User Velival's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Žízeň review

21.10.2020 Verified purchase

Prostě je to bomba

Harry je prostě superman. Nesmrtelný a nezničitelný, ale hlavně stále zábavný. Měla jsem trochu obavu ze změny interpreta, ale pan Matásek to zvládl na jedničku .

Dívka, která musí zemřít review

21.10.2020 Verified purchase

Dobrá zápletka s celkem pomalým rozjezdem a s nesmrtelnou Lisbeth.

Skvěle namluveno! Lagercrantz má vlastní styl a i když původní Larssonovky zůstávají nepřekonané, musím říct, že pokračování "Milenia" se mi líbí. Doufám, že se i nadále budeme moci s Lisbeth v další knize setkat a opět bude namluvena vynikajícím Martinem Stránským.

Dokonalá manželka review

21.10.2020 Verified purchase

Čekala jsem něco jiného

Začalo to velice slibně. Bohužel postupem příběhu jsem trochu ztrácela pozornost, příběh jakoby na chvilku ztratil to co udržuje čtenáře v ostražitosti. Konec byl překvapující , musím uznat že dokonce šokující. Bohužel celkový dojem z knihy je velice smíšený. Asi se mi líbila, ale zas taková bomba ,jak jí vykreslují reklamy ,to nebyla....

Konec hry review

21.10.2020 Verified purchase

Skvělé ukončení celé trilogie

Opět skvělá kniha a důstojné zakončení trilogie. Líbily se mi detailně propracované osudy postav. S návratem Wolfa přišel humor a vyšetřování mělo spád. Vyústění vztahu Wolfa a Baxterove příjemným závěrem. Těším se na další knihy tohoto autora.

Dokonalá kořist review

21.10.2020 Verified purchase

Výborná kniha-napínavý příběh a skvěle namluveno.

Druhý díl ze série Inspector Luc Callanach, stejně jako první díl, je kniha plna nechutností, které pachatelé provozují na svých obětech, což mám problém občas poslouchat. Přesto ji řadím k lepšímu průměru a těším se na další díl. Zápletka je lepší než v prvním díle.

Devátý hrob review

21.10.2020

Dobrá detektivka

Pěkné, dějové zapletené dílo, druhé ze série o F. Riskovi. Ale řekla bych, že tato audio kniha časově předchází té první - Obětí bez tváře, takže kdybych to věděla, poslouchala bych je opačně. Každopádně stojí za poslech napínavá detektivka až do konce s náznakem začátku třetí části.

Někdo cizí v domě review

21.10.2020

Shari nezklamala

Thriller si teda představuji jinak, ale příběh to byl napínavý a do poslední chvíle jsem nevěděla, kde je pravda. Celou dobu byla někde uprostřed a to mě nutilo poslouchat dál a dál :)

Psychological Well-rounded characters

Žena mého života review

21.10.2020

Opět super !!

Co říct? Audio kniha mě dostala, je to velice dobře napsáno a ještě lépe interpretováno. Skoro do poslední chvilky nevíte, zda se Rakerovi vše jen nezdá, zda se nezbláznil.

Male detective Unexpected twist

Nevítaný host review

21.10.2020 Verified purchase

Detektivka jak má být, hádej kdo je vrah?

Starosvětský hotýlek, zimní romantika, mrzne, až praští a víkend je tu. V hotýlku se sejde partička různých lidí. Všichni mají tajemství, pocity a strach z neznáma. Je to super načtené, až na „výkřiky“ mezi jednotlivými kapitolami (jakýsi hudební doprovod), Příběh mi přijde docela uvěřitelný, takhle se to může asi docela dobře všechno stát. Posluchač by si měl rozmyslet, kam o víkendu :)

Well-rounded characters

Okno smrti review

21.10.2020

Pěkně interpretovaná detektivka

Sice docela krátký příběh, ale dobře zpracovaný i zahraný. Posluchači je asi jasné hned od začátku, kdo za to může a zajímavý postup kriminalisty nakonec vede k přiznání.

Based on a true story

Nežná fatamorgána review

02.09.2019 Verified purchase

Byla to opravdu něžná fata morgána.

Třetí chronologický díl. Tenhle se mi z těch tří zatím zdál nejlepší. Naše mordparta řeší vraždy mladých žen a do toho zasahuje sametové revoluce. Je zajímavé sledovat tuhle historickou událost nezvyklou optikou. Nádherný příběh. Doporučuji ostatním.

Nehanebné neviniatko review

02.09.2019 Verified purchase

Je to ale slušný standard, nepatří mezi ty nejlepší co Dán napsal.

Budu se opakovat, ale i o další "dánovce" platí to, co o těch předchozích. Na autorovi je vidět, že detailně zná policejní práci, protože popisy vyšetřování a pátrání působí i na laika realisticky a velmi důvěryhodně. Tým z mordparty je sympatický a jeho vzájemné špičkování patří k nejlepším částem knihy. Tentokrát ale musím vytknout hodně pomalý rozjezd. Nestydaté neviňátko asi není tím nejlepším, co Dán napsal, je to ale slušný standard, který jeho fanoušky nijak neurazí a nepůsobí jako ztráta času nebo nastavovaná kaše.

List zo záhrobia review

02.09.2019 Verified purchase

Co dodat, mě se to líbilo :-)

V další Dánovce se autor vrací do doby po revoluci, kdy mordparta „od dvoch levov“ řeší případy vražd, které mají jedno společné a to velkou amnestii. Byla to amnestie prezidenta Havla, jeho největší politický přehmat, která zavinila spousty dalšího zla. Jako ve všech dánovkách, napětí okořeněném troškou humoru a v této si i zavzpomínáme co bylo už trošku dávno. Opět super, bez ztráty kytičky.. teda hvězdičky :-)

Jednou nohou v hrobe review

02.09.2019 Verified purchase

Dominik Dán a Marián Geišberg – sázka na jistotu.

Kniha poslechnutá díky skvělému přednesu Mariána Geišberga.

Každá dánovka je tak krásně jiná a přitom všechny mají něco společného. Soukromí, i zdravotní problémy osazenstva oddělení vražd. Napínavý děj, oslazený občas trochu humornými poznámkami. No co dodat, plný počet bodů :-)

Klub vrahů review

02.09.2019 Verified purchase

Zajímavá detektivka

Skvělý a napínavý příběh od začátku do konce. Sice chvílemi nerealistická, trošku sadistická, malinko zamotaná . Závěr mne však překvapil. Málo která detektivka mne nutí po dočtení přemýšlet, tahle ale ano. Interpretace je výborná.

Kaštánek review

26.08.2019 Verified purchase

Super detektivka

Další ze severských detektivek, která mne nezklamala. Napínavé, nenechá posluchače odejít od rádia:-) Rovněž interpretace byla vynikající. Musím udělit plný počet hvězdiček a všem, kteří mají rádi dobrou detektivku, chvílemi až drsnou, doporučuji.

Hadohlavec review

20.08.2019 Verified purchase

Patoložka Margaret a detektiv Li Jen opět řeší své vztahyna pozadí napínavého příběhu

Čtvrtý díl ze série čínských thrillerů. Je pravda, že mne tak nenadchly, ale jsou také zajímavé. Milostný vztah Margaret a Li Jena a jeho komplikace trošičku odvádí pozornost od původního děje. Ale fandím jim:-) Na druhé straně si musí člověk uvědomit, že zlikvidovat lidstvo je v dnešní době tak jednoduché a děj knihy se klidně může stát skutečným.

Umrlčí cesta review

20.08.2019 Verified purchase

Napínavé čtení, jako všechny knihy od tohoto autora

Mám ráda Petera Maye, za to, že se se "dobře čte", je tam napětí, výborný popis prostředí, krajiny a vždy ještě něco navíc, tentokrát včely. O čem asi bude další detektivka?.

Příběhy odvahy a dobrodružství z časopisu Mladý hlasatel Rating

20.08.2019 Verified purchase

Robin Hood Rating

20.08.2019 Verified purchase

Dokonalé stopy  review

20.08.2019 Verified purchase

Autorčina prvotina, ale povedla se.

Kniha se mi velice líbila, a vůbec nevadí, že víme kdo je vrah téměř od začátku. Malinko mne zklamala interpretace Honzy Šťastného. Stále stejným hlasem přecházel z kapitoly do kapitoly, z děje na děj jiný, takže jsem musela bedlivě poslouchat. Nicméně doporučuji a těším se na další knihy autorky.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Firewall review

20.08.2019 Verified purchase

Kurt Wallander opět v akci.

S napětím a očekáváním jsem si zakoupila tuto audioknihu, neboť všechny předchozí díly již mám. Děj docela zajímavý, ale připadá mi že postupně ztrácel napětí. Možná proto, že nejsem odborník v IT technologiích. Konec byl dost zdlouhavý a stále jsem se oddalovala identita vraha. Již dříve uveřejněné audioknihy s oblíbeným Kurtem Wallanderem se mi líbily víc.

Přiveď mě zpátky review

20.08.2019 Verified purchase

Tak to jsem nečekala. Zajímavá zápletka. Také máte doma bábušky ?:-)

Rozuzlení příběhu bych teda nečekala. Super namluvené, velice zajímavý děj a příběh. Skoky v čase sice občas mátly, ale, posluchač si zvykne. Všem doporučuji.

Želary - Jozova Hanule review

20.08.2019 Verified purchase

Lepší, než film

Příběh z válečného období mne zaujal. Je třeba si připomínat tuto těžkou dobu a osudy lidí, kteří v ní žili, abychom si vážili toho, že my žijeme v míru a v mnohem lepších podmínkách. Kniha je pěkně načtena

Syndrom E review

20.08.2019

Kniha k zamyšlení

Tato audiokniha mne vede k zamyšlení, zda i na nás někdo nezkouší podprahové vnímání v tom ohromném množství reklam. Příběh napínavý, moc se mi líbila. Konec knihy nabízí pokračování, proto bych uvítala další načtení příběhů od tohoto autora. Doporučuji všem co mají rádi zajímavý a napínavý, mnohdy i poučný příběh.

Krvavé svatební šaty review

20.08.2019

Tak tohle je bomba.

Super, bomba, super.... Psycho od začátku až do konce. Většinou při poslechu audioknih něco manuálně dělám, ale u této jsem jen ležela na lehátku a poslouchala. Velice povedená kniha. Palec nahoru:-)

Májové růže review

20.08.2019

Čekala jsem víc, ale dobrý

První kniha "Sběratel motýlů" mne velice zaujala moc se mi líbila, poslouchala jsem ji dvakrát. Moc jsem se těšila na další, která je rádo by pokračováním. Bohužel mne nenadchla a trošku zklamala. Nicméně příběh docela zajímavý. Možná, kdybych jej nesrovnávala s prvním dílem, byla by recenze pozitivnější :-)

Selfies review

20.08.2019 Verified purchase

Oddělení Q- opět super

Vždy netrpělivě sleduji, kdy vyjde další příběh této skvělé severské série. A ani tato audiokniha nezklamala, určitě k pozitivnímu hodnocení přispívá i profesionální přednes Igora Bareše. Tak už se zase těším... bude další? :-)

Žena v bílém review

20.08.2019

Velice poutavá audiokniha

Tuto dramatizaci jsem poslouchala kdysi dávno, jako dítě v rámci pořadu Českého rozhlasu "Pokračování za pět minut" a už tehdy mne zaujala. Proto jsem uvítala, že nyní si lze tuto audioknihu poslechnout nepřerušovaně. Je to velice napínavá a pěkně zpracovaná dramatizace knihy. Četla jsem toto dílo i v knižní podobě, ale jako audiokniha se mi líbí více. Navíc romány z této doby velice miluji. Nemohu jinak než doporučit a dát jen samé hvězdičky \.-)

Popelka a další pohádky review

01.12.2018 Verified purchase

Nesmrtelné pohádky

Né jen děti mají rády pohádky :-) Já osobně si je pouštím před spaním a dobře se mi při nich usíná. Ačkoliv jde o velice známé pohádky, moc ráda je poslouchám. Doporučuji nejen pro malé posluchače .-)

Manželka mezi námi review

01.12.2018

Je to ze života

Ačkoliv nejde o klasickou detektivku, byla jsem dost překvapena. Děj je napínavý, nutí nás přemýšlet a i rozuzlení bylo překvapivé. Všem doporučuji tuto knihu. Já osobně si ji asi "přečtu" ještě jednou, abych si objasnila některé situace, které jsem zřejmě přešla bez povšimnutí.

Lazar review

01.12.2018 Verified purchase

Lars Kepler alias manželská dvojice Ahndorilovi zase nezklamali:-)

Netrpělivě jsem čekala, jak se bude další příběh komisaře vyvíjet. Jako vždy napětí, zápletky, interpretace, prostě super. Ten, kdo nečetl předchozí díly, se asi bude trošku ztácet, neboť jednotlivé příběhy na sebe v podstatě navazují, al i tak to bude pro každého napínavý zážitek. Dalo by se říci, že hlavní padouch je mrtev, takže už asi další pokračování nebude... jenže v epilogu bylo nenápadně naznačeno, že se určitě dalšího pokračování dočkáme. Už nyní se těším.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Nesmírný Rating

20.10.2018 Verified purchase

Lovec králíků Rating

20.10.2018 Verified purchase

Pátá žena Rating

20.10.2018 Verified purchase

Ve slepé uličce Rating

20.10.2018 Verified purchase

O krok pozadu Rating

20.10.2018 Verified purchase

Sára Rating

20.10.2018 Verified purchase

Žiješ iba dvakrát Rating

20.10.2018 Verified purchase

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

20.10.2018 Verified purchase

příběh není špatný ale původní autor Milénia líčil příběhy lépe, mělo to větší "šťávu"

příběh není špatný ale původní autor Milénia líčil příběhy lépe, mělo to větší "šťávu". Nicméně další osudy hlavní hrdinky mne zajímají a doufám, že se dočkáme dalšího příběhu. Ten kdo nečetl, nebo neposlouchal předchozí díly, se v ději občas ztratí, neboť se v ději mnohdy odkazuje na minulé díly.