User Martin's Reviews

Atomové návyky review

23.02.2021 Verified purchase

Priemerná kniha z oblasti osobnostného rozvoja

Hodnotenie podobných kníh závisí od toho, koľko podobnej literatúry už má čitateľ/ poslucháč za sebou.

S počúvaním knihy som nemal výraznejší problém, plynula celkom prirodzene. Určite si ju vypočujem znova a to najmä kvôli tomu, aby som si myšlienky z nej upratal do ucelenejšej podoby. Celkovo mám pocit, že kniha neprináša žiadne prevratné postupy či objavy. Autor to niekoľkokrát aj skromne poznamená a je to pravda.

Ak je to pre Vás jedna z prvých kníh osobnostného rozvoja a hľadáte inšpiráciu v tom ako zlepšiť svoje návyky, je to dobrá voľba. Na druhej strane, ak ste v tejto oblasti ostrieľaný čitateľ / poslucháč a podobných kníh máte za sebou viacero, nemyslím si že by bola niečím špecifickým prelomová a vyčnievala by z radu.

Productivity Time management Practical Life Happinness

Proč spíme review

03.01.2021 Verified purchase

Poučná kniha, ktorá určite zmení celkový pohľad na spánok

Kniha je plná vedeckých faktov a výsledkov štúdií, preto bola pre mňa zaujímavá. Okrem vysvetlenia toho, čo doposiaľ vieme o spánku a procesoch prebiehajúcich počas neho v mozgu, sa kniha z veľkej časti venuje dopadom na zdravie v prípade, že ľudia spia nedostatočne, resp. majú zlé spánkové návyky. Miestami to pôsobí veľmi znepokojujúco. Kniha ma určite prinútila zamyslieť sa nad svojimi spánkovými návykmi a tiež k tomu, aby som sa danej téme začal venovať ešte viac.

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le review

18.12.2020 Verified purchase

Príjemná kniha na počúvanie

Z oblasti osobného rozvoja, ide o zaujímavú a príjemnú knihu na vypočutie. Z hľadiska získaných informácií by som ju nepreceňoval, neprináša žiadne prevratné myšlienky. Každopádne sa počúva dobre, autorove myšlienky sú podané zrozumiteľne a často aj zábavne. Ak je vašim cieľom robiť zo seba stále lepšiu verziu seba, kniha obsahuje zaujímavé témy na rozmýšľanie nad sebou, svojimi hodnotami a o tom kým ste a chcete byť. Napriek tomu, že názov knihy môže budiť dojem, že by mohlo ísť o príručku k tomu ako sa stať viac arogantným, pravdou je presný opak.

Konec stárnutí review

17.12.2020 Verified purchase

Zaujímavá kniha nie len o starnutí

Kniha obsahuje množstvo zaujímavých vedeckých štúdií a poznatkov o genetike a starnutí organizmov. Okrem toho poskytuje aj iné pohľady autora na danú problematiku a v žiadnej svojej časti na mňa nepôsobila nudne. Informácie sú postavené na vedeckých štúdiách a všetky informácie sú podložené konkrétnymi výskumami, s reálnymi menami vedcov a univerzít, čo sa v dnešnej dobe plnej internetových mudrlantov cení. Poučné počúvanie aj námet na zamyslenie.