User Stepaan's Reviews

Vraždy jako z pohádky review

18.01.2021

Český Midsomer

Starší, zkušený detektiv řeší se svým mladým pomocníkem případ vraždy na venkově v příběhu okořeněném špetkou tajemna a humoru. Popis, který se skvěle hodí na výbornou TV sérii Vraždy v Midsomeru zároveň skvěle vystihuje i tuhle rozhlasovou dramatizaci. Podobností je víc, ale nebudu zde vyzrazovat zbytečně moc. Vraždy jako z pohádky snesou s britským originálem srovnání. Nejsou trapným pokusem o plagiát (popravdě asi ani neměly být). Místo toho zaběhlé schéma krásně přizpůsobily reáliím české vesnice. Herecké podání je výborné, vtipy občas "trochu moc na sílu", ale vlastně pořád baví (Praisův výslech pohádkáře je vážně skvost), hudební a hlavně ruchový doprovod skvěle a vtipně podtrhuje dění (například ruchy hospody nebo dvorku u chalupy). Při poslechu jsem se nečekaně hodně bavil. Určitě doporučuji.

A group of detectives Humor

Stráže! Stráže! review

09.12.2020 Verified purchase

Paráda! Paráda!

To, co Jan Zadražil dokázal s Pratchettovou (a Kantůrkovou) knihou, je jedním slovem paráda. Nebo dvěma slovy paráda, paráda! Na dialogy Tračníka s Nóblhóchem jsem se vyloženě těšil a super byly i scény ze schůzí Tajného spolku. Ale samozřejmě i zbytek knihy stál za to. Rozhodně se těším na další díly Noční hlídky a na Zadražila se zaměřím i mimo Zeměplochu.

Urban Epic Parody Single POV Humor

Mycelium I: Jantarové oči review

09.03.2019 Verified purchase

Nic moc

Musím přiznat, že mě zdejší kladné recenze překvapily. Ani po několika pokusech a několika hodinách jsem se do audio knihy nemohl stále zaposlouchat. Na vině jsou patrně nulový dej, popisy reálií, občas neobratný sloh a chvílemi i diskutabilní přednes. Pokud mě paměť neklame, je to vůbec první audio kniha, kterou nedoposlouchám. Je mi líto.

Jméno růže review

19.01.2019

Bezchybné

Všechno důležité bylo už v předešlých recenzích napsané. Rozhodně jedna z nejlepších dramatizací, které u nás vznikly. Takže důvod, proč sem vlastně píšu je, že chci takhle na dálku poděkovat všem tvůrcům a vám ostatním jen zopakovat, abyste se nerozmýšleli a Jméno růže si okamžitě koupili. Nebudete litovat ani vteřinu. Herecké výkony, hudba, zvuky – vše je na nejvyšší úrovni a okamžitě vás vtáhnou do děje plného tajemství, intrik a dokonce i akce a filosofie.