User Met01's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Nikdy se nepřestala usmívat review

04.04.2021 Verified purchase

Zvláštní

Knihu jsem na základě recenzí zkusila. Od „Čti mi“ jsem čekala spíš amatérský projev, ale interpretace mě příjemně překvapila – hlavně mužský hlas byl velmi profesionální. A co můžu říct k obsahu – kniha je opravdu zvláštní. Nevím, jestli bych si ji sama přečetla. Postava psychiatra pro mě byla zajímavější, úseky Alexandry se mi neposlouchaly snadno, také vzhledem k popisu zločinů. No a závěr je opravdu nečekaný.

Milé dítě review

20.03.2021 Verified purchase

Velké překvapení a doporučuji

Před časem jsem četla knihu s hodně podobným námětem, ale tato ji předčila. Jak se dalo čekat, není to oddechový poslech, byla jsem celou dobu hodně napnutá a zvědavá, jak to celé dopadne. Nedokázala jsem vůbec odhadovat, kterým směrem se příběh bude ubírat, autorka si s námi docela hraje …. Bohužel někde v půlce hlasitá hudba přehlušila četbu, vůbec nebylo nějakou chvíli rozumět a to mi trochu pokazilo celkový dojem.

Zápisník alkoholičky review

19.03.2021 Verified purchase

Autorka o sobě

Odvážná a upřímná zpověď mladé ženy může být inspirací pro lidi s podobným problémem a pomoci jim zvládnout úspěšně boj se závislostí na alkoholu. Vážím si každého, kdo dokáže sobě a dokonce i veřejně přiznat takový problém a opravdu ho řešit. Chce to hodně vnitřní síly. Paní Duffková dokázala napsat čtivou knihu (blog). Perfektně přečteno.

Dopisy, které nikdo nečetl review

19.03.2021 Verified purchase

Krásný příběh, krásný poslech

Nemusím knihy s válečnou tématikou, ani přeslazenou romantiku, ale tady jsem se nemusela bát, navíc se polovina knihy odehrává v současnosti. Celý poslech byl krásným zážitkem. K interpretaci nemám jedinou výtku – prostě nádhera.

Pasažier 23 review

08.01.2021 Verified purchase

Možná o stupeň lepší než Terapia

Námět vychází ze skutečných zpráv o mizení lidí na luxusních výletních lodích. Už Terapia se mi dost líbila, ale tato kniha ještě o něco víc. Není nouze o napětí a nechybí nečekané rozuzlení. Rozhodně brzy zkusím další audioknihu S. Fitzeka.

Nenech to být review

08.01.2021 Verified purchase

Příběh na Cobena slabší

Poprvé jsem z knihy H. Cobena tak nějak rozpačitá, příběh na mě působí spíš uměle. Nudnější začátek a potom časté odskoky, kdy hlavní postava vede vnitřní rozhovory se zemřelým Leem (to mi připadalo spíš rušivé a odvádělo to mou pozornost). Později se rozjížděl zajímavější příběh a hodně tomu napomohl Gustav Hašek, kterého si tímto zařazuji do svého pomyslného žebříčku nejoblíbenějších interpretů.

Cizinec review

21.11.2020 Verified purchase

Dost originální

Zatím je pro mě Harlan Coben sázka na jistotu, má čtivé knihy. U Cizince oceňuji originální námět a také napětí (i když ne takové, že bych ani nedýchala). Co mi zpočátku dělalo určité problémy je množství postav, nějakou dobu trvá, než se v nich zorientujete. Na interpretaci Jiřího Ployhara jsem si chvilku zvykala, ale jsem spokojená, když promlouval hlasy některých padouchů, šel mi až mráz po zádech. Trochu mě rušily vedlejší přidané zvuky – výstřely, zvonění apod.

Terapia review

30.10.2020 Verified purchase

Předčila očekávání

Po knihách od Sebastiana Fitzeka jsem se už nějakou dobu marně dívala v knihovně, měla jsem tedy radost, že se objevily v audiopodobě. Na slovenštinu jsem se rychle naladila, stejně jako u knih Dominika Dána. Audioknihu jsem vyposlechla jedním dechem, je plná záhad a tajemna. Je třeba plná soustředěnost, jinak by mi chyběly návaznosti. Panem Kočišem krásně přečteno. Těším se na poslech další knihy!

Černooká review

23.10.2020 Verified purchase

Nečekaně dobré

Viktorie se potýká s vážnými psychickými problémy a život se jí stále víc komplikuje. Dílo mě překvapilo tím, jak se autorka dokáže vyjadřovat krásným jazykem. Temné hudební předěly výborně doplňují atmosféru. Veroniku Lazorčákovou jsem slyšela poprvé a mohu ji jen pochválit.

Projekt manželka review

23.10.2020 Verified purchase

Sympaťák

Don je v knize pojat velice sympaticky, je to muž s nadprůměrným intelektem, ale má Aspergerův syndrom a tím pádem určité potíže se zvládáním komunikace a sociálních dovedností. Kvůli tomu dochází k úsměvným situacím, není to nějaká velká legrace, ale párkrát jsem se zasmála. Dokonce se dočkáme i romantiky. Volbou interpreta jsem byla potěšena.

Mrtvá v knihovně review

10.10.2020 Verified purchase

Klasická detektivka výborně načtená

Vychutnala jsem si další detektivku se slečnou Marplovou opět s bezvadným „obsazením“ Otakara Brouska a Růženy Merunkové. Pana Brouska mě baví poslouchat, jeho dodání různých hlasů takovému množství postav (a ještě si je všechny pamatovat) je geniální. Většina textu sice stojí na něm, ale paní Merunková je každopádně jeho vhodným a příjemným doplněním. Jen mě mrzelo, že kniha není kompletní, byla trochu zkrácena a není to v informaci o ní uvedeno. I když tím příběh neutrpěl, dávám určitě přednost nezkráceným titulům.

Plachetnice na vinětách review

09.10.2020 Verified purchase

Uvěřitelný příběh

Poslouchala jsem všechny audioknihy od Jiřího Hájíčka a tato je pro mě jednoznačně nejlepší. Příběh ženy napsaný mužem, to určitě není jednoduché a myslím, že se autorovi povedlo vykreslit ženskou hrdinku věrohodně. Vanda Hybnerová četla pěkně (až na anglické výrazy), klidně, je jí dobře rozumět.

Rekonstrukce review

05.10.2020 Verified purchase

Poslouchá se jako detektivka

Rekonstrukce mě dostala hned od začátku. Není to detektivka, ale přesto se jako detektivka tak trochu poslouchá. Mladá žena pátrá po části své minulosti, která je obestřena tajemstvím a chce pochopit důvod činu své matky. Procházíme s ní jejím pátráním po lidech, kteří by jí mohli to, co se stalo vysvětlit. Konec je zvláštní, nečekaný. S interpretkou jsem velice spokojená.

Sedm let v Africe review

02.10.2020 Verified purchase

Neuvěřitelné a silné

Autor zažil neuvěřitelná „dobrodružství“, která mu určitě nemůžeme závidět …. V zemi, o které jsem vlastně nic nevěděla, jak vidím. Kolikrát mu šlo o život - divím se, co vše vydržel a že to nevzdal mnohem dřív. Přiznám se, že první čtvrtina knihy mě pořád nemohla vtáhnout do děje, ale pak už to „jelo“ a nemohla jsem se odpoutat. Interpretaci nemám co vytknout, ostatně Vasila Fridricha mám už naposlouchaného z jiných audioknih a poslouchám ho ráda. Pochválila bych i africkou hudební vložku.

Vrány review

02.10.2020 Verified purchase

Velká spokojenost

Tak tahle knížka se mi moc líbila, asi ještě víc než Chirurg. Příběh je silný a dobře propracovaný, s Bárou jsem upřímně soucítila a matku nechápala. I takovéto vztahy v rodinách bohužel existují. Interpretace obou hereček byla skvělá, i když Veronika Kubařová má přece jen „dospělejší“ hlas na 12-letou dívku, ale na to se dalo rychle zvyknou a vůbec to nevadilo. Určitě ráda uvítám další knihu od autorky.

Saturnin a jeho pán Rating

23.09.2020 Verified purchase

Petr a Lucie Rating

14.09.2020 Verified purchase

Fáma review

31.08.2020 Verified purchase

Výborné!

Nemohu si pomoci – pro mě je to jedna z nejlepších audioknih. Má zajímavý námět, děj nenásilně, pomaleji plyne a přitom jsem se ani chvíli nenudila. Je tu víc ženských postav, takže jsem si někdy pouštěla malý úsek znovu, abych si je zapamatovala, ale to nevadilo. Nakonec nečekané odhalení. Jana Stryková podala vynikající výkon, její přednes jsem si opravdu vychutnala. Nechci zapomenout ani na paní Steinmasslovou, která tu měla menší prostor.

Pravda, nebo lež review

27.08.2020 Verified purchase

Občas mrazivé

Nebyla to kniha, která by mě zaujala hned, začátek se mi zdál trochu nezáživný, ale to se rychle změnilo a pak jsem skoro nedokázala přestat poslouchat. Chvílemi to bylo dokonce mrazivě napínavé. Vyhovovalo mi taky střídání postav vypravěček a jejich odlišení hlasem interpretky – manželka měla hlubší hlas, takže jsem se rychle vždy zorientovala, kdo je kdo. Mám ráda v knihách zvraty a i zde se nějakého dočkáme. Byla to má první kniha od autorky a možná zkusím i něco z jejího původního žánru.

Na volné noze - Speciál 2 review

23.08.2020 Verified purchase

Další příběhy

V tomto audioblogu si můžeme vyslechnout další příběhy podnikatelů v době pandemie, jen už jsme v časové ose o něco dále. Zazní nenásilné tipy, jak to zvládat, každý si může nalézt něco pro sebe. Co se týče interpreta – projev Martina Vlčka se mi líbí snad čím dál víc.

Přiznat vinu review

27.07.2020 Verified purchase

Dobrá česká detektivka

Bylo příjemné poslechnout si zase jednou dobrou detektivku z českého prostředí, které je nám blízké. Dokonce se opírala o některé skutečné případy. Je vidět, že spisovatel má bohaté zkušenosti z vlastní práce u policie. Interpretace byla skvělá. Doufám, že vyjdou i další knihy Martina Goffy v audio podobě.

Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 2 review

19.07.2020 Verified purchase

Doplnění 1. dílu

Přišlo mi to jako opakování 1. dílu, něco ho doplňovalo. Souhlasím s tím, že se dává do potravin zbytečně mnoho cukru či umělých sladidel, i tam kde není vůbec třeba a určitě bych uvítala změnu. Audioblog opět střízlivě načetla Dagmar Křížová.

Jeden z nás review

18.07.2020 Verified purchase

Zase spokojenost

Tohle je zatím moje třetí audiokniha od S. Lapeny a její styl psaní mě baví. Vždy je v knize určité napětí, dobrý příběh, který není překombinovaný, jak se někdy stává. Vše do sebe na konci zapadá. Sice mě předchozí knihy Manželé odvedle a Někdo cizí v domě nadchly o něco více, ale ani tak nejsem vůbec zklamaná. A dvojice Martina Hudečková a Libor Hruška nemohla být zvolena lépe 😊

Život na volné noze 2 review

01.07.2020 Verified purchase

Jednička mě oslovila víc

Určitě zajímavé nápady a rady, ale víc se mi líbila jednička. Tady mě asi nejvíc oslovil oddíl „Kreativní proces“. Martin Vlček čte velice dobře, pomaleji a dokonale srozumitelně.

Na volné noze - Speciál review

01.07.2020 Verified purchase

Povzbuzení v těžké době

Kniha byla napsána v období zhruba začátku pandemie u nás, kdy nikdo nevěděl, co a jak bude. Oslovení podnikatelé různých oborů se snaží povzbudit ostatní, že i za tak mimořádných okolností, které nikdo nečekal, se nemusíme vzdát. Příjemně se to poslouchalo.

Černá ozvěna review

01.06.2020 Verified purchase

Vynikající interpret

Audioknihu jsem zvolila především proto, že ji čte právě Martin Preiss, kterého pokládám za excelentního interpreta. Obsahem kniha není složitá na poslech a pochopení děje. Není zde taková krutost, která se objevuje hlavně v severských detektivkách a také příběh nepostrádá logiku.

Faust (komplet Faust) review

25.05.2020 Verified purchase

Zajímavý nápad

Je to zajímavý a náročný počin, ve kterém se čte kompletní dílo mnoha lidmi. Seznámila jsem se konečně s celým Faustem. Klade vyšší nároky na soustředění, pustit si to na jeden zátah by asi nebylo nejideálnější. Oceňuji také snahu neprofesionálů, ráda odpouštím nějakou tu chybičku i ruchy v pozadí.

Sporty z dob minulých review

03.04.2020 Verified purchase

Úsměvná jednohubka

Velmi rychlá úsměvná jednohubka nám trošičku připomene dobu pro mnohé ne tak vzdálenou. Od „Čti mi!“ je to určitě slušný výkon, co se intepretace týče.

Náš manžel review

28.01.2020 Verified purchase

Za mně ano

Tři úplně odlišné ženy spojuje jeden muž. Všechny tři se nakonec semknou proti společnému nepříteli. Kniha je velmi „čtivá“ a napínavá, má docela spád, škoda, že jsem nemohla poslouchat bez přestávek. Rychle plyne a byla jsem zvědavá na pokračování. Interpretka čte moc pěkně. Hudební předěly byly nenásilné, nerušily.

Klub vrahů review

20.01.2020 Verified purchase

Napínavý poslech

Pavel Renčín mě překvapil. Po Vězněné, která pro mě byla příliš nervy drásající a proto jsem ji brzy odložila, jsem mu dala ještě šanci. A jsem ráda. Kniha mě bavila, byla i napínavá. Adam je slušný a poctivý člověk, který nikomu neubližuje a je ochoten pomoci. Pak se něco stane a on se dostane do spojení s tajemným klubem. Příběh má zajímavý konec. Poslech jsem si užila. Jan Plouhar četl na jedničku!

Zlá krev review

18.01.2020 Verified purchase

Kam až vede touha po penězích a „úspěchu“ za každou cenu

Hlavní motivací Elizabeth Holmesové byly peníze. Navíc tady byla její schopnost manipulace druhými a zneužívání své moci nad lidmi, kteří pro ni byli jen prostředkem k získávání toho, co chce. Neuvěřitelné, že jí to tak dlouho procházelo. Oceňuji i práci autora a odvahu všech lidí, kteří přispěli k odhalení. Hlas pana Kapitančika se k tématu knihy výborně hodil.

Chirurg review

01.12.2019 Verified purchase

Uvěřitelný příběh

Příběhům jako ze života a navíc z českého prostředí přicházím poslední dobou čím dál víc na chuť. S Petrou Dvořákovou je to má první zkušenost a rozhodně nebude poslední. Chirurg pro mě nebylo žádné šlápnutí vedle. I když vypravěčem je muž, je to uvěřitelné, přestože je kniha z pera ženy. A Pavel Batěk čte skvěle!

Krvavé svatební šaty review

27.11.2019 Verified purchase

"Čtivé" a napínavé

Od začátku poslechu jsem procházela střídáním různých pocitů, nevěděla jsem, co si o knize myslet, jestli mám hlavní postavě fandit nebo ne a nutilo mě to poslouchat pořád dál. Je to hodně „čtivé“, příběh je dost napínavý a dle mého i docela originální a zajímavě zpracovaný. Postupný vývoj je překvapující a poslední třetina je nejnapínavější. Velkou pochvalu zaslouží všichni tři interpreti.

Ta přede mnou review

24.11.2019 Verified purchase

Určitě lepší než Věř mi

Řekla bych, že je tu vypracovanější a logičtější zápletka, než v druhé knize Věř mi, ta byla dost nad rámec uvěřitelnosti. Sledujeme dva příběhy mladých žen, které mají leccos společného, nechci ale děj prozrazovat. V thrillerech mám ráda nečekané zvraty a v knize nechybí. Oba hlasy hereček se k postavám hodily, svižný, mladistvý k Emmě, hlubší a vážnější hlas k Jane, uvítala jsem jejich odlišnost pro dobrou orientaci v příběhu.

Lars láme kosti review

14.11.2019 Verified purchase

Dvojka povedená jako jednička

Po své zkušenosti s prvním dílem jsem si musela koupit i druhý. Jiný samostatný příběh, který navazuje ve stejném duchu, který mi sedne. Suchý humor, jemná neurážející ironie i trocha sebeironie, vše tak akorát. Zápletka je dobře vymyšlená. No a nakonec opět výborný interpret pan Zahálka.

Než natáhnu brka review

11.11.2019 Verified purchase

Zajímavá detektivka

Jaakkovi se život v jednom okamžiku převrátí naruby a on využívá zbytku času k tomu, aby zjistil a pochopil, kdo za tím stojí a proč. Tahle detektivka je jiná, netradiční a mohu říct, že mně hodně zaujala. Moc příjemně se poslouchala v interpretaci Martina Hrušky. Nechybí tu ani určité napětí. Myslím, že mohu s klidným svědomím doporučit.

Záhada tří čtvrtin review

21.10.2019 Verified purchase

Hodnotím dobře

Sophii Hannah se podařilo dobře navázat na Agathu Christie. Sice je znát trochu jiný rukopis a takové to kouzlo napětí jako u knih Christie tu přece jen také není, ale jinak nemám co vytknout. Příběh je srozumitelný. Vasil Fridrich mi tu hodně připomíná Aleše Procházku, kterého taky ráda poslouchám.

Osm review

17.10.2019 Verified purchase

Bavil mně příběh i intepretace

Musím říct, že mi nějakou dobu trvalo zorientovat se ve všech postavách (ne zrovna sympatických) a pochopit všechny souvislosti. Ale vyvíjí se celkem poutavý a tak trochu detektivní příběh se vztahovými „šmodrchanci“. Jako interpreta jsem si představovala, nevím proč, spíš ženu, ale Jakub Saic nakonec předčil očekávání, moc se mi jeho podání knihy líbilo a taky mně pobavilo.

Psycho review

14.10.2019 Verified purchase

Určitě se k nahrávce budu vracet

To byl výborný nápad, udělat z této knihy audiopodobu. Další trefa byla výběr interpreta – Kajetán Písařovic už bezvadně ztvárnil psychopata v „mercedesové „ trilogii Stephena Kinga, ale tady bych hodnotila jeho výkon dokonce ještě výše. Děj je dnes už klasika, většina ho zná z filmu A. Hitchcocka. Napětí do konce. Určitě jsem neposlouchala naposledy.

Cizinci v noci review

12.10.2019 Verified purchase

Příběh k zamyšlení

Jsem ráda, že jsem si tuto audioknihu pořídila – nebyla jsem si úplně jistá, co od ní mohu očekávat, spíš jsem ji jen zkusila, ale o to víc mně mile překvapila. Dá se přitom říct, že děj je celkem jednoduchý, nic překotného se neděje, a přesto ve mě příběh zanechal docela silný dojem. Jak dokáže bezdůvodné sobectví a citové vydírání druhému uškodit. Dialogy paní Syslové a pana Meduny byly přirozené, své role vlastně zahráli.

Hadí doupě review

08.10.2019 Verified purchase

Trochu jiná detektivka od A. Christie

Na Hadí doupě jsem ve tvorbě A. Christie už pozapomněla, asi proto, že se zde nesetkáváme se známými postavami vyšetřovatelů autorky – Poirotem a slečnou Marplovou. Je to něco trochu jiného, ale kniha se mi líbila. Prostě stará dobrá anglická detektivka. Jiří Suchý čte střízlivě, čekala jsem trošku dynamičtější projev, ale i tak mi zněl příjemně.

Jedna želva za druhou review

13.09.2019 Verified purchase

Nejsem zklamaná

Aza je otevřená, někdy lehce cynická, někdy hodně zranitelná šestnáctiletá dívka, která se připlete do detektivního pátrání. Ale o to tu ani tak nejde, alespoň ne v první řadě. Dívka je v zajetí nutkavých vtíravých myšlenek, se kterými musí neustále bojovat. Velkým překvapením pro mě byla Eva Josefíková, její interpretace byla víc než zdařilá.

Marie a Magdalény review

06.09.2019 Verified purchase

Pěkný poslech

Autorka se tu dotkla citlivého tématu, alespoň v době první poloviny dvacátého století – čekat nemanželské dítě. Zajímavé je i to, jak se historie může generačně opakovat – co potká matku, stane se i její dceři atd. Kniha se dobře poslouchala, intepretace všech tří hereček byla bezvadná.

DNA Rating

21.07.2019

Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 1 review

20.06.2019 Verified purchase

Zase jiný pohled na zdravé stravování

Něco v knize pro mě byly obecně známé informace, něco bylo úplně nové. Část mi připomněla, co dělám špatně a mohu zlepšit. Ale je také fakt, že jsem se setkala u jiných podobných poradců i s opačnými radami a názory. Některá doporučení proto beru s rezervou. Interpretka se mi poslouchala docela příjemně.

Život na volné noze 1 review

18.06.2019 Verified purchase

Zajímavá audioukázka

Byla to opravdu zajímavá audioukázka z knihy. Pustila jsem si ze zvědavosti - freelance podnikání je lákavá představa. Osvětlilo mi to některé mé mylné představy. Docela srozumitelně vysvětleno a pěkně přečteno.

Věř mi review

23.05.2019 Verified purchase

Největší bod dávám interpretce

Kniha měla dobrý rozjezd, potom mně ale asi do půlky trochu dráždila naivita hlavní postavy. Dále to začalo být zajímavější, v ději je několik zvratů, částečně podle mě překombinovaných, nic jsem dopředu neodhadla. I když se mi předchozí autorova kniha „Ta přede mnou“ líbila o dost víc, tato audiokniha, myslím, za poslech stojí. Z velké části i díky Veronice Kubařové, která byla naprosto úžasná.

Kaktus review

22.03.2019 Verified purchase

Příjemné překvapení

Susan si lidi nepouští zrovna moc k tělu, působí spíš nepřístupně a chladně, jde si cíleně za svým. Ale najdou se na ní i sympatické prvky a dá se pochopit, proč se v určitých situacích chová tak jak se chová. Mně se kniha líbila, i když jsem tolik ani nečekala. Měla věrohodnou zápletku. Dana Černá navíc vystihla přesně tón, který se k Susan dokonale hodil. Výborně přečteno.

Někdo blízký review

25.02.2019 Verified purchase

Napínavé až do konce

Na tuto audioknihu jsem se už těšila a nebyla jsem zklamaná. Námět ztraceného dítěte, napětí a zvědavost na vyřešení případu od začátku do konce, na povrch se celou dobu dostávají další a další temné stránky blízkých. Byla jsem hodně překvapená nečekaným závěrem. Provedení interpretů se mi moc líbilo, jen mi maličko vadilo, že ženský hlas se zdál o něco hlasitější než mužský, musela jsem hlasitost stále upravovat.

Firma review

22.02.2019 Verified purchase

Užila jsem si to

Film podle knihy nebyl špatný, ale audiokniha mně vyloženě bavila a moc dobře se mi poslouchala i díky příjemnému a profesionálnímu čtení Martina Písaříka. V knize se dá dobře orientovat a je napínavá, děj postupně dostatečně graduje, vůbec jsem se nenudila. Pro mě jedna z nejlepších Grishamových knih, určitě stojí za poslech.

Cizinka Rating

25.01.2019

Visionaries - Men Who Changed the World B1/B2 review

03.01.2019 Verified purchase

Nenásilné učení angličtiny

Stručná a docela poučná vyprávění jsem si poslechla opakovaně a tak jsem se příjemnou, nenásilnou formou zdokonalovala v angličtině. Rychlost řeči rodilé mluvčí je tak akorát pro trošku pokročilejší studenty.

Pan Mercedes review

30.12.2018

King v psychologické detektivce

Horory nevyhledávám, proto jsem se se Stephenem Kingem setkala zatím jen sporadicky. Vzhledem k tomu, že toto je spíš thriller nebo detektivka s psychologickým pozadím a mám ráda Jana Kanyzu jsem se rozhodla knihu poslechnout. Hned začátek mně strhnul. Děj plyne, snadno se soustředíte. Při pomalé, důraznější a snadno srozumitelné mírně chraplavé a jakoby líné interpretaci pana Kanyzy jsem měla vidinu vysloužilého detektiva jasně před sebou. Kajetán Písařovic je pro mě objevem, výborně se poslouchal a dokážu si ho představit i ve čtených rolích kladnějšího charakteru.

Muž, který už nezavolal review

25.12.2018 Verified purchase

Trocha romantiky občas neuškodí

Jedná se o romantickou knihu s tajemstvím. Často se přeskakuje z minulosti do současnosti a postupně si můžeme udělat celkový obrázek. V knize je občas hlušší místo, kde se skoro nic neděje, nebo aspoň nic podstatného, ale jinak jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne. Zápletka mi připadala dobře vymyšlená. Jednou za čas je pro mě něco romantického docela příjemná změna. Oba interpreti se příjemně poslouchali.

Přítelkyně z domu smutku review

20.12.2018

Nespravedlivě vězněná

Jak sama autorka přiznává, napsání knihy bylo něco jako její terapie. S důstojností snášela vězení, kam se člověk v minulém režimu mohl dostat, aniž něco špatného udělal - trest „zasluhoval“ už jiný názor. Paní Kantůrkovou obdivuji. Už jenom představa, že nemáme chvilku soukromí je děsivá. S ženami, se kterými musela obývat celu, to taky často nebylo jednoduché. Jana Štěpánková je zcela uvěřitelná, skoro jako by vyprávěla sama o sobě.

Dveře do léta review

18.12.2018

Zajímavý pohled autora na budoucnost

Audioknihu jsem si pořídila proto, že ji někteří částečně řadí ke knihám typu Den trifidů, kterou mám ve velké oblibě. Nějaké srovnání je asi na místě, ale spíše v tom, že kniha není typem sci-fi o boji s mimozemšťany apod., které nemusím, ale o „běžných“ lidech, se kterými se můžeme v jistých ohledech ztotožnit. Forma je mnohem odlehčenější. Budoucnost, o které se zde - v knize z 50. let píše, pro nás už není budoucností, ale minulostí, proto je zajímavé vidět pohled spisovatele na tato období a jeho odhady. Kniha je napsána čtivě a v provedení Otakara Brouska je to lahůdka pro uši.

Hora mezi námi review

14.12.2018 Verified purchase

Pěkné

Po zhlédnutí filmu jsem byla zvědavá na knihu. Kniha nebyla v samotném příběhu tak romantická jako film, působila realističtěji. Mužská postava se v podobě nahrávek stále vrací do minulosti, která je nám dávkována po kouskách a tady už víc romantiky najdeme. Závěr je opravdu překvapivý. Krásně namluveno Markem Holým.

Umina verze review

14.12.2018

Nic pro mně

Upoutal mně docela zajímavý námět – vztah robotické ženy s člověkem, ale byla jsem zklamaná. Musela jsem si taky zvykat na zvláštní způsob autorova psaní, ale to by mi tak nevadilo. Oceňuji jedině interpretaci - David Novotný je kulomet skvělé mluvy, chválím i Janu Strykovou. Ale jinak - pro mě mnoha slovy nic, nelíbilo se mi.

Mrtvá šelma review

10.12.2018 Verified purchase

Skvělé a vtipné

Detektivka byla výborná, zápletka zajímavá, prostředí ne tak obvyklé, občasná dávka humoru a napětí – prostě vše, co bych si u správné detektivky mohla přát. Bohužel nejdřív jsem měla knihu ještě s původní interpretací paní Janečkové – nechci ji urazit, ale přednes se mi nelíbil, nehodil se sem. Pan Brousek mně naopak svým čtením velmi potěšil. Poslech nového provedení audioknihy s Jitkou Ježkovou jsem si už naplno vychutnala. Je škoda, že další – avizovaný díl pod názvem Stříbrná iniciála zatím nevznikl.

Kdo zabil Snížka? review

07.12.2018 Verified purchase

Krátký, ale pěkný poslech

Po výborné audioknize Nejlepší pro všechny jsem nemohla opomenout ani tuto. Obě knihy se doplňují, ale asi je lepší dříve poslouchat Nejlepší pro všechny, pak nám budou události ve „Snížkovi“ jasnější a vše dává větší smysl. Martha Issová se k dětské vypravěčce příběhu dobře hodila.

K2 - 8611 m review

06.12.2018

Horolezecký příběh

Skutečný a poutavý horolezecký příběh, v knize nejsou hluchá místa a zbytečnosti, ale nechybí ani dostatek podrobností, které čtenář/posluchač potřebuje vědět pro ucelený obraz. Byla to má první kniha tohoto typu na zkoušku a nelituji. Neuměla jsem si ani přesně představit, jaké útrapy horolezci podstupují. Interpretace Miroslava Táborského mi tu velice sedla.

Není přání jako přání review

03.12.2018

Vtipné a trochu i poučné

Kniha má nenáročný a oddechový děj o mírně ztřeštěné třicetileté Heather, která o trapasy nemá nouzi a hledá nějaké to štěstí v životě. S trochou nadpřirozena se jí najednou začnou plnit její přání, aby pak zjistila, že ty, které jí přinesou skutečné štěstí, vypadají úplně jinak. Dočkáme se tu i romantiky. Dobře jsem se bavila také u čtení Jany Strykové, která celý příběh hlasem úžasně zahrála a knihu pozvedla o třídu výš.

Ve službách zla review

02.12.2018

Drží si úroveň přechozích dílů

Třetí a bohužel poslední díl se soukromým detektivem Strikem a jeho nepostradatelnou asistentkou Robin se zase zdařil, jsem spokojená. Nemohu říct, který díl je nejlepší, všechny jsou srovnatelné. Jenom jsem litovala změnu interpreta z Petra Olivy na Pavla Rímského. Pan Rímský je určitě skvělý, ale tady už jsem si zvykla na hlas pana Olivy a nemohla jsem se nějakou dobu „přeprogramovat“ na jiného.

Manželka mezi námi review

26.11.2018 Verified purchase

Skvělá kniha

Nejdřív jsem jedním dechem četla knihu a pak mně potěšilo, že vznikla dokonce audiokniha. V knize jsou dějové zvraty a překvapení, které jsem nečekala a které mám ráda. Námět je také hodně zajímavý a bohužel je asi hodně žen, které si něčím podobným samy prošly. Na paní Štvrteckou jsem si musela sice chvilku zvykat, ale musím uznat, že četla opravdu výborně.

Hedvábník review

19.11.2018

Nijak nezaostává za 1. dílem

Už jsem se těšila na poslech druhého pokračováni s Cormoranem a Robin a na jejich další detektivní pátrání. Robin vstoupila Cormoranovi do života a kanceláře už v minulém díle a stala se jeho druhou rukou. J. Rowlingová coby Roberth Galbraith úplně předčila mé očekávání. Má talent pro vytvoření detektivního románu. Druhý díl nijak nezaostává za prvním, je to opět výborně zpracovaná krimi zápletka, nutí vás to poslouchat pořád.

S elegancí ježka review

12.11.2018

Nečekaně pěkné

Nečekala jsem, že se mi bude kniha tak líbit. První z hlavních postav Renee je sečtělá žena, která neměla úplně snadný život a nedává na odiv svou vzdělanost. Paní Medvecká podala excelentní výkon – její domovnice má v sobě kus uštěpačnosti, sebeironie, nadhledu, ale i citlivosti a jemnosti - podle mě je nepřekonatelná. Lucie Pernetová na druhé straně ztvárnila věrohodně dvanáctiletou přemýšlivou dívku, která má nadmíru inteligence až geniality a přitom i dostatečnou míru dětské zvídavosti. S audioknihou jsem hodně spokojená.

Vražda v Orient expresu review

03.11.2018

Nejlepší načtená verze

Agathu Christie mám přečtenou snad celou, Vraždu v Orient expresu jsem měla možnost slyšet ve více provedeních a nejvíc se mi líbí právě toto zpracování s Lukášem Hlavicou. Myslím, že si poslech užije nejen skalní přívrženec spisovatelky, ale i ten, který se jí zatím vyhýbal. Doporučuji vyzkoušet.

Nejlepší pro všechny review

29.10.2018 Verified purchase

Úžasný poslech

Jsem ráda, že jsem dala na recenze a tuto audioknihu koupila. Petra Soukupová propracovala hodně dobře každou postavu, hlavně mně „dostal“ Viki – podařilo se jí přesně vystihnout mentalitu i výrazy malého kluka. J. Cinovi jsem ho také uvěřila - zvládl ho na jedničku. Chvílemi jsem byla pobavená z Vikiho hlášek a způsobu, jakým to Jan Cina podal, chvílemi mi ho bylo líto. Moc se mi líbila i babička Mileny Steinmasslové. Poslech jsem si opravdu vychutnala. Klobouk dolů nejen před autorkou, ale i před interprety.

Volání Kukačky review

22.10.2018

Vynikající audiokniha

J. Rowlingová naštěstí nezůstala pouze u Harryho Pottera a dokázala mi, že umí napsat i kvalitní detektivku. Dvojicí muž (detektiv) + žena, která mu pomáhá vyšetřovat zločin už tu bylo hodně. U Volání kukačky je mi tenhle pár hodně sympatický, jiskří to mezi nimi a perfektně se doplňují. Petr Oliva patřil mezi elitu dabingu a i když už má starší hlas, jeho přednes se mi v knize velice líbil, při Robin pěkně zjemnil hlas. Mohu jenom doporučit.

Strašná nádhera review

17.10.2018

Typický humor Haliny Pawlowské

Spisovatelka v povídkách podle všeho hodně čerpá ze svého života a do jaké míry odpovídají skutečnosti se můžeme jen domýšlet.. Vtipnou formou se dozvíme, jak se vyrovnávat s vlastními nedostatky a naše prožité trapasy nám už nepřipadají tak hrozné. Kdo má rád humor Haliny Pawlowské, kniha ho pobaví. Velký bonus je v intepretaci samotné autorky.

Chcete se stát psychiatrem?! review

15.10.2018

Přívětivé vyprávění

Sice krátké, ale milé vyprávění pana doktora Honzáka, objeví se střípky vzpomínek na dětství a studium. V knize jsou i drobné historky z praxe a také některé jeho úvahy o různých věcech. Jeho projev zní jakoby lehce sarkasticky a přitom laskavě.

Déšť smývá stopy review

07.10.2018

Za mně spokojenost

Mně se kniha líbila. Ztracené dítě, podezřelý je kdekdo, někdy nepochopitelné chování rodičů a smutný a překvapivý závěr. Každému nesedne podání paní Pekové, v knize Za zavřenými dveřmi jsem ji ocenila, tady bych asi uvítala někoho jiného, mladší hlas by vyzněl lépe, ale ani tak to není vůbec špatné čtení.

Rudé paprsky severního slunce review

04.10.2018 Verified purchase

Nebylo to špatné

Neoznačila bych knihu tak úplně jako thriller, ale myslím, že tomu, kdo má rád v knize trochu romantiky (případně řešení vztahových problémů), malinko napětí a do toho neobvyklé prostředí země jako je Korea (Jižní i částečně Severní), tomu se bude audiokniha líbit. Neočekávala jsem moc a jsem docela příjemně překvapena. Co se týče interpretů, četli pomalu, důrazně a snadno srozumitelně. Oba se skvěle se do knihy hodili.

Za zavřenými dveřmi review

01.10.2018

Nic pro slabší povahy

Poslouchala jsem jedním dechem, i když příběh je pro silnější nervy. Příběh, který se může stát i v běžném životě – týraná a vydíraná manželka. Simona Peková se zhostila čtení úžasně – nejdřív jsem si pomyslela, že by byl vhodnější mladší hlas – a možná i byl, ale způsob, jak to četla, mi první dojmy nahradil - jak dokázala „zahrát“ i postiženou sestru tak, že to nebylo přehnané, ale citlivé. Nemohla jsem přestat poslouchat, protože jsem se chtěla konečně dozvědět, jak bezvýchodná situace dopadne.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Podepsána Charlotte review

30.09.2018 Verified purchase

Historie, detektivka i romantika

Hlavní příběh knihy je zasazený do závěru 19. století. Setkáme se s napínavou zápletkou spolu s pátráním po skoro 100 let staré minulosti. Dozvíme se také něco z děsivé historie Francie. Do toho všeho trocha romantiky. Provedení ženského čtení je pěkné, jenom mužský hlas, který čte novinové zprávy na mně nepůsobil až tak přirozeně – ale toho je tam jen málo. Je to takový příjemný, nenáročný poslech.

Jedlová samota review

28.09.2018 Verified purchase

Skvělá dramatizace

Příběh není poskládaný chronologicky, ale spíše ze svědeckých výpovědí. Chvíli trvalo, než jsem se začala orientovat v množství postav. Herecky byla kniha dokonale ztvárněná, forma připomíná spíš rozhlasovou hru. Škoda, že se nikdy nezjistil skutečný viník. Jsem ráda, že autorka nenechala otevřený konec a nabídla nám jedno z možných řešení. V audioknize se mi líbila i hudba, která ji doplňuje.

Dobrodružství Sherlocka Holmese 11 - Berylová korunka review

25.09.2018 Verified purchase

Sherlock vždy pobaví

Mohu vyzdvihnout čtení Václava Knopa – byla to skvělá volba. Tento případ není tak známý, ale jinak Sherlocka Holmese zná snad každý. Vždy se mi líbí lehký humor autora, který se promítá v dokonalém vyšetřování detektiva. Je to odpočinkový poslech.

Mokrá ryba review

25.09.2018 Verified purchase

Až tak nezaujalo

Musela jsem se „prokousat“ začátkem, než mně děj začal víc bavit a také na mně na začátku působila spíš rušivě hodně rychlá mluva Jana Teplého. Později jsem to tak ale už nevnímala a hodnotím jeho četbu jako velmi kvalitní. Historické pozadí knihy je zajímavé, ale některé pasáže mi připadaly zdlouhavější. Příběh celkově nebyl zrovna můj „šálek kávy“.

Jak se vraždí v Čechách review

24.09.2018

Úspěšné pokračování

Po knize Doživotí pokračuje L.X. Veselý ve stejném duchu touto knihou. Líbí se mi, jak klade otázky a i když je podle mého dost taktní, nebojí se dotázaného chytit za slovo ani se nenechá zmást někdy docela zvláštní logikou slovní obhajoby vězně. Snaží se podat dost ucelený obrázek o každém z nich, aniž by nás ovlivňoval - i když vyjádří svůj názor. Asi ne všichni odsouzení patří do stejného pytle, ale je těžké to víc odhadnout. Čtení vyznívá velice autenticky.

Tančím tak rychle, jak dokážu review

20.09.2018

Poučná kniha

Barbara Gordonová jde v knize dost „s kůží na trh“, popisuje to, co může možná potkat každého z nás a jak se dokázala skoro ze dna opět postavit na nohy. Je to poučný příběh napsaný hodně čtivým stylem, krásně přečtený Simonou Postlerovou.

Sběratel review

12.09.2018

Skoro horor

Tato audiokniha na mně působila skoro jako horor – šel mi z ní mráz po zádech. Jaroslavovi Pleslovi jsem jeho postavu opravdu věřila – jeho až „psychotické“ čtení přidalo únosci autorem zamýšlenou zvrácenost a slizkost. Zato postavě dívky svědčila střízlivější interpretace v podání Lucie Pernetové. Kniha není zrovna pro slabší povahy.

Příběh služebnice review

11.09.2018 Verified purchase

Totalitní režim

Kniha popisuje totalitní režim v nedaleké budoucnosti připomínající v lecčems dobu za nacismu, přitom se odehrává na území Ameriky. Setkáme se tu s vyžadováním naprosté poslušnosti, vymýváním mozků a zákazem mít vlastní názor a jakoukoli svobodu. V knize se střídají vzpomínky na minulost s přítomností. Zuzana Kajnarová čte procítěně, přesně tak akorát - byla to dobrá volba interpretky. Kniha stojí za poslech.

Promlčení review

10.09.2018 Verified purchase

Bezvadná česká detektivka

Pro mě zatím neznámý Jiří Březina mně svou knihou nadchl, Promlčení je dost povedená detektivka, příběh je zajímavý, logický, kniha upoutá hned od začátku. Těším se na další jeho knihy v audioverzi. Jakub Saic četl výborně.

Spratek review

02.09.2018

Silný pravdivý příběh

Tato kniha na mně silně zapůsobila. Učitelka dětí s těžkými problémy a poruchami se snaží krůček po krůčku uspět, pomoci jim v životě a změnit a zvládat své chování. V případě holčičky, o které kniha nejvíce je, si pomaloučku získává její srdíčko. Je to celé moc smutné, hlavně konec, ale také je v tom hodně pozitivního a naděje. Kniha určitě stojí za to. Interpretace Simony Babčákové zní pravdivě, je bezvadná.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Tady byla Britt-Marie review

02.09.2018

Opět dobrý Backman

Po Muži jménem Ove je toto má druhá audiokniha od F. Backmana. Je hned vidět jeho „podpis“ – kniha má hodně společného s „Ovem“. Tentokrát je však pedantickou postavou žena – a podobně jako Ove také ona cítí takové to spravedlivé rozhořčení nad věcmi, které se nedělají tak, jak to přece má být! Britt-Marie je důsledná a odhodlaná starší dáma, která se jen tak nedá. Její chování je pro hodně lidí zvláštní a ne úplně lehce pochopitelné a upřímně, není divu. Britt-Marie nám ale začne být blízká i tak a začíná se stávat stále více oblíbenou. Valérii Zawadskou jsem slyšela v audioknize poprvé a jsem nadšená.

Muž jménem Ove review

27.08.2018

Potěšilo

Je to milý, úsměvný i smutný příběh muže vdovce, jak se zdá, pořádného bručouna a puntičkáře. Postupně se odkrývá jeho život a charakter a začnete ho chápat. Občas jsem se zasmála, na konci ukáplo dost slziček. Knihy tohoto žánru sice primárně nevyhledávám, ale někdy to zkusím a tahle kniha mně dost vzala. Jan Vlasák byl výborný, mluví uvěřitelně, přirozeně.

Případ Pavlína review

26.08.2018 Verified purchase

Napínavý skutečný příběh

Napínavé vyprávění, které se poslouchá skoro jako detektivka. Hrozné je, že se jedná o skutečnost. Je to něco, co bych nechtěla nikdy zažít a s čím je určitě obrovsky těžké se vyrovnávat. Ať už z pohledu rodičů nebo jejich dcery. Rozhodnutí emigrovat bez dítěte a nemít moc nadějí, že se v dohledné době nebo vůbec někdy shledají, má dopad na všechny. A určitá odcizenost rodiče a dítěte s léty narůstá. Matka měla velkou odvahu se pro holčičku vydat zpátky i přes hrozbu vězení. Moc pěkně přečteno mou oblíbenou Petrou Špalkovou.

Vánoční vražda a jiné povídky review

10.08.2018

Trochu zklamání

Televizní detektivky s Adamem Dalglieshem jsem měla vždy ráda, proto jsem se těšila i na její povídky v audiopodobě. Přitažlivé bylo, že v jedné povídce čerpá z vlastních zážitků. Ale jinak jsem trochu zklamaná. Nedokázala jsem se do povídek nějak „ponořit“ a dělalo mi u nich trošku problém orientovat se v příběhu. Ale to neznamená, že povídky byly špatné a chápu, že se druhým budou více líbit.

O krok pozadu review

10.08.2018

Jedna z nejlepších "Wallanderovek"

Perfektně poslouchatelné – jako všechny „Wallanderovky“. Propracovaný příběh, jako vždy. Líbí se mi i propojení děje vyšetřování s popisem osobního života a problémů hlavní postavy. K mé oblibě audioknih tohoto autora hodně přispívá i čtení Jiřího Vyorálka. Neumím si tu představit už nikoho jiného. Je schopen hlasově zahrát všechny postavy a působí to přirozeně.

Pravda o mém muži review

21.07.2018

Otevřenost a citlivý humor

Manžel Haliny Pawlowské mi připadal vždy spíš něco jako paní Colombová – paní Halina o něm často mluvila, ale jinak byl spíš „utajenou“ postavou někde v pozadí. Paní Pawlowská se v knize hodně otevírá se svým osobitým humorem. Jsem ráda, že knihu i osobně načetla a taky obdivuji její vnitřní sílu, kterou k tomu našla.

Jak jsem se zbláznila review

09.07.2018

Trampoty s humorem

Ivanka Devátá s humorem sobě vlastním popisuje své trampoty s hlučným sousedem. Do toho velký pracovní nápor a nemožnost zaslouženého odpočinku – není divu, že skončila v psychiatrické léčebně. Věřím, že jí ve chvílích prožívání těžkostí do smíchu vůbec nebylo a do optimismu, který z ní jinak čiší, měla daleko. Protože vím, co to jsou hluční sousedé, dokázala jsem její zoufalství a bezmoc lépe chápat a prožívat. Paní Devátá svou knihu také nádherně načetla. Vznikla krásná audiokniha, u které se i zasmějete.

Belmondo: Mých tisíc životů review

05.07.2018

Průměrné

Bylo tu dost zajímavých detailů ze života Belmonda, které jsem neznala. Některé pasáže knihy byly pro mě nezáživnějsí, jiné pobavily. Belmondo popisuje celkem dost svých vylomenin, některé docela na hraně. Že knihu četl pan Krampol jsem uvítala, známe ho z dabování a jeho hlas k Belmondovi prostě patří. Ale jinak knihu hodnotím jako průměr.

Doživotí - autentické výpovědi doživotních vězňů review

04.07.2018

Neobvyklé dílo

Luboš X. Veselý se chopil neobvyklého a nesnadného díla. Dost mně zajímalo, jak se takoví zločinci projevují, jestli jsou schopni přijmout zodpovědnost za své činy a jsem překvapená, že se to někdy i děje. Z vyprávění mně občas mrazilo. Je opravdu dobře, že pan Veselý výpovědi dodatečně neupravoval a oceňuji, že nijak čtenáře - posluchače neovlivňuje. Jen předává informace, které dostal a nehodnotí. Pouze u každého odsouzeného na začátku vyprávění popisuje svůj dojem z něj. Musím vyzdvihnout i zdařilá podání interpretů.

Přítelkyně review

01.07.2018 Verified purchase

Výborný psychothriller

Začátek mně až tak nechytl, ale pak mně to vtahovalo čím dál víc. Docela často mi až trnulo nad vypočítavostí, bezcitností a intrikami jedné z postav. Přetvářka a manipulace nemusejí být ostatními ani odhaleny, případně těm, kteří je odhalili, druzí nevěří. A to může vést k zoufalým a nešťastným řešením. V knize jsou popsány situace, které nejsou až tak nereálné, jak by se mohlo zdát. Kateřinu Lojdovou znám z dabingu, tak jsem na její hlas a projev zvyklá a nevadí mi. Její čtení se mi i líbilo, i když to není úplně moje favoritka.

Dítě ohně review

30.06.2018 Verified purchase

Lepší než Ledové sestry

Nedá se říct, že by byl děj tak složitý, ale je tu hodně popisování a je třeba se na knihu ze začátku asi víc soustředit. K tomu dost napomáhá pomalejší a důraznější projev paní Řandové. Když srovnám knihu s předchozími Ledovými sestrami, Dítě ohně hodnotím jako lepší – tuto druhou knihu autora jsem mnohem víc „hltala“ a byla podstatně víc napnutá, jak příběh skončí.

Ledové sestry review

29.06.2018

Přitažlivé téma

Autor zvolil přitažlivé téma shodných dvojčat, z nichž jedno zemře za ne úplně jasných okolností. Nebylo to špatné, určitě jsem se nenudila, ale přece jen mi do víc napětí něco chybělo. V ději knihy je celkem dost zvratů. Podání interpretky na mně ze začátku působilo do určité míry strojeně, ale pak jsem si zvykla a dost jsem ocenila její provedení přímých řečí, hlavně dětí, ty vyznívají opravdu hezky.

Hana review

23.06.2018

Vede k zamyšlení

Pěkná a velice smutná kniha popisující určité události let válečných a poválečných 50. let. Příběh chytne za srdce. Je to určitě kniha vedoucí k zamyšlení. Jak někdy rozhodnutí jednoho člověka může ovlivnit fatálně celou rodinu. Co udělají s člověkem pocity viny a prožité utrpení. Pěkné čtení obou hereček.

Den trifidů review

23.06.2018

Nejlepší sci-fi

Knihu jsem četla mnohokrát už od dětství. Žánr sci-fi jinak zrovna nemusím, ale to neplatí o Dni trifidů – patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Asi i proto, že je to spíš o lidech a jejich snaze přežít. Norberta Lichého mám jako interpreta velmi ráda, má zajímavě zabarvený hlas a pěkný projev. Proto jsem se na poslechové provedení těšila. Stálo to za to, jen škoda, že kniha je upravená, zkrácená. Myslím, že by byla lepší načtená celá kniha. Takhle jsem měla pocit, že jí něco chybí. Ale jinak super!

Dívka ve vlaku review

18.06.2018

Výborná kniha i film

Potřebovala jsem trochu času, abych se zorientovala v ději, ale potom jsem byla nadšená. Kniha se mi moc líbila. Děj jsem nedokázala vůbec předvídat, konec naprosté překvapení. Petra Špalková je pro mě jedna z „top“ intepretek. Navíc každou ženu čte jiná herečka a to pomohlo ke snadnějšímu pochopení a orientaci, protože kniha není úplně jednoduchá, chce se na ni opravdu soustředit. I když druhá autorčina kniha Do vody je na soustředění určitě náročnější. Obě se mi líbily, ale Dívka ve vlaku víc. Možná je to i jedna z mála knih, která má podle mě zdařilé i filmové zpracování.

Brouk review

15.06.2018 Verified purchase

Pěkná detektivka

Od začátku dobře srozumitelná kniha, zajímavý námět i prostředí, kde se odehrává. Děj se dobře vyvíjí. Dost povedená detektivka, možná mohu připodobnit ke knihám Michaely Klevisové. L. F. Šternerová má dobrý přednes, i když zní někdy poněkud úsečněji a jakoby bez emocí. Ale to mi vůbec nevadilo. Ráda bych se setkala i s dalšími knihami této spisovatelky v podání audioknihy.

Půlnoční slunce: Krev na sněhu II. review

10.06.2018

Vážnější než jednička

Příběh je mnohem vážnější než předchozí Krev na sněhu. Půlnoční slunce se mi docela líbilo, je to opět oddechovější Nesbo, ale Krev na sněhu mně oslovila přece jen o něco víc. Václav Neužil má perfektní přednes. Líbily se mi tu i nevtíravé hudební předěly.

Krev na sněhu review

10.06.2018

Nadsázka a černý humor

Jo Nesbo je určitě výborný vypravěč. Ať už se jedná o „Holeovky“, dětské knihy, nebo ty ostatní. U Krve na sněhu se mi líbí, že kniha není tak drsná a krvavá, jako je série, kde vystupuje Harry Hole. Nechybí tu kus napětí, nadsázky ani humoru. David Novotný mi už dříve dokázal, že je výborný interpret. Kniha je nenáročná na poslech, bavila mně.

Jak jsem stopoval letadlo review

07.06.2018

Kniha nenadchla

Stanislavu Gálikovi nemůžu upřít nápad, odvahu a podnikavost. Námět mě zaujal, proto jsem knihu vyzkoušela, ale celkově mně audiokniha moc nenadchla. Autorova interpretace nebyla příjemná, také třeba výrazy jako „my zme“ (namísto my jsme)mně tahaly za uši. Ale samozřejmě to není školený herec, tak se to dá i pochopit. Popisovat situace pan Gálik umí. Ale poslech mi stačil jednou a už se k němu asi vracet nebudu.

Černý mnich review

29.05.2018

Trochu jiná klasika

Občas si pustím ráda něco i z klasiky a Čechov mezi ty, co poslouchám ráda, patří. Tohle je opravdu hodně zvláštní příběh, dokonce se vymyká i tomu ostatnímu, co Čechov napsal. Povídka je napínavá i smutná. Úžasnou volbou pro čtení byl pan Herec Viktor Preiss, který dokáže v poslechových dramatizacích hlasem obsáhnout snad vše. Kdo chce zkusit něco jiného i pokud se týká klasiky, tomu mohu Černého mnicha doporučit.

Saturnin se vrací review

29.05.2018

Navazuje úspěšně

Trochu jsem se bála tohoto pokračování od někoho jiného než pana Jirotky a taky se dost často stane i původnímu autorovi, že se pokračování nezdaří. Proto jsem raději nic moc neočekávala. Nicméně pan Macek mně příjemně překvapil. Pokračuje skoro přesně v duchu „pravého“ Saturnina, podle mého se toho zhostil úspěšně. Neuměla jsem si ani představit jako interpreta pana Vladyku, ale myslím, že to nebylo až tak šlápnutí vedle. Ze začátku nezvyk, ale po chvíli poslouchání mi docela sedl. Myslím, že se kniha zdařila.

V pasti lží review

15.05.2018 Verified purchase

Vychutnala jsem si

Tuto audioknihu hodnotím jako jednu z nejlepších, co jsem slyšela. Obsahem i přednesem. Určitě si brzy vychutnám poslech ještě jednou, i když už přesně vím, jak to dopadne. Malinko pomalejší rozjezd na začátku, ale to se rychle změní a knize to na kvalitě nijak neubírá. Rychle jsem byla vtažena do děje. Kdybych mohla, poslechla bych si celé najednou, bylo to hodně napínavé a přitom ne tak „drastické“ jako autorčina předchozí kniha „Za zavřenými dveřmi“.

Rychlopalba review

03.05.2018

Příjemné překvapení

Suchý humor, lehká ironie. Zase jednou česká detektivka, která mě oslovila a bavila. Děj má spád. Přednes nemá chybu – jeden z nejlepších, co jsem kdy slyšela. Pouze mně trochu zklamal závěr – ten byl najednou dost akční a jakoby se tak úplně nehodil k tomu předešlému. Ale jinak výborné.

Až mi zítra budeš chybět review

18.04.2018

Zklamání

Pro mě zklamání. Čekala jsem realistickou detektivku či thriller, ale jednalo se spíš o „duchařský“ příběh. Dělalo mi problém orientovat se v ději a vůbec knihu doposlouchat. Zatím první audiokniha, u které jsem litovala nákupu. Nejlepší na tom všem bylo čtení Filipa Švarce. Těším se na další setkání s ním v nějaké lepší audioknize.

Případů se ujímá Jeeves review

13.04.2018

Pro milovníky Saturnina

Kdo má rád Saturnina, přijde si tady na své. Taky je známo, že Zdeněk Jirotka odtud čerpal. Audiokniha je vtipná, pobavila mně. Jiří Suchý z Tábora je v interpretaci hlavního hrdiny výborný, byl určitě vybrán i proto, že roli Bertieho Woostera hraje s velkým úspěchem také v divadle. Já mohu doporučit.

Ostrov šedých mnichů review

28.03.2018

Výborná česká detektivka

Moje první setkání s touto spisovatelkou – a okamžitě se stala mou oblíbenou. Kristýna Kociánová je pro mě výborně zvolenou interpretkou. Na druhou audioknihu Kroky vraha jsem se už těšila a opět nezklamala. Bohužel nové knihy paní Klevisové se už (zatím?) nedočkaly čtené verze, proto jsem si je přečetla sama.

Její knihy mně baví, jsem napnutá a zvědavá až do konce, jak bude případ vyřešen. Konečně česká detektivka, která může směle konkurovat třeba anglickým.

Žena v okně review

26.03.2018

Napínavé

Pro mě napínavá a hodně dobře poslouchatelná audiokniha, interpretka byla výborně zvolená, hodila se k hlavní hrdince i námětu. Kniha splnila všechna moje očekávání, udržela mně v napětí až do konce. Celkový závěr jsem vůbec neodhadla, překvapil mně a rozhodně nezklamal.

Do vody review

22.12.2017 Verified purchase

Nelituji

Trochu jsem váhala s koupí této audioknihy po přečtení recenzí, ale nakonec rozhodně nelituji.

Sice jsem se ze začátku trochu ztrácela v postavách, ale díky vícehlasému přednesu jsem se brzy zorientovala.

Příběh byl napínavý, je to něco jiného než Dívka ve vlaku, která se mi taky líbila. Nečekaný závěr.