User Bill's Reviews

Proměna review

08.12.2018 Verified purchase

Nenáročný poslech

Příběh i interpretace jsou tak akorát dobré. Těžko něco chválit, ale nelze ani nic vytknout. Audioknihu bych doporučil jako zvukovou kulisu k nějaké jiné činnosti. Poslech je zajímavý, neruší mysl a ona suchá groteska samotného příběhu je zcela vhodná pro všední den.

Bílá nemoc review

02.04.2018 Verified purchase

Neústupnost na správném místě.

Velice pěkný příběh s hlubokou myšlenkou. Interpretovi není co vytknout. Dílo je svým způsobem stále aktuální. Je velmi naučné pozorovat střety drobného, dalo by se říci zakřiknutého, lékaře a jeho silnou vůlí s vyšším zájmem. Konec díla nás přivádí k zamyšlení, nad lidským nesvobodným myšlením.

Spalovač mrtvol review

02.04.2018 Verified purchase

Cože?

Interpretace je výborná, ale to je asi tak to jediné, co bych pochválil. Dílo samotné je velmi smutné a poměrně depresivní. Už jen kvůli častým hádkám a jiným nepříjemným situacím. Příběh samotný se vyvíjí poměrně nepředvídatelně a vyvrcholení je tak šokující, že nezbývá než říct: "cože?" Ostatně onen nečekaný závěr mi s odstupem času přijde poněkud úsměvný.

Saturnin review

02.04.2018 Verified purchase

Trocha humoru na pozadí

K audioknize nemám výtku, interpretace je výborná. Jedná se o příjemné a pohodové vyprávění pěkného příběhu s trochou humoru. Věřím, že se dílo zavděčí především, pustí-li si je někdo tak říkajíc jako kulisu k nějaké další činnosti.

Ostře sledované vlaky review

13.03.2018 Verified purchase

Subjektivita nadevše

Říká se, že Hrabal je druhý Hašek a Ostře sledované vlaky jsou paralelou ke Švejkovi. Po vyslechnutí obou knih s tímto souhlasit nemohu, avšak je možné slyšet prvky, na základě kterých, některým lidem mohou přijít tyto knihy podobné. Interpretace tohoto díla je bezesporu výborná avšak toto dílo je jedním z těch, u kterých je takřka nemožné hodnotit obsah. Zatímco dle mého názoru byla tato kniha otřesná, především pak orientace na časové ose, mohou být Hrabalovy vlaky pro jiné značným přínosem. Kniha obsahuje velmi specifický druh humoru a jiných prvků, takže na každého člověka kniha působí zcela jinak.

1984 review

13.03.2018 Verified purchase

Totalita všude

Naprosto vynikající příběh s dokonalou interpretací. Já osobně jsem cítil při poslechu úzkost, sklíčenost, napětí. A strach. Příběh mne zcela vtáhl do děje. Napětí se postupně zvyšovalo a rostlo, situace se víc a víc zkomplikovávala až nakonec, když došlo k velkému zlomu, jsem se opravdu polekal. Celou audioknihu jsem doslova hltal a dal ji celou na jedno odpolední posezení. Vytkl bych možná akorát místy zvukovou nevyváženost, kdy některé pasáže byly tiché a jiné naopak velmi hlasité. Každopádně doporučuji každému.

Petr a Lucie review

13.03.2018 Verified purchase

A dál?

Tato kniha mne moc neoslovila. Interpretace byla v pořádku a všemu šlo dobře rozumět, ale ten příběh... Po celou dobu to v posluchači vzbuzuje otázku: "A dál?" Knize chybí jakákoli zápletka, cokoli, co by knihu ozvláštnilo nebo v ní vytvořilo nějaký zajímavější hlubší příběh. Je to prostě jen o tom, že se dva zamilovali. Nic víc, nic míň.

Smrt krásných srnců review

11.03.2018 Verified purchase

Prostě příběh

Tato audiokniha na mne působila zcela obyčejným dojmem. Místy vtipné, místy smutné. Prostě příběh jedné rodiny za války. Určitě doporučuji jakožto něco zase úplně jiného od ostatních knih. Interpretace byla výborná, takže se to dobře poslouchá. Jen musí být posluchač bedlivý, jinak by v příběhu vznikly nejasnosti.

Povídky z jedné kapsy review

03.02.2018 Verified purchase

Dobrý zážitek

Celá audiokniha se dobře poslouchá. Pan Brodský i pan Sklenčka povídky velice dobře čtou. Je jim rozumět, mají smysl pro detail a změny hlasu. Povídky jsou vtipné, zábavné, i s nečekaným koncem. Této audioknize není co vytknout, mohu doporučit poslouchání i před spaním. Karel Čapek je prostě mistr pera.

Pes baskervillský review

08.01.2018 Verified purchase

Probděná noc

Celá audiokniha je jedním slovem úžasná. Interpret si dal opravdu záležet. Tajuplný, napínavý, až trochu i strašidelný příběh se mi také moc líbil. Příběh je neuvěřitelně strhující. Možná malým mínusem je fakt, že se v knize objevuje spousta postav, míst a informací. Člověk musí dávat při poslechu dobrý pozor, a proto audioknihu nedoporučuji na poslech před spaním, jak jsem to dělal já. Mnohokrát jsem chtěl slyšet víc a víc, a nebyl schopen přestat, až jsem u audioknihy usnul a ráno si nic nepamatoval. Až jednou jsem opravdu celou noc nespal a věnoval ji této knize. Stálo to za to.

Bídníci review

18.09.2017 Verified purchase

Náročné čtení (poslech)

Interpretace knihy je výborná, až na jistý detail. Občas se stává, že při poslechu slyšíte rozhovor nějakých dvou lidí, ale vůbec nevíte, kdo to je. Kdo s kým mluví. Až na samém konci jejich rozhovoru se ti dva navzájem osloví, nebo je řečeno, kdo mluvil. Potom je potřeba přetočit si audioknihu na začátek rozhovoru a poslechnout si jej znovu, když už víte, o čem je vlastně řeč a kdo tam ke komu mluví. Příběh samotný je možná kvalitní, ale z mého osobního pohledu je nudný a nezáživný. Alespoň ze začátku určitě. Konec knihy má zcela jiný ráz a je mnohem poutavější. Nicméně poslech je velice náročný a nedoporučuji audioknihu poslouchat večer před spaním, jak jsem tomu dělal já. V příběhu má velkou roli aktuální politické dění ve státě, a proto při poslechu uslyšíte mnoho letopočtů a jiných historických informací. Orientace v hlavních postavách je rovněž náročná. Hlavní postavy totiž během příběhu často měnily jména. Často vzniká otázka: "Ten co nyní mluví je ten, co byl ... nebo je to někdo jiný?" V tomto směru musím pochválit interpretaci, neboť díky ní jsem po hlase hlavní postavy často poznával. Nedovedu si představit že bych Bídníky četl v tištěné podobě. Tuto audioknihu doporučuji, ale je potřeba si na její poslech vyhradit čas a soustředit se.

Farma zvířat review

15.08.2017 Verified purchase

Od diktatury k diktatuře

Interpretace knihy je výtečná, není co vytknout. Příběh je zajímavý, poutavý a především naučný. Všem vřele doporučuji. Kniha krásně ukazuje, jak se vývoj ve společnosti může nenápadně a po malých ústupcích zvrtávat v něco velmi špatného. Jak původní ideály a naděje přejdou dobrovolně v tvrdý a krutý režim. Všem, kdo si knihu pořídí, doporučuji zaměřit se na drobnou hru s detaily, přidání či úpravu pár slůvek a také na všeobecnou propagaci a vymývání mozků zdánlivými důkazy a nezvratnými fakty.

Dvacet tisíc mil pod mořem review

02.08.2017 Verified purchase

Silný dojem

Této audio knize není co vytknout a mohu ji vřele všem doporučit. Retrospektivní kompozice knihy přidává na zvídavosti a zajímavosti. Posluchač je plný očekávání a lačný po vědění, co bude následovat. Interpret si dal záležet a vyprávění je velmi kvalitní. Zvláště je potřeba ocenit úprava zvuku. Podle místa, kde se děj právě odehrává, je možné slyšet také drobnou ozvěnu, která reflektuje materiál, od kterého se zvuk odráží. Ozvěna však žádným způsobem nepůsobí rušivě a pouze pomáhá vykreslovat představu o místě v posluchačově mysli. Nejneuvěřitelnější na tom všem je fakt, že tento příběh vznikl dlouho před tím, než věci, o kterých se v knize pojednává, byly vůbec vynalezeny, či objeveny.

Maryša review

02.08.2017 Verified purchase

Zmatek v hodince

Audio knihu Maryša jsem doposlouchal do konce jen proto, že jsem musel. Každopádně ji nikomu dalšímu nedoporučuji. Příběh samotný je jediná věc, která má nějaký hluboký význam a skrývá nepříjemnou pravdu. I přes to je příběh nudný a nezajímavý. Jako neutrální informaci bych uvedl, že všechny postavy v díle mluví v nářečí. Největším problémem při poslechu pro mne bylo, hlavně na začátku, poznat podle hlasu, kdo mluví. Při poslechu jsem zcela ztrácel ponětí o tom, o co se jedná, kdo s kým mluví a jaké jsou mezi postavami vztahy. Audio kniha je doplněna o další zvuky nějakých činností. Na neštěstí byl rovněž problém zjistit kde se děj momentálně odehrává a co se tam děje.

Egypťan Sinuhet review

02.08.2017 Verified purchase

Skvělá pohádka na dobrou noc

Egypťan Sinuhet je podle mě ideální volba pro poslech před spaním. Příběh je zajímavý, poutavý a čtenáři se nedá nic vytknout. Bohužel tato kniha se neshoduje s realitou. V knize se sice vyskytuje mnoho míst, událostí, postav, předmětů a jiných věcí, které působí reálně a zajímavě, ale ve skutečnosti mnohdy neexistují, nestaly se, nebo tomu bylo jinak. Každopádně jako zajímavý příběh tuto audio knihu doporučuji. V hlavním hrdinovi i v jiných postavách se může leckdo vidět. Nebo v jednání některých postav můžete vidět na příklad svého souseda, čímž kniha opět dostává nový rozměr.

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války review

27.11.2016 Verified purchase

Zábava při poslechu

Při poslechu této knihy jsem se myšlenkami vždy ocitl uprostřed děje a měl jsem pocit, že se vše odehrává předemnou. Výborná a zábavná knížka, která mne bavila dlouhé hodiny. Interpret si dal záležet a o jeho projev je zážitek z knihy ještě umocněn.