User davehc's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Můj život po životě review

25.09.2020 Verified purchase

Neštěstí nechodí po horách...

Mrazivý a silný příběh autora u jehož děl jsme zvyklý se výborně bavit. I zde jsou místa kde se člověk zasměje, ale převážná část knihy vás nutí k zamýšlení nad křehkostí života. Díky otevřenosti autora tak může posluchač nahlédnout do vnitřního světa plného démonů člověka, kterému se život převrátil doslova vzhůru nohama... Skvěle načtené.

Šikmý kostel review

25.09.2020 Verified purchase

Skvělé...

Po vyslechnutí ukázky se mi do knihy moc nechtělo, protože jsem tušil, že toto nebude lehký poslech. A také, že nebyl. Silné příběhy, kruté osudy i lidská síla...to vše v přesných dávkách a skvěle poskládané do výborného celku. Velmi se těším na pokračování této trilogie. Vilma Cibulková je skvělá herečka a při načtení této knihy odvedla famózní výkon.

Městský mnich review

25.09.2020 Verified purchase

Super počin do uspěchané doby

Výborná knížka, která přináší mnoho odpovědí na problémy současného člověka fungujícího v rámci západní civilizace. Spěch, stres, nekvalitní jídlo, nedostatek pohybu. Autor přináší hlavní myšlenky a benefity východních nauk a medicíny, které má na internetu doplněné i o výuková videa s postupy.

Stříbrná cesta review

25.09.2020 Verified purchase

Napínavé, výborné

Severské detektivní příběhy mají punc temnoty nebo minimálně šera a i tato kniha nevybočuje. Což ovšem vůbec neznamená, že příběh je šedý nebo tuctový. Naopak vás skvěle interpretovaná audiokniha vtáhne do děje od kterého se jen obtížně odchází.

Drasticky děsivý Dexter review

25.09.2020 Verified purchase

Poměrně předvídatelný příběh

Seriál jsem nikdy nesledoval, ale základní myšlenka se vyskytuje ve více filmových zpracováních a tak se mi při poslechu opakovaně vybavoval Kevin Costner v hlavní roli ve filmu Mr.Brooks. Kniha je dobře napsaná, ale rozuzlení je předvídatelné již poměrně brzo a tak jsem spíš jen čekal na potvrzení. Vlastně především díky skvělé interpretaci jsem vydržel až do konce.

Hry bez hranic review

25.09.2020 Verified purchase

Vtipný cynik

Vtipný cynik...víc nic by vlastně nemuselo být napsáno a popsalo by to hlavní dějovou linii příběhu. Samozřejmě jsem se při poslechu výborně bavil, ale také mi poměrně dost často i mrazilo v zádech. Rád bych věřil, že ty nejvyhrocenější situace jsou jen dílem autorovi fantazie, bohužel historie nám již několikrát potvrdila a potvrzuje, že lidské neštěstí má velký potenciál k vytvoření úspěšného business plánu.

Proč spíme review

08.09.2020 Verified purchase

Bible spánku

Pokud máte problémy se spánkem, tak vás tato kniha rozhodně neuklidní. Naopak velmi podrobně popisuje všechny závislosti a dopady neřešení těchto problémů. Knihy obsahuje i možnosti a návody jak si svůj spánek zlepšit a upravit...a v "kouzelných" pilulkách od pana doktora to opravdu není...

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le review

08.09.2020 Verified purchase

Životní moudra dnešním jazykem

Vlastně by se dalo říci, že pokud jste už četli nebo poslouchali nějaké knihy zaměřené na osobní rozvoj, tak vás tato kniha nemá až tak čím překvapit. Ale ona vás bude překvapovat znovu a znovu svojí přímočarostí a někdy až příliš častým použitím slova na p... Kniha určitě stojí za koupi, je co v ní objevovat a to i při opakovaném poslechu.

Žítkovské bohyně review

08.09.2020 Verified purchase

Smekám a děkuji

Dost dlouho jsem se odhodlával k poslechu této knihy. Tušil jsem, že se bude jednat o silný příběh, na který by měl mít člověk čas i naladění. Od prvního okamžiku vás autorčino vyprávění vtáhne do děje a jen těžko se od něj budete chtít odpoutávat a přerušovat poslech. Kniha rozplétá životní příběhy jednotlivých postav na pozadí doby v které se odehrávají. Jen těžko se čtenář/posluchač ubrání porovnávání těchto historických etap a jejich dopad na životy lidí, které nakonec vyřkne i sama hlavní postava. Skvělá kniha a bravurní výkon interpretů dělá z tohoto díla velmi silný zážitek.

Přednášejte jako na TEDu review

19.03.2020 Verified purchase

Tipy užitečné i banální

Vzhledem k tomu, že se jedná o publikaci od pořadatelů TEDu, tak jsem čekal horké typy na profesionální úrovni. Mezi mnoha užitečnými radami se ale vyskytuje celá řada naprosto začátečnických rad.

Dědina review

19.03.2020 Verified purchase

Začátek a konec nejlepší

Začátek audioknihy je úžasný, i díky úchvatnému přednesu Pavly Tomicové (škoda, že nenamluvila větší část), střed knihy mě moc nenadchl, až vyústění příběhu a samotný závěr je opět výborný.

Slepá mapa review

19.03.2020 Verified purchase

Velmi vysoké nároky...

V momentě kdy jsem sahal po dalším díle A.Mornštajnové, tak jsem měl pochopitelně ty nejvyšší očekávání, protože vše předešlé, včetně naprosto famózní Hany, bylo skvělé. Bez tohoto srovnání bych jistě knížku Slepá mapa označil za výbornou, v tomto srovnání je to však slabší. Vlastně se mi poprvé u díla této autorky stalo, že jsem během poslechu utekl v myšlenkách jinam.

Drive / Pohon review

24.12.2019 Verified purchase

Nový pohled na motivaci

Kniha vysvětluje nový pohled na motivaci i sebemotivaci. Tyto přístupy jsou pak aplikovatelné nejen v práci, ale určitě je dobré s nimi pracovat i doma. Metoda cukru a biče je zkrátka překonaná a je nutné udělat další krok/kroky.

Hluboká práce review

24.12.2019 Verified purchase

Zajímavé, ale zdlouhavé

Hlavní myšlenka knihy je velmi praktická i důležitá pro mnoho lidí ne-li pro všechny žijící a pracující v dnešním světě. Jen si nejsem jistý, že na její vyjádření je potřeba bez mála 8 hodin poslechu...bohužel přednes této knize také nepomohl.

Radikální otevřenost review

24.12.2019 Verified purchase

Pro každého "šéfa"

Jen málokdo v dnešním světě o sobě může říct, že nepotřebuje v kontaktu s ostatními lidmi vyjednávat a umět se domluvit. A o to více to platí pro lidi ve vedoucích pozicích, ale nemyslím tím nutně jen top manažery. Myslím tím každého kdo z titulu své funkce musí rozhodovat a umět to interpretovat ostatním tak, aby s ním chtěli spolupracovat. Kim Scottová nám ukazuje vlastní cestu jak se tímto uměním prokousávala ona. Jakých chyb se dopustila, poučila se z nich a jak pilovala svůj přístup k "dokonalosti". Doporučuji všem, kdo na sobě chtějí pracovat.

Hod mrtvou labutí review

24.12.2019 Verified purchase

Mix skvělého a průměrného

Kdybych nevěděl, že autorem je jeden člověk, tak budu považovat knížku za sbírku povídek od více autorů. A pak by pro mě bylo lépe pochopitelné, že některé povídky jsou skvělé a velmi vtipné a pak je tu další, která nenadchne a snad neurazí. Jinými slovy kvalita jednotlivých povídek je poměrně dost nevyrovnaná a tak také působí celek.

Gate C30 review

24.12.2019 Verified purchase

Osobní přerod v praxi

Knížka svým rozsahem vybízí i k opakovanému přečtení či poslechu. A určitě to stojí za to. Děj a pohled na svět je místy pro středoevropana příliš americký, ale pokud od toho dokážete odhlédnout, tak naleznete poutavé a příjemné dílo. Vnitřní přerod, který hlavní protagonista prodělá během čekání v letištní hale, by byl prospěšný pro mnohé z nás.

Pavučina lží review

24.12.2019 Verified purchase

Brown tak jak ho známe

Další dílo Dana Browna, které nezapře svého autora. Aniž bych prozradil cokoliv z děje, tak jen zkonstatuju, že autor opět využívá svůj smysl pro napětí, konspirační teorie a náhlé zvraty v příběhu v pro něj typicky povedeném mixu. Nic nového, vše zůstává tak jak jsme v jeho dílech zvyklí. Koneckonců proč měnit to co funguje.

Národní třída review

24.12.2019 Verified purchase

Poučen

Tak já už jsem tedy poučen o tom jak píše Rudiš:)

Neříkám, že mi jeho humor vždy úplně sedl, ale jako celek je kniha velmi zajímá a místy i překvapivá. Na celkovém dojmu má však bezesporu lví podíl Čermákova interpretace, ta je prostě famózní.

Určitě stojí za poslech.

Boss Babiš review

24.12.2019 Verified purchase

Memento

Předně patří velké díky autorovi, který svým skvělým novinářským přístupem popisuje dějinné události...stručně, jasně a dle svého nejlepšího svědomí pravdivě. Další díky patří interpretovi za jeho práci při načítání textu. A poslední díky patří všem kdo si knihu přečtou nebo poslechnou a snad se i poučí...je až mrazivé jak krátká je lidská paměť a jak snadno a rychle jsme někdy ochotni přimhouřit nebo úplně zavřít oči před tím co se děje přímo před námi.

Metoda Bullet Journal review

17.10.2019 Verified purchase

Plánovací systém pro toho kdo nemá rád plánovací systémy

Přiznávám bez mučení, že si nezačnu tvořit svůj Bullet journal (ani jsem to neměl v plánu) natož si ho malovat, ale to neznamená, že je kniha pro mě bezcenná. Právě naopak. Je zde, i pro uživatele běžných plánovacích systémů, spousta typů a možností, které lze implementovat do stávajícího. Zdokonalení v oblasti timemanagementu a řešení jak uchopit, zaznamenat (tedy nezapomenout) lavinu informací, které se na nás denně valí, je pro mnohé živé téma. Proto vznikají podobné knížky a proto je záhodno když ne celé, tak alespoň nejpodstatnější části použít.

Tiché roky review

17.10.2019 Verified purchase

Opět skvělé

Nepřestává mě udivovat jak krásná díla vznikají perem Aleny Mornštajnové. I tentokrát se jedná o hluboce lidský příběh kde každá postava má své kladné i stinné stránky a o to více je srozumitelná a její konání pochopitelné. Obdivuji s jakou lehkostí "Paní spisovatelka" vypráví své příběhy, kde nikoho prvoplánovitě nenutí ani do slz ani do smíchu, ale obojího dosáhne tím jak je vše skutečné a opravdové. Bravo!

Psycho review

17.10.2019 Verified purchase

Nestárnoucí klasika

Protože jsem viděl filmové zpracování, tak jsem se pochopitelně připravil o rozuzlení zápletky, což je u takových děl velká škoda. Ale i přesto, že jsem hlavní linii znal i to "kdo je vrah", tak musím ocenit propracovaně stavěný příběh se správně dávkovaným napětím. Celkovému dojmu výrazně napomáhá skvělá interpretace.

Hotýlek review

17.10.2019 Verified purchase

Životní příběh jedné rodiny a jednoho hotýlku

Každé další dílo, které čtu/poslouchám od Aleny Mornštajnové u mne vždy vyvolává velká očekávání (kdo zná dílo Hana, ten mi rozumí). A tak se mi tentokrát stavba celého příběhu zdála poněkud rozsáhlá, místy možná až lehce rozvleklá. Nicméně na konci musím přiznat, že nic nebylo navíc, nic nechybělo a vše mělo svůj význam pro pochopení a především porozumění každého jednotlivého životního příběhu.

Kam se poděl můj sýr? review

17.10.2019 Verified purchase

Zábavný pohled na velké obavy

V jednoduchosti je krása a to platí i tomto díle. Nečekejte hluboké filozofické moudření, ale jednoduché pravdy podané formou vtipného příběhu. Místy je příběh trochu více "americký" než je pro středoevropana obvyklé, což mu naštěstí neubírá na pravdivosti.

Kdo si rád občas připomene životní moudra zabalená do podobenství, ten bude spokojený.

Jezero review

17.10.2019 Verified purchase

Překvapení...spíše nemilé

Toto dílo zůstane z mé strany nepochopeno. Nerozumím proč vlastně tato kniha vznikla a co je jejím poselstvím. Nerozumím proč je každá "druhá" věta plná vulgarismů... I přes veškerou drsnost příběhu mě osud hlavního hrdiny nechává prakticky lhostejným (kdybych se nyní nepodíval, tak už si ani nevzpomenu jak se vlastně jmenoval).

V každém případě interpretace je vynikající a velmi rád bych hlas Lucie Žáčkové slyšel v jiném příběhu.

Hana review

08.08.2019 Verified purchase

Povinná četba/poslech

Jednoznačně to nejlepší za několik posledních let co jsem měl možnost si přečíst/poslechnout. Autorka svým lidským přístupem vykresluje jednotlivé postavy a zasazuje je do doby v které žily. Budete se smát, bude vás mrazit a ukápne i slza.

Nechci vyzrazovat nic z tak bravůrně vystavěného příběhu, kde nic nechybí a nic není navíc. Vřele doporučuji každému.

Ta přede mnou review

08.08.2019 Verified purchase

Nenadchla

Příběh je vystavěný na mnohonásobných zvratech a poměrně účelově Vás vede požadovaným směrem "kdo je vrah".

Interpretace Jane byla chvílemi až rušivá.

Zjevně jsem měl větší očekávání a proto převládají smíšené pocity a tak celkově hodnotím audioknihu jako lehký nadprůměr.

Mokrá ryba review

01.08.2019 Verified purchase

Skvělá detektivka

Perfektně zmáknutá detektivka se vším co k tomu patří. Nic není černobílé, nikdo není tak úplně bez viny a to vše se dávkuje v přesně odměřených porcích, které vás udrží ve stálém očekávání a zvědavosti jak to vše bude pokračovat.

Příběh je vskutku bravurní a k tomu skvělá interpretace= dokonalý celek.

10 kroků k radostnému životu a naplnění svých snů review

05.07.2019 Verified purchase

Jednoduchá pravidla s (ne)jistým výsledkem

10 kroků je jistě zajímavé dílo, ale celkově působí spíše jako ochutnávka či upoutávka. Snaží se navodit pocit, že objevením a dodržením jednoduchých 10 pravidel je možno dosáhnout prakticky čehokoliv...a nebo to tak skutečně je?

Pro mne tedy spíše jen slušné motivační dílo bez hlubšího vhledu.

Jak se zbavit starostí a začít žít review

16.05.2019 Verified purchase

Nestárnoucí klasika

Knihy jako tato určitě patří do toho nejlepšího co se nechá přečíst/vyposlechnout. Přesah témat je prakticky do všech oblasti, které ovlivňují pocit vnitřního štěstí, spokojenosti i úspěšnosti. Vřele doporučuji jako základní učebnici, a tak jak i autor uvádí, k opakovanému studiu/poslechu, který je velmi příjemný.

DNA review

03.04.2019 Verified purchase

Skvělé až na ten konec...

Příběh napsaný velmi poutavě, se skvěle dávkovaným napětím. Přestože jsem audioknihu poslouchal přerušovaně během jízd v autě, tak nebyl problém navázat a být okamžitě zpět v ději. Bohužel závěr a rozuzlení na mě působilo zápletkou z mexické telenovely, kde už ztrácím přehled kdo je koho dědeček, strýc, teta, bratr...

Válka umění review

27.03.2019 Verified purchase

Válka umění vs Konec prokrastinace

Před koupí jsem pročetl pár recenzí a nechal se zlákat právě jednou, která porovnávala knihy Válka umění s Konec prokrastinace. Zajímavě mi znělo, že Pressfieldovi se povedlo jít ještě dál a do praktičtějších detailů než právě Ludwigovi. Možná právě tento úhel pohledu měl u mě za následek, že jsem stále očekával praktické rady typu: "udělej toto, přidej tento nástroj do své denní rutiny..." To se ovšem úplně nestalo. Shrnuto, podtrženo: kniha je výborný motivační nástroj, kdo však čeká praktické typy, tak jako já, zřejmě je spíše nalezne v druhém jmenovaném díle.