Stráže! review

09.12.2019 Verified purchase

Pro fanouška povinnost

V pořadí moje třetí knížka od Terryho a zatím nejlepší zážitek. Autor opět hýří vtipem, postavy jsou všechny sympatické (i ty záporné). Výkon pana Zadražila jako vypravěče je absolutně fantastický, což ještě umocnilo můj zážitek z příběhu. Tohle si rozhodně ještě někdy zopakuji. Za mě jasných 5 hvězd ve všech kategoriích.

Setkání s Rámou review

15.01.2019 Verified purchase

Kolosální

Vinikající sci-fi které mě vtáhlo do děje a nepustilo. Líbí se mi, že příběh je postaven na reálných vědeckých poznatcích a teoriích, vše tedy dává smysl a působí více méně věrohodně. Kniha výborně odvyprávěna Myšičkou.

Severská mytologie review

20.12.2018 Verified purchase

Vše spěje k Rgnaroku!

Výborná sága ze světa severských bohů, obrů, skřítků a ohromných nestvůr. Pokud tohle univerzum znáte jen z Marvelovských filmů, určitě si poslechněte tuto knihu a rozšiřte si znalosti nejen o Odinovi, Thorovi a Lokim, kteří jsou hlavními hrdiny místy až hororových příběhů, ale i o spoustě ostatních legendárních postavách severské mytologie.

ps. Pavel Soukup jako interpret je prostě boží!

Tři kapitáni 1 - Mračna nad arénou review

18.12.2018 Verified purchase

Tak trochu sci-fi komedie

Čistokrevné sci-fi béčko, kde se to hemží drsňáky s vysokým bojovým číslem, které když nestačí, je třeba aktivovat turbo :) u kterého mi ovšem vadilo pár věcí a to zejména jak autor používá neustále stejná slovní spojení. Například slovo "masivní" se v příběhu objevuje neuvěřitelně často. Možná je to prkotina, ale po desátém "masivní¨ jsem začínal pochybovat o tom, zda autor zná i nějaké jiné přídavné jméno. Zkrátka mě to bilo do uší. Dále mě k příběhu vůbec nepasuje velmi prapodivný styl jakým ho interpret čte. Zmatená intonace, občas člověk má problém rozpoznat která postava zrovna mluví a celkově nepasující do atmosféry příběhu. Trvalo mi půl knihy než jsem si na to trochu zvykl. Přesto mě příběh nakonec docela pohltil, hlavně v druhé polovině se to zajímavě rozjíždí. I přes ty negativa nejspíš půjdu do druhého dílu až bude v nabídce, protože mě zajímá jak se to vyvine.