User Alena's Reviews

Vzkaz v láhvi Rating

04.03.2021 Verified purchase

Marco Rating

04.03.2021 Verified purchase

Tulák po hvězdách Rating

23.02.2021 Verified purchase

Složka 64 Rating

21.02.2021 Verified purchase

Tiché roky review

04.02.2021 Verified purchase

Proč skrývat svůj životní příběh i před těmi nejbližšími?

Dva životní příběhy popisované a prožívané z pohledu jejich aktérů. Jsou vhodně namluvené dvěma různými interprety. Je obsáhnut časový úsek od meziválečného období až do současnosti (90. léta), ale přijde mi, že méně do hloubky. Proč to tak vnímali a jak lidé v jejich životě, nevím. Spíš popisné než do hloubky. Tajemství je nenápadné, je odhalováno nenápadně, až skrytě.

Hrdina plane komunistickým nadšením v 50., 60., 70., 80. i 90. letech, to mi přijde takové prvoplánové. Skutečně byli (a jsou) takoví lidé?

Temný les review

04.02.2021 Verified purchase

Inspirující. Takhle si představuju správnou sci-fi!

Kniha obsahuje více dílčích příběhů, které jsou detailněji rozpracované, tedy věrohodné, zajímavé až napínavé.

Myšlenka temného lesa inspirující. To, co od takové sci-fi čekám!

Takes place in Space

Vzpomínka na Zemi review

04.02.2021 Verified purchase

Mikropříběhy napínavé, popis událostí bohužel schematické, chvílemi až těžko uvěřit.

Příběhy jednotlivých hrdinů jsou relativně zajímavé, postav je méně, člověk neztrácí přehled. Mikropříběhy napínavé, ale popis událostí je schematický, povrchní, chvílemi až těžko uvěřit. Po 2. dílu, který byl velmi napínavý, je to pro mě poněkud zklamání. Místy tedy nudné, ale vhodné k poslechu při vykonávání domácích prací.

Interpret svým hlasem podporuje srozumitelnost, super.

Celkově je příběh ale zajímavý - kam nás zavede autorova fantazie.

Takes place in Space

Maigret na dovolené review

04.02.2021 Verified purchase

Pěkně vykreslená atmosféra v detektivce ze starých dobrých časů

Pěkně vykreslená atmosféra přímořského turistického městečka. Už je to delší dobu, co jsem knihu poslouchala, ale ty obrazy stále vidím v hlavě. Vraždy ještě ty dobré, hrůzné jen tím násilím, ale ne zvráceností, jak to bývá u severských detektivek. Vhodné pro chvíle vaření, úklidu i nemoci.

Classic Male detective

Zabijáci Rating

23.01.2021 Verified purchase

Sekáč review

14.01.2021 Verified purchase

Smrť jako jeden z nás?

Hlavní hrdina Smrť přichází mezi nás jako jeden z nás (skoro). Sledujeme několik hrdinů, jejichž příběhy se prolínají v neobvyklé zápletce o životě města, součástí je i milostná linka. Zábavná kniha, vhodná pro chvíle nemoci. Obsahuje vynikající pasáže!

Urban Epic Paralel reality Contains romance

Zlo review

14.01.2021 Verified purchase

Charakteristiky pachatelů ze slovenského prostředí

Autor popisuje případy ze své praxe na Slovensku. Jedná se o relativně podrobné charakteristiky, ale žádné hluboké psychologické sondy. Bez znechucujících detailů. Zajímavý vhled do pachatelů.

Hastrman review

14.01.2021 Verified purchase

Dva příběhy v jedné knize, mýtická postava hastrmana, láska, politika, násilí, nečekaný závěr!

Knihu jsem poslouchala po shlédnutí filmu Hastrman, který mě nadchnul. Kniha se skládá ze dvou částí. Příběh odehrávající se v minulosti je sevřený a věrohodný, atraktivně jsou popisovány tehdejší zvyklosti. Příběh v současnosti vnímám jako zajímavé splnění fantazií, co by možná člověk toužil udělat tváří tvář bezpráví. Zakončeno nečekaným závěrem! Hlas interpreta mi velmi pasoval k postavě hastrmana, ráda jsem ho poslouchala. #historie #venkovské zvyky

Stráže! Stráže! review

14.01.2021 Verified purchase

Napínavá, zábavná knížka, pěkný přednes

Pěkné vykreslení postav, umocněné i rozlišením jednotlivých postav hlasem, takže jsem neměla problém orientovat se v postavách a zákrutech příběhu. Dialogy jsou přirozené, děj rychle ubíhá. Líbil se mi také překlad do češtiny.

Kniha je to zábavná a napínavá, výborná v době nemoci na lůžku.

Paralel reality Multiple POVs

Píseň krve Rating

14.01.2021 Verified purchase

Atlas Mraků Rating

03.10.2020 Verified purchase

Purpurové řeky Rating

03.10.2020 Verified purchase

Tichý zabiják Rating

03.10.2020 Verified purchase

Goldstein Rating

03.10.2020 Verified purchase

Mokrá ryba review

12.06.2020 Verified purchase

Napínavá kriminálka šmrncnutá politikou

Napínavý detektivní příběh, ale co především oceňuju, je zapojení příběhu do tehdejšího politického a společenského dění, které tak nenásilně přibližuje. Hlavní hrdina není vždy sympatický a pochopitelný, ale o to zajímavější.

Knihu nelze poslouchat na půl ucha a také mi bylo zatěžko dělat větší přestávky - bylo těžké odpoutat se. Orientaci v příběhu pomáhá přednes Jana Teplého, který využívá pro různé postavy různé hlasy.

Emoční inteligence review

12.06.2020 Verified purchase

Klíčové znalosti, ve škole se je ale nedozvíš

Kniha důkladně probírá všechny aspekty emoční inteligence. Pasáže o fungování na fyzické úrovni jsou méně stravitelné, kapitoly o praktických důsledcích nedostatečně rozvinuté emoční inteligence a co s tím velmi podnětné a přínosné. Kniha rozhodně patří k základní literatuře o emocích.

Přednes p. Hylíka mi vyhovoval, příjemně se poslouchal a neodváděl pozornost od obsahu.

Problém tří těles review

30.05.2020 Verified purchase

Z jiného světa

Na trilogii jsem už několikrát narazila, a když jsem ji objevila jako audio, neváhala jsem. Příběh se odehrává v delším časovém rozmezí a sleduje postupně několik hrdinů - a to především v čínském komunistickém prostředí. To bylo pro mě tou hlavní motivací. Sice lehce depresivní, ale zajímavé. Vědeckým prvkům je věnována velká pozornost a jsou důkladně vysvětleny, nikdo se neztratí.

Kniha se dobře poslouchá při práci v domácnosti apod. Díky pěknému přednesu jsem se neztrácela ani v čínských jménech.

Život s vysokou inteligencí review

10.03.2020 Verified purchase

Přínosný obsah, ale jako audiokniha?

Obsah pro mě byl částečně inspirativní, občas jsem si ale říkala, že to, co říkají, přece platí pro všechny lidi... Interpretace částí textu se seznamy, tabulkami a testy byla pro mě až nestravitelná - je otázka, nakolik je takový typ knihy vhodný pro poslech. Měla jsem pocit, že mluvčí zápasí s cizojazyčnými jmény, celkově se mi interpretace nelíbila (příliš emotivní, intonace a pauzy, které mě spíš mátly než aby mi pomáhaly v orientaci v textu).

Žena v kleci review

21.02.2020 Verified purchase

Napínavý děj

Dvě dějové linie, které se napínavě prolínají až k závěrečnému finále. Dobře namluvené, kniha se mi příjemně poslouchala. Postavy i dějové linie dobře rozeznatelné. Některé výchozí situace se mi zdají při zpětném pohledu málo pravděpodobné. Ovšem celkově pro poslech do auta apod. ideální.

Den pro Šakala Rating

14.02.2020