User Jozef's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Pochovaní zaživa Rating

07.10.2020 Verified purchase

Zpětný ráz review

24.09.2020 Verified purchase

Akta Enzo po piate

Neviem ako kto, ale ja som si veľmi oblúbil diela od Peter May. Už som počúval snaď všetky, ktoré vyšli ako audioknihy. A táto seria, Akta Enzo je veľmi zaujimavá. Tento piaty príbeh nie je určite najlepší zo série, ale určite stojí zato si ho vypočuť. V každom príbehu sa popri riešení vraždy dozviem veľa zaujimavých detailov, v tomto príbehu niečo o vinárstve, alebo ako funguju top reštaurácie v Europe. O tom, kto bol vrah som inak fakt tušil skorej, ale príbeh ma vždy skvelý záver, takže nebudem prezrádzať. Vrelo odporúčam tento piaty diel, tak ako určite celú sériu.

Male detective

Venuša zo zátoky Rating

14.06.2020 Verified purchase

Hlbokomorské rozprávky review

18.03.2020 Verified purchase

Ryba Biba je super

Fakt som si to užil. Spolu s dcérou sme počúvali počas Corona epidemie. Hlas Roba Rotha je užasný, fakt to je príjemné dielo, aj vtipné a aj poučné.

Kirké Rating

18.02.2020 Verified purchase

Oběť 2117 review

14.01.2020 Verified purchase

O Asadovom živote

Neskutočne dlhý a dramatický príbeh oddelenia Q. Fakt super zážitok, vrelo odporúčam. Je to až nečakane dlhý príbeh, doteraz asi najdlhší. Všetko sa to točí okolo Asada, jeho minulosti a súčastnosti. Je do toho zakomponovaný príbeh aj o jednom chlapcovi, ktorý to celé ešte celé okorení. Fakt skvelý zážitok od Jussiho Adler-Olsena. A samozrejme Igor Bareš je dokonalý interpret.

Co mě naučil tučňák review

14.11.2019 Verified purchase

O tučniakoch

Skúsim to napisať stručne.

Kniha bavila, boli chvíle, keď som sa dokonca aj smial. Kryštof Hádek je veľmi uveritelný a zábavný.

Možno som mal trošku väčšie očakávanie od knihy, skončila tak....no pre mňa zle.

Nechcem veľa prezrádzať z deja, preto len napišem, že si ju treba vypočuť. Čo je pre mňa asi najdoležitejšie, veľmi by som chcel videť tie miesta, ktoré sú spomínané v príbehu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Nabarvené ptáče review

30.10.2019 Verified purchase

Drsný príbeh pre kohokoľvek

Stále, už je to niekoľko tyždňov, čo som dopočúval tento príbeh, sa neviem rozhodnúť, kam ho zaradiť. Je to ťažké dielo, plné drsných príbehov a osudov ľudi počas druhej svetovej vojny. Rovno hovorím, že je len pre silné povahy. Niektoré pasáže som mal problém rozdýchať. Jednoznačne ako protiklad k tomuto dielu je taká Zlodejka kníh uplná romantická balada.

Ale z odstupom času, si myslím, že si to treba vypočuť, aby sme pochopili, že až čoho sme schopní ako ľudská rasa

Dívka, která musí zemřít review

11.10.2019 Verified purchase

Lisbet a jej sestra a smrť bezdomovca

Ahoj, ked si to všetko dopočúval až sem, tak túto knihu si nesmieš nechať uniknúť.

Posledný príbeh, dôležitý do celej skladačky o živote Lisbet a jej rodiny. Veľa nových ale aj starých vecí o jej živote v mladosti. Popri tom ešte pár zaujimavých zistení. Fakt výborný záver celého šesť-dielneho príbehu.

Co by můj syn měl vědět o světě review

26.09.2019 Verified purchase

Odkaz do budúcna

Zaujimavý pokus napísať odkaz do buducnosti. Odovzdať niečo svojmu dieťaťu. Niečo podobne som už počul, čítal. Niektoré pasáže trošku nuda, ale viacmenej bavilo. Aj interpretácia knihy na dobre úrovni. Som si neuvedomil, že je to také krátke. Taký prijemný zážitok.

Věř mi review

26.09.2019 Verified purchase

Taká divočina

Kde začať. No príbeh je skvelý, na začiatok som si myslel, že ten príbeh je veľmi jednoznačný, že hneď viem kto je vrah. No veľmi som sa mýlil. Tak parádne zamotaný príbeh, plný prekvapení a zvratov. Boli skvelé pasáže, kde som nevedeľ prestať počúvať.

Určite nebudete ľutovať. A posledný koment na adresu Veroniky Khek Kubařovej, fantastický zvládnutý prejav, sedel mi jej hlas dokonale do príbehu.

Entomologův odkaz review

07.08.2019 Verified purchase

Akta Enzo po štvrté

Na ďalší príbeh som sa dosť tešil. Počul som všetky predchádzajúce, najviac sa mi asi páčil prvý diel.

Tento štvrtí je výborný, nápaditý a hlavne plný prekvapení. Začiatok trošku pôsobil zmätočne, nechápal som príbeh, ale časom sa to všetko vyjasnilo a nabralo nový rozmer. Fakt strhujúci príbeh, s neočakávaným rozuzlením. Vrelo odporúčam, hlavne teraz cez leto vás príbeh rýchlo pohltí.

Playground review

07.07.2019 Verified purchase

Kepler, úplne iný, ale ešte lepší

Veľmi dlho som odkladal túto knihu. Sám neviem prečo, ale Joona Lina a všetko spojené s Keplerom bol proste len o tom. Nakoniec som dopočúval Lazara a povedal som si, že je asi čas skúsiť aj Playground.

Hneď na úvod poviem, že moje predsudky boli hlúpe. Táto kniha ma dostala tak rýchlo, že som nevedel prestať počúvať a preletelom príbehom najrýchlejšie ako sa dalo. Úžasná zápletka, prepojenie svetov živých a mŕtvých. Fakt nečekal som tak zaujimavý príbeh, plný napätia. Aj načítanie bolo výnikajúce, dramatické a myslím si, že aj Tereze Bebarovej sa príbeh dostával viac a viac pod kožu.

No neviem, či sa mi nejaký príbeh, ktorý som čítal v poslednej dobe, dostal tak pod kožu ako tento.

Dnes dávam 6*

Hadohlavec review

14.06.2019 Verified purchase

Číslo 4 a Peter May

Rovno sa priznám, mám rád knihy od Peter Maya, ale tieto "Činske" mám pocit, že sú slabši a slabšie. Príbeh je veľmi priehľadný, jasný a dopredu viem, že ako sa to bude ďalej vyvýjať. Už som si povedal, že už to nebudem počúvať, ale nakoniec neodolám a počúvnem si to. To isté platí aj teraz. Jasný príbeh o pašovaní ľudí do USA.

Ale k interpretácii nemám najmenšie výhrady, fakt mi hlasy Jani Plodkové a Martina Myšičku vyhovujú a príbeh sa stáva dynamickejší a uveriteľnejší.

Lazar review

14.06.2019 Verified purchase

Lars Keppler nás dostal, teda mňa určite.

No ja som si bol istý, že príbeh skončil.

Ale nie je to tak, alebo nie je všetko tak, ako sa zdalo. Saga a Joona majú kopec problémov a to všetko kvôli .... Nech neprezradím niečo, z deja tejto úžasnej knihy. Strhujúce počúvanie, až do samého konca. Fakt ma to bavilo, aj keď je kniha podstatne dlhšia ako všetky predchádzajúce.

A Pavel Rímsky je výborný, jeho hlas taký "Kepplerovský"

Skvelá práca ONE HOT BOOK

Selfies review

21.03.2019 Verified purchase

Moc som sa tešil na tento príbeh

Priznám sa hneď, som veľký fanúšik Jussi Adler-Olsena. Každá kniha od neho bola pre mňa skvelý zážitok.

Igor Bareš ako hlas pre pre všetky knihy od Jussiho bola "trefa do černého".

No a samotný príbeh. Dokonale zamotaný, nechápem ako prichádza na tie námety. Fakt je to vždy maximálne originálne, napadíté a aj keď veľa razí viete, kto je vrah, vôbec to neuberá príbeh o naboj a dramatičnosť.

Nedokážem povedať, ktorá kniha od Adler-Olsena bola lepšia, ale táto je fakt skvelá, zabavná a bavila ma až do konca. A je dokonca aj dlhšia, ako všetky predchádzajúce.

Kruh review

15.02.2019

Servaz, návrat na vysokú školu

Vypočul som si všetky štyri príbehy.

Tento druhý, je druhý najslabší, trošku nudný a tak trošku dopredu viete, kto je vrah :)

No zase je to taký nudný, dlhý, nekonečný príbeh o Servazovi a jeho minulosti. Hlavne, tato jeho minulosť ho dobehne a dokonca zaňu bude musieť zaplatiť. Pár momentov v knihe je trošku nepochopiteľných, ale po prvej knihe som si zvykol

Tma review

15.02.2019

Servaz, oddychujúci

Píšem túto recenziu, až keď som si vypočul všetky štyri príbehy.

Z tých štyroch príbehov, je toto asi najlepší. Najviac akčnejší a dramatickejší, veľmi zaujimavá zápletka. Ten príbeh sa počúva sám, je to stále dobre počúvateľné a stále plné prekvapení.

Ak si niekto chce vypočuť len ten najlepší z celej série, tak učite je to tento. A je asi aj najviac najdesivejší.

Noc review

15.02.2019

Servaz, unavený

Toto je vlastne zatiaľ posledný diel Martina Servaza, zo všetkých štyroch dielov je tento asi najdramatickejších.

Príbeh sa poriedne zamotá a objaví sa tam kopec nových postav. Ale aj tak stále sa to všetko točí ako švajčiara, na ktorého za zabudlo nejako v treťom diely.

Je to zaujimavé počúvanie, ale taký Dominik Dán sa mi zdá akčnejší a nie tak tažkopádny. Príbehy, teraz myslím všetky štyri, sú hlavne podľa mna zbytočne dlhé a moc komplikované, veľa vaty.

Ale určite nechcem, aby si niekto myslel, že sa to nedá počúvať, dá, ale je treba byť vytrvalí.

Americký sniper review

28.12.2018

Sniper a jeho život

Kúpil som si túto knihu už dávnejšie, chvíľu mi trvalo, než som sa k nej dostal. Všade to chvália, tak som nakoniec podľahol a pustil sa do počúvania.

Je to zaujimavý príbeh, určite veľa ľudí poteší, ale nakoniec som nič iné nepočul, ako len chválu na americkú armádu.

Dodnes a asi nikdy nepochopím, prečo niekto dobrovoľne chce ísť do armady a je ochotný aj zabíjať. Veľa času sa opisujú vojenské akcie, ktoré podľa mňa aj keď sa odohrali, tak možno nie úplne tak, ako je to popísané v knihe.

Ak máte radi vojnu, zbrane, tak určite odporúčam prečítať, ak nie, tak je to zbytočná kniha, ktorá vás oberie len o čas.

Mráz review

11.12.2018

Servaz, prvé stretnutie

Už som si vypočul všetky štyri príbehy, tento je nanudnejší a najmenej akčný. Ale je doležitý, pre celý hlavný príbeh, ktorý sa vynie cez všetky štyri knihy a končí velkým finále vo štvrtej knihe. Ak si chcete vypočuť všetky príbehy Servaza, tak treba začať týmto a dozvedieť sa viac o švajčiarovi.

List zo záhrobia review

26.10.2018 Verified purchase

Výborný príbeh, ktorý začal v minulosti a zle skončil v súčasnosti

Veľmi veľa počúvam v poslednej dobe a nejako som nemal čas na tento príbeh. Stále som to odkladal, odkladal.

Ale nastal čas, aby som sa pustil do posledného príbehu Dominka Dána. Priznám rovno, som veľký fanúšik.

Príbeh je na začiatok veľmi jasný, viacmenej priehľadný. Čakal som prekvapenia, neboli...alebo teda zdalo sa mi, že žiadne nie su.

Potom príbeh pokračoval po rokoch a vtedy som si uvedomil ako krásne ten príbeh zapadá jeden do druhého. V knihe nie je jeden príbeh, je ich tam niekoľko, ktoré sú užasne premotané a nakoniec spojené.

Výborné dobrodružstvo až do samého konca.

Fakt skvelý príbeh.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Tanečník review

16.10.2018 Verified purchase

Lincoln a Amelia

Začínam mať rád tieto príbehy a teším sa už teraz na ďalší. Výborne som sa bavil až do samého konca. Príbeh plný nápadov a ten koniec bol pre mňa velké prekvapko. Dokonca som si musel jednu časť pustiť dva krát, že či som to dobre pochopil.

Sára review

27.09.2018 Verified purchase

Sára a tak trošku netradičný príbeh

Začnem asi od konca. Celé to bolo od začiatku jasné, vedel som, kto je vrah. Zdalo sa mi to nanič, že taký jasný príbeh. Ale. To by nebol Dominik Dán, aby sa to celé nezamotalo, uplne zmenilo. Zrazu som mal pocit, že vlastne ani netuším, čo je vôbec za tým a kto to mohol spraviť. Fakt neskutočné dielo. Krásny príbeh o krásnej žene a veľkej kope penazí.

Užasný a napínavý krimi príbeh.

Dobrodružství Sherlocka Holmese (komplet) review

25.08.2018 Verified purchase

Sova review

25.08.2018 Verified purchase

Samuel Bjork po druhé

No priznám to rovno. Prvá kniha, je zaujimavá, nová, nápaditá. Rád pokračujem v tradícií a začal som počúvať druhý príbeh. Táto druhá je viacmenej priehladná, príbeh predvídateľní a bez nápadov. No nastalo u mňa rozčarovanie a popravde nevládal som skoro ani dopočúvať knihu. Nechcem nikomu kaziť zážitok, ale ja som bol sklamaný a určite by som ju nikomu neodporučil.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Prázdné křeslo review

17.07.2018 Verified purchase

Lincoln a Amélia majú ďalší prípad, ktorý vlastne nemali riešiť

Lincoln ide na operáciu, Amélia ho doprevádza a popritom musia pomocť s prípadom unosu, vrážd. Celé je to viacmenej jasné. Všetci vedia hneď kto je vinník a preto je to pre Améliu všetkému uveriť. Odohráva sa to celé mimo New Yorku, preto je to o to viac iné ako ostatné príbehy Lincolna.

Skvelé krimi, trošku až moc prekombinované. Ale určite skvelé počúvanie.

Černé světlo review

10.07.2018 Verified purchase

Enzo v akcii

Výborný príbeh, plný napätia a neskutočné rozuzlenie.

Vypočul som si daľší diel a nesklamal. Enzo Macleod sa zase zamotá do príbehu, ktorý ma neskutočnú zapletku. Hlavne veľmi dlho som netušil, prečo sa ten príbeh vyvýja takto. Fakt užasný krimi príbeh.

Praha NOIR review

27.06.2018 Verified purchase

Kolekcia noir príbehov

Na začiatku som netušil, čo možem čakať od takej kolekcie. Sám som asi ešte takú audioknihu nepočúval.

Musím priznať, niektoré príbehy boli fantastické, niektoré menej, ale ako komplex beriem tento výber ako vynikajúci.

Vrelo odporúčam každému!

Macbeth review

21.06.2018 Verified purchase

Severské krimi na druhú

Tak toto bola jazda!

Táto kniha je iná, žiaden Harry Hole, nič, čo by nejako spajalo minulosť Jo Nesbo a jeho starších diel.

Použiť ideu Williama Shakespeara a spraviť moderný príbeh, plný krvy a nasilia.

Júj, fakt parádny príbeh, kedy nebudete vedieť prestať počúvať. No užil som si to moc, až do poslednej minúty.

Každý, kto ma rád krimi, toto by malo byť dielo, ktoré si určite vypočuje.

Žiješ iba dvakrát review

24.03.2018 Verified purchase

Zamotaný príbeh podľa Dominka Dána

Asi sa už veľa opakujem, ale pri knihách Dominka Dána nie je veľa vecí, ktoré mi vadia, alebo mi nesedia do príbehu.

Tu v tejto knihe mi nesedelo vôbec nič a dlho. Ako keby táto kniha nemala žiaden hlavný príbeh, chlapci "z nášho mesta" sa vlastne len tak túlali.

Ale na konci sa to pekne rozmotalo, ale čo je ešte horšie, ešte viac zamotalo a teraz už len ostáva čakať, čo bude ďalej.

Skvelý príbeh, gratulujem

Sál smrti review

24.03.2018 Verified purchase

Čínsky príbeh po tretie.

Mám rád príbehy od Petr Maya, ale k týmto čínskym príbehom si nejako hladám cestu, každý krát si hovorím, že mu dám ešte šancu!

Interpretácia, k tej nemám viacmenej žiadne výhrady, kombinácia dvoch hlasov pre túto knihu je skvelá voľba.

Martin Myšička, Jana Plodková to zvládli výborne.

Je to dobrý krimi príbeh, fakt je tam veľa skvelých momentov, je to dostatočne drsné, ale niečo ešte chýba k dokonalosti. Snáď ďalší príbeh bude ešte lepší.

Držím si palce.

Cigaretka na dva ťahy review

12.03.2018 Verified purchase

Paradička

Júj, tak toto bola jazda, nedalo sa ani prestať počúvať. Fakt fantastický príbeh, dva paralelné príbehy, krásne do seba zamotane. Užíval som si to až do konca. Príbeh začína tak pomaličky. Ale potom to už naberie grády.

Interpretácia pána Geišberga ako zvyčajne na jedničku s hviezdičkou. Mňa to velmi bavilo, až to strhujúceho konca. Radím to top knižiek od Dominika Dána.

V lese visí anděl review

08.02.2018 Verified purchase

Vyborné!!!

Nerád píšem dlhé recenzie, ale táto kniha by mala byť zaradená medzi top krimi príbehy.

Dramatické, šialené a stále čakáte čo sa stane.

KTO JE VRAH? Kto zabíja malé deti?

Interpretácia skvelá, bavilo ma počúvať tento príbeh tak, ako už dlho nič iné.

Ako rodiča ma takéto veci desia.

Odporúčam.

Nehanebné neviniatko review

22.01.2018 Verified purchase

Kto je nevinny?

V poslednej dobe som nepočúval Dána, dali sme si prestávku.

Od seba.

Vratil som sa a začal Nehanebným neviniatkom.

Pri jeho príbehoch sa mi asi prvý krát stalo, že som vedel meno vraha veľmi skoro.

Nebudem ho tu prezradzať, ale nejako mi tento príbeh prišiel taký priehladný. Málo komplikovaný na Dána. Ale týmto nechcem nikoho dopredu odradzať, kedže Dán je určite jeden z mojich oblúbených autorov a Geišberg oblúbený interprét audiokníh.

Kniha ma dramatických momentov veľa, páni policajty sa aj pekne potrápia, skôr je tam asi zaujimavý záver, ktorý predurčuje pokračovanie života v "našom meste"

Ve službách zla review

21.12.2017 Verified purchase

Cormoran Strike je taký svojský hrdina

Robert Galbraith - príbeh je skvele napísaný, dynamický, správna atmosfera. Kriminálne príbehy od Robert Galbraitha ma veľmi bavia, asi zatiaľ najlepší je aj tak Hedvábník.

Interpretácia je veľmi dobrá, Pavel Rímský je môj oblúbený interpret a často vyhladávaný.

U mňa to nie sú plných 5 hviezdičiek, ale určite by som to odporučal.

Čtvrtá oběť review

21.12.2017 Verified purchase

Peter May, škót čo píš o číne

Po vypočutí prvého dielu Čínské Thrillery som si povedal, že už ďalej asi nebudem počúvať.Bol som sklamaný a aj moje hodnotenie knihy bolo veľmi zlé.Proste Peter May bol pre mňa autor skvelej trilogiu zo škotska, Skála, tak som mal asi iné očakávania.

Ale nakoniec som tomu dal druhú šancu.

Podľa mna, tento príbeh je o trošku lepší, ako prvý diel, ale ani zďaleka sa nepribližuje iným knihám od Petra Maya.

Zase tu sú nejaké mrtvoli, americká patologička a čínsky detektív. Nie je to až také sladko-romantické ako prvá časť, ale aj tak si tam najdu niečo romantické duše.

Keď mám hodnotiť interpretáciu, tak tá je fantastická, páčia sa mi oba hlasy hercov, pomáha to dynamike príbehu.

Teraz sa zase rozhodujem, či ešte skúsim aktuálne dostupný nový príbeh.

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

10.12.2017 Verified purchase

Stále ma vie potešiť Lisbeth

Výborné, fakt to je príjemné počúvanie a velmi som si to užil.

Lisbeth je zase vo forme, schováva sa vo vezení a zachraňuje svet. Je fakt skvelé, ako je zase rozmotaný príbeh jej minulosti a ako sa stále ešte nájdu ľudia, ktorým leží v žalúdku.

A pritom sa rozvýja príbeh úplne iný, ktorý je ešte viac napínavejší. Fakt skvelá krimi, veľa nečakaných momentov. Už teraz sa teším na ďalší príbeh. Užasné, že sa darí pokračovať v tomto seriály a stále to niekam smeruje a pritom to už nie je len príbeh o Lisbeth.

Prijemné počúvanie

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Jsou světla, která nevidíme review

04.12.2017 Verified purchase

Vojnová tragédia trochu inak

Dlho som váhal na touto knihou. Väčšinou počúvam krimi a predsa len toto je iní žáner a treba mať asi viac kľudu na takúto literatúru.

Nakoniec som si našiel čas a začal som počúvať. Veľmi rýchlo som ocenil načítanie dvomi interpretmi, ľahko som sa dokázal identifikovať s postavami, ktorá postava rozpráva ktorý príbeh. Samotná interpretácia Terezy Vilišovej a Davida Matáska bola skvelá a hlasy príjemné.

Samotný príbeh mi vo veľa veciach pripomínal Zlodejku kníh, čo je moja srdcovka. Možno aj preto sa mi táto kniha veľmi zapáčila a určite ju odporúčam každému, kto má rád dobre napísané silné príbehy s posolstvom.Vojna je do celého príbehu zapletená, je jeho súčasťou a presne sú tam ukázané veci, na ktoré by sme si aj dnes mali dávať pozor.

Nesmírný review

04.12.2017 Verified purchase

Olsen, ďalší pokus ešte o lepší príbeh

Poviem to rovno.

Zostal som sklamaný, mal som pocit, že doteraz čo príbeh, to o stupeň lepší, ale tento diel taký nebol. Netvrdím, že to je zlý, ale určite oproti Složka 64 je to slabšie. Je síce pravda, že aj Marco nebol úplne top pre mňa, ale aj tak mám tohto autora asi najradšej. Jednoznačne odporúčam, všetko čo sa deje na Oddelení Q stojí za počutie :)

Vždy je to aj ftipné, aj dostatočne dramatické a pritom krásne zamotané a plné nečakaných zvratov.

Takisto aj prezentácia Igora Bareša je na jedničku, dokonca aj s hviedičkou.

Všetky diela, ktoré vyšli od Jussi Adler Olsena ako audioknihy od OneHotBook radím ku svojim asi najoblúbenejším krimi príbehom so severskej krimi.

ďakujem za príjemné zažitky.

Zkurvenej příběh review

01.11.2017 Verified purchase

Neskutočný príbeh

Fakt prekvapivé až do konca.

Keby som čítal normálnu knižku, tak asi na každej strane sa nachádza nejaký nečakaný zvrat.

Príbeh je krásne zamotaný, najprv si myslíte, že niekto je dobrý, časom zistíte, že to až tak pravda nie je. Fakt aj to, že kniha je načítaná dvomi interpretmi mi pomahala sa veľmi rýchlo orientovať v deji a identifikovať, ktorá strana je dobrá a ktorá je zlá. Aj keď teda v tejto knihe som časom sám nevedel, či to viem správne identifikovať.

Je to kniha, kde vlastne nie je žiaden happy-end. Teda aspoň nie taký, aký by som čakal. V knihe je na koniec kopec mŕtvých, ale žiadna spravodlivosť.

Ale a hladáte skvelé krimi, tak toto je fakt parádne od začiatku až do konca.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Korene zla review

08.10.2017 Verified purchase

Navrat v plnej sile

V poslednej som prestal počúvať krimi, bolo treba oddýchnuť si. Takže návrat ku krimi a rovno zase k Dánovi bol skvelé rozhodnutie.

Tento príbeh zaujime, okamžite. Krásne zaplatený príbeh, dlho, veľmi dlho som fakt netušil, čo všeto to ma spoločné. Ako tie veci súvisia.

Dozvedel som sa niečo zakulisia bratislavského podsvetia, nemyslím si, že to je až tak daľeko od pravdy a reality ako to naozaj bolo.

Ćítanie v podaní pána Geišberga, Dán už nemôže býť lepší!

Užil som si knihu počas dovolenky a tešil som sa na každú voľnú chvílu, kedy som mohol počúvať.

Do vody review

09.08.2017 Verified purchase

člup

Waw, neviem ako inak by som popísal čo najjednoduchšie túto knihu.

Jasné, tiež som bol zaskočený množstvom hercov, ktorý nahovorili túto knihu, ale rýchlo som si nato zvykol. Potom to už so mnou išlo dolu vodou :)

Nevedel som prestať. Už dlho som nevypočul knihu tak rýchlo.

Výborné, napinavé a pritom stále čakáte ako sa to bude vývíjať ďalej. No za mna maximum hviedičiek.

GAME review

19.07.2017

Big game

Moooc dobré, bude Vás to baviť, sľubujem!

Tak krásne som sa už dlho nenamotal na knihu ako na túto. Skvelý príbeh, veľa skvelých momentov, kde človek sám stráca predstavu, kto je zlý a kto je ten dobrý.

Každý, kto sa pohybuje v dnešnom svete moderných technologií určite vie, že veľa vecí sa dá prekrútiť.

Tak vyzerá aj celý príbeh. Stále neviete, kto za to može.

Je to tak dramatické, že som nevedel vypnúť a prestať počúvať.

Veľmi prijemná zmena

Lovec králíků review

03.07.2017 Verified purchase

Asi to tak malo byť

Po dlhšej dobe zase Kepler. Tešil som sa, dlho mi to vydržalo. Než som teda začal počúvať. Kniha je až neuveriteľne dlhá, cca 25 hodín. Už v prvej polovice knihy som sa začínal nudiť, nechápal som zbytočným odbočeniam v deji, unikal mi význam niektorých pasaží. No zhrniem to, je to dobrá krimy, ale inak nuda, nuda, nuda...je to až veľmi priehladné, jasné... rýchlo som začal tušiť celý príbeh, zápletku. Prednes Pavla Rimského na jedničku, vie narábať s hlasom, rýchlo vtiahne poslucháča do deja. No snáď ďalšie knihy budú lepšie....prajem si to.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Marco review

08.05.2017 Verified purchase

Oddelenie Q, ďalši príbeh...lepší

Vždy sa obávam, že ďalšia kniha bude slabšia ako tá predchádzajúca.

Pri "Zabijáci" som si tým bol viacmenej istý. Ale mám pocit, že už ďalšie knihy už boli len výrazne lepšie ako tie predchádzajúce.

Zo všetkých Adler Olsenových knih by som túto radil medzi top. Aj ked po správnosti si myslím, že všetky ma maximálne zaujali svojim príbehom a zápletkou.

Marco -výborný motív, ktorý začal v minulosti, záplatka z dnešnej doby a samozrejme aj zamotaný záver. Skvelé počúvanie vďaka Igorovi Barešovi.

Určite odporúčam, ja dávam 5 hviezdičiek, už teraz sa teším čo bude dalej.

Cela číslo 17 review

27.04.2017 Verified purchase

Príbeh otočený na hlavu

Neskutočné. Tak priznám sa, ale toto som nečakal.

Celé rozpravánie je otočené naopak a vôbec som teda nečakal taký záver.

Rozprávač Geišberg - to bola jednička s hviezdičkou, fakt výborné.

Príbeh ,zápletka, vtipné scény, fakt som sa bavil od začiatku až do konca. Už dlho sa mi nestalo, že by som stihol vypočuť knihu tak rýchlo.

Ak by sa dalo, tak kludne táto kniha znesie hodnotenie aj 6 hviezdičiek.

Najlepšia kniha od Dominika Dána zatial spracovaná ako audiokniha.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Kritik review

13.04.2017 Verified purchase

Enzo vo vinici

Tešil som sa na túto knihu.

Už minule ma oslovil Enzo ako vyšetrovateľ, ale asi hlavne David Matásek ako interpret.

Už na úvod poviem rovno, je to podľa mňa slabší príbeh, ale stále je to velmi príjemné počúvanie, hlavne ako som spomínal, keď to číta Matásek.

Akta Enzo - vyborná krimi zapletka, tradičné francúzsko, vinári. A samozrejme mrtvoly.

Matásek - zase nesklamal a výborne načítal.

Určite odporúčam aj tento diel.

P.S. review

13.04.2017 Verified purchase

Vtipná Aňa

Hlavá vec, ktorá ma zaujala, skôr než som začal počúvať bolo, že samotná autorka si sama knihu aj nahovorila.

Bolo to pre mňa veľmi prijemné počúvanie a hlavne je to moja oblúbená herečka.

Kniha samotná je zaujimavá, príjemné a milé príbehy zo života. Niekedy viac vtipné, niekedy viac na zamyslenie.

Určite knihu odporúčam ako prijemnú oddychovú knihu pre všetky pohlavia, nie je myslená len pre ženy.

Dítě číslo 44 review

04.01.2017 Verified purchase

Nečakané a prevapivé

Rusko, zima a mrtve deti.

Tažko čakať niečo malo dramatické.

Mal som trochu divný pocit z knihy, kde je tak veľa interpretov. Ešte som asi nepočúval knihu, kde bolo tak veľa interpretov.Na moje prekvapenie, asi aj kvôli tomu táto kniha ma taký spád. Nechcel som veriť, že ma len niečo cez 2 hodiny. Skvelá realizácia knihy. Gratulujem vydavateľstvu!

Samotný príbeh, už som o ňom niečo tušil, ale záver ma dostal, nečakal som ho. Mám a uprednostňujem viac komplexný príbeh postáv, kde sa o nich aj niečo dozviem prečo, načo....proste viac košatý príbeh, ale tu asi o to až toľko nešlo.

Dobrá kniha, som rád že som si ju vypočul.

Smrť na druhom brehu review

18.12.2016 Verified purchase

a zase sa pribudli mrtvola

Ja viem, možno je to až trápne, ale inak mi to nejde, len pochvaliť všetkých, ktorí pomáhali na tejto knihe.

Teraz nemýslím len autora a kolektív ľudí, čo mu pomáhali pri písaní, ale aj vydavateľstvo s pánom Geišbergom na čele.

K príbehu nebudem veľmi písať, zápletka je výborne namixovaná a verím, že každého poslucháča poteší. Keď sa dva príbehy spoja do jedného a hneď máte z toho strhujúci záver, čo môže byť lepšie pre správnu kriminálku.

Pán Geišberg je naozaj PÁN HEREC, jeho interpretácia mi veľmi vyhovuje.

Jednoznačne knihu hodnotím na 5 hviezdičiek, to inak ani nejde. Zatiaľ sú asi dve knihy od Dominka Dána pre mňa top, a táto učite k nim patrí.

Priíjemné počúvanie, mňa to teda rozhodne velmi bavilo.

Mucholapka review

05.12.2016 Verified purchase

Pokračovanie príbehu Mucha

Mucholapka trafila Muchu.

Užasné pokračovanie.

Je to tu zase, tešil som sa na pokračovanie tohto príbehu. Mucha bol veľmi zajimavý príbeh a až teraz som sa dozvedel koniec.

Podľa mňa, Geišberg už bude do konca svojej kariéry prepojený na Dominika Dána. Aj vo filme Červený kapitán si zahral.

Jeho interpretácia je vynikajúca. No comment.

Samotný príbeh, zaujimavý, je tam prepletený príbeh aj z iného vyšestrovania, ktorý bude vyriešený niekedy na budúce predpokladám.

Veľmi rád by som sa niekedy chcel dozvedieť ako veľmi je táto kniha fikcia a koľko je na nej pravdy?

Určite si túto knihu vypočujte, je veľmi dobrá a veľa napovie o práci polície v minulosti. Dnes už je určite iná doba, vyšetrovatelia fungujú asi už inak, ale verím, že boli aj šikovný policajti, vďaka ktorím tu behá menej vrahov. A hlavne po Havlovej amnestii ich tu behalo určite veľmi vela.

Dívka ve vlaku review

26.10.2016 Verified purchase

Pojdem určite aj do kina

Začnem interpretáciou - keby som hodnotil ako v škole, tak jednoznačne jednička s hviezdičkou. Práca troch herečiek bola užasná, jednoznečne to urobilo knihu oveľa atriktívnejšou a lahšie sa mi identifikovali postavy, ONEHOTBOOK si zaslúži pochvalu na túto knihu. Dokonca aj hudobné vložky boli nenútené a hlavne správne dlhé.

Samotný príbeh bol na začiatku taký vláčny, nevedel som sa veľmi vžiť do života alkoholičky. Ale potom dej naberá spád a prelínanie dejov robí z príbehu dramatickú kriminálku. Trošku mi to pripomína knihu "Gone - Zmizelá" od Gillian Flynn, možno skôr spracovaní ako samotnou zápletkou.

Fakt vyborná kniha a teším sa na filmové spracovanie.

Vrelo odporúčam každému fanúšíkovi dobrej knimi.

OPEN: Andre Agassi review

07.10.2016 Verified purchase

Very open

Napišem to veľmi skrátka.

Ta interpretácia je strašná, velmi mi vadil ten hlas, zlá vyslovnosť a veľa krát do toho išla veľmi hlučná hudba.

Inak kniha je OK, samotný príbeh je v poriadku, zaujimave, ale celé mi to pokazil ten prednes, podanie a este tie snahy o ruchy v knihe. Napriklad hudba v pozadi, zvonenie telefónu, ruch z reštauracie....

Nežná fatamorgána review

17.08.2016 Verified purchase

Pripomenutie si novembra 1989

Začnem skoro od konca. Geišberg je skvelý a asi pre mňa v budúcnosti nemože už nikto načítať Dána tak, ako to dokázal on.

OK, späť ku knihe. Príbeh zaujimavý, trošku zbytočne rozťahaný, ale zápletka ako sa na Dána patrí.

Potešilo ma to pripomenutie obdobia novembra 89, čo všetko sa mohlo odohrať inak a nestalo sa tak.

Určite by som knihu odporučil každému, kto má rád Dána, ale aj ako dobré krimy. Ako som už spomínal, nie je to také dramatické ako serverská krimi, ale príbeh je velmi autentický.

Složka 64 review

08.07.2016 Verified purchase

Zase o kus lepší

Tak veľmi som sa tešil na túto knihu...veľmi!

Mal som veľké očakávania. Veď predchádzajúca bola pre mňa jedna z najlepších, čo som minulý rok počúval. Tak skvelé krimi, ako dokáže písať Jussi som snáď ešte nepočúval. Fakt si to užívám, každý príbeh zatiaľ.

Takže späť k tomuto príbehu.

Už dlho sa mi nestalo, teda asi zatial nikdy, že by sam mal problém na konci príbehu povedať vlastne o skoro hlavnej postave príbehu, či bola zlá alebo dobrá a vlastne chápem, prečo sa chcela pomstiť.

Výborná zápletka, drsná minulosť. Príbeh postáv z minulosti sa zase krásne preplieta sučastnosťou. Viacmenej už v polovici knihy viete, kto je v príbehu ten zlý, ale naozaj až do konca čakáte na rozmotanie príbehu. Samozrejme máte strach o niektoré postavy ale na druhej strane si začnete uvedomovať, že sa naozaj toto mohlo diať v minulosti. A desivejšie je, že toto všetko sa kľudne môže diať aj dnes!

Jednoznačne kniha je pohľadom do desivej minulosti Dánska, dúfam, že už len minulosti.

Igor Bareš- určite jednotka s hviezičkou, je to výborne. Má výborný hlas a intonáciu, dynamiku. Úžasný zážitok.

Zhrnuté, počiarknuté, zase kniha, ktorá pohltí každého fanúšika dobrého krimi a nepustí vás až do konca. Garantovaný zážitok.

Hunger Games (komplet) review

11.06.2016

Hladové hry, skoro nekonečný príbeh

Rozhodol som sa vypočuť si cele Hladové hry.

Poviem rovno, bola to fuška.

35 hodín...dlhý príbeh, ale to by ani tak nevadilo, až nato, že príbeh pomali strácal dych a začínal nudiť.

Ale začnem poporiadku.

Prvá kniha.

Výborný úvod, každý poslucháč sa podľa mna velmi rýchlo započúva do príbehu a nechá sa strhnúť. Veľa dramatických momentov a snaha prežiť! Aj keď v tomto prípade som videl filmovú verziu knihy skorej, vôbec ma to neodradilo, skôr som si to praveže ešte viac vychutnal.Fakt som si to užíval.

Druhá kniha.

Už na začiatku knihe chýba ten náboj s prvého dielu. Síce sa príbeh zase dostáva do obratok, ale už to nie je prvá kniha. A koniec druhého dielu celú knihu úplne pochová, začína to byť už len nuda.

Tretia kniha

Tretia kniha pokračuje v nudnom a ťarbavom tempe, stále som hádal, kto je vlastne zlý a kto dobrý. Potom nastáva trochu obrodenie, keď hlavná hrdinka hnaná pomstou ide za svojim cielom, takpovediac aj cez mrtvoly. Kniha vlastne skončí ešte pred koncom, kde koniec už je len celkom dlhý epilóg.

A celkový dojem? No trošku rozpačitý, alebo by som povedal taký šedý, šedivý. Prvá kniha je dobrá, možno by to stačilo, ale každý predsa chce vedieť ako to skončí. Možno niekedy menej je viac by platilo aj v tomto prípade.

A interpretacia, Teraza Bebarova podala podľa mňa výborný výkon a v jej podaní dielo dostalo velmi dobrú dynamiku. Jej hlas bol velmi dobrý a vedela ho naležite využiť.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Ostré předměty review

11.05.2016 Verified purchase

Velké očakávania od Gillian Flynn

Veľmi som sa tešil na túto knihu.

Prvá knižka bola pre mňa velké a prijemné prekvapenie. Skvelý príbeh, takže očakávanie pri tejto knihe boli tiež vysoké.

Hneď na úvod prezradím, že kniha ani tentokrát nesklamala!

Príbeh ma výborný spád, nečakane zvraty. Hlavná postava je novinárka, ktorá sa stane súčasťou vyšetrovania drsných vrážd malých dievčat.

Interpretácia Lenky Krobotovej je vyborná, jej hlas mi veľmi prijemne sedel k samotnej novinárke, jednoducho som veril tomu, že by to mohla byť ona.

Toto určite nie je ten typ príbehu,krimi, ktoré poznáme so serverkých krimi príbehov, skôr je to taká analýza ľudského správania a čo všetke sme schopný urobiť.

Vrelo odporúčam každému, kto ma rád krimi, ale omrzeli ho už severské.

Jednou nohou v hrobe review

27.04.2016 Verified purchase

Jednou nohou skoro na jeden dych.

Veľmi potešilo, keď som zbadal, že vyšla daľšia nová kniha od Dominika Dána v podaní Mariána Geišberga.

Prejde rovno ku knihe. Príbeh z nedávnej minulosti, výborná zápletka. Fakt ten príbeh je tak parádne zamotaný, čast príbehu sledujeme vyšetrovanie, potom sa zase dozvieme niečo o samotných kriminálnikoch. Zápletka na jedničku.

A pán Geišberg? Tak k tomu som už písal viackrát, ale už si neviem ani nikoho iného predstaviť, kto by sa toho dokázal lepšie zhostiť. Proste skvelé.

Takže zhrnutie, vyborná kniha vo vynikajúcom podaní. Vrelo odporúčam každému, kto má rád dobré krimi.

Sluneční bouře review

19.04.2016

Bouře nudy

Nechal som sa nalákať na zaujimavý názov knihy a autorku. Tak som zainvestoval do kúpy tejto audioknihy. Už teraz viem, že to bola zlá investícia. Ale aby som išiel pekne poporiadku.

Na úvod knihy mame vraždu, síce trošku drsnejšiu, ale časom sa dozvedáme, že sa to vlastne dalo čakať. Ale tým celý príbeh aj skončil, žiadne vážnejšie prekvapenia. Na konci je samozrejme dôležitá dramatická scéna, ale naozaj je príbeh bez nápadu. Sú tam viaceré nudné pasáže, kde som si prial, aby už knižka skončila.

Veľa pre mňa na knihe zachránila interpretácia Jani Strykové, jej hlas sa mi hodil do knihy a snažila sa svojou interpretáciou príbeh oživiť.

No dúfam, že môja ďalšia kniha bude lepšia voľba. Táto kniha u mne prepadla skoro na celej čiare.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Vzkaz v láhvi review

04.04.2016 Verified purchase

Ďalšia Olsenova kniha a ešte lepšia!

Po predchádzajúcej knihe "Zabijáci" som bol trošku skeptický, kniha nebola až tak dramatická ako "Žena v kleci".

Ale po prvých minútach počúvania som sa do toho pustil na plno. Fakt pecka. Výnikajúcom pripravený príbeh plný nečakaných momentov, fakt sila. Zase kniha, ktorá ma úplne pohltila. A myslím si, že ktokoľvek sa do toho pustí, neoľutuje. Príbeh je krásne zamotaný, plný nečakaných zvratov a momentov, ktoré čitateľ-poslucháč ani nečaka podľa mňa.

Igor Bareš je jedne z mojích naj interpretov audio kníh, takže interpretácia je za 5 hviezd.

Teším sa na daľší príbeh oddelenia Q :)

Psi z Rigy review

11.03.2016

Wallander na druhú

V poslednej dobe počúvam veľa krimi príbehov, ale toto bol asi najslabší, čo som v poslednej dobe počul.

Ale pekne postupne. Interpretacia by som povedal,že taký lepší priemer. Pán Vorálek sa dokáže pohrať so svojim hlasom, oproti predchadzajúcej knihe je to podľa mňa o poznanie lepšie.

Ale môže sa snažiť koľko chce, keď samotný príbeh neponúka veľa priestoru. Celý príbeh je veľmi vláčný, pomalý a už vôbec nie akčný. No keď som dopočúval knihu, bol som rád, že to mám za sebou.

Krv nie je voda review

23.02.2016 Verified purchase

Drsna smrt zeny a dietata

Jednoducho vynikajuci pribeh.

Vyborne zaplateny pribeh, ktory sa pomali rozmotava, pomozu aj nahody! Zase skvele pocuvanie, a aj vdaka prednesu pana Geisberga. Proste uz ineho Dominika Dana ani nechcem!!!

Samozrejme sa mi aj ratalo, ze vysla audiokniha v tom istom case ako normalna kniha. Skvely tah!

Velmi som sa tesil na tuto knihu, nesklamala. Pribeh vas nepusti, chcel som tu knihu pocuvat stale a nevedel som ju vypnut :)

Mucha review

05.02.2016

Mucha alebo zmeny co sa stalo po revolucii, skore nestalo

Dalsi Dominik Dan v podani Geisberga.

Nemohol som si nechat uniknut, pustil som sa do pocuvania.

Pribeh vyzeral velmi jednoznacne, vyzeralo to, ze to bude bez prekvapeni.

Mylil som sa, pribeh sa krasne zamotava, zamotava. Skvele, napinave az do konca. Urcite skvely krimi pripad z po novembrovej Bratislavy. A hlavne autenticky!

Pan Geisberg, zase na jednicku s hviezdickou. Skvele im to ladi spolu :) Dominik Dan+Marian Geisberg

Kazdemu odporucam...prijemne straveny cas.

Vrazi bez tváře review

19.01.2016 Verified purchase

Utecenci...ake aktualne!

Pribeh je o cudzincoch.

Odohrava sa v roku 1990, ale je az neuveritelne aktualny.

Pribeh nejako velmi neprekvapi, cele je to take velmi priehladne, cele vysetrovanie sa posunie v pred vdaka jednemu cloveku, viacmenej nahode. Prislo mi take slabe ale verim, ze aj to sa moze stat. Takze krimi pribeh nie je az taky vyrazny, zaujimavy...

Interpretacia je velmi dobre, bol som spokojny, Vyoralek to zvladol skoro na jednicku :)

One Hot book podla mna ma celkom nos na vyber interpretov knih.

Urcite skusim este nejaku knihu od Mankella, ale urcite si aj lepsi autory krimi.

Výjimeční lidé review

23.12.2015

Peter May vo Francuzsku

Po uspesnej trilogii tu mame zase dalsie pribehy, tentokrat Enza. Knih existuje viac, dufam, ze OneHotBook budu pokracovat a kludne aj s Davidom Mataskom.

Pribeh vyborny, pekne vymyslena zaplatka, krimi ako ma byt Strhujuci pribeh, ktory na konci paradne graduje.

David Matasek mohol podla mna dat do interpretacie trosku viac, ale jednoznacne to vnimam ako velmi dobru interpretaciu.

Uz teraz sa tesim na dalsie knihy...

Vrelo odporucam na chladne, tmave vecery :)

Syn review

24.11.2015 Verified purchase

Syn alebo Harry Hole?

No jednoznacne tentokrat vyhral SYN.

Uzasny krimi pribeh, celu knihu ma clovek pocit, ze uz tomu zacina chapat ale vzdy sa objavia nove veci. Fakt skvele pocuvanie, nedalo sa to vypnut :)

Mam precitane vsetky diely Harry Hole, ale toto ma fakt dostalo. Podobne na mna posobilo dielo Headhunters.

Kazdy, kto ma rad krimi, by nemal vynechat tuto knihu.

A velmi som bol spokojny s interpretaciou Petra Kubese, vynikajuca interpretacia, dokonca prvy krat hudobne vlozky ma nerusili, skor vyborne zvyraznovali situaciu.

Uzasne dielo, skvela zabava az do konca.

Uzol review

23.11.2015 Verified purchase

Geisberg zachranuje Dana

Ako som uz v nadpise naznacil, tento krat je to naozaj tak a samotny pribeh je velmi nudny, fadny bez napadu. Clovek ma pocit, ze pribeh sa nikam nehybe a hlada hlavny pribeh.

Interpretacia Geisberga je na jednicku s hviezdickou. Fakt, ze vdaka nemu ma aj tento slaby pribeh aspon nejaky naboj a dokaze este zaujat.

Ale aby som nie len zle na Dana, tato kniha velmi pomoze pri pocuvani knihy Basnik, ktora v chronologii nasleduje.

Kvoli tomu by som ju odporucil vypocut si, ak niekto hodla pocuvat Basnika, co je podla mna vynikajuca krimi a moze kedykolvek vyzvat na suboj aj severske krimi :)

Písečný muž Rating

30.10.2015

Steve Jobs review

30.10.2015 Verified purchase

Zo zivota Steva

Hned na uvod, pripravte sa na velmi, velmi dlhy pribeh. Velmi inspirujuci.

Samotna kniha je velmi vynikajuco spracovana, zivotopis je velmi podrobny a naozaj sa snazi by viac neutralny a zobrazovat aj zle a aj dobre rozhodnutia Steva.

Interpretacia je vynikajuca a urcite si rad vypocujem dalsie knihy nahovorene Martinom Stranskym.

Kniha sa venuje zivotu Steva od malicka a az skoro po smrt. Myslim si, ze kazdy fanusik Apple by si ju mal vypocut, precitat. A aj vsetci ostatny, kedze Steve bol urcite clovek, ktory velmi zmenil svet IT.

Stalker review

30.10.2015 Verified purchase

Kepler na jednicku

Dalsi pribeh od Larsa Keplera, velmi som sa tesil, kedy uz bude dostupny ako audiokniha. Mam vsetky Keplerove pribehy ako audioknihy a podla mna interpretacia pana Rimskeho je na jednicku s hviezdickou. Velmi sa mi paci ako vie pribeh prezivat a naozaj mam pocit, ako by som to prezival. Fakt vyborna interpretacia.

Samotny pribeh je dramaticky, velmi dobre zapleteny a fakt netusite kto je vrah. A aj ked to uz viete, tak tomu dlho nemozete uverit a pribeh pritom ide stale dalej a nabera na dramaticnosti. Stale si vsak myslim, ze Pisecny muz je asi aj tak o jedne malinky bodik lepsi.

Inak jednoznacne moja najoblubenejsia, alebo teda jedna z naj kombinacii je Lars Kepler a Pavel Rimmsky :)

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Jedz a behaj review

06.10.2015 Verified purchase

Behanie s radostou

Hladal som knihu, ktora by mohla byt motivacna a pritom ma nieco naucila. A myslim si, ze toto je presne ona!

Vyborny pribeh zo zivota ultramaratonca, ktory je naozaj motivacny a velmi lahko sa vam moze stat, ze hned dostanete chyt si obut tenisky a ist von, ci uz prebehnut sa alebo len tak prejst. Jurek svoj pribeh opisuje z lahkostou, niekedy som mal pocit, ze utekat ultramaraton je brnkacka :)

Kniha je vyborne nahovorena, ma to dej.

Jednoznacne odporucam pre vsetkych sportovych a aj nesportovych nadsencov.

Pán ohně review

18.09.2015

Cinske krimi

Po velmi prijemnej a dobre trilogii odohravajucej sa v Skotsku tu je krimi pribeh z Ciny. Samotna zapletka je v celku dobra, ale autor sa zaobera velmi milostnym pribehom hlavnych hrdinov. Podla mna velmi slaba kniha, velmi priehladny pribeh a zapletka, citatel/posluchac dokaze uz dopredu vytusit co bude nasledovat.

Interpretacia je dobra, nie je az taka zaujimava ako pri Trilogii ale myslim ze kombinacia herca a herecky pridava pribehu aspon akutaku dynamiku.

Šachové figurky review

20.08.2015 Verified purchase

Finale

Posledny diel trilogie nie je sice az tak strhujuci ako prvy diel, ale velmi krasne uzatvara cely pribeh...samozrejme by sa dalo este pisat o drsnej prirode v Skotsku, ale myslim, ze pribeh sa pekne uzavrel.

Velka pochvala pre pana Dvoraka, jeho interpretacia je jedinecna a aj vdaka tomu som nevedel prestat pocuvat :)

Jednoznacne odporucam vypocut si vsetky diely, uz teraz je to moja velmi oblubena trilogia.

Zabijáci review

10.06.2015 Verified purchase

Adler-Olsen po druhy krat

Velmi som sa tesil na tuto knihu, po "Zene v kleci" som cakal dalsi strhnujuci pribeh nacitany p. Baresom.

Igor Bares nesklamal, vynikajuce! To si myslim, ze je kazdemu jasne po vypociti knihy.

Co sa tyka toho strhnujuceho pribehu...no tak to uz je ine.

Pribeh je velmi priehladny, skoro vsetky karty su uz na zaciatku rozdane a kazdy vie ako hra skonci. Skoda, ze ten pribeh nebol dramatickejsi. Samotna pointa, alebo teda zapletka je fajn, ale asi som cakal od toho trosku viac.

Predpokladam, ze film bude uspesny.

Popol všetkých zarovná review

08.05.2015 Verified purchase

Domink Dan po prve a na jednotku

Toto bola moja prva kniha od Dominika Dana a som uneseny - pozitivne.

Audiokniha ma strhujuci pribeh, dokonca dva a este ked niekto pozna nieco so Slovenskej cerstvej historie, urcite najde paralelu z prvym pribehom. A samozrejme je tam celkom vela mrvych ako v spravnej kriminalke :)

A pan Geisberg...tak davam klobuk dolu, asi najlepsie nahovorena kniha. Vyborne nacitane, dramaticke dokonale. Urcite ho budem vyhladavat ako herca aj v dalsich knihach. Ked si udrzi takuto kvalitu, tak budem velmi spokojny.

Tesim sa na dalsie knihy od dvojice Dominik Dan-Marian Geisberg

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Paganiniho smlouva review

27.04.2015 Verified purchase

Kepler a Paganini

Skusim to zhnut rychlo, vynikajuco nahovorena audiokniha a asi najslabsi pribeh od Larsa Keplera! Nehovorim, ze je slaba, zla, ale medzi ostatnymi pribehmi od Keplera ju povazujem za najslabsiu. Aj tak stoji za vypocutie, nie je vela autorov, ktori dokazu napisat tak dramaticky a dynamicky pribeh. A pan Rimsky zase a opat nesklamal.